Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy > Wspólne zakupy perfumeryjne

Notka

Wspólne zakupy perfumeryjne Forum dla osób, które są zainteresowane wspólnymi zakupami - obszar perfumy. Chcesz kupić sprawdzone perfumy w dobrej cenie? Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-30, 20:50   #4471
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
A wiesz, że chyba tak?


Ale nam tu rozGORZAŁA dyskusja
dyskusja dobra rzecz, zawsze czegos nowego sie mozna dowiedziec

a czy na te e-przesylke jest jakis specjalny druk? nigdy z tego nie korzystalam i nie znam (ale jak plyny - a perfumy to przeca plyn - mozna wysyłać), to chce poznac i moze sie u nas 'przyjmie'
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 20:56   #4472
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
a czy na te e-przesylke jest jakis specjalny druk?
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 21:01   #4473
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
dyskusja dobra rzecz, zawsze czegos nowego sie mozna dowiedziec

a czy na te e-przesylke jest jakis specjalny druk? nigdy z tego nie korzystalam i nie znam (ale jak plyny - a perfumy to przeca plyn - mozna wysyłać), to chce poznac i moze sie u nas 'przyjmie'
Tak wyglada druczek http://www.poczta-polska.pl/hermes/u...lka.jpg?84cd58
To prawda, ze niestety nie wszystkie urzedy pocztowe wydaja e-przesylki adresatom ale chyba wszystkie je przyjmuja do nadania, wiec trzeba sie dowiedziec czy u urzad adresata je przyjmuje i podac adres i nr urzedu na druczku
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 21:08   #4474
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Tak wyglada druczek http://www.poczta-polska.pl/hermes/u...lka.jpg?84cd58
To prawda, ze niestety nie wszystkie urzedy pocztowe wydaja e-przesylki adresatom ale chyba wszystkie je przyjmuja do nadania, wiec trzeba sie dowiedziec czy u urzad adresata je przyjmuje i podac adres i nr urzedu na druczku
No własnie ja sprawdzałam, że sie wtrącę do tak ciekawej dyskusji, i koło mnie nie ma e-przesyłki, a i tak mam problem z normalnym odebraniem awiz, ze względu na godziny pracy (koło pracy nic nie mam, wysiadanie w miescie z autobusu raczej niewykonalne), więc mało jest ta przesyłka dla mnie wygodna. A już taki paczkomat lepiej, bo pod samą robota mi zrobili.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 21:17   #4475
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Tak wyglada druczek http://www.poczta-polska.pl/hermes/u...lka.jpg?84cd58
To prawda, ze niestety nie wszystkie urzedy pocztowe wydaja e-przesylki adresatom ale chyba wszystkie je przyjmuja do nadania, wiec trzeba sie dowiedziec czy u urzad adresata je przyjmuje i podac adres i nr urzedu na druczku
w tym druczku jest tez wartosc i to nie wplywa na cene przesylki
na pewno nie obsluguje tego 'drobnica' czyli wszelkie agencje PP, jedynie urzedy (tak mi kiedys pani powiedziala)

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
No własnie ja sprawdzałam, że sie wtrącę do tak ciekawej dyskusji, i koło mnie nie ma e-przesyłki, a i tak mam problem z normalnym odebraniem awiz, ze względu na godziny pracy (koło pracy nic nie mam, wysiadanie w miescie z autobusu raczej niewykonalne), więc mało jest ta przesyłka dla mnie wygodna. A już taki paczkomat lepiej, bo pod samą robota mi zrobili.
ale zeby z paczkomantu odebrac to trzeba sie rejestrowac chyba
nie znosze inposta, bo polecone musze odbierac w nieciekawym miejscu, a wplywu na nadawce nie mam
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 21:21   #4476
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
w tym druczku jest tez wartosc i to nie wplywa na cene przesylki
na pewno nie obsluguje tego 'drobnica' czyli wszelkie agencje PP, jedynie urzedy (tak mi kiedys pani powiedziala)



