Czy to normalne? Skąpy chłopak? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-08, 09:05   #31
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Boże, ale ja jestem zła dziewczyna. Proponowałam facetowi wyjazd rowerowy na Bornholm, ale szkoda mu było kasy, wiec spakowałam manatki i pojechałam sama. SKANDAL
.
Szkoda mu było kasy czy jej nie miał?

A może po prostu zaproponowałaś wyjazd w kompletnie nie odpowiadającym mu stylu wypoczynku (bo woli leżeć plackiem na plaży czy zwierzać muzea?).

Bo widzę, że są problemy ze zrozumieniem prostego tekstu.
Nigdzie nie napisałam o tym, by chłopak miał fundować drugiej stronie kosztowne prezenty i wycieczki.

Biedniejszemu partnerowi nie proponuje się wspólnych kosztownych wyjazdów, tylko dopasowuje propozycję do jego możliwości finansowych. Po prostu kulturalny człowiek nie podkreśla w ten sposób różnic w zarobkach, zwłaszcza wobec kogoś, kogo rzekomo kocha.
Tak samo jak nie organizuje randek w drogich restauracjach, które zrujnują budżet partnera.

Ja rozumiem gdyby powiedział coś w stylu: "wiesz, znajomi organizują wyjazd do Maroka. Kosztuje 3 tysiące. Sporo, ale zawsze marzyłem żeby zobaczyć Maroko i chciałbym pojechać. "

Ale on powiedział jak rozumiem bardziej tak: Hej, wybierzesz się ze mną do Maroka? Do 5 maja musisz wpłacić 3 tysiące.

Jak dla mnie autorka nie jest partnerką tylko klakierem do przyklaskiwania i bycia skromnym tłem dla faceta.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2019-05-08 o 09:19
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 09:40   #32
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

[1=7ccce98bd1fb37e774261cb 8463420b8c7814618_5eb735f 295b28;86791157]Bo? Równie dobrze jeden pokój to sypialnia, drugi to pokój dzienny, a trzeci to biuro/warsztat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Takie urzadzanie sie to raczej we wlasnym mieszkaniu, tymczasem on tylko wynajmuje.

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Jak dla mnie autorka nie jest partnerką tylko klakierem do przyklaskiwania i bycia skromnym tłem dla faceta.
Z opisu to nie wiadomo czy ona nawet tym tlem jest, facet jezdzi na wakacje bez niej, nie odprowadza/nie odwozi jej do domu po randce, ja bym zapytala czy w ogole uwaza ja za swoja dziewczyne i co oni w takim razie robia razem.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 10:14   #33
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Rena, to że żyjesz w kulcie mieszkania własnościowego nie oznacza, że każdy człowiek musi mieć mieszkanie własnościowe, bo ty tak chcesz i nie wolno mu wynajmować niczego większego od kawalerki. Jeśli nie planuje się zostać w jakim miejscu długo, to wynajem jest najwygodniejszą z możliwych opcji. A skoro go stać na wynajmowanie trzech pokoi, to nie wiem po co miałby się gnieść w mniejszym mieszkaniu - dla idei?

Co do samej sprawy - rozumiem podejście tego faceta do pieniędzy, ale jest ono tak dalekie od mojego, że nie byłabym w stanie tworzyć z nim związku. Jeśli ktoś nie jest w stanie poświęcić dla drugiej osoby nie tyle pieniędzy, co swojego czasu, swojego komfortu, swojego poczucia luksusu, po to żeby drugiej osobie było miło albo nie czuła się gorsza, to nie widzę sensu kontynuowania takiej znajomości. Inaczej to jest tylko suchy układ biznesowy a nie relacja.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 10:45   #34
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość

