Co robicie na obiad? Część XXI! - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-06-22, 14:10   #811
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Łoooo, ale sen
Tradycyjnie zawsze pytam wszystkich, którym się śniłam: czy byłam chuda?

Wrzucam paznokcie, trochę przekłamał aparat, to taka ciepła malina.
Następny raz będzie tuż przed weselem mojej kuzynki, jak już będę wiedziała w jakiej kiecce pójdę. Na razie czarno to widzę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230622_150625.jpg (96,0 KB, 42 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-22, 15:02   #812
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Łoooo, ale sen
Tradycyjnie zawsze pytam wszystkich, którym się śniłam: czy byłam chuda?

Wrzucam paznokcie, trochę przekłamał aparat, to taka ciepła malina.
Następny raz będzie tuż przed weselem mojej kuzynki, jak już będę wiedziała w jakiej kiecce pójdę. Na razie czarno to widzę
Tak, miałaś dobrą figurę i ciemne włosy zawiązane kolorową chustką
Cudowny kolor paznokci
My też mamy wesele, na początku września, i też nie mam pomysłu co z sukienką. W tamtym roku też byliśmy na weselu i tamta sukienka idealnie pasuje na to wrześniowe wesele, ale towarzystwo dokładnie takie samo
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-22, 20:14   #813
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Tak, miałaś dobrą figurę i ciemne włosy zawiązane kolorową chustką

Cudowny kolor paznokci

My też mamy wesele, na początku września, i też nie mam pomysłu co z sukienką. W tamtym roku też byliśmy na weselu i tamta sukienka idealnie pasuje na to wrześniowe wesele, ale towarzystwo dokładnie takie samo
Brzmi jak najprawdziwsza Pelagia!
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-23, 07:36   #814
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
U nas jest zawsze wojna o makaron do pomidorowej, czy mają być nitki, czy te wielkie świderki



Były knedle? Uwielbiam je, najczęściej robię ze śliwkami




Hej Pelagia

A jaki kolor paznokci?

Sałatka z kalarepy brzmi ciekawie, jak robisz?

Śniło mi się, że się spotkałyśmy wszystkie u Ciebie na pizzy i mówiłaś, że nas wszystkie znasz, tylko dopiero, jak nas zobaczyłaś, to wiesz, że to my Jakiś szalony sen

U nas potrawka z cukinii z kurczakiem i makaronem.
Jak pytam TŻta jaki makaron chce do pomidorowej a może ryż, to zawsze mówi, że mu obojętne, pomidorową zje z każdym makaronem albo ryżem


Ale świetny sen


Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Łoooo, ale sen
Tradycyjnie zawsze pytam wszystkich, którym się śniłam: czy byłam chuda?

Wrzucam paznokcie, trochę przekłamał aparat, to taka ciepła malina.
Następny raz będzie tuż przed weselem mojej kuzynki, jak już będę wiedziała w jakiej kiecce pójdę. Na razie czarno to widzę

Ładne pazurki A to nie czasem kolor Wredna z Indigo? Ja taki miałam w zeszłym miesiącu. Teraz zrobiłam sobie delikatny róż, w przyszłym miesiącu będzie taka czerwono-różowa żarówa


Na obiad dziś kupne pieczone udka, bułka orkiszowa, mix warzyw na parze i sałatka z pomidorów z cebulą, jogurtem i octem winnym.
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-23, 07:40   #815
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Haha, tak się mogę śnić
A z kiecką dramat, wszystkie bardziej odświętne są na mnie za duże, albo nie nadają się na lato, koleżanka która ma podobny do mnie gabaryt akurat lubuje się w pudrowych różach i miętach, a to kompletnie nie moje kolory.
Nie chcę wydawać dużej kasy bo kitram wszystko na wakacje. Na razie przeglądam vinted

A w temacie: wczoraj u mnie łosoś ze szpinakiem w sosie śmietankowym, ryż i szparagi na parze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230622_195534.jpg (187,9 KB, 38 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-23, 08:38   #816
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
A gdzie byliście?
standardowo już Roztocze

Ostatecznie wczoraj zrobiłam knedle z truskawkami, a dziś mam w planie greckiego bowla, chyba połączę kaszę bulgur z fetą, cukinią, bakłażanem i oliwkami
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-24, 11:44   #817
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
A w temacie: wczoraj u mnie łosoś ze szpinakiem w sosie śmietankowym, ryż i szparagi na parze.


