Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64. - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-03-12, 09:10   #3481
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
No ale co z tego? Przecież to oczywiste, że większa i bardziej skomplikowana szafa jest droższa niż mniejsza. Czy po co to piszesz?

Dyskusja nie dotyczy cen szaf w Polsce tylko stosunku cena szafy zrobionej przez stolarza a cena szafy z ikei.

Więc porównałam cenę szafy małej zrobionej przez stolarza na korytarzu z szafą małą z ikea.

Mam z ikei dużą szafę, podobną do tej, której zdjęcie umieściłaś (raczej niższą) i kosztowała mnie ok. 3 tys. trochę ponad rok temu. Plus 2 całe dni dwóch osób na składanie, przytwierdzanie do ściany, poprawki, stawianie, itd. Plus reklamacja wadliwej części, więc czekanie.

Czyli znowu: cena bardzo podobna. Pod wpływem tego doświadczenia zdecydowałam się na stolarza, bo jak dla mnie ikea się nie opłaca: różnica w cenie minimalny a męczarnia straszna.
To ja mam jednak inne doświadczenia - mam dwie szafy z ikei - jedna 2tys, druga chyba z 2,3 tys. u stolarza nie dość, że takich drzwi jak mam bym nie dostała to jeszcze cena o wiele wieksza bo za każdą musialabym dac jakieś 4-5 tys.
Plus w sumie u stolarza mała możliwość zmian po czasie co jednak jest plusem ikei.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 09:11   #3482
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
No dobra to przestaje odstawiać ten cyrk z olejowaniem włosów, szkoda oleju bo lepiej zużyć do twarzy
Zmywalam normalnie szamponem, najpierw chwile splukiwalam ciepła woda w potem zwykle mycie szamponem. Czy zauważyłam więcej strączków po oleju? No właśnie nie bo czy nakladalam olej czy nie strąki pojawiały się tak samo szybko i w takiej samej ilości.

Obstawiam, że strąki są od wielokrotnie źle zmytego oleju.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 09:42   #3483
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
To ja mam jednak inne doświadczenia - mam dwie szafy z ikei - jedna 2tys, druga chyba z 2,3 tys. u stolarza nie dość, że takich drzwi jak mam bym nie dostała to jeszcze cena o wiele wieksza bo za każdą musialabym dac jakieś 4-5 tys.
Plus w sumie u stolarza mała możliwość zmian po czasie co jednak jest plusem ikei.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Ja tez, mam 2 szafy 160 cm dlugosci, cena jednej poznizej 2.000 wliczajac szuflady, wysuwane kosze, półki na buty, wiele uchwytow bo tak chcialam, wiadomo drążki, półki.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 10:48   #3484
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie odpowiedzi odnośnie postrzegania seksu i porodu w filmach/serialach
Już myślałam, że to może poje doświadczenia (odnośnie porodu to relacje bliskich osób) są jakieś oderwane od rzeczywistości. Ale zgodnie kilkanaście osób napisało, że to kompletnie nie to, co na ekranie. Więc ja się pytam - po co to tak przestawiać, skoro to nierealistyczne?! Z obawy, że prawdziwe przedstawienie seksu lub porodu się nie sprzeda? Wiadomo, że może być komedia albo parodia, ale zwykle te sceny mają być właśnie realne, ale nie są... Przedziwne dla mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A chciałabyś oglądać kilka-kilkanaście godzin porodu począwszy od pierwszych skurczy?
Poza tym to zależy od filmu czy serialu. Są produkcje pokazujące ładnie opakowaną wizję świata, są też takie, które lubią epatować brzydką fizjologią, więc może lepiej by było dyskutować na przykładach.

Poza tym być może najważniejsza kwestia - każdy widzi świat inaczej i jak weźmiesz kilka osób biorących udział w tym samym zdarzeniu, to może się okazać, że każda ma całkiem odmienne wrażenia i inaczej opowie historię.
Jakbyś była obserwatorem czyjegoś seksu, to może byś to odebrała jako niezręczne i żenujące, a dla którejś ze stron mogłoby to być np mistyczne przeżycie.
Jesteśmy bardzo ograniczeni w naszym postrzeganiu rzeczywistości.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 10:54   #3485
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

1) Czy któraś z was robiła hennę pudrową brwi? Polecacie? Waham się między henną pudrową, a makijażem permanentnym.
2) Czym najlepiej pozbyć się łupieżu?
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 11:06   #3486
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A chciałabyś oglądać kilka-kilkanaście godzin porodu począwszy od pierwszych skurczy?
Poza tym to zależy od filmu czy serialu. Są produkcje pokazujące ładnie opakowaną wizję świata, są też takie, które lubią epatować brzydką fizjologią, więc może lepiej by było dyskutować na przykładach.

