Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-05, 20:00   #3001
_Cressida_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 13
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Czy węgiel leczniczy osłabia działanie nuvaring? Widzialam kiedys temat na jakims forum,gdzie wypisane byly wszystkie leki bezpieczne i niebezpieczne dla krazka. Tylko teraz nie moge jej znalezc..
_Cressida_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 23:39   #3002
ONA45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 29
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez _Cressida_ Pokaż wiadomość
Czy węgiel leczniczy osłabia działanie nuvaring? Widzialam kiedys temat na jakims forum,gdzie wypisane byly wszystkie leki bezpieczne i niebezpieczne dla krazka. Tylko teraz nie moge jej znalezc..
wydaje mi się że nie, ale głowy nie dam sobie za to uciąć :P
ONA45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-07, 07:47   #3003
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć Dziewczyny, mam pytanie.
Ok 2 tyg bardzo plamiłam (pisałam o tym, dziękuje za podpowiedzi, to było plamienie po odstawieniu krążka). Od 2 dni strasznie bolał mnie brzuch, miałam bardzo bolesny skurcz, pomagała jedynie no spa- chociaż na co dzień leków nie łykam. Wczoraj zaczęłam lekko krwawić, stwierdziłam więc, że to miesiączka. Włożyłam krążek a dziś zero plamienia. Nie wiem teraz, czy to okres czy po prostu jakieś plamienie po stosunku
Skąd mogę mieć pewność, że w odpowiedni czas włożyłam krążek...
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 07:37   #3004
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, czy któraś z Was musiała zrobić przerwę w NR w związku z operacją ? Ja mam operację ginekologiczną w terminie zaraz po "okresie". Lekarz powiedział abym przed operacją (po "okresie") nie wkładała kolejnego krążka, ale nie wiem kiedy po operacji mogę włożyć kolejny ? Czy już po miesiącu ? Jednak czy taka miesięczna przerwa nie namiesza mi w organizmie ? Czy wtedy wkładam pierwszego dnia krwawienia ? Proszę o porady
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 07:49   #3005
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was musiała zrobić przerwę w NR w związku z operacją ? Ja mam operację ginekologiczną w terminie zaraz po "okresie". Lekarz powiedział abym przed operacją (po "okresie") nie wkładała kolejnego krążka, ale nie wiem kiedy po operacji mogę włożyć kolejny ? Czy już po miesiącu ? Jednak czy taka miesięczna przerwa nie namiesza mi w organizmie ? Czy wtedy wkładam pierwszego dnia krwawienia ? Proszę o porady
Zazwyczaj nie powinno się robić takich krótkich przerw, bo więcej robią szkody, niż pożytku, ale w Twoim przypadku to wskazane i zrozumiałe, bo to względy zdrowotne.
Najlepiej będzie jak zapytasz o to lekarza: kiedy możesz znów zacząć używać skoro to zabieg ginekologiczny to może mieć na to wpływ. Miesiąc czy dwa i pewnie będziesz mogła wrócić w pierwszy dzień krwawienia oczywiście tylko wiedz, że to krwawienie po odstawieniu może być nieregularne i nie da się dokładnie okreslić kiedy wystąpi.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 07:17   #3006
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez winn Pokaż wiadomość
brałam tabsy i było ok, potem przerwa na kilka lat i teraz z krążkiem próbuje a tu nic normalnie żadnego popędu, ochoty, mija drugi miesiąc, a i jeszcze plamienie mam teraz (tydzień przed wyjęciem się zaczęło). Smutek mnie ogarnia, bo się dobrze czuje z krążkiem.
Może przyczyna tkwi bardziej w tym, jak zmienił się Twój organizm przez te kilka lat, a nie w krążku ? Nie spotkałam się jeszcze z opinią, aby u tej samej osoby tabsy nie obniżały libido, a krążek tak ...

