Podróbki perfum - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-04-20, 17:53   #211
anetka.mini
Raczkowanie
 
Avatar anetka.mini
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
Dot.: tanie Trwałe imitacje znamych perfum

eee...wiadomo z rzadnymi perfumami niemożna przesadzać... Jednak co do czekolady ...czekolada zostaje dalej czekoladą nawet gdy jest ona czekoladopodobna.. A co do płaszcza to kupiłabym płaszcz z tego samego materiału jednak z innej firmy ...bo pamiętajmy że tak naprawdę to najwięcej płacimy za ten mały napisik "znane i dobrej firmy"...
anetka.mini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 17:57   #212
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: tanie Trwałe imitacje znamych perfum

jesli uzywasz metafor to raczej: jesli plaszcz to z wlokna sztucznego a nie z kaszmiru(no co w koncu to to samo to i to jest plaszczem)
a czekolada? chyba nie mialas w ustach wyrobu czekoladopodobnego jesli twierdzisz ,ze to to samo.

dokladnie tak samo jest z oryginalnymi zapachami i ich podrobkach, imitacjami ..
samo slowo imitacja- ma chyba dosc pejoratywny wydzwiek nieprawdaz ?
evee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 18:05   #213
anetka.mini
Raczkowanie
 
Avatar anetka.mini
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
Dot.: Gdzie można kupić dobre podróbki

POPIERAM!!! A ci co chcą sie bawić w "bogaczy" niech dalej to robią niektorzy niesą na tym "poziomie" by się tego brzydzi bo ja uważam że niema czego ... jeśli kogoś nieinteresuje ten wątek niech poprostu go ominie... nierozumiem co za problem...
anetka.mini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 18:07   #214
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Gdzie można kupić dobre podróbki

Cytat:
Napisane przez anetka.mini
Nierozumiem co się tak oburzacie gdy ktoś zapyta o podróbki ... to niejest forum tylko na temat perfum oryginalnych chyba że coś przeoczyłam ale z tego co przeczytałam to był tylko napis PERFUMY!!!!!!!!!!!!! Uważam że każdy ma prawo zapytać o co chce co dotyczy jakichkolwiek perfum... Jeśli nieinteresuja cię perfumy podrobki to niewchodz na ten wątek... i tyle . To jest moje zdanie!!

PODROBKI czytaj nieoryginalne zapachy to dla mnie NIE-PERFUMY

sa na rowni z odswiezaczami powietrza...

i nie wiem co POPIERASZ chyba nie zrozumialas osoby ktora wypowiedziala sie przed Toba
evee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 18:17   #215
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Gdzie można kupić dobre podróbki

Cytat:
Napisane przez evee
PODROBKI czytaj nieoryginalne zapachy to dla mnie NIE-PERFUMY

sa na rowni z odswiezaczami powietrza...
, no co ty Evee odświeżacz obrażasz

Podróby to dla mnie jakaś ciecz, ktorej bałabym sie użyć ze względu na duże prawdopodobieństwo wystąpienia uczuleń, plam, liszajów i innych zmian skórnych.
Podziwiam odwage osób , ktore uzywaja czegos co było " wyprodukowane" w garażu i nabijają kasę oszustom. I właśnie ta dziwna ciecz nie zasługuje na miano perfum i na uwagę uczestniczek tego forum.
I nikt tu sie nie "snobuje" na bogaczki,dla ktorych liczy się cena perfum, ale ich jakośc. Jest wiele ładnych zapachów z nizszej pólki za przystepna cenę i o tych chetnie podyskutujemy
geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 18:21   #216
szaja
BAN stały
 
Avatar szaja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 763
Dot.: Gdzie można kupić dobre podróbki

Cytat:
Napisane przez anetka.mini
POPIERAM!!! A ci co chcą sie bawić w "bogaczy" niech dalej to robią niektorzy niesą na tym "poziomie" by się tego brzydzi bo ja uważam że niema czego ... jeśli kogoś nieinteresuje ten wątek niech poprostu go ominie... nierozumiem co za problem...
Jeśli ktoś chce o podróbę zapytać JEST JUŻ WĄTEK. I to niejeden.
Po co zakładać kolejny? Zgadzam sie z postem o prowokacji. Jesli ktos jest ciekaw naszgo zdania o podróbkach przeczyta je w wątku im poświęconym. Poza tym zabawa w bogaczy to juz zdaje się jakaś wycieczka osobista .
szaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 18:24   #217
szaja
BAN stały
 
