Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59 - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-02-16, 10:08   #1261
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Miałam to napisać, ale odpuściłam, bo na wizażu nie można się dziwić niczemu w kontekście dzieci. Nawet jakby ci rodzice byli z teściami i kuzynami w tej biedronce to znajdą się osoby, które napiszą, że wcale ich nie dziwi ciąganie noworodka do sklepu i karmienie go pomiędzy regałami.

Mnie też rozwaliło, że ojciec nie wie co kupić.
Jedzenia nie umie kupić? XD A rzeczy dla dziecka, to przecież można porobić zdjęcia albo w google grafice znaleźć.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 10:14   #1262
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no bo wiesz... ojciec ani się dzieckiem zająć nie potrafi, ani zakupów ogarnąć nie potrafi. wszędzie kobieta musi być obecna, bo ona umie wszystko najlepiej... tak mi brzmi to usprawiedliwianie.

No tak, zapomniałam, że kobieta jest niezastąpiona przy każdej czynności, a jak ktoś śmie uważać inaczej to znaczy, że się nie zna.



Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Koleżanka z pracy przed porodem czując się bardzo źle leciała z mężem po sklepach, bo on sam za wuja wyprawki nie kupi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To jest stały motyw na mamie z klasą. Jak kiedyś podczytywałam te wątki to też trafiałam na wpisy, że ojciec dziecka to niczego nie wie, nie znajdzie, na niczym się nie zna i nie będzie wiedział jakie ubrania przywieźć dziecku do szpitala jak mu kobieta nie zostawi rozpiski. Dla mnie to nie do pomyślenia, bo przecież kobieta nie rodzi się wyposażona w taką wiedzę. Też musi poczytać, zorientować się, zainteresować tematem, więc jak ojciec dziecka niczego nie ogarnia to znaczy, że nie chce się angażować. Tak samo jak niektóre wizażanki tłumaczyły, że ich misie nie interesują się ciążą, bo faceci to więź z dzieckiem nawiązują dopiero jak te trochę podrosną. No spoko, kobiecie na pewno też łatwiej dogadać się z trzylatkiem niż 3 miesięcznym płodem, ale to nie powód, żeby olewać żonę w ciąży.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 10:16   #1263
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Koleżanka z pracy przed porodem czując się bardzo źle leciała z mężem po sklepach, bo on sam za wuja wyprawki nie kupi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie wiem gdzie te kobiety znajdują takich facetów. a jeszcze bardziej nie wiem po co sobie robią z nimi dzieci... to jak mieć dziecko z trochę większym dzieckiem
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 10:24   #1264
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie wiem gdzie te kobiety znajdują takich facetów. a jeszcze bardziej nie wiem po co sobie robią z nimi dzieci... to jak mieć dziecko z trochę większym dzieckiem
Wydaje mi się, że kobiety same doprowadzają do takich sytuacji by być chociaż w jednym dobrą, podwyższają tym swoją samoocenę. Skoro w pracy nie mogły się wykazać (o ile kiedykolwiek pracowały), są bez zainteresowań, hobby, więc same nakręcają tę spiralę żenady.
A faceci wygodni, skoro żona wszystko obrobi wokół dziecka i niego to po co się męczyć.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 11:14   #1265
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie wiem gdzie te kobiety znajdują takich facetów. a jeszcze bardziej nie wiem po co sobie robią z nimi dzieci... to jak mieć dziecko z trochę większym dzieckiem
Jak dla mnie dramat, utrudnianie sobie zycia na sile
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 11:35   #1266
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie wiem gdzie te kobiety znajdują takich facetów. a jeszcze bardziej nie wiem po co sobie robią z nimi dzieci... to jak mieć dziecko z trochę większym dzieckiem
To troche czasem wina kobiety, bo przesadzaja. Moim zdaniem jesli kobieta zle sie czuje i facet jedzie po wyprawke, to tak naprawde najwazniejsze jest, zeby niczego nie zabraklo, a nie zeby w 1000% odpowiadalo jej oczekiwaniom. Np. body rozmiar x, jesli beda zolte a nie zielone, to nic sie nie stanie.

