Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-06, 22:41   #1
123kacha123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4

Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi


Witam.
Czy mogę przedłużyć przerwę między tabletkami antykoncepcyjnymi z 7 do 14 dni? Nie mam zamiaru w tym czasie współżyć, a jeżeli miałoby się tak zdarzyć to zastosuje prezerwatywę. Głównie chodzi mi o względy zdrowotne, tzn jak zrobię 14-dniową przerwę i dopiero po niej wezmę kolejne opakowanie czyli przez 21 dni to czy okres nastąpi po tych 21 dniach czy w czasie brania tabletek? Kolejna przerwa trwałaby już 7 dni i dalej wszystko byłoby tak jak jest prawidłowo. Po prostu raz chcę tak zrobić aby okres mieć tydzień później.
Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
123kacha123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 22:57   #2
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

Cytat:
Napisane przez 123kacha123 Pokaż wiadomość
Witam.
Czy mogę przedłużyć przerwę między tabletkami antykoncepcyjnymi z 7 do 14 dni? Nie mam zamiaru w tym czasie współżyć, a jeżeli miałoby się tak zdarzyć to zastosuje prezerwatywę. Głównie chodzi mi o względy zdrowotne, tzn jak zrobię 14-dniową przerwę i dopiero po niej wezmę kolejne opakowanie czyli przez 21 dni to czy okres nastąpi po tych 21 dniach czy w czasie brania tabletek? Kolejna przerwa trwałaby już 7 dni i dalej wszystko byłoby tak jak jest prawidłowo. Po prostu raz chcę tak zrobić aby okres mieć tydzień później.
Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Padłam. Masz ulotkę, to ją czytaj? Przerwę można skracać, nigdy wydłużać. Poza tym jeśli chcesz żeby miesiączka wypadła w innym terminie możesz zrobić to na zasadzie wzięciu 1-6 tabletek mniej bądź skróceniu przerwy o parę dni.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 23:50   #3
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 4 262
Dot.: Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

Wg mnie możesz. Nie bardzo rozumiem dlaczego, ale możesz. Nie będziesz wtedy zabezpieczona, ale sama piszesz, że nie planujesz współżycia lub zamierzasz się zabezpieczać dodatkowo.

A, okres wypadnie po 21 dniach. Z odstawienia.
__________________
Nie wydaję pieniędzy na głupoty (tysięczna para butów NIE JEST głupotą)
Miłośniczka butów wszelakich

Podskakuję z Mel B.
Joga

Jem czekoladę aż uszy mi się trzęsą.
----------------------------
Używasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'

Edytowane przez Paszczurek666
Czas edycji: 2012-03-06 o 23:51
Paszczurek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 00:20   #4
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Padłam. Masz ulotkę, to ją czytaj? Przerwę można skracać, nigdy wydłużać. Poza tym jeśli chcesz żeby miesiączka wypadła w innym terminie możesz zrobić to na zasadzie wzięciu 1-6 tabletek mniej bądź skróceniu przerwy o parę dni.
polecam tą metodę, ja miałam zawsze w środę okres, a chciałam mieć w poniedziałek, więc skróciłam o 2 tabletki. i mam co poniedziałek.
jeśli na tym Ci zależy.

ja bym nie kombinowała,
skoro na ulotce jest napisane NIE WYDŁUŻAĆ to ja bym nie próbowała wydłużać.
to jednak zabawa z naszą osobistą gospodarką hormonalną...
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 06:43   #5
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

Głównie chodzi mi o względy zdrowotne- na pewno nie zrobisz nic dobrego dla swojego zdrowia. Jeśli chcesz przesunąć krwawienie, to albo skróć opakowanie, albo zrób krótszą niż 7 dni przerwę. Zrobisz sobie tylko krzywdę.

Frutti- nie w każdych tabletkach na ulotce jest to napisane
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 08:16   #6
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

Tak jak pisała Frutti- przerwę możesz skrócić, ale nie wydłużyć. Jeśli bierzesz tabletki i wydłużysz sobie przerwę wprowadzisz tylko niepotrzebne zamieszanie do organizmu. Z dwojga złego lepiej wybrać krótszą przerwę, choć i przy tym w późniejszym okresie mogą zdarzyć się plamienia.
Poza tym wszystko jest napisane w ulotce. W tym przypadku nie chodzi tylko o zabezpieczenie.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 09:09   #7
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

Edit: nie doczytałam uważnie.