Avatar szaja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 763
Dot.: Gdzie można kupić dobre podróbki

Cytat:
Napisane przez evee
PODROBKI czytaj nieoryginalne zapachy to dla mnie NIE-PERFUMY

sa na rowni z odswiezaczami powietrza...

i nie wiem co POPIERASZ chyba nie zrozumialas osoby ktora wypowiedziala sie przed Toba

Mój Lily of the Valley Brise poczuł się urażaony
Choć stoi w toalecie, widzi co piszemy...
Szczerze, wolałabym spryskać się nim. Przynajmniej nie udaje, że jest
Lily of the Valley Penhaligons...
szaja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-20, 18:26   #218
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Gdzie można kupić dobre podróbki

Cytat:
Napisane przez evee
PODROBKI czytaj nieoryginalne zapachy to dla mnie NIE-PERFUMY

sa na rowni z odswiezaczami powietrza...

i nie wiem co POPIERASZ chyba nie zrozumialas osoby ktora wypowiedziala sie przed Toba
Chyba zostałam poparta . Toż to radość nieodparta
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 18:28   #219
szaja
BAN stały
 
Avatar szaja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 763
Dot.: Gdzie można kupić dobre podróbki

Cytat:
Napisane przez kizia mizia
Chyba zostałam poparta . Toż to radość nieodparta
Nieodparta lecz już wyparta...
Zostałaś wzięta za obrończynię don Federica Mahory i jemu podobnych
szaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 18:31   #220
Edyta
Zadomowienie
 
Avatar Edyta
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 1 127
Dot.: tanie Trwałe imitacje znamych perfum

Cytat:
Napisane przez anetka.mini
eee...wiadomo z żadnymi perfumami niemożna przesadzać... Jednak co do czekolady ...czekolada zostaje dalej czekoladą nawet gdy jest ona czekoladopodobna..
Taak. Trzeba by dodać małe słówko: "prawie". Prawie czekolada i prawie perfumy. Niektórym wystarcza, a że o gustach się nie dyskutuje, to niech juz tak zostanie
Edyta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 18:45   #221
Edyta
Zadomowienie
 
Avatar Edyta
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 1 127
Dot.: Gdzie można kupić dobre podróbki

Dobre Biedny Brize!!! Pociesz go jakoś.

A w temacie: nie zmieniałabym nazwy forum. Perfumy - to wiadomo, że oryginalne. To już zawarte w nazwie, w samym pojęciu perfum IMO. To tak jakby założyć forum o maśle maślanym.

A że czasem jakiś pryszcz (czytaj: wątek o podróbach) wyskoczy, to trudno Chociaż ja bym tępiła te pryszcze z chęcią
Edyta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-20, 18:48   #222
mandelka
Rozeznanie
 
Avatar mandelka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 549
Dot.: tanie Trwałe imitacje znamych perfum

Cytat:
Napisane przez Eenax
Woda toaletowa YR (brzoskwiniowe, gruszkowa, jezynowa, waniliowa, kokosowa itd.) za 50 ml kosztują około 40 złotych.
ooooooj Eenax po przeczytaniu Twojego posta chyba sobie wąchne kilka zapachów YR brzoskwinka? mmmm
__________________
= Wysokie obcasy wymyśliły kobiety, które były całowane w czoło =
mandelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 18:49   #223
anetka.mini
Raczkowanie
 
Avatar anetka.mini
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
Dot.: tanie Trwałe imitacje znamych perfum

