Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-13, 13:58   #61
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Bioderma Spray 50+/UVA 35


Skład: Water,Dicaprylyl Carbonate,Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramathybutylphenol,But yl Methoxydibenzoylmethane,E thylhexyl Triazone,Octocrylene,Alko hol Denat,Polysobrate 60,Sorbitan Sterate,Dimethiconol Behenate,Dimethicone,Toco pheryl Acetate,Ectoin,Mannitol,X ylitol,Rhamnose,Fructo-Oligosaccharides,Decyl Glucoside,Trimethysiloxys ilicate,Steareth-20,Xanthan Gum,Disodium Edta,Peg-4,Dilaurate,Peg-4 Laurete,Propylene Glycol,Citric Acid,Peg-4,Iodopropynyl Butylcarbamate,Propylpara ben,Ethylparaben,
Mehylparaben.

Cena 52 zł/ 100 ml.


Wczoraj zakupiłam i dzisiaj przetestowałam i jestem zachwycona .
Konsystencja identyczna jak Avene spray spf40, ale o wiele lepsze wchłanianie. Zero świecenia i błyszczenia. Nie szczypie w oczy, a nowe wersje fluidu i kremu niestety szczypią. Po nałożeniu nie ma potrzeby pudrowania się, ponieważ jest totalny mat. I jeszcze w składzie brak jakichkolwiek zapychaczy.
Chyba to będzie mój KWC na lato .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 13:58   #62
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Dzięki Pauluś
Ale rzeczywiście tak jak Mar go pisze, stare wersje miały też takie same składy a różniły się przy nakładaniu
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 14:26   #63
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Qrcze, ten spray w aptecewsieci kosztuje 36 zł Dzisiaj zamówiłam sobie krem i krem tonujący, ale mnie jeszcze ten spray kusi... Jaką on ma pojemność, 100 ml?
edit: no 100, przecież Paula napisała... No to ładna różnica w cenie!
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 09:33   #64
hulietta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 181
GG do hulietta
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Dziewczyny w starej szacie istniała bioderma creme teintee spf 100 tonująca , ta ciemna. Jaki jest teraz jej odpowiednik? i Czy wiecie czy jej skład pozostał ten sam?? Czy nie dodali tam przypadkiem trójglicerydów. Nie moge się do tego dokopać a na sronie biodermy nie podaja składów.
hulietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 09:59   #65
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Cytat:
Napisane przez Paula07
Bioderma Spray 50+/UVA 35


Skład: Water,Dicaprylyl Carbonate,Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramathybutylphenol,But yl Methoxydibenzoylmethane,E thylhexyl Triazone,Octocrylene,Alko hol Denat,Polysobrate 60,Sorbitan Sterate,Dimethiconol Behenate,Dimethicone,Toco pheryl Acetate,Ectoin,Mannitol,X ylitol,Rhamnose,Fructo-Oligosaccharides,Decyl Glucoside,Trimethysiloxys ilicate,Steareth-20,Xanthan Gum,Disodium Edta,Peg-4,Dilaurate,Peg-4 Laurete,Propylene Glycol,Citric Acid,Peg-4,Iodopropynyl Butylcarbamate,Propylpara ben,Ethylparaben,
Mehylparaben.

Cena 52 zł/ 100 ml.


Wczoraj zakupiłam i dzisiaj przetestowałam i jestem zachwycona .
Konsystencja identyczna jak Avene spray spf40, ale o wiele lepsze wchłanianie. Zero świecenia i błyszczenia. Nie szczypie w oczy, a nowe wersje fluidu i kremu niestety szczypią. Po nałożeniu nie ma potrzeby pudrowania się, ponieważ jest totalny mat. I jeszcze w składzie brak jakichkolwiek zapychaczy.
Chyba to będzie mój KWC na lato .
UVA 35 ?!
to jest PPD?
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 10:11   #66
kuleczka24
Raczkowanie
 
