Slow fashion - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-03, 13:50   #271
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Slow fashion

Dziekuje
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 13:51   #272
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość

Kozuchy wbrew pozorom nie sa tak cieple jak kurtki/plaszcze puchowe z kaczego pierza poza tym kozuchy sa ciezsze i nie tak wygodne.
Kożuchy z hiszpańskich skór są akurat bardzo lekkie i wygodne. Co do ciepłości, to zależy który. Mnie wystarczają nawet na solidne mrozy, a nie poruszam się samochodem i dużo chodzę. Być może porządne puchówki są jeszcze cieplejsze, ale jakoś żadna na razie mi nie wpadła w oko, chociaż na ludziach niektóre mi się podobają.
Ostatnio mam bardziej fazę na płaszcze, ale mój wełniany sprawdza się tak max do -4 stopni i to pod warunkiem, że założę pod spód porządny sweter. Na szczęście wiadomo, jakie są ostatnio zimy w Polsce.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 14:17   #273
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Nie wiecie czy jest taki web na iphone? Czy mam sciagnac na przegladarke? Nie rozumiem : brzydal:

Ja COSa odkrylam dopiero pare dni temu w Gdyni - tak wiem sierota ze mnie , ale juz zdazylam kupic dwie bluzki
Contax rozmiarowka plaszcza jest typowa? Aha czy zamowienia on line mozna zwracac w sklepie?
Cytat:
Napisane przez Just321 Pokaż wiadomość
Choć to nie do mnie odpowiem Z rozmiarówką w Cos jest duża loteria niestety, ale jak normalnie noszę 38 to w Cos S i raczej 36 chociaż czasem też 38. Nie można zamówień online do sklepu zwracać trzeba odsyłać, co niestety dodatkowo kosztuje chyba 4 Euro.

Dokladnie Normalnie nosze 36-38 ale jestem wysoka, drobna i mam dlugie rece, i ich plaszcze biore 38, zeby wlasnie rekawy byly dluzsze i ogolnie wygladam w tym rozmiarze lepiej nie jak ostatnie dziecko stroza Z tym, ze mam fasony typowo plaszczowe nie kokony, czy pudelka Takie na mnie sa lepsze 36. Gory czyli swetry i bluzki mam zawsze 36.

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Kożuchy z hiszpańskich skór są akurat bardzo lekkie i wygodne. Co do ciepłości, to zależy który. Mnie wystarczają nawet na solidne mrozy, a nie poruszam się samochodem i dużo chodzę. Być może porządne puchówki są jeszcze cieplejsze, ale jakoś żadna na razie mi nie wpadła w oko, chociaż na ludziach niektóre mi się podobają.
Ostatnio mam bardziej fazę na płaszcze, ale mój wełniany sprawdza się tak max do -4 stopni i to pod warunkiem, że założę pod spód porządny sweter. Na szczęście wiadomo, jakie są ostatnio zimy w Polsce.

Tak jak wszystko kozuch kozuchowi nierowny. Ja mam 2 plaszczowe i jeden jest ze skory licowej - ciezki i mnie zzera zywcem i drugi Ochnika - mily, lekki ale za to srednio cieply. Ale tak jak pisalam jestem zmarzluch i b. duzo chodze na piechote. Zdecydowanie wole kurtki / plaszcze z pierzem, ktore sa leciutkie, b.cieple i nie krepuja ruchow.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 14:51   #274
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 786
Dot.: Slow fashion

Byłam dziś w Benettonie - na wyprzedaży są m.in. sweterki merynosowe i bluzki z jedwabiem poniżej 100 zł.

A co do COS... Nie znam osoby, której by się nie podobały ich ubrania, a ja byłam kilkakrotnie w tym na Mysiej w Warszawie i absolutnie nic mi się nie spodobało. Nawet jak coś miało ładny design, to wszystko w olbrzymich oversize'owych rozmiarach.

Edytowane przez 03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f
Czas edycji: 2016-01-03 o 15:19
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 19:22   #275
Ennyo
Raczkowanie
 
Avatar Ennyo
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 110
Dot.: Slow fashion

