Mamy Listopadowe 2017-cz.I - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-04, 17:25   #901
PPPatinka
Rozeznanie
 
Avatar PPPatinka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 859
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Nasz tez macha raczkami! Nawet nie w zlosci, czasem od tak, albo kiedy slyszy muzyke!

Zaczyna mnie stresowac jego skora. Jest bardzo sucha i szorstka. Ja juz nie wiem co mam robic. Mylam Lipikarem z LRP, a teraz specialnym mydelkiem dla noworodkow, smaruje kremem relipidujacym. Chyba musze isc do dermatologa z nim. Pediatra sugeruje zmiane mleka, wiec zaczne od tego.

Solak, daj znac jak bylo u neurologa.
Juz kiedys pisalam mediderm i bephanten sesiderm cuda dzialaja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PPPatinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 20:52   #902
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Solak Pokaż wiadomość
To może kąpiel w krochmalu?

Ciekawe rozwiązanie! Czemu nie? Poczytam jak to zrobić.
Cytat:
Napisane przez PPPatinka Pokaż wiadomość
Juz kiedys pisalam mediderm i bephanten sesiderm cuda dzialaja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziękuję! Wszystkiego spróbuję!

Ja miałam atopowe zapalenie skróty. Boję się, że mój maluch odziedziczył po mnie te skłonności
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 06:51   #903
catiedove
Rozeznanie
 
Avatar catiedove
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 790
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Ciekawe rozwiązanie! Czemu nie? Poczytam jak to zrobić.



Dziękuję! Wszystkiego spróbuję!

Ja miałam atopowe zapalenie skróty. Boję się, że mój maluch odziedziczył po mnie te skłonności

Wśród moich znajomych (ich dzieci) atopowe zapalenia skóry najlepiej łagodził wszystko olej kokosowy. Z tym, że dzieci starsze koło 2-3latek, nie wiem jaka byłaby reakcja u maluszków.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Celuj w księżyc
bo nawet jeśli chybisz, znajdziesz się wśród gwiazd. 🌟
catiedove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 10:25   #904
Solak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Ciekawe rozwiązanie! Czemu nie? Poczytam jak to zrobić.
Wiem, że są różne przepisy, ale ja robię tak- rozpuszczam 5 łyżek mąki ziemniaczanej w pół szklanki wody, wlewam to do wrzącej wody (1 litr) i mieszam- robi się z tego taki biały kisiel. Potem ten kisiel przerzucam do wanienki, dopełniam wodą i kąpię (już bez żadnych dodatkowych żeli, mydeł itp), a po kąpieli delikatnie osuszam. Trzeba uważać, bo dziecko jest śliskie, no i jeżeli ma włosy to albo ich nie moczyć albo po kapieli spłukać. Agata ma bujną fryzurę i po takiej kąpieli wygląda jakby miała włosy na żel
Solak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 14:04   #905
Wanilka5
Idealna Źona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 17 060
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Dobry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mąż i Źona
Listopadowa Dziulka 2017
Wanilka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 16:24   #906
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Dobry wieczor Co u was? Ja mialam ciezki dzien w robocie na szczescie wszystkie smutki wynagradza mi moj mauch!
Cytat:
Napisane przez Solak Pokaż wiadomość
Wiem, że są różne przepisy, ale ja robię tak- rozpuszczam 5 łyżek mąki ziemniaczanej w pół szklanki wody, wlewam to do wrzącej wody (1 litr) i mieszam- robi się z tego taki biały kisiel. Potem ten kisiel przerzucam do wanienki, dopełniam wodą i kąpię (już bez żadnych dodatkowych żeli, mydeł itp), a po kąpieli delikatnie osuszam. Trzeba uważać, bo dziecko jest śliskie, no i jeżeli ma włosy to albo ich nie moczyć albo po kapieli spłukać. Agata ma bujną fryzurę i po takiej kąpieli wygląda jakby miała włosy na żel
Super! Musze sprobowac! Jak czesto robisz jej taka kapiel?
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 18:38   #907
Rododendron91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Dobry wieczor Co u was? Ja mialam ciezki dzien w robocie na szczescie wszystkie smutki wynagradza mi moj mauch!
Super! Musze sprobowac! Jak czesto robisz jej taka kapiel?
A jak sobie radzicie od Twojego powrotu do pracy? Nie tęsknisz za maleństwem?