Avatar kuleczka24
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 232
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

jejku ja nie mogę Biodermy, za duzo denaturata w niej - używałam przez miesiąc i koszmarnie popękały mi naczynka (w oczach normalnie), po vichy mam tak samo
kuleczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 10:58   #67
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Cytat:
Napisane przez marianna
UVA 35 ?!
to jest PPD?
tak, to PPD. wysokie, co?
weź pod uwagę, ze jest to odpowiednik dawnego SPF100, więc wysoki PPD jest tu naturalny/oczekiwany. SVR o spf100 ma PPD aż 40.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-26, 11:01   #68
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Bioderma wogóle jakieś te PPD wysokie ma - no bo w tym spreju spf 40 => ppd podają 27 - to też dużo (przy tym SPF-ie) aż podejrzanie dużo
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 11:34   #69
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Cytat:
Napisane przez hulietta
Dziewczyny w starej szacie istniała bioderma creme teintee spf 100 tonująca , ta ciemna. Jaki jest teraz jej odpowiednik? i Czy wiecie czy jej skład pozostał ten sam?? Czy nie dodali tam przypadkiem trójglicerydów. Nie moge się do tego dokopać a na sronie biodermy nie podaja składów.
hulietto, o tym był pierwszy post w tym wątku :
Cytat:
Napisane przez Kate30
Jako pierwszy wpisuję krem tonujący

Spf 50+/UVA 41 - tinted cream

skład: WATER (AQUA), OCTOCRYLENE, DICAPRYL CARBONATE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, HYDROGENATED VEGETABLE OIL, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), ALCOHOL DENAT, CYCLOMETHICONE, DIMETHICONOL BEHENATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL, METHOXYPHENYL TRIAZINE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, IRON OXIDES (CI 77492), TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE,FRUCTOOLIGOSACCH ARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, DECYL GLUCOSIDE, AMMONIUM ACRYLOYLDIEMTHYLTAURATE/VP COPOLYMER, XANTHAN GUM, IRON OXIDES (CI 77491), DISODIUM EDTA, IRON OXIDES (CI 77499), DISODIUM STEAROYL GLUTAMATAE, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, ALUMINUM HYDROXIDE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ETHYLPARABEN.

Kolor to ciemny beż - bez różowej nutki, dosyć naturalny, ładnie imituje opaleniznę. Krem ma dość treściwą konsystencję, dosyć ładne krycie i lekki połysk. Nałożyłam go w małej ilości na spray 40 biodermy i twarz nie odcina mi się od szyi.
Wymaga jednak przyskrobiowania.
Oczu nie podrażnił w czasie aplikacji. Póki co fajny
Więc jak widać trójglicerydy są, ale na szarym końcu. W starym zresztą też były.
Kolor jest świetny, żadna żółć, żaden róż, po prostu złotobrązowa opalenizna. Fajnie wygląda mieszany z białym (np. fluidem). Niestety, lekko tłusty jest, za to nie lepi się.
Natomiast mam zgryz taki, że wlaśnie otworzyłam drugą tubę tego kremu (w nowej wersji) i mam wrażenie, że z pierwszą coś było nie tak - konsystencja nie była jednolita, lecz pełna takich jakby ciemnych kropek. Na twarzy nie dawało to żadnego efektu, wszystko się rozprowadzało idealnie, ale jednak krem wyglądał dziwnie . Myślałam, że tak ma być, ale ten nowy jest gładki i jednolicie beżowy. I wydaje mi się jaśniejszy, chociaż zwalam to na ogólne "zbrązowienie się" samoopalaczowe.
Nakładany samodzielnie krem tonujący zapewnia bardzo dobre krycie - choć oczywiscie kolor wtedy jest ciemny.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 13:01   #70
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do tego, by jednorazowo domieszać odrobinę Biodermy tonującej do całej butelki spray'u 50?
Czy wpłynie to na trwałość i inne właściwości filtra? (Pomijając, oczywiście, delikatną koloryzację, bo na niej mi właśnie zależy.)

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2006-06-26 o 15:04
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 14:00   #71
hulietta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 181
GG do hulietta
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Cytat:
Napisane przez Erato
hulietto, o tym był pierwszy post w tym wątku :


Więc jak widać trójglicerydy są, ale na szarym końcu. W starym zresztą też były.
Kolor jest świetny, żadna żółć, żaden róż, po prostu złotobrązowa opalenizna. Fajnie wygląda mieszany z białym (np. fluidem). Niestety, lekko tłusty jest, za to nie lepi się.
Natomiast mam zgryz taki, że wlaśnie otworzyłam drugą tubę tego kremu (w nowej wersji) i mam wrażenie, że z pierwszą coś było nie tak - konsystencja nie była jednolita, lecz pełna takich jakby ciemnych kropek. Na twarzy nie dawało to żadnego efektu, wszystko się rozprowadzało idealnie, ale jednak krem wyglądał dziwnie . Myślałam, że tak ma być, ale ten nowy jest gładki i jednolicie beżowy. I wydaje mi się jaśniejszy, chociaż zwalam to na ogólne "zbrązowienie się" samoopalaczowe.
Nakładany samodzielnie krem tonujący zapewnia bardzo dobre krycie - choć oczywiscie kolor wtedy jest ciemny.