Dziewczyny podczytuję Was odkąd powstał ten wątek (a więc od niedawna) i jedyne co mi się nasuwa na myśl - czy uprawianie slow fashion polega na kompulsywnym nabywaniu drogą kupna wątpliwej jakości ubrań w sieciówkach? O co chodzi w tej nowej modzie? Naprawdę wierzycie w to, że kupując w tym sezonie dziesiątki szaro-burych, wełnianych swetrów oczyścicie swój umysł i nie dacie się więcej nabrać na marketingowe sztuczki, trendy i wyprzedaże? Jaki jest sens tego nowego nurtu? Podczytując blogi wydawało mi się, że chodzi o to, aby nauczyć się szanować ubrania, a nie owczym pędem nabywać dziesiąty płaszcz, piętnastą torebkę, dwudziesty biały t-shirt... Czy to nadal jest slow?
Ennyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 19:57   #276
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez Ennyo Pokaż wiadomość
Dziewczyny podczytuję Was odkąd powstał ten wątek (a więc od niedawna) i jedyne co mi się nasuwa na myśl - czy uprawianie slow fashion polega na kompulsywnym nabywaniu drogą kupna wątpliwej jakości ubrań w sieciówkach? O co chodzi w tej nowej modzie? Naprawdę wierzycie w to, że kupując w tym sezonie dziesiątki szaro-burych, wełnianych swetrów oczyścicie swój umysł i nie dacie się więcej nabrać na marketingowe sztuczki, trendy i wyprzedaże? Jaki jest sens tego nowego nurtu? Podczytując blogi wydawało mi się, że chodzi o to, aby nauczyć się szanować ubrania, a nie owczym pędem nabywać dziesiąty płaszcz, piętnastą torebkę, dwudziesty biały t-shirt... Czy to nadal jest slow?
Chyba chodzi o kupowanie niewielkiej ilości dobrej jakości rzeczy, które posłużą wiele sezonów. Rozumiem Twoje wątpliwości. Też mi się wydaje, że wymiana szafy na hurra z akrylu na kaszmir, nie jest slow. Ja bym się chciała nauczyć NIE kupować, ograniczyć się do tego, czego naprawdę potrzebuję. Zresztą to nawet nie chodzi o to, żeby nie kupować, tylko robić to naprawdę z głową, a nie kompulsywnie. Powoli, w miarę zużywania się rzeczy, zastępowanie ich nowymi, lepszymi. Ciekawe dla mnie są wpisy na blogu simplicite.pl. Autorka, która na brak funduszy raczej nie narzeka, postanowiła np. w tym roku nie kupować żadnych kozaków, bo ma jedne, co prawda nie najpiękniejsze i niezbyt nowe, ale "mogą jeszcze posłużyć".
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 20:54   #277
wielokropek2
Rozeznanie
 
Avatar wielokropek2
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 657
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez Ennyo Pokaż wiadomość
Dziewczyny podczytuję Was odkąd powstał ten wątek (a więc od niedawna) i jedyne co mi się nasuwa na myśl - czy uprawianie slow fashion polega na kompulsywnym nabywaniu drogą kupna wątpliwej jakości ubrań w sieciówkach? O co chodzi w tej nowej modzie? Naprawdę wierzycie w to, że kupując w tym sezonie dziesiątki szaro-burych, wełnianych swetrów oczyścicie swój umysł i nie dacie się więcej nabrać na marketingowe sztuczki, trendy i wyprzedaże? Jaki jest sens tego nowego nurtu? Podczytując blogi wydawało mi się, że chodzi o to, aby nauczyć się szanować ubrania, a nie owczym pędem nabywać dziesiąty płaszcz, piętnastą torebkę, dwudziesty biały t-shirt... Czy to nadal jest slow?
Nie jest. Uważam wręcz, że można być slow, nie mając w szafie nawet jednego białego t-shirtu. Ja np. mam niektóre rzeczy nawet i dziesięcioletnie. Nadal całkiem dobrze mi służą.

Z blogerek lubię dziewczynę od Mądrej Szafy właśnie za to, że bardzo mało pisze o estetyce i modzie jako takiej, za to dużo o składach i dbaniu o ubrania tak, by przetrwały lata. I do jej porad można się zastosować, niezależnie od tego, jaki styl się preferuje. Próżno tam szukać tekstów o przecież tak indywidualnych kwestiach jak dobry gust czy bycie stylową.
__________________
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości." J. Cocteau
wielokropek2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-03, 21:10   #278
Just321
Zadomowienie
 
