artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-31, 11:27   #1
Kruszynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22

artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)


Witam i pozdrawiam wszystkie Wizażanki
Doczekałam się wreszcie, bo zimą jestem, i oto się ukazał artykuł o zimie Opis zimy pasuje do mnie jak ulał. Natomiast zastanowił mnie jeden fragmencik, który pozwolę sobie zacytować:
"Wśród naturalnych kolorów oczu zimy wyróżniamy: błękit lodowy, turkusowy, niebieski, orzechowy oraz czarno-brązowy."

Ja mam piwne. Po części zielone, po części brązowe, ale w całokształcie wyglądają jak piwne. Daleko im do orzechowych (są dużo jaśniejsze), na pewno nie są turkusowe (gdzieżby!). W kolorach jesieni wyglądam kiepsko (a w brązach po prostu beznadziejnie), jeszcze gorzej w kolorach wiosny i lata. Zostaje zima. To nie jest pierwszy tekst o zimowym typie urody, który czytałam, ale w żadnym nie wymieniono piwnych oczu. Dlaczego? Czy zimy z ciemną oprawą twarzy, jasną cerą, bardzo ciemnymi włosami (moje naturalne są takie jakby brązowo-czarne) i piwnymi oczami to nie są prawdziwe zimy? Czy jestem jednak przekombinowaną jesienią? Odczuwam niedosyt informacji

Kruszyna
__________________
Kruszyna
"Primum non stresere..."
pies przeciętny inaczej: http://psiejsko.blox.pl
Kruszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 11:40   #2
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

Kruszynka Chciałam założyć podobny wątek, ponieważ ja też czuję "niedosyt informacji" Zdziwiło mnie, że nie ma w kolorach oczu wymienionego zwykłego brązowego, tylko od razu brązowo-czarny, co na pewno nie jest moim kolorkiem. Jak popatrzeć pod światło na moje brązowe oczy, kiedy źrenica jest bardzo mała, można dostrzec odcień złoto-zielony i to mnie zmyla Myslałam że jestem Zimą a tu kicha
Druga sprawa to kolor skóry i opalanie. W okresie kiedy słoneczko zbyt mocno nie grzeje, mam karnację bardzo bladą (piegów brak), naprawdę bardzo bardzo jasną. Latem twarz kompletnie nie chce się opalić, a kolor reszty ciała przybiera odcień brzoskwiniowo-złoty i dalej nie idzie w żaden brąz.
Reszta opisu Zimy pasuje do mnie jak ulał, chociaż kiedyś czytałam też na innych stronkach artykuły to Jesień również zdarzało się ze pasowala do mnie. No ale brązy chyba do mnie nie pasują zbytnio, moze jak jestem opalona bardziej.
Dlatego z utęsknieniem czekam na opis Jesieni na wizażu!
I jeżeli Pani która to pisała, czyta właśnie moją wypowiedz to prosiłabym o odpowiedzi:
1. Czy Zima może w dziecinstwie mieć jasne włosy które z wiekiem ciemnieją? (Spotkałam sie z róznymi opiniami na ten temat, jedni twierdza ze to cecha charakterystyczna jesieni, inni - zimy)
2. Na jaki kolor opalają się Królewny Śnieżki?
3. Czy Zima może mieć zótły (ew. złoty) odcień brązowej tęczówki (pod słoncem, tuż przy źrenicy kiedy jest naprawde zwężona)?
Dziękuje
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 11:53   #3
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

Joey napisał(a):
> Kruszynka Chciałam założyć podobny wątek, ponieważ ja też czuję "niedosyt informacji" Zdziwiło mnie, że nie ma w kolorach oczu wymienionego zwykłego brązowego, tylko od razu brązowo-czarny, co na pewno nie jest moim kolorkiem. Jak popatrzeć pod światło na moje brązowe oczy, kiedy źrenica jest bardzo mała, można dostrzec odcień złoto-zielony i to mnie zmyla Myslałam że jestem Zimą a tu kicha
> Druga sprawa to kolor skóry i opalanie. W okresie kiedy słoneczko zbyt mocno nie grzeje, mam karnację bardzo bladą (piegów brak), naprawdę bardzo bardzo jasną. Latem twarz kompletnie nie chce się opalić, a kolor reszty ciała przybiera odcień brzoskwiniowo-złoty i dalej nie idzie w żaden brąz.
> Reszta opisu Zimy pasuje do mnie jak ulał, chociaż kiedyś czytałam też na innych stronkach artykuły to Jesień również zdarzało się ze pasowala do mnie. No ale brązy chyba do mnie nie pasują zbytnio, moze jak jestem opalona bardziej.
> Dlatego z utęsknieniem czekam na opis Jesieni na wizażu!
> I jeżeli Pani która to pisała, czyta właśnie moją wypowiedz to prosiłabym o odpowiedzi:
> 1. Czy Zima może w dziecinstwie mieć jasne włosy które z wiekiem ciemnieją? (Spotkałam sie z róznymi opiniami na ten temat, jedni twierdza ze to cecha charakterystyczna jesieni, inni - zimy)
> 2. Na jaki kolor opalają się Królewny Śnieżki?
> 3. Czy Zima może mieć zótły (ew. złoty) odcień brązowej tęczówki (pod słoncem, tuż przy źrenicy kiedy jest naprawde zwężona)?
> Dziękuje