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Zazwyczaj nie powinno się robić takich krótkich przerw, bo więcej robią szkody, niż pożytku, ale w Twoim przypadku to wskazane i zrozumiałe, bo to względy zdrowotne.
Najlepiej będzie jak zapytasz o to lekarza: kiedy możesz znów zacząć używać skoro to zabieg ginekologiczny to może mieć na to wpływ. Miesiąc czy dwa i pewnie będziesz mogła wrócić w pierwszy dzień krwawienia oczywiście tylko wiedz, że to krwawienie po odstawieniu może być nieregularne i nie da się dokładnie okreslić kiedy wystąpi.
No niestety pewnie - znając moje szczęście - zacznie się w inny dzień niż dotychczas (a już 2 lat mam zakodowane, że wszystko przy NR robię w poniedziałki) i pewnie nie zacznie się konkretnym krwawieniem, tylko jakimś małym plamieniem. Ale rozumiem, że krążek należy założyć już przy pierwszym małym plamieniu (?)
Wczoraj dowiedziałam się, że mam założyć NR już po m-cu, chodzi o to, aby czasie operacji i pooperacyjnym go nie mieć "w sobie".
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 09:16   #3007
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Annuar, poproś swojego gin żeby Ci dał doustne tabsy anty na czas operacji
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-09, 12:52   #3008
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Annuar, poproś swojego gin żeby Ci dał doustne tabsy anty na czas operacji
Środki hormonalne odstawia się na co najmniej 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem chirurgicznym. Nie ma znaczenia droga podania. Chodzi o to, aby nie nabawić się zakrzepicy.
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 18:38   #3009
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez PurBlanka Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, mam pytanie.
Ok 2 tyg bardzo plamiłam (pisałam o tym, dziękuje za podpowiedzi, to było plamienie po odstawieniu krążka). Od 2 dni strasznie bolał mnie brzuch, miałam bardzo bolesny skurcz, pomagała jedynie no spa- chociaż na co dzień leków nie łykam. Wczoraj zaczęłam lekko krwawić, stwierdziłam więc, że to miesiączka. Włożyłam krążek a dziś zero plamienia. Nie wiem teraz, czy to okres czy po prostu jakieś plamienie po stosunku
Skąd mogę mieć pewność, że w odpowiedni czas włożyłam krążek...
Przepraszam, że się upominam, ale mogłabym prosić o podpowiedzenie co w tej kwestii ?? Dodam, że nie krwawię wcale od czasu kiedy włożyłam krążek i zastanawiam się teraz czy w ogóle jestem zabezpieczona
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 17:34   #3010
ONA45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 29
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez PurBlanka Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się upominam, ale mogłabym prosić o podpowiedzenie co w tej kwestii ?? Dodam, że nie krwawię wcale od czasu kiedy włożyłam krążek i zastanawiam się teraz czy w ogóle jestem zabezpieczona
Czasami jest tak że pierścień wstrzymuje plamienie. U mnie wstrzymał tylko na jeden dzień, później miałam normalne plamienie. Proponuję byś przez pierwsze 7 dni zabezpieczała dodatkowo (np. gumki).
ONA45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 06:14   #3011
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny! Stosuje nuvaring od ponad 5 miesięcy i główne skutki uboczne to wypadanie włosów, niskie libido i zmiany nastrojów. Zastanawiam sie nad zmiana na plastry Evra bo niestety nie mogę brać pigulek z powodu choroby. Obawiam sie tylko ze przez większa ilość chormonow w Evrze wcale mi sie nie polepszy. Czy warto sporobowac i zmienić na 2-3 miesiące i sprawdzić to? Proszę doradzcie mi, będę ogromnie wdzięczna!! Serdecznie pozdrawiam.
xox jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-11, 20:17   #3012
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ONA45 Pokaż wiadomość
Czasami jest tak że pierścień wstrzymuje plamienie. U mnie wstrzymał tylko na jeden dzień, później miałam normalne plamienie. Proponuję byś przez pierwsze 7 dni zabezpieczała dodatkowo (np. gumki).
Dziękuje za pomoc , mam nadzieję, że nic mi się przez to nie poprzestawia
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 21:58   #3013
ONA45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 29
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez PurBlanka Pokaż wiadomość
Dziękuje za pomoc , mam nadzieję, że nic mi się przez to nie poprzestawia
Nie powinno, ale w razie wątpliwości pytaj lekarza

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Cytat:
Napisane przez xox Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Stosuje nuvaring od ponad 5 miesięcy i główne skutki uboczne to wypadanie włosów, niskie libido i zmiany nastrojów. Zastanawiam sie nad zmiana na plastry Evra bo niestety nie mogę brać pigulek z powodu choroby. Obawiam sie tylko ze przez większa ilość chormonow w Evrze wcale mi sie nie polepszy. Czy warto sporobowac i zmienić na 2-3 miesiące i sprawdzić to? Proszę doradzcie mi, będę ogromnie wdzięczna!! Serdecznie pozdrawiam.

