czy są tu jakieś Wegetarianki? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-04, 18:05   #31
wywa
Zakorzenienie
 
Avatar wywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiadomości: 4 413
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

Hej, ja nie jem mięsa w zasadzie od 21 lat, z jedną przerwą na ciążę i karmienie przy drugim dziecku( był uczulony na praktycznie wszystko, więc musiałam jeść to co dało radę). Obecnie mały ma już dwa lata i go nie karmię więc wróciłam na starą drogę. Nie jadam sojowych rzeczy wiele, zazwyczaj bazuję na warzywach i niestety węglowodanach;-(. Ryb też nie jem , szczerze popieram wątek;-)
__________________
Ubrania 44-46,dla chłopca 110-116, decoupage
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1265168
Kosmetyczny
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1262590


Chudnę sobie...
83kg-78kg -75......................6 2 kg





wywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 10:06   #32
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
a możecie podać jakieś przepisy? Bo dopiero od niedawna weszłam na drogę wege i szukam alternatyw a te sklepowe kotlety są niejadalne
W linkach są spacje, żeby nie wygwiazdkowało
Ja robię podobnie tylko bez bułki
http://p uszka. pl/przepis/525-kotlety_sojowe.html
http://p uszka .pl/przepis/3183-kotlety_sojowe_2.html

http://p uszka .pl/przepis/4357-kotleciki_sojowe_wlasnore czne.html

Ogólnie polecam puszkę, tam jest dużo fajnych wege przepisów
__________________
czytam


CBT

Edytowane przez Parvati
Czas edycji: 2012-03-05 o 10:07
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 08:20   #33
Oh Stella_Stellah_huh
Raczkowanie
 
Avatar Oh Stella_Stellah_huh
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Send a message via Skype™ to Oh Stella_Stellah_huh
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

Jestem wegetarianką od niedawna. Przyznaję, że bardzo lubię mięso. Prawie rok temu roku temu przestałam je jeść za sprawą dwóch filmów dokumentalnych, a więc powód jest czysto ideologiczny. W tych warunkach trudne były dla mnie pierwsze dni, ale dotarło do mnie, że to tylko psychika i po tygodniu w zasadzie wcale za mięsem już nie tęskniłam. Zawsze lubiłam warzywa i owoce i dzięki wegetarianizmowi odkrywam zupełnie inne smaki w kuchni Na początku pomysły poddawała mi koleżanka wegetarianka, teraz albo inspiruję się kuchnią, indyjską, włoską, azjatycką, modyfikuję stare przepisy, albo podpieram się googlem <3 Mam jeszcze problemy ze skomponowaniem odpowiednich śniadań, bo sklepy nie kochają wegetarian. Jeśli nie mam czasu przygotować sobie nic do pracy wcześniej w perspektywie mam zwykle nabiał (nuda...), pasztet sojowy, śledzie, dżemy, a wędlinę/parówki sojowe od wielkiej parady bo zwykle ich nie ma. Do tego nauczyłam się czytać każdą etykietę, bo zdarzają się mięsne niespodzianki w najmniej spodziewanych produktach. Z założenia miałam zrobić tylko krótką przerwę w jedzeniu mięsa, ale na razie nie czuję potrzeby by do niego wracać. Jak czuję, że czegoś mi brakuję idę na sushi Jeśli macie jakieś pomysły na wege-śniadania w sklepowo-pracowych warunkach (i to bez aneksu kuchennego T_T) będę przeszczęśliwa.


Cytat:
Napisane przez Paszczurek666 Pokaż wiadomość
Przez te kupne kotlety to ludzie się zrażają do soi. Paskudztwa pompowane. Takie 'danie w pięć minut' Wrzątkiem zalać i gotowe! Zapraszam do mnie na sojowe kotleciki ^^
Zgadzam się, że domowe są lepsze, ale jak nie mam zbyt dużo czasu kupuję sklepowe schabowe-sojowe, tylko po namoczeniu oprószam mąką, obtaczam w jajku z curry, suszonym czosnkiem i słodką papryką, a potem w bułce. Do tego trochę sera na wierzch <3 Wydaje mi się, że wszystko wystarczy doprawić po swojemu i tyle. Z wege kotletów w 5 minut lubię też panierowane boczniaki <3
__________________
And time is on your side
Its on your side now
Not pushing you down
And all around, no
It’s no cause for concern



