tabletki YAZ - zbiorczy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-18, 11:22   #31
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Ja zaczne je brać w czwartek, jak będą jakieś zmiany w samopoczuciu to napiszę
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 21:35   #32
vero9
Raczkowanie
 
Avatar vero9
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 30
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez lafigue Pokaż wiadomość
a w której aptece w Warszawie są dostępne na miejscu? mnie lekarz od razu uprzedził, że będzie problem z ich zakupem i faktycznie jest....


kupilam w aptece (chyba Beata się ona nazywa) w al. Jana Pawla II prawie przy skrzyżowaniu z ul. Nowolipki (w tym pasażu). Ale to niefajnie, bo przechodzilam obok tej apteki na Świętokrzyskiej i nie chcialo mi się wejść bo byla ogromna kolejka, a teraz to już po ptokach bo mam tylko odpis i mogę chyba tylko w tej aptece, w ktorej jest oryginal go zrealizować (o ile się nie mylę...)
vero9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 21:36   #33
vero9
Raczkowanie
 
Avatar vero9
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 30
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

a, i dzisiaj wzięlam pierwszą, ciekawe, jak będę się czula...ktoś wziąl wcześniej...?
vero9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 23:49   #34
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

dzięki wielkie za pomoc apteka na Świętokrzyskiej to względem Marszałkowskiej ta w kierunku Jana Pawła czy Nowego Światu? bo są tam dwie z tego co kojarzę w tym tygodniu zacznę brać i też dam znać jak samopoczucie
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-19, 17:01   #35
mourie
Zakorzenienie
 
Avatar mourie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 595
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Dziewczyny dostaniecie te tabletki w aptekach "Dbam o zdrowie", nawet jak nie mają na od razu - są w hurtowni, w której te apteki się zaopatrują. Niestety są drogie
mourie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-19, 18:43   #36
niteczka83
Zadomowienie
 
Avatar niteczka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 053
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Witam, mnie lekarka wypisując Yaz od razu powiedziała, że mogę mieć problem w aptekach. Z tym, że ona stwierdziała, iż wiekszość aptek na pewno sprowadzi, ale w ciagu 24 godzin.

Dla mnie było to ważne, gdyż za 2 dni miałam mieć okres. I poszłam do pierwszej lepszej apteki na jaką trafiłam (róg Świętojerskiej i Freta w Warszawie).
Faktycznie Pani na początku zrobiła zdziwione oczy, ale jak tylko dodałam, że to nowy lek i coś wydukałam o sprowadzeniu, farmaceutka zadzwoniła do magazynu czy hurtowni (okazało sie że mają) i następny dzień Yaz czekało na mnie w aptece.
Kosztowało: 47,70 zł.

Z tego co się dowiedziałam w miejscowości, gdzie mieszkam pod Warszawą też w jednej z aptek można dostać - w ciągu 24 godzin sprowadzają.
Zacznę brać pewno na dniach więc jak będę miała jakieś zmiany w samopoczuciu to też napiszę
niteczka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-19, 19:55   #37
The High Priestess26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 59
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

ja je dzisiaj kupiłam za 36zł, zastanawia mnie tylko jedno - mają ten sam skład co Yasminelle, tylko bierze się je dłużej (24dni, a Yasminelle 21), a mój ginekolog przepisał mi je zamiast Yasminelle, jako, że tamte w pewnych kwestiach mi nie służyły i powiedział, że to lek innowacyjny i że teraz powinno być ok

te 4 białe tabletki są tylko po to, aby kobiety nie zapomniały o tabletkach - biorą na okrągło i mniejsze dzięki temu prawdopodobieństwo wpadki
The High Priestess26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-19, 20:31   #38
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez The High Priestess26 Pokaż wiadomość
ja je dzisiaj kupiłam za 36zł, zastanawia mnie tylko jedno - mają ten sam skład co Yasminelle,


