Herbata - zielona, czerwona, czarna, żółta czy biała? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-04-28, 06:27   #1
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest

Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?


Chcę zrzucić zbędny tłuszczyk, zwłaszcza z ud, dupci i tej tzw. oponki. Zaczęłam ćwiczyć, ograniczam się trochę w jedzeniu (co mi bardzo ciężko przychodzi), używam kremów na cellulit itp. Ale chciałabym jeszcze dołożyć do tego herbatki Bo słyszałam, że działają. Tylko nie wiem, która lepsza: zielona czy czerwona pu-earth?
__________________
20.06.2015
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-06, 20:47   #2
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Czerwona herbata nazywana jest zabojca tluszczu, jezeli wierzyc w jej mozliwosci to nie jednej osobie pomogla w walce z zbednymi kilogramami. Co do herbatki zielonej to faktycznie slyszalam ze ma tez wlasciwosci odchudzajace, jednakze czerwona jest lepsza ale jezeli chcesz troche odprezyc sie i zrelaksowac to polecam zielona dla zmyslow i ducha Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-06, 21:10   #3
louvr
Raczkowanie
 
Avatar louvr
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 115
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cześć -ja piję czerwoną herbatkę już od miesiaca i tak naprawde nie wiem czy to pomaga,ale piję i czuję sie wyśmienicie więc polecam czerwoną tym bardziej ,że mam taką



która sie nazywa aksamitny pocałunek i jest znakomita pozdrawiam papa
louvr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-06, 21:44   #4
amelia_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 57
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

a czy te herbatki sa zdrowe ????
amelia_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-06, 22:52   #5
Ev@
Raczkowanie
 
Avatar Ev@
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 325
GG do Ev@
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez amelia_84
a czy te herbatki sa zdrowe ????
bardzo zdrowe! szczególnie zielona ze względu na dużą zawartość polifenoli (antyoksydantów) a także witamin (C, B, K) minerałów. Japończycy wymieniają ponad 60 dolegliwości, w których herbata zielona może być stosowana w leczeniu. Najlepiej wpływa na układ pokarmowy i funkcje nerek. Obniża poziom cukru i cholesterolu, zapobiega powstawaniu niektórych nowotworów. Słyszałam, że dobre są maseczki na twarz z zielonej herbaty, chociaż nigdy nie próbowałam.

Czerwona herbatka rzeczywiscie działa !!! - sprawdziłam to na sobie. Ostatnio czytałam w gazecie, że picie od 3 do 5 herbat czerwonych dziennie skutecznie pomaga pozbyć sie tłuszczyku. Dla mnie 5 to chyba troche za duzo - można sie nieźle przeczyścić

Polecam herbaty Bioactive: czerwona z Gingko biloba, biała Pandino i zielona z Gingko biloba i jaśminem. Są wyśmienite! Dobra jest też zielona z opuncją, piłam ostatnio ale nie pamiętam nazwy.

---
"When the world is all at odds. And the mind is all at sea,
then cease all that tedium. And brew up a cup of tea"
Hardy

Ev@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-07, 16:43   #6
nathaliex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Nie wiem która skuteczniejsza, czerwona czy zielona, jednak od kilku osób słyszałam już, że ważne jest by kupować nie te herbatki w torebkach, tylko w listkach w zielarskich sklepach. One są podobno najskuteczniejsze, bo te w torebkach pomagają się tylko pozbyć wody, a tu w końcu nie chodzi o odwodnienie tylko zrzut tłuszczyku.
pozdrawiam
nathaliex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-07, 18:22   #7
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Tez slyszalam ze powinno sie pic herbatki nie w papierowych torebeczkach Jednak herbaty Pu-Erth (chyba tak to sie pisze) nie sa wlasnie w torebkach.
Czy skuteczne nie wiem, bo jakos srednio mi skamowamy i zostalam przy Liptonie
Aha, slodzicie czerwona i zielona czy nie?