Nie wydaje mi się by Twoje libido zwiększyło się po plastrach. Zmianę nastrojów to i ja miałam, strasznie to wkurzające ;/ Ale na Twoim miejscu nie zmieniałabym antykoncepcji. Może jeszcze Ci się to unormuje?
ONA45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 06:09   #3014
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ONA45 Pokaż wiadomość
Nie powinno, ale w razie wątpliwości pytaj lekarza

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------




Nie wydaje mi się by Twoje libido zwiększyło się po plastrach. Zmianę nastrojów to i ja miałam, strasznie to wkurzające ;/ Ale na Twoim miejscu nie zmieniałabym antykoncepcji. Może jeszcze Ci się to unormuje?
Dziękuje za odpowiedz! Tez właśnie sie nad tym zastanawialam i wydaje mi sie ze powinnam poczekać a ze skutkami ubocznymi walczyć w inny sposób. Spróbuje jeszcze przez kilka miesięcy jeśli sie polepszy to wtedy byłabym przeszczesliwa, bo nuvaring jest najwygodniejsza forma antykoncepcyjne według mnie
xox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 15:31   #3015
ONA45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 29
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez xox Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedz! Tez właśnie sie nad tym zastanawialam i wydaje mi sie ze powinnam poczekać a ze skutkami ubocznymi walczyć w inny sposób. Spróbuje jeszcze przez kilka miesięcy jeśli sie polepszy to wtedy byłabym przeszczesliwa, bo nuvaring jest najwygodniejsza forma antykoncepcyjne według mnie
Właśnie też mi się wydaje, że NR jest najwygodniejszym środkiem antykoncepcyjnym. A co do plastrów to słyszałam, że na ich skuteczność ma wpływ tkanka tłuszczowa... Więc nie polecam
ONA45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 13:52   #3016
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, czy któraś z Was stosowała maść Pimafucort przy krążku? Nie uszkadza go ta maść? Lekarz nic nie mówił, ale wolę zapytać Kiedyś chyba też już sosowałam Pimoafucort z krążkiem i było ok

Edytowane przez milka1696
Czas edycji: 2012-10-13 o 13:54
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 11:01   #3017
karolina911
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny mam problem.. Jest to moj drugi krązek.. urosły mi piersi i stały się bardzo tkliwe. Staniki zrobiły sie za małe;/ Czy to minie, organizm sie jakoś unormuje? Zaczyna mi to przeszkadzac, tym bardziej ze miałam miseczke C i więcej nie chce.. Która z was miała takie doswiadczenia z krązkiem? Zdziwiło mnie to, przecież tam jest tak mało hormonów.. Wielki plus to to, że cera się poprawiłą
karolina911 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 20:15   #3018
Karla166
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5
Unhappy Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny! Mam pytanie bardzo ważne dla mnie, od kilku miesięcy stosuję NuvaRing (jestem bardzo zadowolona) W sobotę 13.10.2012 miałam założyć nowy krążek, ale niestety nie miałam go (skleroza nie boli zapomniałam jechać po receptę) I pytanie brzmi: Czy muszę czekać do pierwszego dnia okresu czy mogłabym przyjąć go wcześniej np jutro? Obawiam się tego, że jak zrobię sobie miesięczną przerwę to znów będę miała przez miesiąc okres, a raczej obfite plamienia :/ Tak jak to było za pierwszym włożeniem krążka... Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam Karla
Karla166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-15, 11:48   #3019
mmadzik
Zadomowienie
 
Avatar mmadzik
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: warsaw
Wiadomości: 1 345
GG do mmadzik
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez karolina911 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem.. Jest to moj drugi krązek.. urosły mi piersi i stały się bardzo tkliwe. Staniki zrobiły sie za małe;/ Czy to minie, organizm sie jakoś unormuje? Zaczyna mi to przeszkadzac, tym bardziej ze miałam miseczke C i więcej nie chce.. Która z was miała takie doswiadczenia z krązkiem? Zdziwiło mnie to, przecież tam jest tak mało hormonów.. Wielki plus to to, że cera się poprawiłą
Mi tez bardzo urosly piersi. Mialam duze C a teraz mam E i chyba zastanowie sie nad zmiana antykoncepcji.
__________________
TURYSTKA
mmadzik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-15, 22:12   #3020
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pszczolka_maja1979 Pokaż wiadomość
Środki hormonalne odstawia się na co najmniej 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem chirurgicznym. Nie ma znaczenia droga podania. Chodzi o to, aby nie nabawić się zakrzepicy.
Koleżanka napisała ze chodzi o to aby krążek nie był w środku a przynajmniej ja tak zrozumiałam
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 07:44   #3021
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Koleżanka napisała ze chodzi o to aby krążek nie był w środku a przynajmniej ja tak zrozumiałam
A ja się odniosłam do twojej porady. Nie można tak robić.
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 09:03   #3022
karolina911
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mmadzik Pokaż wiadomość
Mi tez bardzo urosly piersi. Mialam duze C a teraz mam E i chyba zastanowie sie nad zmiana antykoncepcji.
A jak długo używasz krążka? Ja mam nadzieje, że to minie bo to dopiero mój 2... Podobno tkliwosc piersi mija, oby wraz z rozmiarem.
karolina911 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 23:28   #3023
mmadzik
Zadomowienie
 
