Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4. - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-16, 20:55   #4471
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87758477]A w kilku województwach między przerwą świąteczną (17 dni w szkołach) a feriami (następne 16 dni) były tylko 4 dni szkolne. Wyjazdów od groma.

Wiem na bank o dzieciach z pracy, które jeździły do Niemiec i Włoch w tym czasie.[/QUOTE]


My byliśmy zaraz po świętach, wróciliśmy tydzień po Nowy Roku, co prawda w polskich górach, ale mieliśmy styczność z Włochami.


I od razu bach, pierwszy dzień po powrocie - potworna grypa.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 20:55   #4472
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Pamięta się. Ale w moim życiu i w życiu mojej rodziny to niestety była mniejszość.
No to nie lecz się, proste. Skoro medycyna i lekarze bardziej Tobie szkodzą niż pomagają.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 20:58   #4473
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Dlatego wywiad lekarski jest bardzo istotnym elementem badania, a zatajenie własnych obserwacji ma wpływ na jakość diagnozy.
Tylko, że nie każdy lekarz chce słuchać tych obserwacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:02   #4474
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
My byliśmy zaraz po świętach, wróciliśmy tydzień po Nowy Roku, co prawda w polskich górach, ale mieliśmy styczność z Włochami.


I od razu bach, pierwszy dzień po powrocie - potworna grypa.
Pamiętam jak pisalaś o tym i długo się to w sumie ciągnęło u Was.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:03   #4475
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Pierwsze testy na chorych mają odbyć się w maju. Lek na koronawirusa, który opracowali naukowcy, ma być skuteczny w 94 proc. Powstał w laboratorium w Sao Paulo - informuje minister nauki i technologii Brazylii Marcos Pontes.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:03   #4476
elf01
Zadomowienie
 
Avatar elf01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraina Elfów
Wiadomości: 1 671
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Ktoś mi podpowie? Mam własną działkę ogródkową. Czy od poniedziałku mogę na niej przebywać w celach rekreacyjnych z rodziną?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.
elf01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:03   #4477
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Tylko, że nie każdy lekarz chce słuchać tych obserwacji.
Pisałam o tym, jeżeli nie podoba mi się coś w sposobie terapii, mogę zmienić lekarza. Ale jeżeli już jakiejś terapii się poddaję, to mając zapisane białe i różowe tabletki nie będę leczyła się tylko białymi, bo różowe mi się nie podobają.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-16, 21:03   #4478
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Hehe mówiłam dzisiaj o maju i proszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:03   #4479
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
chimay - o ile szczepionka w ogóle zostanie opracowana - jakie jest Twoje zdanie na temat jej powszechnego użycia?
Takie samo jak na temat szczepionki na grypę. Zalecana grupom ryzyka, ale nieobowiązkowa. Ja się nie szczepię przeciwko grypie.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Hmm, dawno nie miałam angielskiego, przeczytałam artykuł, może nie do końca zrozumiałam. Pokaż mi fragment, w którym jest mowa, że pacjent w stanie krytycznym, u którego jest już niewydolność oddechowa, ma większe szanse na przeżycie bez respiratora niż z respiratorem, bo tego nie widzę.
Bo z tego co zrozumiałam to:
- pod respirator podłącza się osoby w najgorszym stanie,
- przy innych chorobach pod respiratorami umiera 40-50% pacjentów,
- respiratory spoko sprawdzają się przy zapaleniu płuc, ale przy COVID nie,
- podłączenie pod respirator to w zasadzie ostateczność zarezerwowana dla najciężej chorych (więc w domyśle- z najmniejszymi szansami na przeżycie),
- respirator może uszkadzać tkanki płuc, ale to zależy od ciśnienia, z jakim tłoczony jest tlen,
- koronawirus bardziej uszkadza płuca niż inne choroby,
- niedoskonałość leczenia respiratorami skłania lekarzy do poszukiwania innych metod leczenia i gdyby takie metody istniały, to byłoby to lepsze dla pacjentów niż respirator,
- kombinują z układaniem pacjentów w różnych pozycjach, żeby nie trzeba było używać respiratora, ale to wciąż jest eksperymentalne lecznie.

