Dzieci krzywe główki i kręcz szyi. Jak to masować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-07, 08:17   #1
gosia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 50
GG do gosia27

Dzieci krzywe główki i kręcz szyi. Jak to masować?


Mam bliźniaki półroczne. Mają trochę krzywe główki i kręcz szyi. Jak to masować?
gosia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 08:21   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Kręcz

Bron Boze ,nie rób nic bez konsultacji z lekarzem ,najlepiej ortopedą ,masaze u takich maluchów koniecznie muszą byc konsultowane ,lekarz z pewnoscia cię nauczy a moze zaleci jakiegos rehabilitanta.
idż do pediatry i poradz sie ,z pewnosci wypisze skierowanie do ortopedy.
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 09:36   #3
gosia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 50
GG do gosia27
Re: Kręcz

Mamy juz 2 skierowania i nigdzie jak się okazuje nie przyjmują takich maluszków. śmieszne nie? Pójdziemy prywatnie do jakiejś poradni rehabilitacyjnej chyba...
gosia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-08, 15:45   #4
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Kręcz

Witam, tak to bywa czasem ze "służbą zdrowia". Boże! Kręcz szyjny jest dość często spotykaną dolegliwoscią u małych dzieci i procedury masażu powinien znać nawet przecietny rehabilitant, a napewno masażysta.

Fakt, masaż taki wymaga dużej ostrozności i doswiadczenia.
Hasło - prywatny gabinet też niczego nie załatwi.

Poprostu powinnas znaleźć rehabilitantów/masazystów którzy mają doswiadczenie z kręczem szyjnym. Najlepiej tacy którzy pracują na codzień z dziećmi.

Kilka zasad. Maluch musi być rozlużniony.

Najpierw z zastosowaniem oliwki masuje sie w tzw.lekkim pogłębionym przykurczu, czyli najpierw po stronie przykurczu właśnie kiedy główka jest pochylona w tym kierunku.

Następnie dopiero w drugim etapie masuje sie drugą rozciągnieta stronę.

U maluchów masaż jest krótki, bardzo delikaty, ale masuje sie regularnie, co drugi dzień. Najlepiej na początku w formie zabawy.

Powinnas pójść do odpiwiedniego dypl. masażysty, poniewaz masaż przeprowadza sie delikatnie ale pewnie, nic na siłę. Potrzebna jest także później gimnastyka.

Stanowczo odradzam rehabilitantów, fizjoterapeutów którzy na codzień pracują ze sportowcami, w fitnesach, itd.
Tu jest potrzebna duża delikatność i precyzja, choc masaż jest w sumie prosty do wykonania.

Dlatego tez, po masażu i instruktarzu powinnas go spokojnie wykonywać dziecku w domu. Uwaga, nie wychoć z gabinetu z dzieckiem od razu, powinno odpocząć tym bardziej że jest zawsze trochę rozgrzane.

Powodzenia. Z jakiego miasta jesteście Państwo?
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 20:48   #5
iwonia11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 12
Kręcz

Proszę o poradę jakie ćwiczenia stosować przy kręczu u 6 miesięcznego dziecka
iwonia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 21:13   #6
charlotta1
Raczkowanie
 
Avatar charlotta1
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 397
Dot.: Kręcz

Hej!
czy możesz powiedzieć jak się kręcz objawia? Bo podejrzewam u 5 miesięcznego dziecka znajomej, ale nie wiem czy mam rację. jego szyjka jest przykurczona z prawj strony, tak, że wciąż ma przechyloną główkę do przodu-na prawo. Czy to może być to?

pozdr
lotta
charlotta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 07:58   #7
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Kręcz

Cytat:
Napisane przez charlotta1
Hej!
czy możesz powiedzieć jak się kręcz objawia? Bo podejrzewam u 5 miesięcznego dziecka znajomej, ale nie wiem czy mam rację. jego szyjka jest przykurczona z prawj strony, tak, że wciąż ma przechyloną główkę do przodu-na prawo. Czy to może być to?

pozdr
lotta
Moim zdaniem może. Miałam kręcz jak byłam mała, ale pamiętam to dziadostwo doskonale. Cały czas trzymałam przechyloną głowę, każdy ruch mnie wykańczał, bo bolało koszmarnie. Wiem, że mama owijała mi szyję chustką, w którą zawinięta była wata. Podobno od ciepła trochę kręcz ustępuje. Nie pamiętam niestety jak długo to trwało i w jaki sposób pozbyłam się tego paskudztwa
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-08, 10:40   #8
magbach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1
Dot.: Kręcz

witam
krecz u małego dziecka zdarza sie- mówiac prosto to przykurcz mięśnia mostkowo- obojczykowo- sutkowego, skrócony mięsień ściaga główkę w bok i rotuje głowe w str przeciwna- radze zgłosic sie do lekarza pediatry( który pewnie zaleci leczenie rehabilitacyjne) lub bezposrednio do dobrego fizjoterapeuty- ten powinien rozćwiczyc przykurczony mięsień- apropo wypowiedzi lotty- zgadza sie - ciepło pomaga rozluznic miesien- mowa tu o miesniu mostkowo -obojczykowo sutkowy- pózniej lepiej wykonac terapeucie manipulacje tego mięśnia. Ponadto ten fizjoterapeuta powienien udzielic stosownych informacji rodzicom jak układac dziecko by nie zaprzepascic efektu cwiczen- mowa tu oczywiscie o serii takich cwiczen rozluzniajaco- rozciagajacych dany miesien- mozliwe ze terapeuta nauczy rodzica stosownych manipulacji głowa dziecka tak ze ten sam bedzie mógł w domu to robic. Dobrze poprowadzona terapia krecza całkowicie zniweluje te schorzenie- doprowadzi do symetrii ułożenia główki co umożliwa prawidłowy rozwój dziecka. Życze wytrwałosci.
pozdr- mgr fizjoterapii- magda
magbach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 14:33   #9
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Kręcz

Leczenie kręczu u dziecka to normalna, od lat procedura leczenia. Masaż oraz ćwiczenia odpowiednio stopniowane. W zdrowych układach jest to procedura pokrywana przez NFZ, krótko mówiąc:
1. Lekarz dokładna diagnostyka - zlecenie.Dlaczego? Czasem tradycyjna rehabilitacja nie wystarcza.
2. Ćwiczenia, cierpliwe, regularne, codzienne.
3. Masaż dwu stopniowy. Najpierw w tzw pogłębionym przykurczu , potem strona zdrowa, potem ponownie strona przykurczona. Przecietny adept Studium Masażu Leczniczego lub technik fizjoterapii pracujacy z dziecmi wie jak to sie robi.

Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 22:39   #10
iwonia11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 12
Dot.: Kręcz

To pewnie kręcz, główka wtedy cały czas leci na jedną stronę a dziecko nie trzyma jej prosto, niech zgłosi się do lekarza bo mój synekchodzi na rehabilitację i czym szybciej tym lepiej, a nie są to przyjemne ćwiczenia bo wręcz na nich wyje
iwonia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-12, 16:31   #11
charlotta1
Raczkowanie
 
Avatar charlotta1
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 397
Dot.: Kręcz

Dziękuję za dopowiedzi, w takim razie trzeba szybką tą sprawę ruszyć!
Pozdrawiam serdecznie
Lotta
charlotta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:31.