Avatar Just321
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 640
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez Ennyo Pokaż wiadomość
Dziewczyny podczytuję Was odkąd powstał ten wątek (a więc od niedawna) i jedyne co mi się nasuwa na myśl - czy uprawianie slow fashion polega na kompulsywnym nabywaniu drogą kupna wątpliwej jakości ubrań w sieciówkach? O co chodzi w tej nowej modzie? Naprawdę wierzycie w to, że kupując w tym sezonie dziesiątki szaro-burych, wełnianych swetrów oczyścicie swój umysł i nie dacie się więcej nabrać na marketingowe sztuczki, trendy i wyprzedaże? Jaki jest sens tego nowego nurtu? Podczytując blogi wydawało mi się, że chodzi o to, aby nauczyć się szanować ubrania, a nie owczym pędem nabywać dziesiąty płaszcz, piętnastą torebkę, dwudziesty biały t-shirt... Czy to nadal jest slow?
Super głos, o takim rozmawianiu by mi się tu marzyło ja sobie postanowiłam, że ten rok to nicniekupowanie, no mogę dla dwóch rzeczy ostatecznie zrobi wyjątek.
Ale mam wystarczającą ilość rzeczy na godne przetrwanie nowego roku.
Taki zakupowy odwyk , w którym liczyłabym na wsparcie
Just321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 21:26   #279
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez Ennyo Pokaż wiadomość
Dziewczyny podczytuję Was odkąd powstał ten wątek (a więc od niedawna) i jedyne co mi się nasuwa na myśl - czy uprawianie slow fashion polega na kompulsywnym nabywaniu drogą kupna wątpliwej jakości ubrań w sieciówkach? O co chodzi w tej nowej modzie?
Witaj. Ja nie uważam tego za modę. Dla mnie jest to świetny sposób na NAUKĘ mądrego kupowania rzeczy lepszej jakości. Może nie są to rzeczy z najwyższej półki, ale zawsze lepszy H&Mowy kaszmir niż H&Mowy akryl Celowo podkreśliłam słowo NAUKA ponieważ z mojej strony jest to ciągła walka z samą sobą i z moimi złymi nawykami. Od nastu lat kupuję ubrania marnej jakości i w bardzo dużej liczbie, ciężko jest, więc z dnia na dzień przerzucić się na kilkanaście sztuk ubrań. Aczkolwiek z dumą przyznam, że naprawdę długo wytrzymałam bez zakupów. Porządki w szafie robiłam w sierpniu, zostawiałam naprawdę bardzo mało ubrań i wytrwałam bez jakichś większych zakupów (niestety całkiem bez kupowania się nie udało ) aż do wyprzedaży. Przygotowałam się do niej, spisałam listę i staram się kupować rzeczy tylko z tej listy. Od razu przyznaję, że kupiłam już kilka rzeczy z poza listy, na szczęście równie szybko je zwracam.

Cytat:
Napisane przez Ennyo Pokaż wiadomość
Naprawdę wierzycie w to, że kupując w tym sezonie dziesiątki szaro-burych, wełnianych swetrów oczyścicie swój umysł i nie dacie się więcej nabrać na marketingowe sztuczki, trendy i wyprzedaże? Jaki jest sens tego nowego nurtu? Podczytując blogi wydawało mi się, że chodzi o to, aby nauczyć się szanować ubrania, a nie owczym pędem nabywać dziesiąty płaszcz, piętnastą torebkę, dwudziesty biały t-shirt... Czy to nadal jest slow?
Dziesiątki szaro- burych ? Hmm kolor to akurat sprawa najmniej ważna wg mnie, myślę, że to kwestia gustu, a że szarości są przepiękne to pewnie dlatego kupujemy. Odpowiadając za siebie, dziesiątki nie kupiłam, no i w sumie ani jeden nie jest szary kupiłam aż 6! ale zważywszy na to, że przed zakupami miałam aż 1 sztukę to chyba można mnie rozgrzeszyć. Z ostatnim zdaniem się zgadzam, jednak w tym temacie, czuję się bez "grzechu" bo płaszcz na zimę mam 1, torebkę 1 - teraz chcę kupić drugą, ale póki co nie mam pomysłu, więc chyba zostanę z tą jedną jedyną, t-shirtów białych nie mam bo wszystkie już nadają się do wyrzucenia

Reasumując, nie mogę odpowiedzieć za każdą uczestniczkę wątku, więc odpowiem za siebie, do Slow fashionistki mi daleko, ale ciągle walczę Pozdrawiam

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Just321 Pokaż wiadomość
Super głos, o takim rozmawianiu by mi się tu marzyło ja sobie postanowiłam, że ten rok to nicniekupowanie, no mogę dla dwóch rzeczy ostatecznie zrobi wyjątek.
Ale mam wystarczającą ilość rzeczy na godne przetrwanie nowego roku.
Taki zakupowy odwyk , w którym liczyłabym na wsparcie
Moim postanowieniem jest dokupić TYLKO i wyłącznie rzeczy, które były na liście i zakończyć już zakupy w tym roku. O ile na zimę już mam trochę ubrań to na wiosnę/lato mam 2 t-shirty,aż 4 pary szortów i 3 sukienki Chciałabym też kupować ubrania z wyższej półki i jak najwięcej od polskich producentów, a nie z sieciówek




Bardzo fajnie, że się odezwałaś Ennyo otrzeźwiłaś mnie trochę i moje zapędy zakupowe
Idę przeanalizować ponownie listę moich potrzeb
__________________
bla bla bla

Edytowane przez karolina2121
Czas edycji: 2016-01-03 o 21:31
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 21:29   #280
Just321
Zadomowienie
 
