W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wiza¿anek. Wejd¼, poznaj rodaczki, wymieñ siê opiniami i swoim do¶wiadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2018-09-11, 13:51   #451
magdulaaa
Rozeznanie
 
Avatar magdulaaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Misthaven
Wiadomo¶ci: 638
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Dziêkujê bardzo za odpowiedzi. Zastanowimy siê nad tym porz±dnie raz jeszcze. Chcemy wyjechaæ na pewno. Aktualnie mieszkamy w Warszawie. W Polsce je¿eli chodzi o pracê to panuj± tu absurdy. Potrzebuj± osób w zawodzie mojego narzeczonego, ale pracodawcy kombinuj± jak mog± i oszukuj± na wszystkim - szczególnie teraz gdy zmienia pracê. Nie mówiê tu o ni¿szych zarobkach jako osoba pocz±tkuj±ca, tylko o tym, ¿e zakres obowi±zków i wynagrodzenie zmieni³o siê zaraz po podpisaniu umowy - umowê tê oczywi¶cie od razu wypowiedzia³. Za granic± w swoim zawodzie zarobi³by o wiele wiêcej, jego zawód wymaga specjalnego wykszta³cenia i kursów, ale zanim zaczniemy wysy³aæ maile do firm za granic±, to chcieliby¶my siê rozeznaæ gdzie by nam by³o dobrze i gdzie ja bym dosta³a pracê. Obecnie pracujê w firmie, gdzie pracujê za 2-3 osoby i ci±gnê nadgodziny. P³ac± nie najgorzej, ale jestem wykoñczona. Mimo mojej ostatniej pro¶by, nie dosta³am podwy¿ki, za to us³ysza³am, ¿e powinnam siê jeszcze bardziej wykazaæ. Us³ysza³am te¿, ¿e kto¶ chcia³ przyj¶æ na darmowy sta¿ i mu odmówili, bo dla nich to jaka¶ niewygoda w zwi±zku z papierami. Jestem gotowa siê zwolniæ, ale wszystkie og³oszenia o pracê brzmi± podobnie do tego co robiê aktualnie. Nie chcê trafiæ w kolejne takie miejsce, jak to w którym obecnie jestem. Ju¿ drugi raz jestem w takiej sytuacji, wiêc przebieram w og³oszeniach. Znamy tylko angielski, wiêc naj³atwiej by³oby nam zacz±æ w UK, ale ¶rednio chcemy tam mieszkaæ. Zobaczymy co z tego wyniknie. Dziêki dziewczyny!

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------

Zapomnia³am dodaæ: Oczywi¶cie we W³oszech by³oby nam ra¼niej ze wzglêdu na to, ¿e mamy tam rodzinê. Jest to dla nas du¿y plus. Je¿eli pojedziemy gdzie indziej, to nie mo¿emy liczyæ na pomoc od ¿adnej bliskiej nam osoby.
__________________
Nihil fit sine causa
magdulaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-09-15, 13:23   #452
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Przed skokiem na gleboka wode- czyli wyjazdem w nieznane- zacznijcie moze od asertywnego dochodzenia swoich praw.



Jak jest cos w umowie to powinno byc egzekwowane. Jak nie- to sad pracy. Czasami wystarczy powazna rozmowa z szefem zeby zaczeto pracownika traktowac jak sie nalezy.

Zagrozi ci zwolnieniem- przeciez i tak nie chcialas tam pracowac, chcesz sie przeprowadzic wiec nic nie tracisz.



Jesli juz sie zdecydujecie to koniecznie nauka jezyka najpierw, a nie po wyjezdzie.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-09-16, 11:26   #453
palomama
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomo¶ci: 375
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Dziewczyny, wybaczcie, ¿e wcinam siê w w±tek, ale potrzebujê informacji z pierwszej rêki.
Czy w aptekach we W³oszech mo¿na kupiæ odpowiednik naszej Escapelle i EllaOne (tabletki "po") bez recepty? Czy trzeba mieæ receptê? Trzeba pokazaæ dokument to¿samo¶ci? Jak to wygl±da?
palomama jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-09-16, 12:20   #454
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez palomama Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, wybaczcie, ¿e wcinam siê w w±tek, ale potrzebujê informacji z pierwszej rêki.
Czy w aptekach we W³oszech mo¿na kupiæ odpowiednik naszej Escapelle i EllaOne (tabletki "po") bez recepty? Czy trzeba mieæ receptê? Trzeba pokazaæ dokument to¿samo¶ci? Jak to wygl±da?



