Wesele czy obiad? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-08, 07:45   #1
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110

Wesele czy obiad?


Z góry proszę o nie przenoszenie tego wątku na ślubny przez jakiś czas, bo tam praktycznie nie uzyskam odpowiedzi.

W sierpniu rezerwowaliśmy salę na obiad po ślubie. Ogólnie - 37 osób, z czego 27 to bliska rodzina i my. 10 osób to nasi przyjaciele. Zaprosiliśmy większość osób bez osób towarzyszących z prostego powodu - obiad miał trwać max 3 h, jedno danie, kawa, ciasto, tort i do domu. Wychodzę z założenia, że kuzyn tz nie potrzebuje swojej ukochanej żeby zjeść kotleta, zwłaszcza, że większość naszych młodszych gości nie ma stałych partnerów, a ja czułam lekki dyskomfort, gdy pomyślałam, że 11 osób będzie mi kompletnie obcych, przy takiej małej liczbie gości. No i wiecie, to nie miała być impreza, tylko posiadówa, zjedzenie obiadu, wypicie kawy, zjedzenie tortu. No max 3 h.
Ale ostatnio naszła mnie myśl - a może jednak zrobić przyjęcie? Nie - wesele do rana, ale takie przyjęcie do północy.
Ogólnie cena obiadu to 65 zł od osoby (w tym obiad, 2 kawałki ciasta na osobę, zimna płyta, kawa i napoje). Cena "przyjęcia" to 140 zł za osobę (obiad + 2 ciepłe dania, sałatki, wędliny, ciasta, owoce, napoje i kawa bez limitu).
Koszty jakie poniesiemy w związku z kiecką, garniakiem, ślubem itd to około 9 tys. Łącznie z tym obiadem na 37 osób zamknęlibyśmy się w 12 tys MAX.
W opcji z większą impreza koszty oscylują w granicy 17 tys, + DJ czyli tak w 20 tys byśmy się zamknęli.
No i teraz, ja wiem, że w weselach nie patrzy się czy się zwróci czy nie, ale wiem, że w przypadku opcji nr 1 nam się zwróci, i jeszcze zostanie, w przypadku opcji nr 2 w najlepszym wypadku wyjdziemy na 0.
Moja rodzina twierdzi, żeby zostać przy obiedzie. Rodzina tz jest za opcją z przyjęciem "bo to pierworodny, pierwszy w rodzinie". Za całe przedsięwzięcie płacimy w 100% sami.
A mi jest zwyczajnie żal kasy, na którą tyram za granicą. Zbieramy na mieszkanie, a tu nagle 20 tysięcy na jedną noc, z czego kupa hajsu tak naprawdę na nakarmienie obcych mi ludzi, których prawdopodobne widzę pierwszy i ostatni raz na oczy. Z drugiej strony - okropnie się boję, że będę żałować. Ze będę chodzić na wesela znajomych, czy właśnie kuzynostwa tz i tam rodzice urządzą imprezy na 150 osób (niedawno najmłodszy miał 18... W lokalu, z wodzirejem, DJ, tańcami na 50 osób), a ja będę sobie pluła w brodę, że ja miałam tylko obiad, a tu taka impreza.
No i nie wiem, czy ja jestem cebula, czy co... Tz twierdzi, że między obiadem a przyjęciem z tańcami jest tak naprawdę 8 tys różnicy i że to nie są wielkie pieniądze. Ze to tak naprawdę 2 tys euro, czyli miesiąc, max 2 oszczędzania.
I z jednej strony marzy mi się pierwszy taniec, takie niewielkie przyjęcie do północy, bo mam piękną suknię, i chciałabym w niej pobyć, a nie ślub, 2 h i zdejmuj, i nigdy więcej jej nie założę.
Nie możemy liczyć na żadna pomoc rodziny "bo mieszkamy i pracujemy za granicą to nas stać" .
Jak myślicie?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 15:00   #2
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Wesele czy obiad?