Poza tym być może najważniejsza kwestia - każdy widzi świat inaczej i jak weźmiesz kilka osób biorących udział w tym samym zdarzeniu, to może się okazać, że każda ma całkiem odmienne wrażenia i inaczej opowie historię.
Jakbyś była obserwatorem czyjegoś seksu, to może byś to odebrała jako niezręczne i żenujące, a dla którejś ze stron mogłoby to być np mistyczne przeżycie.
Jesteśmy bardzo ograniczeni w naszym postrzeganiu rzeczywistości.
Masz rację, to bardzo istotny czynnik. Każdy odbiera konkretne przeżycia inaczej.
Co do scen porodu - nie chodziło mi o dokumentalne przedstawienie tej sytuacji, tylko takie bardziej ludzkie, bardziej prawdopodobne. Przykład: w moim otoczeniu kobiety nie były zaskakiwane rozpoczęciem porodu tak, jak ma to notorycznie miejsce w serialach (widowiskowe odejście wód płodowych w pracy czy na spotkaniu towarzyskim), a po 5 sekundach skurcze. To, że trwa to długo - ok, można się tego domyślić, ale zero w tych scenach czegoś odkrywczego, świeżego (poród w wodzie czy cesarka w serialu innym niż medyczny). I 5 minut po porodzie idealnie płaski brzuch (Rachel w Przyjaciołach miała pogrubiony brzuch nawet przez wiecej niż jeden odcinek i to się mega chwali. Chyba nigdzie indziej nie widziałam tego zabiegu).
Może mam słabą próbę badawczą i może statystycznie większość porodów jest aż tak spontaniczna i zaskakująca, nie wiem...
Z seksem domyślam się, że może być większa różnorodność i pierwszy seks z nowym partnerem odbywa się bez żadnych werbalnych wskazówek (mocniej, szybciej, ałł, zmieńmy pozycję itd), szczytują jednocześnie itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez squirrelqa
Czas edycji: 2022-03-12 o 11:09
squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 11:10   #3487
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

czy jakiś producent ma jogurt naturalny w dużym kubku który będzie taki sam jak te w małych? moje doświadczenia są takie że te w małych kubkach mają i inną konsystencję i inny smak niż te duże, nigdy nie natrafiłam na taki w większym kubku który by mi pasował
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-03-12, 11:24   #3488
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Mam trochę głupie pytanie: jak myjecie kibelek? W sensie używacie jakichś gąbek, czy może jednorazowych ściereczek? W środku, wiadomo, robię szczotką. Natomiast deskę i z zewnątrz myje gąbką (jak do naczyń) z domestosem. Ale kurz który jest za zewnątrz czasem ciężko dopłukać z tej gąbki. I zastanawiam się jakie macie metody, może coś udoskonale

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 11:35   #3489
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
1) Czy któraś z was robiła hennę pudrową brwi? Polecacie? Waham się między henną pudrową, a makijażem permanentnym.
2) Czym najlepiej pozbyć się łupieżu?
Ja nie polecam, bo efekt utrzymywał się jakiś tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 11:36   #3490
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Masz rację, to bardzo istotny czynnik. Każdy odbiera konkretne przeżycia inaczej.
Co do scen porodu - nie chodziło mi o dokumentalne przedstawienie tej sytuacji, tylko takie bardziej ludzkie, bardziej prawdopodobne. Przykład: w moim otoczeniu kobiety nie były zaskakiwane rozpoczęciem porodu tak, jak ma to notorycznie miejsce w serialach (widowiskowe odejście wód płodowych w pracy czy na spotkaniu towarzyskim), a po 5 sekundach skurcze. To, że trwa to długo - ok, można się tego domyślić, ale zero w tych scenach czegoś odkrywczego, świeżego (poród w wodzie czy cesarka w serialu innym niż medyczny). I 5 minut po porodzie idealnie płaski brzuch (Rachel w Przyjaciołach miała pogrubiony brzuch nawet przez wiecej niż jeden odcinek i to się mega chwali. Chyba nigdzie indziej nie widziałam tego zabiegu).
Może mam słabą próbę badawczą i może statystycznie większość porodów jest aż tak spontaniczna i zaskakująca, nie wiem...
Z seksem domyślam się, że może być większa różnorodność i pierwszy seks z nowym partnerem odbywa się bez żadnych werbalnych wskazówek (mocniej, szybciej, ałł, zmieńmy pozycję itd), szczytują jednocześnie itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A no tak, nie znam kobiety, której wody odeszły gdzieś w pracy albo w miejscu publicznym, ale też znane mi kobiety w końcówce ciąży siedzą w domu.
Chyba dość realistyczny obraz porodu jest w Cząstkach kobiety na Netflixie (ale powtarzam tylko opinie, bo sama nie widziałam).


Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Mam trochę głupie pytanie: jak myjecie kibelek? W sensie używacie jakichś gąbek, czy może jednorazowych ściereczek? W środku, wiadomo, robię szczotką. Natomiast deskę i z zewnątrz myje gąbką (jak do naczyń) z domestosem. Ale kurz który jest za zewnątrz czasem ciężko dopłukać z tej gąbki. I zastanawiam się jakie macie metody, może coś udoskonale

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Używam ścierek ze starych, jasnych t-shirtow, co jakiś czas je zmieniam. Wlewam do zlewu kapkę chloru, moczę taką ścierkę, myję kibel poza muszlą od środka, potem spuszczam te wodę, myję zlew inna ścierką.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 11:39   #3491
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A no tak, nie znam kobiety, której wody odeszły gdzieś w pracy albo w miejscu publicznym, ale też znane mi kobiety w końcówce ciąży siedzą w domu.
Chyba dość realistyczny obraz porodu jest w Cząstkach kobiety na Netflixie (ale powtarzam tylko opinie, bo sama nie widziałam).




Używam ścierek ze starych, jasnych t-shirtow, co jakiś czas je zmieniam. Wlewam do zlewu kapkę chloru, moczę taką ścierkę, myję kibel poza muszlą od środka, potem spuszczam te wodę, myję zlew inna ścierką.
A jest, polecam ten film

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-12, 11:47   #3492
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
1) Czy któraś z was robiła hennę pudrową brwi? Polecacie? Waham się między henną pudrową, a makijażem permanentnym.
2) Czym najlepiej pozbyć się łupieżu?
Ja robię regularnie hennę pudrową, ale efekt jest przez pierwszy tydzień, później już muszę się skupiać na brwiach i je malować. Gdybym teraz mogła zrobić i znalazła super salon, gdzie podobają mi się prace, to bym się zdecydowała na makijaż. Chociaz trochę się boje bo to jednak na dluzszy czas niż taka henna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 11:48   #3493
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Mam trochę głupie pytanie: jak myjecie kibelek? W sensie używacie jakichś gąbek, czy może jednorazowych ściereczek? W środku, wiadomo, robię szczotką. Natomiast deskę i z zewnątrz myje gąbką (jak do naczyń) z domestosem. Ale kurz który jest za zewnątrz czasem ciężko dopłukać z tej gąbki. I zastanawiam się jakie macie metody, może coś udoskonale

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rant jadę też szczotką, uważam żeby że szczotki nie pryskało i nie odbarwilo mi ubrań. Deskę lecę sprayem antybakteryjnym. Boki wodą z octem w atomizerze. Wycieram wszystko sciereczką z mikrofibry albo ręcznikiem papierowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 11:52   #3494
Liliom
Rozeznanie
 
Avatar Liliom
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Czy zwrot z Zary jest już tylko przez DPD? Zawsze przez paczkomaty albo w sklepie wracałam i się zdziwiłam jak spojrzałam na etykietę która mi wygenerowało.
Czy paczkę mogę umieścić w takim "paczkomacie" DPD? Bo mam obok i zdaje się że można tam tylko odbierać i nadawać opłacone paczki (no zwrot jest darmowy ale nie wiem), ktoś tak zwracał?
Liliom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 12:28   #3495
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Czym najlepiej pozbyć się łupieżu?
Mój tato pozbył się łupieżu dodając raz w tygodniu kilka kropel olejku z drzewka herbacianego do szamponu i szampon trzymał kilka minut na głowie, zanim spłukał.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 12:33   #3496
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
1) Czy któraś z was robiła hennę pudrową brwi? Polecacie? Waham się między henną pudrową, a makijażem permanentnym.
Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Ja nie polecam, bo efekt utrzymywał się jakiś tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez nie polecam. Robiłam i nie widzę różnicy między nią a zwykłą.