Edytowane przez Oh Stella_Stellah_huh
Czas edycji: 2012-03-06 o 08:22
Oh Stella_Stellah_huh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 09:19   #34
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

Cytat:
Napisane przez Oh Stella_Stellah_huh Pokaż wiadomość
Jeśli macie jakieś pomysły na wege-śniadania w sklepowo-pracowych warunkach (i to bez aneksu kuchennego T_T) będę przeszczęśliwa.
Nie wiem, czy będą Ci pasować, ale na wszelki wypadek napiszę o swoich typowych śniadaniach

1. Wieczorem poprzedniego dnia ugotowane jajko, kawałek razowego chlebu, musli z mlekiem
2. Kanapki z ciemnego chleba i sera, jogurt naturalny ze świeżymi owocami (lub mrożonymi, wyjmuję wieczorem z zamrażarki, rano wrzucam do słoika i zabieram do pracy)
3. Garść orzechów, garść suszonych owoców, sok w małej buteleczce ze sklepu, kanapka z ciemnego chlebu i miodu lub dżemu
4. Kanapki z już wspomnianego razowego chlebu + kawałki awokado + zielenina (lubię koperek i szczypiorek) + cienkie plastry cebulki, twarożek.
5. Jabłko lub gruszka, kefir z płatkami owsianymi + len + pestki dyni

Podstawą dobrego śniadania jest zaopatrzenie W niedziele wieczorem przygotuję na cały tydzień (lub też miesiąc, bo niektóre rzeczy starczają na długo) torebkę do pracy lub po prostu składam to wszystko w jednym miejscu, żeby codziennie wrzucać do torebki: owoce świeże (jabłka, mandarynki, gruszki, pomarańcze, kiwi) orzechy, suszone owoce, opakowanie płatków owsianych lub żytnich lub musli, duży kawałek chleba razowego, słoik dżemu lub miodu, nasiona lnu, słonecznika, dyni, jakieś warzywa - pomidory, awokado, ogórki.

W lodówce na półce lub w sklepiku po drodze do pracy czekają jogurty, kefir, ser, twarożek, soki, mrożone owoce, pasta sojowa.

A dalej już z tych składników możne kombinować i kombinować

Mam nadzieję, że coś Cię zainspiruję
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 18:52   #35
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 4 262
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

Co do przepisów to polecam puszkę. A na facebooku profil 'Weganizm. Spróbujesz?'. Często dodają jakieś ciekawostki, przepisy i linki do blogów wegetariańskich i wegańskich.
__________________
Nie wydaję pieniędzy na głupoty (tysięczna para butów NIE JEST głupotą)
Miłośniczka butów wszelakich

Podskakuję z Mel B.
Joga

Jem czekoladę aż uszy mi się trzęsą.
----------------------------
Używasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'
Paszczurek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 20:18   #36
Enji
Wtajemniczenie
 
Avatar Enji
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lewobrzeże
Wiadomości: 2 661
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

byłaaam ale lekarz mi kategorycznie kazał zaprzestać :d
Enji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 20:22   #37
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

odkryłam stronkę zwegowani i patrząc na niektóre przepisy to aż ślinka cieknie
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 07:40   #38
Oh Stella_Stellah_huh
Raczkowanie
 
Avatar Oh Stella_Stellah_huh
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Send a message via Skype™ to Oh Stella_Stellah_huh
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

Cytat:
Napisane przez anna3101 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy będą Ci pasować, ale na wszelki wypadek napiszę o swoich typowych śniadaniach

1. Wieczorem poprzedniego dnia ugotowane jajko, kawałek razowego chlebu, musli z mlekiem
2. Kanapki z ciemnego chleba i sera, jogurt naturalny ze świeżymi owocami (lub mrożonymi, wyjmuję wieczorem z zamrażarki, rano wrzucam do słoika i zabieram do pracy)
3. Garść orzechów, garść suszonych owoców, sok w małej buteleczce ze sklepu, kanapka z ciemnego chlebu i miodu lub dżemu
4. Kanapki z już wspomnianego razowego chlebu + kawałki awokado + zielenina (lubię koperek i szczypiorek) + cienkie plastry cebulki, twarożek.
5. Jabłko lub gruszka, kefir z płatkami owsianymi + len + pestki dyni

Podstawą dobrego śniadania jest zaopatrzenie W niedziele wieczorem przygotuję na cały tydzień (lub też miesiąc, bo niektóre rzeczy starczają na długo) torebkę do pracy lub po prostu składam to wszystko w jednym miejscu, żeby codziennie wrzucać do torebki: owoce świeże (jabłka, mandarynki, gruszki, pomarańcze, kiwi) orzechy, suszone owoce, opakowanie płatków owsianych lub żytnich lub musli, duży kawałek chleba razowego, słoik dżemu lub miodu, nasiona lnu, słonecznika, dyni, jakieś warzywa - pomidory, awokado, ogórki.