Ja bym się bała, ze przez taką przerwę "ni w pięć, ni w dziesięć", to tylko sobie rozreguluję gospodarkę hormonalną.
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2012-03-07 o 10:14
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-07, 10:09   #8
123kacha123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4
Dot.: Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ale niestety dalej nie wiem co zrobić. Nie chcę przesuwać tabletkami dnia okresu, obecnie okres zaczyna mi się w poniedziałek i chcę żeby nadal zaczynał się w ten dzień tylko, że tydzień później. Chciałam zrobić tą 14-dniową przerwę a nie 7-dniową ze względu na to, że w tym roku w moje, mojego chłopaka i planowany urlop wypadnie mi okres. I gdybym go miała tydzień później z niczym by nie kolidował. Wiem, że mogę nie mieć okresu w tych dniach jeżeli wezmę 2 opakowania bez 7-dniowej przerwy. Tylko nie wiem co jest bezpieczniejsze dla zdrowia: to, że raz zrobię 14-dniową przerwę czy 3-4 razy w roku wezmę 2 opakowania bez żadnej przerwy?

Edytowane przez 123kacha123
Czas edycji: 2012-03-07 o 10:35
123kacha123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 10:38   #9
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

Dziewczyno, wtedy kiedy wypada Ci urlop/urodziny i nie chcesz mieć okresu to zwyczajnie nie rób przerwy między tabletkami, skończ opakowanie i rozpocznij drugie od razu. Nie żadne 3-4-5-6 razy, tylko raz.
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 12:47   #10
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

Cytat:
Napisane przez 123kacha123 Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ale niestety dalej nie wiem co zrobić. Nie chcę przesuwać tabletkami dnia okresu, obecnie okres zaczyna mi się w poniedziałek i chcę żeby nadal zaczynał się w ten dzień tylko, że tydzień później. Chciałam zrobić tą 14-dniową przerwę a nie 7-dniową ze względu na to, że w tym roku w moje, mojego chłopaka i planowany urlop wypadnie mi okres. I gdybym go miała tydzień później z niczym by nie kolidował. Wiem, że mogę nie mieć okresu w tych dniach jeżeli wezmę 2 opakowania bez 7-dniowej przerwy. Tylko nie wiem co jest bezpieczniejsze dla zdrowia: to, że raz zrobię 14-dniową przerwę czy 3-4 razy w roku wezmę 2 opakowania bez żadnej przerwy?
Po prostu nie rób przerwy i weź dwa opakowania pod rząd jak autorka wyżej napisała. Jeśli zrobisz 14 dni przerwy tylko namieszasz w organizmie- to akurat nie ma sensu. Albo bierzemy tabletki, albo całkowicie odstawiamy.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 12:56   #11
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

Jak weźmiesz 15 tabletek i nie zrobisz przerwy to możesz się cofnąć nawet o 2 tygodnie.

Źle zrobisz wydłużając przerwę, bo bardzo sobie rozregulujesz gospodarkę hormonalną. Szczególnie, że zamierzasz tabletki brać dalej. Czy potrzebne Ci różne skutki uboczne wywołane takim krótkim odstawieniem? Bo nie wzięcie tabletki po 7 dniach przerwy oznacza odstawienie hormonów. Myślę, źe moja opcja (albo o 2 tygodnie przesuwasz, albo o tydzień - czyli łączysz opakowania albo łykasz 15 tabletek) wypada najkorzystniej. Tylko weź pod uwagę, że łączenie opakowań może objawić się plamieniami w kolejnym miesiącu, ja przeważnie biorę mniej tabletek.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-07, 13:44   #12
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Jak weźmiesz 15 tabletek i nie zrobisz przerwy to możesz się cofnąć nawet o 2 tygodnie.