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-07, 18:37   #8
zabciam
Zadomowienie
 
Avatar zabciam
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 1 159
GG do zabciam
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

ja pijam zielona bo czerwona jak dla mnie jest ochydna ,blee. Słodze ja albo pol łyzeczkli cukru dla zabicia gozkawego posmaku albo 1 tabletke słodzika, słyszałam tez ze jak sie słodzi to nie działa, i od przed wczoraj przestałam słodzic... moze pomoze. choc ja w cuda nie wierze
__________________
NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS NASZYCH BLIŹNICH!

https://wizaz.pl/akcje/adopcja_serca/

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=4269936
POMÓŻMY ZWIERZĘTOM W KORABIEWICACH!!


http://www.republika.pl/bayka
zabciam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-07, 19:22   #9
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

No wlasnie, nie jest najlepsza... mialam nadzieje ze moze jednak mozna
cwiczenia na razie mysle ze pomoga
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-07, 20:11   #10
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Podobno na odchudzanie lepsza jest czerwona, ale jak dla mnie to primo - jest niesmaczna i nie lubiłabym picia jej, a jesli należy to robić 3-5 razy dziennie to odpada, secundo - wciąż miałabym wrazenie, że trace tylko wodę, a nie żaden tam tłuszczyk, bo herbata działa odwadniająco na organizm.
Dlatego jeśli pije sie dużo herbaty, to trzeba pić wiecej wody, żeby sie nie odwodnić
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-07, 20:33   #11
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Herbatki są the best
Smak zależy od czasu parzenia i od temperatury wody którą parzysz herbatę
np. zieloną parzę wodą o temp ok 60 stop.C (mogę złapać czajnik w łapki bez parzenia łapek ale czuję że jest gorący - mój prywatny spos określania temp - ie polecam osobom wrażliwym )i parzę przez ok 3 minuty - po tym czasie wyjmuję zaparzacz (ceramiczny taki - z kubkiem dawali) i wywalam liście do kubła albo do płóciennego woreczka i robię okłady/maseczkę buzi (działa działa). Napar powinien być lekko zielonkawy i ma łagodny smak. Kiedy woda jest za gorąca herbata robi się żółta i gorzka.

Generalnie im gorętsza woda tym mocniejszy ale i uboższy napar i im dłużej parzysz tym herbata ma więcej garbników i działa bardziej uspokajająco

I torebkowe są beznadziejne...

Tu trochę info o pu-erh
http://www.informia.pl/herbata.html
A tu o herbatkach różnych:
http://www.vitax.com.pl/ciekawostki.html
(w klasyfikacji herbat wystarczy kliknąć rodzaj herbaty - więcej wiadomości )

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-07, 20:36   #12
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

A tutaj:
http://free4web.pl/3/2,355,65778,906146,Thread.html
forum herbaciane dla herbacianych maniaków
PZDR Natalia
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-07, 20:53   #13
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Smile Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Ja zieloną herbatkę pije już kilka dobrych lat i jak dla mnie to ona jest najlepsza. Fajne jest to, że jedną saszetkę można zalać nawet dwa razy i zawsze będzie inny (dla mnie niesamowity) smak. Jak nie wypiję chociaż jednej dziennie (a na jednej sie nie kończy) to czegoś mi brakuje. To już nałóg) A co do czerwonej to też ją popijam i rzeczywiście działa, ale gdy jest pita w bardzo dużych ilościach. Na allegro w kilogramach już sprzedają

Pozdrawiam
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-07, 21:02   #14
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Talking Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez Ev@
Polecam herbaty Bioactive: czerwona z Gingko biloba, biała Pandino i zielona z Gingko biloba i jaśminem. Są wyśmienite! Dobra jest też zielona z opuncją, piłam ostatnio ale nie pamiętam nazwy.
Ta z opuncją to torebkowa Teekane (ok 4 zł za 20 torebek)
Z Puerha fajna jest wiśniowa (mniam!) i naprawdę można jej sporo wypić.
Z japońskich to w Pl dostępna jest Kokei - taka mielona i formowana w farfocle dość przeciętna w smaku ale nadaje się znakomicie do maseczek i peelingów (oczywiście fusy po wypiciu rzeczonej herbatki)