Nie lepiej isc do ginekologa a nie pytac sie na forum?



Wikipedia mowi ze
Per le donne maggiorenni la pillola del giorno dopo a base di Ulipristal Acetato[1] e quella a base di Levonorgestrel[2] sono farmaci SOP (ovvero Senza Obbligo di Prescrizione).
L'obbligo di prescrizione con ricetta medica non ripetibile resta per le ragazze minori. Per poter assumere il farmaco è quindi necessario rivolgersi a un consultorio, presidio istituzionalmente deputato ai temi della contraccezione e della procreazione responsabile, al proprio medico di famiglia, a un ginecologo, al pronto soccorso oppure a un presidio di guardia medica.
Il personale sanitario è tenuto al segreto professionale e la prescrizione relativa è considerata prestazione d'urgenza, perché eventuali ritardi potrebbero correlarsi ad un maggior rischio di gravidanza indesiderata.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-09-16, 12:53   #455
palomama
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomo¶ci: 375
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Nie lepiej isc do ginekologa a nie pytac sie na forum?



Wikipedia mowi ze
Per le donne maggiorenni la pillola del giorno dopo a base di Ulipristal Acetato[1] e quella a base di Levonorgestrel[2] sono farmaci SOP (ovvero Senza Obbligo di Prescrizione).
L'obbligo di prescrizione con ricetta medica non ripetibile resta per le ragazze minori. Per poter assumere il farmaco è quindi necessario rivolgersi a un consultorio, presidio istituzionalmente deputato ai temi della contraccezione e della procreazione responsabile, al proprio medico di famiglia, a un ginecologo, al pronto soccorso oppure a un presidio di guardia medica.
Il personale sanitario è tenuto al segreto professionale e la prescrizione relativa è considerata prestazione d'urgenza, perché eventuali ritardi potrebbero correlarsi ad un maggior rischio di gravidanza indesiderata.
Pytam z ciekawo¶ci, nie potrzebujê wizyty u ginekologa...
Tak, wiem co mówi Wikipedia i inne strony www, ale szukam potwierdzenia tej informacji od osób, które mieszkaj± we W³oszech.
palomama jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-09-16, 13:52   #456
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Hej.

Ja bym raczej odradza³a W³ochy g³ównie ze wzglêdu na brak pracy i wysokie koszty ¿ycia w stosunku do zarobków. Tak jak pisa³a sjoanna m³odzi z po³udnia uciekaj± na pó³noc a ci z pó³nocy za granicê. Poza tym Italia jest swietnym miejscem na wakacje a normalne ¿ycie komplikuje tu wiele rzeczy

Co robicie ciekawego, je¶li mogê zapytaæ?



Co do tabletek po ja niestety nie wiem, wiêc nie pomogê.
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-09-20, 10:36   #457
may9313
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Italia <3
Wiadomo¶ci: 2 712
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez magdulaaa Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny,
Czy mo¿ecie powiedzieæ jak jest z prac± we W³oszech? Czy trzeba znaæ jêzyk w³oski perfekcyjnie, czy wystarcz± podstawy w³oskiego i jêzyk angielski? Co je¿eli ma siê jaki¶ fach, a co je¿eli siê go nie ma? Czy W³osi s± przychylni w zatrudnianiu obcokrajowców? Czy tej pracy jest sporo, czy ma³o? Jak wygl±daj± zarobki w stosunku do kosztów ¿ycia? Proszê napiszcie co¶. My¶limy z lubym o przeprowadzce z Polski do W³och. Interesuje nas szczególnie pó³noc W³och.