Po moim skromnym "przyjęciu weselnym" (był obiad, zimna płyta, kolacja, tort, trwało to do może 22:00) jedynie czego żałowałam, to właśnie tego, że nie było muzyki i nie potańczyliśmy. Więc, skoro masz ładną suknię, czujesz, że chciałabyś abyście się bardziej pobawili, przede wszystkim narzeczony jest ZA, to szła bym w to.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 15:13   #3
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Wesele czy obiad?

My początkowo mieliśmy mieć tylko obiad i do domu, ale stanęło na przyjęciu na ok. 25 osób, był pierwszy taniec, DJ, impreza trwała do 2 w nocy. Wszyscy pojedli, wybawili się i zdążyli wyspać, żeby przyjść na poprawiny do naszego domu (zostało dużo jedzenia i alkoholu). Nigdy nie żałowałam, że zrezygnowaliśmy z samego obiadu. Za wszystko zapłaciliśmy ok. 12 tys. Płaciliśmy sami i o dziwo nam się zwróciło i to z nawiązką, a nie liczyliśmy na to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 15:19   #4
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Z góry proszę o nie przenoszenie tego wątku na ślubny przez jakiś czas, bo tam praktycznie nie uzyskam odpowiedzi.

W sierpniu rezerwowaliśmy salę na obiad po ślubie. Ogólnie - 37 osób, z czego 27 to bliska rodzina i my. 10 osób to nasi przyjaciele. Zaprosiliśmy większość osób bez osób towarzyszących z prostego powodu - obiad miał trwać max 3 h, jedno danie, kawa, ciasto, tort i do domu. Wychodzę z założenia, że kuzyn tz nie potrzebuje swojej ukochanej żeby zjeść kotleta, zwłaszcza, że większość naszych młodszych gości nie ma stałych partnerów, a ja czułam lekki dyskomfort, gdy pomyślałam, że 11 osób będzie mi kompletnie obcych, przy takiej małej liczbie gości. No i wiecie, to nie miała być impreza, tylko posiadówa, zjedzenie obiadu, wypicie kawy, zjedzenie tortu. No max 3 h.
Ale ostatnio naszła mnie myśl - a może jednak zrobić przyjęcie? Nie - wesele do rana, ale takie przyjęcie do północy.
Ogólnie cena obiadu to 65 zł od osoby (w tym obiad, 2 kawałki ciasta na osobę, zimna płyta, kawa i napoje). Cena "przyjęcia" to 140 zł za osobę (obiad + 2 ciepłe dania, sałatki, wędliny, ciasta, owoce, napoje i kawa bez limitu).
Koszty jakie poniesiemy w związku z kiecką, garniakiem, ślubem itd to około 9 tys. Łącznie z tym obiadem na 37 osób zamknęlibyśmy się w 12 tys MAX.
W opcji z większą impreza koszty oscylują w granicy 17 tys, + DJ czyli tak w 20 tys byśmy się zamknęli.
No i teraz, ja wiem, że w weselach nie patrzy się czy się zwróci czy nie, ale wiem, że w przypadku opcji nr 1 nam się zwróci, i jeszcze zostanie, w przypadku opcji nr 2 w najlepszym wypadku wyjdziemy na 0.
Moja rodzina twierdzi, żeby zostać przy obiedzie. Rodzina tz jest za opcją z przyjęciem "bo to pierworodny, pierwszy w rodzinie". Za całe przedsięwzięcie płacimy w 100% sami.
A mi jest zwyczajnie żal kasy, na którą tyram za granicą. Zbieramy na mieszkanie, a tu nagle 20 tysięcy na jedną noc, z czego kupa hajsu tak naprawdę na nakarmienie obcych mi ludzi, których prawdopodobne widzę pierwszy i ostatni raz na oczy. Z drugiej strony - okropnie się boję, że będę żałować. Ze będę chodzić na wesela znajomych, czy właśnie kuzynostwa tz i tam rodzice urządzą imprezy na 150 osób (niedawno najmłodszy miał 18... W lokalu, z wodzirejem, DJ, tańcami na 50 osób), a ja będę sobie pluła w brodę, że ja miałam tylko obiad, a tu taka impreza.
No i nie wiem, czy ja jestem cebula, czy co... Tz twierdzi, że między obiadem a przyjęciem z tańcami jest tak naprawdę 8 tys różnicy i że to nie są wielkie pieniądze. Ze to tak naprawdę 2 tys euro, czyli miesiąc, max 2 oszczędzania.
I z jednej strony marzy mi się pierwszy taniec, takie niewielkie przyjęcie do północy, bo mam piękną suknię, i chciałabym w niej pobyć, a nie ślub, 2 h i zdejmuj, i nigdy więcej jej nie założę.
Nie możemy liczyć na żadna pomoc rodziny "bo mieszkamy i pracujemy za granicą to nas stać" .
Jak myślicie?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Nie pytaj rodziny co oni chcą, bo to Wasz ślub !
Jeśli lubicie tańczyć i chcecie trochę dłużej nacieszyć się tą chwilą, to byłabym za przyjęciem z tańcami.
12 tys to też nie małe pieniądze przecież, a na obiad to wręcz dużo.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 15:22   #5
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Wesele czy obiad?