ale zeby z paczkomantu odebrac to trzeba sie rejestrowac chyba
nie znosze inposta, bo polecone musze odbierac w nieciekawym miejscu, a wplywu na nadawce nie mam
Wcale nie namawiam na inpost, bo wiem, że wcale nie jest fajnie z listami. Ale, jeśli mam możliwość odbioru ze sklepu , to wolę paczkomat. Tym sposobem niektóre perfumerie preferuję, bo kurierów, to w ogóle nie znoszę (nie mają mnie jak złapać, tylko problemy są; do samych kurierów nic nie mam).
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 21:23   #4477
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
wkładasz kartonik do koperty i wysyłasz jako list

u mnie nie przyjmuja na poczcie ,
nawet jak mialam malutki kartonik w kopercie musialo iśc jako paczka
to ,ze na jednej poczcie przyjma nie oznacza ,ze wszedzie tak jest

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
No nie pomyślałam o tym - u mnie generalnie są robione trudności z wysyłaniem "nie dokumentów" inaczej , niż paczką, pudełko w kopercie spowodowałoby już zapewne niejako foch.
to tak jak u mnie

Cytat:
Napisane przez mała82 Pokaż wiadomość
Wysyłka poleconym ekonomicznym to była tylko propozycja z mojej strony, na którą przystałaś. mogłaś zaproponować inną formę.
Szczerze mówiąc nie miałam żadnych złych przygód związanych z pocztą. Raz zgubili moją przesyłkę, ale wypłacili odszkodowanie. Myślałam, że jak godzimy się na taką wysyłkę to logiczne, że pancernie pakujemy.
Do 2kg można wysyłać listem i na każdej poczcie powinni przyjąć kartoniki.
Ja często wysyłam w małych kartonikach bez koperty, a listem poleconym i nie ma problemu.

A jaki flakon masz na myśli? mogłabym zwrócić Ci połowę kosztów wysyłki zeby już nie wysyłać ponownie czegoś innego... tym bardziej, że ja nie będę miała nic
-troche nie fer
skoro sama zaproponowalas ,bo nigdy nic sie do tej pory nie stalo

- hm.. sugerowanie ,ze nie byla pancernie zapakowana?

-jest problem ,nie przyjmuja
dlatego nie mozna uważac tego za standart ,ze na wszystkich pocztach tak jest


zawsze ja jako kupujaca ,nawet jak nie ma takiej opcji wysylka prio ubezpieczona ,to pytam i biore ,doplacajac wiecej za przesylke
wiele razy sie spotkalam ze zdziwnieniem ,bo psze pani do tej pory wszystkie wysylki zawsze dochodzily po co dodatkowe koszty...
Nawet jak cos ma wartosc 50 zl to tez ubezpieczam wiem ,ze Poczta pilnuje bardziej.

Sama tez wysylam tylko i wyłycznie prio ubezpieczone .

aaa dostalam kiedys przesylke od Anki-res i oswiadczam ,ze przesylka byla zapakowana pancernie
__________________
Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy....prof Żabiński
Twój klik pomaga
nie ponosze odpowiedzialnosci za reklamy umieszczone przez WIZAZ w moich postach i PW






Edytowane przez czarnazuzia1
Czas edycji: 2013-04-30 o 21:36
czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 21:27   #4478
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez czarnazuzia1 Pokaż wiadomość
aaa dostalam kiedys przesylke od Anki-res i oswiadczam ,ze przesylka byla zapakowana pancernie
Ja nie jedną od Ani dostałam, była pancernie zapakowana
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 21:39   #4479
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Dziewczyny
Ale myślę, że mnie rozumiecie, że nie zamierzam się wykłócać o jakiś flakonik i wolę pakiet odesłać - jeśli zostanie to uznane za sprawiedliwe i druga strona tak uważa, to okej. Mogłam zasugerować inną formę wysyłki żeby móc wysłać kartonik. Do głowy mi nie przyszło, w regulaminie nie było, nie poproszono mnie, z reguły wymiankowych flaszek czy odlewek nie dostaję w kartonikach. Nie pomyślałam.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2013-04-30 o 21:45
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 21:47   #4480
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Dziewczyny
Ale myślę, że mnie rozumiecie, że nie zamierzam się wykłócać o jakiś flakonik i wolę pakiet odesłać jeśli zostanie to uznane za sprawiedliwe. Mogłam zasugerować inną formę wysyłki.
jestem pewna ,ze nie bedziesz sie klocic
tylko nie w porzadku jest zwalanie winy na Ciebie
kazda strona mogla zasugerowac i wybrac forme wysylki jestescie doroslymi osobami ,ktore nie po raz pierwszy wysylaja /otrzymuja flakonik z perfumami ,a wybierajac taka a nie inna forme przesylki dokonuja wyboru z całymi konsekwencjami
__________________
Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy....prof Żabiński
Twój klik pomaga
nie ponosze odpowiedzialnosci za reklamy umieszczone przez WIZAZ w moich postach i PW