Źle zrobisz wydłużając przerwę, bo bardzo sobie rozregulujesz gospodarkę hormonalną. Szczególnie, że zamierzasz tabletki brać dalej. Czy potrzebne Ci różne skutki uboczne wywołane takim krótkim odstawieniem? Bo nie wzięcie tabletki po 7 dniach przerwy oznacza odstawienie hormonów. Myślę, źe moja opcja (albo o 2 tygodnie przesuwasz, albo o tydzień - czyli łączysz opakowania albo łykasz 15 tabletek) wypada najkorzystniej. Tylko weź pod uwagę, że łączenie opakowań może objawić się plamieniami w kolejnym miesiącu, ja przeważnie biorę mniej tabletek.
wydaje mi się, że jak autorka weźmie 15 tabletek, to nie będzie zabezpieczona w trakcie odstawienia. Według mnie najlepszą opcją jest wzięcie dwóch opakowań bez robienia przerwy, jest odpowiednio zabezpieczona.

Co do plamienia, może tak być, ja zazwyczaj łączę opakowania i nie mam żadnych plamień. Wszystko zależy od organizmu, Autorko wątku.
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 14:28   #13
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

[1=9cfdbdf4a8633c241406c59 618b1b1f07a8603a7_62eda0f 28d492;32776418]wydaje mi się, że jak autorka weźmie 15 tabletek, to nie będzie zabezpieczona w trakcie odstawienia. Według mnie najlepszą opcją jest wzięcie dwóch opakowań bez robienia przerwy, jest odpowiednio zabezpieczona.

Co do plamienia, może tak być, ja zazwyczaj łączę opakowania i nie mam żadnych plamień. Wszystko zależy od organizmu, Autorko wątku.[/QUOTE]

To źle Ci się wydaje, bo antykoncepcja w takim przypadku jest zachowana, to 3 tydzień

Ja bym na Twoim miejscu połączyła opakowania, to chyba najlepszy sposób. Poza tym jesz tabletki, w ulotce wszystko jest napisane, co do zmiany terminu krwawienia również.

btw. nawet jeśli plamienie by wystąpiło, to żadne przeciwwskazanie do spędzania urlopu
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 16:28   #14
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

[1=9cfdbdf4a8633c241406c59 618b1b1f07a8603a7_62eda0f 28d492;32776418]wydaje mi się, że jak autorka weźmie 15 tabletek, to nie będzie zabezpieczona w trakcie odstawienia. Według mnie najlepszą opcją jest wzięcie dwóch opakowań bez robienia przerwy, jest odpowiednio zabezpieczona.

Co do plamienia, może tak być, ja zazwyczaj łączę opakowania i nie mam żadnych plamień. Wszystko zależy od organizmu, Autorko wątku.[/QUOTE]

No to źle Ci się wydaje, bo ulotka mówi co innego. Dla mnie lepszą opcją jest wzięcie mniejszej ilości hormonów, bo nie mam przy tym skutków ubocznych.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 20:06   #15
123kacha123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4
Dot.: Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

Dziękuję Wam za wasze rady. Wynika z nich, że najlepiej zrobię jak wezmę 2 opakowania bez żadnej przerwy. Wcześniej zdarzyło się 2 razy, że tak zrobiłam by nie mieć okresu w urlop. Wtedy żadnych plamień nie miałam, po prostu nie było okresu i tyle. Dzięki Wam wiem, że taka opcja będzie najlepsza, nie chcę ryzykować zaburzenia gospodarki hormonalnej ze względu na 14-dniową przerwę. Po prostu w kolejny urlop czy urodziny znowu wezmę 2 opakowania bez przerwy.
A czy któraś z Was wie czy jest jakiś limit ile razy w roku można tak brać 2 opakowania bez przerwy? Bo w tym roku już raz tak zrobiłam miesiąc temu jak byłam na urlopie i teraz jeszcze na pewno 2 albo 3 razy też by wypadało, żebym tak zrobiła. Czy to jest bezpieczne? W ulotce nie ma nic napisanego o limicie.
123kacha123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 20:19   #16
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

