Podpowiedzcie proszę :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-04-16, 15:42   #1
zaklopotanam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 2

Podpowiedzcie proszę :)


Podpowiedzcie proszę

Z końcem lutego zakończyłam pracę w instytucji X. Pracowałam tam ponad półtora roku. Miałam kilka tygodni przerwy i znalazłam nową pracę w instytucji Y, którą rozpoczęłam w kwietniu. Jest tak sobie.

Idę na rozmowę kwalifikacyjną do instytucji Z. Zależy mi bardziej niż na instytucji Y. I czy podczas rozmowy kwalifikacyjnej w instytucji Z przyznać się, że tak szybko chcę zmienić pracę, czy lepiej przemilczeć pracę w instytucji Y i powiedzieć że jeszcze szukam.

Jeśli powiem, że tak szybko chcę zmienić pracę to mogę wyjść na osobę nieodpowiedzialną i nieszanującą pracodawcę, choć wiadomo że ludzie z różnych powodów mogą szybko szukać czegoś nowego.

Jeśli powiem że siedzę w domu to też nie wygląda to dobrze. Zwłaszcza, że to kolejna moja przerwa.

I co lepiej wygląda.

Edytowane przez zaklopotanam
Czas edycji: 2023-04-17 o 12:41
zaklopotanam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-16, 20:08   #2
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Podpowiedzcie proszę :)

Powiedziałabym prawdę i to w taki sposób, aby była to Twoja zaleta Nie jestem dobrym mówcą, więc nie dam Ci gotowej instrukcji, a jedynie wskazówki. Jesteś osobą świadomą swoich zalet, osiągnięć, wykształcenia i doświadczenia, dlatego szukasz pracy, w której możesz w pełni rozwijać swoje umiejętności i wykorzystać swój potencjał. Możesz dodać, że na poprzednich stanowiskach rozwinęłaś swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną, ale wiesz, że możesz dać z siebie więcej. Zależy też jaka to praca i pracodawca, czy możesz rozmawiać bardziej na luzie czy tylko oficjalnie. Jeśli będzie okazja, to dodaj, że bardzo szanujesz poprzedniego pracodawcę, ale wciąż chcesz się rozwijać zawodowo, a wiesz, że tam nie będzie na to szansy. Coś w tym stylu. Myślę, że brzmi to bardzo ok, ale może niech inni też się wypowiedzą.
Byleby nie iść w złą stronę, że wcześniej było Ci źle, ogólnie narzekanie na byłych pracodawców będzie źle odebrane. Podkreślaj, że było Ci dobrze, ale chcesz więcej
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-17, 07:42   #3
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Podpowiedzcie proszę :)

Jeśli w Y nie robiłaś niczego, co dawałoby ci jakieś plusy na rozmowie, to przemilczałabym w ogóle pracę tam.
Miałam kiedyś podobny dylemat co do pracy, w której siedziałam tylko miesiąc, powiedziałam, a potem żałowałam. Nie miałam siły ani wystarczająco dużo pomysłów, żeby jakoś odpowiedzieć na drążenie, dlaczego tak, a bez narzekania prawdy powiedzieć nie mogłam, więc musiałabym wymyślać ściemy, na które nie miałam pomysłu
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-17, 08:29   #4
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Podpowiedzcie proszę :)

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Jeśli w Y nie robiłaś niczego, co dawałoby ci jakieś plusy na rozmowie, to przemilczałabym w ogóle pracę tam.
Miałam kiedyś podobny dylemat co do pracy, w której siedziałam tylko miesiąc, powiedziałam, a potem żałowałam. Nie miałam siły ani wystarczająco dużo pomysłów, żeby jakoś odpowiedzieć na drążenie, dlaczego tak, a bez narzekania prawdy powiedzieć nie mogłam, więc musiałabym wymyślać ściemy, na które nie miałam pomysłu
A potem będzie świecić oczami, jak zapytają, czy może zacząć od zaraz, a ona zacznie kręcić, ze okres wypowiedzenia
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-17, 08:38   #5
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Podpowiedzcie proszę :)

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
A potem będzie świecić oczami, jak zapytają, czy może zacząć od zaraz, a ona zacznie kręcić, ze okres wypowiedzenia
Tak.

Plus - normalne jest, że ludzie zmieniają pracę, że mają przerwy itp. Jeśli dobrze wypadasz na rozmowie, masz doświadczenie to fakt zmiany pracy nie sprawi, że od razu Cię przekreślą.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-17, 09:02   #6
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Podpowiedzcie proszę :)

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
A potem będzie świecić oczami, jak zapytają, czy może zacząć od zaraz, a ona zacznie kręcić, ze okres wypowiedzenia
Możliwe, ale nie wiem, co to za praca i na jakiej umowie. Równie dobrze może to być zlecenie, które może zakończyć z dnia na dzień, ale to już autorka musi sobie sama ocenić.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-17, 11:19   #7
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Podpowiedzcie proszę :)

Nie ukrywałabym raczej tej pracy, bo piszesz o jakiejś instytucji (czyli to nie sklepik za rogiem; co innego, gdybyś w przerwie docelowych stanowisk zaczepiła się w kebabowni), bo mogłoby to zrodzić dziwne plotki, gdyby nowi współpracownicy się dowiedzieli. Mogliby uznać, że miałaś coś do ukrycia, złą opinię, czy coś w tym rodzaju.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-04-17, 12:40   #8
zaklopotanam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 2
Dot.: Podpowiedzcie proszę :)

Prace w instytucji Y mogłabym przedstawić jako zaletę, gdyż jest zgodna z moim doświadczeniem, uzupełnieniem tego co robiłam dotychczas itp. (choć ma swoje minusy), gdyby trwała jednak trochę dłużej.

Natomiast według mnie nie wygląda dobrze szukanie/ zmiana pracy zaledwie po kilkunastu dniach. I to mnie martwi, czy nie przedstawię się jako osoba nieodpowiedzialna, lekceważąca pracodawcę itp. Każdy szuka kogoś na dłużej i , zwłaszcza w tym przypadku, kogoś odpowiedzialnego itp., a ja tu pokazuję jednak inne podejście.

Edytowane przez zaklopotanam
Czas edycji: 2023-04-17 o 12:41
zaklopotanam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-17 13:40:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.