To jest ju¿ 5 czê¶æ w±tku. Nie przebrnê³am przez wszystkie wpisy - jest ich bardzo du¿o na ró¿ne tematy - nie znalaz³am odpowiedzi na nurtuj±ce mnie pytania. Jeste¶cie ju¿ tutaj zaprzyja¼nione. Widaæ po waszych rozmowach, ¿e znacie siê ju¿ d³ugo
Potwierdzam to, co mówi³y dziewczyny.
Mam wykszta³cenie wy¿sze, jakie¶ drobne do¶wiadczenia na uniwerku. Rok by³am na Erasmusie na UniBo. Po obronie (obroni³am mgr w wieku 24 lat - we W³oszech to jest raczej rzadko¶æ) wróci³am od razu do W³och. Po 3 miesi±cach znalaz³am pracê w fast foodzie dziêki znajomo¶ciom. I tak mija ju¿ prawie rok jak tam pracujê i nic innego znale¼æ nie mogê...

I nie jestem odosobnionym przypadkiem. Angielski znam, w³oski te¿, do tego podstawy francuskiego - to te¿ robi wra¿enie na ludziach, bo W³osi czêsto marnie stoj±, je¶li o jêzyki obce chodzi. I co? I nic. Tak¿e je¿eli chodzi o szukanie pracy we W³oszech - odradzam kompletnie. Ja akurat mam inne sprawy, które mnie tu trzymaj± i dziêki którym jeszcze tu jestem. Do tego mam sensown± umowê w pracy (co jest rzadko¶ci± tutaj...) wiêc luz.

Ale W³osi nie podchodz± chêtnie do zatrudniania obcokrajowców. O wiele chêtniej zatrudni± "swoich". Ba, W³osi s± rasistami w obrêbie tylko Wloch (podzia³ pó³noc-po³udnie),tak¿e wyobra¼ sobie, jak to jest w odniesieniu do ludzi z innych krajów


We W³oszech fajnie ¿yæ, ale zale¿y wszystko od punktu widzenia i od tego, czego cz³owiek potrzebuje. Je¶li kto¶ przyje¿d¿a tu za prac±, to bêdê odradzaæ ca³± sob±. I nie jestem w tym jedyna.
__________________
Z³o¶liwe, bo ma³e
Polsko - w³oski duet bloguj±cy!

Gadu³a
Chwilami nadpobudliwa
W³ochy
Blogujê!

may9313 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2018-09-26, 21:14   #458
magdulaaa
Rozeznanie
 
Avatar magdulaaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Misthaven
Wiadomo¶ci: 638
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
Co robicie ciekawego, je¶li mogê zapytaæ?
Ja jestem projektantem graficznym. Mój T¯ jest specjalist± z dziedziny transportu - dok³adniej wola³abym nie mówiæ.

Dziêkujê wam wszystkim za odpowiedzi. Nie spodziewa³am siê ich a¿ tylu. Pozdrawiam cieplutko. Dwa dni temu do Warszawy przysz³a prawdziwa jesieñ. Temperatura bardzo spad³a. Z dna szafy wyjê³am ju¿ kurtkê zimow± Mam nadziejê, ¿e u Was nieco cieplej
__________________
Nihil fit sine causa
magdulaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-09-27, 13:06   #459
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

To zalezy gdzie we Wloszech.

W koncu to dosyc zroznicowany temperaturowo kraj.



U mnie - niedaleko Rzymu - jest wlasnie 24 stopnie, slonecznie. W sumie wydaje sie cieplej.

Tylko wieczorem i w nocy chlodniej.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-10-03, 12:06   #460
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Helloooo w ogole nie wyswietlaly mi sie powiadomienia, ze ktos pisze
Ja lekko zakatarzona, ciekawe gdzie mnie zlapalo dopiero co upaly byly

magdulaaa jak jestescie w Wawie to zarobki warszawskie sa obecnie wyzsze od tych wloskich, absolutnie nie popelniajce tego bledu z wyprowadzka do Wloch, na wakacje to i owszem
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-10-03, 12:35   #461
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

A powitac!