Avatar Just321
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 640
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Chyba chodzi o kupowanie niewielkiej ilości dobrej jakości rzeczy, które posłużą wiele sezonów. Rozumiem Twoje wątpliwości. Też mi się wydaje, że wymiana szafy na hurra z akrylu na kaszmir, nie jest slow. Ja bym się chciała nauczyć NIE kupować, ograniczyć się do tego, czego naprawdę potrzebuję. Zresztą to nawet nie chodzi o to, żeby nie kupować, tylko robić to naprawdę z głową, a nie kompulsywnie. Powoli, w miarę zużywania się rzeczy, zastępowanie ich nowymi, lepszymi. Ciekawe dla mnie są wpisy na blogu simplicite.pl. Autorka, która na brak funduszy raczej nie narzeka, postanowiła np. w tym roku nie kupować żadnych kozaków, bo ma jedne, co prawda nie najpiękniejsze i niezbyt nowe, ale "mogą jeszcze posłużyć".
Od czasu do czasu tę blogerkę podczytuję też i czasami mnie zdumiewa, pozytywnie owszem, jak ona robi z tym minimum np 7 ubrań na 7 dni itd.
Ja zreformowałam to i piszę na cały tydzień w co się ubieram, ale 7 ubrań chyba bym tak nie zmiksowała tym bardziej ją podziwiam
Just321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 21:47   #281
SzyszkaChmielu
Raczkowanie
 
Avatar SzyszkaChmielu
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 277
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez Ennyo Pokaż wiadomość
Dziewczyny podczytuję Was odkąd powstał ten wątek (a więc od niedawna) i jedyne co mi się nasuwa na myśl - czy uprawianie slow fashion polega na kompulsywnym nabywaniu drogą kupna wątpliwej jakości ubrań w sieciówkach? O co chodzi w tej nowej modzie? Naprawdę wierzycie w to, że kupując w tym sezonie dziesiątki szaro-burych, wełnianych swetrów oczyścicie swój umysł i nie dacie się więcej nabrać na marketingowe sztuczki, trendy i wyprzedaże? Jaki jest sens tego nowego nurtu? Podczytując blogi wydawało mi się, że chodzi o to, aby nauczyć się szanować ubrania, a nie owczym pędem nabywać dziesiąty płaszcz, piętnastą torebkę, dwudziesty biały t-shirt... Czy to nadal jest slow?
Jeśli o mnie chodzi to właśnie zamówiłam w HM 4 swetry. Ale to w miarę porządne kaszmirowe swetry za +/- 150zł po przecenie a nie akrylowe zdechlaki za 50zł sztuka. Szacuję, że 2 zostawię, a 2 oddam. Tym samym moja kolekcja porządnych swetrów urośnie do... 7sztuk. Będę o nie dbać, tak samo jak dbam o swetry zakupione w 2014r i 2015r. Chcę mieć w szafie 10 swetrów w konkretnych kolorach. (10 to łączna liczba pulowerów, kardiganów i golfów a nie po 10 z każdego typu.) Myślę, że dobiję do tej ilości za rok

B podobają mi się swetry z Roboty Ręczne ale... nie zapłacę 800-1200zł za jeden choć wiem, że to handmade i polski dizajn. Nie wydam miesięcznego czynszu na 1 sweter ALE uczę się robić na drutach i naprawdę nieźle mi idzie. Opanowałam robienie warkoczy i kilku fajnych ściegów - więc za rok-dwa będę dziergać takie cuda, że wszystkim oko zbieleje. To moje postanowienie noworoczne Drugie postanowienie to powrót do zakupów w SH ze względów ekologicznych, o których pisałam wcześniej w wątku.

Dawniej SZALAŁAM na wyprzedażach i znosiłam do domu naręcza przecenionych szmat, których często potem w ogóle nie nosiłam. Kiedy doznałam "oświecenia" nie wywaliłam całej szafy tylko ją przebrałam&ograniczyłam i dokupuję po troszku rzeczy dobrej jakości na miejsce tych zużywających się.

Na wyprzedażach w tym roku chcę kupić: porządne swetry, czarne skórzane kozaki na obcasie, sportowe buty na siłownię, 2 ładne piżamy. Obserwuję też 1 kurtkę puchową na Zalando - jeśli cena spadnie O POŁOWĘ to wtedy kupię bo z mojej ubiegłorocznej puchówki z Zary pierze leci na potęgę. Ale jeśli nie spadnie o połowę to ... nie kupię i jakoś to przeżyję. I TO WSZYSTKO. Więcej nie potrzebuję.

BTW, jak zajrzysz na wątek zarowy to wtedy zobaczysz na czym polega kompulsywne kupowanie na wyprzedażach. My to jesteśmy cienkie Bolki

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

[1=03a25f57c1c12b64185d06c 737e7e94991ae1a10_6577a30 8dca3f;53987417]
A co do COS... Nie znam osoby, której by się nie podobały ich ubrania, a ja byłam kilkakrotnie w tym na Mysiej w Warszawie i absolutnie nic mi się nie spodobało. Nawet jak coś miało ładny design, to wszystko w olbrzymich oversize'owych rozmiarach.[/QUOTE]

Mi się nie podobają - same worki a ja beznadziejnie w nich wyglądam. Do tego jestem niska i drobna i topię się w COSowych XSkach. Składy też nie zawsze powalają...
SzyszkaChmielu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-03, 21:56   #282
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 786
Dot.: Slow fashion

