Listopadowe mamy 2023 - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-06-06, 20:21   #871
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Ja sztukowo też nie napiszę, bo to bardzo indywidualna kwestia. Można rozważyć opcję kupna mniejszej ilości 56 a w razie czego po prostu domówić.Ja tak chyba zrobię,bo wszystkie moje dzieciaki były do 3 kg, a długie- 57,58 cm.Dlatego u nas 56 szybko schodziło na 62
Ale jeśli to urodzi się krótsze, to zawsze można dokupić, nawet jeszcze w szpitalu- czasy zakupów online mają się dobrze

Co do rodzajów ubranek: na listopad to więcej z pewnością z długim rękawkiem.Ja uwielbiam z tych malusich body kopertowe, bo te dzieciątka są jeszcze tak bezwładne,że nie przepadam za bodziakami ubieranymi przez głowę.Do tego właśnie albo półśpiochy, albo legginsy/spodenki ze skarpetkami (chociaż te często spadają). I to jest wdzianko na dzień
Na noc pajace. Zwracam na to uwagę, bo teżwarto uczyć dzieci rozróżniania dnia i nocy, trzymac się rytuałów:czyli wieczorna kąpiel, jakieś mizianko, pajacyk i lulu.Dzieci naprawdę potrafią to ogarnąć,u nas nigdy nie było problemu z myleniem dnia i nocy, spali całkiem ładnie

Z odzieży wierzchniej ( a skoro listopad, to kwestia istotna) to wolę sweterki i bluzy bez kapturków.W ogóle te wszystkie sweet ciuszki, dżinsiki, sukienusie, spódniczki i O MAMO OPASKImto są dobre tak na chwilę, do zdjęcia.Dla dziadków totalnie niewygodne. Szczęśliwie mam jeszscze jakieś po starszakach i teraz tego błędu powielać nie muszę. Do zdjęcia będą dobre, a kasy wydawać nie muszę


No ale, to moje doświadczenia, wiadomo-każdy musi sam popróbować i się przekonać co mu pasuje
O tak, z tym trybem dzień/noc, ubranko na dzień, piżamka do spania to zgadzam się w całej rozciągłości, też tak robiłam i będę robić no i też lubię te bodziaki całe na zatrzaski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 06:38   #872
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Tak, zgadzam sie calkowicie z butterfly! Pajace zapinane albo na guziczki albo zamek na calej dlugosci (ale ten czasem uwiera przy szyjce), bodziaki najlepsze kopertowe, polspiochy. Zadnych kapturkow, bucikow, kaftanikow. 56 rozmarowka to od malusienskich gdzie moj maly ledwo wchodzil po urodzeniu (ze wzrostem 52), bodajze z Pepco, po ogromne, gdzie chodzil w nich jeszcze jak inne 62 zaczynalo byc przymale (bodajze z H&M). Ale ogolnie mielismy malo 56, wieksze zawsze mozna lekko podwinac (body, pajace bez stópek, legginsy) i takie luzniejsze nie przeszkadzaja.
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 06:45   #873
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

A body z krótkim rękawem też się przydadzą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 07:47   #874
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
A body z krótkim rękawem też się przydadzą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No pewnie że tak po domu, czy pod bluzę, pod spioszki
Ja na pewno będę potrzebowała trochę więcej z małego rozmiaru, bo moje dzieci rodzą się małe. Dla Dominika musiałam dokupić na 50 cm, taki był maleńki. Agatka też chwilę ponosiła na 50 cm ale krócej niż brat. Także na pewno z 5-6 sztuk wszystkiego na 50 cm. A potem wyjdzie w praniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 08:48   #875
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
A body z krótkim rękawem też się przydadzą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak jak najbardziej ja najczęściej pod pajace na noc zakładałam body z krótkim, albo na dzień jak było ciepło.
Odnośnie kapturków, ja jestem zdania że w rzeczach po domu to nie, ale w takich cieplejszych pajacach na wyjście jak najbardziej tak. No ale ja miałam dziecko rodzone na wiosnę więc na kwietniowe spacery jak już można było z domów wychodzić (2020) to takie troszke grupsze pajace z kapturem były jak znalazł. Przynajmniej czapki nie musialam zakładać.
Mój jak się urodził to miał 52 cm i pamiętam że dość długo w takim rozmiarze chodzili. Potwierdzam że z pepco/sinsay rozmiarówka wypada mniejsza, h&m większą, że smyka to różnie, zależy która firma produkowała. Tesco też miało fajne ubranka no ale pozamykali.