Opowiadaj, co tam w wakacje robilas?



Byliscie z dziecmi w Polsce?
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-03, 20:08   #462
dziennikarka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Dzieñ Dobry szanowne Panie,

jestem dziennikark± jednego z najwiêkszych portali informacyjnych w Polsce i aktualnie pracujê nad artyku³em dotycz±cym matek, które (co najmniej kilka lat temu) wyjecha³y do pracy za granicê, rzadko wracaj± do domu, a ich dzieci zosta³y w Polsce. Chcia³abym dowiedzieæ siê, jak to jest "wychowywaæ dziecko na odleg³o¶æ", jakie s± plusy i minusy, czy zmieni³a siê relacja z dzieckiem itd.
Polki, które wyjecha³y za granicê do pracy czêsto s± pytane o to, ile zarabiaj±, ale nikt nie zapyta ich, jak bardzo têskni± za rodzin±. Chcia³abym na¶wietliæ ten temat. Czy s± tutaj osoby chêtne do rozmowy?
dziennikarka6 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-10-04, 10:57   #463
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez dziennikarka6 Poka¿ wiadomo¶æ
Dzieñ Dobry szanowne Panie,

jestem dziennikark± jednego z najwiêkszych portali informacyjnych w Polsce i aktualnie pracujê nad artyku³em dotycz±cym matek, które (co najmniej kilka lat temu) wyjecha³y do pracy za granicê, rzadko wracaj± do domu, a ich dzieci zosta³y w Polsce. Chcia³abym dowiedzieæ siê, jak to jest "wychowywaæ dziecko na odleg³o¶æ", jakie s± plusy i minusy, czy zmieni³a siê relacja z dzieckiem itd.
Polki, które wyjecha³y za granicê do pracy czêsto s± pytane o to, ile zarabiaj±, ale nikt nie zapyta ich, jak bardzo têskni± za rodzin±. Chcia³abym na¶wietliæ ten temat. Czy s± tutaj osoby chêtne do rozmowy?
Dzieñ dobry,
wydaje mi siê, ¿e u nas w grupie nie ma ¿adnej dziewczyny spe³niaj±cej Pani kryteria. ¯adna z nas nie zostawi³a dzieci w Polsce.
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-10-04, 18:26   #464
dziennikarka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
Dzieñ dobry,
wydaje mi siê, ¿e u nas w grupie nie ma ¿adnej dziewczyny spe³niaj±cej Pani kryteria. ¯adna z nas nie zostawi³a dzieci w Polsce.
Dziêkujê Pani za informacjê Jednak je¶li znalaz³abym siê tutaj osoba spe³niaj±ca podane przeze mnie kryteria, lub która¶ z Pañ zna³aby tak± osobê, to bêdê bardzo wdziêczna za kontakt.

Pozdrawiam wszystkich, mi³ego wieczoru
dziennikarka6 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-10-05, 19:52   #465
magdulaaa
Rozeznanie
 
Avatar magdulaaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Misthaven
Wiadomo¶ci: 638
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
(...) do Wloch, na wakacje to i owszem
Ah, tak bym chcia³a znów piêkn± pogodê! Póki co, zostajemy w Polsce, ale mamy ju¿ plany na przysz³y rok udaæ siê na urlop na pó³noc W³och Nie mogê siê doczekaæ!
__________________
Nihil fit sine causa
magdulaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-10-09, 11:41   #466
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomo¶ci: 1 311
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez magdulaaa Poka¿ wiadomo¶æ
Ja jestem projektantem graficznym. Mój T¯ jest specjalist± z dziedziny transportu - dok³adniej wola³abym nie mówiæ.

