Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawienia - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-28, 18:59   #361
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: problem z miesiączką

Cytat:
Napisane przez Madzialenka195 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, mam problem, a ginekolog dopiero 31.10, wiec może któraś z Was tak miała.
od trzech miesięcy mam problem z okresem..mam 18 lat sypiam z moim facetem bez zabezpieczenia od 5 msc w pierwszym miesiacu, w którym zaczęły się problemy było tak:
okres spóźnił się 6 dni, po czym trwał około 4
drugi miesiąc było tak:
1 dzień okresu, 2 dni przerwy, po czym kolejne 2 dni okresu
a w tym msc najpierw poranny brązowy śluz ( około 2-3 dni) pare dni nic i plamienie ( krew i brazowy śluz ) koło 3 dni, ale to trwa około 2h i tylko z rana
co to może być..
Mozesz byc w ciazy, swoja droga gratuluje bezmyslnosci

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 20:06   #362
Madzialenka195
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 12
Dot.: problem z miesiączką

jak juz mowiłam nie piszę tu, by zapytać, czy dobrze robię, tylko co to moze byc
Madzialenka195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 12:27   #363
Kardniis
Przyczajenie
 
Avatar Kardniis
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Dot.: problem z miesiączką

Ja myślałam że to tylko krwawienie i nic z tym nie robiłam . Poszłam do gina jakieś 3 tygodnie po tym zdarzeniu bo bardzo mnie brzuch bolał. "Okazało się że wtedy to plamienie to było poronienie. Nawet nie wiedziałam że jestem w ciąży.
Kardniis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 12:50   #364
Madzialenka195
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 12
Dot.: problem z miesiączką

Cytat:
Napisane przez Kardniis Pokaż wiadomość
Ja myślałam że to tylko krwawienie i nic z tym nie robiłam . Poszłam do gina jakieś 3 tygodnie po tym zdarzeniu bo bardzo mnie brzuch bolał. "Okazało się że wtedy to plamienie to było poronienie. Nawet nie wiedziałam że jestem w ciąży.
czy po tym musiałaś iść na czyszczenie inaczej zwane łyżeczkowanie, było to konieczne ?
Madzialenka195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 21:10   #365
curlier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 67
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

Hej, mój problem dotyczy nieregularnych miesiączek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg usg.jpg (19,1 KB, 21 załadowań)

Edytowane przez curlier
Czas edycji: 2014-04-23 o 15:05
curlier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 08:38   #366
radiatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Spóźnia mi się okres

Witam,
mam 18 lat i regularnie współżyję ze swoim chłopakiem, zabezpieczamy się prezerwatywami. Zawsze okres dostawałam regularnie co 28 dni, a teraz spóźnia mi się już tydzień. Tydzień przed spodziewaną datą otrzymania okresu byłam u ginekologa, który powiedział, że nie widzi poważnych zmian i przepisał mi tabletki anty (czyli wg niego nie jestem w ciąży). Dodatkowo wczoraj zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Dlaczego teraz okres spóźnia mi się już tydzień? Czy to możliwe, żeby przyczyną był stres (bardzo kłóciłam się z bliskimi w tym miesiącu i miałam problemy w szkole).
Próbowałam już brania nospy, polopiryny, gorących kąpieli i nic nie pomogło.
radiatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 12:41   #367
Margolciia
Raczkowanie
 
Avatar Margolciia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 164
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

Widze, ze sporo dziewczyn nie dostalo odpowiedzi, wiec pewnie sa marne szanse ze ja ja dostane, ale sprobuje. Mam bardzo nieregularne miesiaczki. Czasem zdarzalo sie ze nie mialam caly miesiac ale wtedy dostawalam na poczatku nastepnego. We wrzesniu nie dostalam okresu tylko przez dwa dni mialam takie plamienie, jak wystepuje u mnie zawsze po okresie tzn. taka brazowo czerwona maz. W pazdzierniku nie dostalam okresu w ogole, nie bylo zadnego plamienia nic. Czuje sie jakbym miala napiecie przed miesiaczkowe, czesto boli mnie brzuch, piersi. A do tego schudlam 3kg. Prosze o jakas porade, wolalabym nie isc do ginekologa...
Margolciia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-02, 12:54   #368
chillin0411
Zadomowienie
 
Avatar chillin0411
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 195
Okres wyjatkowa sprawa.

