Fotografia ślubna - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-17, 10:02   #31
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez grenob Pokaż wiadomość
Nie możesz generalizować , są osoby które robią za 800 bo jakoś muszą wbić się na rynek, który z resztą jest dosyć ciężki. Ja sam oferuję niemalże podobne stawki dla pierwszych par które pozwolą mi uwiecznić ich dzień, gdyż jestem fotografem mody i nie mam za wiele ślubów na koncie. Naturalnie cena się zmieni po zrobieniu kilku ślubów na cenę krajową ale jeszcze nikt nie narzekał na moje prace. Choć tak jak mówisz, bywają samozwańcy co sprzęt kupili za 2tys i ostro robią zdjęcia - co z resztą mnie dziwi , gdyż mają na swoje usługi chętnych.
Żeby móc zaoferować wiele ciekawych rozwiązań to niestety ale fotograf musi zainwestować minimum kilkanaście tysięcy złotych na sprzęt.
.
__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013

Edytowane przez Soul89
Czas edycji: 2012-11-22 o 12:19
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 18:10   #32
MsTseTse
Zadomowienie
 
Avatar MsTseTse
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Południe :)
Wiadomości: 1 355
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez grenob Pokaż wiadomość
Nie możesz generalizować , są osoby które robią za 800 bo jakoś muszą wbić się na rynek, który z resztą jest dosyć ciężki. Ja sam oferuję niemalże podobne stawki dla pierwszych par które pozwolą mi uwiecznić ich dzień, gdyż jestem fotografem mody i nie mam za wiele ślubów na koncie. Naturalnie cena się zmieni po zrobieniu kilku ślubów na cenę krajową ale jeszcze nikt nie narzekał na moje prace. Choć tak jak mówisz, bywają samozwańcy co sprzęt kupili za 2tys i ostro robią zdjęcia - co z resztą mnie dziwi , gdyż mają na swoje usługi chętnych.
Żeby móc zaoferować wiele ciekawych rozwiązań to niestety ale fotograf musi zainwestować minimum kilkanaście tysięcy złotych na sprzęt.
Jest dokładnie tak, jak piszesz
Dlatego pary młode powinny kierować się jakością zdjęć, nie ceną
__________________


MsTseTse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 22:50   #33
bartosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 154
Dot.: Fotografia ślubna

wazne zeby fotograf mial pomysl i wcale nie twierdze ze za 800 zl to zly fotograf-absolutnie, czasem ktos kto dopiero wchodzi na rynek moze robic lepsze zdjecia niz inny ktory ma staz 20 lat.
ja jestem tego zdanie ze zdiecia slube maja wiekszy urok niz video slubne, chociaz i to fajnie jest miec oczywiscie
bartosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 13:17   #34
niematakiegokontaerror2
Raczkowanie
 
Avatar niematakiegokontaerror2
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 256
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez Soul89 Pokaż wiadomość
Raczej chodziło mi o "fotografów", którzy uważają się za super doświadczonych i biorą po 700-800 zł, a prawda jest taka, że są to byle pstryki zrobione i bardzo często PM jest niezadowolona z efektów (znam to z autopsji, wielu znajomych takie coś przeżyło)
Myślę, że do byle pstryków nie należę
fotografia jaką się zajmuję to inna bajka , cięższa bajka , gdyż trzeba zrobić takie zdjęcie by na okładkę się nadawało oraz mieć na to pomysł. Fotografia weselna jest dużo prostsza bo nie wymaga aż tak wiele i wybacza błędy , które zwykła osoba nie dostrzeże.
niematakiegokontaerror2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 13:23   #35
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez grenob Pokaż wiadomość
Myślę, że do byle pstryków nie należę
fotografia jaką się zajmuję to inna bajka , cięższa bajka , gdyż trzeba zrobić takie zdjęcie by na okładkę się nadawało oraz mieć na to pomysł. Fotografia weselna jest dużo prostsza bo nie wymaga aż tak wiele i wybacza błędy , które zwykła osoba nie dostrzeże.
Tego nie powiedziałam, że należysz do byle pstryków
Przeglądałam twoje pf, i jesteś na dobrej drodze, by osiągnąć więcej , teraz tylko należy złapać wiatr w żagle i na podbój świata .
__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013