Dziêkujê wam wszystkim za odpowiedzi. Nie spodziewa³am siê ich a¿ tylu. Pozdrawiam cieplutko. Dwa dni temu do Warszawy przysz³a prawdziwa jesieñ. Temperatura bardzo spad³a. Z dna szafy wyjê³am ju¿ kurtkê zimow± Mam nadziejê, ¿e u Was nieco cieplej
Hej hej. wypowiem sie i ja, od miesiecy nie wchodzilam na wizaz, takze nie widzialam zapytania.
jestem przykladem na to, ze obcokrajowiec moze znalezc dobra prace, z dobra umowa i byc traktowany nawet lepiej od wlochow.
ale... wlasnie zabieram sie za szukanie pracy za granica (mieszkam niedaleko Szwajcarii), bo chce zobaczyc na ile Szwajcarzy wycenia moje kwalifikacje i wyksztalcenie plus 10 letnie doswiadczenie takze to mowi samo za siebie...
jak dziewczyny pisaly- nie polecam wyjazdu do wloch, szczegolnie bez jezyka chyba ze jestescie lekarzem, pielegniarka, dentysta.
Specjalista z dziedziny transportu- zalezy co konkretnie robi, jednak naprawde bez jezyka raczej ciezko bedzie,

co u Was dziewczyny?
marmotta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-10-16, 15:46   #467
may9313
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Italia <3
Wiadomo¶ci: 2 712
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez marmotta Poka¿ wiadomo¶æ
Hej hej. wypowiem sie i ja, od miesiecy nie wchodzilam na wizaz, takze nie widzialam zapytania.
jestem przykladem na to, ze obcokrajowiec moze znalezc dobra prace, z dobra umowa i byc traktowany nawet lepiej od wlochow.
ale... wlasnie zabieram sie za szukanie pracy za granica (mieszkam niedaleko Szwajcarii), bo chce zobaczyc na ile Szwajcarzy wycenia moje kwalifikacje i wyksztalcenie plus 10 letnie doswiadczenie takze to mowi samo za siebie...
jak dziewczyny pisaly- nie polecam wyjazdu do wloch, szczegolnie bez jezyka chyba ze jestescie lekarzem, pielegniarka, dentysta.
Specjalista z dziedziny transportu- zalezy co konkretnie robi, jednak naprawde bez jezyka raczej ciezko bedzie,

co u Was dziewczyny?

Hej! opowiedz proszê, czym siê zajmujesz, jak to siê sta³o, ¿e masz dobr± pracê i jak d³ugo jej szuka³a¶? Przepraszam, je¶li zadajê zbyt osobiste pytanie, ale ciekawa jestem, bo sama jestem w do³ku z powodu pracy i siê zastanawiam, czy mam jeszcze jakiekolwiek szanse, czy siê zawijaæ do Polski...
__________________
Z³o¶liwe, bo ma³e
Polsko - w³oski duet bloguj±cy!

Gadu³a
Chwilami nadpobudliwa
W³ochy
Blogujê!

may9313 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-10-19, 12:47   #468
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomo¶ci: 1 311
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez may9313 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej! opowiedz proszê, czym siê zajmujesz, jak to siê sta³o, ¿e masz dobr± pracê i jak d³ugo jej szuka³a¶? Przepraszam, je¶li zadajê zbyt osobiste pytanie, ale ciekawa jestem, bo sama jestem w do³ku z powodu pracy i siê zastanawiam, czy mam jeszcze jakiekolwiek szanse, czy siê zawijaæ do Polski...
hej.przeczytalam Twoj post powyzej- po jakich studiach jestes? bo to chyba tez ma znaczenie.
"jak to siê sta³o, ¿e masz dobr± pracê "- przepraszam, ale samo sformulowanie takie pytania jest jak dla mnie dziwne. jak to sie stalo- normalnie chyba, szukalam i znalazlam i dodam, ze bez zadnych kompletnie znajomosci. Znalazlam po kilku miesiacach szukania, zupelnie sie przebranzowilam, bo nie jest ona zwiazana konkretnie z moim wyksztalceniem. Oczywiscie to nie tak, ze od razu mialam za☠☠☠ista umowe i wyplate -musialam sie wykazac , ale to pewie wszedzie tak jest.
Nie zauwazylam jakiegos rasizmu przy szukaniu, tzn ze wola zatrudnic wlocha niz obcokrajowca. Raczej (tak jak wszedzie) zatrudniaja przez znajomosci. Szczegolnie teraz, jak nie masz plecow, to ciezko.
marmotta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-10-19, 15:55   #469
palomama
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomo¶ci: 375
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