Avatar mmadzik
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: warsaw
Wiadomości: 1 345
GG do mmadzik
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez karolina911 Pokaż wiadomość
A jak długo używasz krążka? Ja mam nadzieje, że to minie bo to dopiero mój 2... Podobno tkliwosc piersi mija, oby wraz z rozmiarem.
uzywam od 7 miesiecy.
Dziewczyny czy zauwazylyscie spadek libido po dluzszym czasie uzywania krazka?
__________________
TURYSTKA
mmadzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-17, 12:30   #3024
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pszczolka_maja1979 Pokaż wiadomość
A ja się odniosłam do twojej porady. Nie można tak robić.
Skąd wiesz jaką operacje miała na myśli Annuar? Napisała ze chodzi o zabieg ginekologiczny, więc mogło to być np.wymrażanie nadżerki, przy którym można zażywać doustnie antykoncepcje Zamiast mnie czepiać lepiej czytaj ze zrozumieniem.
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-10-17 o 12:32
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-17, 19:36   #3025
klaudia2314
Raczkowanie
 
Avatar klaudia2314
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 323
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mmadzik Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy zauwazylyscie spadek libido po dluzszym czasie uzywania krazka?

ja właśnie zużyłam pierwszego krążka i szczerze mówiąc to moje libido jest bliskie zeru, a jak już współżyję to bardzo mało przyjemności :/

mam takie pytanie, gdy założę drugi krążek to powinnam trochę poczekać czy od razu będę zabezpieczona ?
klaudia2314 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-17, 22:09   #3026
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Skąd wiesz jaką operacje miała na myśli Annuar? Napisała ze chodzi o zabieg ginekologiczny, więc mogło to być np.wymrażanie nadżerki, przy którym można zażywać doustnie antykoncepcje Zamiast mnie czepiać lepiej czytaj ze zrozumieniem.
Po pierwsze - nikogo się nie czepiam.
Po drugie - co do czytania ze zrozumieniem - Annuar napisała wyraźnie, że chodzi o operację, ani razu nie użyła słowa "zabieg".
Jeśli operacja jest planowana - hormony odstawia się. EOT
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-17, 22:10   #3027
dzida94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 30
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

witam dziewczyny
czy mozna zalozyc krazek po 2,5tyg po okresie ?
czy bedzie mialo to wgl jakikolwiek sesns zabiezbieczajacy czy nie bedzie dzialac i musze czekac na cykl
x
dzida94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-17, 22:15   #3028
ONA45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 29
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mmadzik Pokaż wiadomość
uzywam od 7 miesiecy.
Dziewczyny czy zauwazylyscie spadek libido po dluzszym czasie uzywania krazka?
Nie za wszystko powinniśmy obwiniać pierścień, wydaje mi się że spadek libido może być też spowodowany pogodą, zmęczeniem albo stresem.

---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

Cytat:
Napisane przez klaudia2314 Pokaż wiadomość
ja właśnie zużyłam pierwszego krążka i szczerze mówiąc to moje libido jest bliskie zeru, a jak już współżyję to bardzo mało przyjemności :/

mam takie pytanie, gdy założę drugi krążek to powinnam trochę poczekać czy od razu będę zabezpieczona ?

Od razu po założeniu drugiego krążka jesteś zabezpieczona, możesz nawet podczas tej tygodniowej przerwy bezpiecznie uprawiać seks bez zabezpieczenia

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

Cytat:
Napisane przez dzida94 Pokaż wiadomość
witam dziewczyny
czy mozna zalozyc krazek po 2,5tyg po okresie ?
czy bedzie mialo to wgl jakikolwiek sesns zabiezbieczajacy czy nie bedzie dzialac i musze czekac na cykl
x
radzę poczekać na okres
ONA45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 07:23   #3029
klaudia2314
Raczkowanie
 
Avatar klaudia2314
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 323
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Od razu po założeniu drugiego krążka jesteś zabezpieczona, możesz nawet podczas tej tygodniowej przerwy bezpiecznie uprawiać seks bez zabezpieczenia
no to super, bo w tej instrukcji nie napisali dokładnie, chyba że coś przeoczyłam
klaudia2314 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-19, 07:34   #3030
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Nie wiem dokładnie na czym polega odstawienie hormonów na cza operacji, ale jest to związane z unieruchomieniem i zakrzepicą. W ulotce NR nie ma wytycznych kiedy należy odstawić, tylko info żeby skontaktować się z lekarzem. Dwaj lekarze (mój gin i gin ze szpitala) powiedzieli abym po 7 dniowej przerwie (a operacja jest po przerwie) nie wkładała nowego NR, czyli odstawiam hormony tylko 9 dni przed operacją. Kolejny mam włożyć po m-cu.
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.