Natomiast dalej nigdzie nie widzę informacji, że gdyby ich nie podłączać, to organizm sam by zadział i by przeżyli. Proszę o wskazanie tego fragmentu.
To jest właśnie problem, że nie da się jednego pacjenta przetestować równolegle w 2 rzeczywistościach, jednej pod respiratorem a drugiej bez.
Warto odnotować gdzieś tam w pamięci, że takie podejrzenie się pojawiło, ale niektórzy kupują bezkrytycznie wszystko co jest "anty" wobec obecnego leczenia, statystyk, decyzji rządów bez filtrowania tych informacji. Tak samo są tacy co kupują wszystko co jest "pro", ale w gruncie rzeczy się te podejścia niczym nie różnią.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
W Lublinie testują jakąś kombinację leków. Podali ją najpierw trzem pacjentom, którzy nadawali się pod respirator, ale ich stan się poprawił na tyle, że nie musieli być. Info sprzed 2 tygodni, co dalej w tym temacie- nie wiem, bo coś nie ma nic na ten temat w prasie lokalnej. Jednak trzeba podkreślić, że to terapia eksperymentalna, na dodatek chyba tylko lekami wspierającymi, a nie konkretnie na covid, bo póki co na covid leku raczej nie ma.
To są antagoniści interleukiny 6 czyli najpewniej immunosupresanty na RZS Sarilumab albo Tocilizumab.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
chyba sobie zrobię taki welon zamiast maseczki z chusteczki do nosa.
https://archiwum.allegro.pl/oferta/k...885255024.html
Chyba wykupili

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Trzymaj się Chim. Zainspirowałaś mnie tą przyciemnianą przyłbicą również zamiast maski ale to chyba jednak zbyt wiele.
Dzięki Ja to planuję tylko na rower zakładać.

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87758393]
O biegunce nikt nie pisał, ze sie moze pojawiać.
Fakt mąż miał typowe objawy tylko bez kaszlu. No a ja kaszel który zdecydowanie mam za długo. I nic więcej. Stad właśnie taka niepewność.
[/QUOTE]

Mnie właśnie już o to pytali, więc pewnie coraz częściej chorzy mają taki objaw.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:04   #4480
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
No to nie lecz się, proste. Skoro medycyna i lekarze bardziej Tobie szkodzą niż pomagają.
Dziękuję. Czuję się bardzo dobrze, a wszystkie moje problemy autoimmunologiczne są obecnie pięknie wyciszone.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Tylko, że nie każdy lekarz chce słuchać tych obserwacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co powiesz na takiego, który chce ci wcisnąć suplementację żelaza, chociaż mu mówisz, że robiłaś prywatnie badania i żelazo masz nawet trochę powyżej normy? I takie gagatki chodzą po świecie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:09   #4481
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Takie samo jak na temat szczepionki na grypę. Zalecana grupom ryzyka, ale nieobowiązkowa. Ja się nie szczepię przeciwko grypie.
Ale nie rozumiem, że nie zakładasz a priori iż z jakichś nieokreślonych powodów mogłaby mieć więcej niepożądanych skutków ubocznych niż szczepionka na grypę?
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:10   #4482
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

A w ogóle to tych eksperymentalnych terapii na COVID jest dużo dużo, tutaj KLIK można poczytać po angielsku albo niemiecku, nad czym to big pharma teraz pracuje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:11   #4483
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

O biegunce gdzies czytalam,
Papier toaletowy w zapasie nie jest tak calkiem b3z sensu.

Niesamowita wylegarnia coronawirusa m8gly byc studniowki.
Ale to sie chyba nie potwierdzilo.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:12   #4484
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Ale nie rozumiem, że nie zakładasz a priori iż z jakichś nieokreślonych powodów mogłaby mieć więcej niepożądanych skutków ubocznych niż szczepionka na grypę?
Nie Opcja z apką mi się nie podoba, ale akurat co do szczepionki nie mam więcej obiekcji niż w stosunku tej na grypę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:13   #4485
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 726
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Takie samo jak na temat szczepionki na grypę. Zalecana grupom ryzyka, ale nieobowiązkowa. Ja się nie szczepię przeciwko grypie.