Też ostatnio zauważyłam to, o czym napisała Ennyo. Slow fashion zamiast ograniczania konsumpcjonizmu przybiera niekiedy postać "dalej kupuję miliony ubrań, tylko drożej".
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 23:44   #283
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez SzyszkaChmielu Pokaż wiadomość
Jeśli o mnie chodzi to właśnie zamówiłam w HM 4 swetry. Ale to w miarę porządne kaszmirowe swetry za +/- 150zł po przecenie a nie akrylowe zdechlaki za 50zł sztuka. Szacuję, że 2 zostawię, a 2 oddam. Tym samym moja kolekcja porządnych swetrów urośnie do... 7sztuk. Będę o nie dbać, tak samo jak dbam o swetry zakupione w 2014r i 2015r. Chcę mieć w szafie 10 swetrów w konkretnych kolorach. (10 to łączna liczba pulowerów, kardiganów i golfów a nie po 10 z każdego typu.) Myślę, że dobiję do tej ilości za rok

B podobają mi się swetry z Roboty Ręczne ale... nie zapłacę 800-1200zł za jeden choć wiem, że to handmade i polski dizajn. Nie wydam miesięcznego czynszu na 1 sweter ALE uczę się robić na drutach i naprawdę nieźle mi idzie. Opanowałam robienie warkoczy i kilku fajnych ściegów - więc za rok-dwa będę dziergać takie cuda, że wszystkim oko zbieleje. To moje postanowienie noworoczne Drugie postanowienie to powrót do zakupów w SH ze względów ekologicznych, o których pisałam wcześniej w wątku.

Dawniej SZALAŁAM na wyprzedażach i znosiłam do domu naręcza przecenionych szmat, których często potem w ogóle nie nosiłam. Kiedy doznałam "oświecenia" nie wywaliłam całej szafy tylko ją przebrałam&ograniczyłam i dokupuję po troszku rzeczy dobrej jakości na miejsce tych zużywających się.

Na wyprzedażach w tym roku chcę kupić: porządne swetry, czarne skórzane kozaki na obcasie, sportowe buty na siłownię, 2 ładne piżamy. Obserwuję też 1 kurtkę puchową na Zalando - jeśli cena spadnie O POŁOWĘ to wtedy kupię bo z mojej ubiegłorocznej puchówki z Zary pierze leci na potęgę. Ale jeśli nie spadnie o połowę to ... nie kupię i jakoś to przeżyję. I TO WSZYSTKO. Więcej nie potrzebuję.

BTW, jak zajrzysz na wątek zarowy to wtedy zobaczysz na czym polega kompulsywne kupowanie na wyprzedażach. My to jesteśmy cienkie Bolki

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------



Mi się nie podobają - same worki a ja beznadziejnie w nich wyglądam. Do tego jestem niska i drobna i topię się w COSowych XSkach. Składy też nie zawsze powalają...
Nie wiedziałam że swetry z roboty ręczne tyle kosztują. Musze mojej mamie powiedzieć żeby otworzyła biznes - mam kilka swetrów przez nią właśnie zrobionych na drutach .
W ogóle bardzo chciałbym się nauczyć szyć na maszynie, ale jeden z niewielu sensownych kursów szkolejiowych w moim mieście przestał być prowadzony ;(.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 07:04   #284
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Slow fashion

[1=03a25f57c1c12b64185d06c 737e7e94991ae1a10_6577a30 8dca3f;53993597]Też ostatnio zauważyłam to, o czym napisała Ennyo. Slow fashion zamiast ograniczania konsumpcjonizmu przybiera niekiedy postać "dalej kupuję miliony ubrań, tylko drożej". [/QUOTE]
I ja zgadzam się z waszymi komentarzami. Zasubskrybowałam wątek, ale odwiedzam go rzadko, bo w kółko pisze się tu o zakupach
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 07:11   #285
Ennyo
Raczkowanie
 
Avatar Ennyo
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 110
Dot.: Slow fashion