Wczoraj byliśmy w knajpie na obiedzie rocznicowym, a dziś będzie kurczak pieczony z marchewką i ziemniakami ( tzn. na 2 osoby to wrzucam po pół kurczaka, a to i tak nie mało mięsa ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-06-25, 10:01   #818
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Wczoraj domowa pizza (dzieło TŻ).

Dzisiaj w planach schab w sosie węgierskim z kwestii smaku.IMG20230624175008.jpg

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-25, 17:45   #819
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Jak pytam TŻta jaki makaron chce do pomidorowej a może ryż, to zawsze mówi, że mu obojętne, pomidorową zje z każdym makaronem albo ryżem

Ładne pazurki A to nie czasem kolor Wredna z Indigo? Ja taki miałam w zeszłym miesiącu. Teraz zrobiłam sobie delikatny róż, w przyszłym miesiącu będzie taka czerwono-różowa żarówa
To u nas nie ma amatorów na ryż, musi być makaron (i wojna jaki), albo kluski lane.

Zazdroszczę Wam tych paznokci, moje się do niczego nie nadają, wszystko z nich odpada ekspresowo, poza tym moje naturalne paznokcie są bardzo słabe i kruche.


Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Haha, tak się mogę śnić
A z kiecką dramat, wszystkie bardziej odświętne są na mnie za duże, albo nie nadają się na lato, koleżanka która ma podobny do mnie gabaryt akurat lubuje się w pudrowych różach i miętach, a to kompletnie nie moje kolory.
Nie chcę wydawać dużej kasy bo kitram wszystko na wakacje. Na razie przeglądam vinted
Może jeszcze mi się jakiś sen trafi
To ja z kolei miętowy uwielbiam, pudrowy róż też może być, oba te kolory są dla mnie idealne bo ja urodowo jestem zimne lato. Z sukienkami mam taki problem, że jak coś idealnie pasuje w biodrach to jest zbyt szerokie w ramionach, bo tam jestem dużo węższa, no i oczywiście odstaje też w talii. A jakie kolory preferujesz?

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Wczoraj domowa pizza (dzieło TŻ).

Dzisiaj w planach schab w sosie węgierskim z kwestii smaku.Załącznik 7791142
Cudna pizza

U nas dziś wpadli goście, był filet drobiowy caprese, młode ziemniaki z koperkiem, mizeria.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-25, 17:51   #820
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Haha, tak się mogę śnić
A z kiecką dramat, wszystkie bardziej odświętne są na mnie za duże, albo nie nadają się na lato, koleżanka która ma podobny do mnie gabaryt akurat lubuje się w pudrowych różach i miętach, a to kompletnie nie moje kolory.
Nie chcę wydawać dużej kasy bo kitram wszystko na wakacje. Na razie przeglądam vinted

A w temacie: wczoraj u mnie łosoś ze szpinakiem w sosie śmietankowym, ryż i szparagi na parze.
Zawsze robisz mi ogromną ochotę na łososia
Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Wczoraj domowa pizza (dzieło TŻ).

Dzisiaj w planach schab w sosie węgierskim z kwestii smaku.Załącznik 7791142

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka
Super pizza

___

U mnie kurczak w tradycyjnej panierce, ale pieczony w piekarniku, młode ziemniaki z koperkiem i sałatka z sałatą, rzodkiewką, pomidorami, ogórkiem, szczypiorkiem i trochę jogurtu naturalnego.
Rzodkiewka, sałata i szczypiorek mój, z ogródka nie mogę się doczekać własnych pomidorów.
Wróciłam wczoraj z urlopu i mega mi się chciało domowego jedzenia

IMG_20230625_144955-01.jpg
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 07:14   #821
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Wczoraj domowa pizza (dzieło TŻ).