Kochane Jeśli Wy Na Złocie Się Urodziłyście To O Czym My Tu Rozmawiamy... Bez Komentarza... Chyba Ktoś Tu Kogos Troszke Za Bardzo Rozpieścił... Miałam W Ustach Czekolade I Wyrob Czekoladopodobny...jest Roznica Ale Nieoznacza To Ze Kazdy Musi Kupowac Wszystko Oryginalne, Drogie I Przepyszne Zeby Komus Sie Podobac Bo Wy Tak Uważacie Ok...i Wlasnie Przez Takie Jak Wy Dziewczyny Kupuja Sobie Perfumy Z Wielkim Napisem Chanel (podroby Bo Niestać Je Na Oryginał Ale Po To By Ich Pozniej Nie Wytykac) I Stawiają W łazienkach Na Widoku...zeby Wszyscy Widzieli...bo Wy Uwazacie Ze Nieoryginalne Do Niczego Sie Nienadaje... To Sorry...
anetka.mini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 18:49   #224
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Gdzie można kupić dobre podróbki

Cytat:
Napisane przez szaja
Nieodparta lecz już wyparta...
Zostałaś wzięta za obrończynię don Federica Mahory i jemu podobnych
O tak oddam życie w obronie syntetycznego don federica w plastikowej zbroi
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 18:58   #225
Edyta
Zadomowienie
 
Avatar Edyta
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 1 127
Dot.: tanie Trwałe imitacje znamych perfum

Cytat:
Napisane przez anetka.mini
Wlasnie Przez Takie Jak Wy Dziewczyny Kupuja Sobie Perfumy Z Wielkim Napisem Chanel (podroby Bo Niestać Je Na Oryginał Ale Po To By Ich Pozniej Nie Wytykac) I Stawiają W łazienkach Na Widoku...zeby Wszyscy Widzieli...bo Wy Uwazacie Ze Nieoryginalne Do Niczego Sie Nienadaje... To Sorry...
Tak.

To przez nas stawiają podróbki na widoku. Przez nas kupują podróbki, bo jak nie, to wyśmiejemy. Dokładnie Oj, bez przesady, gdzie tu logika?
Edyta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 19:00   #226
szaja
BAN stały
 
Avatar szaja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 763
Dot.: tanie Trwałe imitacje znamych perfum

Cytat:
Napisane przez anetka.mini
Kochane Jeśli Wy Na Złocie Się Urodziłyście To O Czym My Tu Rozmawiamy... Bez Komentarza... Chyba Ktoś Tu Kogos Troszke Za Bardzo Rozpieścił... Miałam W Ustach Czekolade I Wyrob Czekoladopodobny...jest Roznica Ale Nieoznacza To Ze Kazdy Musi Kupowac Wszystko Oryginalne, Drogie I Przepyszne Zeby Komus Sie Podobac Bo Wy Tak Uważacie Ok...i Wlasnie Przez Takie Jak Wy Dziewczyny Kupuja Sobie Perfumy Z Wielkim Napisem Chanel (podroby Bo Niestać Je Na Oryginał Ale Po To By Ich Pozniej Nie Wytykac) I Stawiają W łazienkach Na Widoku...zeby Wszyscy Widzieli...bo Wy Uwazacie Ze Nieoryginalne Do Niczego Sie Nienadaje... To Sorry...
"Kochana" starczy chyba osobistych wycieczek do nas.Nie uważasz?
Dyskutować można o wszystkim,ale troszkę w innym tonie. Nasze argumenty są zupełnie inne. Nie odnoszą się do Ciebie ani do nikogo osobiście.
Trzeba zjeść kawałek czekolady ( albo wyrobu czekoladopodobnego
To uspakaja...
szaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 19:00   #227
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Exclamation Dot.: Gdzie można kupić dobre podróbki

Cytat:
Napisane przez anetka.mini
POPIERAM!!! A ci co chcą sie bawić w "bogaczy" niech dalej to robią niektorzy niesą na tym "poziomie" by się tego brzydzi bo ja uważam że niema czego ... jeśli kogoś nieinteresuje ten wątek niech poprostu go ominie... nierozumiem co za problem...
Anetko.mini.
Na tym forum nikt nie bawi się w "bogaczy", jak to zgrabnie i literacko ujęłaś, a jedynie kocha perfumy. Oryginalne perfumy. I bynajmniej nie ze względu na ich cenę, ale trwałość i piękną, niepodrabialną kompozycję, która rozwija się tak, a nie inaczej. Jestem pewna, że większość z nas, zapachowych pasjonatek, ceni również niepowtarzalne flakony kryjące wonne eliksiry - i te o surowej, nowoczesnej linii i te wystylizowane w sposób wręcz barokowy. Wszystkie mają swój niezaprzeczalny urok.