Co do samej sprawy - rozumiem podejście tego faceta do pieniędzy, ale jest ono tak dalekie od mojego, że nie byłabym w stanie tworzyć z nim związku. Jeśli ktoś nie jest w stanie poświęcić dla drugiej osoby nie tyle pieniędzy, co swojego czasu, swojego komfortu, swojego poczucia luksusu, po to żeby drugiej osobie było miło albo nie czuła się gorsza, to nie widzę sensu kontynuowania takiej znajomości. Inaczej to jest tylko suchy układ biznesowy a nie relacja.
Dokładnie. Ja rozumiem podejście faceta i rozumiem, że ktoś tak się może zachowywać na początku znajomości.
Jeżeli jednak związek jest dłuższy (autorka nie napisała czy się spotykają kilka miesięcy czy kilka lat) to jednak oczekiwałabym aby facet dostosował się do partnerki ale nie myląc ze sponsorowaniem jej wszystkiego.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 11:41   #35
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Jak długo jesteście razem?
Bo to kwestia kluczowa w tej sytuacji.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 11:43   #36
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Jak dla mnie to on nie jest skąpy, tylko średnio (wręcz słabo) zaangażowany w związek.
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 12:14   #37
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Cytat:
Napisane przez boruzza Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu spotykam się z pewnym chłopakiem, ale dopiero zauważyłam pewną rzecz. Ale od początku. Ja jeszcze studiuję, utrzymują mnie rodzice + dorabiam w weekendy. Mój chłopak jest starszy o 4 lata i zarabia sporo (nie wiem dokładnie ile zarabia, ale mniej więcej wiem ile wydaje). Od początku naszego związku za wszystkie wyjścia każdy płacił za siebie, prezenty dostawałam zawsze podobnej wartości jakie sama kupiłam, raz nie pojechałam z nim i jego znajomymi na wakacje, bo mnie nie było na nie stać (on zaproponował mi wyjazd, ale dał do zrozumienia, że mam zapłacić za siebie). On wynajmuje trzypokojowe mieszkanie, ale mieszka sam (ja wynajmuję pokój, nie zaproponował mi przeprowadzki). Jak gdzieś się spotykamy to ja dojeżdżam komunikacją miejską, a on swoim samochodem, chociaż mieszkamy od siebie o ok. 5km i bez problemu mógłbym po mnie wpaść.

Czy to jest normalne?

Byc moze dla niego to jest normalne, ja bym jednak takiego traktowania nie zaakceptowala.
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-08, 12:17   #38
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
Rena, to że żyjesz w kulcie mieszkania własnościowego nie oznacza, że każdy człowiek musi mieć mieszkanie własnościowe, bo ty tak chcesz i nie wolno mu wynajmować niczego większego od kawalerki. Jeśli nie planuje się zostać w jakim miejscu długo, to wynajem jest najwygodniejszą z możliwych opcji. A skoro go stać na wynajmowanie trzech pokoi, to nie wiem po co miałby się gnieść w mniejszym mieszkaniu - dla idei?
Nie wiem czemu mnie to tak rozbawiło, ale
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 12:27   #39
another_love
Przyczajenie
 
Avatar another_love
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 17
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

w kwestii tego dojeżdżania 5km - odezwałaś się kiedyś, żeby po Ciebie podjechał i pojedziecie razem? Bo szczerze, to w takich sprawach trzeba prosto. Z tego co napisałaś odnoszę wrażenie, że facet ma się wszystkiego domyślić. Zacznij mówić wprost czego oczekujesz to może będzie to robił, wróżką nie jest
another_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 13:39   #40
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Nyeh. Olałam podobnego za mniejsze przewinienia.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 19:18   #41
paranormal_sun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość

Biedniejszemu partnerowi nie proponuje się wspólnych kosztownych wyjazdów, tylko dopasowuje propozycję do jego możliwości finansowych. Po prostu kulturalny człowiek nie podkreśla w ten sposób różnic w zarobkach, zwłaszcza wobec kogoś, kogo rzekomo kocha.
Tak samo jak nie organizuje randek w drogich restauracjach, które zrujnują budżet partnera.

Ja rozumiem gdyby powiedział coś w stylu: "wiesz, znajomi organizują wyjazd do Maroka. Kosztuje 3 tysiące. Sporo, ale zawsze marzyłem żeby zobaczyć Maroko i chciałbym pojechać. "

Ale on powiedział jak rozumiem bardziej tak: Hej, wybierzesz się ze mną do Maroka? Do 5 maja musisz wpłacić 3 tysiące.
.
A ska ty takie wnioski wyciągnełas??? Na jakiej podstawie?? Bo autorka napisała, że pojechał właśnie ze znajomymi, więc wydaje mi się, że raczej pierwsza opcja z tych dwóch wymienionych (po prostu miał zaplanowany wyjazd ze znajomymi i jej go zaproponował też). Nie chodziło o wyjazd we dwoje wiec nie rzucił, ze albo ona rzuci hajsem albo jedzie sam.