A i polecam jeszcze ubranka z Lidla. Tam rozmiarówka jest łączona czyli np 52/56. Sporo ubranek małych miała stamtąd i mam wrażenie że rosły razem z dzieckiem po wieku praniach nic się nie działo, przyjemny materiał.

Edytowane przez Adity
Czas edycji: 2023-06-07 o 08:52
Adity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 08:58   #876
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Dzięki dziewczyny! Kupiłam na vinted paczkę 5 sztuk pajaców z Nexta na ten pierwszy rozmiar, na 3,4 kg, więc na początek starczy może.
Krótkie body mam zamiar też kupić, właśnie żeby zakładać pod spód.

Co do falbanek i kokardek to obie babcie już oglądają jeansy dla niemowlaka nie body, pajace, tylko jeansy i zaczynam się zastanawiać, czy mała nie będzie miała więcej jeansów od nas

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 09:11   #877
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ja się tylko obawiam że podostajemy w prezencie jakieś pstrokate ubranka, które nie będą mi się podobać Osobiście wolę stonowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-06-07, 12:32   #878
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Ja się tylko obawiam że podostajemy w prezencie jakieś pstrokate ubranka, które nie będą mi się podobać Osobiście wolę stonowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tego się nie uniknie zawsze się trafi że ktoś da ubranko które nam się nie do końca będzie podobać, a od nie dzieciatych moze się zdarzyć ubranko które fajnie wygląda ale jest kompletnie nieporęczne

A ja się muszę pochwalić ze te ruchy co wydawało mi się że już czuje dzieciaczka to faktycznie są te ruchy teraz to juz jestem pewna i praktycznie codziennie czuję pukanie
Byłam dzisiaj na morfologii bo w sobotę mam wizytę, no i niestety ale chyba mi się anemia rozwija :/ w życiu nie miałam pomimo mojej wege diety.
Adity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 16:15   #879
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
A body z krótkim rękawem też się przydadzą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
w zimnych miesiącach na pewno będę zakładać pod pajacyki do spania.Jednak pajace są na początku szerokie, a dobrze,jakby ciałko otulił bodziak. Z krótkim rękawkiem lub bez rękawków.

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Tak jak najbardziej ja najczęściej pod pajace na noc zakładałam body z krótkim, albo na dzień jak było ciepło.
Odnośnie kapturków, ja jestem zdania że w rzeczach po domu to nie, ale w takich cieplejszych pajacach na wyjście jak najbardziej tak. No ale ja miałam dziecko rodzone na wiosnę więc na kwietniowe spacery jak już można było z domów wychodzić (2020) to takie troszke grupsze pajace z kapturem były jak znalazł. Przynajmniej czapki nie musialam zakładać.
Mój jak się urodził to miał 52 cm i pamiętam że dość długo w takim rozmiarze chodzili. Potwierdzam że z pepco/sinsay rozmiarówka wypada mniejsza, h&m większą, że smyka to różnie, zależy która firma produkowała. Tesco też miało fajne ubranka no ale pozamykali.