Dzisiaj w planach schab w sosie węgierskim z kwestii smaku.Załącznik 7791142



Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka

Apetyczna pizza

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Zawsze robisz mi ogromną ochotę na łososia Super pizza

___

U mnie kurczak w tradycyjnej panierce, ale pieczony w piekarniku, młode ziemniaki z koperkiem i sałatka z sałatą, rzodkiewką, pomidorami, ogórkiem, szczypiorkiem i trochę jogurtu naturalnego.
Rzodkiewka, sałata i szczypiorek mój, z ogródka nie mogę się doczekać własnych pomidorów.
Wróciłam wczoraj z urlopu i mega mi się chciało domowego jedzenia

Załącznik 7791157

Ale pyszności!


A u mnie było tak:
- sobota: chłodnik ogórkowy i ziemniaki młode z koperkiem, prażoną cebulką i boczkiem wysmażonym na chrupko;
- niedziela: najpierw koło południa domowe hot dogi z parówką drobiową, sałatą, korniszonem, pomidorem, prażoną cebulką, majonezem, ketchupem, musztardą; późnym popołudniem - kotlety ziemniaczane z sosem pieczarkowym i surówka z młodej marchewki z chrzanem i prażonym słonecznikiem.


Dziś reszta wczorajszych kotletów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230626_075608.jpg (69,3 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230624_153523.jpg (175,0 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230625_143947.jpg (106,6 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230626_075519.jpg (106,5 KB, 30 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-26, 07:16   #822
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Hot dogi ale bym zjadła. Chyba się zainspiruję.

Wrzucam wczorajszy schab w sosie węgierskim.IMG20230625151711.jpg

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 08:08   #823
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Ładne pazurki A to nie czasem kolor Wredna z Indigo? Ja taki miałam w zeszłym miesiącu. Teraz zrobiłam sobie delikatny róż, w przyszłym miesiącu będzie taka czerwono-różowa żarówa
Nie nie, to coś z Neonail z tego co widziałam

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
standardowo już Roztocze
O kurczę, to jest co jechać, z Trójmiasta chyba jeszcze dalej niż z Poznania?

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
A jakie kolory preferujesz?
Właśnie ja lubię wyraźne kolory, czerwony, fuksję, turkus... jak tak ostrożnie przeglądam typologię to wychodzi mi czysta wiosna. Zamówiłam na Vinted kieckę, zobaczymy co będzie jak przyjdzie, ale już wiem na pewno, że nie mam do niej butów

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
- niedziela: najpierw koło południa domowe hot dogi z parówką drobiową, sałatą, korniszonem, pomidorem, prażoną cebulką, majonezem, ketchupem, musztardą; późnym popołudniem - kotlety ziemniaczane z sosem pieczarkowym i surówka z młodej marchewki z chrzanem i prażonym słonecznikiem.
Cudo, chcę hot-dogów!

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Wczoraj domowa pizza (dzieło TŻ).
I pizzy też


Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Zawsze robisz mi ogromną ochotę na łososia
Bardzo się cieszę, ale chwilowo muszę zrobić łososiowy odwyk
Byłam w piątek na obiedzie z tatą z okazji Dnia Ojca. Wybrałam naleśnika z gryczanej mąki bo nie umiem takiego zrobić. Do wyboru było kilka farszów, nie wiem co mnie opętało, że wzięłam z łososiem wędzonym i szpinakiem... Dzień wcześniej jadlam łososia ze szpinakiem co prawda świeżego, ale środa, czwartek i ten piątek codziennie na śniadanie miałam kanapkę z łososiem wędzonym. Ech...

