Częste pocenie się , wysiłek fizyczny jak pielęgnować twarz ? proszę o nie kasowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-08, 11:16   #1
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144

Częste pocenie się , wysiłek fizyczny jak pielęgnować twarz ? proszę o nie kasowanie


Witam jako , że przeglądam sobie google.pl jak i to forum to oczywiście , że wiem co kupić bo czytałem na ten temat ale tego jest tysiące i ja naprawdę w ogóle punktu odniesienia nie mam żadnego. 10 osób mówi , że to dobre a następne 20 osób piszę , że tamto lepsze i mętlik w głowię mam.


Otóż aktualnie wiem , że robię błąd bo twarz myję zwykłym mydłem i wodą oraz na na jakiś czas nawilżę kremem nivea.

Może kilka słów o mnie moim trybie życie bo wiadome wpływa on na cerę a więc :

1.) Pracuję przy wygrzewaniu czyli robię na hali gdzie jest naprawdę gorąco. Klima jest ale nic nie daję czyli pomieszczenia suche , gorące i zanieczyszczone.


2.) Jeżdżę do pracy na rowerze oraz 3x w tyg długie przejażdżki np. wczoraj zrobiłem aż 70km na rowerze.

3.) oprócz roweru trenuję na siłowni i raz na 2 tyg kickboxing


Jak widzicie sportu jest dużo ale też skóra twarzy powinna jakoś być pielęgnowana z czym w ogóle pojęcia nie mam. Co do mojej cery to wydaję się ok - mam trochę krostek ale nie jest to tak jak inni mają , że cała w trądziku itp. Wyskakują mi syfy dość często ale znikają. Ogólnie jaki typ cery ? hmm nie wiem...wydaje mi się z jednej strony , że jest sucha bo mam zazwyczaj zaczerwienioną i lekko piecze czasem a z drugiej strony jak paluchem przetrę ją np. po pracy to nie jest to pot tylko tak jakby tłuszcz.


A więc co najlepiej stosować ? jak możecie odp w punktach na moje dla mnie to przejrzyste w tedy.


1.) Jaki najlepszy krem do nawilżania twarzy który nie zapycha porów i dobrze nawilża ? czy może lepiej olejek arganowy ? nigdy nie próbowałem.


2.) Co do mycia twarzy co nie wysusza skóry a usuwa sebum i działa przeciwtrądzikowo ? wiem , że wymagania ale może coś takiego dobego jest ? No i najlepiej dostosowane do mego trubu życia , pracy

3.) Czym spłukiwać twarz ? wiele czytałem o wodzie mineralnej no ale przecież nie będę wydawać na wodę tyle kasy.

4.) Ile razy dziennie myć twarz ?

5.) Ile razy ją nawilżać ?


Z góry dziękuje za porady.
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 18:09   #2
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144
Dot.: Częste pocenie się , wysiłek fizyczny jak pielęgnować twarz ? proszę o nie kaso

widzę b.dużo osób zaglądało do tematu ale nikt nie odpisał. Może ktoś pomóc ? bym był wdzięczny bo w wtorek chcę zakupić jakiś zestaw.
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 22:07   #3
Andzia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 59
Dot.: Częste pocenie się , wysiłek fizyczny jak pielęgnować twarz ? proszę o nie kaso

Witaj,
Jeśli nie masz jakichś specjalnych problemów z cerą typu trądzik, zaskórniki, blizny, to sądzę, że w zupełności wystarczy jakaś seria kosmetyków skierowana dla potrzeb mężczyzn, np. garnier czysta skóra, lub loreal men z tego co się orientuję marka ta posiada w swojej ofercie kosmetyki do pielęgnacji męskiej skóry, do nabycia w drogerii rossmann w niewygórowanych cenach. Co do mycia twarzy, to w zupełności wystarczy myć ją 2 razy dziennie, ewentualnie po dużym wysiłku fizycznym, po powrocie z siłowni do domu, też można umyć żelem do mycia twarzy i przetrzeć tonikiem, nałożyć krem nawilżający. Jeśli przetłuszczające się partie skóry sprawiają Ci kłopot w pracy, do nabycia są również znakomite bibułki matujące marki shiseido, można kupić na allegro koszt ok. 15-20zł.

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

http://www.lorealparis.pl/mezczyzni.aspx
Andzia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 14:32   #4
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144
Dot.: Częste pocenie się , wysiłek fizyczny jak pielęgnować twarz ? proszę o nie kaso

No wiesz problemów takich jak niektórzy tutaj nie mam mianowicie twarzy całej w trądziku. Ale mam trochę problemów bo wyskakują mi pryszcze nie jest ich dużo ale jednak wyskakują i b.wolno schodzą.


