Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens??? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-21, 14:31   #91
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

a czy ktoś z Was wie co nieco może o Prywatnej Szkole Policealnej w Ropczycach? Też wybieram sie do takiej szkoły po maturze bo na UJ się chyba nie dostane, ale za rok, czy dwa będe próbować, na razie nie mam kasy. Chce iść na technika administracji. I moje zdanie na temat takiej szkoły jest takie jak większości - na plus
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 11:50   #92
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Cytat:
Napisane przez Kasik_M Pokaż wiadomość
Szkoła policealna i studium to to samo. Ja chodzę do Państwowego Studium Stenotypii i Jęz. Obcych ZSP w Warszawie (kier.technik prac biurowych). Wiele osób kojarzy tą "słynną Ogrodową" Załatwiają praktyki w świetnych miejscach, np. ja miałam w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

O wielu absolwentach słyszę że znaleźli dobrze płatną pracę więc jestem spokojna, ale na studia potem i tak się wybieram. Ale nie uważam że studium to bezsensowna rzecz, warto umieć różne rzeczy i mieć więcej niż jeden dyplom.
a zajęcia sa od pon do pt czy zaocznie? jest w ogóle taki podział? i jak wyglądają ceny? bo bardzo jestem ciekawa
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 11:53   #93
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

z tych szkół co ja sie orientuje to ceny od 100 do 200 złotych
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 12:09   #94
Kasik_M
Raczkowanie
 
Avatar Kasik_M
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 350
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Jest system dzienny i zaoczny. Dzienne nic nie kosztują poza opłatą na Radę Słuchaczy od której można się wymigać Na zaocznych są 2 zjazdy w m-cu, ceny nie znam dokładnie, ale dowiem się bo chcę się przenieść na drugim roku i iść do pracy. WWW jest marna ale zawsze coś: http://www.ogrodowa.edu.pl/
Kasik_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 17:13   #95
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

jutro mam egzamin końcowy trzymajcie kciuki
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 13:40   #96
SABRINKA
Raczkowanie
 
Avatar SABRINKA
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Durów
Wiadomości: 292
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Witam

Bardzo sie ciesze ze taki wątek powstał. Ja studiuję germanistykę. Własnie koncze 1 rok i miałam sesje. Z ocen mialam srednią 4,5 na koniec roku. Jednak egzaminy mi nie poszły Miałam pecha. I we wrzesniu poprawiam az kilka. Nie wiem czy dam rade-wątpie. Dlatego jesli zdam lub nie zdam to i tak wybieram sie na studium policealne TEB.
Uwazam ze szkoła policealna to dobre rozwiązanie. i znam wiele osób ktore maję lepsza prace od tych którzy studia pokonczyli.

Jestem jak najbardziej za szkołami policealnymi. Moja siostra tez taką skonczyla i jest b. zadowolona.
SABRINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 18:43   #97
nice6irl
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 191
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Studiuję informację naukową i bibliotekoznawstwo. Od września chciałabym zrobić 2-letnie studium zaoczne w zawodzie technik informatyk.
Zastanawiam się (bo jeszcze nie jestem pewna) czy dobrze wybieram. Chcę poszerzać swoją wiedzę, a 'papierek' ze studium miałby mi w przyszłości posłużyć jako dodatek. Wiadomo, że warto mieć jakieś dodatkowe kwalifikacje. Tylko, tak jak była mowa prędzej, miewam wątpliwości czy ktokolwiek kiedyś spojrzy na moje wykształcenie i pomyśli sobie, że jeśli skończyłam to studium, to faktycznie mam jakąś wiedzę i pojęcie na określony temat. Bo notorycznie słyszę o dyskwalifikacji ludzi po studiach zaocznych, a co dopiero po zaocznym studium. Pewnie, że wiele zależy od pracodawcy. Bywają różni.
Tak więc pogłębię tam swoją wiedzę informatyczną czy nie?
__________________
znikam, ale...
wiecie, gdzie mnie szukać
nice6irl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-24, 18:49   #98
SABRINKA
Raczkowanie
 