Cytat:
Napisane przez 123kacha123 Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam za wasze rady. Wynika z nich, że najlepiej zrobię jak wezmę 2 opakowania bez żadnej przerwy. Wcześniej zdarzyło się 2 razy, że tak zrobiłam by nie mieć okresu w urlop. Wtedy żadnych plamień nie miałam, po prostu nie było okresu i tyle. Dzięki Wam wiem, że taka opcja będzie najlepsza, nie chcę ryzykować zaburzenia gospodarki hormonalnej ze względu na 14-dniową przerwę. Po prostu w kolejny urlop czy urodziny znowu wezmę 2 opakowania bez przerwy.
A czy któraś z Was wie czy jest jakiś limit ile razy w roku można tak brać 2 opakowania bez przerwy? Bo w tym roku już raz tak zrobiłam miesiąc temu jak byłam na urlopie i teraz jeszcze na pewno 2 albo 3 razy też by wypadało, żebym tak zrobiła. Czy to jest bezpieczne? W ulotce nie ma nic napisanego o limicie.
Można to robić w wyjątkowych okolicznościach, nie za często, bo to niezdrowe dla organizmu skoro ostatnio Ci się zdarzyło, to proponuje wziąć 15-16 tabletek i zrobić normalną 7 dniową przerwę. Antykoncepcja będzie zachowana i mniejsze zło wyrządzisz swojemu organizmowi
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 20:34   #17
123kacha123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4
Dot.: Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

Najbliższe takie połączenie 2 opakowań będę musiała zrobić za prawie 2 miesiące czyli od ostatniego przesunięcia razem będę miała 2 okresy: teraz i na początku kwietnia, a późniejszego tego na początku maja już nie będę mieć.
123kacha123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 21:15   #18
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

Cytat:
Napisane przez 123kacha123 Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam za wasze rady. Wynika z nich, że najlepiej zrobię jak wezmę 2 opakowania bez żadnej przerwy. Wcześniej zdarzyło się 2 razy, że tak zrobiłam by nie mieć okresu w urlop. Wtedy żadnych plamień nie miałam, po prostu nie było okresu i tyle. Dzięki Wam wiem, że taka opcja będzie najlepsza, nie chcę ryzykować zaburzenia gospodarki hormonalnej ze względu na 14-dniową przerwę. Po prostu w kolejny urlop czy urodziny znowu wezmę 2 opakowania bez przerwy.
A czy któraś z Was wie czy jest jakiś limit ile razy w roku można tak brać 2 opakowania bez przerwy? Bo w tym roku już raz tak zrobiłam miesiąc temu jak byłam na urlopie i teraz jeszcze na pewno 2 albo 3 razy też by wypadało, żebym tak zrobiła. Czy to jest bezpieczne? W ulotce nie ma nic napisanego o limicie.
Ale czy naprawdę nie lepiej będzie w tym wypadku mniej tabletek łyknąć? Zdrowiej Ci to wyjdzie przecież, bo łączenie tyle razy w ciągu roku na pewno nie jest! Ale to Twój organizm, rób jak uważasz. Weź pod uwagę, że on musi się oczyścić, a nie robiąc przerwy uniemożliwiasz mu to. Tak jakby ta krew czekała kolejny miesiąc na wydalenie. Wolę nie myśleć jakie to może wiązać ze sobą skutki/powikłania.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 17:33   #19
black lily
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 20
Dot.: Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

również uważam, że skrócenie opakowania to dobre wyjście.. sama dopiero co praktykowałam
black lily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-27, 18:33   #20
ola933
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

Mam pytanie. Biore tabletki antykoncepcyjne juz pol roku. Ostatnio niechcący skrócilam przerwe miedzy blistrami o 1 dzień. Czy następną przerwę też muszę skrócic czy mogę zastosować normalną 7 dniową?
ola933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 18:46   #21
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

Cytat:
Napisane przez ola933 Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Biore tabletki antykoncepcyjne juz pol roku. Ostatnio niechcący skrócilam przerwe miedzy blistrami o 1 dzień. Czy następną przerwę też muszę skrócic czy mogę zastosować normalną 7 dniową?
przerwę można dowolnie skracać, również jednorazowo (nie musisz kolejnej przerwy skracać jeśli nie chcesz)
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:55.