Jak zdrapać farbę z huśtawki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-04, 21:33   #1
Jaro 321
Gość
 
Wiadomości: n/a

Jak zdrapać farbę z huśtawki


Witam
Proszę o informacje jak najlepiej pozbyć się starej farby impregnacyjnej, którą pomalowana jest huśtawka w ogrodzie.
Chcę pomalować ją na inny kolor.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 11:59   #2
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Jak zdrapać farbę z huśtawki

Ja kilka warstw starej farby ze schodów usuwałam najpierw szlifierką oscylacyjną, nakłada się na nią kawałek papieru ściernego, maszynka ta rusza się bardzo szybko w przód i w tył, będzie 100 x szybciej niż ręcznie.
Jest jeszcze coś lepszego, szlifierka taśmowa. Zakłada się na nią specjalny pas z papieru ściernego. Jak się mocniej przyciśnie to potrafi wydrzeć dołek w drewnie, bardzo dobrze usuwa farbę, można się ładnie dokopać do żywego drewna. Wstawiam zdjęcie szlifierki oscylacyjnej i taśmowej, ja mam innej firmy, ale po prostu wklejam zdjęcia, żebyś wiedziała czego szukać w sklepie

Próbowałam też kiedyś ściągać farbę z mebli jakimś żelowym mazidłem, ale jak masz dużo warstw farby to lepiej sobie to odpuścić, ja tylko zniszczyłam mebel i zmarnowałam czas na tym preparacie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 21085926724aeee5367c8f8.jpg (48,4 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szlifierka-oscylacyjna-DBSSw_114IIB.jpg (65,4 KB, 0 załadowań)
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 17:06   #3
Jaro 321
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Jak zdrapać farbę z huśtawki

dzięki za odpowiedz. zastosowałem właśnie metodę szlifowania. Trochę marudne ale wyszło całkiem dobrze.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-26 18:06:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.