Hej wszystkim.
Mam maly problem z okresem
Zazwyczaj mam go od 28 dni do nawet 40.
Dzisiaj minal dopiero 19 dzien cyklu,a ja juz dostalam kolejny tzn bol jak na okres i krwawienie.
Najpierw pomyslalam,ze to zwiazane z tym,ze wczoraj przytulalismy sie z Tz ale ten bol brzucha...
Dodam,ze zazwyczaj piersi bola mnie przed okresem,a po przestaja. Przez czas od ostatniego okresu bolaly mnie bardzo mocno bez przerwy.
O co moze chodzic?

Dopiero w pt ide do gin ale troche sie boje. W dodatku to moja pierwsza wizyta.

Nie jestem dziewica,ale zabezpieczamy sie prezerwatywami i partner mimo to wychodzi przed koncem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Serce ma swoje racje ,których nie widzi rozum...
Teraz mam motywacje i uśmiecham się częściej."


28.06.11
chillin0411 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 17:18   #369
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

Cytat:
Napisane przez Margolciia Pokaż wiadomość
Widze, ze sporo dziewczyn nie dostalo odpowiedzi, wiec pewnie sa marne szanse ze ja ja dostane, ale sprobuje. Mam bardzo nieregularne miesiaczki. Czasem zdarzalo sie ze nie mialam caly miesiac ale wtedy dostawalam na poczatku nastepnego. We wrzesniu nie dostalam okresu tylko przez dwa dni mialam takie plamienie, jak wystepuje u mnie zawsze po okresie tzn. taka brazowo czerwona maz. W pazdzierniku nie dostalam okresu w ogole, nie bylo zadnego plamienia nic. Czuje sie jakbym miala napiecie przed miesiaczkowe, czesto boli mnie brzuch, piersi. A do tego schudlam 3kg. Prosze o jakas porade, wolalabym nie isc do ginekologa...
Współżyjesz? Jeśli tak, zabezpieczasz się? Od jak dawna miesiączkujesz? To może być wszystko albo nic, za mało konkretów.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 19:26   #370
Margolciia
Raczkowanie
 
Avatar Margolciia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 164
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Współżyjesz? Jeśli tak, zabezpieczasz się? Od jak dawna miesiączkujesz? To może być wszystko albo nic, za mało konkretów.
.

Edytowane przez Margolciia
Czas edycji: 2013-11-17 o 19:04
Margolciia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 20:26   #371
brydzia195
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Znowu okres?

Cześć. ;(

Jestem bardzo zaniepokojona moim stanem zdrowotnym. Bywam często u ginekologa, aż głupio mi iść po raz kolejny do niego, a do innych nie pójdę, bo mają złą opinie. ;( Wiec szukam pomocy tutaj. Zaczeło się zanim zaczęłam współżyć ze swoim chłopakiem. Miałam silne bóle brzucha przy oddawaniu moczu, poszłam z tym do lekarza rodzinnego, to powiedział że udaję i chcę tylko dostać zwolnienie z wf.. To poszłam do ginekologa, to zaczął się śmiać jak mu to powiedziałam. Przepisał mi maść na smarowanie pochowy i tabletki Gynalgin. Pomogły, ale nie na długo. Poszłam po raz kolejny do niego, to przepisał mi antybiotyk do picia, tak samo na kilka dni pomógł. Poszłam do niego jakoś 17 października, bo się zaniepokoiłam że nie mam już 9 dni okresu to skierował mnie na badania moczu i krwi, wykazały że jestem zdrowa. Okres dostałam 18 października, trwał jak zwykle 5 dni albo 6 nie jestem pewna, ale przebiegał jak każdy inny. Przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, jeszcze ich nie brałam. Dzisiaj jest 2 .11 i mam tak jakby początki okresu, taki brązowy śluz.. Od 2 miesiecy nie wspolzyje z chłopakiem. Więc ciąża jest wykluczona, w dodatku badania by to wykazały że jestem w ciąży. Czy okres może być po tygodniu? Co mi może być? Mam brać te tabletki? Czy czekać na następny okres?
brydzia195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-02, 21:44   #372
worasek888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 18
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