Dziewczyny dzięki za odzew - bardzo się cieszę, że gatunek homo sapiens jeszcze nie wyginął, choć wchodząc na inne wątki w dziale moda mam co do tego wątpliwości. I tak sobie myślę, że nawet jeśli jest to moda i propagują ją blogerki (a jakże!) to w sumie jest to pożyteczny trend, podobnie jak wegetarianizm
Trochę ponarzekałam, ale musiałam się wyładować - jestem mocno poirytowana i zasmucona jakością ubrań, jakie zastaję w sklepach. I nie chodzi mi o inditex, ale o Simple, CK, Peek&Cloppenburg, Massimo Dutti, a więc ubrania, których cena wskazuje na to, że są lepszej jakości. Nic podobnego! Swetry z akrylu za 4 stówki, Płaszcze Bossa za 1400zł po przecenie nie mają nawet podszewki, Torebki z ekoskóry ck/Armani po 3/4 stówki. Ludzie przecież to jest niedorzeczne! Często gdy mowa o slow fashion pojawia się temat polskich projektantów - na szczęście tą fascynację mam już za sobą i niestety muszę potwierdzić gorzkie słowa wielu osób - ubrania te najczęściej są wyprodukowane z bardzo kiepskich materiałów, często źle zszyte. Np tunika wioli wołczyńskiej, którą co prawda kupiłam na promocji, ale której pierwotna cena wynosiła ponad 400zł, wykonana w 100% z bawełny kulkuje się niemiłosiernie. Wygląda jak szmata. Parka od Madoxa natomiast wykonana jest z wodoodpornego, nieoddychającego materiału - co z tego, że jest nieprzemakalna, skoro człowiek jest w niej cały mokry?... I tak mogłabym długo wymieniać.
Podsumowując - nie mam pojęcia gdzie kupię porządne, funkcjonalne i piękne w swej prostocie ubrania. Lektura podanych przez Was blogów mnie załamała - wychodzi na to, że najlepszym wyjściem jest szycie u krawca. Ale gdzie ja znajdę krawca?...
pzdr
Ennyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 07:22   #286
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez Ennyo Pokaż wiadomość
I nie chodzi mi o inditex, ale o Simple, CK, Peek&Cloppenburg, Massimo Dutti, a więc ubrania, których cena wskazuje na to, że są lepszej jakości. Nic podobnego! Swetry z akrylu za 4 stówki, Płaszcze Bossa za 1400zł po przecenie nie mają nawet podszewki, Torebki z ekoskóry ck/Armani po 3/4 stówki. Ludzie przecież to jest niedorzeczne! Często gdy mowa o slow fashion pojawia się temat zie ja znajdę krawca?...
pzdr
Nie zebym sie czepiala, ale massimo to tez inditex...
__________________
happy mum
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 07:24   #287
Lilotron
Zakorzenienie
 
Avatar Lilotron
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 303
Slow fashion

.
Lilotron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 07:37   #288
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez Ennyo Pokaż wiadomość
Dziewczyny dzięki za odzew - bardzo się cieszę, że gatunek homo sapiens jeszcze nie wyginął, choć wchodząc na inne wątki w dziale moda mam co do tego wątpliwości. I tak sobie myślę, że nawet jeśli jest to moda i propagują ją blogerki (a jakże!) to w sumie jest to pożyteczny trend, podobnie jak wegetarianizm
Trochę ponarzekałam, ale musiałam się wyładować - jestem mocno poirytowana i zasmucona jakością ubrań, jakie zastaję w sklepach. I nie chodzi mi o inditex, ale o Simple, CK, Peek&Cloppenburg, Massimo Dutti, a więc ubrania, których cena wskazuje na to, że są lepszej jakości. Nic podobnego! Swetry z akrylu za 4 stówki, Płaszcze Bossa za 1400zł po przecenie nie mają nawet podszewki, Torebki z ekoskóry ck/Armani po 3/4 stówki. Ludzie przecież to jest niedorzeczne! Często gdy mowa o slow fashion pojawia się temat polskich projektantów - na szczęście tą fascynację mam już za sobą i niestety muszę potwierdzić gorzkie słowa wielu osób - ubrania te najczęściej są wyprodukowane z bardzo kiepskich materiałów, często źle zszyte. Np tunika wioli wołczyńskiej, którą co prawda kupiłam na promocji, ale której pierwotna cena wynosiła ponad 400zł, wykonana w 100% z bawełny kulkuje się niemiłosiernie. Wygląda jak szmata. Parka od Madoxa natomiast wykonana jest z wodoodpornego, nieoddychającego materiału - co z tego, że jest nieprzemakalna, skoro człowiek jest w niej cały mokry?... I tak mogłabym długo wymieniać.
Podsumowując - nie mam pojęcia gdzie kupię porządne, funkcjonalne i piękne w swej prostocie ubrania. Lektura podanych przez Was blogów mnie załamała - wychodzi na to, że najlepszym wyjściem jest szycie u krawca. Ale gdzie ja znajdę krawca?...
pzdr
No niestety bardzo często wysoka cena nie równa się wysokiej jakości.

Od polskich projektantów mam tylko 1 sukienkę z jedwabiu, ale póki co jestem zadowolona. O Woli coś słyszałam, ale jakoś nie zwróciłam uwagi na jej ubrania, a Madox hmmm no nie wiem, chyba jest piosenkarzem,wiec nie spodziewałabym się po nim cudów ;P
Wierze jednak, że są też tacy projektanci którzy tworzą modę wysokiej jakości. Póki co zostaje nam tylko metoda prób i bledow i sprawdzanie składów - mnóstwo projektantów z showroom szyję poliestrowe sukienki :/ Marka Madelle bardzo mi się spodobała pod względem składów i fasonów - marzy mi się sukienka od nich.

