Świadoma zmiana pracy na "gorszą" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-02-13, 21:47   #1
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 354

Świadoma zmiana pracy na "gorszą"


Chciałam Was zapytać czy któraś z Was zdecydowała się kiedyś świadomie zmienić pracę na gorszą? Chodzi mi np. o niższe stanowisko niż dotychczasowe, prostszą pracę, pracę poniżej kwalifikacji itp. Jeśli tak, to co było tego powodem? Większość ludzi jednak chce się piąć po szczeblach kariery, zmienia pracę na lepszą itd. ale chciałam zapytać właśnie czy są też sytuacje odwrotne.

Jeśli nie ma tu takich osób, to może takie znacie/słyszeliście o takich?
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 07:09   #2
dd713d7aeb1ca621bb1f04f5de473baa557ab4c7_64655c728a6af
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 160
Dot.: Świadoma zmiana pracy na "gorszą"

Chyba mogę się wypowiedzieć, może nie była to do końca świadoma decyzja, mam na myśli, że nie spodziewałam się tego, po prostu skorzystałam z szansy, którą mi zaoferowano, ale było to świetna decyzja, której nie żałuję. Ogólnie wiele lat pracowałam fizycznie (w sklepie), potem przez parę miesięcy w innym miejscu. Między tymi dwoma pracami byłam nastawiona na to, że będę zarabiać mniej. Jakoś nie zależało mi na rozwijaniu się. A potem się przeprowadziłam i po jakimś czasie zaproponowano mi sprzątanie bloku w którym mieszkam i ogólne ogarnianie wokół (śnieg, liście). Mam swoje pieniądze (całkiem fajne, jeśli przeliczyć to nawet pod kątem godzin wypracowanych), mam swoją wolność, wstaję sobie o której chcę, nie mam stałych godzin pracy, robię to kiedy chcę.
Więc moim zdaniem nie ma nic złego, jeśli celujesz w coś niżej lub masz propozycję, byle żebyś TY była zadowolona z warunków

Edytowane przez dd713d7aeb1ca621bb1f04f5de473baa557ab4c7_64655c728a6af
Czas edycji: 2023-02-15 o 07:42
dd713d7aeb1ca621bb1f04f5de473baa557ab4c7_64655c728a6af jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-18, 05:52   #3
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Świadoma zmiana pracy na "gorszą"

Ja☠♀️
2 razy zmieniłam pracę na tzw gorszą. W jednej 3 lata w drugiej rok. Nie sprawdziło się to u mnie i pod kątem aspiracji i płacy. Święty spokój nie wzmocnił we mnie poczucia własnej wartości,wrecz go pogorszył. Ja potrzebuje i wyzwań i dobrej płacy. Ale uważam, że każdy powinien spróbować. Wtedy zweryfikuje się kim się jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 20:28   #4
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Świadoma zmiana pracy na "gorszą"

Cytat:
Napisane przez olka922 Pokaż wiadomość
Chciałam Was zapytać czy któraś z Was zdecydowała się kiedyś świadomie zmienić pracę na gorszą? Chodzi mi np. o niższe stanowisko niż dotychczasowe, prostszą pracę, pracę poniżej kwalifikacji itp. Jeśli tak, to co było tego powodem? Większość ludzi jednak chce się piąć po szczeblach kariery, zmienia pracę na lepszą itd. ale chciałam zapytać właśnie czy są też sytuacje odwrotne.

Jeśli nie ma tu takich osób, to może takie znacie/słyszeliście o takich?
No ale po co? Bo trzeba mieć w tym jakiś plan. Albo usamodzielnienie się, albo przebranżowienie, cokolwiek.

W swojej obecnej pracy mam znacznie gorszy tytuł niż w poprzedniej, mimo że firmy porównywalnej wielkości i renomy. Ale zarabiam dużo więcej.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-20 21:28:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:30.