Edytowane przez czarnazuzia1
Czas edycji: 2013-04-30 o 21:53
czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 21:52   #4481
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez czarnazuzia1 Pokaż wiadomość
kazda strona mogla zasugerowac i wybrac forme wysylki jestescie doroslymi osobami ,ktore nie po raz pierwszy wysylaja /otrzymuja flakonik z perfumami ,a wybierajac taka a nie inna forme przesylki dokonuja wyboru z całymi konsekwencjami ;jap:
Ja zawsze, za każdym razem, gdy decyduję się na zakup czy otrzymanie perfum drogą wymiany przez nieregulaminową formę (czyli wszystko, poza paczką "ostrożnie"), jestem świadoma ryzyka, jakie ponoszę w przypadku jej uszkodzenia. I było dla mnie oczywiste, że skoro obie strony to ryzyko ponoszą, i są jego świadome, to jedynym logicznym wyjściem z sytuacji jest równa partycypacja w stratach z tego tytułu - skoro przysłowiowe mleko się już rozleje. No ale widocznie różne są poglądy w tej sprawie.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 21:59   #4482
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Odp: Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Ja zawsze, za każdym razem, gdy decyduję się na zakup czy otrzymanie perfum drogą wymiany przez nieregulaminową formę (czyli wszystko, poza paczką "ostrożnie"), jestem świadoma ryzyka, jakie ponoszę w przypadku jej uszkodzenia. I było dla mnie oczywiste, że skoro obie strony to ryzyko ponoszą, i są jego świadome, to jedynym logicznym wyjściem z sytuacji jest równa partycypacja w stratach z tego tytułu - skoro przysłowiowe mleko się już rozleje. No ale widocznie różne są poglądy w tej sprawie.
Ja również jestem zdania, że wina jak już to leży po obu stronach a nie tylko po jednej. Jedna zaproponowała list polecony, ale druga nie potrafi powiedzieć swojego zdania i zgadza się na to. To dlaczego wina jest osoby, która proponuje? Po to nam dali usta, żebyśmy mogli się nimi posługiwać

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 22:02   #4483
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Odp: Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Bo wiesz, realnie rzecz biorąc to żadna z nas raczej by chyba nie chciała wysyłać przesyłki "uwaga szkło" ze wzgl na koszt po prostu a tak należałoby zrobić, by uniknąć powyższych rozkmin
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 22:07   #4484
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Bo wiesz, realnie rzecz biorąc to żadna z nas raczej by chyba nie chciała wysyłać przesyłki "uwaga szkło" ze wzgl na koszt po prostu
Ja to rozumiem, ale bądźmy dorośli. Wiadomo, że im coś droższe, tym bardziej bezpieczne. To że nie chciało się dopłacić kilku zł to świadczy tylko o tym, że liczyła się z możliwością niedojścia przesyłki w całości. Nie rozumiem osoby, która wie, co poczta robi z listami, godzi się na taka wysyłkę a później wini druga osobę. Przecież obie miałyście prawo głosu, więc skoro jedna proponuje, to druga mogła się nie zgodzić nie rozumiem w ogóle po co ta cała dyskusja :P to, że jeszcze jej się nie zdażyła nigdy sytuacja z rozbitą flaszką, wcale nie jest równoznaczne z tym, że zawsze tak będzie. No i stało się. Ale ja bym nie zwalała całej winy na drugą osobę. To nieuczciwe.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 22:10   #4485
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