W sobotę samotny obiad, była fasolka szparagowa na hindusko, ryż z soczewicą na arabsko i sałatka... na winie
Wczoraj ulubiony obiad TŻ-ta, warzywa w jasnym sosie własnym z mnóstwem lubczyku, młode ziemniaki i jajka sadzone.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230625_174454.jpg (119,7 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20230624_210452.jpg (193,1 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20230625_171045.jpg (225,7 KB, 32 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 10:44   #824
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Łódzka zalewajka będzie dzisiaj ( i min 2 kolejne dni, bo gar ma prawie 5l )
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 17:31   #825
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość


U mnie kurczak w tradycyjnej panierce, ale pieczony w piekarniku, młode ziemniaki z koperkiem i sałatka z sałatą, rzodkiewką, pomidorami, ogórkiem, szczypiorkiem i trochę jogurtu naturalnego.
Rzodkiewka, sałata i szczypiorek mój, z ogródka nie mogę się doczekać własnych pomidorów.
Wróciłam wczoraj z urlopu i mega mi się chciało domowego jedzenia

Załącznik 7791157
Jak sobie radzisz z tym, że zwykle ta panierka w piekarniku się wysusza i nie smakuje tak dobrze, jak smażona? Zazdroszczę zbiorów z ogródka, ja mam tylko zioła u mamy.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość


A u mnie było tak:
- sobota: chłodnik ogórkowy i ziemniaki młode z koperkiem, prażoną cebulką i boczkiem wysmażonym na chrupko;
- niedziela: najpierw koło południa domowe hot dogi z parówką drobiową, sałatą, korniszonem, pomidorem, prażoną cebulką, majonezem, ketchupem, musztardą; późnym popołudniem - kotlety ziemniaczane z sosem pieczarkowym i surówka z młodej marchewki z chrzanem i prażonym słonecznikiem.

Cudowne te hot-dogi

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Właśnie ja lubię wyraźne kolory, czerwony, fuksję, turkus... jak tak ostrożnie przeglądam typologię to wychodzi mi czysta wiosna. Zamówiłam na Vinted kieckę, zobaczymy co będzie jak przyjdzie, ale już wiem na pewno, że nie mam do niej butów


Bardzo się cieszę, ale chwilowo muszę zrobić łososiowy odwyk
Byłam w piątek na obiedzie z tatą z okazji Dnia Ojca. Wybrałam naleśnika z gryczanej mąki bo nie umiem takiego zrobić. Do wyboru było kilka farszów, nie wiem co mnie opętało, że wzięłam z łososiem wędzonym i szpinakiem... Dzień wcześniej jadlam łososia ze szpinakiem co prawda świeżego, ale środa, czwartek i ten piątek codziennie na śniadanie miałam kanapkę z łososiem wędzonym. Ech...

W sobotę samotny obiad, była fasolka szparagowa na hindusko, ryż z soczewicą na arabsko i sałatka... na winie
Wczoraj ulubiony obiad TŻ-ta, warzywa w jasnym sosie własnym z mnóstwem lubczyku, młode ziemniaki i jajka sadzone.
Ja też lubię mocne kolory, ale na kimś, właśnie na wiosnach wygląda to świetnie. Wyjątkiem jest turkus, mam niebieskie oczy i dobrze wyglądam w tym kolorze. Pochwal się sukienką, jak przyjdzie Buty to zwykle mniejszy problem, jak już masz sukienkę.
Łososia nigdy dość

U nas dziś filet z kurczaka w sosie z dodatkiem pomidorów i kremowego serka, ryż i moje ogórki kiszone. Trzeba przyspieszyć zjadanie, bo lada chwila przyjdzie pora na kiszenie tegorocznych
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 18:12   #826
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Jak sobie radzisz z tym, że zwykle ta panierka w piekarniku się wysusza i nie smakuje tak dobrze, jak smażona? Zazdroszczę zbiorów z ogródka, ja mam tylko zioła u mamy.
Hm, moja smakuje równie dobrze smaruję tylko panierkę lekko oliwą z wierzchu (dosłownie 10-15g na dwie piersi). Piekę około 35 minut w 180° góra-dół a później jeszcze na pięć minut termoobieg i funkcja grilla.
Wczoraj to mi wyszły tak dobre, że nawet TŻ (miłośnik smażonych kotletów) stwierdził, że nie muszę już smażyć, bo smakuje super
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-27, 07:29   #827
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Imp fajny patent z kurczakiem, muszę skopiować gdzieś i spróbować tak zrobić

