Ciąża a stare blizny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-17, 18:08   #1
melka 1
Raczkowanie
 
Avatar melka 1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Reykjavík/ISLANDIA
Wiadomości: 104

Ciąża a stare blizny


Kochane wizażanki mam pytanie. Moja znajoma ostatnio mi się zwierzyła ze swojego problemu. Otórz moja znajoma urodziła się bez mięśni skośnych
i wnętrzności się jej rozpływały na boki (to musicie sobie wyobrazić). I wyglądała jak takie biedne murzyńskie dziecko z wielkim brzuszkiem.
Lekarze dawali jej 1-2 miesiące życia. Ale jakoś sobie poradziła.
Po kilku latach miała operacje wszczepienia tych mięśni. Miała wtedy chyba 8 czy 10 lat. Od tego czasu ma brzuch płaski jak deska . Wyglada jakby dbała o niego i ćwiczyła regularnie (mimo że tego praktycznie nie robi wogóle) - zazdroszczę jej. I podczas naszej pogawędki zeszłyśmy na temat ciąży. Ona boi się strasznie czy blizny (a ma ich kilka i to dość długich - wyglądają tak jakby miała wykonywane 4 cesarki) nie pękną w czasie gdy będzie w ciąży, lub czy się nie rozejdą i potem bedzie jej ciężko wróćić do poprzedniego wygladu. A może wogóle zrezygnuje z macierzyństwa i spróbuje zaadoptować dziecko. Ewentualnie zostanie z partnerem bezdzietna do konca życia. Wiem że to trudny wybór.
Czy któraś z was miała podobony dylemat? Jak byście rozwiązały taki problem?
Ja sama jeszcze nie posiadam dziecka. Mimo wielu prób nam nie wychodzi.
Nie wiem co jej doradzić.
__________________
Zapamietać :
- hormony to nie cukiereczki
melka 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 18:26   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ciąża a stare blizny

Normalnie bym rozwiązała - poszłabym do lekarza ginekologa
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 11:56   #3
melka 1
Raczkowanie
 
Avatar melka 1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Reykjavík/ISLANDIA
Wiadomości: 104
Dot.: Ciąża a stare blizny

też jej poradziłam aby poszła do lekarza i dokładnie sie dowiedziała co i jak, może lekarz rozwieje jej wątpliwości


no i była już u lekarza i jej powiedział że to jej decyzja, on tez nie może prorokować

dlatego mam pytanie do wizażanek, czy któraś była w podobnej sytuacji?
__________________
Zapamietać :
- hormony to nie cukiereczki
melka 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 12:18   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ciąża a stare blizny

To niech idzie do drugiego, trzeciego - aż trafi na kompetentnego. To za poważna sprawa by ktokolwiek na forum tu coś podpowiadał.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 13:40   #5
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Ciąża a stare blizny

Cytat:
Napisane przez melka 1 Pokaż wiadomość
Kochane wizażanki mam pytanie. Moja znajoma ostatnio mi się zwierzyła ze swojego problemu. Otórz moja znajoma urodziła się bez mięśni skośnych
i wnętrzności się jej rozpływały na boki (to musicie sobie wyobrazić). I wyglądała jak takie biedne murzyńskie dziecko z wielkim brzuszkiem.
Lekarze dawali jej 1-2 miesiące życia. Ale jakoś sobie poradziła.
Po kilku latach miała operacje wszczepienia tych mięśni. Miała wtedy chyba 8 czy 10 lat. Od tego czasu ma brzuch płaski jak deska . Wyglada jakby dbała o niego i ćwiczyła regularnie (mimo że tego praktycznie nie robi wogóle) - zazdroszczę jej. I podczas naszej pogawędki zeszłyśmy na temat ciąży. Ona boi się strasznie czy blizny (a ma ich kilka i to dość długich - wyglądają tak jakby miała wykonywane 4 cesarki) nie pękną w czasie gdy będzie w ciąży, lub czy się nie rozejdą i potem bedzie jej ciężko wróćić do poprzedniego wygladu. A może wogóle zrezygnuje z macierzyństwa i spróbuje zaadoptować dziecko. Ewentualnie zostanie z partnerem bezdzietna do konca życia. Wiem że to trudny wybór.
Czy któraś z was miała podobony dylemat? Jak byście rozwiązały taki problem?
Ja sama jeszcze nie posiadam dziecka. Mimo wielu prób nam nie wychodzi.
Nie wiem co jej doradzić.
Tak jak napisała szaja:
[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;38191511]To niech idzie do drugiego, trzeciego - aż trafi na kompetentnego. To za poważna sprawa by ktokolwiek na forum tu coś podpowiadał.[/QUOTE]

Poza tym, w takim przypadku, ja bym obleciała zdecydowanie większe grono lekarzy, niż tylko ginekolog - według mnie Twoja koleżanka powinna odwiedzić też ortopedę i chirurga, którzy będą się mogli wypowiedzieć jak to wygląda okiem "mięśniologów"
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 06:18   #6
melka 1
Raczkowanie
 
Avatar melka 1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Reykjavík/ISLANDIA
Wiadomości: 104
Dot.: Ciąża a stare blizny

ok, dziekuje za rady, porozmawiam z nią jeszcze i przekaże to co napisałyście
__________________
Zapamietać :
- hormony to nie cukiereczki
melka 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.