Łojotokowe zapalenie skóry - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-07, 09:00   #571
Buli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Ej norik te leki co stosowales tosa tylko na recepte czy nie??
__________________
cierpliwość i wytrwałość...
Buli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 09:51   #572
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Norik Pokaż wiadomość
Niedawno postanowiłam wypróbować krople Citrosept, stosowałam wewnętrznie i zewnętrznie i super pomogło. Kurację stosowałam ponad dwa miesiące i z racji, że ŁZS to rozwój jakiś grzybów a ten preparat zabija wszelkie grzyby to w trakcie stosowania świetnie mi pomagał.
mozesz napisac dokladnie w jakich proporcjach to stosowalas wew i zew?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 18:07   #573
Norik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Dolnyśląski
Wiadomości: 12
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam!
Twarz - citrosept - stosowanie.
Po umyciu twarzy nanieść, wcześniej rozcieńczony z gliceryną w płynie (dostepna w każdej aptece a 1.90) w proporcji jedna kropla gliceryny i 3 krople citroseptu na zmiany chorobowe twarzy i okolic.
Natomiast na skórę głowy: nalewamy na dłoń porcję szamponu (oczywiście delikatny i sprawdzony szampon - najlepiej w aptece kupić) i zamieszac ją z 5-10 kroplami kroplami grejfrutowego ekstraktu (czyli citroseptu). wmasowywac tę mieszankę w skórę głowy przez ok. 2 min. Dobrze spłukać.
Do wewnątrz:
Zwykle należy przyjmować 3-15 kropli ekstraktu na szklankę wody, ale smak jest zbyt gorzki więc można rozcięczać go w soku owocowym, mniej więcej w 1/2 szklanki. Zalecane jest zaczynanie od małych dawek i stopniowe zwiększanie ich do odpowiednich. Kuracja powinna trwać od 2 do 3 miesięcy. Można również stosować kapsułki i jest wtedy zwykle podane przeliczenie ilości kropel.
Norik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 19:36   #574
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

na stronie citoseptu jest napisane zeby nie stosowac go na skóre od zew....
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 20:26   #575
Norik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Dolnyśląski
Wiadomości: 12
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam!
Twarz - citrosept - stosowanie.
Po umyciu twarzy nanieść, wcześniej rozcieńczony z gliceryną w płynie (dostepna w każdej aptece a 1.90) w proporcji jedna kropla gliceryny i 3 krople citroseptu na zmiany chorobowe twarzy i okolic.
Natomiast na skórę głowy: nalewamy na dłoń porcję szamponu (oczywiście delikatny i sprawdzony szampon - najlepiej w aptece kupić) i zamieszac ją z 5-10 kroplami kroplami grejfrutowego ekstraktu (czyli citroseptu). wmasowywac tę mieszankę w skórę głowy przez ok. 2 min. Dobrze spłukać.
Do wewnątrz:
Zwykle należy przyjmować 3-15 kropli ekstraktu na szklankę wody, ale smak jest zbyt gorzki więc można rozcięczać go w soku owocowym, mniej więcej w 1/2 szklanki. Zalecane jest zaczynanie od małych dawek i stopniowe zwiększanie ich do odpowiednich. Kuracja powinna trwać od 2 do 3 miesięcy. Można również stosować kapsułki i jest wtedy zwykle podane przeliczenie ilości kropel.

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Drogi motylku! Tak się składa, że posiadam książkę "lecznicza siła ekstraktu z grejpfruta", która liczy 128 stron i obszernie jest opisane jak stosować na zewnątrz (usta i jama ustna, zęby i dziąsła, nos i zatoki nosowe, górne drogi oddechowe, uszy, twarz, skóra głowy i włosy, stopy, grzybice paznokci rąk istóp, pochwa i genitalia) i do wewnątrz (zapalenia, przeziębienia, zakażenia przewodu pokarmowego, zapalenia śluzówki żołądka, wrzody , choroby grzybicze i pasożytnicze oraz alergie). Jak stosować citrosept w kosmetyce i pelęgnacji, w zapobieganiu chorobom a taże w opiece nad niemowlęciem, więc tak jak widzisz jest bezpieczny i przedewszystkim skuteczny.