Edytowane przez Soul89
Czas edycji: 2012-11-22 o 12:20
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 13:45   #36
niematakiegokontaerror2
Raczkowanie
 
Avatar niematakiegokontaerror2
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 256
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez Soul89 Pokaż wiadomość
Tego nie powiedziałam, że należysz do byle pstryków
Przeglądałam twoje pf, i jesteś na dobrej drodze, by osiągnąć więcej , teraz tylko należy złapać wiatr w żagle i na podbój świata .
Jeśli byłbyś zainteresowany to na PW mogłabym podesłać Ci adres pf mojego TŻ tak o by zobaczyć, ocenić, skomentować (skrytykować?) , tutaj nie chcę robić krypto reklamy i wstawiać adresu
Nie mnie osądzać i krytykować. Ja mogę jedynie wyłapać błędy ale czasem bywa tak że są one celowo zrobione dla poprawienia efektu wizualnego. Moje zdjęcia ślubne są dość stare i ciężko mi jest pokazać zmiany jakie od tego czasu dokonałem ale przeglądając inne zdjęcia, można wiele wywnioskować czy są one ładne czy też nie a co za tym idzie czy dam sobie radę na ślubie.
niematakiegokontaerror2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 14:03   #37
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Fotografia ślubna

To należy jak najszybciej uaktualnić o nowsze zdjęcia
__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-18, 14:09   #38
niematakiegokontaerror2
Raczkowanie
 
Avatar niematakiegokontaerror2
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 256
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez Soul89 Pokaż wiadomość
To należy jak najszybciej uaktualnić o nowsze zdjęcia
Nie mam komu, każda para młoda boi się zaryzykować - nawet zabiegi marketingowe typu 50% nie pomagają. Ale spokojnie , z czasem ktoś się trafi a ja zrobię wszytko by ta para miała najwspanialsze foty.
niematakiegokontaerror2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 18:55   #39
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez grenob Pokaż wiadomość
Nie mnie osądzać i krytykować. Ja mogę jedynie wyłapać błędy ale czasem bywa tak że są one celowo zrobione dla poprawienia efektu wizualnego. Moje zdjęcia ślubne są dość stare i ciężko mi jest pokazać zmiany jakie od tego czasu dokonałem ale przeglądając inne zdjęcia, można wiele wywnioskować czy są one ładne czy też nie a co za tym idzie czy dam sobie radę na ślubie.
nie takie całkiem stare jedna PM bodajże z września to moja makijażowa klientka (przejrzałam Twą strone a co )
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 19:18   #40
niematakiegokontaerror2
Raczkowanie
 
Avatar niematakiegokontaerror2
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 256
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez czarna_kawa80 Pokaż wiadomość
nie takie całkiem stare jedna PM bodajże z września to moja makijażowa klientka (przejrzałam Twą strone a co )
Od tego czasu wiele się zmieniło , inny sprzęt , kilka szkoleń za sobą itd.
niematakiegokontaerror2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 12:52   #41
mikka25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 70
Dot.: Fotografia ślubna

My płacimy za fotografa nieco ponad 3.000, ale mamy w ramach usługi pełen pakiet z fotoksiążką i albumami dla rodziców. Szukałam długo, podpisaliśmy umowę grubo powyżej roku od daty ślubu. Porównywałam wiele stron fotografów i nie ograniczałam się wyłącznie do tego. Ponieważ sama uwielbiam zdjęcia zawsze prosiłam o albumy u znajomych par. Sądzę, że w fotografie warto zainwestować. Nie lubię video, tzn podoba mi się to co robią np. MPStudios czy podobne firmy, ale nie zamierzam zamieniać swojego wesela w plan firmowy. No i płacenie 6.000 za 3-4 minutowy klip to też ponad nasze siły. Nie żałuję ani tych ponad 3.000 na fotografa ani tych wydanych na nasz zespół.
mikka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-28, 14:20   #42
ninitoja
Rozeznanie
 
Avatar ninitoja
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 782
Dot.: Fotografia ślubna