Wiem , że chcę mieć wszystko na tacy ale tego tysiące jest :/ możesz podać mi nazwy jakiś środków dobrych do mycia twarzy , nawilżania ? te 2 rzeczy potrzebuję. Potrzebuje czegoś jak wspomniałem dobrze oczyszczającego zabijające bakterie i czegoś co nie wysusza skóry i usuwa sebum.

Olejek arganowy do nawilżania twarzy ?

Edytowane przez Daniel1989
Czas edycji: 2012-07-09 o 14:34
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 13:23   #5
Soulfly
Rozeznanie
 
Avatar Soulfly
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 622
Dot.: Częste pocenie się , wysiłek fizyczny jak pielęgnować twarz ? proszę o nie kaso

Cytat:
Napisane przez Daniel1989 Pokaż wiadomość
Witam jako , że przeglądam sobie google.pl jak i to forum to oczywiście , że wiem co kupić bo czytałem na ten temat ale tego jest tysiące i ja naprawdę w ogóle punktu odniesienia nie mam żadnego. 10 osób mówi , że to dobre a następne 20 osób piszę , że tamto lepsze i mętlik w głowię mam.


Otóż aktualnie wiem , że robię błąd bo twarz myję zwykłym mydłem i wodą oraz na na jakiś czas nawilżę kremem nivea.

Może kilka słów o mnie moim trybie życie bo wiadome wpływa on na cerę a więc :

1.) Pracuję przy wygrzewaniu czyli robię na hali gdzie jest naprawdę gorąco. Klima jest ale nic nie daję czyli pomieszczenia suche , gorące i zanieczyszczone.


2.) Jeżdżę do pracy na rowerze oraz 3x w tyg długie przejażdżki np. wczoraj zrobiłem aż 70km na rowerze.

3.) oprócz roweru trenuję na siłowni i raz na 2 tyg kickboxing


Jak widzicie sportu jest dużo ale też skóra twarzy powinna jakoś być pielęgnowana z czym w ogóle pojęcia nie mam. Co do mojej cery to wydaję się ok - mam trochę krostek ale nie jest to tak jak inni mają , że cała w trądziku itp. Wyskakują mi syfy dość często ale znikają. Ogólnie jaki typ cery ? hmm nie wiem...wydaje mi się z jednej strony , że jest sucha bo mam zazwyczaj zaczerwienioną i lekko piecze czasem a z drugiej strony jak paluchem przetrę ją np. po pracy to nie jest to pot tylko tak jakby tłuszcz.


A więc co najlepiej stosować ? jak możecie odp w punktach na moje dla mnie to przejrzyste w tedy.


1.) Jaki najlepszy krem do nawilżania twarzy który nie zapycha porów i dobrze nawilża ? czy może lepiej olejek arganowy ? nigdy nie próbowałem.


2.) Co do mycia twarzy co nie wysusza skóry a usuwa sebum i działa przeciwtrądzikowo ? wiem , że wymagania ale może coś takiego dobego jest ? No i najlepiej dostosowane do mego trubu życia , pracy

3.) Czym spłukiwać twarz ? wiele czytałem o wodzie mineralnej no ale przecież nie będę wydawać na wodę tyle kasy.

4.) Ile razy dziennie myć twarz ?

5.) Ile razy ją nawilżać ?


Z góry dziękuje za porady.
Do nawilżania skóry używaj kremów, które nie zatykają porów, a najlepiej jakichś lekkich emulsji...napewno znajdziesz takie w aptece, do skóry tłustej lub mieszanej.
Do mycia używaj żelu oczyszczającego np. La Roche Posay - Effaclar.( 2 x dziennie - rano i wieczorem, nie częściej bo zbytnio ją wysuszysz),nie jest tani, za to bardzo wydajny. A jeśli chodzi o nawilżanie to raz dziennie na noc. Raz w tygodniu możesz zrobić sobie peeling twarzy z drobinkami ścierającymi, w ten sposób wygladzisz ją i lepiej oczyścisz.


A i nie polecam Ci kosmetyków drogeryjnych tych 'antytrądzikowych' typu Garnier Czysta Skóra itp..one strasznie wysuszają najczęsciej w składzie mają alkohol albo jakieś silne detergenty...wybieraj raczej kosmetyki apteczne (eucerin, la roche posay, avene)
Olejek arganowy jest tłusty i myślę, że nienadaje się do twarzy z tendencją do niedoskonałości, mógłby zatykać pory..
__________________

Take me to the magic of the moment...