Jeśli to jest tak mała różnica jak piszesz tu, to ja bym brała tę drugą opcję. Zaciśniecie zęby te dwa miesiące, ale będziesz miała pewność, że nie będziesz żałować przez całe życie, że "a jednak mogłaś zrobić przyjęcie".


Cytat:
No i nie wiem, czy ja jestem cebula, czy co... Tz twierdzi, że między obiadem a przyjęciem z tańcami jest tak naprawdę 8 tys różnicy i że to nie są wielkie pieniądze. Ze to tak naprawdę 2 tys euro, czyli miesiąc, max 2 oszczędzania.
I z jednej strony marzy mi się pierwszy taniec, takie niewielkie przyjęcie do północy, bo mam piękną suknię, i chciałabym w niej pobyć, a nie ślub, 2 h i zdejmuj, i nigdy więcej jej nie założę.
Nie możemy liczyć na żadna pomoc rodziny "bo mieszkamy i pracujemy za granicą to nas stać" .
Jak myślicie?
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 15:28   #6
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wesele czy obiad?

Też chyba byłabym za przyjęciem, skoro masz fajną kiecke to się nią naciesz tylko co wtedy - zapraszasz z OT czy dalej nie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 15:34   #7
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wesele czy obiad?

Nie pytam rodziny, co wolą, raczej co by na moim miejscu wybrali, wiadomo, że decyzja należy do mnie i tż.

Wtedy zaprosiłabym osoby towarzyszące również.
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-08, 15:37   #8
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wesele czy obiad?

Tych 20 tyś liczysz z partnerami? Bo inaczej to nie wiem czy tańce mają wiekszy sens jeśli goście byliby bez pertnerów.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 16:00   #9
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Tych 20 tyś liczysz z partnerami? Bo inaczej to nie wiem czy tańce mają wiekszy sens jeśli goście byliby bez pertnerów.
Tak, gdybym robiła przyjęcie, to zaprosiłabym dodadkowo osoby towarzyszące.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 16:09   #10
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Wesele czy obiad?

Jeśli podoba ci się wizja takiego trochę dłuższego przyjęcia i jego zorganizowanie nie wiąże się z żadnym kredytem, pożyczką, wyzerowaniem konta i jedzeniem ryżu z kaszą przez kolejne trzy miesiące, to rób przyjęcie. Nie chcę tu pisać tych idiotyzmów, że jedyna taka noc itp. no ale jednak ślub to jest jakaś tam okazja do poświętowania, więc czemu by nie posiedzieć dłużej, potańczyć...
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 16:16   #11
Motylineczka
Raczkowanie
 
Avatar Motylineczka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 159
Dot.: Wesele czy obiad?

Zrobiłabym coś więcej niż obiad, bo wiem, że gdybym nie miała przyjęcia/wesela, to bym żałowała.
Ale Ty chyba już za bardzo kombinujesz

Skąd wiesz, że przy opcji z obiadem kasa wam się zwróci?
Ludzie na "obiedzie" raczej nie dają takiej samej kasy w prezencie, jak na weselach.
Motylineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-08, 16:38   #12
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Wesele czy obiad?

