Próg wiekowy dla dzieci na weselu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-05, 13:09   #1
_gitarzystka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 44

Próg wiekowy dla dzieci na weselu?


Hej.

Zaczynamy planować wesele i wkroczył temat: "Dzieci na weselu". Wstępnie jesteśmy za opcją pt. "zapraszamy dzieciaki w wieku szkolnym i starsze (czyli od 7 lat wzwyż)", ale zastanawiamy się, czy to jest dobra opcja, bo chyba obecnie pokutuje system "albo z dziećmi albo bez". Chętnie poznamy opinię innych, żeby lepiej podjąć ostateczną decyzję. Poniżej lista argumentów, dlaczego chcemy tak, a nie inaczej:

1. Odległości
Nasze rodziny są rozrzucone dosłownie na całym południu Polski- od Jeleniej Góry do Sanoka, więc większość gości będzie musiała jechać na wesele kilka godzin. Z tego względu nie ma opcji, żeby np. wrócić z małym dzieckiem do domu, kiedy zacznie marudzić, bo dom będzie kilkaset kilometrów dalej. Poza tym, kilkugodzinna jazda z paroletnim brzdącem to też nie jest nic fajnego. Samo "dostarczenie" dziecka na wesele i powrót, to już bardzo duży problem.

2. Nuda i zmęczenie
Małe dzieci w większości będą się nudzić na ślubie i weselu, do tego dość szybko "padną". One nawet nie rozumieją jeszcze czym jest wesele, dla nich to nudne i męczące wydarzenie.

3. "Dręczenie" innych
W związku z powyższym punktem, takie dzieciaki będą zaczepiać innych: rodziców, babcie, ciocie, pozostałych gości. Będą męczyć ludzi a także wymagać niemalże stałej opieki, zabierając dorosłym możliwość bawienia się.

(nie zatrudnimy sztabu nianiek do zajęcia się przez kilkanaście godzin ok. dziesiątką dzieci w wieku 0-5)

4. Nieumiejętność zachowania się
Boimy się, że maluchy zepsują nam ważny moment- przysięgę, pierwszy taniec czy cokolwiek. Starsze dzieci już mniej-więcej potrafią się zachować, młodsze niestety nie. Nie chcemy płaczu ani bieganiny w kościele, nie chcemy towarzystwa na parkiecie przy pierwszym tańcu itp..

Uważamy, że wesele to impreza rodzinna, a dzieci to również członkowie rodziny. Dlatego jak najbardziej chcemy, żeby z nami były. Wiadomo, że młodsza część zaproszonych dzieci (7 - 12 lat) będzie harcowała, biegała, być może wchodziła pod stoły- to nam nie przeszkadza. Takie dzieciaki są już samodzielne- nie będą bardzo zaczepiać dorosłych, nie wymagają stałej opieki, będą się potrafiły zachować w odpowiednich momentach, podróż dla nich nie będzie problemem oraz w razie co, będzie je można położyć we wcześniej przygotowanym miejscu i się nie przejmować (w przeciwieństwie do maluszków, do których trzeba zaglądać). No i starsze dzieciaki rozumieją koncepcję ślubu, byłoby im też przykro, gdyby nie zostały zaproszone.

Takie mamy przemyślenia i stąd uzasadnienie progu wiekowego dla dzieci. Co ważne, nie ma też wśród naszych gości rodzin, gdzie tylko część dzieci by się łapała- albo jadą wszystkie dzieci z danego domu, albo sami rodzice, więc tym bardziej nie ma problemu.

Mimo wszystko bijemy się z myślami, bo jednak chyba nie praktykuje się progu wiekowego- albo są dzieci na weselu, albo ich nie ma. Nie chcemy, żeby goście się obrazili, ale ostatecznie uważamy, że taka decyzja jest korzystna dla wszystkich- ani nie męczy się niepotrzebnie małych dzieci, ani nie dręczy się ich obecnością gości na weselu.

A Wy co myślicie?
_gitarzystka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 18:22   #2
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: Próg wiekowy dla dzieci na weselu?

Myślę, że to ma sens.Dzieci powyże 7 roku życia łatwiej ogarnąć i można z nimi w ogóle nawiązać jakąś relację.
Młodsze przecież i tak nawet nie zapamiętają imprezy, nie skorzystają, z młodszymi dziećmi się nie ma za bardzo kontaktu ani relacji, to po co tam one
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 19:24   #3
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Próg wiekowy dla dzieci na weselu?