Moj TZ kiedys tak ze mna probowal, pisalam mu np. zeby kupil gabki do zmywania naczyn, a on potrafil do mnie zadzwonic jakie gabki chce, bo tutaj jest 5. Wydarlam (no moze nie tak glosno ale poirytowalam sie) sie w koncu kiedys na niego ze gabka to gabka i nie ma mi zawracac glowy bzdurami. Potem sie okazalo, ze kiedys byl w takim zwiazku, ze jak kupil po prostu standardowe produkty, to musial przez pol godziny sluchac, dlaczego ta gabka jest zla i powinien kupic inna
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 11:51   #1267
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87591845]
Moj TZ kiedys tak ze mna probowal, pisalam mu np. zeby kupil gabki do zmywania naczyn, a on potrafil do mnie zadzwonic jakie gabki chce, bo tutaj jest 5. Wydarlam (no moze nie tak glosno ale poirytowalam sie) sie w koncu kiedys na niego ze gabka to gabka i nie ma mi zawracac glowy bzdurami. Potem sie okazalo, ze kiedys byl w takim zwiazku, ze jak kupil po prostu standardowe produkty, to musial przez pol godziny sluchac, dlaczego ta gabka jest zla i powinien kupic inna [/QUOTE]

Masakra. Ani trochę nie dziwię się, że facet miał pewnego rodzaju traumę. Chociaż przyznaję, że ja też czasami mam jakieś tam swoje ulubione rzeczy, fanaberie, i wtedy staram się sama je spełniać, skoro tak mi zależy, ale czasami np. tłumaczę swojemu co i jak, pokazuję, mówię weź tą starą żarówkę żeby kupić dokładnie taką samą i coś mnie trafia, gdy przynosi coś zupełnie innego. Tylko wtedy to już nie chodzi o to, że przyniósł nie to, a że najwidoczniej nie słuchał i uparł się jak osioł, że wcale nie musi brać ze sobą żarówki, żeby kupić dokładnie taką samą. Tak jakby ta żarówka ważyła 150 kilogramów i była ujmą na jego honorze. No ale dobra wkręcam tą żarówkę niepasującą do niczego wokół i patrzę na nią kolejne kilka lat, żeby nie wpaść w sidła "wszystko muszę robić sama". ;.D

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-16, 11:58   #1268
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87591845]To troche czasem wina kobiety, bo przesadzaja. Moim zdaniem jesli kobieta zle sie czuje i facet jedzie po wyprawke, to tak naprawde najwazniejsze jest, zeby niczego nie zabraklo, a nie zeby w 1000% odpowiadalo jej oczekiwaniom. Np. body rozmiar x, jesli beda zolte a nie zielone, to nic sie nie stanie.
[/QUOTE]

ale kurcze... ale wyprawki to chyba nikt nie kupuje w panice na tydzień przed porodem, tylko się kompletuje wcześniej, stopniowo. można sobie w internetach pooglądać, wybrać kolory, rozmiary, wzory (akurat idealne zajęcie dla leżącej ciężarnej) - i zamówić przez internet z dostawą do domu. najczęściej to nawet taniej wychodzi. albo wziąć tego męża i mu pokazać jakie rozmiary i kolory ma kupić.
dziwi mnie przywoływanie tej wyprawki - tak jakby to był nagły, niespodziewany zakup i facet sam w sklepie, niespodziewanie musi wybierać kocyki, body i pościel do łóżeczka.

a takie typowe zakupy, spożywcze - chyba każdy widzi co je, co leży w lodówce, czym myje łazienkę, jaki proszek wsypuje do prania itd.
jeszcze rozumiem na początku związku - gdy ludzie się docierają i facet jeszcze nie wie, że dziewczyna uznaje tylko jedną słuszną markę majonezu. ale mąż? ojciec przyszłego dziecka? to już chyba powinien wiedzieć co się jada u niego w domu.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 12:06   #1269
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ale kurcze... ale wyprawki to chyba nikt nie kupuje w panice na tydzień przed porodem, tylko się kompletuje wcześniej, stopniowo. można sobie w internetach pooglądać, wybrać kolory, rozmiary, wzory (akurat idealne zajęcie dla leżącej ciężarnej) - i zamówić przez internet z dostawą do domu. najczęściej to nawet taniej wychodzi. albo wziąć tego męża i mu pokazać jakie rozmiary i kolory ma kupić.
dziwi mnie przywoływanie tej wyprawki - tak jakby to był nagły, niespodziewany zakup i facet sam w sklepie, niespodziewanie musi wybierać kocyki, body i pościel do łóżeczka.