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
czy jakiś producent ma jogurt naturalny w dużym kubku który będzie taki sam jak te w małych? moje doświadczenia są takie że te w małych kubkach mają i inną konsystencję i inny smak niż te duże, nigdy nie natrafiłam na taki w większym kubku który by mi pasował
Kupuje zwykle tylko Zott Primo-duze i małe opakowania i chyba nie widzę różnicy w ich konsystencji .
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo


Edytowane przez Milennka03
Czas edycji: 2022-03-12 o 12:34
Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 12:43   #3497
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Tak a propos olejowania - ja często dodaję parę kropel oleju do pierwszego O w OMO i trzymam dosłownie kilka minut. Jak mam więcej czasu, to dodaję olej do końcowej maski i trzymam 20-30 minut. Odkąd zaczęłam używać olejów dostosowanych do porowatości moich włosów, to widzę efekty. A jak kiedyś nakładałam olej kokosowy (bo był modny i och ach cudowny środek na wszystko) to była masakra.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2022-03-12 o 12:47
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 12:54   #3498
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Może ten konkretny olej nie odpowiadał Twoim włosom?

Skoro pojawiały się strąki to albo olej za tresciwy, albo póki co nie potrzebujesz olejowania (strąki mogą pojawić w przypadku zbyt duże ilości emolientów czyli olejów)
Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Obstawiam, że strąki są od wielokrotnie źle zmytego oleju.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie chyba niestety to może nie być wina zmywania oleju, tzn na pewno mogło to mieć wpływ na jeszcze gorszy wygląd włosów ale strąki mam całe życie a oleju użyłam w ciągu ostatnich paru lat kilkanaście razy.
Ale tak czy siak koniec z olejem na włosy



Okulary przeciwsłoneczne z korekcją
Ile placilyscie za podmianę szkieł w okularach przeciwsłonecznych na szkła przyciemniane korekcyjne?
Byłam dziś w jednym salonie no name (nie sieciowka) i podano mi kosmiczne kwoty 190zl szkła + 50zl montaż + 40-120zl za nałożenie dodatkowych antyrefleksow (czy czegoś takiego co jest podobno polecane) + oczywiście cena oprawek. Czy to standardowe ceny?
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 12:59   #3499
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Wg mnie to normalna cena okularów korekcyjnych. Zawsze placę ok 200 zł więc nie widzę różnicy, czemu przeciwsłoneczne z korekcją miałyby kosztować mniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-12, 13:01   #3500
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Masz rację, to bardzo istotny czynnik. Każdy odbiera konkretne przeżycia inaczej.
Co do scen porodu - nie chodziło mi o dokumentalne przedstawienie tej sytuacji, tylko takie bardziej ludzkie, bardziej prawdopodobne. Przykład: w moim otoczeniu kobiety nie były zaskakiwane rozpoczęciem porodu tak, jak ma to notorycznie miejsce w serialach (widowiskowe odejście wód płodowych w pracy czy na spotkaniu towarzyskim), a po 5 sekundach skurcze. To, że trwa to długo - ok, można się tego domyślić, ale zero w tych scenach czegoś odkrywczego, świeżego (poród w wodzie czy cesarka w serialu innym niż medyczny). I 5 minut po porodzie idealnie płaski brzuch (Rachel w Przyjaciołach miała pogrubiony brzuch nawet przez wiecej niż jeden odcinek i to się mega chwali. Chyba nigdzie indziej nie widziałam tego zabiegu).
Może mam słabą próbę badawczą i może statystycznie większość porodów jest aż tak spontaniczna i zaskakująca, nie wiem...
Z seksem domyślam się, że może być większa różnorodność i pierwszy seks z nowym partnerem odbywa się bez żadnych werbalnych wskazówek (mocniej, szybciej, ałł, zmieńmy pozycję itd), szczytują jednocześnie itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polecam call the midwife, tam są przeróżne porody. Fakt, że historyczny serial, więc nikt tam nie rodzi w wannie, ani nie uprawia hipno porodu, ale sytuacje są przeróżne i całkiem miło się ogląda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 13:02   #3501
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Wg mnie to normalna cena okularów korekcyjnych. Zawsze placę ok 200 zł więc nie widzę różnicy, czemu przeciwsłoneczne z korekcją miałyby kosztować mniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie ja płaciłam (4lata temu) za szkła korekcyjne 80zl i nie miałam żadnej dodatkowej opłaty za montaż (w tym samym salonie kupowałam oprawy) i te kwoty które dziś usłyszałam mnie zaskoczyły.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 13:12   #3502
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Liliom Pokaż wiadomość
Czy zwrot z Zary jest już tylko przez DPD? Zawsze przez paczkomaty albo w sklepie wracałam i się zdziwiłam jak spojrzałam na etykietę która mi wygenerowało.
Czy paczkę mogę umieścić w takim "paczkomacie" DPD? Bo mam obok i zdaje się że można tam tylko odbierać i nadawać opłacone paczki (no zwrot jest darmowy ale nie wiem), ktoś tak zwracał?
Nie jest tylko przez DPD, a raczej wg "widzimisię" sklepu. Np. kupiłaś z przesyłką paczkomat InPost, a na zwrot dostałaś etykietę DPD pickup (ewentualnie do wyboru jest jeszcze kurier DPD, ale to podczas wybierania formy zwrotu na stronie sklepu). Paczkę zanosisz do punktu DPD pickup, o ile dobrze zrozumiałam -taka masz formę zwrotu. Możesz spróbować nadać w "paczkomacie" DPD, gdyż przesyłka zwrotna jest opłacona przez sklep. U mnie np. mogę w takim automacie tylko odebrać. Może u Ciebie da radę nadać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 13:21   #3503
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
1) Czy któraś z was robiła hennę pudrową brwi? Polecacie? Waham się między henną pudrową, a makijażem permanentnym.
2) Czym najlepiej pozbyć się łupieżu?
Robiłam to i to.
Różnica w długości efektu. W obu przypadkach wyraźnie mowilam, że chce naturalny efekt, a laska zrobiła mi tak pudrową, że dopiero po 2 tygodniach wyglądała ok. Za permanentny zaplacilam dużo, ale nie żałuję, bo jak ktoś nie wie to się nie zorientuje
Oczywiście to były 2 różne miejsca
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data