A czy podjêcie pracy we W³oszech (dla Polki) wymaga wiele formalno¶ci, papierologii?
palomama jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-22, 18:45   #470
may9313
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Italia <3
Wiadomo¶ci: 2 712
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez marmotta Poka¿ wiadomo¶æ
hej.przeczytalam Twoj post powyzej- po jakich studiach jestes? bo to chyba tez ma znaczenie.
"jak to siê sta³o, ¿e masz dobr± pracê "- przepraszam, ale samo sformulowanie takie pytania jest jak dla mnie dziwne. jak to sie stalo- normalnie chyba, szukalam i znalazlam i dodam, ze bez zadnych kompletnie znajomosci. Znalazlam po kilku miesiacach szukania, zupelnie sie przebranzowilam, bo nie jest ona zwiazana konkretnie z moim wyksztalceniem. Oczywiscie to nie tak, ze od razu mialam za☠☠☠ista umowe i wyplate -musialam sie wykazac , ale to pewie wszedzie tak jest.
Nie zauwazylam jakiegos rasizmu przy szukaniu, tzn ze wola zatrudnic wlocha niz obcokrajowca. Raczej (tak jak wszedzie) zatrudniaja przez znajomosci. Szczegolnie teraz, jak nie masz plecow, to ciezko.
Wiem, ¿e s³abe sformu³owanie, ale nie umia³am znale¼æ innego. Có¿, ja normalnie szukam pracy, a nawet bardzo intensywnie i niestety owoców to nie da³o Skoñczy³am ekonomiê (mgr). Niestety ale od roku nic nie znalaz³am (jedynie fast food po znajomo¶ci). Teraz mo¿e co¶ siê rusza powoli, ale jeszcze siê nie cieszê, dopóki nic nie podpiszê. Na pewno nie zdecydowa³abym siê na tirocinio, a najwiêcej og³oszeñ jest w³a¶nie takich. St±d moje pytanie. Próbowa³am ju¿ wszystkiego. Nawet chodziæ po ksiêgowych i proponowaæ, ¿e bêdê przychodziæ za darmo do pracy, pomagaæ, w zamian za naukê. I nic z tego (ba, by³am traktowana z góry).
__________________
Z³o¶liwe, bo ma³e
Polsko - w³oski duet bloguj±cy!

Gadu³a
Chwilami nadpobudliwa
W³ochy
Blogujê!

may9313 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-10-23, 11:00   #471
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 3 214
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez may9313 Poka¿ wiadomo¶æ
Wiem, ¿e s³abe sformu³owanie, ale nie umia³am znale¼æ innego. Có¿, ja normalnie szukam pracy, a nawet bardzo intensywnie i niestety owoców to nie da³o Skoñczy³am ekonomiê (mgr). Niestety ale od roku nic nie znalaz³am (jedynie fast food po znajomo¶ci). Teraz mo¿e co¶ siê rusza powoli, ale jeszcze siê nie cieszê, dopóki nic nie podpiszê. Na pewno nie zdecydowa³abym siê na tirocinio, a najwiêcej og³oszeñ jest w³a¶nie takich. St±d moje pytanie. Próbowa³am ju¿ wszystkiego. Nawet chodziæ po ksiêgowych i proponowaæ, ¿e bêdê przychodziæ za darmo do pracy, pomagaæ, w zamian za naukê. I nic z tego (ba, by³am traktowana z góry).
Ja te¿ skoñczy³am ekonomiê we w³oszech i najlepsze co mi zaoferowali to by³ sta¿ za 200 euro na miesi±c w Mediolanie wróci³am do polski i od razu dosta³am pracê na sta³e za normaln± kasê.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do mi³o¶ci ale zawsze mo¿esz zamkn±æ wybranka w piwnicy i trzymaæ tam dopóki nie rozwinie siê u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-11-01, 12:26   #472
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 3 214
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