czytam opis tej sytuacji i postanowiłam sie odezwać.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Ja tylko dodam, ze jeżeli chodzi o wspólne zakupy to organizatorka nie musi nic oddawać, wysyłać ponownie, nie odpowiada kompletnie za to w jakim stanie dojdzie przesyłka... też w razie draki zaczniemy mieć pretensje, że nie wysłała w kartonie?
miałam sytuacje, gdy organizatorka wysłała lub nie wysłała czesci odlewek dla mnie i też sie na ten punkt regulaminu powoływała
nie wyobrażam sobie, że przesyłka nienalezycie zabezpieczona dociera kompletnie roztrzaskana i jeszcze to nie jest wina wysyłającego - nieraz faktycznie nie, nie wiem co poczta wyprawia z przesyłkami, ale jaka w tym wina wizażanki Mała82?
Z tego wynika, że nie trzeba zabezpieczać przesyłek, więcej można wysłać już roztłuczona, przecież na poczcie nikt nie będzie macał, czy zamiast 3 atomków 1 - bo mógł ktoś ukraść i wtedy nie ma żadnego zabezpieczenia dla drugiej strony?

Może nalezy zmienic regulamin i zacząc wysyłac wszystkie perfumy jako paczki?
Cytat:
Napisane przez czarnazuzia1 Pokaż wiadomość
j
tylko nie w porzadku jest zwalanie winy na Ciebie
kazda strona mogla zasugerowac i wybrac forme wysylki jestescie doroslymi osobami ,ktore nie po raz pierwszy wysylaja /otrzymuja flakonik z perfumami ,a wybierajac taka a nie inna forme przesylki dokonuja wyboru z całymi konsekwencjami
czy priorytet by Małą uchronił przed zniszczeniem zawartości? Wszak zgodnie z regulaminem zasugerowała przesyłkę poleconą? A że ekonomiczną? jakie to ma znaczenie?
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 22:13   #4486
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
czy priorytet by Małą uchronił przed zniszczeniem zawartości? Wszak zgodnie z regulaminem zasugerowała przesyłkę poleconą? A że ekonomiczną? jakie to ma znaczenie?
To, że ekonomiczna, akurat nie ma żadnego znaczenia, tu masz rację. Znaczenie ma to, że nie była to przesyłka na warunkach szczególnych. Wtedy istnieje ryzyko że w przypadku uszkodzenia zostaje się bez odszkodowania. Ja byłam tego świadoma i zakładałam, że druga strona też jest a co za tym idzie obie ponosimy pewne ryzyko.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2013-04-30 o 22:16
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 23:01   #4487
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
To, że ekonomiczna, akurat nie ma żadnego znaczenia, tu masz rację. Znaczenie ma to, że nie była to przesyłka na warunkach szczególnych. Wtedy istnieje ryzyko że w przypadku uszkodzenia zostaje się bez odszkodowania. Ja byłam tego świadoma i zakładałam, że druga strona też jest a co za tym idzie obie ponosimy pewne ryzyko.
Piszesz, ze Mała82 zaproponowala wysylke jako list polecony ale, ze Ty rowniez bys to zaproponowala jesli pierwsze slowo na pw nalezaloby do Ciebie to nie wiem czemu uwazasz, ze niesprawiedliwe bedzie jesli tym co zostalo sie podzielicie sie i czy to beda perfumy we flaszkach, odlewki czy po prostu $ to juz chyba nie jest tak wazne. Jedna strona poniosla strate z winy poczty ale nie mozna skladac reklamacji bo przesylka nie byla ubezpieczona i rowniez niezgodnie z przepisami pocztowymi przesylany byl tam plyn. Obie wiec wysylalyscie produkty niezgodne z przepisami pocztowymi wiec "wina" jest obopolna.
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 23:08   #4488
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Piszesz, ze Mała82 zaproponowala wysylke jako list polecony ale, ze Ty rowniez bys to zaproponowala jesli pierwsze slowo na pw nalezaloby do Ciebie to nie wiem czemu uwazasz, ze niesprawiedliwe bedzie jesli tym co zostalo sie podzielicie sie i czy to beda perfumy we flaszkach, odlewki czy po prostu $ to juz chyba nie jest tak wazne. Jedna strona poniosla strate z winy poczty ale nie mozna skladac reklamacji bo przesylka nie byla ubezpieczona i rowniez niezgodnie z przepisami pocztowymi przesylany byl tam plyn. Obie wiec wysylalyscie produkty niezgodne z przepisami pocztowymi wiec "wina" jest obopolna.
Nie rozumiem. Moja propozycja była jak najbardziej właśnie taka, żebyśmy się podzieliły po równo, czy to stratami, czy tym co zostało, czy $ - jak zwał tak zwał. Oferowany mi przez Małą82 podział jest w moim odczuciu nieekwiwalentny, a skoro dalszej możliwości porozumienia nie widać - nie zamierzam się kłócić i odeślę całość wysyłki. Czekam tylko na ew. odpowiedź moderatorów. Mam nadzieję że wyjaśniłam.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2013-04-30 o 23:11
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 00:38   #4489
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Od razu uprzedzam - to jest moje i tylko moje zdanie:

Po pierwsze - obie strony zgodziły się na wysyłkę poleconym ekonomicznym (niezależnie, kto pierwszy zaproponował - każdy miał swój głos i mógł powiedzieć "sorry, ja ci tę dychę dopłacę, ślij mi paczką / ubezpieczonym / na szczególnych warunkach") i wg mnie należy na to patrzeć w ten sposób - każda ze stron miała świadomość, że przesyłka do niej może nie dojść w całości i podjęła to ryzyko.
Po drugie - co to znaczy dobrze zabezpieczona przesyłka? Dla mnie np. jest to flachonik (w firmowym kartoniku lub bez) pancernie owinięty folią bąbelkową (ja owijam ok. 50cm x 80cm) i włożony do koperty - bez kartoników i dupereli (chociaż nie przeczę, czasem zdarzało mi się flachonik, szczególnie cienkościenny, wepchnąć najpierw do pudełka). I jak do tej pory nie miałam przypadku, żeby wysłany przeze mnie flachon przyszedł do adresata roztrzaskany (inna sprawa, że raz miałam sytuację odwrotną - ja dostałam mokrą miazgę w kopercie - ale wtedy wina sprzedającej z all była, bo zapłaciłam za paczkę prio, a dostałam to to listem poleconym i to eko w dodatku). Więc wymaganie domyślnego zabezpieczenia pudełkiem jest imho nie na miejscu.
Po trzecie - jeśli nadawca odpowiednio przesylkę zabezpieczył, to nie odpowiada za to, co PP z nią zrobi. Czasami szit hepens i żeby pudło było ze stali i tak PP da radę flachon uszkodzić.
Zresztą pudełka też nie są idealne - trzykrotnie miałam sytuację, kiedy dobrze zabezpieczone atomizerki, owinięte na grubo bąblami, i tak częściowo pogniotły się w pudełku - nie wiem jak, nie wiem dlaczemu, ale kilka poszło w drobny mak. Kwestia przypadku (i siły ingerencji PP).
Po czwarte - niezależnie od tego, co powyżej napisałam - ja staram się jakoś współzakupowiczom wynagrodzić straty (czy to dosyłałam atomki, czy zwracałam za nie kasiorę - albo za stracone ml). Fajnie byłoby, gdybyście się jednak dogadały - propozycja podziału szkód 50/50 wydaje mi się jak najbardziej rozsądna może na początek niech każda przedstawi, jaki podział wydaje jej się najbardziej fair.