Powtarzam raz jeszcze - to forum dla wielbicieli, hobbystów, dla osób, które chcą zasięgnąć rzetelnej porady bądź wziąć udział w miłej dyskusji. Nie dla snobów, ale też nie dla osób, które prowokują i szukają waśni.

Dodam jeszcze tylko, że nie tylko na tym forum, ale wszędzie w Internecie, a przede wszystkim w realu, nie wypada zaglądać do cudzego portfela...


Edytowane przez demonik
Czas edycji: 2006-04-20 o 19:23
demonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 19:14   #228
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: tanie Trwałe imitacje znamych perfum

Cytat:
Napisane przez anetka.mini
Kochane Jeśli Wy Na Złocie Się Urodziłyście To O Czym My Tu Rozmawiamy... Bez Komentarza... Chyba Ktoś Tu Kogos Troszke Za Bardzo Rozpieścił... Miałam W Ustach Czekolade I Wyrob Czekoladopodobny...jest Roznica Ale Nieoznacza To Ze Kazdy Musi Kupowac Wszystko Oryginalne, Drogie I Przepyszne Zeby Komus Sie Podobac Bo Wy Tak Uważacie Ok...i Wlasnie Przez Takie Jak Wy Dziewczyny Kupuja Sobie Perfumy Z Wielkim Napisem Chanel (podroby Bo Niestać Je Na Oryginał Ale Po To By Ich Pozniej Nie Wytykac) I Stawiają W łazienkach Na Widoku...zeby Wszyscy Widzieli...bo Wy Uwazacie Ze Nieoryginalne Do Niczego Sie Nienadaje... To Sorry...
Dziewczyno mylisz pojęcia , przecież my własnie WYTYKAMY, że śmieszne sa te podróbowe butle z olgrzymim napisem Szanel stojace na widoku i podkreślamy, ze lepiej jest używać YR za 20 zł
Z Twojej wypowiedzi wynika, ze to Ty chcesz bardziej przekonać siebie i innych o tym, ze cie stać na droższe perfumy.
Ja też kiedyś nie pracowałam, uczyłam się i byłam na utrzymaniu rodziców i przenigdy nie kupiłabym badziewia udającego Diora . Nie wstydziłam sie uzywać dezodorantu Fa
Nie urodziłam się na złocie, perfumy kupuję , ale gdyby mnie nie było stać, to wolałabym pachniec samym mydłem niż czymś co nazywasz perfumami.
geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 19:47   #229
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Gdzie można kupić dobre podróbki

Anetko, czy Ty masz jakieś kompleksy? Chciałabym zwrócić Twoją uwagę na fakt, o czym już WIELOKROTNIE była mowa, że oryginalne perfumy niekoniecznie są drogie! Wystarczy poszukać wątku, których również było już dziesiątki "Tanie i dobre perfumy" albo "dobre perfumy do 50 zł"... Już nie chce mi się pisać o firmach, bo było tego sporo. Ale jeżeli ktoś woli wody zapachowe, produkowane Bóg wie gdzie, przechowywane w jakichś kadziach po cemencie, zmiksowanych z jakichś rakotwórczych substancji - to proszę bardzo!
Ja niestety chciałam oryginał, a dostałam podróbkę - dziękuję bardzo! Nie dość, że ni w ząb nie przypomina oryginału, to po godzinie przypomina starą męską wodę kolońską. Już naprawdę wolę Avon.
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-20, 20:05   #230
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: tanie Trwałe imitacje znamych perfum