Czytałam pierwszy post myślałam ze ta 50 tonująca to nowa wersja starej tonującej 50 tki a nie 100tki. Ale teraz juz wiem. Chodziło mi o tą ciemną biodermę. Dzięki za podpowiedź.
hulietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-26, 17:49   #72
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Cytat:
Napisane przez mentha
Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do tego, by jednorazowo domieszać odrobinę Biodermy tonującej do całej butelki spray'u 50?
Czy wpłynie to na trwałość i inne właściwości filtra? (Pomijając, oczywiście, delikatną koloryzację, bo na niej mi właśnie zależy.)
Wydaje mi się, że po pewnym czasie może się rozwarstwiać => różne konsystencje filtrów.
A może spróbuj mieszać tuż przed aplikacją, albo najpierw spray i na to tonująca Bioderma.

Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2006-06-26 o 18:24
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 20:50   #73
nieco
Raczkowanie
 
Avatar nieco
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 95
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Dopiero zaczynam moja przygodę z filtrami i uczę sie dużo dzięki temu forum. Chciałabym się podzielić moimi doświadczeniami z filtrami Biodermy 50+, zarówno kremem jak i fluidem (zużyłam po próbce każdego). Niestety nie mam żadnych doświadczeń z poprzednimi ich wersjami. Fluid w moim wypadku odpada. Po kilkukrotnym użyciu muszę walczyć z przesuszeniem policzków, a tam dobrze się wchłaniał i nie świecił, i nie wyłaził spod makijażu. Krem przynajmniej nie wysuszył mi skóry. Pod podkładem też dobrze sie zachowywał. Byłam bliska decyzji o jego zakupie, ale teraz napisałyście o alkoholu w składzie i mam wątpliwości, co będzie z moimi naczynkami? Jeszcze jakoś tak przybyło mi drobnych krostek na twarzy. Czego ja mam używać???
nieco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 22:28   #74
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

nieco, jeśli masz cerę skłonną do pzesuszenia i naczynkową, to moze spróbuj filtrów Avene - bezalkoholowe, dobrze nawilżające. Nie oznacza to wcale, że żaden z filtrów zawierających alkohol nie będzie dla Ciebie odpowiedni - ja mam cerę zdecydowanie naczynkową, reaktywną, łatwo się czerwieniącą, a filtrów Biodermy używam stale od wielu miesięcy i nie widzę, aby coś złego działo się z naczynkami. Fakt, że miałam jeszcze stare wersje fluidu (bezalkoholowe), ale teraz mam nowy, jak również krem w nowej wersji, i nie zauważyłam żadnego negatywnego wpływu na naczynka. Dziewczyny chwalą sobie bardzo Aqua Lait La Roche Posay - niby mocno alkoholowy, a jednak nie wysusza, jak również nie zapycha. Stan cery zależy nie tylko od filtra, lecz także od pozostałej sfery pielęgnacji.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 09:37   #75
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Podciągam wąteczek Z miłości do Biodermy chyba mnie nic nie uleczy, więc relacjonuję efekty następnego eksperymentu: Photoderm Max spray 50+. W aptecewsieci kosztował 37 zł, no więc nie mogłam się oprzeć...
Wrażenia bardzo pozytywne, choć filtr nie jest bez wad.
Obliczyłam, że 2 ml, które nakładam na twarz, to około 8 "psiknięć" sprayem. Nie nakładam tego na raz, bo wtedy filtr potrafi się brzydko zwałkować, powstaja takie paproszki, które trzeba usuwać z twarzy. Nakładanie w dwóch warstwach ten problem eliminuje.
Wchłanianie świetne wręcz, nieomal do matu, nic się nie klei
Wada - bieli Ta biel odrobinę znika w miarę wchłaniania, jednak nie całkowicie. Dlatego używam tego filtra pod makijaż.
Współpraca z podkładami dość dobra, jednak nie ze wszystkimi - IsaDora Sheer to Cover b. dobrze, Lirene słabo - robi się ciasto.
Ale najlepsze w tym filtrze jest to, że nie zapycha mnie nic a nic - przeciwnie, po zmyciu mam gladką, jednolitą cerę bez nadmiernie rozszerzonych porów, jak to się zdarzało np. po emulsji Avene. Absolutne zero "niespodzianek"
Filtr niestety jest alkoholowy, ale alkoholu się nie wyczuwa "na węch", nadto nie zauważyłam żadnego podrażnienia naczyń.
Niestety bardzo szczypie w oczy, trzeba je omijać szerokim kręgiem