W lodówce na półce lub w sklepiku po drodze do pracy czekają jogurty, kefir, ser, twarożek, soki, mrożone owoce, pasta sojowa.

A dalej już z tych składników możne kombinować i kombinować

Mam nadzieję, że coś Cię zainspiruję
Dzięki Anna jesteś wielka.

Nie wiem jak wam, ale mi sprawiają kłopot codzienne zakupy. Żeby jeść muszę się kopnąć 1-2 x w tygodniu na mega zakupy do dużego supermarketu i zahaczyć o sklep z żywnością specjalistyczną a to mimo wszystko kawałek drogi i mnóstwo taszczenia. Pod domem mam 2 małe lokalne sklepy, w których kiedyś można było dostać tofu, kotlety sojowe, parówki i wędlinę z soi, ale teraz na pseudo-wege dziale postawili mi siemię lniane i makaron orkiszowy XD. W drugim sklepie taki dział nawet nie istnieje. Morzą mnie głodem dosłownie i czuję się dyskryminowana Raz udało mi się dostać tofu na bazarku, ale zapłaciłam za nie 10zł za 120 gram @_o robiłam curry z tofu dla 4-ech osób więc sam ser kosztował więcej niż kawałek mięcha. Nie wiem co z tym zaopatrzeniem, ale nie podoba mi się taki stan rzeczy. Wege-działy umierają?
__________________
And time is on your side
Its on your side now
Not pushing you down
And all around, no
It’s no cause for concern


Oh Stella_Stellah_huh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 10:16   #39
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 4 262
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

Cytat:
Napisane przez Oh Stella_Stellah_huh Pokaż wiadomość
Dzięki Anna jesteś wielka.

Nie wiem jak wam, ale mi sprawiają kłopot codzienne zakupy. Żeby jeść muszę się kopnąć 1-2 x w tygodniu na mega zakupy do dużego supermarketu i zahaczyć o sklep z żywnością specjalistyczną a to mimo wszystko kawałek drogi i mnóstwo taszczenia. Pod domem mam 2 małe lokalne sklepy, w których kiedyś można było dostać tofu, kotlety sojowe, parówki i wędlinę z soi, ale teraz na pseudo-wege dziale postawili mi siemię lniane i makaron orkiszowy XD. W drugim sklepie taki dział nawet nie istnieje. Morzą mnie głodem dosłownie i czuję się dyskryminowana Raz udało mi się dostać tofu na bazarku, ale zapłaciłam za nie 10zł za 120 gram @_o robiłam curry z tofu dla 4-ech osób więc sam ser kosztował więcej niż kawałek mięcha. Nie wiem co z tym zaopatrzeniem, ale nie podoba mi się taki stan rzeczy. Wege-działy umierają?
Chyba niestety tak. W moim mieście (pochodzę z takiej miejscowości średniej wielkości) nie można już nigdzie dostać tofu. Mleko sojowe jeszcze trafić można (dwa sklepy). Soja tylko w jednym. Kotlety sojowe gotowe w jednym lub dwu sklepach. Myślałam, że po przeprowadzce do większego miasta to będę miała też i wybór większy. Guzik prawda, nachodzić się trzeba. Całe szczęście, że nie ciągnie mnie do tego sojowego paskudztwa Zdecydowanie bardziej wolę warzywka i sery.
__________________
Nie wydaję pieniędzy na głupoty (tysięczna para butów NIE JEST głupotą)
Miłośniczka butów wszelakich

Podskakuję z Mel B.
Joga

Jem czekoladę aż uszy mi się trzęsą.
----------------------------
Używasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'
Paszczurek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 11:23   #40
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