To jest właśnie problem, że nie da się jednego pacjenta przetestować równolegle w 2 rzeczywistościach, jednej pod respiratorem a drugiej bez.
Warto odnotować gdzieś tam w pamięci, że takie podejrzenie się pojawiło, ale niektórzy kupują bezkrytycznie wszystko co jest "anty" wobec obecnego leczenia, statystyk, decyzji rządów bez filtrowania tych informacji. Tak samo są tacy co kupują wszystko co jest "pro", ale w gruncie rzeczy się te podejścia niczym nie różnią.



To są antagoniści interleukiny 6 czyli najpewniej immunosupresanty na RZS Sarilumab albo Tocilizumab.



Chyba wykupili



Dzięki Ja to planuję tylko na rower zakładać.



Mnie właśnie już o to pytali, więc pewnie coraz częściej chorzy mają taki objaw.
Ten mój post o artykule dotyczył tego, że dziewczyna (nie pamiętam nicku, ktoś na L) wrzuciła link do niego i z jej wypowiedzi wynikało, że respiratory zabijają pacjentów i gdyby ich nie podłączać, to by więcej żyło. Wiem, że nie da się testować w dwóch równoległych rzeczywistościach, dlatego wysnuwanie takich wniosków i branie ich za pewnik, a jednocześnie wyskakiwanie z hasłem "chyba umiesz czytać nie?" jest nie na miejscu. Ale potem się okazało, że teorie spiskowe rulez więc więcej w dyskusję z nią nie wchodzę

Co do tych leków, to nie chcą nazwy podawać, żeby ludzie nie rzucili się jak na ten arechin (na który nie wiem jakim cudem recepty zdobywali). Podobno ma to hamować burzę cytokin. I tyle wiem.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:14   #4486
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez elf01 Pokaż wiadomość
Ktoś mi podpowie? Mam własną działkę ogródkową. Czy od poniedziałku mogę na niej przebywać w celach rekreacyjnych z rodziną?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cały czas możesz, teren prywatny masz dostępny
Pytanie tylko - co znaczy "z rodziną" - ja z domownikami korzystam, ale tylko z domownikami. Nadal od poniedziałku obowiązuje zakaz zgromadzeń chyba, więc jak sobie zrobisz grilla w 12 osób to może być problem.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:14   #4487
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A w ogóle to tych eksperymentalnych terapii na COVID jest dużo dużo, tutaj KLIK można poczytać po angielsku albo niemiecku, nad czym to big pharma teraz pracuje.
Czytałam że grupa Johnson & Johnson również pracuje nad szczepionką, ale jeśli już wejdzie nie szybciej niż w przyszłym roku


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:14   #4488
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie Opcja z apką mi się nie podoba, ale akurat co do szczepionki nie mam więcej obiekcji niż w stosunku tej na grypę.
Jasne. Na temat opcji z appem każda może mieć odmienne zdanie, ale w przypadku szczepionki Twoją opinię zapisuję sobie jako głos wątkowej ekspertki w dziedzinie medycyny. Dzięki za odpowiedź
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:24   #4489
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;87758548]O biegunce gdzies czytalam,
Papier toaletowy w zapasie nie jest tak calkiem b3z sensu.
[/QUOTE]

No na to wychodzi

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Hehe mówiłam dzisiaj o maju i proszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, o szczepionce, lek to co innego niż szczepionka, poza tym na razie to tylko szumne obietnice bez konkretów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:24   #4490
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Pisałam o tym, jeżeli nie podoba mi się coś w sposobie terapii, mogę zmienić lekarza. Ale jeżeli już jakiejś terapii się poddaję, to mając zapisane białe i różowe tabletki nie będę leczyła się tylko białymi, bo różowe mi się nie podobają.
No raczej że Ci ludzie po tych akcjach więcej do tych lekarzy nie poszli. Ale to o raz za dużo, mogło się skończyć tragicznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:29   #4491
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
No raczej że Ci ludzie po tych akcjach więcej do tych lekarzy nie poszli. Ale to o raz za dużo, mogło się skończyć tragicznie
Jeszcze raz powtarzam, moim zdaniem w historii medycyny medycyna i lekarze o wiele, wiele, wiele więcej ludzi uratowali niż zabili. Oczywiście, możesz uważasz, że to tylko moja opinia, ale opinia przeciwna też niczym poparta nie jest. Dla mnie eot
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:29   #4492
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 726
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