Ogólnie rzecz biorąc bardzo przyjemny filtr na lato
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 12:30   #76
zetzet
Raczkowanie
 
Avatar zetzet
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Posen
Wiadomości: 172
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

potwierdzam szczypanie w oczy i swietna wchlanialnosc. co do tych psikniec, to ja uzywam na oko i wychodzi, ze nawet wiecej biore. tzn na twarz i szyje 13 psikniec
troche bieli, u mnie sie nie walkuje, ale zastanawiam sie, czy cos mnie nie zapycha. na razie przerzucilam sie na LRP AL i sprawdzam, czy zejdzie.
co do podkladu, to ja uzywam nielegalnego bourjois happylight i ladnie wspolpracuja.
zetzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 14:36   #77
Reni74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 65
GG do Reni74
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Zanim znalazłam to zacne forum, kupiłam sobie na lato Biodermę 50+ tonującą, smarowałam twarz cieniutką warstwą i byłam z siebie bardzo zadowolona,że taką doskonałą mam ochronę . Nie miałam pojęcia o tych 2ml,( i o wielu innnych rzeczach np. o składach kosmetyków )Niestety nie mogę jej nałozyć w przepisowej ilości chyba ze na inny filtr.. filter ( o niemieszniu firm też sie niedawno dowidziałam oczywiście).wcześniej kupowałam filtry zupełnie w ciemno i jestem "szczęśliwą" posiadaczka min svr60b, który jest bardzo biały, ale wygląda naprawde dobrze jeśli na grubą warstwę dam cienką biodermy...i tu moję pytanie : czy takie praktyki to duża szkoda dla ochrony?Jeśli w ten sposób ich nie wykorzystam, to sie zmarnują niechybnie . Nie chcę kupować bezbarwnej Biodermy ze względu na ten nieszczęsny alkohol, a svr50 tonujący na tym białym tez nie wygląda najlepiej i takie właśnie połaczenie okropnie się błyszczy. Może ktoś miał podobne dylematy...??
Reni74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 15:08   #78
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Reni, z pewnością lepiej mieszać dwie firmy, niż nie mieszać nic Ale z drugiej strony, Twoja obawa przed alkoholem jest chyba nadmierna - jest wiele użytkowniczek Biodermy mających np. problemy naczynkowe (np. ja ) i zawartość alkoholu wcale nie czyni żadnej szkody. Poza tym nie wiem czy zwróciłaś uwagę, że tonująca Bioderma też zawiera alkohol...
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 10:54   #79
Reni74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 65
GG do Reni74
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

No tak, wiem już że tonująca też ma alkohol, trochę mnie szczypie w oczy choć staram sie je omijać( częściej latem noszę soczewki), naczynka są ostatnio też w nienajlepszym stanie , ale chciałabym po prostu zużyć te zalegające pootwierane tubki i niedokupować na razie nowych na ile to oczywiście możliwe
Reni74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-04, 20:37   #80
midori
Raczkowanie
 
