Alergia na spermę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-28, 12:47   #1
potopmanganu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 20

Alergia na spermę


Kochani, jestem załamana Ostatnio trochę spermy dotknęło mojej ręki. Pare minut później dostałam na wierzchu ręki zaczerwienienia i paru takich kropek jakie mam np. jak zjem jabłko (mam na jabłka alergie). Dzisiaj stało się to samo, choć dzisiaj było mniej kropek (bo tylko jedna co prawda), ale zaczerwienienie było i trochę swedzialo. Jeszcze mu tego nie mówiłam, bo za pierwszym razem nie miałam pewności, ale no akurat tutaj to bez znaczenia.

Rozumiem, ze przy współżyciu alergii powinna zapobiec prezerwatywa, ale co jak kiedyś, w przyszłości, będę chciała mieć dziecko? Przecież to może utrudnić zajście w ciąże. Mam do was pytanie, czy to na pewno alergia (a może reakcja wrażliwej skory na nieznana jej wcześniej substancje?) i czy któraś z was sobie z tym jakoś radziła, czy jest to bardzo uciążliwe, czy jest szansa ze to przejdzie samoistnie? Bardzo mnie to martwi, zupełnie się tego nie spodziewałam jestem dosyc mocnym alergikiem od małego, ale nie mam astmy, alergie pokarmowe mam na bardzo niewiele produktów, uczulenie największe mam wiosna, na trawy i grzybnie, czyli właściwie taki pakiet podstawowy. Jedyne co jest ponad normę to delikatność i wrażliwość mojej skory, ale czy to wpływa na alergie na spermę?
__________________
"słyszę jak byle kto mówi byle co do byle kogo"

Edytowane przez potopmanganu
Czas edycji: 2020-08-18 o 17:12
potopmanganu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 20:42   #2
non-usual
Raczkowanie
 
Avatar non-usual
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Takie duże i miało Smoka
Wiadomości: 80
GG do non-usual
Dot.: Alergia na spermę

Myślę, że nie dostaniesz tu jednoznacznej odpowiedzi, najlepiej byłoby się poradzić swojego alergologa.

Owszem, w przypadku alergii ( a zdarzają się takie) seks w prezerwatywie to będzie odpowiedni środek zapobiegawczy. Co do kwestii poczęcia dziecka - jeśli alergia będzie tylko objawowa, czyli swędzenie to można się "poświęcić" i tą chwilę wytrzymać po stosunku. Inną metodą, bardziej czaso- i pracochłonną jest uzyskanie z ejakulatu zawiesiny plemników w neutralnym płynie i wprowadzenie ich bezpośrednio do macicy przy pomocy strzykawki ale to nie jest osiągalne w warunkach domowych. Tym zajmie się w odpowiednim momencie ginekolog.
Wracając do alergii - użycie leków przeciwalergicznych zmniejszyło to działanie spermy? Próbowałaś może zadziałać jakąś maścią lub zażyć lek p.alergiczny?
non-usual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-06, 06:59   #3
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Alergia na spermę

Istniej ryzyko, że alergia na spermę twojego partnera będzie utrudniała zajście bądź utrzymanie ciąży. Natomiast tym bym się martwiła dopiero jak będziesz starać się o dziecko, a nie na zapas. Skoro to pierwszy chłopak to wcale nie musi być tym ostatnim i ojcem twoich dzieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-06, 10:49   #4
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Alergia na spermę

Cóż, można mieć alergię na spermę (można nawet być uczulonym na własny pot), po objawach, które opisujesz jest to prawdopodobne. Niemniej warto żebyś przeszła się do lekarza żeby potwierdzić diagnozę, wykluczyć inne przyczyny.
Koniecznie porozmawiaj z partnerem. Skoro jesteście gotowi na rozpoczęcie seksualności to i powinniście być gotowi na przeprowadzenie tego typu rozmowy. A jest to problem, który będzie istotnie wpływał na waszą intymność.
Jesteś alergikiem - pamiętaj, że możesz mieć też alergię na lateks.



Problemy z zajściem w ciążę mogą się pojawić, ale można też im się przeciwstawić. Alergia zazwyczaj nie jest na plemniki same w sobie, ale na spermę w ogóle (najczęściej wydzielinę z prostaty. I nie dotyczy jednego partnera, ale wszystkich - zmiana partnera raczej nic nie pomoże), więc zapłodnienie jest jak najbardziej możliwe. Z tym, że współżycie bez prezerwatywy może powodować u Ciebie dyskomfort, prowokować nieprzyjemne objawy - samo zajście w ciążę może być nieprzyjemne. Miejscowy stan zapalny może zmniejszać szansę na zapłodnienie, ale nie powoduje niepłodności - tutaj warto zasięgnąć porady ginekologa i jeśli pojawiłyby się problemy z zajściem w ciążę to ewentualnie zastanowić się nad krótkotrwałym stosowaniu leków przeciwalergicznych czy sterydów. Jeśli pojawiłby się wstrząs anafilaktyczny albo alergia konkretnie na plemniki to można rozważyć zapłodnienie pozaustrojowe. Także nawet w razie problemów, które wcale nie muszą się pojawić istnieje jakieś wyjście. Sama alergia na spermę nie powinna mieć wpływu na utrzymanie ciąży.

Istnieje również możliwość odczulenia (przeprowadza to lekarz).
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-06, 10:53   #5
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Alergia na spermę

Ogólnie klinikom leczącym niepłodność temat niezgodności immunologicznej partnerów nie jest obcy i prowadzi się bardzo intensywne badania na ten temat. Za parę lat jak będziecie starać się o dziecko to mogą być opracowane zupełnie nowe techniki.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-06 11:53:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.