Edytowane przez nikisa
Czas edycji: 2022-03-12 o 13:26
nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 13:25   #3504
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
U mnie chyba niestety to może nie być wina zmywania oleju, tzn na pewno mogło to mieć wpływ na jeszcze gorszy wygląd włosów ale strąki mam całe życie a oleju użyłam w ciągu ostatnich paru lat kilkanaście razy.
Ale tak czy siak koniec z olejem na włosy



Okulary przeciwsłoneczne z korekcją
Ile placilyscie za podmianę szkieł w okularach przeciwsłonecznych na szkła przyciemniane korekcyjne?
Byłam dziś w jednym salonie no name (nie sieciowka) i podano mi kosmiczne kwoty 190zl szkła + 50zl montaż + 40-120zl za nałożenie dodatkowych antyrefleksow (czy czegoś takiego co jest podobno polecane) + oczywiście cena oprawek. Czy to standardowe ceny?
Kosmiczne kwoty? Wedlug mnie tanio, zaplacilam ostatnio za zwykle szkla 900zl. 200zl to ja placilam jakies 15lat temu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 13:25   #3505
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
U mnie chyba niestety to może nie być wina zmywania oleju, tzn na pewno mogło to mieć wpływ na jeszcze gorszy wygląd włosów ale strąki mam całe życie a oleju użyłam w ciągu ostatnich paru lat kilkanaście razy.
Ale tak czy siak koniec z olejem na włosy



Okulary przeciwsłoneczne z korekcją
Ile placilyscie za podmianę szkieł w okularach przeciwsłonecznych na szkła przyciemniane korekcyjne?
Byłam dziś w jednym salonie no name (nie sieciowka) i podano mi kosmiczne kwoty 190zl szkła + 50zl montaż + 40-120zl za nałożenie dodatkowych antyrefleksow (czy czegoś takiego co jest podobno polecane) + oczywiście cena oprawek. Czy to standardowe ceny?
300 zł kosztuje wymiana szkieł z antyrefleksem, do kompa itd no name, bo w muscat 500, a w jeszcze innym 600