Dobry fotograf był dla mnie priorytetem, dlatego "zaklepałam" go sobie zaraz po znalezieniu sali, czyli prawie 1,5 roku przed ślubem. Wiem, że to wcześnie, ale skoro znalazłam tego który mi odpowiadał to wolałam od razu podpisać umowę. Za zdjęcia od błogosławieństwa do końca oczepin + fotoksiążka i plener- 1700 zł.
__________________
15.08.2003 -
12.03.2010 -
20.08.2011 -


ninitoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 18:55   #43
-m.
Przyczajenie
 
Avatar -m.
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 17
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez Soul89 Pokaż wiadomość
Hmm niby norma za zdjęcia, ale np w moim mieście wielu znajomych twierdzi, że 1500 jak fotograf bierze to dużo i znajdą "super" ofertę za 800 zł - która dla mnie jest śmieszna. Dlaczego ? bo na 98% nie byłabym zadowolona z pracy takiego "fotografa" a jeszcze niech dorzuci pakiet 2 w 1 (foto + video) to dla mnie tragedia murowana. Osobiście, kiedy ja będę brać ślub to na pewno będę się starać, bym razem z lubym znalazła takiego fotografa, który spełni nasze oczekiwania i byłabym skłonna zapłacić mu te 3 tysiące Zresztą o tą sprawę nie muszę się martwić, bo on sam siedzi w tym biznesie, to pewnie poprosi jakiegoś kolegę po fachu
Przeglądam sobie dzisiaj całe popołudnie (no i chyba wieczór mi zejdzie) wpisy o fotografach ślubnych i naprawdę jakoś mi się lżej zrobiło jak czytam wątki na wizażu, bo wiele dziewczyn jest tutaj tak fajnie świadomych - i pracy fotografa i dobrego wideo etc.

Super oferty za 700zł są niestety z reguły bolesne, chyba, że wszystko nam się podoba i nie rozróżniamy co jest fajne, a co zupełnie słabe.
Oczywiście wbijanie się na rynek wbijaniem - ale zależy też z jakiego poziomu się wbijacie. Jeśli np. ja robię zdjęcia sprzętem, który jest warte np. 20 tysięcy i robię zdjęcia z moim mężczyzną to (pomnóż x2) i wiem, że posiadam doświadczenie w różnych typach fotografii i wykształcenie fot. to nie sposób zacząć fotografii ślubnej od 700 zł.
Jeśli natomiast ktoś kupi najtańszą lustrzankę za 2-3tysiące, do tego ciemnawy obiektyw, to owszem - może budować portfolio za tę cenę - pytanie tylko czemu kosztem Państwa Młodych? Zdjęcia robi owszem fotograf i on jest najważniejszy, ale przy trudnych warunkach jakie są przy ślubie i weselu - może zabraknąć możliwości technicznych. To tak jak filmu w HD i b. słaba kamera. Oczywiście w drugiej grupie oczywiście zdarzają się perełki! Jednak dobrze wybierać te perełki, jeśli mogą za siebie poświadczyć jakimiś sensownymi zdjęciami.

Ze zdjęciami za kilkaset złotych jest też tak, że to często nie nowi ludzie, którzy wchodzą na rynek, a firmy, które tłuką masówkę, oddają tysiąc fotografii nieobrobionych, byle jakich. To chyba jest najgorsza możliwość.

Jeśli za fotografię się płaci to dlatego, że kosztuje ona wiele samego fotografa. Na jego prace koniecznie powinno składać się wiele czynników i mam nadzieję, że każda z Was (i Ja! Jak już się będę mężacić) to dostanie:
Przygotowania: spotkania, wytłumaczenie umowy, jasne warunki, określenie ilości zdjęć; koniecznie uprzejmość, pokazanie portfolio, rozważenie różnych możliwości, poznanie waszych preferencji, komunikatywność, to fot. dzwoni, a nie wy go poganiacie!


