Akryl - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-22, 22:56   #1
Reni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 31

Akryl


Czy akryl, stosowany w kosmetyce paznokci, jest szkodliwy, czy nie ? Czy manikiurzystki, osoby narażone na wielogodzinne wdychanie oparów akrylu, mogą w przyszłości mieć problemy ze zdrowiem? W Internecie panuje chyba jakaś zmowa milczenia na ten temat, bo nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytanie . Tak bardzo chciałabym pracować jako manikiurzystka , ale mam skłonności do alergii . Czy to może być przeciwwskazaniem do pracy w tym zawodzie? Proszę, niech ktoś wreszcie powie mi prawdę .
Reni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 15:03   #2
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Akryl

Cytat:
Napisane przez Reni
Czy akryl, stosowany w kosmetyce paznokci, jest szkodliwy, czy nie ? Czy manikiurzystki, osoby narażone na wielogodzinne wdychanie oparów akrylu, mogą w przyszłości mieć problemy ze zdrowiem? W Internecie panuje chyba jakaś zmowa milczenia na ten temat, bo nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytanie . Tak bardzo chciałabym pracować jako manikiurzystka , ale mam skłonności do alergii . Czy to może być przeciwwskazaniem do pracy w tym zawodzie? Proszę, niech ktoś wreszcie powie mi prawdę .
Ja slyszalam, ze specyficzny "zapaszek" liqidu - akrylowych plynow, nie ma wplywu na zdrowie, tj. nie jest szkodliwy. Jednak jego zapach sam w sobie jest juz tak "chemiczny", ze ja na przyklad nie wytrzymalabym codziennej pracy w akrylach - wlasnie przez ten zapach. Dlatego wybralam zele...
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 17:34   #3
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Akryl

A ja słyszałam opinię o tym, że opary właśnie akrylowe szkodzą - mowa tu o tych kwasowych, ponoć są już jakieś bezzapachowe wynalazki akrylowe. Osobiście nie miałam z tym doczynienia ale jakoś nie przemawia do mnie akryl.

mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 20:46   #4
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Akryl

Cytat:
Napisane przez mona1978
A ja słyszałam opinię o tym, że opary właśnie akrylowe szkodzą - mowa tu o tych kwasowych, ponoć są już jakieś bezzapachowe wynalazki akrylowe. Osobiście nie miałam z tym doczynienia ale jakoś nie przemawia do mnie akryl.

"Bezzapachowe wynalazki akrylowe" - rzeczywiscie sa - czyli tak zwany bezwonny akryl, ale nawet on wydziela opary - chociaz ich nie czujemy.
Tak naprawde nie ma potwierdzonych badan czy opary z liquidu do rozpuszczania akrylowego proszku rzeczywiscie szkodza, ale samo przez sie nasuwa sie skojarzenie, ze to sama chemia, a ona w wiekszych ilosciach na pewno zdrowiu nie sluzy...
Kiedy rozmawialam o tym (czy te opary szkodza - to ciagle ich wdychanie przy pracy) mowily ze nie, coz, wybor nalezy do Was czy wolicie zele, czy akryle.
PS Musze dodac ciekawostke - tu we Wloszech akryle sa bardzo malo popularne, prawie wrecz nieznane. Najwieksze "wziecie" maja zele, na nastepnych miejscach, jedwab, resina.
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 20:50   #5
wścibiuszka
Zadomowienie
 
Avatar wścibiuszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 644
Dot.: Akryl

już gdzieś pisałam, że akryl okazał sie rakotwórczy i powoli salony wycofują się w tej usługi, do tego jego zapach wywołuje ból głowy
wścibiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 20:57   #6
madzila
Raczkowanie
 
Avatar madzila
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 143
Dot.: Akryl

JA od wczoraj jestem właścicielka bezwonnego likwidu do aklyli. ''Ponoć jest super'' tak słaszałam od doświadczonych stylistek, tylko trzeba sie liczyć z Cieżkimi poczatkami i nie zrażać sie.I rzeczwiśćie probowałam coś na próbe z niego wyklecić i narazie mam sporo poblemów. ale trenig czyni mistrzem POnoć to bujda ze Akryl jest szkodliwy . UE ma wystapić do krajów które wpowadziłu zakazy ich stosowania by poznosiła te zakazy.Niwiem jak jest z alergia.Ja pracuje na Akrylu i na zelu , obie metody lubie.Każda mam coś w sobie
madzila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 20:57   #7
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Akryl