https://naszswiat.it/lifestyle/3-kro...EBXHvMmtPMjDCA

polecam bardzo, zw³aszcza pierwszy film z przemówieniem Saviano.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do mi³o¶ci ale zawsze mo¿esz zamkn±æ wybranka w piwnicy i trzymaæ tam dopóki nie rozwinie siê u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-11-27, 10:24   #473
aprilrain
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 542
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Hej, chcia³am siê przywitaæ i bêdê Was podczytywaæ
aprilrain jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-11-29, 11:45   #474
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez aprilrain Poka¿ wiadomo¶æ
Hej, chcia³am siê przywitaæ i bêdê Was podczytywaæ
Hej hej!
Napisz co¶ o sobie!
Gdzie sie podziewasz, sk±d jeste¶?
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-11-29, 12:14   #475
aprilrain
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 542
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
Hej hej!
Napisz co¶ o sobie!
Gdzie sie podziewasz, sk±d jeste¶?
Nadal mieszkam w ma³ym miasteczku w Polsce, ale coraz czê¶ciej my¶lê o przeprowadzce do W³och (za sercem). Mój luby mieszka w Turynie. Trochê mnie to wszystko przera¿a, szczególnie, ¿e nie znam jêzyka. Zaczynam siê uczyæ w³oskich s³ówek, ale wiadomo jakie s± pocz±tki.
aprilrain jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-23, 13:05   #476
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Hej!

Wiosna przyszla a tu wszyscy jeszcze spia snem zimowym!


Najwyzsza juz pora sie odezwac.



Stare i nowe wloskie wizazanki - co u was slychac?
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 13:17   #477
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Uprzedzajac pytania o to gdzie najlepiej wyemigrowac do Wloch polecam lekture najnowszych badan- gdzie sie zyje najlepiej.



https://naszswiat.it/aktualnosci/oto...mMouvYWVzzzWJI
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-03, 07:29   #478
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 3 214
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Poka¿ wiadomo¶æ
Ja te¿ skoñczy³am ekonomiê we w³oszech i najlepsze co mi zaoferowali to by³ sta¿ za 200 euro na miesi±c w Mediolanie wróci³am do polski i od razu dosta³am pracê na sta³e za normaln± kasê.
Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Uprzedzajac pytania o to gdzie najlepiej wyemigrowac do Wloch polecam lekture najnowszych badan- gdzie sie zyje najlepiej.

https://naszswiat.it/aktualnosci/oto...mMouvYWVzzzWJI
Nalezy pamiêtaæ, ¿e zw³aszcza w Bolzano to jednak trzeba mówiæ po niemiecku a najlepiej jeszcze po w³osku.

Ja mieszka³am w Trento no ale te¿ sza³u z prac± nie by³o. Jak ju¿ praca siê znalaz³a to czêsto gdzie¶ w górach w turystyce a tam czêsto dawali ¶mieciowe umowy

Moi znajomi ostatnio wrzucali -> https://www.facebook.com/eurocrati/p...type=3&theater

Co w ogóle u was s³ychaæ dziewczyny? Nie my¶licie nad powrotem do Polski lub wyje¼dzie do innego kraju?
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do mi³o¶ci ale zawsze mo¿esz zamkn±æ wybranka w piwnicy i trzymaæ tam dopóki nie rozwinie siê u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-17, 12:34   #479
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

Hej!
U nas stara bida. Na razie nigdzie siê st±d nie ruszamy, aczkolwiek ja bym chêtnie wroci³a do Polski

Dziewczyny skoro ju¿ tu jestem, to ¿yczê Spokojnych ¦wi±t Wielkanocnych, du¿o zdrówka dla Was i Waszych rodzin
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-05-22, 19:10   #480
irish_coffee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. V

.

Edytowane przez irish_coffee
Czas edycji: 2023-11-16 o 14:47
irish_coffee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Emigrantki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2024-01-05 13:05:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:10.