Mnie lekarz też powiedział że mają taki sam skład jak Yasminelle, ale w aptece okazało się że jest nieco inny, a te 4 tabletki białe nie zawierają tylko tego aktywnego składnika.
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-19, 20:33   #39
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Dobrze, że poruszyłyście ten temat, dziewczyny. Ja w tym tygodniu wybieram się do swojej gin po tabletki. Możliwe, że mi też zaproponuje. Ale w sumie nie mam problemów z pamięcią, więc branie przez 21 dni tabsów nie nastręcza mi jakichś trudności. Zostanę przy Yasminelli. Nie miałam z nią problemów, a kupowałam ją za 32,50, a te Yaz myślę, że dłuższy czas jeszcze będą w takiej cenie, jak to nowość.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-19, 20:47   #40
mourie
Zakorzenienie
 
Avatar mourie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 595
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez anka83krk Pokaż wiadomość
Mnie lekarz też powiedział że mają taki sam skład jak Yasminelle, ale w aptece okazało się że jest nieco inny, a te 4 tabletki białe nie zawierają tylko tego aktywnego składnika.
Te tabletki nie mają takiego samego składu co Yasminelle! Yaz mają jeszcze mniej hormonów o jedną dawkę, niż Yasminelle - to najmniej na rynku.
Ale to zmiana teoretycznie na lepsze.
mourie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-19, 20:59   #41
The High Priestess26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 59
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

na opakowaniu jest 0,02mg +3mg, identycznie jak Yasminelle, ale tez musi coś w tym być bo tak jak pisałam mój gin. zmienił je dla mnie jako na lepsze, zresztą już samo to, że Yaz mają 24 tabletki z substancją czynną, a tamte 21 swiadczy o tym, że to nie to samo. Ja się pogubiłam - np. po Yasminelle mam 0 libido, a lekarz powiedział mi dziś, że yas ten problem rozwiążą ale jak, skoro albo mają ten sam skład albo jak pisze mourie jeszcze mniejszą dawkę.

mourie - a skąd wiesz że to najniższa dawka na rynku?
The High Priestess26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-19, 22:00   #42
kasiavw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

ja byłam u mojego ginekologa. uprzedził że mogą być problemy w aptekach dlatego dostałam jedno opakowanie za darmo !!!!!!!! mimo to sprawdziałam. U mnie w Częstochowie w aptekach tzw " zielone drzwi" kosztuje 36 zł !!!!!!!!!!! Prawie tyle samo co yasminelle ( tamte 34, 50)

pozdrawiam !!!!!!!!!!!!!!!
kasiavw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-19, 23:54   #43
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

skład mają dokładnie taki sam.

inne efekty mogą natomiast wynikać z innego schematu dawkowania (ja po yasminelkach krwawienie dostaje po 3 dobie. z tego schematu wynikałoby, że 2 dnia krwawienia rozpoczynam nowy blister tabsów i może faktycznie skrócenie tych około odstawieniowych perypetii wypływałoby na mnie korzystniej) a także owego efektu placebo - nazwa nie jest przypadkowa (tych co nie znają, odsyłam do wiki). trochę tak już mamy, że w każdym z nas tkwi hipochondyk i jak sobie coś łykniemy, choćby był to rutinoscorbin, to jak ręką odjął. wprawdzie te 4 pigułki są puste, no to jednak "z czegoś zrobione" i "napewno będzie nam po nich nieco lepiej" ))
no ale naiwny byłby ten, kto twierdzi, że efekt psychologiczny w antykoncepcji nie odgrywa żadnego znaczenia.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-20, 07:25   #44
niteczka83
Zadomowienie
 
Avatar niteczka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 053
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Mnie np. gin. powiedziała, że maja najniższą dawke na rynku. Choć dla mnie też skład jest ten sam.
Wygląda na to, że Pani_smith ma rację
niteczka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-20, 11:04   #45
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

To w sumie nie wiadomo, mają czy nie mają inny skład - co lekarz to opinia. Sądzę jednak, że jeśli nie było jakichś skutków ubocznych, to wolę zostać przy tamtych, zwłaszcza że często nie sięgam po anty. Co innego, jeśli jest problem z libido.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-20, 20:15   #46
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
To w sumie nie wiadomo, mają czy nie mają inny skład - co lekarz to opinia
nie lekarz tylko dane na opakowaniu!!!!!!
skład chemiczny leku jest bezwzględnie wymagany i zawsze podawany
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-20, 20:16   #47
shanon25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 8
Smile Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez lafigue Pokaż wiadomość
dzięki wielkie za pomoc apteka na Świętokrzyskiej to względem Marszałkowskiej ta w kierunku Jana Pawła czy Nowego Światu? bo są tam dwie z tego co kojarzę w tym tygodniu zacznę brać i też dam znać jak samopoczucie

