Wesele tylko z tymi, z którymi ma się kontakt - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-28, 09:06   #1
Lunola
Raczkowanie
 
Avatar Lunola
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 443

Wesele tylko z tymi, z którymi ma się kontakt


Zacznę od tego, że mój narzeczony w ogóle jest przeciwnikiem ślubu i wesela. Na oświadczyny czekałam 7lat Ja też nie chce wielkiej imprezy, dlatego ustaliliśmy, że zrobimy wesele dla tych, z którymi mamy kontakt, niezależnie od pokrewieństwa.
Planowany termin czerwiec 2022.

Problem oczywiście zaczął się gdy przedstawiłam pomysł moim rodzicielom. Tata stwierdził, że nie wypada i jak to wygląda, że zaprosimy brata mamy ( mamy dobry kontakt, widzimy się na urodzinach, świętach, grillach), a jego rodzeństwa nie (widujmy się tylko na dużych imprezach rodzinnych).
Nie chodzi o to, że ich nie lubimy. Na każdym z takich spotkań, gdzie widzimy się z rodziną taty jest przyjemnie. Pośmiejemy się, pobawimy, ale w ciągu roku kontaktu nie mamy.
Dodam, że zaproszenie rodzeństwa taty wraz z dziećmi (już dorosłymi) to minimum 100osób.

Wyszła też kwestia kasy. Tata powiedział, że co się przejmuję jak oni wykładają. Jednak tak jak wszyscy obecnie, rodzice mają spore problemy finansowe, więc nie chce brać od nich pieniędzy. Do 50 osób stwierdziliśmy, że damy radę powoli sami wszystko opłacić.

Pewnie ja jeszcze bym się ugięła. Jednak na myśl o tłumach na weselu mam dreszcze Jednak nie chce stawiać narzeczonego w niezręcznej sytuacji. W końcu to nasz dzień.

Jestem w kropce. Z rodzicami mamy świetny kontakt i nie chce robić im przykrości kogoś nie zapraszając. Z rodziną taty na jakiś większych spotkaniach też dogadujemy się dobrze i nie chce zgrzytów. Z drugiej strony nie planowaliśmy takiego obrotu sprawy, a wiem, że narzeczony już na małym weselu będzie się męczyć.
Już nawet myślałam, czy się nie spiąć i nie zorganizować wszystkiego w czerwcu 2021, i liczbę osób wytłumaczyć obostrzeniami pandemicznymi. Jest też opcja z całkowitej rezygnacji z wesela, ale obawiam się, że tego żałowałabym do końca życia...

Czas planowania ślubu i wesela, na który długo czekałam nie jest ekscytujący, a tylko teraz mnie dołuje
__________________
"Ostatecznie jestem kobietą... i bardzo mnie to cieszy!"
Lunola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 20:40   #2
alex_xandra
Przyczajenie
 
Avatar alex_xandra
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 9
Dot.: Wesele tylko z tymi, z którymi ma się kontakt

Myślę że to Twój dzień (i oczywiście narzeczonego), i powinien być taki, jak Wy go widzicie! Ja kompletnie nie rozumiem tej idei wielkich ślubów i zapraszania ludzi których nie widziało się na oczy od lat.
Bądź szczera z najbliższymi, powiedz jaka jest Twoja motywacja, powiedz o swoich oczekiwaniach, ale też bądź stanowcza. Ja w sumie miałam trochę podobnie. Na ślub z rodziny planuję zaprosić w sumie tylko rodziców i rodzeństwo rodziców, ale to tylko dlatego żeby rodzice nie czuli się obco. Powiedziałam im że nie interesuje mnie co wypada a co nie, chcę czuć się komfortowo w swój dzień i chcę żeby byli tam ludzie którym na mnie zależy. Zrozumieli. Myślę że Twoi też zrozumieją, przecież o szczęście i komfort ich dziecka chodzi
alex_xandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 02:06   #3
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Wesele tylko z tymi, z którymi ma się kontakt

U mnie było podobnie: zapraszając całą rodzinę wesele wyszłoby na grubo ponad 100 osób. Zrezygnowałam z zapraszania kuzynostwa (nie mam kontaktu prawie z żadnym z nich, a jest ich ponad 20 osób, a do tego dochodzi około 10 siostrzeńców i bratanków). Wszystkim ciotkom i wujkom mówiłam, że rodzina jest bardzo duża, a nie chcemy dużej imprezy i w sumie każdy to rozumiał, albo starał się zrozumieć. Ostatecznie wesele było na 60 osób. U mnie też rodzice płacili za wesele, ale nie mieli podejścia "zastaw się, a postaw się".
Nie żałuję naszej decyzji, na imprezie nie było przypadkowych osób. Jednak ja zaprosiłam rodzeństwo rodziców, a zrezygnowałam z ich dzieci. Gdybym wybierała, że tego wujka zaproszę, a tej ciotki nie to na pewno byłyby zgrzyty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 12:44   #4
jagnapik
Raczkowanie
 
Avatar jagnapik
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 149
Dot.: Wesele tylko z tymi, z którymi ma się kontakt

Sama równiez nie organizowałam dużego wesela, tylko po prostu obiad poślubny i jestem zadowolona z decyzji jaką podjęłam. Po pierwsze kosztowało nas to o wiele mniej, nie musieliśmy wydawać ogromnych funduszy na wesele. Po drugie pojechaliśmy sobie po weselu na wypaśną dwutygodniową podróż poślubną (Santorini).

Wiadomo, ze kilka ciotek w rodzinie się oburzyło, ze nie dostali zaproszenia. Z drugiej strony nie utrzymuję z nimi kontaktu tak wiec nie widziałam powodu, dla którego miałabym ich zapraszac. Poza tym pewnie i tak by nie przyszły. https://hanzapalac.pl/177/b,12/blog/...b_zorganizowac

Edytowane przez jagnapik
Czas edycji: 2020-10-30 o 07:46
jagnapik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-27 13:44:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.