Edytowane przez Soulfly
Czas edycji: 2012-07-13 o 13:37
Soulfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 14:02   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Częste pocenie się , wysiłek fizyczny jak pielęgnować twarz ? proszę o nie kaso

Polecam:
http://drogerienatura.pl/dermokonsul...nsultacje.html
Albo zajrzyj na stronę vichy.pl i zrób sobie test.
Bo trudno doradzać pielęgnację jeśli nie znasz swojego typu skóry.
Podejrzewam, że masz mieszaną miejscami odwodnioną. Ale pewności nie mogę mieć.
Na przesuszenie polecam maseczki nawilżające.
Fajne kosmetyki dla mężczyzn ma Yves Rocher ( teraz w sklepach stacjonarnych w promocji, m.in. nawilżający krem matujący), fajne ma też Tołpa, tanie i dobre są też Flos Lek. Żeby nie robiły ci się krostki powinieneś regularnie używać peelingu.
No i jeśli się spocisz (siłownia, rower) to od razu przemyć twarz. Jeśli nie możesz wodą to chusteczką matującą albo chusteczką odkażającą, na pewno nie przecierać ręką. Sama chodzę na siłownię i często nie mogę wyjść z podziwu, że faceci po treningu nie czują potrzeby pójścia pod prysznic. Ja sama praktycznie się nie pocę a po treningu zawsze biorę prysznic. No a potem zdziwienie, że facet ma krostki czy trądzik. Twarz możesz przemywać letnią wodą. Ja mam cerę wrażliwą ale myję twarz zwykłą letnią wodą i żyję.
Polecam zakup: czegoś do mycia, peelingu, maseczki nawilżającej i jakiegoś kremu (najlepiej nawilżająco matujący).
Do mycia twarzy mogę polecić AA Help, co do peelingu- zależy czego potrzebujesz ja używam peelingu morelowego z Yves Rocher bo jako jedyny z drobinkami nie podrażnia mi skóry, chwalę też sobie Garnier czysta skóra 3 w 1 ( ma w sobie glinkę i one też działa jak peeling) ale może tobie potrzebne będzie coś mocniej ścierającego, z większymi drobinkami. Do nawilżania nie jest olej arganowy a kwas hialuronowy więc szukaj kosmetyków z tym składnikiem. Do testów możesz kupić żel "lifting efekt" z firmy IVR (w Rossman, seria kosmetyki w minidawkach, wbrew pozorom cholernie wydajne). Serie z kwasem hialuronowym ma większość firm, dobrą z polskich ma Dermika (kremy). Co do dbania o twarz- faceci często nie dbają o skórę czoła, oczu i szyi i to widać i zmarszczki tworzą się tam najszybciej i wielu mężczyzn szczególnie zaniedbana skóra oczu bardzo postarza. A wystarczyłoby stosować nawet najtańszy żel pod oczy Flos Lek.
Co do kremów- ja stawiałabym na 2 (odbudowujący na noc)- tłustszy i jakiś nawilżająco-matujący na dzień. Regularne natłuszczanie zapobiega zmarszczkom i zmniejsza skłonność do wyprysków. Dla mnie super do odbudowy skóry są 2 kremy z YR - cure solutions i nutri specific na noc. Dużo różnych kremów miałam ale moja skóra kocha te dwa najbardziej. Jeśli Twoja skóra jest mocno przesuszona to polecam na noc cure solutions. Pięknie goi i leczy wszelkie podrażnienia.
Możesz też kupić dezyinfekujący żel do rąk bez mydła- do stosowania w pracy.
U mnie taki kosmetyk kosztuje chyba 6 zł i jest nawet w sklepie spożywczym. Jeśli będziesz dbać o czyste ręce to też będziesz mieć mniej wyprysków na twarzy.
Jeśli palisz papierosy uzupełniaj witaminę C- suplementami i w kremach.
Jeśli nie palisz- moje gratulacje i tak trzymaj. A dla dobra skóry polecam ci picie soku pomidorowego- Fortuna WW+ ma pyszne soki. Osobiście jestem od nich uzależniona, szczególnie latem ;-)
Z dobrych ale drogich kosmetyków do twarzy polecam La Roche Posay i Bioderma- z apteki. Bioderma droga ale ma opakowania o sporej pojemności więc opłaca się kupować. Seria bioderma sebium ma fajne kosmetyki do mycia twarzy.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:36.