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-07, 21:17   #15
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Za darmo,bez wysiłku to się nic nie dostanie-także dotyczy to picia herbatek i chudnięcia.Same herbatki nic nie dadzą.Każdy ma swój gust i od tego należy rozpocząć picie "kolorowych" herbat.Mi ani jedna,ani druga nie smakuje i jeżeli sama nie sprawdzisz to też nie będziesz wiedziała,która lepsza.Poza tym istnieje wiele takich herbatek odchudzających różnych firm-ja piłam z Pu-Erth bo była dobra w smaku,a nie dla właściowości
Z herbatkami odchudzającymi to tak jak z tymi pasami-saunami pic na wodę
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-08, 09:47   #16
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez natii4
Za darmo,bez wysiłku to się nic nie dostanie-także dotyczy to picia herbatek i chudnięcia.Same herbatki nic nie dadzą.
Co racja to racja

Cytat:
Napisane przez natii4
herbatkami odchudzającymi to tak jak z tymi pasami-saunami pic na wodę
Tu się nie zgodzę - na mnie działają całkiem nieźle - no nie powiem żeby to były rewelacyjne efekty ale kiedy pijam zieloną i puerha (tą ostatnią sporadycznie bo wolę oolong) to i lepszą cerę mam i mniejsze sińce pod oczami i jakoś trawię lepiej. Ostatnio nie mogę przełknąć kawy (po prostu przestała mi smakować )i jedyny poranny ocykacz to teraz herbatka.
Nie chudnę dramatycznie od herbat (co najwyżej chudnie portfel) ale pomagają mi urzymać figurę.
Herbatki ziołowe (np Figura i Figura Fit Herbapolu) działają, na mnie przynajmniej, jak leki przeczyszczające i nic poza tym.

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-08, 10:30   #17
cayenne-pepper
Przyczajenie
 
Avatar cayenne-pepper
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
GG do cayenne-pepper
Smile Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Osobiście w cuda odchudzające nie wierzę. Jednak jestem stanowczą zwolenniczką zielonej herbatki. Przeznaję, nie jest to mój ulubiony trunek ale zauważyłam, że działa. Kilka razy eksperymentowałam i piłam po 5-6 kubków herbatki dziennie i rzeczywiście spadek wagi był, brzuszek bardziej płaski, trawienie o niebo lepsze. Myślę że dodatkowy wpływ miało to, że przy wypiciu takiej ilości herbaty tak się zapełnia żołądek, że się jeść odechciewa... Niemniej zieloną herbatkę uważam za "lek na wszystko".
Moim faworytem jest sypana kokeicha (herbaty świata) ponieważ ma łagodny smaczek, niezbyt gorzki i jeszcze taka z dodatkiem prażonego ryżu, zapomniałam nazwy, ale jest boska . Przyznaję się również do profanacji ostatnio sięgam po smakowe w torebkach (brzoskwinka mniam).
A co do czerwonej... dla mnie śmierdzi jak szmata do podłogi
__________________
cayenne
cayenne-pepper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-08, 10:50   #18
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez cayenne-pepper
i jeszcze taka z dodatkiem prażonego ryżu, zapomniałam nazwy, ale jest boska
Sencha japońska

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-08, 11:02   #19
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Ja również zieloną ubustwiam pychotka! Do czerwonej od paru miesięcy próbuję się przekonać i przyznam się szczerze, że czasami udaje mi się, szczególnie dobrze mi idzie gdy mam w pamięci świeże pozytwyne komentarze na jej temat np. gdy ktoś powiedział "jest pyszna!". Wtedy sobie myślę "hmmm... wcale nie taka zła, eee gdzie tam mokra ziemia...". Niestety tak naprawdę cayenne-pepper ma racje czerwona smakuje brudem, mokrą ziemią, czasem pachnie zmokłym psem Dlatego na dziś zostane przy zielonej. Liczę jednak, że ktoś pozachwala tu czerwoną i mnie zmobilizuje
alcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-08, 11:09   #20
cayenne-pepper
Przyczajenie
 