Zakładając że bierzesz ślub raz w życiu to wolałabym wesele Po co się zastanawiać " co by było gdyby", w końcu nie robicie wesela za pożyczone, jeśli was stać i czujesz że byś chciała - rób to dziewczyno
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 16:45   #13
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wesele czy obiad?

Zastanawiam się, bo na codzień jestem raczej oszczędną i niezbyt lubującą się w imprezach osoba. Na czyimś weselu czuje się spoko, potańczę, zjem, pogadam. Natomiast co będzie, jeśli ludzie się będą źle bawić? Będą narzekać? To im nie posmakuje, tamto nudne?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 17:38   #14
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, bo na codzień jestem raczej oszczędną i niezbyt lubującą się w imprezach osoba. Na czyimś weselu czuje się spoko, potańczę, zjem, pogadam. Natomiast co będzie, jeśli ludzie się będą źle bawić? Będą narzekać? To im nie posmakuje, tamto nudne?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Na to w ogóle nie masz wpływu, bo ludzie są różni i nikomu nie dogodzisz w 100 procentach. Tym się akurat nie przejmuj, zawsze jakiś narzekacz się znajdzie Rób tak, byście Wy byli zadowoleni!
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 19:40   #15
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Wesele czy obiad?

Moja znajoma miała tylko kolacje weselna która skoczyła się przed północą na około 20 osób zamknęli się w 10 tys.podobno nigdy nie mówiła,że żałuję tego,że nie robili imprezy do rana.
Jednak ja bym wolała trochę więcej dołożyć i zrobić tą imprezę niż później żałować więc warto dołożyć no ale decyzja należy do was

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 20:50   #16
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
(...)
No i nie wiem, czy ja jestem cebula, czy co... Tz twierdzi, że między obiadem a przyjęciem z tańcami jest tak naprawdę 8 tys różnicy i że to nie są wielkie pieniądze. Ze to tak naprawdę 2 tys euro, czyli miesiąc, max 2 oszczędzania.
I z jednej strony marzy mi się pierwszy taniec, takie niewielkie przyjęcie do północy, bo mam piękną suknię, i chciałabym w niej pobyć, a nie ślub, 2 h i zdejmuj, i nigdy więcej jej nie założę.
Nie możemy liczyć na żadna pomoc rodziny "bo mieszkamy i pracujemy za granicą to nas stać" .
Jak myślicie?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
biorąc pod uwagę powyższe 2 akapity - rób dłuższą imprezę z tańcami. różnica w kwocie nie jest duża, a jak zdecydujesz się na obiad, to będziesz się potem zastanawiać czy nie lepiej byłoby jednak dołożyć i mieć mini-wesele.


Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, bo na codzień jestem raczej oszczędną i niezbyt lubującą się w imprezach osoba. Na czyimś weselu czuje się spoko, potańczę, zjem, pogadam. Natomiast co będzie, jeśli ludzie się będą źle bawić? Będą narzekać? To im nie posmakuje, tamto nudne?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
nigdy wszystkim nie dogodzisz. równie dobrze mogą narzekać, że był obiad i tyle i sobie nawet potańczyć nie mogli. nie przejmuj się tym w ogóle.
no i nikt nie będzie narzekał do panny młodej co najwyżej gdzieś między sobą, po imprezie. ważne abyście wy dobrze się bawili
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 21:07   #17
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wesele czy obiad?

Ja bym zrobiła imprezkę do północy. Jeśli to dla was kwestia oszczędzania miesiąc czy dwa to bym się nawet nie zastanawiała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 22:00   #18
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wesele czy obiad?

Sprawa jest prosta - skoro stać cię, żeby dopłacić do czegoś lepszego, to kupuj to lepsze.


To zasada, którą kieruję się ogólnie w życiu, więc w tym przypadku również takie podejście ci polecam.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 22:10   #19
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wesele czy obiad?

ja w osttaniej chwili zdecydowałam, że zmaiast obiadu+kolacji będzie jednak dj i kawałek miejsca do tańczenia i uważam, że dobrze zrobiłam, przy czym u nas różnica cenowa była niewielka (wzięliśmy więcej przystawek, a dj wziął chyba 600zł za 6 godzin)
według mnie warto dopłacić te 5-7 tysięcy i zrobić przyjęcie
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-08, 23:46   #20
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wesele czy obiad?