a takie typowe zakupy, spożywcze - chyba każdy widzi co je, co leży w lodówce, czym myje łazienkę, jaki proszek wsypuje do prania itd.
jeszcze rozumiem na początku związku - gdy ludzie się docierają i facet jeszcze nie wie, że dziewczyna uznaje tylko jedną słuszną markę majonezu. ale mąż? ojciec przyszłego dziecka? to już chyba powinien wiedzieć co się jada u niego w domu.
Właśnie też mi się wydaje, że to po prostu straszne leniuchy, że wszystko na ostatnią chwilę, jak już kobieta ledwo chodzi. Wśród moich znajomych nikt nie miał problemów z wyprawką. Wózek i fotelik to i tak dobrze wybrać wcześniej, a resztę, nawet pieluchy i chusteczki, można kupić przez Internet leżąc z nogami w górze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 12:08   #1270
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie wiem gdzie te kobiety znajdują takich facetów. a jeszcze bardziej nie wiem po co sobie robią z nimi dzieci... to jak mieć dziecko z trochę większym dzieckiem
Myśle że w wiekszosci przypadków to kobiety robią z tych facetów dzieci bo albo chcą sobie połechtać ego że są niezastąpione albo chcą mieć wszystko dokładnie tak jak chcą i np nie zniosą że facet by kupił śpioszki w odcieniu błękitnego niebieskiego zamiast pastelowego niebieskiego Do tego pewnie część facetów wolą zeby one wszystko robiły bo już wystarczająco się nasłuchali że robią wszystko źle.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 12:11   #1271
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ale kurcze... ale wyprawki to chyba nikt nie kupuje w panice na tydzień przed porodem, tylko się kompletuje wcześniej, stopniowo. można sobie w internetach pooglądać, wybrać kolory, rozmiary, wzory (akurat idealne zajęcie dla leżącej ciężarnej) - i zamówić przez internet z dostawą do domu. najczęściej to nawet taniej wychodzi. albo wziąć tego męża i mu pokazać jakie rozmiary i kolory ma kupić.
dziwi mnie przywoływanie tej wyprawki - tak jakby to był nagły, niespodziewany zakup i facet sam w sklepie, niespodziewanie musi wybierać kocyki, body i pościel do łóżeczka.

a takie typowe zakupy, spożywcze - chyba każdy widzi co je, co leży w lodówce, czym myje łazienkę, jaki proszek wsypuje do prania itd.
jeszcze rozumiem na początku związku - gdy ludzie się docierają i facet jeszcze nie wie, że dziewczyna uznaje tylko jedną słuszną markę majonezu. ale mąż? ojciec przyszłego dziecka? to już chyba powinien wiedzieć co się jada u niego w domu.
Mnie to nieustannie zadziwia, kiedy facet nie ma pojęcia, co się do domu kupuje i co się kończy tylko musi dostać od partnerki listę najlepiej ze zdjęciami. Jakbym miała facetowi tłumaczyć, co ma kupić w sklepie i jak to wygląda to bym czuła, że mam dziecko na wychowaniu a nie partnera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-16, 12:45   #1272
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a takie typowe zakupy, spożywcze - chyba każdy widzi co je, co leży w lodówce, czym myje łazienkę, jaki proszek wsypuje do prania itd.
jeszcze rozumiem na początku związku - gdy ludzie się docierają i facet jeszcze nie wie, że dziewczyna uznaje tylko jedną słuszną markę majonezu. ale mąż? ojciec przyszłego dziecka? to już chyba powinien wiedzieć co się jada u niego w domu.

Ja jestem tą, która musi mieć markę taką a śmaką, bo nie mogę jeść wszystkiego i muszę uważać na składy.


Ale jak facet idzie na zakupy, to mu normalnie mówię "kup wafelki bez cukru. Ale takie (zdjęcie), jak nie będzie to nie kupuj żadnych".


Jak poszedł dwa razy i zobaczył zdjęcie, to teraz już wie, jakie wafelki jem i że innych nie. A jakby kupił inne, to by kupił inne, sam by zutylizował i tyle.


Więc nie widzę problemu, żeby wysłać faceta nawet z listą:


- majonez Kielecki, mały
- ketchup Pudliszki, łagodny, z zieloną zakrętką
- papryki czerwone x2
- itd.



