Alergia na komary - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-04, 20:57   #1
bajkaxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1

Alergia na komary


Hej dziewczyny, mam do was ważne jak dla mnie pytanie. Jak w temacie chodzi o alergię na ukąszenia komarów. Problem polega właśnie na występowaniu tej alergii myślę, że jak u większości z was. Może od początku.. Mam 22 lata i od dziecka bąble po ukąszeniu komarów, swędzenie i pieczenie nie były mi znane, żadnych śladów, zaczerwienień ani nic.. aż do teraz. Niestety zauważyłam u siebie właśnie ostatnio takie objawy po ukąszeniu tych okropnych komarów, a jak wiecie jest to uciążliwa sprawa. No i moje pytanie: czy to możliwe żebym jakoś nagle uczuliła się na ich ukąszenia? Czy można jakkolwiek znów się tego pozbyć? Szukałam już informacji na ten temat na przeróżnych forach ale w zasadzie nic konkretnego nie udało się znaleźć, bo w większości pisze się tylko o poradach co zrobić, żeby szybciej się zagoiło, nie piekło itd. A mi chodzi o to żeby pozbyć się tej alergii.Mam nadzieje, że pomożecie
bajkaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 09:08   #2
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 371
Dot.: Alergia na komary

Ja kiedyś również jakoś specjalnie nie reagowałam na ukąszenia, wiadomo, swędziało, był bąbel, ale nic gorszego się nie działo. Około 7 lat temu zaczęłam jednak o wiele gorzej reagować na wszelkie ukąszenia- paradoksalnie im mniejszych muszek, tym gorsze w skutkach. Puchnę niesamowicie, biorę szybko leki odczulające. Po ukąszeniu osy jest dramat.
Syn ma to samo, ale u niego widać to od małego, ma 7 lat, w już w zeszłym roku po wejściu do lasu wylądowaliśmy na SORze w szpitalu na zastrzyku.
Osoby, które mają mega uczulenie na ukąszenia powinny ze sobą nosić taki zastrzyk, szczególnie w sezonie. Na nas nawet nie działają te Offy i inne spraje na owady, a piskamy też włosy i ubrania.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 16:30   #3
isiaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar isiaczekk
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdzieś tam........
Wiadomości: 3 604
Dot.: Alergia na komary

Też mam problemy z komarami. Ukąszenia dlugo mi się goja, puchną, ropieją... Siedząc w towarzystwie tylko mnie komary gryzą;/ W zeszłym roku w domu miałam raid czy coś taki do gniazka w sypialni to w nocy mnie nie gryzą. A tak to fy i inne specyfiki nie bardzo działają;/
__________________
isiaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 17:46   #4
BlackRoze
Zadomowienie
 
Avatar BlackRoze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 517
Dot.: Alergia na komary

ja jeszcze w tym roku, nie widziałam komara
__________________
Wybierz mężczyznę, który będzie niszczył twoją szminkę, a nie tusz do rzęs.
Zawsze trzeba działać, źle czy dobrze, okaże się później, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania, czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
BlackRoze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-07 18:46:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:46.