Jeszcze a'propos kiecki weselnej, wczoraj na spontanie otworzyłam szafę i okazało się, że mam idealną sukienkę i buty do niej też. Więc ta, która przyjdzie może być planem B (albo odwrotnie). Dobrze, że nie brałam przesadnie strojnej - do pracy też się nada

A na obiad była wołowina z woka ze szparagami i marchewką, do tego ryż i sałatka ogórkowa - bardzo fajnie wyszła, tylko muszę ogórki kroić bardziej cienko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230626_191514.jpg (165,3 KB, 36 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-27, 09:24   #828
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Imp fajny patent z kurczakiem, muszę skopiować gdzieś i spróbować tak zrobić

Jeszcze a'propos kiecki weselnej, wczoraj na spontanie otworzyłam szafę i okazało się, że mam idealną sukienkę i buty do niej też. Więc ta, która przyjdzie może być planem B (albo odwrotnie). Dobrze, że nie brałam przesadnie strojnej - do pracy też się nada

A na obiad była wołowina z woka ze szparagami i marchewką, do tego ryż i sałatka ogórkowa - bardzo fajnie wyszła, tylko muszę ogórki kroić bardziej cienko

Mniam, aż ślinka cieknie
Ja dziś na obiad zrobię sałatkę kurczak fitness
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-27, 10:35   #829
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

U mnie wczoraj kopytka z patelni i fasolka, ale zjedzone o 20.30, o 20 wróciliśmy do domu, to mało obiadowa pora Na dziś makaron z tuńczykiem, liczę, że wrócę do domu normalnie
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-27, 12:27   #830
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Imp fajny patent z kurczakiem, muszę skopiować gdzieś i spróbować tak zrobić

Jeszcze a'propos kiecki weselnej, wczoraj na spontanie otworzyłam szafę i okazało się, że mam idealną sukienkę i buty do niej też. Więc ta, która przyjdzie może być planem B (albo odwrotnie). Dobrze, że nie brałam przesadnie strojnej - do pracy też się nada

A na obiad była wołowina z woka ze szparagami i marchewką, do tego ryż i sałatka ogórkowa - bardzo fajnie wyszła, tylko muszę ogórki kroić bardziej cienko
Jak robisz sałatkę i wołowinę? Aż mi ślinka leci jak patrzę na te zdjęcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-27, 12:59   #831
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Jak robisz sałatkę i wołowinę? Aż mi ślinka leci jak patrzę na te zdjęcia.
Bardzo mi miło
Tutaj sałatka https://www.servingdumplings.com/rec...ucumber-salad/ robiłam pierwszy raz i myślę, że wjedzie do repertuaru na stałe tylko tak, jak wspominałam, lepiej kroić cieniutko ogórka, jak do mizerii, może wtedy lepiej by chłonął sos - nawiasem mówiąc przepyszny
Wołowina to taka moja wariacja na temat tego przepisu https://www.kwestiasmaku.com/zielony...i/przepis.html zamiast bambusa dałam marchewkę, nie dodałam też imbiru (zapomniałam!) i mąki ziemniaczanej, a zamiast polędwicy wołowej użyłam rostbefu
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-27, 14:21   #832
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Bardzo mi miło
Tutaj sałatka https://www.servingdumplings.com/rec...ucumber-salad/ robiłam pierwszy raz i myślę, że wjedzie do repertuaru na stałe tylko tak, jak wspominałam, lepiej kroić cieniutko ogórka, jak do mizerii, może wtedy lepiej by chłonął sos - nawiasem mówiąc przepyszny
Wołowina to taka moja wariacja na temat tego przepisu https://www.kwestiasmaku.com/zielony...i/przepis.html zamiast bambusa dałam marchewkę, nie dodałam też imbiru (zapomniałam!) i mąki ziemniaczanej, a zamiast polędwicy wołowej użyłam rostbefu
Dziękuję napewno wypróbuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-28, 07:19   #833
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Wrzucam wczorajszą sałatkę