Witam kobietki mam pytanie w zwiazku z brakiem @, wiec ostatni raz ja mialam 3 sierpnia chociaz wtedy bylo to delikatne plamienie i od tego czsu nic zadnych objaw poprostu tak jakbym byla w ciazy ale w niej nie jestem bo robilam juz 4 testy w ciagu tych miesiecy. Lekarz stwierdzil ze mam poczekac i przepisal tabletki które nic nie dawaja, musze zaznaczyc ze w maju mialam poronienie samoistne. Wydaje mi sie ze musze zmienic lekarza,ale najpierw chcialam was zapytac co o tym sadzicie bo ja sie juz sama gubie. moge tylko jeszcze dodac ze nie zabezpieczamy sie z partnerem ale jak juz wspominalam testy byly negatywne. Pozdrawiam
worasek888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 11:27   #373
Aniaaaxd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 101
Dot.: Spóźnia mi się okres

stres może być przyczyną zaburzenia cyklu nie martw się, wszystko w swoim czasie wróci do normy
__________________


Zapuszczam włosy i dbam o paznokcie
Aniaaaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 13:19   #374
Jedwabna
Raczkowanie
 
Avatar Jedwabna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 451
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

Witam, piszę do Was, ponieważ zaczynam się niepokoić brakiem okresu.

Zacznę może od daty ostatniej miesiączki. Miała ona miejsce 15.09 od tego czasu cisza.
W październiku zaczęłam studia w nowym mieście, przeprowadziłam się, miałam kłopoty z chłopakiem, ponieważ mieliśmy tygodniowy kryzys (dowiedziałam się o zdradzie).
Więc pewnie stres, którego nie brakowało w październiku mógł spowodować obsunięcie, ale jak same widzicie, trwa to już naprawdę bardzo długo.
Cykle z reguły miałam ok. 30dniowe.
Tydzień temu, w niedzielę doszło do brązowego plamienia, we wtorek było trochę białawego/przezroczystego śluzu.
Aha! I najważniejsze - ciążę wykluczam ponieważ od kilku miesięcy nie współżyłam z powodu bólu jaki pojawiał się w trakcie stosunku. Jedynie odbywaliśmy stosunek oralny, podczas którego i tak uważaliśmy.
Mam 19 lat, nie miałam jeszcze pierwszej wizyty u ginekologa, ale wszystko na to wskazuje, że niedługo będę musiała się wybrać.

Dodam, że w marcu wykonywałam badania na poziom TSH, który wyszedł poniżej normy, jednak nie robiłam dalszych badań w tym kierunku.

Czy takie obsunięcie może się zdarzyć w trakcie cyklu każdej kobiecie? Co może być nie tak?

Bardzo proszę o odpowiedź.
Jedwabna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 14:23   #375
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

Cytat:
Napisane przez Margolciia Pokaż wiadomość
Probowalam wspolzyc z chlopakiem na poczatku wrzesnia, ale nic z tego nie wyszlo bo mielismy zle dobrane prezerwatywy. Przez chwile probowalismy bez zabezpieczenia, ale nawet nie zdazyl mi przebic blony bo stwierdzilismy, ze nie bedziemy ryzykowac. Miesiaczkuje od okolo 6 lat.
bardzo wątpię, żeby to była ciąża. cykl niby reguluje się ok. 2-3 lata, ale mnie po 9 latach miesiączkowania przytrafiały się takie sytuacje jak Tobie (prawie 3mies nie miałam okresu bez wyraźnej przyczyny, miesiączkowałam strasznie nieregularnie). idź do ginekologa. w moim przypadku okazało się, że to PCOS.