Nie martwiecie sie dziewczyny, niewiele jest osob pasujacych jak ulal do opisow. Ba.. rozni kolorysci maja troche inna charakterystyke kazdego typu. Poza tym kazdy przez np piwne oczy rozumie cos innego (dla mnie to prawie to samo co orzech), a przy tak niewielkich niuansach odcieni latwo o nieporozumienie. Najlepsza metoda jest ta stosowana przez kolorystki - sprawdzic, w jakich barwach twarz wyglada najpiekniej i wg tego okreslac typ urody.
Jesli chodzi o pytanie Joel - na pierwsze odpowiadam taki trzecie: tak - w sloncu, na drugie - nie mam pojecia, moja mama jest "sniezka" i opala sie bardzo slabo, slonce jej prawie nie rusza.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 12:00   #4
Kruszynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

> 2. Na jaki kolor opalają się Królewny Śnieżki?

Może Ci pomogę Ja jestem taka Królewna Śnieżka. Królewny Śnieżki opalają się na czewono i chodzą przez pewien czas jak raczki, bez względu na to, jaką część ciała wystawiają do słońca Potem wszystka opalenizna prędko schodzi, trzyma się kiepsko i trudno uznać, że się w ogóle na słońcu leżało

Krusz.
__________________
Kruszyna
"Primum non stresere..."
pies przeciętny inaczej: http://psiejsko.blox.pl
Kruszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 12:04   #5
verleina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 60
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

Witam Drogie Panie.
Cóż, artykuł jest jakimś wstępem do szkoleń i konsultacji, które prowadzę, a może i do książki. Dlatego nie ma możliwości, aby w nim opisac wszytskie przypadki tego świata. Niestety analiza kolorystyczna nie jest prostą sprawą, zazwyczaj na oko ciężko jest ocenić typ kolorystyczny, bo można jeszcze być delikatnym, lub mocnym typem oraz oczywiscie typami mieszanymi- proszę o tym nie zapominać! To, jak Pani wygląda w danym kolorze zależy nawet od tego, jaki mają kolor ściany w pokoju, czy ma Pani biżuterię na sobie etc. Wracając jednak do pytań.
1. Tak, często zdarza się, że dzieci zmieniają naturalnie kolor włosów w trakcie dorastania.
2. " Królewny Śnieżki" opalają się zazwyczaj bardzo delikatnie, nigdy tak mocno jak typ południowy. Na poczatku moga nawet opalać się na czerwono, ale potem delikatnie brazowieją.
3. co do koloru oczu, to podałam w artykule barwy, o których byc moze czesto zapomianmy podczas diagnozy typów, ale tak, zima moze mieć taki odcień tęczówki.

Ludzie nie są klonami, czesto zdarzają sie odstępstwa od normy, pewne indywidulane cechy, które jednak, nie zaburzają całego typu. Pozdrawiam i Życzę powodzenia. Wkrótce będzie działać już strona mojej firmy, może tam, znajdziecie Panie jeszcze więcej informacji.
Agata Maroń
verleina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 12:40   #6
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

Moze tu bedzie "dosyt" http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,53741,70697.html
w rameczce po prawej na samej gorze sa linki do poszcz. typow. Pozdrawiam i lece czytac Natalia
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 13:44   #7
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

Pani Agatko - mam nadzieje ze poda nam pani adres tej strony. I mam prozbe, poniewaz w artykule o lecie byly zdjecia samych blondynek, a ja jestem ciemnowlosym latem, czy moze Pani podac przyklady jakis ciemnowlosych PAn Lato ? Bede bardzo wdzieczna.
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-31, 13:51   #8
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