Cytat:
Napisane przez wścibiuszka
już gdzieś pisałam, że akryl okazał sie rakotwórczy i powoli salony wycofują się w tej usługi, do tego jego zapach wywołuje ból głowy
O! A masz moze jakis artykul, ktory mowi o tej "rakotworczosci"? Chetnie bym poczytala. Z jakiego zrodla masz te wiadomosc?
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-18, 21:03   #8
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Akryl

Cytat:
Napisane przez madzila
JA od wczoraj jestem właścicielka bezwonnego likwidu do aklyli. ''Ponoć jest super'' tak słaszałam od doświadczonych stylistek, tylko trzeba sie liczyć z Cieżkimi poczatkami i nie zrażać sie.I rzeczwiśćie probowałam coś na próbe z niego wyklecić i narazie mam sporo poblemów. ale trenig czyni mistrzem POnoć to bujda ze Akryl jest szkodliwy . UE ma wystapić do krajów które wpowadziłu zakazy ich stosowania by poznosiła te zakazy.Niwiem jak jest z alergia.Ja pracuje na Akrylu i na zelu , obie metody lubie.Każda mam coś w sobie
No tak, nie mozna mowic, ze cos jest szkodliwe na 100%, rakotworcze itp. skoro sie nie dysponuje potwierdzonymi badaniami. Ja slyszalam, ze to, ze akryl jest rakotworczy to taki sam mit jak to, ze "akryl zniszczyl mi plytke" --> nieumiejetnie zdejmujace go raczki je zniszczyly - nie akryl (czy zel).
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 08:31   #9
MariolaDab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2
Dot.: Akryl

Myślę że jak chcesz pracować jako manikurzystka to będziesz miała do wyboru co najmniej kilka metod przedłużania paznokci i jeżeli akurat źle będziesz się czuła w akylu ze względu na jego zapach to zawsze można robić żel lub jedwab, lub metodę nail tek. Osobiście znam manikurzystkę, która po wieloletniej pracy na akrylu uczuliła się (robią



się jej takie ropne wykwity na dłoniach). Ja sama w chwili gdy zaszłą



m w ciążę



też przestałam pracować na akrylu.
MariolaDab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 12:59   #10
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Akryl

Kiedyś ( w latach 60) akryl rzeczywiście był szkodliwy dla zdrowia, gdyz uzywano metakrylanu matylu MMA, który szkodził naturalnej płytce panokcia i był toksyczny, teraz używa sie metakrtylanu etylu EMA, który pomimo nieprzyjemnego zapachu jest nieszkodliwy dla zdrowia!!!
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 08:29   #11
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Akryl

Ja też słyszałam plotki o wycofaniu akrylu ale to troche mało prawdopodobne bo żele również są robione na bazie akrylu ;-) Więc musieli by wszystko wycofać. Był kiedyś o tym cały wątek na eurofashion. Myślę jednak że ta praca taka zdrowa dla stylistek nie jest. Mnie również robią się wykwity na dłoniach i wszędzie tam gdzie spadnie pyłek z piłowanego żelu lub akrylu. Pracuję w rękawiczkach i już jest trochę lepiej, ale czasami zastanawiam się ile ja tego wdycham? Przecież to gdzieś się musi osadzać i chyba zakupię jeszcze maseczkę na twarz + pochłaniacz. Wprawdzie najtańsze to to nie jest ale to inwenstycja w zdrowie na przyszłość...
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-20, 08:49   #12
madzila
Raczkowanie
 
Avatar madzila
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 143
Dot.: Akryl

Dobry pochłaniacz mozna ponioc kupic juz za 300 zł , mysle ze warto
madzila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 16:58   #13
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Butterflynails
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 443
GG do Butterflynails
Dot.: Akryl

Polecam artykuł "Paznokcie akrylowe bezpieczne i eleganckie" w najnowszym numerze "Paznokci"
Obecnie stosowany akryl jest bezpieczny.
Jeśli komus przeszkadza zapach to zachęcam do stosowania liquidu bezwonnego NSI SPA
Zaopatrzenie się w pohłaniacz pyłu rónież zabezpiecza, przed pylicą płuc. Ale wdychanie pyłku akrylowego jest tak samo niebezpieczne dla stylistek jak wdychanie mąki przez piekarzy itd.
Butterflynails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:29.