I jak się wyśle faceta, nawet średnio zainteresowanego, z taką listą, to on ci przecież wszystko kupi, a po paru razach już sam zapamięta.


Inna sprawa, że na przykład ja piorę. Bo lubię, bo jest mi szybciej. Facet nawet nie zagląda do detergentów. Ale jakbym skończyła w szpitalu, a on by kupił Woolite, zamiast Perwolla, to byśmy prali w Woolite i już.


(Przepraszam za pisownię marek i jeśli taki ketchup nie istnieje, zmyślałam.)

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Mnie to nieustannie zadziwia, kiedy facet nie ma pojęcia, co się do domu kupuje i co się kończy tylko musi dostać od partnerki listę najlepiej ze zdjęciami. Jakbym miała facetowi tłumaczyć, co ma kupić w sklepie i jak to wygląda to bym czuła, że mam dziecko na wychowaniu a nie partnera.

No, to jest trochę dziwne. Ale jeśli kobieta ma fisia na punkcie tego, że marka ma być taka a nie inna, a facet ma to gdzieś (i może być też w drugą stronę), no to najlepiej napisać mu na liście dokładnie i tyle.


Mój facet na przykład pije dużo soku pomarańczowego. Ale nienawidzi tego z Hortexu, chce ten z Biedronki.


Więc to też w pewnym sensie takie widzimisie, o którym musiał mi powiedzieć. Ale wystarczy raz, no i nie nawrzeszczał na mnie, jak raz kupiłam Hortex.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 12:45   #1273
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

my zawsze robimy listy zakupów, żeby zwyczajnie nie zapomnieć, że trzeba nam czegoś więcej, prócz masła i pomidorów ile to razy poszłam do sklepu po śmietanę, cukinię i gruszkę a wróciłam z brokułem i kalafiorem, bo o reszcie zapomniałam.
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 12:51   #1274
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;87591984]my zawsze robimy listy zakupów, żeby zwyczajnie nie zapomnieć, że trzeba nam czegoś więcej, prócz masła i pomidorów ile to razy poszłam do sklepu po śmietanę, cukinię i gruszkę a wróciłam z brokułem i kalafiorem, bo o reszcie zapomniałam.[/QUOTE]
My tak samo. Robimy listę, bo inaczej zapomnimy o czymś. Jak coś istotnego, to albo ktoś wraca i kupuje, albo kupujemy następnym razem. Jak coś mniej istotnego, to bywa, że nie kupujemy przez kilka miesięcy. Np. nieszczęsne żarówki - od kilku miesięcy potrzebowaliśmy, ale zapominaliśmy i kupiliśmy dopiero jak paliła się jedna z pięciu.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 12:57   #1275
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;87591984]my zawsze robimy listy zakupów, żeby zwyczajnie nie zapomnieć, że trzeba nam czegoś więcej, prócz masła i pomidorów ile to razy poszłam do sklepu po śmietanę, cukinię i gruszkę a wróciłam z brokułem i kalafiorem, bo o reszcie zapomniałam.[/QUOTE]

lista to święty obowiązek nawet jak ja ją spisuję w domu i 5 min później idę na zakupy. bo zawsze czegoś zapomnę, jeśli nie mam listy.
poza tym - to jedna z podstaw oszczędzania. zrobić listę i kupować rzeczy z listy, a nie pod wpływem głodu w sklepie nakupować niepotrzebnych rzeczy i później wyrzucić



sam fakt zrobienia listy w ogóle nie nie dziwi.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 12:57   #1276
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