Już czytałam te artykuły i z nich wynika czarno na białym że jestem Zimą Jednak nigdy nic nie wiadomo, ja juz teraz mam taki mętlik, że teraz tylko z utęsknieniem czekam na kolejny artykuł - o Jesieni, moze mi to coś rozjaśni. Bo albo jestem intensywną Jesienią albo Zimą.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 14:11   #9
verleina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 60
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

Witam ponownie. aby rozwiac watpliwości zamieszczam zdjęcia lata i zimy przed i po makijażu. co do lata, które nie ejst blondynką, to niestety żadko która kobieta godzi się na mysi kolor włosów, czesto go farbuje,a le zdarza się, że lato ma włosy koloru nawet jasnego brązu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Efekt przed-po.JPG (74,7 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Efekt przed-po.JPG (74,7 KB, 36 załadowań)
verleina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 14:27   #10
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

to znaczy ze sredni braz nalezy do zimy, bo ja taki mam kolor wlasnie i nie wiem czy jestem zima czy lato? w kazdym razie w blondzie mi nie do twarzy, lepiej w ciemnych wlosach? na pewno jestem zimnym typem tylko latem czy zima?
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 14:28   #11
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

to znaczy ze sredni braz nalezy do zimy, bo ja taki mam kolor wlasnie i nie wiem czy jestem zima czy lato? w kazdym razie w blondzie mi nie do twarzy, lepiej w ciemnych wlosach? na pewno jestem zimnym typem tylko latem czy zima?
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-31, 14:29   #12
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

to znaczy ze sredni braz nalezy do zimy, bo ja taki mam kolor wlasnie i nie wiem czy jestem zima czy lato? w kazdym razie w blondzie mi nie do twarzy, lepiej w ciemnych wlosach? na pewno jestem zimnym typem tylko latem czy zima?
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 14:36   #13
verleina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 60
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

Droga Pani Aniu, niestety na oko i przez internet nic się nie da zrobić w sprawie analizy kolorystycznej
Jeżeli chodzi o kolory włosów, to lato moze miec ciemny blond i sredni brąz. czasem to kwestia indywidulana. Wazne jest natomiast, czy ten konkretny Pani odcien jest zimny, czy cieply- to decyduje bardziej anizeli sam kolor.Pozdrawiam i zycze powodzenia
verleina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 14:38   #14
verleina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 60
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

Moze być Pani jeszcze typem mieszanym, prosze o tym nie zapominać!!
Agata Maroń
verleina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 14:43   #15
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

odcien wlosów jest zdecydowanie zimny, czy jak jestem typem mieszanym to moge uzywac kolorów z tych obu typów kolorystycznych?
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 15:00   #16
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

Pani Agatko to moze zdjecie pomoze, chodzi mi tylko o to czy lato czy zima- ciagle sie z tym tematem gryze, tyle ze teraz mam naturalny kolor wlosów taki jak odrosty. pozdrawiam.
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 15:14   #17
verleina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 60
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

Niestety na podstawie zdjecia przy sztucznym oswietleniu oraz w makijazu, naprawdę nic nie da się powiedzieć. Zwłaszcza jeżeli wyróżnia się także typy mieszane. Nie moge okreslić typu urody na oko, nie jest to miarodajne, a samo zdjecie nie wystarcza by określić optymalną paletę barw. Na tym zdjeciu nawet nie widac koloru Pani włosów,a makijaż zdecydowanie nie pomaga. Pozostaje mi tylko życzyc powodzenia w indywidualnym studiowaniu informacji i fotografii, lub zaprosić na konsultację.
Mgata Maroń
verleina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 15:17   #18
Kruszynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)


> 3. co do koloru oczu, to podałam w artykule barwy, o których byc moze czesto zapomianmy podczas diagnozy typów, ale tak, zima moze mieć taki odcień tęczówki.

Dzięki! Właśnie o to chodziło Wtrącę tutaj swoje trzy grosze i powiem, że kobiet o jasnej cerze, ciemnych włosach i piwnych (bursztynowych nazwijmy to) oczach jest dość sporo - tak to wynika z "rozpuszczenia wici" Dlatego zdziwiło mnie, że nie trafiłam jeszcze na tekst, w którym byłoby napisane, że zimy miewają oczy piwne. Rozumiem więc, że zimy o takich oczach to nie klasyczne zimy, tylko mieszanki?

> Ludzie nie są klonami, czesto zdarzają sie odstępstwa od normy, pewne indywidulane cechy, które jednak, nie zaburzają całego typu.