A na stres polecam lekką hipnozę (wizualizację - pomyśleć sobie o wyleczeniu) na mojej stronce chomika: http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/Melanoma102 Folder Relax -hipnoza (hasło udostępnienia: haslo) najlepiej zgrać sobie na MP3 i wygodnie usiąść lub położyć się i poddać się relaksowi. Również bezpieczne w 100% POLECAM
Norik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 20:57   #576
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Norik Pokaż wiadomość

Drogi motylku! Tak się składa, że posiadam książkę "lecznicza siła ekstraktu z grejpfruta", która liczy 128 stron i obszernie jest opisane jak stosować na zewnątrz (usta i jama ustna, zęby i dziąsła, nos i zatoki nosowe, górne drogi oddechowe, uszy, twarz, skóra głowy i włosy, stopy, grzybice paznokci rąk istóp, pochwa i genitalia) i do wewnątrz (zapalenia, przeziębienia, zakażenia przewodu pokarmowego, zapalenia śluzówki żołądka, wrzody , choroby grzybicze i pasożytnicze oraz alergie). Jak stosować citrosept w kosmetyce i pelęgnacji, w zapobieganiu chorobom a taże w opiece nad niemowlęciem, więc tak jak widzisz jest bezpieczny i przedewszystkim skuteczny.
o widzisz to juz zmienia postac rzeczy dziwi mnie tylko ze na stronie nie napisali o tym....

napisalam do nich w sprawie mojego ŁZS i taka dostałam odpowiedz
Witam serdecznie,

W obecnej sytuacji polecałabym wypróbowanie np. miesięcznej diety
oczyszczającej. Przez pierwsze dwa tygodnie warto przyjmować 10-15 kropli
dziennie (rozcieńczone w min. 200 ml płynu, np. soku owocowym, herbatce z
mięty lub melisy). W trzecim tygodniu 15-20 kropli i w czwartym tygodniu
20-30 kropli.
Może Pani także zastosować 3 miesięczną dietę oczyszczającą i wtedy
przyjmować po 10-20 kropli 2-3 razy dziennie.

Po 3 miesiącach zawsze polecamy zrobić przerwę w stosowaniu Citroseptu.
Powinna ona trwać około 3 tygodnie, a po niej można powrócić do stosowania
ekstraktu.



Myslisz ze miesieczna kuracja cos mi da?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 21:24   #577
Norik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Dolnyśląski
Wiadomości: 12
Smile Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Najwyraźniej nie prowadzą żadnych badań, statystyk i nie wiedzą czy komuś to pomogło na ŁZS i dlatego dla bezpieczeństwa zalecają Tobie taką kurację, ale oczywiście możesz jak najbardziej taką zastosować, bo od czegoś trzeba zacząć. Citrosept zażywany do wewnątrz oczyszcza organizm z toksyn (różnych bakterii, grzybów - a one właśnie są wylęgarnią naszych problemów) oraz uodparnia, ale również bardzo ważne jest równoczesne stosowanie na zewnątrz i tak jak napisałam wcześniej to sprawdzony sposób, a już na drugi dzień miałam wyraźną poprawę, a później mimo że smarowałam się tylko na noc (a jest wskazane również i rano) to efekty utrzymywały się. Od tej pory nie miałam problemów chociażby z pieczeniem , swędzeniem i z ściąganiem skóry twarzy (choć czasami pojawi się plamka to i tak już nie to co było i zaraz aplikuje citrosept i po bólu). Warto spróbować bo po pierwsze i bardzo ważne nie jest to chemia i steryd, które nieodwracalnie niszczą i osłabiają skórę, a po drugie to ja również spróbowałam tej metody po przeczytaniu na innym forum i z równie dobrym skutkiem.
Norik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-15, 09:51   #578
DominikaW
Przyczajenie
 