Dziewczyny, napewno slyszalyscie o tej aferze ze źle przechowywanymi szczepionkami... Nóż się w kieszeni otwiera... Mam nadzieję, że w naszej przychodni takich nie było, mam ochotę pojechać tam i zapytać, ale czy ktoś powie prawdę o ile takie były... Nie dość że te szczepienia to taki kontrowersyjny temat to jeszcze takie rzeczy się dzieją...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rododendron91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-05, 20:42   #908
catiedove
Rozeznanie
 
Avatar catiedove
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 790
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Rododendron91 Pokaż wiadomość
A jak sobie radzicie od Twojego powrotu do pracy? Nie tęsknisz za maleństwem?

Dziewczyny, napewno slyszalyscie o tej aferze ze źle przechowywanymi szczepionkami... Nóż się w kieszeni otwiera... Mam nadzieję, że w naszej przychodni takich nie było, mam ochotę pojechać tam i zapytać, ale czy ktoś powie prawdę o ile takie były... Nie dość że te szczepienia to taki kontrowersyjny temat to jeszcze takie rzeczy się dzieją...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Matko słyszałam o tym dziś. Masakra jakaś, jak na igłach siedziałam. Niby nie moje województwo, ale rzeczywiście myśli od razu rożne się pojawiają.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Celuj w księżyc
bo nawet jeśli chybisz, znajdziesz się wśród gwiazd. 🌟
catiedove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 21:38   #909
PPPatinka
Rozeznanie
 
Avatar PPPatinka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 859
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Ciekawe rozwiązanie! Czemu nie? Poczytam jak to zrobić.



Dziękuję! Wszystkiego spróbuję!

Ja miałam atopowe zapalenie skróty. Boję się, że mój maluch odziedziczył po mnie te skłonności
Mediderm jest tez na AZS

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PPPatinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 21:40   #910
wodna2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 243
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Rododendron91 Pokaż wiadomość
A jak sobie radzicie od Twojego powrotu do pracy? Nie tęsknisz za maleństwem?

Dziewczyny, napewno slyszalyscie o tej aferze ze źle przechowywanymi szczepionkami... Nóż się w kieszeni otwiera... Mam nadzieję, że w naszej przychodni takich nie było, mam ochotę pojechać tam i zapytać, ale czy ktoś powie prawdę o ile takie były... Nie dość że te szczepienia to taki kontrowersyjny temat to jeszcze takie rzeczy się dzieją...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co zrozumiałam to jest to problem nieprzestrzegania procedur- jeśli szczepionka jest przechowywana w lodówce bez agregatu a prąd wyłączą ma być zutylizowana. I było tak jesienią że przez kilkadziesiąt minut prądu nie było a do utylizacji nie wszyscy oddali. Ale to nie oznacza że dzieciom coś grozi. Jak kupujesz szczepionkę w aptece i wieziesz do domu czy przychodni też jest jakiś czas poza lodówką i nikt z tego afery nie robi. Media niestety nakręcają problem

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
__________________
Błażej 09.10.2013
wodna2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 21:40   #911
PPPatinka
Rozeznanie
 
Avatar PPPatinka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 859
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez catiedove Pokaż wiadomość
Matko słyszałam o tym dziś. Masakra jakaś, jak na igłach siedziałam. Niby nie moje województwo, ale rzeczywiście myśli od razu rożne się pojawiają.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ktore województwa? bo ja nic nie słyszałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PPPatinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-05, 23:58   #912
Rododendron91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez PPPatinka Pokaż wiadomość
A ktore województwa? bo ja nic nie słyszałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raz piszą że cały kraj, raz że w lubuskiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:58 ---------- Poprzedni post napisano o 00:47 ----------

Cytat:
Napisane przez wodna2 Pokaż wiadomość
Z tego co zrozumiałam to jest to problem nieprzestrzegania procedur- jeśli szczepionka jest przechowywana w lodówce bez agregatu a prąd wyłączą ma być zutylizowana. I było tak jesienią że przez kilkadziesiąt minut prądu nie było a do utylizacji nie wszyscy oddali. Ale to nie oznacza że dzieciom coś grozi. Jak kupujesz szczepionkę w aptece i wieziesz do domu czy przychodni też jest jakiś czas poza lodówką i nikt z tego afery nie robi. Media niestety nakręcają problem

