dlaczego mnie szczypie woda Iwostin? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-11-14, 14:31   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

dlaczego mnie szczypie woda Iwostin?


Właśnie jestem po lekturze art. dotyczącego produktów Iwostin. Muszę przyznać, iż gdyby nie pierwsza negatywna reakcja po zetknięciu się z tymi kosmetykami pewnie bym nadal używała.
Strasznie po tej wodzie piekły mnie oczy, były załzawione (zawartość krzemionki)
Ciekawa jestem, czy podobna reakcja wystąpiła by po kremach?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-14, 14:34   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: dlaczego mnie szczypie woda Iwostin?

Wszystkie osoby z którymi rozmawiałam i które używały tej wody skarżyły się, że podrażnia oczy (moje też). Kremy nie mają tej wady
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-14, 15:38   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: dlaczego mnie szczypie woda Iwostin?

Tak jak opisalam, mnie takze po wodzie szczypaly oczy, ale jesli je omijalam to nie bylo problemu, nie wiem co jest tego powodem, zapewne jakis skladnik w wodzie, ale zauwazylam tez,ze gdy wody w pojemniku bylo juz nie duzo, rozpryskiwala sie bardziej rozproszona mgielka i wtedy problem szczypania oczu juz nie wystepowal, wiec moze takze dozownik ma na to wplyw.
Krem nawilzajacy jest dla mnie bardzo lagodny, uzywam go takze w okolicach oczu i nie wystepuje zadne podraznienie.
Dla osob o cerze bardzo suchej ten krem moze jednak okazac sie zbyt slabo nawilzajacy.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-14, 16:56   #4
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: dlaczego mnie szczypie woda Iwostin?

Justy napisała:
> Wszystkie osoby z którymi rozmawiałam i które używały tej >wody skarżyły się, że podrażnia oczy (moje też). Kremy nie mają tej wady

A tutaj bym się lekko nie zgodziła [img]icons/tongue.gif[/img] Oczy mnie może nie szczypały, ale przy bardzo przesuszonej skórze jaką miałam (rodzaj "tarki") - nawilżający krem Iwostinu "szczypał" skórę przynajmniej na początku. Nie przejęłam się tym wprawdzie zbytnio, bo nawilża możliwie, a że szczypie - to, mi przynajmniej, średnio przeszkadza.
Po pewnym czasie skóra wróciła do normy i szczypanie jak ręką odjął [img]icons/icon7.gif[/img] Ale był to pierwszy krem nawilżający który tak na mnie podziałał, a dodam, że nie mam wrażliwej skóry, ani alergicznej.

pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-14, 18:41   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: dlaczego mnie szczypie woda Iwostin?

A ja mam bardzo suchą skórę i krem IWOSTIN nie zadziałał w moim przypadku zbyt dobrze.Może nie wywołuje uczuleń ale ma dziwną konsystencję , jest jakby matowy i beztłuszczowy , co zupełnie nie nawilża mojej skóry
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-14, 18:46   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: dlaczego mnie szczypie woda Iwostin?

Tak jak wspominalam powyzej tez mam wrazenie, ze dla bardzo przesuszonej skory ten krem moze byc za lekki, producent powinien byl bardziej napisac dla cery mieszanej i suchej, ale nie bardzo suchej.
Ja mam wrazenie ze ten krem bardziej sprawdzi sie u osob z cera lekko przesuszona i mieszana cera, nadaje sie takze dla osob o cerze tlustej w jesienno-zimowej porze, gdy nie ma duzego mrozu.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-14, 19:05   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: dlaczego mnie szczypie woda Iwostin?

A czy mogłabyś mi polecić jakiś dobry krem dla mnie? Mam 22 lata i bardzo suchą skórę. Ostatnio używałam kremu tłustego Dermiki a nie byłam specjalnie zachwycona. Mam też pytanie- czy w moim wieku wystarczy oliwka w żelu -bo naprawdę jako jedna z niewielu świetnie nawilża moją skórę.
Pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-11-14, 21:56   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: dlaczego mnie szczypie woda Iwostin?

Carlo ciezko tak polecac, bo nigdy nie ma pewnosci, ze akurat trafie w twe upodobania i potrzeby skory, ale co ci moge zaproponowac:
- nie wiem czy ten krem tlusty to byl z serii Dermicea Dermiki jesli tak to jedna propozycja odpada, mialam ci bowiem zwrocic uwage wlasnie ta serie i na krem tlusty oraz krem silnie nawilzajacy, mozesz tez wyprobowac ich maseczki traktujac ja jako codzienny preparat na noc.
- krem Topialyse SVR dostepny w aptece, uprzedzam, ze tlusty, ale skuteczny 30ml-35-39zł,
- seria Re-lipid Dax Cosmetics
- krem nutrilogie 2 Vichy
- tutaj na forum dobrze pisano takze o serii Sequssimo Lierac
Oliwka takze sie nadaje, masz chyba na mysli ta z J&J.
Oparta jest ona na płynnej parafinie- mineral oil, kiedys pisalam tutaj , ze niektóre z firm naturalnych zarzucają, że jest to substancja otrzymywana z ropy naftowej, a przecież ropa naftowa to jak najbardziej naturalne źródło! Poza tym ciekła parafina czy wazelina są to składniki kosmetyczne uznawane za najbardziej bezpieczne i niepodrażniające substancje, o bardzo skutecznych właściwościach nawilżających, a nawet gojących zgodnie z informacjami podanymi w „Cosmetics&Toiletrie s” i „Cosmetic Dermatology”.
Dla bardzo suchej skory poleca sie takze uzywac oliwy z oliwek z pierwszego tloczenia extra virgin, wiem, ze wyda sie to moze dziwne, ale ja nawet spotkalam wsrod oferty zagranicznej kosmetyk oparty wylacznie na ogolnie dostepnej oliwie z oliwek, a cena za 30ml wynosila ok 30$, wiec chyba lepiej i taniej zwazajac na cene zastosowac oliwke dostepna w sklepie.
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-15, 08:42   #9
Madziulka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 12
Re: dlaczego mnie szczypie woda Iwostin?

Dla skóry suchej polecam płyn linomag- jest to witamina F (inaczej NNKT- niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe) rozpuszczona w oleju lnianym. Bardzo dobrze nawilża, natłuszcza i łagodzi podrażnienia. Koszt- ok. 5 zł.
Madziulka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:06.