Dziś zjemy coś na mieście. Ja bym chyba zjadła burgera z szarpanym kurczakiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230628_081522.jpg (172,9 KB, 36 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 11:35   #834
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

W sumie mam szarpanego kurczaka zamrożonego... może wykorzystam go właśnie do burgera na jakiś szybki obiad

We wtorek gulasz wołowy z ziemniakami i marchewką, do tego szparagi na maśle i kalafior a’la moja mama (smarnięty majonezem i posypany koperkiem), wczoraj babskie wyjście na świetne przystawki, kiepskie danie główne, niezły deser i boskie drinki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230627_203842.jpg (231,4 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG-20230628-WA0007.jpg (142,1 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG-20230628-WA0006.jpg (148,4 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG-20230628-WA0010.jpg (160,5 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG-20230628-WA0014.jpg (195,5 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG-20230628-WA0011.jpg (121,4 KB, 32 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 11:55   #835
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Wczoraj była zmiana planów, zaraz po pracy pojechaliśmy odebrać z serwisu motocykl TŻta. Zjedliśmy więc w ulubionej karczmie Ja miałam panierowanego dorsza, zestaw surówek i warzywa gotowane na parze a TŻ to samo tylko zamiast warzyw na parze, kuleczki ziemniaczane.


Na dziś do pracy zrobiłam nam sałatkę z resztą przedwczorajszego kurczaka i serem pleśniowym z pieprzem a co na obiad, to znów nie wiem Wczoraj późno wróciliśmy i nie miałam już ochoty na gotowanie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230628_171830.jpg (137,0 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230629_092000.jpg (153,3 KB, 30 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 11:57   #836
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
W sumie mam szarpanego kurczaka zamrożonego... może wykorzystam go właśnie do burgera na jakiś szybki obiad

We wtorek gulasz wołowy z ziemniakami i marchewką, do tego szparagi na maśle i kalafior a’la moja mama (smarnięty majonezem i posypany koperkiem), wczoraj babskie wyjście na świetne przystawki, kiepskie danie główne, niezły deser i boskie drinki



Sycylijskie cannoli! Uwielbiam
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 12:19   #837
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
O kurczę, to jest co jechać, z Trójmiasta chyba jeszcze dalej niż z Poznania?
u nas z postojami wychodzi 10 godzin, ale mój mąż jakoś nie lubi szybkiej jazdy, i jeszcze zawsze zajeżdżamy do mojej cioci na obiad pod Warszawą W październiku jedziemy autem do Chorwacji, to dopiero będzie podróż
Wczoraj szybka zapiekanka makaronowa z szynką, pomidorami i serem. A dziś będzie sałatka ziemniaczana z grillowanym serem Halloumi, jajkami i gotowaną szynką
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-30, 10:39   #838
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Dziś będzie spaghetti aglio, olio e peperoncino dla TŻta a ja wychodzę na babski wieczór i zjem coś w knajpce
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-30, 11:17   #839
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Piąteczka, też mam dziś babski wieczór, jadę do Leszna zaraz po pracy ale my będziemy we 3 w domu. Zrobiłam bakłażana po hindusku

A wczoraj jadłam u taty. Tak, pożarłam prawie wszystko z talerza, zostawiłam ciut surówki i z 3 ziemniaczki
TŻ wrócił późno i miał pierogi z mięsem, też autorstwa taty. Nie wiem co byśmy bez niego zrobili
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230629_163724.jpg (114,0 KB, 35 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-30, 12:22   #840
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Piąteczka, też mam dziś babski wieczór, jadę do Leszna zaraz po pracy ale my będziemy we 3 w domu. Zrobiłam bakłażana po hindusku

A wczoraj jadłam u taty. Tak, pożarłam prawie wszystko z talerza, zostawiłam ciut surówki i z 3 ziemniaczki
TŻ wrócił późno i miał pierogi z mięsem, też autorstwa taty. Nie wiem co byśmy bez niego zrobili



My też we 3 będziemy


Ale pychota obiadek!
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 13:09:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.