"Tylko" 8 tysięcy więcej, ale jednak 20 tysięcy na jedną imprezę? Dla mnie dużo. Ja bym odpuściła imprezę, wzięła ślub przy świadkach i odłożyła te 20 tys.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-09, 01:15   #21
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
"Tylko" 8 tysięcy więcej, ale jednak 20 tysięcy na jedną imprezę? Dla mnie dużo. Ja bym odpuściła imprezę, wzięła ślub przy świadkach i odłożyła te 20 tys.
Ziomuś, zdradź, co bierzesz, że 2 tysie na ubrania to mało i sobie wydajesz na miesiąc lekką ręką, a 8 tysi na ślub to dużo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-09, 01:58   #22
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Wesele czy obiad?

Trudno radzić. Ja bym zrobiła tak, żeby mi i facetowi było wygodnie i przyjemnie. Może banalnie brzmi, ale taka prawda. Akurat my zdecydowaliśmy się na obiad weselny dla nabliższej rodziny i przyjaciół (pomimo pewnej presji ze strony mojej rodziny, dlatego ślub przełożyliśmy na grudzień i braliśmy go w UK i już od razu tam zostałam) , bo oboje nie lubimy wesel i nie żałuję teraz, że nie miałam wesela. Ale jeśli Ty czujesz, że chcesz wesele- nie wahaj się. Ale Ty, a nie rodzina.

To jest taki dzień, który wiele lat się pamięta i wspomina, więc te wspomnienia maja być przyjemne. Ja wspominam przyjemnie (osobliwie sukienkę własnego projektu).
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-09, 07:28   #23
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wesele czy obiad?

Widac po Twoim poscie, ze wolalabys miec to przyjecie i chcialabys bardziej sie tym slubem nacieszyc. I to normalne, masz do tego prawo. Dodatkowo jesli zorganizujesz przyjecie, to nie bedziecie przez to przymierac glodem, spokojnie nadrobicie ten wydatek w 2-3 miesiace pracy, a wspomnienia beda bezcenne.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-09, 07:38   #24
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
"Tylko" 8 tysięcy więcej, ale jednak 20 tysięcy na jedną imprezę? Dla mnie dużo. Ja bym odpuściła imprezę, wzięła ślub przy świadkach i odłożyła te 20 tys.
ślub przy świadkach nie wchodził w grę - no chyba, że gdzieś w Grecji. Więc nie rozumiem tej odpowiedzi.

A nawet jeśli, to koszty wcale nie byłyby dużo mniejsze, niż w przypadku tegoż obiadu. Suknię, dodatki, garnitur, obrączki, opłatę za plener, fotografa - i tak bym musiała ponieść, niezależnie od tego, czy wesele by było, czy nie. a to są koszty ok 9 tys, jak pisałam. Pewnie, że mogłabym równie dobrze wziąć ślub w paskudnej sali USC, w sukience, którą miałam w szafie, bez obrączek... ale nie jest to mój gust.
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-09, 09:26   #25
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Widac po Twoim poscie, ze wolalabys miec to przyjecie i chcialabys bardziej sie tym slubem nacieszyc. I to normalne, masz do tego prawo. Dodatkowo jesli zorganizujesz przyjecie, to nie bedziecie przez to przymierac glodem, spokojnie nadrobicie ten wydatek w 2-3 miesiace pracy, a wspomnienia beda bezcenne.
zgadzam się. najpierw jest wyliczanka finansów, potem zdanie rodziny... czyli rzeczy totalnie nieistotne, a dopiero na końcu nieśmiało jeden akapit o tym, że tinkerver jednak chciałaby chwilę ponosić tą sukienkę i potańczyć.