Zdjęcia: każde poprawne techniczne, każde z jakimś wyrazem, różnorodne, ciekawe, wy akceptujecie styl fotografa, decydujcie się świadomie na takiego : )
nie 1000, myślę, ze dobry materiał ze ślubu mieści się w szerokiej granicy 100-500, 500 to już naprawdę bardzo dużo zdjęć do przejrzenia

Sposób pracy: uprzejmy, nieinwazyjny, niekoniecznie wszystkowiedzący pan z brzuszkiem wtrącający się w przygotowania
bardzo dobrym rozwiązaniem jest 2 fotografów (bardziej różnorodne, więcej sytuacji, większe bezpieczeństwo)

i Postprodukcja: obróbka zdjęć to nie 2 minuty, ale godziny ciężkiej pracy, każde zdjęcie powinno być przygotowane osobno, chodzi tu głównie o piękne kolory i wyrazistość naszych wspomnień : )
Ot, tyle rozważań od pani fotograf, po przeczytaniu waszych postów : )

i pewnie jeszcze 100 rzeczy, o których w tym momencie zapomniałam

Osobiście uważam, że najpierw patrzymy jakie zdjęcia nam się podobają, a potem patrzymy ile kosztują. Dzisiaj dobrych fotografów ślubnych jest naprawdę bardzo dużo. W różnych przedziałach cenowych, często też można dostosować pakiet
: ) Tak więc orientować się na czas i na szczęście jest w czym wybierać.
__________________

-m. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 19:31   #44
-m.
Przyczajenie
 
Avatar -m.
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 17
Dot.: Fotografia ślubna

zgodzę się, że często - wyrobione nazwisko będzie się nieznacznie różnić fotograficznie od niewyrobionego i to w różną stronę. często też jest tak, że u fotografów, którzy robię zlecenia za 8-10tyś (a są tacy), są często zupełnie inne wnętrza domów, sal weselnych etc., stąd też te fotografie automatycznie mocniej oddziałują : ) Tak to już jest. Dominujący jest też rok, w którym ktoś zaczął robić zdjęcia (np. przed bumem)

Jeśli chodzi o terminy, prawda, że trzeba rezerwować znacznie wcześniej.
Ale nie jest zasadą, że każdy dobry fotograf ma zajęty każdy termin do końca 2012 etc. : )
__________________


Edytowane przez -m.
Czas edycji: 2011-03-03 o 14:35
-m. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 13:12   #45
guu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 68
Dot.: Fotografia ślubna

Bardzo dobrze piszesz.
Jednak dobrzy fotografowie tzw cena jakość, prawie zawsze mają terminy rok wcześniej zarezerwowane.
800zł za ślub to jest tak mało, gdzie amortyzacja sprzetu, koszty sprzetu, podatek itp itd.. chyba robia to za 2zl na godzine : )
guu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 15:17   #46
nema
Raczkowanie
 
Avatar nema
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 128
Dot.: Fotografia ślubna

Mogę tylko z własnego doświadczenia napisać, że polecam zorientowanie się o termin u dobrego fotografa nawet na rok przed jak nie wcześniej. Już teraz dostaję zapytania np. o rok 2012 się zdarzają coraz częściej.

A co do cen fotografów to nauczyłam się jednego, że szkoda czasu na dyskusję i tłumaczenie dlaczego fotograf za 2-3, a nawet 4 tys to nie przesada. Osobiście jestem gotowa przeznaczyć na to wydarzenie konkretną sumę, bo chcę mieć dobre zdjęcia, które o czymś opowiadają. Ja jednak jestem dość mocno zorientowana w rynku fotograficznym i przez to mam większe wymagania, rozumiem jednak, że są takie osoby, które znajdą fotografa za 500zł i naprawdę są zadowolone. Kwestia tego, co się uznaje za dobrą fotografię.

Edytowane przez nema
Czas edycji: 2011-04-15 o 15:21
nema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 15:21   #47
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Fotografia ślubna

Nema:także ludzie z dużym wyprzedzeniem, chcą mieć wszystko załatwione po swojej myśli.
__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013

Edytowane przez Soul89
Czas edycji: 2012-11-22 o 12:22
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 15:30   #48
nema
Raczkowanie
 
Avatar nema
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 128
Dot.: Fotografia ślubna

Jak widzę zapytania na dwa lata w przód to proszę o odezwanie się za pół roku. Ale kto wie, może zacznę już zaklepywać i takie, w końcu to też zabezpieczenie dla Młodych.
nema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 12:18   #49
Chatka
Wtajemniczenie
 