To ja sie pare tygodni temu znowu przerzucilam na zakupy spozywcze z dostawa i raz w tygodniu siadamy z mezem na kanapie i dodajemy razem produkty do koszyka, 10 razy sprawdzamy, czy to na pewno wszystko i zamawiamy. A jesli nie zamawiamy z dostawa, to jedziemy i robimy zakupy razem. Jesli bym np. wyladowala w szpitalu, to maz spokojnie zrobilby zakupy bez wiekszych komplikacji, jakos przeciez je robil jak byl singlem.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 13:05   #1277
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
To ja sie pare tygodni temu znowu przerzucilam na zakupy spozywcze z dostawa i raz w tygodniu siadamy z mezem na kanapie i dodajemy razem produkty do koszyka, 10 razy sprawdzamy, czy to na pewno wszystko i zamawiamy. A jesli nie zamawiamy z dostawa, to jedziemy i robimy zakupy razem. Jesli bym np. wyladowala w szpitalu, to maz spokojnie zrobilby zakupy bez wiekszych komplikacji, jakos przeciez je robil jak byl singlem.
Super, że działają zakupy z dostawą, u nas chyba Tesco coś takiego oferowało ale nie w każdym mieście, a teraz to już zwijaja sklepy tak w ogóle...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 13:12   #1278
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;87591984]my zawsze robimy listy zakupów, żeby zwyczajnie nie zapomnieć, że trzeba nam czegoś więcej, prócz masła i pomidorów ile to razy poszłam do sklepu po śmietanę, cukinię i gruszkę a wróciłam z brokułem i kalafiorem, bo o reszcie zapomniałam.[/QUOTE]brzmi znajomo
My mamy apke, na bieżąco uzupełniamy listę do 17.30, jak jedno z nas idzie na zakupy to ma gotową listę.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 13:18   #1279
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Dla mnie takie niemoty są kompletnie aseksualne.

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Ja to zawsze jak idę głównie po papier toaletowy, to zawsze zapominam tego papieru
brandie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-16, 13:27   #1280
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
Super, że działają zakupy z dostawą, u nas chyba Tesco coś takiego oferowało ale nie w każdym mieście, a teraz to już zwijaja sklepy tak w ogóle...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co do "zwijania sie sklepow", to tutaj sa tak naprawde tylko dwie wiodace sieci marketow majace sklepy doslownie wszedzie (jedna rdzennie australijska, druga pochodzi z RPA), nie ma az takiej konkurencji, jak w Polsce. Z mniejszych sieci kojarze tylko 3 - sieciowy market azjatycki, market spozywczo-przemyslowy, cos w stylu oferty sklepow na stacjach benzynowych, jedynie bardzo podstawowe produkty i znany mi dobrze z Polski Aldi. Z tym, ze Aldi dosc rzadko wystepuje w wiekszych centrach hadlowych, a wiekszosc osob nie wybierze sie do tego sklepu specjalnie do osobnej lokalizacji, dlatego jest o wiele mniej popularny.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 13:45   #1281
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 555
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Treść usunięta
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 14:13   #1282
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
To ja sie pare tygodni temu znowu przerzucilam na zakupy spozywcze z dostawa i raz w tygodniu siadamy z mezem na kanapie i dodajemy razem produkty do koszyka, 10 razy sprawdzamy, czy to na pewno wszystko i zamawiamy. A jesli nie zamawiamy z dostawa, to jedziemy i robimy zakupy razem. Jesli bym np. wyladowala w szpitalu, to maz spokojnie zrobilby zakupy bez wiekszych komplikacji, jakos przeciez je robil jak byl singlem.
O to też jest super wygodna opcja, często korzystamy z niej latem albo wyjeżdżając. Albo zakupy internetowe i odbiór w jakimś punkcie, super opcja

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

[1=3d8bff70f80d7c90d7fb188 6fcde1de8ca56be25_65a543f f917fd;87592092]Treść usunięta[/QUOTE]My używamy apki Bring! Ale są też inne.
Na bieżąco widać jak inna osoba uzupełnia listę, albo robiąc zakupy kasuje produkty


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 15:03   #1283
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

A u mnie właśnie tak było, że mój mąż jechał po wyprawkę z moją mamą.
Pierwszą ciążę straciłam bardzo wysoko, dlatego w drugiej długo nie robiłam zakupów. Potem jak trafiłam do szpitala niemal dwa miesiące przed terminem i urodziłam miesiąc przed, to takie rzeczy jak podkłady poporodowe czy laktator byłoby mu ciężko wybrać jednak niestety. Przy ciuchach też doświadczenie mamy (jedne się łatwiej zakłada, inne gorzej) też było przydatne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 15:13   #1284
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a takie typowe zakupy, spożywcze - chyba każdy widzi co je, co leży w lodówce, czym myje łazienkę, jaki proszek wsypuje do prania itd.
jeszcze rozumiem na początku związku - gdy ludzie się docierają i facet jeszcze nie wie, że dziewczyna uznaje tylko jedną słuszną markę majonezu. ale mąż? ojciec przyszłego dziecka? to już chyba powinien wiedzieć co się jada u niego w domu.
Sa takie kobiety, ktorym nie dogodzisz nigdy i ktore z zakupow robia swieto narodowe. Mam taka osobe w rodzinie, no przeciez nie jestem glupia, mysle sobie, a i tak kazde zakupy, ktore zrobilam, byly zle. To jest chyba specjalny zabieg, tak jak ktos tutaj napisal, zeby czuc sie niezastapiona.