Cytat:
Napisane przez Oh Stella_Stellah_huh Pokaż wiadomość
Nie wiem jak wam, ale mi sprawiają kłopot codzienne zakupy. Żeby jeść muszę się kopnąć 1-2 x w tygodniu na mega zakupy do dużego supermarketu i zahaczyć o sklep z żywnością specjalistyczną a to mimo wszystko kawałek drogi i mnóstwo taszczenia. Pod domem mam 2 małe lokalne sklepy, w których kiedyś można było dostać tofu, kotlety sojowe, parówki i wędlinę z soi, ale teraz na pseudo-wege dziale postawili mi siemię lniane i makaron orkiszowy XD. W drugim sklepie taki dział nawet nie istnieje. Morzą mnie głodem dosłownie i czuję się dyskryminowana Raz udało mi się dostać tofu na bazarku, ale zapłaciłam za nie 10zł za 120 gram @_o robiłam curry z tofu dla 4-ech osób więc sam ser kosztował więcej niż kawałek mięcha. Nie wiem co z tym zaopatrzeniem, ale nie podoba mi się taki stan rzeczy. Wege-działy umierają?
Ja lubię zakupy i mam to szczęście, że w Piotrze i Pawle oraz na bazarku mam wszystko, czego mi potrzeba Akurat soję jem niezbyt często, bo bardzo mało jest dobrych z niej produktów, bez konserwantów, barwników i innych paskudztw. Ale często kupuję mleka roślinne - owsiane, sojowe, ryżowe - w Piotrze jest cała półka.
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 18:31   #41
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

ja bylam wege przez blisko 10 lat ale przez pewne problemy zdrowotne juz nie jestem tyle ze miesa jakos duzo nie jadam

tez nie rozumiem takiego pojecia ,, jestem tak prawie wegetarianka " albo sie jest albo sie nie jest

to jak powiem ze prawie jestem dziewica to tez bedzie poprawne?


co do przepisow to mozna naprawde znalesc tak urozmaicona mase przepisow i blogow wege ze teraz to bycie wege to nie roblem znalesc cos smacznego

sama po sobie wiem - jakbym chciala i bym sie zaparla ze nie chce zupelnie jesc miesa to bym mogla ( no skoro raz moglam przez tyle lat to i teraz bym mogla pewnie ) ale puki co musialabym chyba do tego znowu ,,dorosnac " tak tak
to powazna decyzja
znalam i takich wegetarian co po prostu wylaczali z diety mieso itp i nie zastepowali tego odpowiednio ale jakas tam wiedze mam co w czym itd


cres - kotlety sojowe wlasnej roboty to dopiero jest po tych papierowych pieciominutowkach ze sklepu co sie zalewa i wrzuca na patelnie to jest ogromna roznica jak sie takiego swojskiego sprobuje
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-10, 19:17   #42
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

a dziewczyny nie uważacie, że bycie wegetarianiem jest drogie?
(tzn ja jem schabowe, więc pytam )
ale jak się wyzbyć mięsa a i produktów typowo mlecznych (w sensie mleko, jajka) to typowe zamiennik to to chyba drogo wychodzi co'nie?
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 20:22   #43
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

wszystko zalezy co sie gotuje bo ja pamietam wcale duzo wiecej nie wydawalismy ale ja robilam mnostwo przetworow z salatkami , przecierami , kompotami , sokami itd + jakies suszonki z warzyw + mrozonki

no i przez jakis tam czas wegetarianizmu mialam swoje warzywka
nieduzo ale na 2 osoby to zawsze jakos lepiej bylo ze swoimi
zakupy ktore mozna bylo zrobic w wiekszych ilosciach kupowalam taniej

mysle ze biorac pod uwage ceny mies a wiadomo samego miesa taki miesozerca nie je bo i warzywko tez czasem trzeba i kasze i ryze itd to duzej roznicy nie byloby
no chybaze ktos jada same rarytasy albo zywi sie tylko w barach wege to i ceny inne
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 16:53   #44
AnnaFabisiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 48
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

zanim przestałam jeść mięso to się zastanawiałam co ci ludzie jedzą moi znajomi teraz tak o mnie myślą sobie ale ok, moja przyjaciółka jest wegetarianką i w poprzednim roku urodziła zdowiutkie dziecko które rośnie jak na drożdżach znam też jedną rodzinę co oni są wege i wszyscy też zdrowi są, ale zaczęłam ten wątek bo nadal spotykam się z pukaniem w czoło, a przecież jest mnóstwo portali, znanych osób i miejsc z jedzeniem, jak mi się nie chce robić kotletów sojowych to mam szybki przepis, gotuję ryż, tofu na patelnię z curry, lubię wędzone jakoś lepiej mi spakuje, do tego jakaś surówka lub kapustka kiszona polecam pycha tylko minusem jest że w wielu miejscach z jedzeniem jest mało w karcie dla wege, no zawsze mogę iść do kebaba na falafela, a was jak odbiera otoczenie?