Hej,
to ta w kierunku Jana Pawła (po prawej stronie jadac w kierunku Ronda ONZ)
pozdr.
shanon25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-20, 21:10   #48
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
nie lekarz tylko dane na opakowaniu!!!!!!
skład chemiczny leku jest bezwzględnie wymagany i zawsze podawany
Trudno coś stwierdzić, nie mając w rękach leku, jak ci lekarz proponuje cos nowego. A jak było gdzieś wcześniej napisane, to lekarka sama nie wiedziała, co to są te 4 tabletki placebo. W każdym razie różnią się jedynie czasem dawkowania, a skład ten sam.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 08:02   #49
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Trudno coś stwierdzić, nie mając w rękach leku, jak ci lekarz proponuje cos nowego. A jak było gdzieś wcześniej napisane, to lekarka sama nie wiedziała, co to są te 4 tabletki placebo. W każdym razie różnią się jedynie czasem dawkowania, a skład ten sam.


Gdyby skład był ten sam bez problemu można by było kupić na tą receptę Yasminelle, a mnie odmówiono w kilku aptekach bo jak słyszałam za każdym razem "Tabletki różnią się składem, Yaz to nie zamiennik Yasminelle..."
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-21, 08:59   #50
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez shanon25 Pokaż wiadomość
Hej,
to ta w kierunku Jana Pawła (po prawej stronie jadac w kierunku Ronda ONZ)
pozdr.
zapewne Świętokrzyska 32.


co do tego, czy mając receptę na Yasminelle można dostać Yaz-> to nie są dokładne odpowiedniki (zażywając YAZ suma zażytych w trakcie cyklu hormonów jest większa niz przy Yasminelle), więc nie można.
oczywiście, może sie zdarzyć, że ktoś otrzyma w aptece Yaz zamiast Yasminelle, tak samo jak zdarza się kupować leki na receptę bez wymaganej recepty.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 12:30   #51
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

[quote=Justy;10582575](zażywając YAZ suma zażytych w trakcie cyklu hormonów jest większa niz przy Yasminelle)
No skład ten sam, tylko inaczej w tabletkach rozdzielony. Jedne i drugie zawierają po
0,2mg Ethinylestradiolum + 3mg Drospirenonum - albo na odwrót z tymi proporcjami.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 12:35   #52
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
No skład ten sam, tylko inaczej w tabletkach rozdzielony. Jedne i drugie zawierają po
0,2mg Ethinylestradiolum + 3mg Drospirenonum - albo na odwrót z tymi proporcjami.
chyba nie zrozumiałam zupełnie co miałaś na myśli (a konkretniej podkreślone zdanie)

yaz: 0,02mg Ethinylestradiolum + 3mg Drospirenonum
yasminelle: 0,02mg Ethinylestradiolum + 3mg Drospirenonum

nic tu nie ma inaczej rozdzielonego - każda pigułka na dokładnie taki sam skład. jedyna różnica jest taka, że opakowanie yaz zawiera 24 pigułki o takim składzie, a yasminelle 21. co to oznacza - vide post justy.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam

Edytowane przez pani_smith
Czas edycji: 2009-01-21 o 12:37
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 13:55   #53
The High Priestess26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 59
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

czyli jak konkretnie ta zmiana może wpłynąć na organizm? mnie yasminelle nie służyły ze względu na libido, lekarz zmnienił na yaz twierdząc, że teraz to się zmieni, pewnie przez tą dodatkową liczbę hormonów braną w trakcie cyklu, jak myślicie? nie zapytałam lekarza, bo nie wiedziałam wtedy, że skład chemiczny leku jest identyczny, myślałam, że to coś zupełnie innego -
The High Priestess26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 14:39   #54
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