gdyby koszty były jakieś znacząco wyższe, poza zasięgiem itd to można by się zastanawiać. w ich sytuacji - głodem przymierać nie będą, oszczędności życia nie przepuszczą. robiłabym dłuższą - a już zwłaszcza, jeśli facet też jednak chciałby przyjęcie

od kiedy wyznaję zasadę, że lepiej żałować, że się coś zrobiło niż nie zrobiło (w granicach rozsądku oczywiście), to żyje mi się znacznie lepiej. polecam
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-09, 09:26   #26
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
ślub przy świadkach nie wchodził w grę - no chyba, że gdzieś w Grecji. Więc nie rozumiem tej odpowiedzi.
(...)
Nie tłumacz się trollowi. Przecież ten użytkownik przeczy sobie w co którymś poście. Masz chęć zrobić coś więcej, niż tylko obiad, TŻ przyklaskuje temu. Idźcie w to zatem. Nie wszystko należy przeliczać na pieniądze np. wspomnień.

A myśleniem, czy zadowolisz każdego, czy nikt nie będzie narzekać na to, czy tamto, to szybko można dojść do wniosku, że lepiej nic nie robić. Więc w ogóle nie fiksuj się na tym.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-09, 10:28   #27
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Ziomuś, zdradź, co bierzesz, że 2 tysie na ubrania to mało i sobie wydajesz na miesiąc lekką ręką, a 8 tysi na ślub to dużo.
2 tyś na własną kieckę ok ale w kopertę od pary na weselu 100-200 zł góra.
Cytat:
Tak, gdybym robiła przyjęcie, to zaprosiłabym dodatkowo osoby towarzyszące.
Jeśli nie masz ciśnienia że już natychmiast musisz się wyprowadzić to faktycznie miesiąc czy 2 później brzmi przecież pozytywnie i nie zniechęcająco.
Nie licz na imprezę 20 tyś tylko 11 bo 9 tyś wydajesz na własne związane z weselem przyjemności. Sukienka, garniak, obrączki.
Tak naprawdę to w dotychczasowym podejściu wydałaś 9 tyś na oprawę faceta i twoją do przyjęcia za 3 tyś (przycinając jeszcze na maksa listę gości ).
Cytat:
W opcji z większą impreza koszty oscylują w granicy 17 tys, + DJ czyli tak w 20 tys byśmy się zamknęli.
No i ile płacisz za DJ, wyliczyłaś 3 tyś - może masz jakiegoś kolegę/koleżankę który by wam zwyczajnie zajął się muzyką, playlisty możecie z narzeczonym ułożyć sami, sprzęt pożyczyć.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-02-09 o 10:31
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-09, 10:37   #28
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
No i ile płacisz za DJ, wyliczyłaś 3 tyś - może masz jakiegoś kolegę/koleżankę który by wam zwyczajnie zajął się muzyką, playlisty możecie z narzeczonym ułożyć sami, sprzęt pożyczyć.
Poza tym 3 tysiące wydaje się dosyć dużą kwotą za jeden wieczór. Może jacyś lepsi tyle biorą lub przy większych weselach. Stawka raczej mocno zawyżona.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-09, 10:39   #29
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Wesele czy obiad?

Ja również uważam, że po Twoim poście widać, że chciałabyś przyjęcie. Twój facet też tego chce. To wasz ślub, wasze zdanie jest najważniejsze. Rodziną się nie przejmuj.
Małe przyjęcie to jeszcze nie wielkie wesele z obciachowymi oczepinami.
Chcesz ponosić sukienkę, zatańczyć, masz do tego prawo.
Różnica w cenie nie jest jakaś ogromna, nie bierzesz kredytu, nie zapożyczasz się u nikogo, nie będziecie przez to jeść przed miesiąc ryżu z keczupem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-09, 10:44   #30
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wesele czy obiad?

Miałam podobny dylemat i zrobiłam wesele, nie żałuję. Znam siebie i wiem, że na każdym innym weselu by mnie ściskało, że nie miałam swojego i że mogłoby być fajnie, wolałam sobie oszczędzić takich rozkmin. Po Twoim wpisie też widać, że wolałabyś przyjęcie. Jak zrobisz sam obiad to za 20 lat i tak nie będziesz pamiętała na co wydałaś te oszczędzone 2 tysiące euro, a wesele jednak pamięta się całe życie.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-27 14:35:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:55.