Dla mnie w ogóle wymaganie, zeby facet fundnął komuś wakacje, bo zarabia lepiej to jest po prostu szczyt bezczelności. I w ogóle to wyliczanie komuś ile zarabia pod takim kątem, że no przecież wynajmuje spore mieszkanie za swoje pieniadze, a powinien na mnie je wydawac. Obrzydliwe.
paranormal_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-08, 20:50   #42
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Cytat:
Napisane przez boruzza Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu spotykam się z pewnym chłopakiem, ale dopiero zauważyłam pewną rzecz. Ale od początku. Ja jeszcze studiuję, utrzymują mnie rodzice + dorabiam w weekendy. Mój chłopak jest starszy o 4 lata i zarabia sporo (nie wiem dokładnie ile zarabia, ale mniej więcej wiem ile wydaje). Od początku naszego związku za wszystkie wyjścia każdy płacił za siebie, prezenty dostawałam zawsze podobnej wartości jakie sama kupiłam, raz nie pojechałam z nim i jego znajomymi na wakacje, bo mnie nie było na nie stać (on zaproponował mi wyjazd, ale dał do zrozumienia, że mam zapłacić za siebie). On wynajmuje trzypokojowe mieszkanie, ale mieszka sam (ja wynajmuję pokój, nie zaproponował mi przeprowadzki). Jak gdzieś się spotykamy to ja dojeżdżam komunikacją miejską, a on swoim samochodem, chociaż mieszkamy od siebie o ok. 5km i bez problemu mógłbym po mnie wpaść.

Czy to jest normalne?

Powiem tak ''niby'' jest to normalne, ale z drugiej strony miałabym ''ale'' zarówno do Ciebie jak i do niego. Wg mnie nie trącisz księżniczką, chyba, że ta sytuacja z tym ''Jak gdzieś się spotykamy to ja dojeżdżam komunikacją miejską, a on swoim samochodem, chociaż mieszkamy od siebie o ok. 5km i bez problemu mógłbym po mnie wpaść.'' bo nie jest powiedziane, że on MUSI po Ciebie przyjechać. Może, przyjechać, może chcieć, ale NIE MUSI. Chyba, że się konkretnie umawiacie to wtedy myślę, że powinien przyjechać.

Jak się z nim umawiałaś, że ma po Ciebie przyjechać to spoko, jeśli natomiast jesteś roszczeniowa w tej kwestii, że ''księżniczka'' musi tupnąć nogą i rycerz musi przyjechać'' no to zachowujesz się nie tak jak trzeba.

Na początku porozmawiaj z nim szczerze jak widzi waszą znajomość bo mi się również przypomina mi to jakąś relację opartą na spędzaniu wspólnie wolnego czasu i czerpaniu pewnych korzyści z tego. Wygląda mi to na spędzanie wolnego czasu, ale jako kto, jako znajomi, przyjaciele czy coś więcej?

Bo ja tego ''czegoś więcej'' tu nie widzę. Czyli nie widzę tu poważnej relacji, która jak wiadomo zmierza ku związkowi. Póki co tego nie ma.

Któraś użytkowniczka wspominała o wakacjach w jej relacji albo ogólnie, nie wiem. Jeśli by Ci proponował wyjazdy typu wspólne wakacje, spędzanie razem weekendu na jakimś wyjeździe to wtedy on musi dostosować się do Twoich finansów bo wie, że Ty studiujesz, on pracuje nawet gdyby zarabiał miliony to musi się dostosować do Ciebie i proponować wyjazdy, na które Ciebie by ewentualnie było stać, no albo jak chce Ci fundnąć to Ci funduje i płaci za was oboje, a nie ''jutro jedziemy do ''x'', wyskakuj z kilku patyków, do jutra masz wpłacić bo kupiłem bilety i przepadną'' .


Myślę, że czasem można postąpić tak, że czasem każdy płaci za siebie, a czasem możecie płacić po połowie, albo coś któreś stawia tej drugiej osobie. Jednak uważam, że jest to kwestia dogadania. Powinno być sprawiedliwie.

Z jednej strony nie widzę aby facet był skąpy, może być co najwyżej wyrachowany, a to chyba gorsze niż bycie skąpym. Sama nie wiem czy jest to gorsze niż bycie skąpym. Chyba ''postawiłabym te cechy na tej samej półce''.