Avatar cayenne-pepper
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
GG do cayenne-pepper
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent
Sencha japońska

PZDR Natalia
racja
__________________
cayenne
cayenne-pepper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-08, 13:11   #21
Ev@
Raczkowanie
 
Avatar Ev@
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 325
GG do Ev@
Cool Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez alcia
Niestety tak naprawdę cayenne-pepper ma racje czerwona smakuje brudem, mokrą ziemią, czasem pachnie zmokłym psem Dlatego na dziś zostane przy zielonej. Liczę jednak, że ktoś pozachwala tu czerwoną i mnie zmobilizuje
Alcia nie wszystkie czerwone są okropne, ja zanim odkryłam Bioactive też natrafiłam na parę wtsręciuszków. Teraz pije cały czas Bioactive (ale sypaną! ekspresowa mi nie smakuje) czerwoną z Ginkgo biloba, czasem mieszam ją z herbatą czerwoną o smaku cytrynowym - bardzo mi ta mieszanka odpowiada smakowo. Jak kiedyś poczestowałam ją ludzi w pracy to też się zachwycili, więc to nie tylko moja opinia. Aha, no i ja nie słodzę tych herbat (zielonej i białej też nie), bo cukier blokuje wchłanianie cennych składników.
Ev@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-08, 16:51   #22
Brahenn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 56
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Ja bardzo lubię czerwoną, wiem że wielu ludziom nie odpowiada jej zapach (jak kiedyś zaparzyłam w pracy to pół pokoju wyszło ) mnie jednak odpowiada bardzo, co do efektów odchudzających to nie zauważyłam ale może za mało jej piję 1-2 dziennie natomiast trawnienie poprawia bardzo, jak sobie zaparze po obiadku takiej herbatki to mam gwarancję spokoju żołądka
Brahenn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-08, 21:25   #23
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

No proszę Ev@ jakoś nie wpadłam na takie mądre rozwiązanie by zmienić moją czerwoną herabtke na jaką inną! Jutro skocze do zielarskiego wypróbować to co polecasz bo normalnie slinka mi już cieknie A powiedz mi tylko jeszcze czy oprócz walorów smakowych może jeszcze troszkę działa na tłuszczyk? Tak bym chciała to usłyszeć bo przed chwilą zjadłam kilka gofrów
alcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-08, 22:03   #24
Ev@
Raczkowanie
 
Avatar Ev@
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 325
GG do Ev@
Cool Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez alcia
A powiedz mi tylko jeszcze czy oprócz walorów smakowych może jeszcze troszkę działa na tłuszczyk? Tak bym chciała to usłyszeć bo przed chwilą zjadłam kilka gofrów
Wiesz co ja dużo schudłam po tej herbacie w wakacje, ale właściwie nie wiem czy to od herbaty czy od nerwów, bo wtedy akurat miałam stresujący okres w życiu. Obecnie piję regularnie, 1-2 razy dziennie czerwoną i raz zieloną lub białą. Wagę mam w normie, ale bez tego efektu, który uzyskałam w wakacje. Inna sprawa że jem dużo słodyczy i mało się też ruszam, więc mozna to też tak rozumieć, że dzięki tym herbatkom nie przybywa mi zbędnych kg. Musisz po prostu sama na sobie wypróbować, no bo inaczej się nie przekonasz.

A to znalazłam na stronie www.herbaciarnia.pl

"Morderca tłuszczu - tak Amerykanie nazywają czerwoną herbatę Pu-Erh. Zawarte w herbacie związki aktywują enzymy pokarmowe do wydzielania soków trawiennych oraz pobudzają pracę jelit. Właściwości te wpływają na metabolizm tłuszczowy, zmieniając ilość tłuszczu w tkance podskórnej. Wyjątkową skuteczność herbaty Pu-Erh w walce z tłuszczem potwierdzają francuskie badania przeprowadzone w jednej z Paryskich klinik. 88 proc. pacjentów pijących regularnie herbatę w ciągu miesiąca straciło od 3 do 10 kg. Ciekawym jest fakt, że utrata wagi nastąpiła przy normalnym sposobie odżywiania. Ważne jest również to, że spadek wagi się utrzymywał.
Herbata Pu-Erh atakuje jedynie zbędne pokłady tłuszczu w naszym organiźmie, dlatego też bez obaw mogą ją pić osoby, które kilogramów nie chcą utracić."