A i polecam jeszcze ubranka z Lidla. Tam rozmiarówka jest łączona czyli np 52/56. Sporo ubranek małych miała stamtąd i mam wrażenie że rosły razem z dzieckiem po wieku praniach nic się nie działo, przyjemny materiał.
no na wiosenne/letnie dzieci bluzy z kapturkiem są ok, bo zakładasz jako jedyne okrycie wierzchnie i heja. Ale właśnie jak trzeba upchać w kombinezonie czy kurtce, jeszcze czapka i dziecia np. do fotelika to dla mnie już za dużo

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny! Kupiłam na vinted paczkę 5 sztuk pajaców z Nexta na ten pierwszy rozmiar, na 3,4 kg, więc na początek starczy może.
Krótkie body mam zamiar też kupić, właśnie żeby zakładać pod spód.

Co do falbanek i kokardek to obie babcie już oglądają jeansy dla niemowlaka nie body, pajace, tylko jeansy i zaczynam się zastanawiać, czy mała nie będzie miała więcej jeansów od nas

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
uwielbiam pajace z nexta, mają standardową rozmiarówkę
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 16:38   #880
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
w zimnych miesiącach na pewno będę zakładać pod pajacyki do spania.Jednak pajace są na początku szerokie, a dobrze,jakby ciałko otulił bodziak. Z krótkim rękawkiem lub bez rękawków.

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------



no na wiosenne/letnie dzieci bluzy z kapturkiem są ok, bo zakładasz jako jedyne okrycie wierzchnie i heja. Ale właśnie jak trzeba upchać w kombinezonie czy kurtce, jeszcze czapka i dziecia np. do fotelika to dla mnie już za dużo

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------



uwielbiam pajace z nexta, mają standardową rozmiarówkę

Generalnie nie powinno się przewozić dzieci w foteliku w grubych ubraniach. Lepiej kupić kocyk do fotelika gdzie przechodzą pasy i tym przykrywać
Adity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 16:45   #881
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Generalnie nie powinno się przewozić dzieci w foteliku w grubych ubraniach. Lepiej kupić kocyk do fotelika gdzie przechodzą pasy i tym przykrywać
wiem,jak pisałam wyżej- jestem fotelikowym freakiem z 10 letnim przebiegiem ale mówię o kapturze w bluzie
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 18:14   #882
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Adity zazdroszczę ruchów. U mnie nic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 22:09   #883
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Listopadowe mamy 2023

U mnie dziś maluch wyjątkowo aktywny, cały wieczór czuję przelewanie czy bulgotanie w brzuchu, bąbelki też się pojawiają .
Raczej u mnie nie ma pukania albo nie zarejestrowałam tego

Miałam wrażenie, że poczułam wyraźnie jak się obrócił, ale nie wiem czy nie mylę tego ze skurczami .

Pojawiły się baaardzo delikatne skurcze. Wszystko jest jednak tak delikatne, że czasem ciężko to w ogóle zarejestrować.

Dziś przeglądałam oferty szkoły rodzenia. Myślicie żeby się zapisać? W którym tygodniu? Wybieracie te przyszpitalne na NFZ czy prywatne?
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-08, 06:55   #884
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Adity zazdroszczę ruchów. U mnie nic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też jeszcze nic jutro zaczynam 18 TC, więc powolutku, powolutku będę wypatrywać, choć i tak bardziej pewnie będą w okolicach 20 tc
Cytat:
Napisane przez izan1222 Pokaż wiadomość
U mnie dziś maluch wyjątkowo aktywny, cały wieczór czuję przelewanie czy bulgotanie w brzuchu, bąbelki też się pojawiają .
Raczej u mnie nie ma pukania albo nie zarejestrowałam tego

Miałam wrażenie, że poczułam wyraźnie jak się obrócił, ale nie wiem czy nie mylę tego ze skurczami .

Pojawiły się baaardzo delikatne skurcze. Wszystko jest jednak tak delikatne, że czasem ciężko to w ogóle zarejestrować.