jak i czy w ogóle to już zależy od ciebie i twojego organizmu
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 15:29   #55
rosarosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Ja po tygodniu czekania dostałam Yaz za 47 zł., ale nie znam się na środkach antykoncepcyjnych te będą moje pierwsze i mam pytanie. Jeśli któraś z was wie coś więcej na ten temat (mam ulotke ale nie do końca rozumiem o co chodzi). Pierwszą tabl. trzeba brać pierwszego dnia cyku, to czy trzeba brać ten pierwszy blister do końca te 28 dni ? Bo gin coś mi mówił chyba że za pierwszym razem chyba tych ostatnich się nie bierze i zaczyna nowy blister (listek). Więc nie wiem. Będę wdzięczna za jakąś podpowiedź bo jestem zielona w tym temacie.
rosarosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 16:47   #56
The High Priestess26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 59
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

pierwszą tabletkę bierzesz w pierwszym dniu cyklu czyli pierwszym dniu miesiączki. W zależności od tego, w którym dniu dostaniesz okres, naklejasz na tekturkę z tabletkami kolorowy pasek z tym dniem rozpoczynającym tydzień (np. dostajesz dziś, naklejasz pasek zaczynający od środy i kolejne tabletki bierzesz wg schematu -środa, czwartek, piątek, itd.) , tabletki bierzesz WSZYSTKIE ŁĄCZNIE Z BIAŁYMI, nie robisz żaden przerwy, kończysz ostatnią białą, bierzesz następne opakowanie od razu i tak w kółko. Przeczytaj na spokojnie jeszcze raz ulotkę, to jest tam wszystko, z tymi naklejkami też, napisane
The High Priestess26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 16:59   #57
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
chyba nie zrozumiałam zupełnie co miałaś na myśli (a konkretniej podkreślone zdanie)

yaz: 0,02mg Ethinylestradiolum + 3mg Drospirenonum
yasminelle: 0,02mg Ethinylestradiolum + 3mg Drospirenonum

nic tu nie ma inaczej rozdzielonego - każda pigułka na dokładnie taki sam skład. jedyna różnica jest taka, że opakowanie yaz zawiera 24 pigułki o takim składzie, a yasminelle 21. co to oznacza - vide post justy.
Chodziło mi właśnie o to, o czym napisałaś, tylko jakoś pokrętnie wyszło mi to w opisie
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 17:10   #58
rosarosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

oki wielkie dzięki, jeszcze pewnie kilka razy tę ulotkę a właściwie książeczkę przeczytam :p zastanowiła ponieważ fakt że gdzieś czytałam że okres powinien wystąpić wczasie niebrania tabletek (no ale innych takich na 21 dni) albo podczas brania tego placebo i to mnie trochę zastanowiło

jeszcze raz dziękuję i będę uważnie czytać i nie doszukiwać się podtekstów
rosarosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 19:52   #59
niunia999
Raczkowanie
 
Avatar niunia999
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 58
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

ja od dwóch tygodni biorę YAZ, trudno było je dostać, płaciłam za nie 47zł ale pani w aptece powiedziała że to nowość i ceny trochę spadną, duża różnica cen jak u niektórych kosztują tabletki 35 a u mnie 47zł. Sa to moje pierwsze tabletki anty, choć skończył mi sie okres parę dni temu to nadal mam plamienia, ale w ulotce pisało że mogą występować nawet parę tygodni
niunia999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 20:13   #60
The High Priestess26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 59
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez rosarosa Pokaż wiadomość
oki wielkie dzięki, jeszcze pewnie kilka razy tę ulotkę a właściwie książeczkę przeczytam :p zastanowiła ponieważ fakt że gdzieś czytałam że okres powinien wystąpić wczasie niebrania tabletek (no ale innych takich na 21 dni) albo podczas brania tego placebo i to mnie trochę zastanowiło

jeszcze raz dziękuję i będę uważnie czytać i nie doszukiwać się podtekstów
tutaj okres ma wystąpić w trakcie brania tabletek placebo - czyli białych, jest to zupełnie tak samo, jak ze "starym" 21-dniowym dawkowaniem - tutaj kończysz 24 dni z hormonami i zaczyna się krwawienie z odstawienia, ma być podobno krótsze i mniejsze niż zwykła miesiączka, ale to też zależy jak u wszystkich czy będzie faktycznie krótsze.
Ja dziś zaczynam już brać Yaz

niunia999 - tak, plamienia moga być, to normalne

Edytowane przez The High Priestess26
Czas edycji: 2009-01-21 o 20:16
The High Priestess26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:44.