Edytowane przez cbr
Czas edycji: 2013-05-01 o 00:55
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-01, 00:48   #4490
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Nie rozumiem. Moja propozycja była jak najbardziej właśnie taka, żebyśmy się podzieliły po równo, czy to stratami, czy tym co zostało, czy $ - jak zwał tak zwał. Oferowany mi przez Małą82 podział jest w moim odczuciu nieekwiwalentny, a skoro dalszej możliwości porozumienia nie widać - nie zamierzam się kłócić i odeślę całość wysyłki. Czekam tylko na ew. odpowiedź moderatorów. Mam nadzieję że wyjaśniłam.

Nie wiem, byc moze zle zrozumialam Twoje wypowiedzi, jesli tak to przepraszam za to, ale odebralam je w ten sposob, ze skoro nie zostanie u Ciebie pelen wymiankowy flakon to odlewka Poison nie jest dla Ciebie satysfakcjonujaca, wiec skoro sytuacja jest na tyle "niesprawiedliwa" wobec Ciebie to odeslesz wszystko tracac na tym. No bo skoro Mała82 zasugerowala wysylke listem poleconym, a nie paczka na warunkach szczegolnych to nie powinna oczekiwac zadnego zadoscuczynienia z Twojej strony.
A tak po ludzku podchodzac do sytuacji to mysle, ze powinnyscie sie podzielic tym co zostalo po polowie, ja bym sie czula nie fair wobec drugiej strony jesli nie postapilabym w ten sposob.
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik

Edytowane przez hanusia505
Czas edycji: 2013-05-01 o 00:53
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 05:45   #4491
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Dzięki, Cbr, dziewczyny, myślę że się na pewno porozumiemy, nie będę tworzyć problemów
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 06:35   #4492
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Ja tez bardzo dziekuje za pomoc
Pomyslalam wlasnie tak jak Hanusia zeby podzielic sie tym co zostalo(odlewka 10ml AoD i 30mlPoison.)No ale jak dla Ciebie Aniu jest to nie fair to proponuj, choc dla mnie pakowanie sie w kolejne koszty wysylki jest bez sensu,no i jesli mialabym wyslac flakon to jaki i jaka wysylka?

I jeszcze chcialam wyjasnic, ze pomimo iz byla to przesylka ekonomiczna,to szla do mnie niespelna 24godz. Nie lezakowala wiec na poczcie. Wiem, ze nie ma to zadnego znaczenia, ale widze, ze niektorzy tutaj mysleli, ze dlugo szla do mnie.

Czarnazuziu1 nic nie sugerowalam i nie próbowalam zrzucic winy... po to opisalam sytuacje, zeby wspolnie dojsc do konsensusu
__________________
Wymiana perfum
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post87460084

Edytowane przez mała82
Czas edycji: 2013-05-01 o 06:37
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 06:46   #4493
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Masz PW
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 08:29   #4494
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez mała82 Pokaż wiadomość
Czarnazuziu1 nic nie sugerowalam i nie próbowalam zrzucic winy... po to opisalam sytuacje, zeby wspolnie dojsc do konsensusu
hm.. przeczytalam jeszcze raz to co napisalas i nadal mam dokladnie takie samo zdanie jak napisałam ,wybacz
a swoja droga uwazasz ,ze porozumiewajac sie poprzez PW,a nie watek , nie doszlabys do konsensusu?


po raz ostatni zabieram glos ,takie historie sie zdarzaja ale zaobserwowalam cos innego
dlaczego od razu biegnie sie na watek i opisuje zamiast napisac najpierw do osoby zainteresowanej? ,poczekac az odpowie? ,dogadac sie z nia?
nieeee biegniemy na watek poinformowac.
rozpocznie sie dyskusja ,każdy przeczyta to co chce,oceni osobe wysyłajaca jak chce od razu zasugeruje ,ze napewno zostalo zle zapakowane ,wyciagnie swoje jedynie wlasciwe wnioski i pozostanie niesmak ( a z tym pakowaniem to tak napisala CBR ,nic nie jest wstanie uchronic przesylki no moze tylko żelazna skrzynka )...dziecinada ,ktora obserwuje juz od jakiegos czasu ,to skarzenie ,psze pani mod,a ja bylam pierwsza w kolejce w rozbiorce ,a ona mnie pominela ,psze pani mod , a mi brakuje ooooo,o1 ml? a to ,a tamto ...ludzie opanujcie sie ........straszne to wszystko ale to moje zdanie tylko moje
__________________
Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy....prof Żabiński
Twój klik pomaga
nie ponosze odpowiedzialnosci za reklamy umieszczone przez WIZAZ w moich postach i PW