Avatar Chatka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 444
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez nema Pokaż wiadomość
Jak widzę zapytania na dwa lata w przód to proszę o odezwanie się za pół roku. Ale kto wie, może zacznę już zaklepywać i takie, w końcu to też zabezpieczenie dla Młodych.
My zaklepaliśmy Fotografów na lipiec 2012 w lipcu 2010. Nie dlatego, że baliśmy się, że nam ktoś zajmie termin, ale po prostu wiedzieliśmy, że to TA firma jest dla nas najlepsza, zakochaliśmy się w Ich zdjęciach od pierwszego wejrzenia i choć potem mnóstwo fotografów przejrzeliśmy to nigdzie nie znaleźliśmy lepszych (tzn. lepszych dla nas, bo zależało nam na takich, którzy będą idealni dla nas, a nie po prostu dobrzy).
Fotografowie byli oczywiście bardzo zdziwieni, że tak wcześnie, ale zaproponowali, że skoro rzeczywiście jesteśmy tak wcześnie na nich zdecydowani, to dostaniemy cenę na rok 2011 - byliśmy tym miło zaskoczeni, bo zawsze to taniej
Myślę, że warto coś takiego dla "wiernych" klientów przygotować, na pewno współpraca będzie jeszcze efektywniejsza A i Młodzi spokojniejsi, że ich wymarzony fotograf już naprawdę jest "ich"
__________________

"Starych szanuj, młodych ucz, mądrych słuchaj, a głupich znoś cierpliwie."

Chatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-17, 12:35   #50
Anduina
Raczkowanie
 
Avatar Anduina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 287
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez nema Pokaż wiadomość
A co do cen fotografów to nauczyłam się jednego, że szkoda czasu na dyskusję i tłumaczenie dlaczego fotograf za 2-3, a nawet 4 tys to nie przesada. Osobiście jestem gotowa przeznaczyć na to wydarzenie konkretną sumę, bo chcę mieć dobre zdjęcia, które o czymś opowiadają. Ja jednak jestem dość mocno zorientowana w rynku fotograficznym i przez to mam większe wymagania, rozumiem jednak, że są takie osoby, które znajdą fotografa za 500zł i naprawdę są zadowolone. Kwestia tego, co się uznaje za dobrą fotografię.
Chciałam tylko powiedzieć, że absolutnie się zgadzam.
Trzeba by tylko dodać, że są tacy co wezmą 2-3 tysiące i też nic dobrego nie zrobią. No ale to już temat na oddzielną dyskusję
__________________
Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrtyobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką


Wymiana książkowia
Anduina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 10:27   #51
Jamee
Zakorzenienie
 
Avatar Jamee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 945
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez Chatka Pokaż wiadomość
My zaklepaliśmy Fotografów na lipiec 2012 w lipcu 2010. Nie dlatego, że baliśmy się, że nam ktoś zajmie termin, ale po prostu wiedzieliśmy, że to TA firma jest dla nas najlepsza, zakochaliśmy się w Ich zdjęciach od pierwszego wejrzenia i choć potem mnóstwo fotografów przejrzeliśmy to nigdzie nie znaleźliśmy lepszych (tzn. lepszych dla nas, bo zależało nam na takich, którzy będą idealni dla nas, a nie po prostu dobrzy).
Fotografowie byli oczywiście bardzo zdziwieni, że tak wcześnie, ale zaproponowali, że skoro rzeczywiście jesteśmy tak wcześnie na nich zdecydowani, to dostaniemy cenę na rok 2011 - byliśmy tym miło zaskoczeni, bo zawsze to taniej
Myślę, że warto coś takiego dla "wiernych" klientów przygotować, na pewno współpraca będzie jeszcze efektywniejsza A i Młodzi spokojniejsi, że ich wymarzony fotograf już naprawdę jest "ich"
My też mamy ślub w 2012 roku i w przyszłym tygodniu idziemy spisywać umowę z fotografem i może kamerzystą. Zapłacimy 2000 zł (w przyszłym roku będzie już 2500 zł ale my będziemy mieć cenę z 2011 roku). W pakiecie mamy:
1. Przygotowania (wizyta w salonie fryzjerskim, u makijażystki, ubieranie)
2. Przyjazd Pana Młodego, powitanie, błogosławieństwo
3. Przejazd do kościoła
4. Ceremonia
5. Zdjęcie grupowe pod kościołem
6. Powitanie na sali, życzenia
7. Pierwszy taniec
8. krojenie tortu
9. Zabawa weselna
10. Podziękowania dla rodziców
11. Oczepiny
12. Plener w innym dniu w miejscu jakie sobie tylko wymarzymy (ostatnio robił sesje na lotnisku w Pyrzowicach)
Po pierwszej rozmowie z fotografem wiedziałam, że tylko on. Widać, że fotografia to jego pasja, zna się na rzeczy a jego zdjęcia zrobiły na mnie ogromne wrażenie. I nie będzie mi żal tych 2000 zł bo to pamiątka nie tylko dla mnie ale też dla rodziców, znajomych i moich dzieci ( w przyszłości).
__________________