I bardzo dobrze Świat byłby niesamowicie nudny

Krusz.
__________________
Kruszyna
"Primum non stresere..."
pies przeciętny inaczej: http://psiejsko.blox.pl
Kruszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 15:31   #19
Martinaf
Rozeznanie
 
Avatar Martinaf
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 846
GG do Martinaf
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

Przepraszam ze sie wtrace ale jak dla mnie Aniu jestes latem! Powinnas uzywac do makijazu chlodnych odcieni odpowiednich dla tego typu kolorystycznego. Z tego co widze masz niebieskie lub szaro-niebieskie oczy i o ile sie nie myle rozowawe rumience. Jak reaguje twoja skora na promienie sloneczne? Z tego co czytalam lata opalaja sie poczatkowo na czerwono pozniej ich opalenizna nabiera odcienia chlodno-oliwkowego.
Pzdr
__________________
"Milczący kochankowie tak nie mogą się ukryć wśród obojętnych ludzi, jak rośliny pachnące wśród bezwonnych".
Aleksander Świętochowski

"Mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety. Kobiety mają subtelniejszy instynkt — wolą być zawsze ostatnią miłością mężczyzny".
Oscar Wilde
Martinaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-31, 19:14   #20
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

Być może ten link był już podawany na wizażu, ale dotąd nie zauważyłam, więc wklejam Można chwilkę się pobawić w analizę swojego typu, z uwzględnieniem cech wewnętrznych

http://www.consumer.schwarzkopf.com/...mer/index.html

Dalej trzeba wybrać "Colour & Style Guide".
Nie polecam tego jako niezawodny sposób zbadania typu kolorystycznego, tylko właśnie jako zabawę
Zresztą sama swojego typu nie potrafię określić Wg Schwarzkopfa jestem albo naturalną zimą, albo naturalną jesienią albo naturalną wiosną (w zależności od wybranego koloru skóry, bo co do tego nie jestem pewna )- hehe, przynajmniej wszystko jasne w kwestii osobowości
Moja mamuśka to ma dobrze- klasyczna wiosna i wszystko gra
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 19:24   #21
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

Sorki - u mnie sie nie uruchamia. Dopiero kiedy wpisze bez index.html. = http://www.consumer.schwarzkopf.com/...kopf_consumer/

PZDR Natalia
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 20:08   #22
fuzzy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 66
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

100% Wiosenka ze mnie Żadnych dylematów, wszystko się zgadza
__________________
pozdrawiam...
fuzzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 20:56   #23
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

boszszszsz ... wyszla mi ZIMA. ZIMA!!! ????
Kobity, czy byly rudzielec moze byc zima?
Bo ja w dziecinstwie bylam RUDA. Nie marchewka, raczej kasztan. Teraz uchodze za ciemny blond. W swietle sztucznym moje wlosy maja odcien zielony , w swietle slonecznym - miewam ogniste refleksy.
Pol zycia spedzilam wierzac ze jestem jesienia, drugie pol - ze latem. a tu mi teraz zima wychodzi .
Pelen czad!

Swoja droga szkoda ze tak trudno okreslic sobie samej typ urody... z duza iloscia znajomych nie mam problemu (ale jest pare osob u ktorych bez profesjonalisty ani rusz), ale ze soba sama - oj tak...
poczekam jeszcze na artykul o jesieni a potem - pewnie bede pytac i prosic o pomoc w zdefiniowaniu .

Pozdrawiam!
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 21:03   #24
Mała-Mi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 178
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

mnie wyszła wiosna a mam być latem,podobno.
Mała-Mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 21:16   #25
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

A mi Jesień, chociaż zdaje mi się że jestem Zimą
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 21:29   #26
Martinaf
Rozeznanie
 
Avatar Martinaf
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 846
GG do Martinaf
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

Cos jest nie tak z tym programem bo mi wyszla jesien a jestem wiosna To chyba programik wylacznie do zabawy
__________________
"Milczący kochankowie tak nie mogą się ukryć wśród obojętnych ludzi, jak rośliny pachnące wśród bezwonnych".
Aleksander Świętochowski

"Mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety. Kobiety mają subtelniejszy instynkt — wolą być zawsze ostatnią miłością mężczyzny".
Oscar Wilde
Martinaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 08:51   #27
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

