Pomocy ! Pomysł na makijaż ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-16, 17:18   #1
natalussia08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 5
Exclamation

Pomocy ! Pomysł na makijaż ??


Cześć Mam 15 lat, jestem niska, chuda i że tak powiem mam czym oddychać (chociaż to czasem uciążliwe jest xD ) i wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że ludzie dają mi 12 lat ! Może znacie jakieś sztuczki makijaż-owe by się "postarzyć" (tylko bez przesady ! NIENAWIDZĘ wytapetowanych lal!) Mam dość mocno zarysowane kości policzkowe, duże niebieskie oczy i wąskie usta.

PS: Nie chodzi o to, by ludzie brali mnie za 18-stkę i żebym czarowałą starszych chłopców
PPS: Jeśli masz pisać "kotku, zajmij sie nauką" to odpuść, wierz Mi z nauką idzie mi dobrze ;d

Z góry dzięki dziewczyny !

Edytowane przez natalussia08
Czas edycji: 2011-12-16 o 17:19 Powód: bład
natalussia08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:36   #2
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Pomocy ! Pomysł na makijaż ??

A jak, i czy w ogóle, się teraz malujesz ?

Jesteś bardzo młodziutka, kreska eyelinerem i tusz do rzes to powinien być max. w Twoim wieku.
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 21:07   #3
4a76f9601d26f07fbd1341d93bf1dac994330f1e_6420ce72cabf7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 707
Dot.: Pomocy ! Pomysł na makijaż ??

a ja nie polecam kresek dla takiej młódki tusz do rzęs, jakiś neutralny, beżowy cień na powieki, jasny róż do policzków w kolorze brzoskwinki lub świeżego różu, nałożony naprawdę w minimalnej ilości i przy wąskich ustach koniecznie błyszczyk, który je optycznie powiększy, bo pomadka może obciążyć usta. Zadbaj też o brwi, bo to właśnie brwi często "rysują" całą twarz
4a76f9601d26f07fbd1341d93bf1dac994330f1e_6420ce72cabf7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 21:57   #4
ancyk88
Zadomowienie
 
Avatar ancyk88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Home xD
Wiadomości: 1 323
Dot.: Pomocy ! Pomysł na makijaż ??

15 lat? nie malowac się wcale, albo tusz i balsam do ust. Powinnas sie cieszyc ze ci daja 12
__________________

ancyk88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 22:06   #5
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Pomocy ! Pomysł na makijaż ??

Cytat:
Napisane przez ancyk88 Pokaż wiadomość
15 lat? nie malowac się wcale, albo tusz i balsam do ust. Powinnas sie cieszyc ze ci daja 12
Takie rzeczy cieszą po dwudziestce, trzydziestce i dalej
Jak się ma lat naście to zaniżony wiek jest bardzo niefajny.Wiadomo nastolatka chce wyglądać starzej, starsza chce wyglądać młodziej.Taki lajf.

Autorko wątku.Raczej nic z tym nie zrobisz.Nie teraz.Zręcznie "postarzyć" się można w późniejszym wieku a full makijaż na 15 letniej buzi(w dodatku wyglądającej młodziej!) będzie wygadać po prostu źle.
Użyj tuszu, błyszczyka.Może jasnego połyskującego cienia, ewentualnie pudru i już.Wystarczy.
Kreskę linerem odradzam.Po pierwsze musi być idealna a po drugie to jest dość mocny makijaż już.
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 22:32   #6
alevE
Wiecznie niezdecydowana
 
Avatar alevE
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 715
Dot.: Pomocy ! Pomysł na makijaż ??

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Takie rzeczy cieszą po dwudziestce, trzydziestce i dalej
Jak się ma lat naście to zaniżony wiek jest bardzo niefajny.Wiadomo nastolatka chce wyglądać starzej, starsza chce wyglądać młodziej.Taki lajf.

Autorko wątku.Raczej nic z tym nie zrobisz.Nie teraz.Zręcznie "postarzyć" się można w późniejszym wieku a full makijaż na 15 letniej buzi(w dodatku wyglądającej młodziej!) będzie wygadać po prostu źle.
Użyj tuszu, błyszczyka.Może jasnego połyskującego cienia, ewentualnie pudru i już.Wystarczy.
Kreskę linerem odradzam.Po pierwsze musi być idealna a po drugie to jest dość mocny makijaż już
.
Zgadzam się w 100%. Mam 20, a w sklepie dalej proszą o dowód czarne kreski na gornej powiece robiłam, gdy miałam 17 lat. Wczesniej nie potrzeba. Naprawdę. Teraz na to narzekasz (jak ja), ale przyjdzie ten czas, a będziesz się cieszyć, że dają Ci mniej, niż masz

______
dodam iż nie używam podkładu i pudru. No dobra, skłamałam. Od tyg używam w miejscach, gdzie daje się bronzer, w celu przedłużenia jego trwałości
__________________
Cytat:
Napisane przez dzolls Pokaż wiadomość
DZIEWCZĘTA! Życie jest za krótkie, żeby przez tydzień nosić jeden kolor paznokci!!!!!!!!!!!
`Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.`

Mój skromny kosmetyczny blożek

Edytowane przez alevE
Czas edycji: 2011-12-16 o 22:34
alevE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 19:20   #7
brownayes
Raczkowanie
 
Avatar brownayes
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 491
Dot.: Pomocy ! Pomysł na makijaż ??