Avatar midori
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 283
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Kupiłam sobie to nowe mleczko Biodermy i uczucia mam bardzo mieszane.
Po pierwsze uderzył mnie specyficzny zapach - jakiś dziwny, nieprzyjemnie mi się kojarzy (nie wiem z czym), ale szybko się ulatnia, więc machnęłam ręką. Co do aplikacji: świetnie się wchłania (skóra b. szybko wchłonęła przepisową ilość), lekko pobiela, ale po przyskrobiowaniu i przypudrowaniu tego nie widać, nie robi się ciasto na twarzy, efekt jest bardzo naturalny - byłam prawie zachwycona. Starałam się w okolicach oczu mleczkiem nie miziać, ale i tak po jakichś 15 minutach od nałożenia myślałam, że mi wypali oczy. Pieką mnie do teraz...
Jutro spróbuję jeszcze ostrożniej je nałożyć, może się uda. Póki co jestem zła na siebie, że zachciało mi się eksperymentów, ale musiałam ekspresowo kupić filtr i taki mi się w łapki nawinął...
midori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 20:41   #81
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Skuszona ceną w aptecusie (36zł) kupiłam spray Biodermy, stary 60+. Jak będzie sie bardzo różnił od tego 50+, to będę zła. Jutro. Dzisiaj jestem zła z innego powodu. Ten spray ma niskie PPD, tylko 20 Cały czas chodziło mi po głowie, że 28, tak jak Antek DP. Że też tego nie sprawdziłam
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 09:31   #82
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Skuszona ceną w aptecusie (36zł) kupiłam spray Biodermy, stary 60+. Jak będzie sie bardzo różnił od tego 50+, to będę zła. Jutro. Dzisiaj jestem zła z innego powodu. Ten spray ma niskie PPD, tylko 20 Cały czas chodziło mi po głowie, że 28, tak jak Antek DP. Że też tego nie sprawdziłam
Nowy spray biodermy 50+ ma PPD 35 a stary niestety 20.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 13:52   #83
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Wypróbowałam tą starą biodermę. Nie ma jakichś wyraźnych różnic po pierwszym użyciu. Dalej denerwuje mnie to PPD Następnym razem wydam te 60 zł i kupię nową. Chyba żaden inny filtr nie ma tak wysokiej ochrony przeciw UVA.
To moja pierwsza przygoda z biodermami. Miałam tylko te spraye - nowy i stary. Nadal szukam idealnego filtra.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 23:38   #84
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Wypróbowałam tą starą biodermę. Nie ma jakichś wyraźnych różnic po pierwszym użyciu. Dalej denerwuje mnie to PPD Następnym razem wydam te 60 zł i kupię nową. Chyba żaden inny filtr nie ma tak wysokiej ochrony przeciw UVA.
To moja pierwsza przygoda z biodermami. Miałam tylko te spraye - nowy i stary. Nadal szukam idealnego filtra.

Wyzsza ochrone ma svr100 - PPD40, a co do filtrow biodermy to wg mnie jest to najlepszy filtr ze wszytskich bioderm .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 20:43   #85
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

czy krem tonujacy BioDerma Photoderm Max Creme Teintee SPF 100
ma jakies sładniki zapchychajace? podrażniajace?
Z tego co napisałyście, wynika że posiada alkohol czyli ten alkohol może podrażniać?

czy wg was lepszy jest krem koloryzujący Avene Ultra High Protection Cream SPF 50+? Przeczytałam na KWC że ten zawiera składniki zapychające
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 09:14   #86
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

Po wypróbowaniu kremu i fluidu (wersje nowe) jestem zdecydowanie za kremem Jedyną jego wadą jest bielenie, ale to chyba większść filtrów biodermy tak ma A przecież zawsze można się przypudrować kolorkiem albo wymieszać z filtrem tonującym Fluid natomiast szczypie i robią się te okropne kłaczki No i mocniej bieli. Narazie miałam tylko próbki, ale przymierzam się do zakupu pełnego opakowanka. Żeby nie ta cena może już bym kupiła, a tak to musze czekać do maja/czerwca aż na niego zarobię Teraz moge liczyć tylko na hojność farmaceutek

EDIT: OMG ten fluid to dla mnie tragedia Przed chwilą musiałam go zmyć bo prawie wypalił mi skóre Naczynka prawie mi popękały pod oczami, mam nadzieje, że wieczorem to zaczerwienienie zniknie Normalnie mam cere tłustą, "lekko" naczynkową, ale jestem teraz w trakcie kuracji differinem i duaciem, biore też tetralysal więc skóra jest przesuszona i wrażliwa, więc to może dodatkowo spotęgowało takie podrażnienie, ale az tak? Przed chwilą nałożyłam Calme i piekło jak chole*a. Nigdy więcej tego fluidu...

Edytowane przez sweet_white_chocolate
Czas edycji: 2007-04-04 o 10:27
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 22:11   #87
Gosia Straszewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Nowe szaty Biodermy - składy preparatów i nasze wrażenia.

uo matko no przestraszyly mnie wasze wrazenia odnosnie fluidu
bo ja go wlasnie sobie zamowilam
jako ze mam serdecznie dosc Aqualait ktory jest dla mnie za gesty i za tlusty:/
Gosia Straszewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:48.