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
a dziewczyny nie uważacie, że bycie wegetarianiem jest drogie?
(tzn ja jem schabowe, więc pytam )
ale jak się wyzbyć mięsa a i produktów typowo mlecznych (w sensie mleko, jajka) to typowe zamiennik to to chyba drogo wychodzi co'nie?

moim zdaniem tańsze patrząc na ceny mięska, cieciorka wygrywa
AnnaFabisiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 18:10   #45
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

ostatnio skuszona tym wątkiem czaję się na spróbowanie tofu.

ten ser można jeść taki od razu z opakowania?
a jakbym chciała usmażyć to co powinnam zrobić? normalnie panierkę z jajka i bułki?
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 08:11   #46
Oh Stella_Stellah_huh
Raczkowanie
 
Avatar Oh Stella_Stellah_huh
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Send a message via Skype™ to Oh Stella_Stellah_huh
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
ostatnio skuszona tym wątkiem czaję się na spróbowanie tofu.

ten ser można jeść taki od razu z opakowania?
a jakbym chciała usmażyć to co powinnam zrobić? normalnie panierkę z jajka i bułki?
Tak od razu z opakowania nie polecam bo się zrazisz tofu w zasadzie nie ma żadnego smaku. Nabiera smaku tego co do niego dodasz. Ja jestem absolutnie zakochana w agedashi tofu, czyli smażonego tofu podanego na ciepło z obłędnym sosem, szczypiorkiem, tartym imbirem i rzodkwią. W oryginale to sos z dość skomplikowanych składników jak płatki bonito, bulion dashi, ale udało mi się powtórzyć smak używając prostych składników dostępnych w każdym sklepie. Generalnie tofu najlepiej marynować (np sos sojowy, albo lepiej teriyaki), albo obtaczać w mące kukurydzianej/ryżowej/ziemniaczanej, smażyć na patelni i podawać z sosami warzywnymi, pastą curry (jakieś 7 zł za saszetkę) i mleczkiem kokosowym. Uwielbiam też błyskawiczne tofu smażone ze słodko-kwaśnym sosem z ananasem i bambusem
__________________
And time is on your side
Its on your side now
Not pushing you down
And all around, no
It’s no cause for concern


Oh Stella_Stellah_huh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 10:43   #47
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość

cres - kotlety sojowe wlasnej roboty to dopiero jest po tych papierowych pieciominutowkach ze sklepu co sie zalewa i wrzuca na patelnie to jest ogromna roznica jak sie takiego swojskiego sprobuje
kochana a masz sprawdzony przepis?
moze wrzucisz w przepisy ?
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 13:29   #48
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

Cytat:
Napisane przez AnnaFabisiak Pokaż wiadomość
zanim przestałam jeść mięso to się zastanawiałam co ci ludzie jedzą moi znajomi teraz tak o mnie myślą sobie ale ok, moja przyjaciółka jest wegetarianką i w poprzednim roku urodziła zdowiutkie dziecko które rośnie jak na drożdżach znam też jedną rodzinę co oni są wege i wszyscy też zdrowi są, ale zaczęłam ten wątek bo nadal spotykam się z pukaniem w czoło, a przecież jest mnóstwo portali, znanych osób i miejsc z jedzeniem, jak mi się nie chce robić kotletów sojowych to mam szybki przepis, gotuję ryż, tofu na patelnię z curry, lubię wędzone jakoś lepiej mi spakuje, do tego jakaś surówka lub kapustka kiszona polecam pycha tylko minusem jest że w wielu miejscach z jedzeniem jest mało w karcie dla wege, no zawsze mogę iść do kebaba na falafela, a was jak odbiera otoczenie?
No mnie też czasami odbierają tak samo Ale osoby bardziej bliskie z czasem przyzwyczaiły się.