Dziś przeglądałam oferty szkoły rodzenia. Myślicie żeby się zapisać? W którym tygodniu? Wybieracie te przyszpitalne na NFZ czy prywatne?
Pewnie, zapisz się, na pewno zyskasz dużo dodatkowej wiedzy najlepiej zadzwoń tam i się dowiedz kiedy najlepiej się zapisać
Ja już nie będę chodzić, u nas to są takie spotkania z położną, o pielęgnacji, porodzie itd, ale uważam że już mi to niepotrzebne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-08, 08:34   #885
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Mój najmłodszy wstał z ospą, więc rewelacyjny długi weekend
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-08, 09:07   #886
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Butterfly o kurcze, wspolczuje! A byl zaszczepiony? Ty chorowalas?
Ja wlasnie zaszczepilam malego, 2 dni temu dostal druga dawke, bo nie chcialam zeby zachorowal jak ja bede w ciazy, mimo ze chorowalam w dziecinstwie. Niby jakiegos duzego zagrozenia nie ma, ale lekarze tak doradzali.
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-08, 09:24   #887
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
U mnie też jeszcze nic jutro zaczynam 18 TC, więc powolutku, powolutku będę wypatrywać, choć i tak bardziej pewnie będą w okolicach 20 tcPewnie, zapisz się, na pewno zyskasz dużo dodatkowej wiedzy najlepiej zadzwoń tam i się dowiedz kiedy najlepiej się zapisać
Ja już nie będę chodzić, u nas to są takie spotkania z położną, o pielęgnacji, porodzie itd, ale uważam że już mi to niepotrzebne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jutro będę dzwonić, bo dziś mamy dzień ustawowo wolny . Chociaż ciekawe czy jutro się dodzwonię, bo dużo ludzi przedłuża sobie weekend .

No tak, przy 3 dziecku to rzeczywiście nie ma sensu. Jesteś już doświadczoną mamą
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-08, 09:30   #888
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ja chyba nie chce chodzić na szkole rodzenia Liczę, że YT wystarczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-08, 09:54   #889
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Butterfly o kurcze, wspolczuje! A byl zaszczepiony? Ty chorowalas?
Ja wlasnie zaszczepilam malego, 2 dni temu dostal druga dawke, bo nie chcialam zeby zachorowal jak ja bede w ciazy, mimo ze chorowalam w dziecinstwie. Niby jakiegos duzego zagrozenia nie ma, ale lekarze tak doradzali.
Tak.U nas wszyscy w domu mieli, poza nim.Cieszę się,że to teraz bo jak będzie maleństwo to już nie przyniesie.
Dziewczynki miały kiedy K. miał dwa miesiące i szczęśliwie się nie zaraził.Przeszły bardzo łagodnie.
Nie szczepię na ospę i nie będę szczepić.Za dużo w najbliższym otoczeniu widziałam osp poszczepiennych, gdzie dzieci przeszły to o wiele gorzej niż moje-nieszczepione.

Co do innych chorób- szczepię, ale z głową.Nie na wszystko, z odstępami, na spokojnie ��

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

a'propos szczepień-pytanie do mam młodszych dzieciaczków dalej szczepią w szpitalach Euvaxem?Bo nie wiem, czy się zmieniło, ale zawsze musiałam sobie załatwiać od pediatry receptę na Engerixa i mąż zawoził do szpitala jak już się dzieć urodził.
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.

Edytowane przez butterfly20
Czas edycji: 2023-06-08 o 09:51
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-08, 12:05   #890
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez izan1222 Pokaż wiadomość
U mnie dziś maluch wyjątkowo aktywny, cały wieczór czuję przelewanie czy bulgotanie w brzuchu, bąbelki też się pojawiają .
Raczej u mnie nie ma pukania albo nie zarejestrowałam tego

Miałam wrażenie, że poczułam wyraźnie jak się obrócił, ale nie wiem czy nie mylę tego ze skurczami .

Pojawiły się baaardzo delikatne skurcze. Wszystko jest jednak tak delikatne, że czasem ciężko to w ogóle zarejestrować.