pozdrawiam i życzę wytrwałości w postanowieniach
Ev@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-09, 13:39   #25
KASIAAO
Raczkowanie
 
Avatar KASIAAO
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: LUBLIN
Wiadomości: 335
GG do KASIAAO
Wink Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

A co do czerwonej... dla mnie śmierdzi jak szmata do podłogi [/QUOTE]



kazda herbatka ma specyficzny zapach i smak, zalezy od składników, do czerwonej mozna sie przywyczaic , rowniez uwazam ze nie ma slicznego zapachu. Jak zaczynałam pic czerwona herbate to nie mogłam sie do niej przyzwyczaic ale z czasem jakos przełamałam sie i dla mnie teraz jest swietnym napojem jak kazda inna herbata najzdrowsze sa własnie te o których piszecie czerwona i zielona , nawet w duzych ilosciach pita człowiekowi nie zaszkodzi, choc czarna jest "zabójca". jezeli wam nie smakuje czerwona herbata to pierwszego naparu nie pijcie tak jak to robia japonczycy( jezeli poczestowali by swojego goscia pierwszym naparem -on ma prawo sie obrazic i uwazac to za zniewage, takie obyczaj) najlepsze sa napary kolejne po pierwszym zaparzeniu, tak uwazaja japonczycy. pozdrawiam srdecznie
KASIAAO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-11, 17:43   #26
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Post Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

ja uwielbiam czerwoną herbatę jak dla mnie jest smaczniejsza od zielonej.Niestety czerwona skuteczniej niż zielona pomaga schudnąć ,dlatego nie mogę jej za często pić
Czytałam też,że nie jest wskazane picie dużych ilości czerwonej,gdyż może powodować stany depresyjne.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-11, 18:59   #27
Ev@
Raczkowanie
 
Avatar Ev@
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 325
GG do Ev@
Cool Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

[QUOTE=agabil1]Niestety czerwona skuteczniej niż zielona pomaga schudnąć ,dlatego nie mogę jej za często pić
QUOTE]

Aga - bez obawy, ta herbata pomaga pozbyć sie tylko zbędnych pokładów tłuszczu
Ev@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-11, 19:04   #28
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

oj,Ewuś W moim przypadku nie tylko zbędnych Bo chudłam po niej pomimo braku zbędnej tkanki tłuszczowej.
Zresztą obawiam się też tego działania depresyjnego
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-11, 19:04   #29
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Ello! Ja herbatki zielonej nie lubie wiec jej nie pijam. Natomiast co do herbaty czerwonej, to jak najbardziej. Ja pije Pu-Ehr systematycznie juz od bardzo dawna i jestem z niej bardzo zadowolona. Nie odchudzam sie bo tak ogolnie, to mam budowe "normalna" ale przyznam, ze chetnie co nieco zrzucilabym z ud szczegolnie. Czy Pu-Ehr w tym pomaga??? Hmmm, na pewno dzieki niej nie zrzuci sie nie wiem ile kilo nie robiac nic poza tym. Mi ona bardzo pomaga na trawienie i chociaz jadam normalnie, nawet powiedzialabym, ze sporo (nigdy nie odmawiam sobie slodkosci), to moja waga nie rosnie a nawet chyba ostatnio schudlam. Ja jej nie slodze bo tak sie nauczylam.
Goraco polecam
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-11, 19:14   #30
Ev@
Raczkowanie
 
Avatar Ev@
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 325
GG do Ev@
Cool Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez agabil1
Zresztą obawiam się też tego działania depresyjnego
A gdzie czytałaś o tym działaniu depresyjnym??? Ciekawe, poszukam chyba jakichś artykułów na ten temat.
Ev@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-21 14:32:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:54.