Dieta wegetariańska może być droga (bo świeże warzywa i owoce jednak kosztują), ale moim zdaniem bardziej się opłaca, bo człowiek jest bardziej zdrowy i mniej wydaje na leki. U mnie wyniki badań są teraz o niebo lepsze Na mięsie miałam ciągłe problemy z żelazem, teraz mam wszystko w normie i nie biorę już żadnych na to suplementów.
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 00:17   #49
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

Cytat:
Napisane przez crescent Pokaż wiadomość
kochana a masz sprawdzony przepis?
moze wrzucisz w przepisy ?
kochana tylko ja tu soi dawno nie widzialam takiej w fasolce ale obiecuje jak znajde w moich przepisach ( caly zeszyt z czasow wege chyba mam i porzadkuje troche powoli ) to napewno wrzuce tylko pewnie bez fotek
tyle ze ten kotlet z soi nie bedzie takim czyms papierowym jak z marketu tylko razej cos jak warzywne cos usmarzone ale trzeba przyznac ze moga wyjsc smazne dania jak sie czlowiek postara

Cres daj mi tylko troche czasu i sie przypomnij za pare dni a najlepiej w pon / wt bo mam wolne
wrzuc na pw przypomnienie a nawet kiedys sie poswiece i znajde gdzies soje tylko mam problem bo blendera niemam na tym mieszkaniu a mam w planie kupic tylko ciagle os wypada z wydatkow

obieuje wrzuce jakies przepisy
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-25, 14:36   #50
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

spoko Irenko. jak cos wrzuc w skarbonke
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 22:36   #51
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

wrzuce do siebie w profilu w przepisy wie wiecej osob skorzysta niz tylko klub
tylko daj mi troche czasu bo naprawde kiepsko sie czuje
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 09:26   #52
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
wrzuce do siebie w profilu w przepisy wie wiecej osob skorzysta niz tylko klub
tylko daj mi troche czasu bo naprawde kiepsko sie czuje
wiem wiem spokojnie mi sie nie spieszy
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 17:14   #53
AnnaFabisiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 48
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

polecam kotlety z cieciorki, cieciorkę nie z puszki a taką suchą można kupić na bazarkach i w zwykłych sklepach, trzeba ją namoczyć na całą noc dużą garść ciecierzycy wrzucam do miksera i dodaję jajko, czosnek, natkę pietruszki, sol i i aby się to skleiło to dodaję bułki tartej albo kaszy mannej ulepione kulki na rozgrzaną patelnię i się smażą
AnnaFabisiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 21:54   #54
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

ja takie robilam z zoltej drobniutkiej fasoli mung
moczylam to powiedzmy na noc albo kilka dobrych godzin
plukalam
najlepiej kilka razy
miksowalam to niewiem hmm miazdzylam ?! blenderem albo pamietam kiedys mialam taki specjalny mlynek do kawy na przyprawy w sumie go uzywalam bo kawy i tak nie pijalam wtedy
ah lepiej blenderem bo z tego co pamietam to te fasolki miazdzylam z odrobina wody
byly tak zalane powiedzmy na mala miseczke fasolek mung bylo tyle wody ze ich nie zakrywalo calkiem ale byly w wodzie
po zmiksowaniu dodawalam sol,pieprz, przyprawy ( i tu zalezy co kto lubi ale ja glownie dawalam slodka papryke , troszke ostrej papryki i kurkume czasem lisc kozieradki )
jak papka byla za rzadka dodawalam lyzke lub dwie maki lub jeszcze lepiej maki groszkowej
rozgrzewalam patelnie z olejem i smazylam
do zarumienienia
wychodzily takie chrupkie placuszki

jajek wtedy nie jadlam wiec robilam bez jajek ale pewnie w wersji z jajkiem tez bylyby dobre
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 16:36   #55
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

Czytałyście?
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/we...obe-psychiczna
__________________
czytam


CBT
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 19:04   #56
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

dla mnie strona jest offline
moze potem cos zadziala
Co tam bylo ?
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 19:17   #57
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
dla mnie strona jest offline
moze potem cos zadziala
Co tam bylo ?
Cytuję:
Wegetarianizm został uznany za chorobę psychiczną

"Większość wegetarian na całym świecie będzie w szoku, ponieważ eksperci ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) uznali ich, jako umysłowo chorych. Przedstawiciele ruchów propagujących humanitaryzm względem zwierząt i zdrowy styl życia według nich powinni znaleźć się na liście pacjentów szpitali psychiatrycznych.