Jedwabna, jasne, że wynik TSH może mieć związek z opóźniającym się okresem. Ja bym poszła z wynikami do lekarza pierwszego kontaktu, który na ich podstawie powinien wypisać skierowanie do endokrynologa.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 18:40   #376
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie
 
Avatar kokosowoczekoladowa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: stok
Wiadomości: 437
Dot.: Okres wyjatkowa sprawa.

Cytat:
Napisane przez chillin0411 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim.
Mam maly problem z okresem
Zazwyczaj mam go od 28 dni do nawet 40.
Dzisiaj minal dopiero 19 dzien cyklu,a ja juz dostalam kolejny tzn bol jak na okres i krwawienie.
Najpierw pomyslalam,ze to zwiazane z tym,ze wczoraj przytulalismy sie z Tz ale ten bol brzucha...
Dodam,ze zazwyczaj piersi bola mnie przed okresem,a po przestaja. Przez czas od ostatniego okresu bolaly mnie bardzo mocno bez przerwy.
O co moze chodzic?

Dopiero w pt ide do gin ale troche sie boje. W dodatku to moja pierwsza wizyta.

Nie jestem dziewica,ale zabezpieczamy sie prezerwatywami i partner mimo to wychodzi przed koncem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
pewnie to nic poważnego, może jakieś małe zawirowania hormonalne ) nie martw się
kokosowoczekoladowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 19:12   #377
Kercia
Przyczajenie
 
Avatar Kercia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Wielkopolska.
Wiadomości: 18
Dot.: Znowu okres?

Antybiotyki mogą wpływać na okres, więc może dlatego teraz Ci się spóźnia?
Kercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 19:15   #378
Kercia
Przyczajenie
 
Avatar Kercia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Wielkopolska.
Wiadomości: 18
Dot.: Spóźnia mi się okres

Stres może opóźniać okres, więc się nie przejmuj. Skoro lekarz powiedział, że nie jesteś w ciąży, to nie jesteś Nie przejmuj się, będzie dobrze
Kercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 20:01   #379
brydzia195
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: Znowu okres?

Nie, ten antybiotyk był jednorazowy. Zawsze miałam nieregularny. Ale nigdy nie miałam tydzień po tygodniu..
brydzia195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-04, 13:09   #380
Jedwabna
Raczkowanie
 
Avatar Jedwabna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 451
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

Okresu nadal nie mam, zaczynam naprawdę się bać... Przecież bez normalnego stosunku nie ma szans na ciążę, ale im dłużej okresu nie ma, tym głupsze pomysły mi przychodzą do głowy, mimo, że zdaję sobie sprawę w jaki sposób dochodzi do zapłodnienia.

Powinnam iść do ginekologa i to jedyna słuszna decyzja by była, ale również obawiam się tej wizyty, ponieważ jeszcze nigdy nie byłam, a wiem, że trzeba zacząć chodzić...
Jedwabna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 14:09   #381
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

Cytat:
Napisane przez Jedwabna Pokaż wiadomość
Okresu nadal nie mam, zaczynam naprawdę się bać... Przecież bez normalnego stosunku nie ma szans na ciążę, ale im dłużej okresu nie ma, tym głupsze pomysły mi przychodzą do głowy, mimo, że zdaję sobie sprawę w jaki sposób dochodzi do zapłodnienia.

Powinnam iść do ginekologa i to jedyna słuszna decyzja by była, ale również obawiam się tej wizyty, ponieważ jeszcze nigdy nie byłam, a wiem, że trzeba zacząć chodzić...
Ginekolog w twojej sytuacji jest jedyna rozsadna decyzja, nie odkladaj tego na pozniej bo jak sama widzisz jest cos ewidentnie nie tak. Natomiast ciaze mozna wykluczyc.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 20:29   #382
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: Znowu okres?