Avatar DominikaW
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn :-)
Wiadomości: 8
Question Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Hej
to mój debiut jesli chodzi o wpisy na forum
ale do rzeczy
U mnie swędzenie połączone z sypiącą się skórą głowy wystapilo kilka miesięcy temu. Myślałam, że to może po farbie do włosów no ale fryzjerka stwierdziła że to niemożliwe no ale nic w każdym razie polazłam do dermatologa a On ( a w zasadzie Ona ) stwierdziła że to łojotokowe zapalenie skóry i oczywiście "zastrzeliła" mnie szamponem co się zwie Clobex (sterydowy jakiś) no i niby miało pomóc a tu efektu BRAK
Kolejny fryzjer (tym razem kolega ) powiedział, że mam przesuszoną skórę głowy i że mam stosować WAX.
Ogólnie to mam już dosyć, drapie się po głowie jakbym jakieś wszy miała (dla jasności WSZY nie stwierdzono )- SZOK.
Więc używam WAXu i szamponów ziołowych a głowa jak swędziała tak swędzi
Poradźcie coś
__________________
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem
/Albert Camus
DominikaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 10:07   #579
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

jakiego uzywasz waxu? polskiego czy zagranicznego?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 10:38   #580
loverynka
Zakorzenienie
 
Avatar loverynka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 511
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Kupiłam mojemu lubemu Eucerin Ph 5 do skóry ultrawrażliwej i zaczęłam go używać i moje czoło wygląda znacznie lepiej. Zaczerwień jest mniej i skórek też mniej.
__________________

loverynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 10:48   #581
DominikaW
Przyczajenie
 
Avatar DominikaW
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn :-)
Wiadomości: 8
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
jakiego uzywasz waxu? polskiego czy zagranicznego?
szczerze mówiąc niewiem czy jest polski czy zagraniczny - muszę sprawdzić


sprawdziłam -ZAGRANICZNY
(to dobrze czy źle? )
__________________
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem
/Albert Camus

Edytowane przez DominikaW
Czas edycji: 2009-04-15 o 10:52
DominikaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 10:58   #582
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

zagraniczny ma w skladzie SLS co moze podrażniac, polski odpowiednik nie ma
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 11:16   #583
DominikaW
Przyczajenie
 
Avatar DominikaW
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn :-)
Wiadomości: 8
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
zagraniczny ma w skladzie SLS co moze podrażniac, polski odpowiednik nie ma
przed stosowaniem WAXu też mnie swędziała głowa więc teraz nie potrafię stwierdzić czy to ma jakiś wpływ
__________________
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem
/Albert Camus
DominikaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 12:02   #584
albin_ek
Zakorzenienie
 
Avatar albin_ek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 588
GG do albin_ek
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez DominikaW Pokaż wiadomość
przed stosowaniem WAXu też mnie swędziała głowa więc teraz nie potrafię stwierdzić czy to ma jakiś wpływ

Juz kiedyś go polecałam ale .. na mnie podziałał bardzo dobrze szampon Polytar AF wersja z dziegciem ok 30zł w aptece.

A tak generalnie to nic więcej na mnie nie działa ...
__________________
"Karzeł, który siedzi w człowieku, potrafił sklecić róże bez zapachu i trzęsące się pinczery, ale musiał pogodzić się, z chłodną odmową, jaką dały mu koty i lilie."
Eugen Skasa - Weiss
albin_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 12:08   #585
DominikaW
Przyczajenie
 
Avatar DominikaW
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn :-)
Wiadomości: 8
Smile Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez albin_ek Pokaż wiadomość
Juz kiedyś go polecałam ale .. na mnie podziałał bardzo dobrze szampon Polytar AF wersja z dziegciem ok 30zł w aptece.

A tak generalnie to nic więcej na mnie nie działa ...

a odżywki jakiejś używasz po tym szamponie? bo Ja osobiście muszę i też niewiem co wybrać - jak nie użyję to mam jeden wielki kołtun na głowie
__________________
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem
/Albert Camus
DominikaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 12:58   #586
albin_ek
Zakorzenienie
 
Avatar albin_ek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 588
GG do albin_ek
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez DominikaW Pokaż wiadomość
a odżywki jakiejś używasz po tym szamponie? bo Ja osobiście muszę i też niewiem co wybrać - jak nie użyję to mam jeden wielki kołtun na głowie
Ja mam to samo. Zresztą te szampony powodują straszne wysuszenie od mniej wiecej połowy długosci włosa więc odżywka jest niezbędna.

Ostatno kupiłam na allegro z Kallosa mleczną bardzo fajna i nic mi się nie dzieje po niej. Mogłam też Timotei z migdałami odżywke.