Dziś przeglądałam oferty szkoły rodzenia. Myślicie żeby się zapisać? W którym tygodniu? Wybieracie te przyszpitalne na NFZ czy prywatne?
U mnie to już konkretne puknięcia mimo iż zaczęłam dopiero 17 tydzień. Wczoraj jak leżałam i położyłam sobie rękę na podbrzuszu to normalnie poczułam puknięcie w rękę

Ateris spokojnie jeszcze się doczekasz

Ja na szkole rodzenia nie chodziłam, tylko właśnie filmiki z yt.

Butterfly współczuję ospy, u nas młody szczepiony
Adity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-08, 16:27   #891
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

dzięki dziewczyny młody ma się na ten moment dobrze. Ma jakieś 10 kropek, nie ma tempki, biega jak szaleniec.Zobaczymy jak będzie jutro.
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-10, 05:23   #892
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Witam ponownie Staram się podczytywać, ale z odpisywaniem nadal krucho.

Podziwiam Was za porządkowanie w szafach. Też mnie to czeka bo muszę wyprowadzić ciuszki małej z sypialni do jej pokoju i zrobić miejsce dla maluszka. Zapału mam zero.

Buli, pytałaś o rodzeństwo w jednym pokoju. U nas tak będzie dopóki nie rozbudujemy domu, czyli... długo. Ogólnie wolałabym żeby dzieciaki miały osobne pokoje i trochę prywatności, ale myślę że to dopiero później ma znaczenie. Moja znajoma wręcz celowo ustawiła łóżka synów w jednym pokoju bo zwyczajnie chcieli spać blisko siebie. Myślę, że tu znaczenie ma różnica wieku. Przy większej nie rozważałabym wspólnego pokoju, ale jak sytuacja mieszkaniowa na nic innego by nie pozwalała to też jakoś by było.

A_revek, ale masz już duża dziewczynę! 🥰

Ateris, kciuki za poszukiwanie nowego lokum!

Aga, jak tam temat przeprowadzki? Jest już termin?

W temacie ubranek - rozmiar 56 to sprawa bardzo indywidualna. Ja miałam kilka sztuk, a nawet ze 2 ubranka 50. Gdybym patrzyła na długość przy urodzeniu męża i własną to w sumie zaczęłabym od 62. A tu mala nawet 50 cm nie osiągnęła i wszystko było na nią za duże. Polecam chociaż to 56 mieć w zapasie, może jakieś używki? Wychodzi tanio i w razie co nie szkoda odłożyć. Co do rodzaju ubrań to używaliśmy przede wszystkim polspiochy i body z długim rękawem plus kaftaniki. Z tym podwijaniem było tak, że póki mała niewiele się ruszala to nie było problemu, później już kaftaników nie miałam. Ale u nas jest chłodno w domu i po prostu ta druga warstwa była konieczna. Polspiochy sprawdzały się lepiej niż spodnie i skarpetki przez długi czas bo nic nie spadało. Pajace na noc są bardzo fajne, ale koniecznie rozpinane w kroku tak żeby nie trzeba było kombinować. Miałam jeden, w którym wokół jednej nóżki były zatrzaski, a drugą trzeba było wyjąć do przewijania i użyłam go dwa razy - pierwszy i ostatni. Kaptur to kwestia bardzo sporna. Ja wolałam ubranka bez - te po domu. Jak dziecko leży w łóżeczku to nie wiadomo co zrobić z tym kapturem - na głowę się nie założy, a pod plecami niewygodnie. Za to w kombinezonach do wózka były super bo zimą zakładałam czapę, na to kaptur i dzidziusiowi było ciepło. Buciki są zdecydowanie zbędne praktycznie aż dziecko zacznie chodzić. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że stopa inaczej się układa przy dziecku niechodzącym i 90% butów będzie od razu zdjęta/skopana/spadnie. Taki noworodek to butów zwyczajnie nie potrzebuje, stopy ogrzeją mu skarpetki, śpiochy, kombinezony. Jeansów nie polecam bo są niewygodne - chyba że takie mięciutkie. Sama nie chciałabym cały dzień leżeć w jeansach. Do fotelika używaliśmy kocyków lub otulacza, później przerzuciliśmy się na poncho. Nigdy kombinezon w łupinie czy foteliku - pasy nie są wtedy dociągnięte do ciala i jest ryzyko, że nie utrzymają dziecka w razie w.

