Puder sypki, róż i zero podkładu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-29, 10:20   #1
Dominiczkaaaa93
Raczkowanie
 
Avatar Dominiczkaaaa93
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 245

Puder sypki, róż i zero podkładu?


Witam Mam taki mały problem, jak w tytule - otóż chciałabym uniknąć stosowania podkładu, ponieważ od pewnego czasu zauważyłam że z podkładem (nawet delikatnym - obecnie mam MAC Face & Body) moja twarz wygląda po prostu gorzej niż bez - nie da się uzyskać efektu takiej świeżej, "nagiej" twarzy. Nie mam żadnych niedoskonałości, jednak muszę używać pudru sypkiego i różu. No i teraz pytanie, jak zrobić żeby to się trzymało bez podkładu? Myślałam o kremie tonującym, ale nie wiem czy takie kremy dają delikatniejszy efekt niż MAC Face & Body, bo i tak jest on uważany za podkład o bardzo słabym kryciu. Może któraś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie i mogłaby się wypowiedzieć
__________________

Dominiczkaaaa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 11:07   #2
-mimbla-
🐛🐈 🦄 🐾
 
Avatar -mimbla-
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 852
Dot.: Puder sypki, róż i zero podkładu?

Cytat:
Napisane przez Dominiczkaaaa93 Pokaż wiadomość
Witam Mam taki mały problem, jak w tytule - otóż chciałabym uniknąć stosowania podkładu, ponieważ od pewnego czasu zauważyłam że z podkładem (nawet delikatnym - obecnie mam MAC Face & Body) moja twarz wygląda po prostu gorzej niż bez - nie da się uzyskać efektu takiej świeżej, "nagiej" twarzy. Nie mam żadnych niedoskonałości, jednak muszę używać pudru sypkiego i różu. No i teraz pytanie, jak zrobić żeby to się trzymało bez podkładu? Myślałam o kremie tonującym, ale nie wiem czy takie kremy dają delikatniejszy efekt niż MAC Face & Body, bo i tak jest on uważany za podkład o bardzo słabym kryciu. Może któraś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie i mogłaby się wypowiedzieć

Ja bardzo często nie używam podkładu
Bardzo mi się podoba lekko transparentny look, który uzyskuję tylko za pomocą pudru. To, co trzeba jest przykryte, a np. piegi na nosie lekko widoczne i to razem daje wrażenie młodzieńczego, beztroskiego wyglądu
U mnie się trzyba bez problemów, a stosuję bazę np. Purete Ideale Chanel lub bazę Smashboxa lub Dior Crystal Nude. Na to daję np. bazę brązującą Chanel, ale to nie zawsze.
Jeżeli chodzi o puder to stosuję na trzy sposobu: pędzlem, puszkiem, lub najczęściej sypiąc na dłonie i "smarując" nim twarz. Najczęściej używam mineralnego Violletes Guelain lub Halo Smashboxa
Wszystko się trzyma, nic nie odpada

Kremów tonujących nie lubię, bo w efekcie dają mi taki sam efekt jak podkłady - ważą się, przetłuszczają twarz itd.
-mimbla- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 11:18   #3
Dominiczkaaaa93
Raczkowanie
 
Avatar Dominiczkaaaa93
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 245
Dot.: Puder sypki, róż i zero podkładu?

Ale musisz mieć tą bazę pod pudrem, tak? Bo bez tego chyba sypki puder się nie utrzyma Nigdy nie stosowałam takich baz, one są całkiem przezroczyste?
__________________

Dominiczkaaaa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 12:00   #4
-mimbla-
🐛🐈 🦄 🐾
 
Avatar -mimbla-
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 852
Dot.: Puder sypki, róż i zero podkładu?

Cytat:
Napisane przez Dominiczkaaaa93 Pokaż wiadomość
Ale musisz mieć tą bazę pod pudrem, tak? Bo bez tego chyba sypki puder się nie utrzyma Nigdy nie stosowałam takich baz, one są całkiem przezroczyste?
Hmmm, bazy przedłużają trwałość makijażu, ale bazy stosuję od niedawna, a kilka lat temu stosowałam same pudry i wszystko się trzymało
Tak, bazy są przeźroczyste, przynajmniej te moje...
-mimbla- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 12:40   #5
Alejandro
Rozeznanie
 
Avatar Alejandro
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 893
Dot.: Puder sypki, róż i zero podkładu?

Ja czasem stosuję sam puder i róż/bronzer. Nakładam go puchatym pędzlem na nawilżoną twarz. Wszystko się trzyma. Plus jest taki, że nawet jak zetrze się w jakimś miejscu nie będzie tego widać. Niestety ostatnio nie mogę pozwolić sobie na taki 'look'.
Alejandro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 16:37   #6
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Puder sypki, róż i zero podkładu?

Też nie używam podkładu na co dzień, rano nakładam filtr, na to korektor w strategicznych miejscach i bronzer/róż i puder, trzyma mi się aż do zmycia
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 22:16   #7
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Puder sypki, róż i zero podkładu?