Ja już nic nie wiem. Wyszło mi (w tym programie), że jestem zimą. Niby opis zimy pasuje-mam ciemnobrązowe włosy, oczy-kolor dziwny, niby niebieskie, ale takie inne, b. intensywne, nawet białawe czasem, taki ostry kolor (dużo osób myśli, że noszę soczewki, bo ten kolor jest podobno b. niespotykany, swoją drogą nie lubię koloru moich oczu, są b. sztuczne, jednak podoba się innym, mnie nie), odcień włosów- raczej chłodny. Kolor skóry- nie biały, nie brązowy-taki średni, bez żadnych rumieńców, piegów, pieprzyków itp., niby mam ciemniejszą karnację, ale nie aż tak ciemną. Brwi- ciemne-z odcieniem szarego bardziej, ale nie bardzo czarne. Kolory lata-przydymione, pastele-nie pasują do mnie-szarość odpada, wszelkie róże i błękity-nie pasują (wyglądam fatalnie)-chyba, że jest to róż jaskrawy, błękit jaskrawy (modne tego lata), zieleń jaskrawa, pomarańcz jaskrawy-wtedy wyglądam dobrze. Biel- tylko czysta i też jakby "jaskrawa"-uwielbiam taką biel i wyglądam korzystnie (tak mi się wydaje...). Czerń- tylko czerń głęboka. Lubię srebro (biżuteria). I połączenia kontrastowe w strojach:np. czerń-czerwień. W czerwonym (ostrym) wyglądam korzystnie(przynajmniej czuję się korzystnie, (-:. Opalam się na b. ciemny brąz, łatwo się opalam, znajomi zawsze myślą, że byłam w ciepłych krajach, sadząc po kolorze opalenizny i mówią, że to niespotykany kolor, a ja sobie leżę na działeczce (-:i o ciepłych krajach nawet nie marzę, bo kasy brak )-:. Mój facet mówi, że jestem zimą-zmusiłam go do wytężenia umysłu w tej sprawie, ihhihihi, bo już sama nie wiem. Myślę, że najtrudniej jest określić samemu swój typ, ja przynajmniej nigdy nie jestem do końca pewna. Przeczytałam analizy kolorystyczne na wizażu i inne też i dalej nic nie wiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!! Gdyby nie odcień moich oczu, byłabym pewna, że jestem zimą-tzn.gdybym miala brązowe. typ "Królewny Śnieżki" nie pasuje, bo opalam się łatwo i na brązowo. Chyba jestem pomieszanym typem.Wiem tylko, że na bank nie jestem jesienią ani wiosną. Może latem?Może zimą?Któż to wie?!!!! Pozdrawiam!!!!
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 11:12   #28
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

Mozna byc mixem jesieni i lata?

Myslalam, ze jestem jesienia, bo: mam bezowa (zoltawa) skore, wlosy braz ale nie mysi tylko z rudawymi refleksami, oczy jako dziecko ciemno-brazowe z czasem mi sie rozjasnily (ponoc jest charakterystyczne dla jesieni)i sa piwno-zielone z licznymi plamkami , opalam sie powoli i na kolor starego zlota (?).
Po przefarbowaniu wlosow na blond (platyna) wizazystka powiedziala, ze jestem typowym latem; absolutnie nie jesienia. Dodam, ze lepiej wygladam np w jasnym rozu czy blekicie niz w brazie czy pomaranczu.

Sadzilam, ze istnieja tylko warianty zima-lato i wiosna-jesien, ale moze w obrebie zimny-cieply tez?
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 12:28   #29
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

Też się nad tym głowiłam, ba, nadal się głowię... czy może istniec połączenie typu zimnego i ciepłego?? Mi się wydaje że byłabym połączeniem mocnej Jesieni i Zimy ale to chyba niemożliwe! Najsmieszniejsze jest to, że jak założe ubrania charakterystyczne dla Jesieni to zdaje mi się że jestem jednak Zimą, a jak ubiorę się na Zimę to myślę, że jestem Jesienią! Wiosną ani Latem na 100 % nie jestem bo mam bardzo ciemne włosy. Powiem wam kim ja jestem: istnym mutantem
Do czekoladki: jesteś Zimą, z twojego opisu wynika to czarno na białym
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 13:42   #30
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: artykuł o zimie - wątpliwości i niedosyt :)

Wiecie co to za bardzo skomplikowane jak dla mnie, ciepBe, zimne to jescze rozrózniam, ale lato czy zima to ju| nie mam pojecia jak to odróznic przynajmniej w moim przypadku to jest wielki problem.
Wychodzi z tego ze jak jestem latem to powinnam sie zrobic na blond, ale juz to przerabialam i jest mi w tym kolorze zle, znacznie lepiej w ciemnych wlosach, ale wg. poradników to ciemne ma tylko zima, i badz tu madry, bo wszystkie przedstawiane lata to blondynki, naprawde nie ma wsrod nich ciemnowlosych? zwariowac mozna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
Teraz to juz nie wiem jakich kolorów wlosów mam sie trzymac?
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:17.