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Tak, dokładnie o to chodzi. Tylko ja zrozumiałam, że problem dotyczył nie kilkudziesięciu minut tylko czasu dłuższego. W sumie były w zeszłym roku takie wichury, że linie energetyczne były pozrywane i były braki w dostawie prądu. I jeszcze te nagłówki w stylu "Polakom podano wadliwe szczepionki, poważnie narażono ich zdrowie". Oby żadnemu dziecku i żadnemu dorosłemu nic się od tego nie stało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rododendron91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 02:13   #913
Solak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Dobry wieczor Co u was? Ja mialam ciezki dzien w robocie na szczescie wszystkie smutki wynagradza mi moj mauch!
Super! Musze sprobowac! Jak czesto robisz jej taka kapiel?
Tak z raz na 2 tygodnie. Agata nie ma problemu ze skórą i nie kąpiemy jej też codziennie, więc ten kisiel to robię ramach urozmaicenia. Moja koleżanka przemywala swojemu synowi pupę wodą z mąką ziemniaczaną jak miał jakąś wysypkę i pomogło. To stary babciny sposób

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Solak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 08:43   #914
Solak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Odwołuję wszystkie swoje marudzenia na to, że Agata budzi się co 2-2,5 godziny. Dziś budziła się co 1,5... 2-2,5 to przy tym luksus

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Solak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 08:45   #915
Wanilka5
Idealna Źona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 17 060
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Solak Pokaż wiadomość
Odwołuję wszystkie swoje marudzenia na to, że Agata budzi się co 2-2,5 godziny. Dziś budziła się co 1,5... 2-2,5 to przy tym luksus

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojojo moja ładnie 5h snu cyc i kolejne 4h snu.
No te szczepionki tylko w lubuskim;/
Dobry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mąż i Źona
Listopadowa Dziulka 2017
Wanilka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 10:05   #916
Solak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Prawdopodobnie też w pomorskim i dolnośląskim
http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrow...czepionek.html

Agata dostała z tej listy szczepionke na WZW, ale na to ją szczepili w szpitalu, więc chyba akurat szpital dobrze przechowuje szczepionki.
Solak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 10:27   #917
Rododendron91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

My na szczęście mieszkamy w lubelskim ale w pierwszej chwili bardzo się przestraszyłam. O szczepionkę szpitalna możesz być spokojna, tam na pewno mają agregaty i nie mogli by sobie pozwolić na coś takiego.

A co do nocki Tomek też się dużo razy budził.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rododendron91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 11:26   #918
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

My też dostaliśmy w szpitalu wzw z tej listy ale też się nie martwię.

Dziewczyny, mam pytanie o katar u maluszka. Tż miał katar, potem ja no i w końcu trafiło na Tymka. Odciagam mu katarkiem tak 2-3 razy dziennie jak słyszę, że coś furczy albo jak widzę glutki. No i nawilzam wodą morską. Co jeszcze mogę zrobić?
Czy może powinnam do lekarza jednak z nim iść? Je normalnie, nie ma wysokiej temperatury i ogólnie oprócz tych glutow nic mu nie dolega no ale sama nie wiem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 13:07   #919
Rododendron91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
My też dostaliśmy w szpitalu wzw z tej listy ale też się nie martwię.

Dziewczyny, mam pytanie o katar u maluszka. Tż miał katar, potem ja no i w końcu trafiło na Tymka. Odciagam mu katarkiem tak 2-3 razy dziennie jak słyszę, że coś furczy albo jak widzę glutki. No i nawilzam wodą morską. Co jeszcze mogę zrobić?
Czy może powinnam do lekarza jednak z nim iść? Je normalnie, nie ma wysokiej temperatury i ogólnie oprócz tych glutow nic mu nie dolega no ale sama nie wiem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewentualnie inhalacje z solą fizjologiczna, ale póki nic się nie dzieje nie musisz iść chyba do lekarza. A jakby katar był bardzo dokuczliwy są krople nasivn, tylko one chyba od 3 miesiąca...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rododendron91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-06, 15:31   #920
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Jaka matę edukacyjną polecacie dla maluszka 3m+? Taka piankową-puzzle czy inną? Gdzie kupujecie zawieszki sensoryczne albo inne cudenka dla maluszka?
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 21:16   #921
ila1000
Rozeznanie
 
Avatar ila1000
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 869
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

U nas od katarku się zaczęło zeszło na gardlo dziś byliśmy u dr na kontroli i jest czysto. Ale wszystko do kontroli. U takiego malucha szybko wszystko się dzieje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ila1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-07, 02:31   #922
whenee
Zakorzenienie
 
