Którą pracę wybralibyście. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-03-13, 16:50   #1
misjems
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 2

Którą pracę wybralibyście.


Którą pracę wybralibyście:

Praca 1:
ciekawe zadania,
zdecydowanie wyzwanie,
spora odpowiedzialność,
spora ilość zadań, prawdopodobnie częste nadgodziny (mój charakter = nie wyjdę póki nieskończę, więc pewnie nie będą umiała odmówić nadgodzin),
siedziba w bardzo nowoczesnym wieżowcu (chyba nie można otwierać okien co jest minusem),
praca na zastępstwo, może z opcją przedłużenia, ale może tylko tak mówią żeby zachęcić.

Praca 2:
mniej ciekawe zadania, ale chyba nie nudne, tylko chyba nie tak ciekawe jak w opcji 1,
nie wydaje mi się, żeby były jakieś wyzwania, tzn. są tam zadania zgodne z moim doświadczeniem,
nie widzę konieczności nadgodzin,
siedziba w bardzo starym budynku, nie tak efektownym jak w opcji 1 (chyba można otwierać okna co jest plusem),
od jakiegoś czasu co jakiś czas kogoś szukają, teraz kilka osób, nie wiem czy zwiększają zespół czy jest inny powód.

Tyle wiem. W moich opiniach mogę się oczywiście mylić, gdyż dopóki nie spróbuję to się nie przekonam.

Pensje podobne. W opcji 1 chyba trochę wyższa. Po jednej rozmowie trudno wyczuć jacy przełożeni. Zupełnie nie wiem jakie zespoły i atmosfera.

Kuszą mocno mnie te wyzwania i ciekawe zadania. Lecz zniechęcają nadgodziny, czego niechciałabym.

Gdy się zdecyduje to szybko nie zrezygnuje i nie będę szybko szukać czegoś innego, gdyż w dotychczasowym miejscu pracowałam dość krótko, co nie wygląda dobrze.
Jak myślicie która opcja jest lepsza.
misjems jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-13, 19:14   #2
Inna14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 1
Dot.: Którą pracę wybralibyście.

W branży sprzątającej jest teraz bardzo dużo pracy.
Jeśli szukasz ofert pracy przy sprzątaniu w Warszawie, możesz zwrócić się do stron takich jak ta pod adresem/link/

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2023-03-22 o 21:18 Powód: link
Inna14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-13, 21:46   #3
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Którą pracę wybralibyście.

Cytat:
Napisane przez misjems Pokaż wiadomość
Którą pracę wybralibyście:

Praca 1:
ciekawe zadania,
zdecydowanie wyzwanie,
spora odpowiedzialność,
spora ilość zadań, prawdopodobnie częste nadgodziny (mój charakter = nie wyjdę póki nieskończę, więc pewnie nie będą umiała odmówić nadgodzin),
siedziba w bardzo nowoczesnym wieżowcu (chyba nie można otwierać okien co jest minusem),
praca na zastępstwo, może z opcją przedłużenia, ale może tylko tak mówią żeby zachęcić.

Praca 2:
mniej ciekawe zadania, ale chyba nie nudne, tylko chyba nie tak ciekawe jak w opcji 1,
nie wydaje mi się, żeby były jakieś wyzwania, tzn. są tam zadania zgodne z moim doświadczeniem,
nie widzę konieczności nadgodzin,
siedziba w bardzo starym budynku, nie tak efektownym jak w opcji 1 (chyba można otwierać okna co jest plusem),
od jakiegoś czasu co jakiś czas kogoś szukają, teraz kilka osób, nie wiem czy zwiększają zespół czy jest inny powód.

Tyle wiem. W moich opiniach mogę się oczywiście mylić, gdyż dopóki nie spróbuję to się nie przekonam.

Pensje podobne. W opcji 1 chyba trochę wyższa. Po jednej rozmowie trudno wyczuć jacy przełożeni. Zupełnie nie wiem jakie zespoły i atmosfera.

Kuszą mocno mnie te wyzwania i ciekawe zadania. Lecz zniechęcają nadgodziny, czego niechciałabym.

Gdy się zdecyduje to szybko nie zrezygnuje i nie będę szybko szukać czegoś innego, gdyż w dotychczasowym miejscu pracowałam dość krótko, co nie wygląda dobrze.
Jak myślicie która opcja jest lepsza.
Ile masz lat? Jaka sytuacja rodzinna (dzieci?) Myślę że to są też kluczowe pytania jakie sobie trzeba do tych ofert dodać.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-13, 22:20   #4
misjems
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 2
Dot.: Którą pracę wybralibyście.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Ile masz lat? Jaka sytuacja rodzinna (dzieci?) Myślę że to są też kluczowe pytania jakie sobie trzeba do tych ofert dodać.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Znacznie ponad trzydzieści. Jestem singielką. i tym samym mogłabym w razie potrzeby siedzieć po godzinach lecz zdarzalo mi sie to czesto i teraz wiem ze bardzo szkoda mi czasu. Lecz te wyzwania z opcji 1 są zachęcające. Nie wiem jak odpowiedzialność, tzn. nie jestem pewna czy warto. Lubię trudne odpowiedzialne zadania lecz wszystkim się przejmuje i trochę to jest niszczące.
I zależy mi na bezpośrednim kontakcie z ludźmi - to chyba zdecydowanie bardziej w opcji 1, lecz nie jestem pewna.

Edytowane przez misjems
Czas edycji: 2023-03-13 o 22:29
misjems jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-14, 16:47   #5
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Którą pracę wybralibyście.