Avatar SABRINKA
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Durów
Wiadomości: 292
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Na pewno tak. ja bym szła bez zastanowienia. Mimo iz studiuję to zazdroszcze tym co poszli na studium. Lepiej sobie radzą w zyciu. I na pewno nie są takie osoby dyskwalifikowane. Idz na to studium. Na pewno nie bedziesz załowac. Ja tez sie wybieram
SABRINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 21:19   #99
nice6irl
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 191
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Zdecydowałam, że pójdę do studium. Teraz zastanawiam się poważnie, czy jednak wybrać wspomniany już zawód technik informatyk. Interesuje mnie w obecnej sytuacji jeszcze technik administracji oraz technik prac biurowych. W przyszłości chciałabym otworzyć własny biznes.
Może jest ktoś, kto potrafi doradzić mi tak z zewnątrz i z serca, albo okiem specjalisty? Bo naprawdę jestem w rozterce...
__________________
znikam, ale...
wiecie, gdzie mnie szukać
nice6irl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 21:45   #100
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Podpinam się pod Ciebie Nice Girl. We wrześniu bronie licencjata z administracji europejskiej. Zaczęłam przeglądać oferty pracy dla asystentek, sekretarek, i innych prac biurowych w administracji państwowej i prywatnych biurach i w 80 % godnych uwagi ofert, potrzebowali a raczej wymagali osób które pokończyły kursy asystencko-sekretarskie, szybkiego pisania na klawiaturze, technika prac biurowych...
W ogóle mógłby mi ktoś wyjaśnić jaka jest różnica miedzy kursami a studium? Przejrzałam oferty takich szkół policealnych w Warszawie i oferują i kursy i studium na interesujących mnie kierunkach, ale nie wiem jaka to różnica?
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 14:35   #101
SABRINKA
Raczkowanie
 
Avatar SABRINKA
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Durów
Wiadomości: 292
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

ja juz sie zapisałam do studium, jednak martwią mnie praktyki
W kazdym semestrze mam 4 tygodnie praktyk to bardzo duzo. Ale ja studiuję dziennie i jak mam to bogodzic?? Studium jest zaoczne. Nie wiem jak teraz to bedzie. Chce miec praktyke. Bo moglabym sobie tylko papier załatwic ze je odbyłam a bym nie musiala. Ale chce sie czegos nauczyc i miec te praktyki. Nie mam pojecia jak to wszystko bedzie wyglądało........:confuse d:
SABRINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-30, 14:19   #102
nice6irl
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 191
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

O kurcze. Zapomniałam, że istnieją praktyki. No to będzie wyzwanie.

Zdecydowałam się na technika administracji.
__________________
znikam, ale...
wiecie, gdzie mnie szukać
nice6irl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 14:57   #103
SABRINKA
Raczkowanie
 
Avatar SABRINKA
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Durów
Wiadomości: 292
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Cytat:
Napisane przez nice6irl Pokaż wiadomość
O kurcze. Zapomniałam, że istnieją praktyki. No to będzie wyzwanie.

Zdecydowałam się na technika administracji.

A jaką szkołe wybrałaś? Publiczną jakąś czy moze TEB?
SABRINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 15:55   #104
nice6irl
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 191
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

U mnie w mieście istnieje Centrum Kształcenia Ustawicznego, gdzie mam możliwość nauki w Szkole Policealnej dla Dorosłych w wybranych kierunkach. Wybrałam tryb zaoczny i płatność wynosi 100zł na semestr.
__________________
znikam, ale...
wiecie, gdzie mnie szukać
nice6irl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 10:31   #105
SABRINKA
Raczkowanie
 
Avatar SABRINKA
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Durów
Wiadomości: 292
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Cytat:
Napisane przez nice6irl Pokaż wiadomość
U mnie w mieście istnieje Centrum Kształcenia Ustawicznego, gdzie mam możliwość nauki w Szkole Policealnej dla Dorosłych w wybranych kierunkach. Wybrałam tryb zaoczny i płatność wynosi 100zł na semestr.

No ja tez własie w takiej szkole sie bede uczyc. 50zł. za semestr. teraz czekamy na rozpoczecie roku szkolnego nie moge sie doczekac. tez zaocznie.
SABRINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 15:27   #106
Qubiconica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

A wiecie co..
Ja myśle że lepiej zapłacić troszke wiecej.. ale iść do szoły zajmującej się tylko wiażem.... albo kosmetyką..
Qubiconica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 21:35   #107
SABRINKA
Raczkowanie
 
Avatar SABRINKA
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Durów
Wiadomości: 292
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Cytat:
Napisane przez Qubiconica Pokaż wiadomość
A wiecie co..
Ja myśle że lepiej zapłacić troszke wiecej.. ale iść do szoły zajmującej się tylko wiażem.... albo kosmetyką..