Nivea, Panitin, Garnier odpadala po wszytskim mnie swędziała głowa.
__________________
"Karzeł, który siedzi w człowieku, potrafił sklecić róże bez zapachu i trzęsące się pinczery, ale musiał pogodzić się, z chłodną odmową, jaką dały mu koty i lilie."
Eugen Skasa - Weiss
albin_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 13:25   #587
DominikaW
Przyczajenie
 
Avatar DominikaW
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn :-)
Wiadomości: 8
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez albin_ek Pokaż wiadomość
Ja mam to samo. Zresztą te szampony powodują straszne wysuszenie od mniej wiecej połowy długosci włosa więc odżywka jest niezbędna.

Ostatno kupiłam na allegro z Kallosa mleczną bardzo fajna i nic mi się nie dzieje po niej. Mogłam też Timotei z migdałami odżywke.

Nivea, Panitin, Garnier odpadala po wszytskim mnie swędziała głowa.
Dzięki za rady
Dzisiaj mam zamiar zakupić szamponik Fitomed Mydlnica lekarska do włosów suchych- niby ma zlikwidować swędzenie i łuszczenie się skóry - zobaczymy
__________________
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem
/Albert Camus
DominikaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 20:17   #588
Norik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Dolnyśląski
Wiadomości: 12
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Hej, czytam i czytam i łącze się z wami w bólu, bo wiem co przechodzicie. Ja stosowałam doustnie kuracje przeciwgrzybiczą i do włosów szampon stieprox i pomógło mi. Później gdy zastosowałam inny szampon (kupiony na allegro - z rzeńszenia) to strasznie podrażnił mi skórę głowy i jak mówicie zaczęło się sypać. Nic, do lekarzy nie lubię chodzić, więc kupiłam nizoral (choć polecam stieprox) oczywiście myje głowę codziennie więc na przemian z szamponm z czarnej rzepy, również z apteki no i robie moją kurację z citroseptem (patrz wyżej), choć ja takżę stosuje go bez rozcieńczania bezpośrednio na skórę głowy nanosząc go patyczkami higienicznymi a po kilku godzinach myję głowę i efekt jest niemal od razu, ale trzeba kurację stosować jeszcze przez jakiś czas dla podtrzymania efektów. Teraz nie mam z ŁZS większego problemu. A dla nowych gości przypomnę, że miałam ten problem na głowie i całej twarzy (przy nosie na brwiach, w uszach na czole a nawet i policzkach). Sprawdzone - polecam.
Norik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 20:41   #589
loverynka
Zakorzenienie
 
Avatar loverynka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 511
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Ach, chciałam powiedzieć, że po odstawieniu szamponów dla dorosłych i przerzuceniu się na dziecięce bez SLS (chyba z jeden lub 2 tylko znalazłam różne) jest znacznie lepiej z moją głową i włosy mniej mi się sypią.
__________________

loverynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 06:55   #590
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Norik Pokaż wiadomość
Witam!
Twarz - citrosept - stosowanie.
Po umyciu twarzy nanieść, wcześniej rozcieńczony z gliceryną w płynie (dostepna w każdej aptece a 1.90) w proporcji jedna kropla gliceryny i 3 krople citroseptu na zmiany chorobowe twarzy i okolic.
czy mozna zamiast gliceryny wymieszac go ze zwykłym kremem?

stosuje citrpsept wew od 8 kwietnia (15 kropli codziennie) i twarz mi sie pogorszyła
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 08:08   #591
Norik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Dolnyśląski
Wiadomości: 12
Smile Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Motylku, z kremem raczej nie bo to musi być w najdelikatniejszej formie, owszem każdy jest inny i może u ciebie jest taka reakcja, choć jestem zaskoczona bo ja to mam sprawdzone na paru osobach i wszystko było ok. Czy na pewno nie jesteś uczulona na owoce cytrusowe? Jeśli nie to w pierwszej fazie może nastąpić zaostrzenie, zwłaszcza jak jest to stan przewlekły. Ja mój drogi motylku cierpie na to od 10 lat i naprawde życzyłabym i wam wszystkim cierpiącym z tego powodu wyzdrowienia tak jak u siebie. Powodzenia i cierpliwości
Norik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 08:12   #592
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Norik Pokaż wiadomość
. Czy na pewno nie jesteś uczulona na owoce cytrusowe?
nic mi na ten temat niewiadomo do dnia dzisiejszego. jem owoce cytrusowe i nie kojarze zebym miała po nich jakies uczulenie.