Edytowane przez czarnazuzia1
Czas edycji: 2013-05-01 o 08:31
czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 08:56   #4495
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Szczerze mówiąc cała ta dyskusja oraz to czego wysłuchałam pozostawiły we mnie, w kontekście Perfum, jedynie chęc jak najszybszego załatwienia sprawy w sposób nie budzący wątpliwości dla nikogo i wymiksowania się z towarzystwa.

Jak już napisałam Małej82 via PW, odeslę jej jej przesyłkę w całości gdy tylko ją dostanę. Jeśli moje złe pakowanie i niezasugerowanie innej formy wysyłki jest przyczyną zaistniałej sytuacji to będąc konsekwentną mogę równiez oddać koszty jakie poniosła wysyłając ją do mnie.

Również moja sugestia na przyszłość to przynajmniej próba załatwiania takich spraw najpierw na PW...
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 09:19   #4496
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
czytam opis tej sytuacji i postanowiłam sie odezwać.


miałam sytuacje, gdy organizatorka wysłała lub nie wysłała czesci odlewek dla mnie i też sie na ten punkt regulaminu powoływała
nie wyobrażam sobie, że przesyłka nienalezycie zabezpieczona dociera kompletnie roztrzaskana i jeszcze to nie jest wina wysyłającego - nieraz faktycznie nie, nie wiem co poczta wyprawia z przesyłkami, ale jaka w tym wina wizażanki Mała82?
Z tego wynika, że nie trzeba zabezpieczać przesyłek, więcej można wysłać już roztłuczona, przecież na poczcie nikt nie będzie macał, czy zamiast 3 atomków 1 - bo mógł ktoś ukraść i wtedy nie ma żadnego zabezpieczenia dla drugiej strony?

Może nalezy zmienic regulamin i zacząc wysyłac wszystkie perfumy jako paczki?
A czemu niby organizatorka ma słać ponownie czy zwracać kasę i ponosić dodatkowe koszty? Na tej samej zasadzie możesz sobie odlać wcześniej zawartość atomka, roztrzaskać go i powiedzieć, że doszedł do Ciebie w takim stanie , trzeba patrzeć na to z dwóch stron. Ja wysłałam ostatnio ponownie sampla i to drogiej wody ale dlatego, ze miałam jej jeszcze sporo, jakbym sobie zostawiła mniej to pewnie bym nie dosłała i też byłby problem.

Ja miałam kiedyś sytuację, że woda ode mnie doszła roztrzaskana i oddając po wielu nieprzyjemnych mailach całość kwoty czułam się stratna i pokrzywdzona .
Co do tego aby zmienić regulamin i słać paczkami to też bez sensu, jak paczka dojdzie rozwalona to będzie dokładnie to samo .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 09:23   #4497
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Ja się tylko wtrącę w temacie e-przesyłki, ostatnio tak kilka paczek wysyłałam:
-rzeczywiście cena to dokładnie 8,61zł
-zgodnie z regulaminem- można ją nadać w każdej placówce PP
-odebrać można tylko w wybranych - tu można wpisać swój kod pocztowy i wyszuka najbliższe placówki:
http://eprzesylka.poczta-polska.pl/
- dochodzi szybciorem - teoretycznie 3 dni, w praktyce te które ja wysyłałam następnego dnia były do odebrania ( w tym jedna szła dosłownie na drugi koniec polski - 500km)
-adresat dostaje powiadomienie albo sms albo e-mailem, z tym, że tutaj poczta miewa niewielkie opóźnienia (kilka godzin) z rozsyłaniem sms, i lepiej śledzić paczkę w trackingu jeśli komuś zależy na szybkim odbiorze