Edytowane przez Jamee
Czas edycji: 2011-04-19 o 10:33
Jamee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 09:00   #52
eyelieah
Przyczajenie
 
Avatar eyelieah
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5
GG do eyelieah
Dot.: Fotografia ślubna

Oj dziewczyny, tak narzekacie na ceny a tak na prawdę trzeba wziąć pod uwagę, że całe przygotowania, ślub, wesele i plener fotograf jest w pracy, to nie jest tak, że przychodzi, popstryka i wychodzi, tylko od 12:00 do 2:00 w dzień ślubu pracuje a później jakieś 6 godzin na plenerze, nie licząc już później czasu na obróbkę i przygotowanie albumów Przy takim wymiarze godzinowym(20 godzin) za 2000 zł fotograf zarabia 10zł/h co i tak wychodzi dość marnie za taki nakład pracy

Tak więc - dobry fotograf z dobrym sprzętem się ceni i nie ma co mu się dziwić! Sam sprzęt to często 15 tysięcy złotych, które z nieba nie spadło.
Ale czasem można trafić na perełki - jak wspomniał kolega fotograf wcześniej - i znaleźć fotografa za 1000 zł, który zaczął i chce się wybić w rynku a jego zdjęcia są interesujące. Ja na przykład zaczęłam w tym roku śluby, również wcześniej zajmując się głównie modą i portretem, więc moje ceny są stosunkowo niskie
eyelieah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 21:28   #53
marcinkk
Przyczajenie
 
Avatar marcinkk
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25
Dot.: Fotografia ślubna

Dla mnie piękne zdjęcia to najwspanialsza pamiątka a dobry fotograf priorytet. Rodzice namawiali mnie na "pana Czesia" z mojego rodzinnego miasteczka - bo taniej. Poszperałam w necie , przejrzałam kilkanaście stron i wybrałam. Zapłaciłam 2x tyle ale jestem szczęśliwa, zdj piękne i ponadczasowe. W sumie i tak wyszło niedrogo - reportaż od ceremonii do oczepin, plener, fotoksiążka plus dojazd fotografa- łącznie wyszło nas 3000zł. Podaje linka do naszych zdj
http://www.swiatlolap.pl/blog/index....lina-i-michal/
marcinkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 14:17   #54
paczka_cipsoof
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 41
GG do paczka_cipsoof
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez Minutka26 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny! Mam takie pytanko - kiedy najlepiej skontaktować się z fotografem i zarezerwować sobie u niego termin??? Czy na rok przed ślubem to za wcześnie? Kiedy Wy zaczęłyście szukać?
Z góry dziękuję za rady!

Nasz dzień:
Nie ma konkretnego czasu w jakim musisz zdecydować się na fotografa.
Możesz zrobic to rok wczesniej albo miesiac wczesniej to tylko i wyłącznie Twój wybór. Oczywiście jeśli decydujesz się na ostatnią chwilę może być trudno ze znalezieniem wolnego terminu.
My bierzemy ślub 20 października 2012, fotografa szukałam przez tydzień, wybierałam, przebierałam i jesteśmy umówieni na podpisanie umowy w ten piątek, więc ponad rok przed ślubem. Chcemy po prostu mieć część spraw załatwionych jeszcze w tym roku żeby nie oszaleć w przyszłym przy natłoku spraw do załatwienia.
paczka_cipsoof jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 12:21   #55
ChocolatePuma
Raczkowanie
 