Cytat:
Napisane przez anetka.mini
Kochane Jeśli Wy Na Złocie Się Urodziłyście To O Czym My Tu Rozmawiamy... Bez Komentarza... Chyba Ktoś Tu Kogos Troszke Za Bardzo Rozpieścił... Miałam W Ustach Czekolade I Wyrob Czekoladopodobny...jest Roznica Ale Nieoznacza To Ze Kazdy Musi Kupowac Wszystko Oryginalne, Drogie I Przepyszne Zeby Komus Sie Podobac Bo Wy Tak Uważacie Ok...i Wlasnie Przez Takie Jak Wy Dziewczyny Kupuja Sobie Perfumy Z Wielkim Napisem Chanel (podroby Bo Niestać Je Na Oryginał Ale Po To By Ich Pozniej Nie Wytykac) I Stawiają W łazienkach Na Widoku...zeby Wszyscy Widzieli...bo Wy Uwazacie Ze Nieoryginalne Do Niczego Sie Nienadaje... To Sorry...
Oj Anetko, właśnie na sąsiednim wątku napisałam, że masz chyba jakieś kompleksy - i zdaje się tak jest rzeczywiście... Skąd w Tobie tyle do "nas" agresji? Zrobiłyśmy Ci jakąś krzywdę, czy co? Nie przyszło Ci do głowy, że istnieją firmy, poczynając od naszych rodzimych Pollena-Eva, przez Coty, Yves Rocher, wszelkie Avony, Oriflamy, gdzie perfumy nie kosztują majątku?! I wszystkie je tu rónież oceniamy i cenimy. Z tego co mówisz to oryginalne=drogie=dobre. Hmmm... dość zawężone pojęcie. Idź do miasta, rozejrzyj się, a potem osądzaj ludzi na podst. zawartości portfela. Pomijając fakt, ze podróbki to kradzież pomysłu na zapach (w nikłym stopniu samego zapachu) ale przede wszystkim kradzież popularności zapachu, to ich pochodzenie jest dla mnie wielką zagadką i dlatego wystrzegam się ich jak ognia!!! Ale jeżeli komuś liszaj nie przeszkadza, to niech robi co chce! I choćby z tego powodu żaden prawdziwy wielbiciel perfum nie poleci Ci podróbek! Chyba, ze własnoręcznie skomponowanych z ORYGINALNYCH, tj. posiadających atest PZH olejków eterycznych. Kropka.
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 20:25   #231
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Gdzie można kupić dobre podróbki

Dobre podrobki? To jakis nonsens...
Proponuje kasowac takie watki, nie dlatego, ze jestem snobka, ktora musi wydac 300 zl na perfumy, ale wlasnie dlatego, ze podrobka to oszustwo robione nie wiadomo gdzie i jak i to jest nieuczciwe.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 07:54   #232
mandelka
Rozeznanie
 
Avatar mandelka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 549
Dot.: Podróbki perfum

Perfumy jako dobra luksusowe są objęte akcyzą wiec generalnie nie każdy sobie może na nie pozwolic niestety, ale żeby od razu podróbki hmmm....

Chyba już lepiej kupić wody toaletowe firm które już były wczesniej wspomniane bo podróbka to podróbka i raczej dalej jej do oryginału niż bliżej więc wątpie że istnieją jakieś 'dobre podróbki'
Czasem można kupić taniej oryginały bez akcyzy ale to już inna bajka do wątku 'kryminalni' hahahaha

a tak poza tematem, olcia7 cudny avatarek uwielbiam tą kreskówke
__________________
= Wysokie obcasy wymyśliły kobiety, które były całowane w czoło =
mandelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 08:33   #233
anucha_fm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 116
Dot.: perfumy Federico Mahora

Cytat:
Napisane przez szaja
Nie bardzo rozumiem czemu słowo podróbki bierzesz w cudzysłów, skoro to SĄ PODRÓBKI
Moze jeszcze ktos zwroci mi uwage, dlaczego nie uzywam polskich znakow-bo to nie wypada i brzydko wyglada.

"dajcie żyć" - jak mawiala moja Pani Profesor od j.polskiego.

Czepiajcie sie czegos innego niz to, co zostalo wziete w cudzyslow a nie powinno tak byc.
Najlepiej zamknijcie watek - bo nie wypada na forum o perfumach pisac o podrobach. Bedzie koniec problemu i niepotrzebnych pytan

anucha_fm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 08:55   #234
szaja
BAN stały
 
Avatar szaja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 763
Dot.: perfumy Federico Mahora

Cytat:
Napisane przez anucha_fm
Moze jeszcze ktos zwroci mi uwage, dlaczego nie uzywam polskich znakow-bo to nie wypada i brzydko wyglada.

"dajcie żyć" - jak mawiala moja Pani Profesor od j.polskiego.