Adity, ja podobnie jak Ty czekam na połówkowe z kupowaniem czegokolwiek. Niby z NIPT wyszła dziewczynka, ale w końcu z usg chłopiec, więc ziarno niepewności jest. Gratuluję ruchów! 🤩

Izan, ale cudnie z ruchami! ️ U mnie nadal nic. Oczywiście już się niepokoję bo wszystko wskazuje na to, że powinny być wcześniej niż poprzednim razem, a tu cisza. Pytałaś o szkole rodzenia - my chodziliśmy i wspominam dobrze, ale też trafiłam na genialną położną. Czegoś tam się dowiedzieliśmy, choć np oddychać się nie nauczyłam. Dla mnie największymi plusami było uświadomienie facetom ich znaczenia przy porodzie i możliwość zadawania pytań - a tych trochę miałam. Tym razem już nie będę się zapisywać.

Butterfly, jak tam Twoj najmłodszy się czuje? Ale go dopadło.

Z wieści ode mnie to pojawiła mi się przepuklina pępkowa. Jako przyczyny obstawiam kaszel (3 tygodnie) i noszenie (dziecka). Trochę mnie to martwi, bo pewnie po porodzie będę musiała iść na operację. Do tego poród sn wydaje mi się przy przepuklinie trudniejszy do ogarnięcia psychicznie, bo znając siebie będę myśleć o tym czy np. przy parciu coś się nie stanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez HellcatRedeye
Czas edycji: 2023-06-10 o 05:24
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-10, 08:44   #893
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Hellcat bardzo dobrze wczoraj wyszło mu jeszcze kilka kropek, ale tak poza tym jest spoko

Co do bucików dla niechodzących maluszków to ja tylko dodam od siebie,że na sezon jesień-zima do kurtki lub kombinezonu "bez stópek" mój must have to jednak te takie kapcioszki-niechodki ocieplane.Wiadomo,że coś to dzieciątko musi mieć na stópkach.Kiedyś kupowałam w H&M takie misiowe a na większą zimę takie ortalionowe, które dało się na górze przyciągnąć i fajnie trzymały się nóżek

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Ja przez to siedzenie z młodym w domu scrolluję internety w poszukiwaniu rzeczy do domu, ale i dla dziecia Już znalazłam sobie w jednym sklepie w odpowiadającym mi wzorze (jest totalnie unisex) caaaały zestaw wyprawki|:rożek, śpiworek, prześcieradła,kocyk,otula cz do fotelika itp.Zależało mi na tej spójności ale jeszcze chwilę się wstrzymam z zakupami.
Póki co muszę pozamawiać wannę, kabiny prysznicowe itp
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-10, 09:15   #894
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Butterfly, no to super wiadomość! Oby tak dalej. A te butki ściągane to też mamy, ale kupiliśmy dużo później bo wcześniej mieliśmy kombinezony tylko ze stópkami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-11, 07:28   #895
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Hej dziewczyny