A propos lekarzy to pamiętam akcję z babcią.
Zabrało ją pogo. Na SOR pytanie, czy bierze jakiś lek na rozrzedzenie krwi. Tak, podana nazwa i dawka.
Kolejny lekarz- jakie leki babcia przyjmuje? Mama pokazała mu piękny wydruk wszystkich leków i dawek z odhaczonymi pozycjami, co danego dnia wzięła (mama prowadziła babci tabelki i rozdzielała leki na tydzień).
Przed wypisem- czy coś na rozrzedzenie krwi bierze. TAK.

Ok, recepta w łapkę. Mama idzie do apteki, a aptekarka: a pani będzie umiała te zastrzyki robić?
Mama: a co to za lek?
Aptekarka: no przeciwko zakrzepom, w zastrzykach.

Szybki telefon do szpitala, czy ten lek jest konieczny, skoro babcia brała coś innego i doustnie. A tam lekarka parsknęła do telefonu i nonszalancko odpowiedziała, że to pomyłka i niech tego mama nie wykupuje...
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:34   #4493
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

O
FB_IMG_1587069207750.jpg

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:36   #4494
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
A propos lekarzy to pamiętam akcję z babcią.
Zabrało ją pogo. Na SOR pytanie, czy bierze jakiś lek na rozrzedzenie krwi. Tak, podana nazwa i dawka.
Kolejny lekarz- jakie leki babcia przyjmuje? Mama pokazała mu piękny wydruk wszystkich leków i dawek z odhaczonymi pozycjami, co danego dnia wzięła (mama prowadziła babci tabelki i rozdzielała leki na tydzień).
Przed wypisem- czy coś na rozrzedzenie krwi bierze. TAK.

Ok, recepta w łapkę. Mama idzie do apteki, a aptekarka: a pani będzie umiała te zastrzyki robić?
Mama: a co to za lek?
Aptekarka: no przeciwko zakrzepom, w zastrzykach.

Szybki telefon do szpitala, czy ten lek jest konieczny, skoro babcia brała coś innego i doustnie. A tam lekarka parsknęła do telefonu i nonszalancko odpowiedziała, że to pomyłka i niech tego mama nie wykupuje...

Moją 4 lata faszerowano lekami na rozrzedzenie krwi, a okazało się, że ma osteoporozę, jak już ktoś raczył zabrać się za porządną diagnostykę.



Ale końskie zdrowie jednak miała i jeszcze kilka lat pożyła.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:38   #4495
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 726
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Moją 4 lata faszerowano lekami na rozrzedzenie krwi, a okazało się, że ma osteoporozę, jak już ktoś raczył zabrać się za porządną diagnostykę.



Ale końskie zdrowie jednak miała i jeszcze kilka lat pożyła.
Sąsiadce z działek podawali przez kilka lat leki na niewłaściwą chorobę. Nie pamiętam, czy miała nadczynność, a dawali jej na niedoczynność, czy na odwrót

Ale jak w każdej dziedzinie- na podstawie jaskrawych przykładów krytyka i brak zaufania często spada na całą grupę. Lekarze nie są wyjątkiem.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:42   #4496
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87758283]Mądrze prawisz.
No niestety zarzynanie gospodarki ciąg dalszy.
A wiele doniesieńmiwi, ze takie bawełniane maseczki to niewiele ryzyko obniżają


Może na stronach urzędów wojewódzkich są info. W moim województwie hospitalizowanych z COVID-19 jest aktualnie 26 osób.
A w tylko moim mieście tylko jest 200 łóżek w zakaznym.m w drugim jwiekszym mieście w województwie nie mogę się doszukać ile jest łóżek w zakaznym.
16 marca MZ deklarował ok 10 tyś łóżek w całej Polsce j ok 1000 respiratorow. Z tym ze caly czas się chwalą ze nowe zakupuja i dostają.