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 13:59   #3506
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Co można dać w prezencie na 25 rocznicę ślubu?
Karty do sklepów odpadają.
Przy innej takiej okazji widziałam, że dostawali ręczniki, pościel, filiżanki.
Pościel odpada, nie wiem, jaką dużą mają kołdrę. Ręczniki jakoś mi się nie podobają, para, u której wcześniej byłam na takiej imprezie dostała ich tyle, że im chyba do końca życia wystarczy. Co jeszcze tego typu można dać?
To są tradycjonaliści, więc jakieś bardziej nietypowe rzeczy odpadają.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2022-03-12 o 14:00
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 14:13   #3507
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Rant jadę też szczotką, uważam żeby że szczotki nie pryskało i nie odbarwilo mi ubrań. Deskę lecę sprayem antybakteryjnym. Boki wodą z octem w atomizerze. Wycieram wszystko sciereczką z mikrofibry albo ręcznikiem papierowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A no tak, nie znam kobiety, której wody odeszły gdzieś w pracy albo w miejscu publicznym, ale też znane mi kobiety w końcówce ciąży siedzą w domu.
Chyba dość realistyczny obraz porodu jest w Cząstkach kobiety na Netflixie (ale powtarzam tylko opinie, bo sama nie widziałam).




Używam ścierek ze starych, jasnych t-shirtow, co jakiś czas je zmieniam. Wlewam do zlewu kapkę chloru, moczę taką ścierkę, myję kibel poza muszlą od środka, potem spuszczam te wodę, myję zlew inna ścierką.
Dzięki za odpowiedzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 14:26   #3508
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
2) Czym najlepiej pozbyć się łupieżu?
W moim przypadku ketokonazolem (Nizoral). Z tym że mam od dawna nawroty łupieżu i inne składniki już na mnie nie działają. Jak ktos ma pierwszy raz do czynienia, to może pomogą mu szampony do kwasem salicylowym, pirytonianem cynku albo siarczkiem selenu w składzie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 14:31   #3509
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Odkąd zaczęłam używać olejów dostosowanych do porowatości moich włosów, to widzę efekty. A jak kiedyś nakładałam olej kokosowy (bo był modny i och ach cudowny środek na wszystko) to była masakra.
U mnie było tak samo. Kiedyś popularny olej kokosowy zrobił mi masakrę na włosach, co mnie na długi czas odrzuciło od olejowania, potem poczytałam i dobrałam olej do swoich włosów i jest super.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
U mnie chyba niestety to może nie być wina zmywania oleju, tzn na pewno mogło to mieć wpływ na jeszcze gorszy wygląd włosów ale strąki mam całe życie a oleju użyłam w ciągu ostatnich paru lat kilkanaście razy.
Ale tak czy siak koniec z olejem na włosy
Olejowanie to świetna sprawa, ale trzeba dobrać właściwy olej i do pielęgnacji dołączyć maski, lub odżywki nawilżające. Pisałaś, że boisz się używać odżywek, bo obciążają Ci włosy. U mnie działały tak odżywki z silikonami, po użyciu miałam smętne, przyklapnięte włosy. Zrezygnowałam z takich odżywek i jest ok. Czy Ty nie masz przypadkiem rozjaśnianych włosów, bo one są bardzo kapryśne w pielęgnacji? (wiem, co mówię )
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 15:05   #3510
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Kosmiczne kwoty? Wedlug mnie tanio, zaplacilam ostatnio za zwykle szkla 900zl. 200zl to ja placilam jakies 15lat temu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
300 zł kosztuje wymiana szkieł z antyrefleksem, do kompa itd no name, bo w muscat 500, a w jeszcze innym 600

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok to już nie jestem tak oburzona Bo serio aż mnie wmurowało w porównaniu do tego co płaciłam ostatnio to dla mnie kosmos, ale wiem że wszystko drożeje więc spoko jakoś się z tym wydatkiem pogodzę albo najwyżej zafunduje sobie nowe okulary bez korekcji.

Co do okularów przeciwsłonecznych to czy bezpieczne są z rossmanna? Zawsze kupowałam u optyka, dzis spontanicznie zmierzyłam w rossmannie jedna parę i bardzo mi się spodobała ale czy takie okulary z drogerii nie uszkodzą wzroku? Nie chcę sobie zrobić krzywdy.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość

Olejowanie to świetna sprawa, ale trzeba dobrać właściwy olej i do pielęgnacji dołączyć maski, lub odżywki nawilżające. Pisałaś, że boisz się używać odżywek, bo obciążają Ci włosy. U mnie działały tak odżywki z silikonami, po użyciu miałam smętne, przyklapnięte włosy. Zrezygnowałam z takich odżywek i jest ok. Czy Ty nie masz przypadkiem rozjaśnianych włosów, bo one są bardzo kapryśne w pielęgnacji? (wiem, co mówię )
Włosy mam naturalne
Kupiłam dziś ta maskę z Lidla Cień i będę testować
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-09 19:22:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:11.