Wprost mówili o konieczności nadgodzin czy sama wyciągasz ten wniosek? Nie ma co tego brać za pewnik, obecnie odchodzi się od pracy ponad wyznaczony czas (moje prywatne doświadczenia z kilku miejsc są takie, że wręcz nalegają, by już iść, gdy ktoś się zasiedzi, ale wiadomo, że to dowód anegdotyczny).
Ja bym brała bardziej prestiżową firmę i obowiązki, które lepiej będą wyglądać w CV.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-18, 08:27   #6
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Którą pracę wybralibyście.

Nigdy na zastępstwo, to umowa śmieciowa. Jeśli masz oszczędności to ok, ale musisz zawsze się liczyć z natychmiastowym powrotem właściciela stanowiska (losowe sytuacje, poronienie itp) a wtedy zrobią ci bye bye

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

A dopiszę jeszcze, z mojego doświadczenia wchodzi także wieczne porównywanie do poprzednika. Oczywiście na niekorzyść nowej osoby ;P
Po prostu ktoś tam sobie trzyma etat na zawsze, a ty nie masz żadnej pewności czy cię zatrudnią na stałe jak się coś zwolni lub wtedy gdy zwiększą sobie budżet na etaty
Dla mnie za duże ryzyko. Dobre dla osób długo bezrobotnych lub bez zobowiązań lub z bogatym zapleczem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-18, 13:16   #7
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Którą pracę wybralibyście.

Cytat:
Napisane przez misjems Pokaż wiadomość
Którą pracę wybralibyście:

Praca 1:
ciekawe zadania,
zdecydowanie wyzwanie,
spora odpowiedzialność,
spora ilość zadań, prawdopodobnie częste nadgodziny (mój charakter = nie wyjdę póki nieskończę, więc pewnie nie będą umiała odmówić nadgodzin),
siedziba w bardzo nowoczesnym wieżowcu (chyba nie można otwierać okien co jest minusem),
praca na zastępstwo, może z opcją przedłużenia, ale może tylko tak mówią żeby zachęcić.

Praca 2:
mniej ciekawe zadania, ale chyba nie nudne, tylko chyba nie tak ciekawe jak w opcji 1,
nie wydaje mi się, żeby były jakieś wyzwania, tzn. są tam zadania zgodne z moim doświadczeniem,
nie widzę konieczności nadgodzin,
siedziba w bardzo starym budynku, nie tak efektownym jak w opcji 1 (chyba można otwierać okna co jest plusem),
od jakiegoś czasu co jakiś czas kogoś szukają, teraz kilka osób, nie wiem czy zwiększają zespół czy jest inny powód.

Tyle wiem. W moich opiniach mogę się oczywiście mylić, gdyż dopóki nie spróbuję to się nie przekonam.

Pensje podobne. W opcji 1 chyba trochę wyższa. Po jednej rozmowie trudno wyczuć jacy przełożeni. Zupełnie nie wiem jakie zespoły i atmosfera.

Kuszą mocno mnie te wyzwania i ciekawe zadania. Lecz zniechęcają nadgodziny, czego niechciałabym.

Gdy się zdecyduje to szybko nie zrezygnuje i nie będę szybko szukać czegoś innego, gdyż w dotychczasowym miejscu pracowałam dość krótko, co nie wygląda dobrze.
Jak myślicie która opcja jest lepsza.
Place za te nadgodziny zgodnie z kodeksem?

Ja bym takiej pracy nie wzięła, szkoda życia. 8 h to i tak za dużo, co tu mówić o więcej.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-03-18, 15:50   #8
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Którą pracę wybralibyście.

Cytat:
Napisane przez misjems Pokaż wiadomość
Znacznie ponad trzydzieści. Jestem singielką. i tym samym mogłabym w razie potrzeby siedzieć po godzinach lecz zdarzalo mi sie to czesto i teraz wiem ze bardzo szkoda mi czasu. Lecz te wyzwania z opcji 1 są zachęcające. Nie wiem jak odpowiedzialność, tzn. nie jestem pewna czy warto. Lubię trudne odpowiedzialne zadania lecz wszystkim się przejmuje i trochę to jest niszczące.
I zależy mi na bezpośrednim kontakcie z ludźmi - to chyba zdecydowanie bardziej w opcji 1, lecz nie jestem pewna.
Też jestem po 30 tce (i to sporo) i powiem z własnego doświadczenia - nic nie odda mi straconego czasu, nawet kasa za nadgodziny. Work life balance - tym się kieruję i uważam że często pod hasłem "ambitne zadania+nadgodziny" kryje się po prostu zapieprz i robota za 3 na umowie na zastępstwo (wycisnąć jak cytrynę i papa, wrócił nasz pracownik). Gdyby ta oferta była na normalne stanowisko to spoko, można spróbować. Radziłabym zapytać czy jest szansa zostać na stałe i obserwować reakcję pracodawcy.
W opcji nr 2 - wydaje się że więcej stabilizacji i przewidywalności- dla mnie to kluczowe, ale to ja, dla mnie praca to zarobek i nara, zamykam drzwi i mnie nic nie interesuje. Jeśli nie masz takiego podejścia to możesz się męczyć.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-19, 11:11   #9
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Którą pracę wybralibyście.

Zdecydowanie wybrałabym opcję nr 2 - cenię sobie worklife balance i nie zostałabym w miejscu, gdzie stale muszę pracować na nadgodzinach. Też uważąm, że 8 h to już dużo. Oczywiście są okresy, gdzie trzeba popracować po godzinach, np. sprawozdawczość roczna, ale to zdecydowanie nie może być normą

Jak wyżej - też nie chwytałabym hasła ,,nowe, ciekawe wyzwania'', bo faktycznie za tym może się kryć zapierdziel na 3 etatach
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-19 12:11:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:12.