Rada dotycząca podkładu! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-01, 15:39   #1
california_dream
Raczkowanie
 
Avatar california_dream
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 205
GG do california_dream

Rada dotycząca podkładu!


Drogie Wizażanki!
Od pewnego czasu zaczęłam używać podkładu Revlon Colorstay Softflex (dla cery tłustej i mieszanej). Chciałabym,żebyście poleciły mi inny podkład, który tak samo dobrze kryje i matuje jak revlon, jednak nie zapycha tak porów oraz nie jest tak ciężki. U mnie Revlon sprawdza się idealnie, jednak po zużyciu jednego opakowania moja cera jest w dużo gorszym stanie.

Mógłby mi ktoś doradzić?
__________________
Honey, you should see me in a crown.
california_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 15:56   #2
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Rada dotycząca podkładu!

Dość podobne do Colorstaya są Makeup Atelier Paris Waterproof i Estee Lauder Double Wear Ale czy te nie zatkają Ci porów, tego niestety nie umiem powiedzieć.
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 19:45   #3
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Rada dotycząca podkładu!

Ja bym radziła Double Wear Estee Lauder. Mnie nie zapycha. Tylko pamiętaj o umiarze w nakładaniu, produktu stosuje się naprawdę niewiele. Jeśli przesadzisz z Estelką to zrobi Ci się maska. Trzeba się nauczyć go dokładnie nakładac.
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 20:28   #4
viosna82
Raczkowanie
 
Avatar viosna82
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 373
Dot.: Rada dotycząca podkładu!

EL Double Wear owszem dobrze kryje i matuje, ale nie jest lżejszy od Revlonu. Moje odczucie jest takie, że Revlon jest jednak lżejszy i jest podobno tańszą, drogeryjną wersja EL. Posiadam oba, aczkolwiek używam tylko Revlonu. Ale, że całe życie szukałam matujących i kryjących podkładów, to mogę polecić następujące, jeśli nie miałaś (ciężko stwierdzić, czy są lekkie, bo pewnie żaden kryjący i matujący nie będzie, ale są całkiem przyzwoite):
1) Max Factor - Lasting Performance
2) jeśli chodzi o BB kremy azjatyckie to polecam Missha Perfect Cover - kryje idealnie i podobno leczy cerę
3) Vichy Dermablend - bardzo kryjący
4) Bourjois Healthy Mix - jest średnio kryjący i średnio matujący - tzn ja przy tłustej cerze go używam i trzyma się całkiem nieźle i jest na pewno lżejszy niż Revlon.
viosna82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 21:12   #5
california_dream
Raczkowanie
 
Avatar california_dream
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 205
GG do california_dream
Dot.: Rada dotycząca podkładu!

Lasting Performance używałam (chyba kolor ivory beige). Jednak ciemnieje na buzi, dlatego go odstawiłam. Zastanawiam się właśnie nad kupnem EL Double Wear.

Ogólnie mam maskarę z wybieraniem podkładu. Revlon Colorstay jest pierwszym fluidem, który nie warzy mi się na buzi. Reszta, nie ważne czy to Vichy czy Max Factor - we wszystkich moja cera po paru godzinach wyglądała jak poparzona
__________________
Honey, you should see me in a crown.
california_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 21:32   #6
viosna82
Raczkowanie
 
Avatar viosna82
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 373
Dot.: Rada dotycząca podkładu!

a czego używasz na podkład?
U mnie bez względu na podkład cera świeciłaby się jak latarnia najdalej po 3-4 godzinach. Ale używam dobrych pudrów matujących i kilka razy dziennie poprawiam, inaczej nie ma wyjścia. Podkład przypudrowuję pudrem naturalnym Dr. Hauschki takim białym sypkim i/lub pudrem Clinique sypkim w transparentnym kolorze - bardzo dobry produkt.
viosna82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 07:34   #7
Dorkax
Przyczajenie
 
Avatar Dorkax
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 26
Dot.: Rada dotycząca podkładu!

spróbuj podklad mineralny, ja uzywam EDM bo mi najbardziej pauje, ale dobry jest tez meow. Jak miałam problemy z cera to zamiast podkładu nakladalam korektor mineralny i było super. Musisz mieć dobrze nawilżoną twarz. Na wierzch uzywam fixera cryolan w pudrze (najlepszy), ale lżejszy jest art deco i w sumie przyzwoicie trzyma. Mogę jeszcze polecić finish glazel, który mieszam z minerałem i się tak maluje
Dorkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-02, 17:36   #8
california_dream
Raczkowanie
 
Avatar california_dream
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 205
GG do california_dream
Dot.: Rada dotycząca podkładu!