Warto też poczytać jakie marki biorą udzial w targach slow fashion, albo samemu się wybrać na takowy
__________________
bla bla bla

Edytowane przez karolina2121
Czas edycji: 2016-01-04 o 07:40
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 07:58   #289
Just321
Zadomowienie
 
Avatar Just321
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 640
Dot.: Slow fashion

[1=03a25f57c1c12b64185d06c 737e7e94991ae1a10_6577a30 8dca3f;53993597]Też ostatnio zauważyłam to, o czym napisała Ennyo. Slow fashion zamiast ograniczania konsumpcjonizmu przybiera niekiedy postać "dalej kupuję miliony ubrań, tylko drożej". [/QUOTE]

To smutna prawda niestety, której sama po troszę uległam, ale mam wielką ochotę jak najszybciej z tego się wygrzebać.
Szyłam jako nastolatka i nawet nie marzę żebym się teraz nauczyła, poprostu brak czasu ale często odwiedzam SH w poszukiwaniu ciekawych rzeczy i czasem to się udaje, ale też postanawiam tu odwyk, bo tak jak piszesz nie chodzi o ilość wydanej kasy a o ilość przytarganych do domu rzeczy.
Pozdrawiam poniedziałkowo
Just321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-04, 08:08   #290
SzyszkaChmielu
Raczkowanie
 
Avatar SzyszkaChmielu
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 277
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez Ennyo Pokaż wiadomość
Lektura podanych przez Was blogów mnie załamała - wychodzi na to, że najlepszym wyjściem jest szycie u krawca. Ale gdzie ja znajdę krawca?...
pzdr
Ależ jest mnóstwo dobrych krawcowych teraz jest prawdziwy boom na szycie. Popytaj znajomych, pogooglaj, skąd jesteś? Z jakiego miasta?
SzyszkaChmielu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 08:25   #291
UNIKALNA1983
Okrutna, podła i zła
 
Avatar UNIKALNA1983
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 15 518
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
Nie zebym sie czepiala, ale massimo to tez inditex...
Ubiegłaś mnie
Simple- dobry sklep jak chcesz dużo zapłacić za "wiskozowe działa sztuki".
UNIKALNA1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 08:31   #292
mlenka_85
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 874
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
I ja zgadzam się z waszymi komentarzami. Zasubskrybowałam wątek, ale odwiedzam go rzadko, bo w kółko pisze się tu o zakupach
Coś w tym jest. Ja chyba jeszcze nie do końca dorosłam do tego slow fashion choć mam dobry przykład we własnym domu. Mój TŻ jest mega minimalistą jeśli chodzi o ciuchy. A mi raz marzy mi się właśnie szafa ograniczona do niezbyt wielu dobrej jakości ciuchów a raz łapie się na tym ze chciałabym mieć wielką garderobę pełna różnorodności.
Może uda nam się wspierać w tym wątku minimalizm i właśnie świadome zakupy. Ja chciałabym znaleźć zimowe okrycie idealne i szukam takowego od kilku lat. Chciałabym znaleźć kompromis między elegancja a wygoda. Idealny byłby zimowy welniany płaszcz choć kożuchy tez mnie kuszą.
mlenka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 08:50   #293
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez mlenka_85 Pokaż wiadomość
Coś w tym jest. Ja chyba jeszcze nie do końca dorosłam do tego slow fashion choć mam dobry przykład we własnym domu. Mój TŻ jest mega minimalistą jeśli chodzi o ciuchy. A mi raz marzy mi się właśnie szafa ograniczona do niezbyt wielu dobrej jakości ciuchów a raz łapie się na tym ze chciałabym mieć wielką garderobę pełna różnorodności.
Może uda nam się wspierać w tym wątku minimalizm i właśnie świadome zakupy. Ja chciałabym znaleźć zimowe okrycie idealne i szukam takowego od kilku lat. Chciałabym znaleźć kompromis między elegancja a wygoda. Idealny byłby zimowy welniany płaszcz choć kożuchy tez mnie kuszą.
Ciężka praca przed nami, ale warto
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 16:13   #294
karrolinka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 71
Dot.: Slow fashion

Szaro-bure, białe, granatowe...przecież to klasyka. Broni się sama. Jeśli dorzucimy do tego wełnę czy kaszmiry, to nawet te trochę tansze jak Benetton czy H&M mogą posłużyć lata, pod warunkiem delikatnego prania i jeszcze delikatniejszego obchodzenia się z nimi...100% wełniany Sweter benettonu nosić będę juz 5-ty rok...od czasu do czasu "golę" go z kulek...i wyglada jak nowy, piorę go w pralce program wełna + zimna woda + płyn do prania wełny...suszę w pozycji leżącej. Wymaga to wiecej pracy, ale warto.