To może ja też opisze swoj problem. Odstawilam 2 mies temu tabletki anty teraz za ok 13 dni powunnam dostac miesiączke jestem w polowue cyklu, ktory ostatnio trwal 27 dni. I od dzis ( dzis jest 13 dzien cyklu) boli mnie podbrzusze ( prawie jak w czasie
Okresu nie wiem co jest grane regularne mini skurcze czuje i klujacy bol po prawej stronie i troche po lewej i do tego mam zaparcie i wzdety brzuch ( na zaparie dzialam cuemnym chlebem i maslanka )
co to moze byc. ?czuje sue do tego fatalnie bol jakby na okres. ..
Sorry za bledy mam tableta i glupio sie pisze

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

i jeszcze wlasnie zaobserwowalam sluz plodny...
__________________
Pod moim sercem, inne bije serce, Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane, Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukaja do mojego serca, Myślę sobie wtedy: może być wspanialej? Nosze w sobie życie które Bog mi daje !
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 21:14   #383
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

mam to samo nie miałam teraz cały miesiąc i dostałam nagle na poczatku listopada... prolaktyne miałam wysoka zazywałam Dostinex hormony lekarz kazał mi nie zażywać ale trace włosy i miesiączka moja skąpa pojawia sie kiedy chce albo w ogóle i mysle teraz jakie badania wykonac co zrobic udac sie chyba do endrykrologa jakie trzeba zalecić badania do wyonania ktoś wie mialam usg robione nie wykazało nic ani dopochwowe tylko cytologi nie mialam robionej
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 22:05   #384
nefiliam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dziwna miesiączka.

Hejo Wam!
Mam 15 lat. W zeszłą sobotę dostałam "coś w podobie miesiączki", tzn. zauważyłam brązową wydzielinę. Praktycznie zero kropelek krwi. Okres mam regularny. Co miesiąc po około 6-7 dni.

Prosiłabym o jakąkolwiek pomoc, bo jestem trochę zestresowaną osobą i nie wiem czy mam biegnąć do ginekologa.
nefiliam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 23:01   #385
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Dziwna miesiączka.

Cytat:
Napisane przez nefiliam Pokaż wiadomość
Hejo Wam!
Mam 15 lat. W zeszłą sobotę dostałam "coś w podobie miesiączki", tzn. zauważyłam brązową wydzielinę. Praktycznie zero kropelek krwi. Okres mam regularny. Co miesiąc po około 6-7 dni.

Prosiłabym o jakąkolwiek pomoc, bo jestem trochę zestresowaną osobą i nie wiem czy mam biegnąć do ginekologa.
Nie, okres nie musi zawsze wyglądać tak samo, poza tym jesteś jeszcze młoda (okres nie musi być jeszcze ustabilizowany).
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 23:35   #386
PiszacDniem
Wtajemniczenie
 
Avatar PiszacDniem
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 511
Dot.: Dziwna miesiączka.

Cytat:
Napisane przez nefiliam Pokaż wiadomość
Hejo Wam!
Mam 15 lat. W zeszłą sobotę dostałam "coś w podobie miesiączki", tzn. zauważyłam brązową wydzielinę. Praktycznie zero kropelek krwi. Okres mam regularny. Co miesiąc po około 6-7 dni.

Prosiłabym o jakąkolwiek pomoc, bo jestem trochę zestresowaną osobą i nie wiem czy mam biegnąć do ginekologa.
Tez tak czasem mam bo jestem tak samo jak ty jeszcze młoda i wszystko powoli zaczyna sie stabilizować w swoim rytmie : )
__________________
LOVELINESS | blog

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 10:36   #387
Ann870
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 18
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

Hej może któraś z Was była w podobnej sytuacji. W ciągu ostatniego roku ( od września12 do października13) schudłam ok. 16kg ( wydaję mi się że to jest powodem ) i od kwietnia13 do teraz (listopad13) z wyjątkiem czerwca nie mam okresu... Byłam u ginekologa, robiłam badania hormonów, usg, beta hcg... Wszystko w normie. Zalecił mi branie Luteiny która miała wywołać okres po około 7dniach. Po 10 dniach dalej nic... Kolejną wizytę mam za 2 dni. Ciekawe co teraz wymyśli... Wracając do tematu wagi- przy wzroście 159cm ważę teraz 47kg. Odchudzałam się bardzo zdrowo, zblinansowana dieta, ćwiczenia 5 razy w tyg. Kolejną przyczyną może być stres ( ? ). Jeśli byłyście w podobnej sytuacji proszę napiszcie jak to się u Was potoczyło.