Dziewczyno nie przejmuj się! Ja mam 23, a wciąż proszą mnie o dowód Jak któraś napisała takie 'lajf', w Twoim wieku makijaż naprawdę minimalny i wiesz co Ci powiem sra...j na to co myślą i mówią ludzie, ciesz się życiem
brownayes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-17, 20:38   #8
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Pomocy ! Pomysł na makijaż ??

[1=4a76f9601d26f07fbd1341d 93bf1dac994330f1e_6420ce7 2cabf7;31097170]a ja nie polecam kresek dla takiej młódki tusz do rzęs, jakiś neutralny, beżowy cień na powieki, jasny róż do policzków w kolorze brzoskwinki lub świeżego różu, nałożony naprawdę w minimalnej ilości i przy wąskich ustach koniecznie błyszczyk, który je optycznie powiększy, bo pomadka może obciążyć usta. Zadbaj też o brwi, bo to właśnie brwi często "rysują" całą twarz [/QUOTE]

Poleciłam kreskę tylko dlatego, że dziewczyna chce się "postarzyć" i wydało mi się to łatwą, nieinwazyjną opcją,i jasne, nie jest to make up dla nastolatki, ale uważam, że jest to w miare rozsadna propozycja. Pzt. mój przyjaciel ma 13 letnie siostrę, która czasem mu pozuje do fotografii, jej jedyny makijaż to włąsnie taka czarna pin upowa kreska [do fot głownie ]- nikt jej nie daje mniej niż17 lat, co ją trochę złości ;P
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 21:08   #9
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Pomocy ! Pomysł na makijaż ??

Przychylam sie do wiekszosci komentarzy.
Co do kreski, ja jestem za, ale za kreska zrobiona brazowym cieniem albo delikatna brazowo-szara kredka. Taka cienka troche wzmocni spojrzenie, a nie obciazy jak ulubienica wielu nastolatek - czarna kredka na linii wodnej.

Zamiast blyszczyku, dalabym poltransparentna pomadke w naturalnym bezowo-rozowym kolorze. Nie obciazy wygladu, ale doda roczek-dwa. Blyszczyki maja to do siebie, ze odejmuja lat, zwlaszcza takie transparentne. Wiadomo, co sie blyszczy i jest w kolorze lekko rozowym to stanowi kwintesencje mlodosci .

Roz mozna dac, ale nie wiem, czy w kazdym przypadku trzeba w tym wieku sie rozowac. Roz dodaje swiezosci i tez mocno odmladza, zwlaszcza ta brzoskwinka. Ja mialam naturalnie rozowe policzki. Najwyzej troche lekkiego satynowego jasnego bronzera.

Tusz dalabym brazowy, bo czarny dosc wysostrza rysy.

W tym wszystkim chyba chodzi, by wygladac na swoj wiek lub 2 latka do przodu maks, a jednoczesnie sie nie zmalowac. Jak sobie przypomne moje lata dorastania, to powiem tyle, ze u mnie krolowala wtedy czekoladowa pomadka, niebieski tusz do rzes i fioletowe cienie brrrr .

No i jeszcze wlosy maja cos do powiedzenia. Mozna sie umalowac, ale regularne strzyzenie jednak dodaje 'powagi'. Fakt taki, ze wiekszosc nastolatek nosi dlugie i bezwladne wlosy strzyzone domowa metoda. Nie wiem, jakie masz Ty. Jakas grzywka czy podstopniowane koncowki i juz doodatkowe punkty na plus
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 23:08   #10
DreamQueen
Rozeznanie
 
Avatar DreamQueen
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 536
Dot.: Pomocy ! Pomysł na makijaż ??

-czarna/szara/brązowa kreska eye-linerem/cieniem/kredką
-tusz do rzęs
-błyszczyk/ochronna pomadka do ust
(-bronzer pod kośćmi policzkowymi)
DreamQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 21:20   #11
uroczysko
Zadomowienie
 
Avatar uroczysko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 1 606
Dot.: Pomocy ! Pomysł na makijaż ??

Nie przejmuj się, ja mam 27 lat i muszę pokazywać dowód w sklepie ;-) Próbowałam z tym walczyć, ale bezskutecznie. Za to za 10 lat będę się cieszyć.
A co do makijażu to zgadzam się z poprzedniczkami - oszczędnie, i zamiast czerni -brąz lub grafit. I będzie dobrze!
uroczysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:26.