Wegetarianie od dawna znajdują się pod ostrzałem ludzi, którym trudno uwierzyć w coś takiego jak skuteczne i bezbolesne istnienie przy rezygnacji z jedzenia mięsa. Wiele "Zwierząt pastwiskowych", jak określają ich pejoratywnie amatorzy kebabów i steków jest wręcz zmuszonych ukrywać swoje kulinarne upodobania, aby uniknąć prześladowania i kpin ze strony innych osób.

Jako główny argument stosowany przez przeciwników wegetarianizmu zazwyczaj stwierdza się, że zdrowe przetrwanie bez produktów zwierzęcych nie jest możliwe, że człowiek jest z natury drapieżnikiem, a tysiące krów i świń ubitych na mięso codziennie jest wynikiem doboru naturalnego.

W odpowiedzi, zwolennicy "diety humanitarnej" wyprodukowali setki książek i filmów, w których wyjaśniają, w jaki sposób można uzyskać wszystkie witaminy z owoców i warzyw, porównując rzeźnie do hitlerowskich obozów zagłady. Bądź co bądź w wyniku ostatnich deklaracji WHO wegetariańska społeczność międzynarodowa poniosła kolejny cios.

I nie jest to tylko złośliwą emanacją małostkowości i konserwatyzmu autorytetów ze Światowej Organizacji Zdrowia. Niedawno pod auspicjami WHO odbyło się seminarium, na którym wydano rozszerzoną listę chorób, które należy zwalczać przez psychiatrę. Wegetarianizm i surowa dieta znalazły się w towarzystwie innych dolegliwości psychicznych, które mieszczą się w definicji "przyzwyczajenia i zaburzenia impulsowe".

Zwolennicy ścisłej diety bywają klasyfikowani, jako osoby nieodpowiedzialne. Powodem tego było niedawne zdarzenie w hiszpańskiej Maladze, gdzie w jednej z lokalnych rodzin właśnie purystyczne zwyczaje żywieniowe doprowadziły ich dzieci do stanu śpiączki. Zakazano im jedzenia mięsa i produktów, które zostały poddane obróbce termicznej, czyli gotowanych, smażonych, grillowanych i innych. Dzieci uratowali sąsiedzi, którzy na czas wezwali lekarza i policję. Niekompetentni dorośli "wegetarianie" zostali wysłani do szpitala psychiatrycznego.

Opublikowany przez WHO dokument wywołał burzę protestów wśród wegetarian na całym świecie. Napisali wiele listów do organizacji, która potwierdziła, że ​​dobrze przygotowana dieta warzywna nie jest zła, po prostu nie można na siłę narzucać swojego punktu widzenia innym, powodując na przykład, żeby dzieci musiały zrezygnować z mięsa.

Dla pocieszenia wegetarian warto przypomnieć, że WHO już kiedyś w wyniku głosowania ustaliło, że homoseksualizm nie jest chorobą więc skoro można coś takiego stwierdzić podnosząc rękę to można też stwierdzić, że sposób żywienia jest zaburzeniem psychicznym. Cóż, postęp w akcji.
Źródło: http://www.newsland.ru/news/detail/id/922965/"


Jestem zdania, że to jakaś bzdura, strona WHO się nie otwiera, a wszyscy linkują tylko newsland.ru. Przecież wegetarianizm został uznany za zdrowy na każdym etapie życia.
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 21:17   #58
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

Doprawdy zabawne, wczoraj było ok, a dzisiaj jestem chora psychicznie Przykłady wegetarianizmu podane w artykule są wzięte z głębokiej okrężnicy. Trzeba być niepoważnym, żeby oceniać ogół na podstawie mniejszości cechującej się fanatyzmem (głodzenie dzieci). Jeśli ta decyzja WHO nie jest żartem, to może organizacja powinna wykazać się konsekwencją w swoim postępowaniu i uznać za zaburzenie psychiczne np. religę? Ta przecież jak nic mieści się w definicji "przyzwyczajenia i zaburzenia impulsowe".
Poza tym wg autora wegetarianizm=tylko dieta surowa lub ewentualnie tylko warzywna, co jest bzdurą.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 21:19   #59
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

Cytat:
Napisane przez Parvati Pokaż wiadomość
jeden wielki bełkot
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 01:33   #60
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: czy są tu jakieś Wegetarianki?

o matko polowy nie doczytalam i smiac sie nie moge dzis prosze was ja mam chory zoladek

kto to wymyslil
chyba doczytam do konca i spac
to wymyslili .. choroba psychiczna
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.