Moze to tylko przypadek, nie wiem.

Mysle czy nie zaryzykowac i nie zmieszac citoseptu z zelem do twarzy hialuronowym z Biochemii
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 08:44   #593
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
nic mi na ten temat niewiadomo do dnia dzisiejszego. jem owoce cytrusowe i nie kojarze zebym miała po nich jakies uczulenie.

Moze to tylko przypadek, nie wiem.

Mysle czy nie zaryzykowac i nie zmieszac citoseptu z zelem do twarzy hialuronowym z Biochemii

Oj nie, Citrosept jest baaardzo silny, mój TZt wypalił nim kurzajki
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 20:42   #594
Norik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Dolnyśląski
Wiadomości: 12
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

No tak zmieszasz z żelem do mycia twarzy i go zaraz zmyjesz a on powinien pozostać na twarzy (w rozcieńczeniu z płynną gliceryną). Ja citrosept stosuje od grudnia i twarz mam jak ta lala. Nawet musze przyznać, że tam gdzie go stosowałam to wygładziły mi się zmarszczki więc jak się go odpowiednio używa i z głową to nie można sobie zaszkodzić.
Norik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 21:46   #595
loverynka
Zakorzenienie
 
Avatar loverynka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 511
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Dziewczyny, na początek zmieńcie kosmetyki z drażniących na kosmetyki dla alergików, do cery wrażliwej i dla dzieci. Szybko czuć poprawę.
__________________

loverynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 06:53   #596
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Norik Pokaż wiadomość
No tak zmieszasz z żelem do mycia twarzy i go zaraz zmyjesz a on powinien pozostać na twarzy (w rozcieńczeniu z płynną gliceryną). .
to nie jest taki żel co zmywania twarzy, tylko naklada sie go i juz zostaje. Ciagle sie boje nałozyc go na twarz nawet w ilości minimalnej

jestem załamana tą łuszczącą sie czerwonościa, która mam juz kilka dni

kosmetyki mam tylko dla skóry bardzo wrażliwej, ostatnio moze niepotrzebnie kupilam mleczko AA dla skóry wrażliwcow i atopowej, bo moze jednak to ono nawala, chociaz krem z tej serii jest ok
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 11:48   #597
burberry
Raczkowanie
 
Avatar burberry
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam

Pisałam ostatnio o o tym, że nie moge poradzic sobie ze skora glowy. Stosowalam nizroal i nie pomogl.

Motylek polecil mi jak uzywac szamponu Selsun Blue i pomoglo.3 tygodnie regularnego stosowania i zero sypania, swędzenia i czerwonych plam Teraz boje sie go odstawic zeby problem nie wrocil.

Co do skóry twarzy polecam krem Garnier dla skory b.wrazliwej - nie sciaga i fajnie nawilza.

Pozdrawiam wszystkich walczacych i zycze cierpliwosci
burberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 11:53   #598
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez burberry Pokaż wiadomość

Motylek polecil mi jak uzywac szamponu Selsun Blue i pomoglo.3 tygodnie regularnego stosowania i zero sypania, swędzenia i czerwonych plam Teraz boje sie go odstawic zeby problem nie wrocil.
jak juz wszystko ok, mozesz ostawic, tylko profilaktycznie stosowac raz na 2 tygodnie chyba (na ulotce powinno byc napisane) a tak to jakis łagodny uzywac szampon.

Ciesze sie ze Ci pomógł
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 09:51   #599
marcin369
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam i co sadzicie o zelu " pityval ", jeden z uzytkownikow tego portalu bardzo sobie go zachwalal. Patrzylem na ceny i kosztuje lekko ponad 40zl. Ktos ma jeszcze jakies mile doswiadczenia z tym produktem( dodam iz mam problem z twarza ;/
marcin369 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 10:23   #600
loverynka
Zakorzenienie
 
Avatar loverynka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 511
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Mojej twarzy (ŁZS) Pityval nie pomógł niestety. Lepiej działa na mnie "zwykły" Eucerin PH5 do cery wrażliwej (dosyć tłusty się wydawałna początku, jakby glicerynowy).
__________________

loverynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-07 19:24:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.