Czepiajcie sie czegos innego niz to, co zostalo wziete w cudzyslow a nie powinno tak byc.
Najlepiej zamknijcie watek - bo nie wypada na forum o perfumach pisac o podrobach. Bedzie koniec problemu i niepotrzebnych pytan

Myślę, że dobrze wiesz czemu zwróciłam uwagę na cudzysłów i że nie było to spowodowane czepialstwem.
Wzięcie w cudzysłów słowa PODRÓBKA oznacza
"tak naprawdę to świetny zapach etc."
I nie chodzi o to, że o czymś nie wypada pisać. Dyskutować można o wszystkim. Ale nigdy nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że podróbka jest to "prawie oryginał" i że jest dobra i ze uczciwe jest jej rozprowadzanie.
szaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 11:37   #235
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Podróbki perfum

Perfumy to jest pasja i wręcz miłość a nie licytacja kto ma więcej pieniędzy, więcej butleleczek na półce itp. Forum jest po to żeby dzielić się radością odkrywania, to nie wyścig, kto sobie kupi więcej i drożej. Do swoich zbiorów dochodzi się często latami. Ja jestem na początku tworzenia "kolekcji" i na pewno będzie to proces długotrwały, zamierzam cieszyć się tym co mam, a w przypływach gotówki pozwalać sobie na perfumiarskie szaleństwa. Wolałabym oszczędzać dwa lata żeby kupić 100 ml oryginalnych perfum w perfumerii i cieszyć się nimi, niż przez ten czas uzbierać 20 butelek podróbek. Kwestia wyboru, a nie objętości portfela.
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 11:47   #236
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: perfumy Federico Mahora

Jestem bardzo ciekawa dlaczego rozlewnie perfum oraz osoby rozprowadzajace podrobki dzialaja legalnie? Czy tylko u nas w kraju jest przyzwolenie na takie rzeczy? To niesamowite, bo nikt sie z tym FM nie kryje, w miejscach publicznych rozklada probki itd. Interesuje mnie jak to wyglada z prawnego punktu widzenia. Wiem, ze w materialach reklamowych FM asekuruja sie zwrotami typu "zapach ma przypominac" itp., ale koniec koncow konsultantki FM wciskaja potencjalnym klientom, ze w tych buteleczkach sa prawdziwe perfumy, wlasciwie to oryginaly, tylko rozcienczane no i pozbawione tych glupich flakonikow, za ktore placi sie majatek. Znajoma od FM powiedziala mi, ze oni zlewaja te "resztki", ktore powstaja przy produkcji perfum markowych idacych potem do Sephory itd. To jest wg mnie oszustwo i naciaganie. Nie napisza tego w ulotkach, ale konsultantki takie rzeczy maja opowiadac.
Podobnie w rozlewniach. Pare late temu, kiedy sie u nas pojawily, mnostwo moich znajomych i osob z rodziny nabralo sie, ze to oryginaly i napelnialo sobie flakoniki. Az w koncu pewnego dnia powachalam Cool water mojej siostry (mialam wiele lat temu) i stwierdzilam, ze zapach chyba sie zepsul...
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 15:28   #237
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Podróbki perfum

Zapytałam dziś Panią w sklepie czy ma Pumę Jamaicę, powiedziała mi, ze niestety aktualnie nie, ponieważ zeszła. Oryginalna powinna być w przyszłym tygodniu (50 ml kosztuje 96 zł), tymczasem zaproponowała mi podróbkę Malajkę o pojemności 50 ml i cenie 28,50 zł. Pomyślałam sobie, że to pewnie jakaś szmira i nie pomyliłam się. Pani psiknęła troszkę tej podróby na papierek do testowania, poczekałam chwilę, powąchałam i ... no comments. Zapach bez życia, taki nijaki, brak mu świeżości Pumy, poza tym wcale nie jest identyczny jak ORYGINAŁ. Dość szybko ulotnił się z papierka, już nie wspomnę o tym, że podróby to oszustwo. Zamiast wody toaletowej Pumy kupiłam sobie dezodorant perfumowany C-Thru Ruby (w innym sklepie), zaś wodę Pumy kupię sobie niedługo. A podróbek nie chcę znać. Dziadostwo i oszustwo.
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"

Edytowane przez Bellatrix
Czas edycji: 2010-01-29 o 18:50
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 15:37   #238
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Podróbki perfum