Dodam jeszcze że jedynym mogącym niepokoić wskaźnikiem jest FT4 które mam bardzo blisko dolnej granicy jednak nadal w normie. Dziś po 18 będę miała wyniki morfologi więc może tam coś wyjdzie...
Ann870 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 18:37   #388
j555111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

witam Was kobietki , jestem po raz pierwszy czytam różne posty ale, no właśnie ale...
opiszę moja sytuacje otóż ostatni okres miałam 01.10. 2013, do dnia dzisiejszego nie dostałam okresu(zawsze miałam regularny raczej mi sie nie spóźniał) współżyłam z mężem seks przerywany
wiem że to żadna anty, ale okres powinnam dostać 31.10 , w środku cyklu miałam brązowe plamienia nigdy tak nie miałam,zaznaczę że mam bardzo ciężkie i nabrzmiałe piersi , bardzo bolące po bokach, silny ból podbrzusza a nawet bardzo silne skurcze ,ból w pachwinach i silny ból kręgosłupa jak myślicie czy to ciąża dodam że takich silnych skurczy nie miałam przed okresem, na dodatek nie mogę jeść, nic mi nie przechodzi przez gardło.
Jeszcze jedno kobietki jeżeli miałyście takie objawy i czy to były objawy ciąży czy okresu. Pozdrawiam i dziękuje.
j555111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 18:12   #389
Cherie93
Raczkowanie
 
Avatar Cherie93
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 33
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

Dziewczyny potrzebuję pomocy. Otóż okresy zawsze miewam regularnie - już 7 lat bez zadnego odejscia od normy - rzadko bo rzadko bo co 40 dni, ale tak ma i moja mama i moja babcia.
Ale ostatnio zaczęły mi się zdażać dziwne rzeczy i troszkę panikuję.
Otóż tak - okres miałam 23 października, więc mineły 2 tygodnie dopiero...
2 dni temu miałam takie kilkogodzinne dziwne "krwawienie" tak jakby gęsty śluz z domieszką krwi.
2 dni przerwy i dziś mam większe krwawienie - juz sama krew ale taka brązowawa i mniej niż podczas okresu.
Nie ma szans, że jestem w ciąży.
Jedyny winowajca jaki mi przychodzi do głowy to to, że ok 18 października dostalam pierwszą dawkę szczepionki na HPV 4 rodzaje.
Czy to może być przyczyna? Jeśli nie to co - lecieć do lekarza?
Nie bardzo mnie stać na kolejną stówę za samą wizytę a na NFZ naczekam się minimum 2 miechy :/.
Mam 20 lat. I choruję od 2 lat na niedoczynnośc tarczycy,

Edytowane przez Cherie93
Czas edycji: 2013-11-08 o 18:15
Cherie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 21:15   #390
katmaz
Raczkowanie
 
Avatar katmaz
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 267
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

Witajcie, towarzyszki
Mam taki sobie problem: odkąd zaczęłam miesiączkować leci już 5 rok i w sumie dalej nie są tak do końca regularne. Kalendarzowo chyba ani razu nie było takiego miesiąca, żeby okresu nie było, ale te cykle mają różny czas trwania. Raz 25, raz 28 a raz dla odmiany 35 i raczej nigdy miesiąc po miesiącu nie trwa to tyle samo. Najczęściej powyżej tych 28 dni. Iść z tym do ginekologa? Chyba przez te 5 lat to już dawno powinno się to unormować. Nie współżyję i nie zamierzam w najbliższym czasie, hormonami też wolałabym się nie szpikować. Może takie wahania to kwestia trybu życia?

Edytowane przez katmaz
Czas edycji: 2013-11-12 o 21:18
katmaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-19 08:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.