Ja do szkoły wizażu za darmo bym nie poszła
SABRINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 14:41   #108
nice6irl
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 191
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Cytat:
Napisane przez SABRINKA Pokaż wiadomość
Ja do szkoły wizażu za darmo bym nie poszła
Ani ja.
Nie odczuwam takich potrzeb. To nie moje zainteresowania.
__________________
znikam, ale...
wiecie, gdzie mnie szukać
nice6irl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 13:58   #109
anna1112
Zadomowienie
 
Avatar anna1112
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 470
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

ja skończyłam 2 letnią szkołę policealną kierunek administracja nauka jak nauka aby zaliczyć przedmioty i do przodu najgożej jest zdać egzaminy potwierdzające kwalifikacje i tak z 30 osób zdało jedynie egzamin 9 w tym ja
anna1112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-29, 15:40   #110
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Cytat:
Napisane przez anna1112 Pokaż wiadomość
ja skończyłam 2 letnią szkołę policealną kierunek administracja nauka jak nauka aby zaliczyć przedmioty i do przodu najgożej jest zdać egzaminy potwierdzające kwalifikacje i tak z 30 osób zdało jedynie egzamin 9 w tym ja
ja również skończyłam szkołę o tym keirunku i zaliczyłam wsyzstkie egzaminy końcowe - zresztą cała nasza grupa 17 osób zdała
a pracuję w administracji państwowej
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 15:49   #111
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Cytat:
Napisane przez smerfeta01 Pokaż wiadomość
ja również skończyłam szkołę o tym keirunku i zaliczyłam wsyzstkie egzaminy końcowe - zresztą cała nasza grupa 17 osób zdała
a pracuję w administracji państwowej
Ja również ukończyłam szkołe policealną (nie wstydze się tego),na studia nie szłam to był mój wolny wybór. A robiłam kierunek technik administracjii i pracuje w biurze.Także jak najbardziej można znaleśc prace w tym kierunku jakim się chce i nie koniecznie trzeba mieć ukończone studia.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 18:19   #112
nice6irl
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 191
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Właśnie też chciałabym pracować w biurze w przyszłości. Technik administracji wydaje mi się odpowiednim kierunkiem.

Od września, w tym też dzisiaj, zaczęłam chodzić na zajęcia. Wszyscy nam powtarzają, że ciężko jest zdać egzamin zewnętrzny. Ale poradzimy sobie, w końcu od czegoś są wyzwania

I powiem jescze jedno: bardzo ciekawe przedmioty. Chyba ze sto razy bardziej interesują mnie one niż te wszystkie z moich studiów...
__________________
znikam, ale...
wiecie, gdzie mnie szukać
nice6irl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 18:31   #113
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

nice6irl jeśli chcesz pracować w biurze,to jak najbardziej polecam profil technika administracjii. AA egzaminy,hm też miałam stracha ale nie bylo tak źle a też nas straszyli.U mnie nikogo nie uwalali,jedynie jak ktoś nie miał zapłacone czesne to nie mógł podchodzic do egzamów.AA przedmioty też mi się podobały np: organizacja prac biurowych na którym był fajne ćwiczenia. Lubiłam socjologie,czy też prawo administracyjne,potem celne.Najabrdziej obawiałam się rachunkowości i statystyki. A jak szkoła mi się skończyla to aż żałowalam,bo fajni ludzie,fajni nauczyciele. itp
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 18:59   #114
nice6irl
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 191
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Tak, dokładnie- ludzie są bardzo przyjemni, w tym nauczyciele też. Może jeden pan nie wie, co mówi, a tak poza tym bardzo mi się podoba. Dzisiaj właśnie też miałam ciekawe zajęcia z organizacji pracy biurowej o kontaktach interpersonalnych.
Zobaczymy, co dalej.
Takie zajęcia z prawa (cywilne, administracyjne czy jakiekolwiek) to bardzo przydatna wiedza także w życiu. Jeszcze w liceum na wosie wysłuchiwałam tego wszystkiego z ciekawością.
Szczerze polecam.
Początkowo miałam wątpliwości czy nie wybrać się na informatykę. Ale teraz wiem, że to był dobry wybór.
__________________
znikam, ale...
wiecie, gdzie mnie szukać
nice6irl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 19:01   #115
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Moim skromnym zdaniem, troszkę się to nie opłaca! Bo w sumie kończysz i nadal masz wykształcenie średnie!

__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 19:03   #116
nice6irl
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 191
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Cytat:
Napisane przez paulinka3110 Pokaż wiadomość
Moim skromnym zdaniem, troszkę się to nie opłaca! Bo w sumie kończysz i nadal masz wykształcenie średnie!