Edytowane przez MsN
Czas edycji: 2019-05-08 o 20:52
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 21:00   #43
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Cytat:
Napisane przez paranormal_sun Pokaż wiadomość
Dla mnie w ogóle wymaganie, zeby facet fundnął komuś wakacje, bo zarabia lepiej to jest po prostu szczyt bezczelności. I w ogóle to wyliczanie komuś ile zarabia pod takim kątem, że no przecież wynajmuje spore mieszkanie za swoje pieniadze, a powinien na mnie je wydawac. Obrzydliwe.
Oj, napij się meliski, bo jeszcze ci żyłka pęknie

Są ludzie którzy lubią się dzielić tym co mają z ukochanymi osobami. I są ludzie którzy... nie lubią tego robić. Tyle. Jak ktoś się nie dzieli, bo nie ma, to inna sprawa. Autorka pisała o jego mieszkaniu i kasie żeby naświetlić sytuację - on ma, tylko lubi te pieniądze mieć dla siebie. Wolno mu. A autorce wolno nie chcieć być z kimś takim. Sama bym nie chciała.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 21:03   #44
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 859
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Oj, napij się meliski, bo jeszcze ci żyłka pęknie

Są ludzie którzy lubią się dzielić tym co mają z ukochanymi osobami. I są ludzie którzy... nie lubią tego robić. Tyle. Jak ktoś się nie dzieli, bo nie ma, to inna sprawa. Autorka pisała o jego mieszkaniu i kasie żeby naświetlić sytuację - on ma, tylko lubi te pieniądze mieć dla siebie. Wolno mu. A autorce wolno nie chcieć być z kimś takim. Sama bym nie chciała.
Inaczej związki osób o skrajnie różnej sytuacji finansowej byłyby niemożliwe.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 21:22   #45
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Inaczej związki osób o skrajnie różnej sytuacji finansowej byłyby niemożliwe.
No dokładnie. Bogata osoba leci prywatnym odrzutowcem a ich partner/ka leci RyanAirem z trzema przesiadkami? Wątpię. Wiadomo - przykład ekstremalny, ale chodzi o zasadę.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 21:26   #46
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Facet, ktory wynajmuje 3 pokoje nie tyle jest bogaty, co rozrzutny.
To Twoje zdanie, każdy może mieć inne. Widocznie koleś jest zamożny, ''szasta hajsem na prawo i lewo'', ma kasy jak lodu więc wynajmuje tak duże mieszkanie, które ma aż 3 pokoje. Stać go, dlaczego ma sobie tego odmawiać? Nikomu się spowiadać z tego nie musi, dlaczego tak, a nie inaczej (chyba, że chce). Może ma takie potrzeby, że potrzebuje mieszkania z trzema pokojami.

Są ludzie, którzy widzą w tym zazdrość. Nie wiem czy takim człowiekiem jesteś, ale mówię, że są tacy. Kwestia podejścia, dla Ciebie to rozrzutność, dla mnie nie. Jeszcze inna kwestia ile facet zarabia, ale nie o tym wątek (nawet nie muszę wiedzieć ile zarabia bo co mnie to, nie moja brocha).

Podam tylko luźny przykład, jak ktoś zarabia milion rocznie to dla niego mieszkanie 3 pokojowe jest niczym tak naprawdę, wynajem takiego mieszkania. To tak jakby taki człowiek 100 zł dziennie na obiad wydawał w ekskluzywnej restauracji i to również różnicy mu żadnej nie robi.
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 21:41   #47
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Cytat:
Napisane przez paranormal_sun Pokaż wiadomość
Dla mnie w ogóle wymaganie, zeby facet fundnął komuś wakacje, bo zarabia lepiej to jest po prostu szczyt bezczelności. .
A ktoś w tym wątku wymaga, czy tak sobie piszesz ogólnie?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 05:53   #48
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 15:47
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 07:03   #49
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Wg mnie facetowi po prostu mało zależy, albo ma mniej empatii i nie ogarnął że ona będzie tłuc się w komunikacji miejskiej. To też kwestia ile się znają. Moze on nie chce jej przyzwyczajać że zawsze będzie podwoził.

Co do przeprowadzki to jego mieszkanie więc to on powinien to jej zaproponować a nie ona - jakby zależało jej na jego mieszkaniu.

Co do wycieczki. Nie musi brać autorki ale jeśli byłby zakochany chciałby spędzać z nią czas i np częściowo by opłacił, albo pojechaliby tam gdzie stać autorkę.