Jako nastolatka używałam tylko pudru i zawsze było wszystko ok
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-30, 16:54   #8
4a76f9601d26f07fbd1341d93bf1dac994330f1e_6420ce72cabf7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 707
Dot.: Puder sypki, róż i zero podkładu?

ja również nie używam podkładów ani baz pod pudry... sypkie pudry nakładam dużym pędzlem, pudry w kamieniu gąbeczką, na to róż, odrobina rozświetlacza, wszystko utrwalam krzemionką i ładnie mi się to trzyma oczywiście, po 12-14 godzinnym noszeniu mejkapu trochę on sie ściera, ale wolę taki look niż twarz przykrytą warstwą podkładów i tym podobnych rzeczy. Zawsze też noszę przy sobie jakieś minipudełeczko z pudrem, aby w razie potrzeby odświeżyć mejkap
4a76f9601d26f07fbd1341d93bf1dac994330f1e_6420ce72cabf7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 21:18   #9
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Puder sypki, róż i zero podkładu?

Na pudrze sypkim les voilettes masz nawet napisane, że możesz aplikować gąbeczką i używać zamiast podkładu
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 00:44   #10
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Puder sypki, róż i zero podkładu?

Jak nakładam puder bezpośrednio na twarz, to u mnie się trzyma Nie mam z tym problemu
Ale z reguły nakładam go na filtr przeciwsłoneczny, bo nie lubię, gdy moja skóra staje się ciemniejsza.
Można też stosować na bazę pod makijaż, ja mam z Collistara i jestem zadowolona
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 18:06   #11
grazi1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 27
Dot.: Puder sypki, róż i zero podkładu?

Ja mogę polecić puder Caron. Mam bardzo suchą i wrażliwą skórę. Podczas stosowania tego pudru bezpośrednio na skórę twarzy nie odczuwam dyskomfortu. Krycie jest uzależnione od ilości jaką się nakłada. Puszkiem, który jest w opakowaniu uzyskuję większe krycie jak pędzlem. Jest bardzo miałki i produkowany z najczystszych mineralnych składników. Pachnie Różą Bułgarską.
grazi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 00:22   #12
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Puder sypki, róż i zero podkładu?

Cytat:
Napisane przez grazi1 Pokaż wiadomość
Ja mogę polecić puder Caron. Mam bardzo suchą i wrażliwą skórę. Podczas stosowania tego pudru bezpośrednio na skórę twarzy nie odczuwam dyskomfortu. Krycie jest uzależnione od ilości jaką się nakłada. Puszkiem, który jest w opakowaniu uzyskuję większe krycie jak pędzlem. Jest bardzo miałki i produkowany z najczystszych mineralnych składników. Pachnie Różą Bułgarską.
Zaintrygowałaś mnie Czy występuje w wersji transparentnej i gdzie go można dostać?
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 22:38   #13
grazi1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 27
Dot.: Puder sypki, róż i zero podkładu?

Do Sondrina
Zauważyłam, że te pudry są sprzedawane w różnych sklepach internetowych. Ja mam z Francji, dlatego nie mogę podać konkretnego adresu. Kiedyś pracowałam w perfumerii, która była dystrybutorem na Polskę, ale ona się zlikwidowała. Mało znana marka, dlatego jest problem z ich kupieniem. Najlepiej pooglądać, podotykać, wypróbować na sobie. A tak można tylko w niektórych perfumeriach w Polsce. Pudry są matowe, transparentne i rozświetlające. Starczają na wiele lat.
grazi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 23:13   #14
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Puder sypki, róż i zero podkładu?

Cytat:
Napisane przez grazi1 Pokaż wiadomość
Do Sondrina
Zauważyłam, że te pudry są sprzedawane w różnych sklepach internetowych. Ja mam z Francji, dlatego nie mogę podać konkretnego adresu. Kiedyś pracowałam w perfumerii, która była dystrybutorem na Polskę, ale ona się zlikwidowała. Mało znana marka, dlatego jest problem z ich kupieniem. Najlepiej pooglądać, podotykać, wypróbować na sobie. A tak można tylko w niektórych perfumeriach w Polsce. Pudry są matowe, transparentne i rozświetlające. Starczają na wiele lat.
Muszę sprawdzić u siebie, może w jakiejś małej perfumerii jest dostępny Poszukam, a nuż znajdę Czasem w takich niepozornych perfumeriach można nabyć istne perełki Ja niestety muszę wszystko podotykać, żeby mieć pewność, że będzie mi pasowało.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 15:26   #15
zofiii
Raczkowanie
 
Avatar zofiii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 70
Dot.: Puder sypki, róż i zero podkładu?

kurczę... a ja mam bladziutką cerę mieszaną i w obecnej porze roku nie mam suchych policzków, ale potrzebuję właśnie matu w strefie T i ogólnej poprawy kolorytu... mam też trochę przebarwień po trądziku (nadal leczę twarz antybiotykiem) i naczynek. stosowałam podkłady różne, lekkie, do cery wrażliwej, niezapychające... ale czułam, że po każdym pogarszał mi się stan cery, dlatego postanowiłam, że będę używać samego pudru i od jakiegoś czasu nakładam sam puder bezpośrednio na twarz, w kompakcie bądź sypki. i zawsze w okolicach brody, nie wiem, skąd, robi mi się taki suchy wiór... a jak nałożę krem wcześniej i potem puder, to to się roluje i jest, chyba, jeszcze gorzej, bo robią się plamy i wygląda to, jakbym w jednym miejscu była pomalowana, w drugim nie...
znacie na to jakiś sposób?
zofiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:22.