I co z tego, że średnie?
Z resztą nie takie sobie zwykłe średnie, tylko już konkretnie ukierunkowane + technik.
Nie wspominając o oczywistej wiedzy i przygotowaniu do zawodu.

Poza tym, jeśli ktoś chce iść na studia to droga wolna. Tam można nabyć wykształcenie wyższe.
__________________
znikam, ale...
wiecie, gdzie mnie szukać
nice6irl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 20:28   #117
anna1112
Zadomowienie
 
Avatar anna1112
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 470
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

nice6irl czy ty przypadkiem nie uczysz się w szkole do której ja chodziłam to znaczy w budynku technikum a miasteczko gdzie znajduje się ta szkła jest na 4 litery
anna1112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 21:28   #118
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

nice,noo jasne że wiedza z przedmiotów takich jak prawo cywilne,celne się przydaje w zyciu. Pamiętam,że uczylinas jak pisać rózne wnioski do Sądów itd Na egzaminie zawodowym mieliśmy napisac wniosek o dowód osobisty,to był pryszcz. Bardzo miło i fajnie tą szkołe wspominam.


Cytat:
nice
Poza tym, jeśli ktoś chce iść na studia to droga wolna. Tam można nabyć wykształcenie wyższe.
Wiesz,niektorzy to chyba lubią się wywyższać,że mają lub będą mieć wyższe wykszałcenie.

Cytat:
Napisane przez paulinka3110 Pokaż wiadomość
Moim skromnym zdaniem, troszkę się to nie opłaca! Bo w sumie kończysz i nadal masz wykształcenie średnie!
AAA guzik prawda. Zresztą co z tego ze średnie???Jak widać w moim przypadku nie jest to przeszkodą dla pracodawcy,aby pracować w biurze.

Edytowane przez atka83
Czas edycji: 2007-09-29 o 21:53
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 10:26   #119
Mondzia
Zadomowienie
 
Avatar Mondzia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 343
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Hej!

Przebrnęłam przez wątek ...

Mam za sobą 2-lata studium o kierunku Technik Administracji. Powiem szczerze, że jestem średnio zadowolona z tej szkoły, ale nie ukrywam również, że sporo się nauczyłam. Chciałabym iść na studia, ale przynajmniej w tym momencie nie mam takiej możliwości (ze względów finansowych) - obecnie jestem na stażu.. zarabiam marnie, a na pomoc z jakiejkolwiek strony nie mogę liczyć, a wiadomo studia mało nie kosztują. Z drugiej strony na dzienne nie pójdę, bo muszę pracować... takie życie.

Dowiedziałam się, że mieście istnieją bezpłatne kierunki studium. Zamierzam się przejść i dowiedzieć o jakie dokładnie chodzi, bo zamierzam się zapisać i zrobić sobie drugiego technika

Dużym plusem dla mnie jest fakt, iż nie muszę płacić, a chęci do nauki mam, więc czemu nie
__________________
Zejdź na ziemię...

Samą miłością nie wyżyjesz...

Mondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 12:06   #120
nice6irl
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 191
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Cytat:
Napisane przez anna1112 Pokaż wiadomość
nice6irl czy ty przypadkiem nie uczysz się w szkole do której ja chodziłam to znaczy w budynku technikum a miasteczko gdzie znajduje się ta szkła jest na 4 litery
Hmm... Miasteczko na 5 liter
Ale faktycznie w technikum budowlanym.


Cytat:
Wiesz,niektorzy to chyba lubią się wywyższać,że mają lub będą mieć wyższe wykszałcenie.
Tak jakby miarą człowieka było jego wykształcenie.


Cytat:
Dowiedziałam się, że mieście istnieją bezpłatne kierunki studium. Zamierzam się przejść i dowiedzieć o jakie dokładnie chodzi, bo zamierzam się zapisać i zrobić sobie drugiego technika

Dużym plusem dla mnie jest fakt, iż nie muszę płacić, a chęci do nauki mam, więc czemu nie
Zgodzę się z tobą. Po pierwsze na opłaty stać więkoszość klasy średniej i nawet może niższej. Po drugie w dosyć szybkim czasie (bo nie jest to 5 lat jak w przypadku studiów magisterskich) można zdobyć zawód. I po trzecie nigdy nie wiadomo, co będzie dalej- od pracowników wymaga się wszechstronności, dlatego świetną sprawą jest 'mieć kilka papierków'
__________________
znikam, ale...
wiecie, gdzie mnie szukać
nice6irl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-12 08:29:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.