No i też właśnie o to chodzi. Podróby są beznadziejne jakościowo, bazują tylko na popularności pierwowzoru. Ja też nie kupuję perfum za 200 zł w sklepie. Zadowalam się promocjami w YR, niegdyś w Avonie, ale zapachy mi sie znudziły, choć wcale nie są brzydkie. Ostatnio kupiłam w YR perfumy 50 ml za 50% ceny, czyli 65 zł, a zapach może się równać z wysoką półką, jest trwały, rozwija się jak należy. Nie wspominając już o wodzie Cocon, która cieszy się opinią, że jest lepsza od niejednych perfum w górnej półki. A perfumy z górnej półki to u mnie przeważnie prezenty, albo te kupione po okazyjnej cenie.
Zresztą jak wyżej pisałam miałam do czynienia z podróbką i leży teraz głeboko na dnie szafy.... przykrość podwójna, bo był to prezent (dla mnie i ofiarodawcy- i tylko dlatego żal mi wyrzucić butelki)
Eeech... temat-rzeka i zawsze będzie [powracać.
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 15:42   #239
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Podróbki perfum

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Zapytałam dziś Panią w sklepie czy ma Pumę Jamaicę, powiedziała mi, ze niestety aktualnie nie, ponieważ zeszła. Oryginalna powinna być w przyszłym tygodniu (50 ml kosztuje 96 zł), tymczasem zaproponowała mi podróbkę Malajkę o pojemności 50 ml i cenie 28,50 zł. Pomyślałam sobie, że to pewnie jakaś szmira i nie pomyliłam się. Pani psiknęła troszkę tej podróby na papierek do testowania, poczekałam chwilę, powąchałam i ... no comments. Zapach bez życia, taki nijaki, brak mu świeżości Pumy, poza tym wcale nie jest identyczny jak ORYGINAŁ. Dość szybko ulotnił się z papierka, już nie wspomnę o tym, że podróby to oszustwo. Zamiast wody toaletowej Pumy kupiłam sobie dezodorant perfumowany C-Thru Ruby (w innym sklepie), zaś wodę Pumy kupię sobie niedługo. A podróbek nie chcę znać. Dziadostwo i oszustwo.
nie traktowalabym perfum utworzonych na podstawie jakiesgos oryginalnego jako podróbe to osobny mniej lub bardziej udany produkt ,nie podszywa sie pod nazwa oryginalu

podróbka dla mnie to produkt wyprodukowany w takiej samej butelce i pod taka sama nazwa jak oryginał a co w srodku to zazwyczaj nieudany eksperryment. i to jest dziadostwo i oszustwo bo sprzedaje sie po cenach podobnych do orginałów.

zaproponowaany zapach nie nazywaj sie przeciez puma jamica tylko malajka a to 2 rozne nazwy .

fakr iz jest caly zestaw perfum w ktorych zmienione jest tylko 1 literka i dziala ona na podswiadomosc ,gdzies juz widzilam ta kolor i ksztalt butelki i nie zauwazajac roznicy w literkach kupuje sie niby oryginal jednak cena w sklepie jest inna niz oryginalu jak w twoim przypadku.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 15:49   #240
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Podróbki perfum

Cytat:
Napisane przez paula78
nie traktowalabym perfum utworzonych na podstawie jakiesgos oryginalnego jako podróbe to osobny mniej lub bardziej udany produkt ,nie podszywa sie pod nazwa oryginalu


zaproponowaany zapach nie nazywaj sie przeciez puma jamica tylko malajka a to 2 rozne nazwy .

.
Tak, masz rację, ale dzięki temu, ze zmieniona jest tylko 1 literka, a cała szata graficzna jest niemal identyczna i ma coś sugerować, produkt może być dopuszczony do legalnej, oficjalnej sprzedaży. To jakby kompromis. Osoba niewtajemniczona, albo starsza (sama byłam świadkiem takiej rozmowy!! ) nie zdaje sobie sprawy, ze nie kupuje Chanel nr 5, tylko Chantal 51. To skrajnośc, ale się zdarza. Ale ogólnie moim zdaniem to jakiś kompromis firmy produkującej takie "zastępstwa".
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.