Moim zdaniem facet sprawdza czy autorka leci na kasę czy jest z nim bo chce.
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-09, 07:28   #50
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 859
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
Wg mnie facetowi po prostu mało zależy, albo ma mniej empatii i nie ogarnął że ona będzie tłuc się w komunikacji miejskiej. To też kwestia ile się znają. Moze on nie chce jej przyzwyczajać że zawsze będzie podwoził.

Co do przeprowadzki to jego mieszkanie więc to on powinien to jej zaproponować a nie ona - jakby zależało jej na jego mieszkaniu.

Co do wycieczki. Nie musi brać autorki ale jeśli byłby zakochany chciałby spędzać z nią czas i np częściowo by opłacił, albo pojechaliby tam gdzie stać autorkę.

Moim zdaniem facet sprawdza czy autorka leci na kasę czy jest z nim bo chce.
Mam to samo zdanie. Może poza ostatnim. Nie wydaje mi się, że on ją sprawdza. On raczej taki jest i nie jest w niej zakochany. Zresztą ona w nim chyba również nie. Taki układ wygodny bardziej, niż związek.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 08:03   #51
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Cytat:
Napisane przez paranormal_sun Pokaż wiadomość
A ska ty takie wnioski wyciągnełas??? Na jakiej podstawie?? Bo autorka napisała, że pojechał właśnie ze znajomymi, więc wydaje mi się, że raczej pierwsza opcja z tych dwóch wymienionych (po prostu miał zaplanowany wyjazd ze znajomymi i jej go zaproponował też). Nie chodziło o wyjazd we dwoje wiec nie rzucił, ze albo ona rzuci hajsem albo jedzie sam.

Dla mnie w ogóle wymaganie, zeby facet fundnął komuś wakacje, bo zarabia lepiej to jest po prostu szczyt bezczelności. I w ogóle to wyliczanie komuś ile zarabia pod takim kątem, że no przecież wynajmuje spore mieszkanie za swoje pieniadze, a powinien na mnie je wydawac. Obrzydliwe.
A gdybym ja miała kasę na wakacje dla dwojga, a mój facet nie, to z radością bym się podzieliła, bo jestem hojna, nie skąpie kochanej osobie i to ja bym zyskała, bo wakacje by mi lepiej smakowały w jego towarzystwie. Wyrachowanie i wyliczanie jest mi obce i obrzydliwe. Mam, to daję. On ma, to daje.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 08:06   #52
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Czy to normalne? Skąpy chłopak?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość


Ja rozumiem gdyby powiedział coś w stylu: "wiesz, znajomi organizują wyjazd do Maroka. Kosztuje 3 tysiące. Sporo, ale zawsze marzyłem żeby zobaczyć Maroko i chciałbym pojechać. "

Ale on powiedział jak rozumiem bardziej tak: Hej, wybierzesz się ze mną do Maroka? Do 5 maja musisz wpłacić 3 tysiące.
Ja to chyba jestem jakaś gruboskórna, bo obie opcje brzmią dla mnie ok. Nie wiem jak przewrażliwionym na swoim punkcie trzeba być żeby w opcji drugiej się obrazić zamiast spokojnie odpowiedzieć, że nie mam 3 tysięcy i tyle. A już w ogóle we własnym związku sobie nie wyobrażam takiego owijania w bawełnę, "wiesz, chciałbym, ale dla mnie to też drogo" kiedy dla mnie to nie jest wcale drogo, ale próbuję kogoś nie urazić, wtf

Nie wyobrażam sobie żadnej z tych sytuacji w moim związku, bo zawsze miałam z partnerami wspólne pieniądze, ewentualnie w trakcie kilku pierwszych miesięcy związku odpowiedziałabym, że mnie nie stać i tyle, na pewno bym nie oczekiwała na takim etapie założenia kasy za mnie (ani chodzenia dookoła mnie na paluszkach...). Jeżeli chodzi o całościowy opis to pewnie poruszyłabym ten temat z facetem czy nie podjechałby po mnie danego dnia, bo nie chce mi się tłuc tramwajem, no i wybadała co sądzi o wspólnym budżecie. Jeśli jest temu przeciwny to i tak nam nie po drodze, bo nie chciałabym utknąć w związku gdzie do końca życia dzielimy wszystko na pół, ale prawo każdego człowieka chcieć taki związek zbudować, kwestia dogadania się i tyle.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-09 09:06:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:59.