Cytat:
Napisane przez viosna82 Pokaż wiadomość
a czego używasz na podkład?
U mnie bez względu na podkład cera świeciłaby się jak latarnia najdalej po 3-4 godzinach. Ale używam dobrych pudrów matujących i kilka razy dziennie poprawiam, inaczej nie ma wyjścia. Podkład przypudrowuję pudrem naturalnym Dr. Hauschki takim białym sypkim i/lub pudrem Clinique sypkim w transparentnym kolorze - bardzo dobry produkt.

Ja zawsze używam pudru jako wykończenie makijażu, bo też byłaby masakra, jeżeli nakładałabym sam fluid.
__________________
Honey, you should see me in a crown.
california_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 10:39   #9
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Rada dotycząca podkładu!

Cytat:
Napisane przez california_dream Pokaż wiadomość
Ja zawsze używam pudru jako wykończenie makijażu, bo też byłaby masakra, jeżeli nakładałabym sam fluid.
Może fluid kryjący od Pharmaceris? Nie jest tak kryjący i trwały jak Revlon, ale daje radę, a przy tym jest delikatny dla skóry. Nie matuje specjalnie, ale skoro i tak używasz pudru, to może by zdał egzamin. Ja go lubię, mimo wszystkich jego wad.

Proponowałabym zaopatrzenie się w próbkę właśnie wymienionego podkładu Pharmaceris i któregoś z serii Iwostin Correctin (podobno dobre i delikatne), może akurat któryś Ci się spodoba?

A może któryś z podkładów MAC?
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 12:09   #10
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: Rada dotycząca podkładu!

używałam kiedyś podkładu z Inglota. wprawdzie po dwóch-trzech godzinach musiałam już poprawić makijaż, ale cera przez niego nie ucierpiała. był delikatny, buzia robiła się aksamitna i nigdy nie miałam efektu maski.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg podklad-inglot-ysm.jpg (15,8 KB, 0 załadowań)
__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.


sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 14:25   #11
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Rada dotycząca podkładu!

A jak zmywasz Colorstaya? Mi zapychał pory ale od kiedy oczyszczam buzię olejami jest w porządku.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-05, 18:46   #12
california_dream
Raczkowanie
 
Avatar california_dream
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 205
GG do california_dream
Dot.: Rada dotycząca podkładu!

Zmywam mleczkiem Garniera. Mi zależy bardzo na dobrym kryciu i macie, więc lekkie podkłady odpadają. Chyba zdecyduję się na EL Double Wear, bo kosmetyczka malowała mnie nim na studniówkę i przez całą noc przypudrowałam się ze dwa razy. Ale ja mam obsesję,że moja cera nie może się w ogóle świecić.
__________________
Honey, you should see me in a crown.
california_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 19:29   #13
kobieta oszczedna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 115
Dot.: Rada dotycząca podkładu!

Jak dla mnie tylko i wyłącznie Extralasting z Avonu - bardzo mocno kryje - wygładza nawet rozszerzone pory, nie mówiąc nawet o naczynkach, krostkach i innych rzeczach Jest faktycznie trwały i stosunkowo niedrogi. Perełka w Avonowej ofercie.
kobieta oszczedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 20:13   #14
beforeyou
Zakorzenienie
 
Avatar beforeyou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Osw
Wiadomości: 4 692
Dot.: Rada dotycząca podkładu!

porównać nie umiem , bo nigdy z niego nie korzystałam ale mogę polecić z KOBO jak dla mnie jest idealny i świetnie kryje tylko musisz sobie wybrać to co dokładnie oczekujesz po podkładzie , ja mam matujący i jestem z niego zadowolona
__________________
" Wanting to be someone else is a waste of the person you are. "



Klik i poznajesz mnie
beforeyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 00:59   #15
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Rada dotycząca podkładu!

Ja się nie zgadzam, że Double Wear jest cięższy od Revlonu. Uzywam go bardzo długo ( późna jesien-zima) i mnie nie zapycha. To znaczy trzeba się nauczyć go nakladać oszczędnie i najlepiej na krem i bazę. Inaczej będzie się tępo nakładał. Jego zaletą jest wydajnośc bo mi jedna buteleczka starcza na rok.
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:41.