Dla mnie slow-fashion to korzystanie z zasobów które posiadam juz w szafie i dorzucanie pojedynczych sztuk jako zastępstwo tych, które są na "wykonczeniu", uważne czytanie metek, nieuleganie żadnym SALE, SALDI i REDUZIERT

Pozdrawiam
karrolinka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 22:34   #295
dooo
Zakorzenienie
 
Avatar dooo
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3 163
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez UNIKALNA1983 Pokaż wiadomość
Ubiegłaś mnie
Simple- dobry sklep jak chcesz dużo zapłacić za "wiskozowe działa sztuki".

a tu akurat się nie do końca zgodzę, bo można kupić i koszulę/bluzkę z wełny na przykład za 150 zł a to całkiem dobra cena

---------- Dopisano o 23:34 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

Cytat:
Napisane przez karrolinka84 Pokaż wiadomość
Szaro-bure, białe, granatowe...przecież to klasyka. Broni się sama. Jeśli dorzucimy do tego wełnę czy kaszmiry, to nawet te trochę tansze jak Benetton czy H&M mogą posłużyć lata, pod warunkiem delikatnego prania i jeszcze delikatniejszego obchodzenia się z nimi...100% wełniany Sweter benettonu nosić będę juz 5-ty rok...od czasu do czasu "golę" go z kulek...i wyglada jak nowy, piorę go w pralce program wełna + zimna woda + płyn do prania wełny...suszę w pozycji leżącej. Wymaga to wiecej pracy, ale warto.


Dla mnie slow-fashion to korzystanie z zasobów które posiadam juz w szafie i dorzucanie pojedynczych sztuk jako zastępstwo tych, które są na "wykonczeniu", uważne czytanie metek, nieuleganie żadnym SALE, SALDI i REDUZIERT

Pozdrawiam
do tego dążę ..
__________________
"I żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne."
dooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 22:39   #296
UNIKALNA1983
Okrutna, podła i zła
 
Avatar UNIKALNA1983
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 15 518
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez dooo Pokaż wiadomość
a tu akurat się nie do końca zgodzę, bo można kupić i koszulę/bluzkę z wełny na przykład za 150 zł a to całkiem dobra cena

---------- Dopisano o 23:34 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------



do tego dążę ..
Jeżeli 80% bluzek jest z wiskozy i elastanu to te dwie z wełny nie ratują sytuacji. I nie patrzę na to przez pryzmat slow fashion - Simple niewiele na z tym wspólnego biorąc pod uwagę jakość tkanin i ceny.
UNIKALNA1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 22:49   #297
dooo
Zakorzenienie
 
Avatar dooo
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3 163
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez UNIKALNA1983 Pokaż wiadomość
Jeżeli 80% bluzek jest z wiskozy i elastanu to te dwie z wełny nie ratują sytuacji. I nie patrzę na to przez pryzmat slow fashion - Simple niewiele na z tym wspólnego biorąc pod uwagę jakość tkanin i ceny.
jak większość znanych mi sklepów począwszy od Zary skończywszy na opcjach "ekskluzywnych" ... nastał trend tanio zrobić drogo sprzedać ... sama kupuję w Zarze, MD, Simple, Solarze ale odnoszę wrażenie,że coraz bardziej trzeba się naszukać żeby kupić coś w cenie adekwatnej do jakości .. szczególnie słabo dla mnie w tym roku wypada Zara i MD gdzie ceny w większości są mało adekwatne do materiałów ..

jestem zdecydowanie fanką tk maxxa ...jeśli ktoś często bywa i ma dużo czasu ..można wysznupać perełki za przyzwoite pieniądze
__________________
"I żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne."
dooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 22:51   #298
UNIKALNA1983
Okrutna, podła i zła
 
Avatar UNIKALNA1983
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 15 518
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez dooo Pokaż wiadomość
jak większość znanych mi sklepów począwszy od Zary skończywszy na opcjach "ekskluzywnych" ... nastał trend tanio zrobić drogo sprzedać ... sama kupuję w Zarze, MD, Simple, Solarze ale odnoszę wrażenie,że coraz bardziej trzeba się naszukać żeby kupić coś w cenie adekwatnej do jakości .. szczególnie słabo dla mnie w tym roku wypada Zara i MD gdzie ceny w większości są mało adekwatne do materiałów ..

jestem zdecydowanie fanką tk maxxa ...jeśli ktoś często bywa i ma dużo czasu ..można wysznupać perełki za przyzwoite pieniądze
Dlatego cieszę się że będę miała blisko do Tikeja po przeprowadzce
UNIKALNA1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 22:52   #299
dooo
Zakorzenienie
 
Avatar dooo
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3 163
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez UNIKALNA1983 Pokaż wiadomość
Dlatego cieszę się że będę miała blisko do Tikeja po przeprowadzce
Polecam tikeja w Czeladzi .. udało mi się tam kupić naprawdę mnóstwo perełek
__________________
"I żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne."
dooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 22:53   #300
UNIKALNA1983
Okrutna, podła i zła
 
Avatar UNIKALNA1983
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 15 518
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez dooo Pokaż wiadomość
Polecam tikeja w Czeladzi .. udało mi się tam kupić naprawdę mnóstwo perełek
Będę mieszkać w Kato więc GK
UNIKALNA1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-16 19:03:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.