Avatar ChocolatePuma
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 83
Dot.: Fotografia ślubna

najlepiej jest ok rok przed slubem, oczywiscie mozna nawet 2 tyg wczesniej i tez sie ktos znajdzie moim zdaniem jednak lepiej miec wszystko co można załatwione im szybciej tym lepiej
ChocolatePuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 22:16   #56
czarno_biala1987
Raczkowanie
 
Avatar czarno_biala1987
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 232
Dot.: Fotografia ślubna

Tak samo jak z zespołem czy salą - rok może być mało by zarezerwować sobie akurat tego kogo chcesz :/ W przygotowaniach do ślubu nie istnieje pojęcie "za wcześnie". Jeśli tego wymaga sytuacja (dany usługodawca jest rozchwytywany), nawet 2 lata nie są przesadą.
__________________
czarno_biala1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 20:10   #57
pimpusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6
Dot.: Fotografia ślubna

To nie jest tak, że dobry i renomowany fotograf ma wszystkie terminy zajęte na rok albo półtora roku. Owszem, niektóre terminy zajmują się wcześniej ale są też "puste okienka" w kalendarzach fotografów. Zapytania przychodzą "falami" i często jest 20 na ten sam termin i zero na inny. Nawet na miesiąc przed ślubem można znaleść świetnego fotografa Zwłaszcza, że ci najlepsi są po prostu drodzy. Zresztą☠ci najlepsi nie działają jak MCDonald. Ich usługa jest droższa, mają mniej klientów ale za to bardziej ich "dopieszczają". Taka usługa jest ekskluzywna.
Najszybciej terminy zajmują☠fotografowie ze średniej półki cenowej, którzy robią przyzwoite zdjęcia- takie na pierwszy rzut oka bardzo ładne i dopiero oko "konesera" zauważa ich przeciętność- adekwatną do ceny.
pimpusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 11:18   #58
ChocolatePuma
Raczkowanie
 
Avatar ChocolatePuma
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 83
Dot.: Fotografia ślubna

ojej, to róznie bywa. Kuzynka zamawiała u white smoke - http://whitesmokestudio.pl/ rok wcześniej, zdjęcia były fajne, ale co mnie zdziwilo fotograf był tylko do godz 22.Nie wnikałam dlaczego. Znajoma zamawiała w wedding studios - http://blog.weddingstudios.pl/ jakieś 9 miesięcy wcześniej, fotki były super. Za to kolejna koleżanka podpisała umowę zaledwie dwa miesiące wcześniej, ale nie pamiętam u kogo, jakiś pan z Warszawy, na zdjęcia jeszcze czekamy, bo ślub był w styczniu Rożnie to bywa, musisz wysyłać zapytania i patrzeć czy pasuje Ci styl fotografa, w końcu zdjęcia to pamiątka na całe życie
ChocolatePuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 11:57   #59
widze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: Fotografia ślubna

jak sądzicie, jest szansa, żeby znaleźć na styczniowy termin (ceremonia + zimowa sesja w plenerze) jakiś fotografów? sytuacja jest o tyle gorąca, że miałem już podpisaną umowę z facetem, który nagle musiał wyjechać i zostałem na lodzie, a wszystkie terminy mam już dopięte - pytam się tak bezpośrednio, bo obdzwaniam różnych fotografów i nie mam szansy na termin styczniowy. chodzi mi o tereny woj. mazowieckiego?!
widze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 12:23   #60
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez widze Pokaż wiadomość
jak sądzicie, jest szansa, żeby znaleźć na styczniowy termin (ceremonia + zimowa sesja w plenerze) jakiś fotografów? sytuacja jest o tyle gorąca, że miałem już podpisaną umowę z facetem, który nagle musiał wyjechać i zostałem na lodzie, a wszystkie terminy mam już dopięte - pytam się tak bezpośrednio, bo obdzwaniam różnych fotografów i nie mam szansy na termin styczniowy. chodzi mi o tereny woj. mazowieckiego?!
W małopolsce luzy by się znalazły pewnie
__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-19 13:55:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:11.