Avatar whenee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: who cares?
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez stypi_89 Pokaż wiadomość
Kurde jak czytałam twój wpis to się trochę przeraziłam �� bo u swojej Jagody też widzę podobne zachowanie. Bardzo mocno podnosi głowę, jak się ją położy na płasko. Na rękach odgina się do tyłu, a na brzuchu podnosi głowę, ale nie na rękach tylko właśnie tak jakby na kręgosłupie �� będę musiała pogadać z pediatrą o tym przy szczepieniu �� pocieszające jest to, że Jagoda ma dopiero 2 miesiące ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co ja też zaobserwowałam u Hanki że tak podnosi głowę z kręgosłupa a nie z barków. Przy szczepieniu dostałam skierowanie na rehabilitację ale wcześniej podzwonilam po rehabitacjach i terminy strasznie odległe... Czerwiec lipiec a nawet październik. Koleżanka rehabitantka mi poleciła swoją koleżankę bo sama się nie zajmuje maluszkami. Przyszła na wizytę prywatna powiedziała nam że Hanko wpada delikatnie w asymetrię na lewą stronę i że faktycznie słabe ma mięśnie barku a że już ma skończone 3 miesiące już powinna dźwigać główkę ładnie. Pokazała nam jak nosić dziecko, pooglądać sobie filmiki z Pawłem zawitkowskim na youtubie, poczytaj o metodzie Bobath. Pokazała jakie ćwiczenia można wykonywać np na piłce, przewijaku. Z tym noszeniem to kiepsko bo u mnie Hanka nie lubi być noszona w pozycji leżącej, w pół leżącej jeszcze ok, ale np już jak sobie ja przodem kładę na sobie to dźwiga główkę, lubi też być noszona na brzuszku. Tym sposobem co nam pokazywała rehabitantka to ja mam za krótkie rece, a Hanka się wygina i złości.

Na Fejsie Agata pisała że ona z juniorem się ćwiczyła właśnie od 2 miesiąca i do tego masowała się shantalem a junior też robił banana, Sylwia też chodziła na rehabilitację, Małgosia z Hanką też chodzą na rehabilitację do luxmedu. Także nie masz się co martwić bo wszystko jest do wyprowadzenia, kwestia odpowiednich ćwiczeń, pamiętania o pewnych rzeczach, u mnie np zwrócenie uwagi na prawą stronę bo odrwaca główkę w lewą stronę i ssie paluchy, zachodzenie do łóżeczka z prawej strony itd. ale nie chce mi tu pisać o ćwiczeniach bo to jednak musi ocenić specjalista. W tej przychodni co ja jestem zapisana na rehabilitację to podobno się chodzi raz na 4-5 tygodni, dostaje się ćwiczenia do domu, ale ta dziewczyna co u mnie była prywatnie mówi że ona rehabilituje takie maluszki 1-2 razy w tygodniu. Także wszystko zależy od przychodni. Ja mam też wizytę oprócz rehabilitantki z lekarzem więc pewnie z neurologiem.
__________________
I AM THE STIG szalona wątróbka jeździ
whenee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-07, 10:06   #923
Solak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Jaka matę edukacyjną polecacie dla maluszka 3m+? Taka piankową-puzzle czy inną? Gdzie kupujecie zawieszki sensoryczne albo inne cudenka dla maluszka?
Ja mam i puzzle piankowe i taką z zawieszkami- jedna to prezent od jednych dziadków a druga od drugich Ta z zawieszkami jest ze smyka, Agata bardzo lubi ciągnąć te zabawki i czasem nawet gada z pluszowa małpa, a ja mogę w tym czasie zrobić np śniadanie. Pod mata mam z kolei puzzle- żeby było cieplej i bardziej miękko. Na puzzlach ćwiczymy leżenie na brzuchu, potem pewnie będą przewroty i ogólnie zabawy ruchowe. Puzzle mam ze zwierzętami z fisher price- 2 komplety czyli w sumie 16 puzzli.