I nie mowie o takich sytuacjach jak u Limonki, ze produkt musi byc konkretny, bo ktos innego jesc nie moze.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 17:13   #1285
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 555
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Treść usunięta
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 17:21   #1286
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Ja wolę robić zakupy sama albo razem, mój mąż umie je zrobić ale po prostu wolę iść bo lubię się rozejrzeć co jest, co w promocji, czasami mam w głowie jakieś alternatywne rzeczy w razie gdyby czegoś nie było. Albo mam w głowie coś w stylu "owoce do owsianki" i ja wiem jakie to mogą być owoce, bo ja ta owsiankę robię dzieciom i wiem co pasuje, a jemu na kartce musiałabym pisać "w zależności od jakości i cen kup śliwki/gruszki/jabłka etc". W sensie jest wiele zmiennych. No i lubie się rozejrzeć za nowościami itp. albo chce kupić ciastka bez oleju palmowego albo wegańska margarynę i jest mi łatwiej to znaleźć.
No ale nie tak że mąż nie umie zrobić zakupów, umie, jak chce coś konkretnego pisze mu listę i kupuje. Po prostu wolę robić to sama.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 17:31   #1287
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Ja jakbym powiedziała TŻ-owi "kup coś na obiad" to by mi przyniósł gotowca z biedronki typu skrzydełka, polędwiczki, pierogi, hamburgera albo lazanię.
Któregoś razu mu powiedziałam "kup mi mandarynki" to mi kupił 1,5kg i się zepsuły, bo ja miałam ochotę na 3szt w porywach do 5szt
Także tego...
Wysyłam mu zdjęcia z gazetek i listę z notatnika. W gazetkach widzi jaką wielokrotność produktu ma wziąć np. kup 1 a 1 otrzymasz gratis itp.
Oczywiście jeżeli on ma na coś więcej ochotę to sobie dobiera.
Powoli dopracowujemy nasze zwyczaje zakupowe, ale już chyba się rozumiemy w tym względzie po 3 miesiącach wspólnego mieszkania.

Teraz rywalizujemy ze sobą, kto ma większą kwotę rabatów na paragonie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 18:02   #1288
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja wolę robić zakupy sama albo razem, mój mąż umie je zrobić ale po prostu wolę iść bo lubię się rozejrzeć co jest, co w promocji, czasami mam w głowie jakieś alternatywne rzeczy w razie gdyby czegoś nie było. Albo mam w głowie coś w stylu "owoce do owsianki" i ja wiem jakie to mogą być owoce, bo ja ta owsiankę robię dzieciom i wiem co pasuje, a jemu na kartce musiałabym pisać "w zależności od jakości i cen kup śliwki/gruszki/jabłka etc". W sensie jest wiele zmiennych. No i lubie się rozejrzeć za nowościami itp. albo chce kupić ciastka bez oleju palmowego albo wegańska margarynę i jest mi łatwiej to znaleźć.
No ale nie tak że mąż nie umie zrobić zakupów, umie, jak chce coś konkretnego pisze mu listę i kupuje. Po prostu wolę robić to sama.

Mam tak samo Mąż musi mieć listę konkretnych rzeczy: co, jakie i ile. Trzyma się tego tak sztywno jakby od tego zależało nasze życie Ja mam raczej wszystko w głowie (listę traktuję czysto poglądowo) i tak jak Ty - kombinuję w zależności od tego co zastanę. A on, jak nie ma tego co na liście to nie kupi nic w zamian. Zero elastyczności w tej męskiej głowie. Bardzo mnie to irytuje.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 18:13   #1289
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Jak zirytować mojego męża w jednym kroku: napisać mu "kup mi coś dobrego".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-16, 18:19   #1290
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87592851]Jak zirytować mojego męża w jednym kroku: napisać mu "kup mi coś dobrego".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Najgorzej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-19 21:44:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.