Motylku dobrze że mały łagodnie przychodzi, oby tak dalej!!! Moi jeszcze nie mieli ... A chciałabym mieć już to za sobą.
Hellcat termin przeprowadzki jest ciągle ruchomy ale na pewno przed wyjazdem do Polski juz tam będziemy, jak we wrześniu wrócę to brzuch będzie pewnie spory i wtedy przeprowadzka byłaby ciężka do ogarnięcia... Dlatego teraz trzeba to zrobić.
Co do ubierania - tu się nie mogę za bardzo wypowiedzieć bo u nas zupełnie inny klimat, ale w domu mamy dość zimno, więc namoewno będę stawiać na jakieś cieplejsze wdzianka. Tylko jeszcze nie wiem co, póki płci nie poznam, nie będę nic kupowała. No, jak mama będzie to za wózkiem pojedziemy jeden dzień, ale ubranka i takie tam - to już latem, jak będę w Polsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-11, 08:47   #896
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Motylku dobrze że mały łagodnie przychodzi, oby tak dalej!!! Moi jeszcze nie mieli ... A chciałabym mieć już to za sobą.
Hellcat termin przeprowadzki jest ciągle ruchomy ale na pewno przed wyjazdem do Polski juz tam będziemy, jak we wrześniu wrócę to brzuch będzie pewnie spory i wtedy przeprowadzka byłaby ciężka do ogarnięcia... Dlatego teraz trzeba to zrobić.
Co do ubierania - tu się nie mogę za bardzo wypowiedzieć bo u nas zupełnie inny klimat, ale w domu mamy dość zimno, więc namoewno będę stawiać na jakieś cieplejsze wdzianka. Tylko jeszcze nie wiem co, póki płci nie poznam, nie będę nic kupowała. No, jak mama będzie to za wózkiem pojedziemy jeden dzień, ale ubranka i takie tam - to już latem, jak będę w Polsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no u mnie tym sposobem wszyscy mieli, więc przynajmniej nie zniosą mi na niemowlę
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-12, 11:59   #897
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Hej po długim weekendzie. Wróciliśmy wczoraj z wyjazdu, dzisiaj w końcu odpoczywam, bo jutro wizyta u ginekologa prywatnie, trzeba być w formie

Byłam w świecie dziecka z mamą, pokazałam jej jaki wózek wybraliśmy i babcia powiedziała, że pierwszej wnuczce kupi wózek. Jestem jedynaczką, więc pierwsza wnuczka to szał ostatecznie stanie na Espiro Miloo. Oglądałam jeszcze inne, ale ten ma fajną dużą gondolę dla dziecka zimowego, 80 cm. Do tego jest lekki, składa się ze spacerówką. Sama spacerówka też ma spoko wymiary, długie oparcie i bobas nie powinien za szybko z niej wyrosnąć.

Były też fajne ubranka, z przyjemnej bawełny, ale na razie jeszcze nie brałam.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-12, 14:32   #898
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Hej po długim weekendzie. Wróciliśmy wczoraj z wyjazdu, dzisiaj w końcu odpoczywam, bo jutro wizyta u ginekologa prywatnie, trzeba być w formie

Byłam w świecie dziecka z mamą, pokazałam jej jaki wózek wybraliśmy i babcia powiedziała, że pierwszej wnuczce kupi wózek. Jestem jedynaczką, więc pierwsza wnuczka to szał ostatecznie stanie na Espiro Miloo. Oglądałam jeszcze inne, ale ten ma fajną dużą gondolę dla dziecka zimowego, 80 cm. Do tego jest lekki, składa się ze spacerówką. Sama spacerówka też ma spoko wymiary, długie oparcie i bobas nie powinien za szybko z niej wyrosnąć.

Były też fajne ubranka, z przyjemnej bawełny, ale na razie jeszcze nie brałam.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Fajnie wygląda Jaki kolor wybraliście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-12, 15:47   #899
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Fajnie wygląda Jaki kolor wybraliście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba stanie na czarnym, bo żaden inny mi się nie podoba. Kolory są takie przybrudzone, przykurzone, widziałam na żywo beżowy, na który byłam napalona i wygląda jak , a nie piękny beż a czarny jak czarny, zawsze spoko i ma stelaż taki rose gold

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-12, 16:33   #900
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Chyba stanie na czarnym, bo żaden inny mi się nie podoba. Kolory są takie przybrudzone, przykurzone, widziałam na żywo beżowy, na który byłam napalona i wygląda jak , a nie piękny beż a czarny jak czarny, zawsze spoko i ma stelaż taki rose gold

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Oo właśnie w necie moja uwagę przykul beżowy. Jednak co na żywo, to na żywo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-14 12:46:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.