Myślę, że to Wasze wesele i to Wy decydujecie kogo zapraszacie ALE dla mnie to dziwny pomysł
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 19:40   #4
_gitarzystka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 44
Dot.: Próg wiekowy dla dzieci na weselu?

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;84640026]Myślę, że to Wasze wesele i to Wy decydujecie kogo zapraszacie ALE dla mnie to dziwny pomysł [/QUOTE]


Wiemy i ostateczna decyzja należy do nas, ale chcemy najpierw zobaczyć z jakim odbiorem spotyka się ten pomysł.

Możesz napisać, dlaczego dla Ciebie jest dziwny?
_gitarzystka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 20:11   #5
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Próg wiekowy dla dzieci na weselu?

Myślę że ja bym się dziwnie poczuła w takiej sytuacji, jako rodzic dziecka <7 lat (którym nie jestem). Argumenty że dziecko się będzie męczyć lub że z dzieckiem ciężko podróżować, to żadne argumenty, bo to problem rodziców, a nie wasz. Jeśli będziecie zapraszać z dziećmi, to nie oznacza obowiązku przychodzenia z dziećmi.

Edytowane przez c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Czas edycji: 2018-07-06 o 20:12
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 21:53   #6
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Próg wiekowy dla dzieci na weselu?

Jeśli jedni dostaną zaproszenia z dziećmi a inni nie to pojawi się niesmak wśród gości. A razu stole ten temat wyjdzie na pewno kiedy ci bez dzieci zobaczą że inni siedzą z dziećmi.
Jak dla mnie wóz albo przewóz.

Pamiętam z etapu kiedy ją zapraszałam na wesele że rodzice po cichu liczyli na to że dziecko będzie bawić się z innymi i będą mieć święty spokój. Podpytywałi czy będzie więcej dzieci. Kiedy mówiłam np że "jasiu będzie jedynym dzieckiem w wieku 3-5 bo większość jest 12+" to często miny widocznie rzedły. Bliska rodzina i tak to dziecko brała. Pewnie trochę dlatego że wypada. Ale niektórzy rezygnowali i przychodzili sami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 22:18   #7
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Próg wiekowy dla dzieci na weselu?

uważam, że albo z dziećmi, albo bez. ustalanie granicy wieku jest do bani

jeśli decydujecie się na imprezę bez - sprawa prosta. jeśli z dziećmi to nie oznacza automatycznie, że musicie ogarniać ludziom noclegi - to w dalszym ciągu ich dzieci i ich kłopot jeśli ciągną je na imprezę (konieczność zapewnienia noclegu to temat na osobna dyskusje). warto natomiast wówczas zadbać o jakaś atrakcje dla dzieci (dostosowane do wieku!), żeby i dla nich to było ciekawe i zajmujące.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-17, 22:03   #8
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Próg wiekowy dla dzieci na weselu?

Przemyślcie czy możecie załatwić gościom noclegi, u nas jest przyjęte, że tak się robi (dla tych co mają faktycznie daleko). Wtedy mogą sobie przyjechać powiedzmy 2h przed ślubem, wejść do pokoju, ogarnąć siebie i dzieci po podróży, potem jak dzieci się już zmęczą można je położyć spać. Poza tym polecam zatrudnienie animatorki, zajmie dzieci na 2-3h, w czasie zabawy się poznają i jeśli będą mieć siłę na dalszą zabawę to już się będą bawiły we własnym gronie. U nas się to sprawdziło, wszyscy byli zadowoleni
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 15:26   #9
WeddingLover
Raczkowanie
 
Avatar WeddingLover
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 266
Dot.: Próg wiekowy dla dzieci na weselu?

podzielam Wasze zdanie co to sensownosci zapraszania malych dzieci na wesele, jesli jednak chodzi o wprowadzenie progu wiekowego - odradzam. Podział gości na tych proszonych z dziećmi oraz tych bez dzieci wywoła niesmak (spotkałam się z tym juz kilka razy).

Według mnie lepiej byłoby nie zapraszać dzieci wcale (może poza najbliższą rodziną), ale to już dosć radykalne posunięcie.
WeddingLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-19 16:26:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.