Terminy na rehabilitację to jest jakaś paranoja. Przecież dla rozwoju ruchowego takiego dziecka każdy miesiąc jest ważny i to co dziś dałoby się skorygować bardzo szybko za pół roku trzeba będzie leczyć dwa razy dłużej. Jeżeli neurolog nas skieruje na rehabilitację, to pewnie pójdziemy prywatnie, ale co mają zrobić rodzice których na to nie stać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Solak
Czas edycji: 2018-02-07 o 10:11
Solak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-07, 11:32   #924
Rododendron91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Solak Pokaż wiadomość
Ja mam i puzzle piankowe i taką z zawieszkami- jedna to prezent od jednych dziadków a druga od drugich Ta z zawieszkami jest ze smyka, Agata bardzo lubi ciągnąć te zabawki i czasem nawet gada z pluszowa małpa, a ja mogę w tym czasie zrobić np śniadanie. Pod mata mam z kolei puzzle- żeby było cieplej i bardziej miękko. Na puzzlach ćwiczymy leżenie na brzuchu, potem pewnie będą przewroty i ogólnie zabawy ruchowe. Puzzle mam ze zwierzętami z fisher price- 2 komplety czyli w sumie 16 puzzli.

Terminy na rehabilitację to jest jakaś paranoja. Przecież dla rozwoju ruchowego takiego dziecka każdy miesiąc jest ważny i to co dziś dałoby się skorygować bardzo szybko za pół roku trzeba będzie leczyć dwa razy dłużej. Jeżeli neurolog nas skieruje na rehabilitację, to pewnie pójdziemy prywatnie, ale co mają zrobić rodzice których na to nie stać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Te kolejki na NFZ są straszne, płacimy przecież składki a jak przychodzi co do czego to trzeba do lekarzy czy na rehabilitację prywatnie iść... A prywatnie lekarze uprzejmi i kolejki nie takie duże. Paranoja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rododendron91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-07, 13:20   #925
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez ila1000 Pokaż wiadomość
U nas od katarku się zaczęło zeszło na gardlo dziś byliśmy u dr na kontroli i jest czysto. Ale wszystko do kontroli. U takiego malucha szybko wszystko się dzieje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no właśnie, a jeszcze jak człowiek się naczyta o zapaleniu ucha to już w ogóle... wczoraj i dziś mam wrażenie, że mniej tych glutów odciągam. Zobaczę jak jutro będzie i w piątek ewentualnie do lekarza pójdziemy.

Jak u Was ze spacerami teraz? Ja szczerze mówiąc od kilku dni wolę nie wychodzić, bo u mnie na zewnątrz tak śmierdzi dymem, że chyba bym jeszcze bardziej ten katar małemu podrażniła, gdybym z nim wychodziła...
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-07, 16:30   #926
babeczkabezowa
Raczkowanie
 
Avatar babeczkabezowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 415
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

U nas tez lekki katar, nasila sie szczegolnie w nocy. Temperatury nie ma i je normalnie wiec nie wybieram sie do lekarza. W przychodni moze zalapac jeszcze gorsza zaraze. Co.do.spacerow tez nie wychodzilismy 2 dni ale jutro juz planuje wyjsc jak temperatura bedzie ok.

Jutro Franko konczy 10 tygodni bardzo sie zmienia i taka Gadula sie z Niego robi.
babeczkabezowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-07, 16:39   #927
stypi_89
Wtajemniczenie
 
Avatar stypi_89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 967
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

My na spacery chodzimy codziennie po 2-3 godz tylko u nas pogoda super! mróz jakieś 3-6 stopni, słoneczko świeci, jest idealnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
26.12.2012
22.12.2014
12.09.2015
23.03.2017
stypi_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-08, 09:15   #928
Solak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Ja też spaceruję codziennie jeżeli nie pada- tak ok godzinę. To jedyna metoda, żeby mi Agata dłużej pospała.

Dziewczyny, które kp- pamiętajcie, że dziś pączki naprawdę idą w cycki
Solak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-08, 09:42   #929
Rododendron91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Solak Pokaż wiadomość
Ja też spaceruję codziennie jeżeli nie pada- tak ok godzinę. To jedyna metoda, żeby mi Agata dłużej pospała.

Dziewczyny, które kp- pamiętajcie, że dziś pączki naprawdę idą w cycki
Ha ha muszę to wykorzystać, jedyna taka okazja dla mnie a od jutra koniec ze słodyczami, bo te ciążowe kg to nigdy nie znikną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rododendron91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-08, 09:50   #930
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Rododendron91 Pokaż wiadomość
Ha ha muszę to wykorzystać, jedyna taka okazja dla mnie a od jutra koniec ze słodyczami, bo te ciążowe kg to nigdy nie znikną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo Wam zostało? Mi 4 kg ale chyba serio to w cyckach bo we wszystkie ciuchy normalnie wchodzę tylko koszul na guziki dopiąć w biuście nie mogę :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-23 13:50:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.