Ogółem bardzo polecam, można wysyłać kosmetyki bez stresu i bez większych kosztów. Sama oferuję to sprzedając na allegro ale bardzo mało osób korzysta
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 09:24   #4498
Dorota-Coco
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota-Coco
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9 631
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

litosci
najbardziej to brakuje tu zdrowego rozsadku ...
Dorota-Coco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 09:28   #4499
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez Dorota-Coco Pokaż wiadomość
litosci
najbardziej to brakuje tu zdrowego rozsadku ...

o wlasnie !!!
__________________
Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy....prof Żabiński
Twój klik pomaga
nie ponosze odpowiedzialnosci za reklamy umieszczone przez WIZAZ w moich postach i PW





czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 14:30   #4500
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
Od razu uprzedzam - to jest moje i tylko moje zdanie:
(...)
Olu, mam nadzieję, że pozostałe moderatorki podzielą Twoje zdanie i znajdzie to odbicie w regulaminie.

W ogóle w szoku jestem po przeczytaniu ostatnich stron tego wątku. Sugerowanie, że nie doszło do należytego zabezpieczenia przesyłki, że to wysyłająca trefny list wymusiła wręcz formę wysyłki (ciekawa jestem czy płacenie po drugiej stronie również blisko 20 zł za wysyłkę "bezpieczną" byłoby przyjęte z entuzjazmem - w końcu symetria winna zostać zachowana), a już akcentowanie, że po Wizażance z takim stażem nie można byłoby się spodziewać wysyłki bez kartonika - zwyczajnie mnie zniesmaczyło (jak również fakt wyciągnięcia sprawy od razu na forum, bez wcześniejszej próby dojścia do porozumienia z drugą stroną - gdyby tak to się miało odbywać na Targowisku, to musiałabym chyba zatrudnić się do obsługi Wizażu na pełen etat). Od razu oświadczam, że ja jako organizatorka od czasu do czasu wspólnych zakupów nie zamierzam wysyłać odlewek w kartonikach, a perfumy tylko wówczas pakuję w kartoniki, kiedy wysyłam je jako paczkę albo chodzi o mały flakonik (30 ml). (Inna rzecz, że w przypadku części flakonów nie wiem czy bym znalazła kopertę na obąblowany sowicie kartonik.)
Nadto trudno nie mieć na uwadze rewolucyjnych zmian na PP od stycznia - i jeśli części Wizażanek to nie dotknęło (jeszcze), to good for them - ale niestety, zmiany są faktem i naprawdę w wielu miejscach takie bardzo wybrzuszone koperty mogą być problematyczne.

A co do należytego zabezpieczenia - cóż, mniemam, że w kontekście nakazu PP wysyłki produktów we flakonach/atomizerach przesyłką na szczególnych warunkach, w ten właśnie sposób rozumiane jest należyte zabezpieczenie. A nie zapakowanie w trzy kartoniki i pięć opakowań bąbli.

Kwestia rozkładu ciężaru odpowiedzialności w przypadku zniszczenia przesyłki, której z uwagi na zawartość nie będzie można skutecznie reklamować (vide: akapit wyżej) od dawna jest przedmiotem kontrowersji na forum. O ile w przypadku wysyłki na Allegro mam pewne wątpliwości, to w sytuacji wymian między Wizażankami myślę, że wobec braku stosownych regulacji*, podział straty po połowie wydaje się być jedynym słusznym rozwiązaniem. Do czego, zdaje się, prowadzą wyniki wczorajszej dyskusji. Szkoda tylko, że odbyło się to w takiej atmosferze.

* Gdyby w regulaminie odejść (na przyszłość sprawę normując) od podziału "po połowie", można byłoby wskazać, że każdy na własną odpowiedzialność wysyła przesyłkę (i w razie jej zniszczenia tylko on pozostaje stratny) - acz to już na dzień dobry generuje dużo wyższe koszty (zwłaszcza w przypadku wysyłki próbek czy tanich flakonów), a jednak ilość przesyłek ulegających zniszczeniu nie jest zbyt wysoka.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2013-05-01 o 14:37
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne zakupy perfumeryjne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.