Bo nie wiadomo nic o szczegółach, na pytania o szkoły Szumi kazał dziennikarzom dyplomatycznie "spadac"
W klasach 1-3 to bez sensu by było gdyby tylko część mogła się stacjonarnie uczyc.[/QUOTE]Dzięki[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87758393]Hultaj myślałam właśnie o tym zeby sie przebadać pod tym względem. Bo z jednej strony my najcześciej chorujemy(przeziębienie) jak juz to listopad mało kiedy grudzien.

Człowiek zna swój organizm. I wie jak on sie zachowuje podczas choroby.
O biegunce nikt nie pisał, ze sie moze pojawiać.
Fakt mąż miał typowe objawy tylko bez kaszlu. No a ja kaszel który zdecydowanie mam za długo. I nic więcej. Stad właśnie taka niepewność.




Niestety ale wszystkie sklepy online wprowadziły teraz zakupy tylko dla starszych osób...
z automatu juz wszystko zajęte...

Tak wiec jestem zmuszona łazić po sklepach...[/QUOTE]Biegunka to częsty objaw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:48   #4497
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Najbardziej mi szkoda dzieci niepełnosprawnych czy z zaburzeniami.

Terapie są pozawieszane.

Koleżanka mówiła, że był moment, kiedy jej syn chodzący 4 razy w tygodniu na rehabilitację za 120 zł jedne zajęcia - tracąc miesiąc z powodu zwolnienia fizjoterapeutki, cofnął się o pół roku.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mnie wszystkich poważnie i przewlekle chorych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Wg mnie to jest fizycznie niemożliwe żeby u nas pierwsze zachorowanie miało miejsce w okolicy pierwszej połowy marca.
Strona:
https://pulsmedycyny.pl/sezon-grypow...a-grype-982828
Od 01/09/2019 do 07/04/2020 odnotowano w Pl 3,7 mln (dot. zgłoszonych) przypadków grypy. (Ile z tych 3,7 to naprawdę grypa kto to może wiedzieć). Z powodu grypy zmarły w listopadzie 2 osoby, w grudniu 1, w styczniu już 10, w lutym 23, w marcu 20 i 4 w kwietniu. Dość dziwnie wygląda ten przyrost śmiertelności w porównaniu z październikiem listopadem i grudniem, w styczniu lutym i marcu, przy czym od marca mówi się już o koronie.
W tym roku w grudniu przerwa świąteczna była wyjątkowo udana, Boże narodzenie z wigilią to praktycznie wtorek do czwartku, sylwek z nowym rokiem też w środku tygodnia i na dokładkę poniedziałkowy wolny 6 stycznia. Wyszły z tego terminowo fajne wakacje, co jak wiadomo sprzyja wyjazdom. Dodajmy do tego że we włoskich kurortach (wyjazdy na narty) ludzi jest od groma. Wg innej pierwszej z brzegu str 4 mln Polaków deklaruje się że jeździ na nartach, z czego 2 mln za granicą. Przypuszczam że rotacja wyjazdowa w samym tylko okresie świątecznym i zimowym była wysoka; a początek epidemii na świecie datuje się na listopad zeszłego roku.
A szczyt zachorowań na grypę nie przypada zawsze na miesiące takie jak luty i marzec? Dwa, te zgony z powodu grypy to też lipa. O wiele więcej jest zgonów z powodu zapalenia płuc i innych grypowych powikłań. Jako przyczynę zgonu odnotowuje się zapalenie płuc lub inne powikłanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:48   #4498
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:52   #4499
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
? O co chodzi z tymi respiratorami? O to co napisał Zięba?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, nie żaden Zieba. O podejrzenia Amerykanów. Czytałam na jakiejś normalnej stronie nie ziebowej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
My byliśmy zaraz po świętach, wróciliśmy tydzień po Nowy Roku, co prawda w polskich górach, ale mieliśmy styczność z Włochami.


I od razu bach, pierwszy dzień po powrocie - potworna grypa.
A dzieci były wtedy chore?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 21:54   #4500
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

No ja z tymi rehabilitacjami też współczuję. Niektórzy mogą na nie poczekać, nie zawsze są pilne, ale wiele właśnie dzieci, dla których to jest konieczne. Wtedy też nie będzie robione? Myślałam, że w niektórych przypadkach tak.
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-18 17:12:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.