Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4 - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-26, 16:45   #1801
stokrotka24
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 367
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Jestem po ktg i wg nich w normie chociaż trochę skakało tętno. Kamień z serca chociaż jeszcze mnie stres trzyma. Wagą aż tak się nie martwię bo z synkiem też tak było. Ogólnie to jestem pozamykana i oznak porodu brak.. Dziękuję za wszystkie kciuki
__________________
15.08.2009 nasz wielki dzień

"dwa serca jedno bicie, tylko Ty i Ja na całe życie"

Łukaszek
stokrotka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 16:51   #1802
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez Dominika6 Pokaż wiadomość
Withi przeszkol mnie w kwestii tego mierzenia miednicy. Nie miałam takich cudów robionych a tez sie spotykam z położna środowiskowa wiec moze warto ja poprosić
Nie ma tu co szkolić, jak położna będzie miała miednicomierz (a powinna) to po prostu poproś, ona wie co i jak - zbiera się wymiary - międzykolcowy, międzygrzebieniowy, międzykrętarzowy i sprzężną zewnętrzną (+ dodatkowo niech Ci zmierzy obwód brzucha i długość od dna do spojenia łonowego - można oszacować wagę malucha) i tyle Na podstawie tych wymiarów można ocenić czy kanał rodny 'nadaje się' do porodu siłami natury


Słuchajcie tylko ja jestem na tyle 'mądra' i jeżdżę jeszcze na rowerze, czy jest ktoś jeszcze? Dzisiaj jak zwykle pojechałam do sklepu, bo chodzić mi się nie chce (zbyt długo trwa wyprawa do Lidla ehhm...) i w drodze powrotnej miałam taką zadyszkę, że po raz setny powiedziałam sobie: ok Asia, najwyższa pora odstawić rower na najbliższy czas. Taaaak, ciekawe do kiedy :P (pewnie do następnej wyprawy do sklepu)


Zrobiłam dzisiaj pyszną sałatkę. Nie chce mi się robić żadnych obiadów, w ogóle nie mam ochoty jeść, a to jest i szybkie i zdrowe i smaczne, czyli: kasza jaglana + warzywa grillowane na patelni (u mnie bakłażan, cukinia, papryka konserwowa, pomidory suszone) + rukola i pomidorki koktajlowe na koniec, do tego dużo oliwy/oleju lnianego i sól i pieprz według uznania. Pychotka <3
I zdjęcie:
IMG_8657.JPG


Stokrotka daj znać co i jak : )

Edytowane przez withi_as
Czas edycji: 2016-09-26 o 16:55
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 17:09   #1803
bzyczek
Rozeznanie
 
Avatar bzyczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 861
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Ja też już po wizycie. Mój klocek w ciągu 2 tyg przypakował 600 g i waży obecnie 3330 g. A u mnie dopiero 36t4d. Mój pierwszy syn taką wagę miał jak się urodizł równo w dniu terminu w 40 tyg. Z tego powodu i przez to żę pierwszy poród był ciężki i zakończył się vacuum lekarz wpisał w książeczkę żeby kończyć ew tą ciążę przez cc w przypadku jak to okreslił mało dynamicznego porodu. Już jestem przerażona, chce jak najszybciej urodzić A dodatkowo oznak porodu raczej brak, co prawda szyja skróciła się z 2,5 cm na 1,5 cm i przepuszcza palec ale wiadomo że to jeszcze długo tak może być.

Edytowane przez bzyczek
Czas edycji: 2016-09-26 o 17:17
bzyczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 17:16   #1804
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Stokrotko, dobrze, że wszystko ok

Bzyczek, faktycznie, niezły klocuszek! Ale równie dobrze może ważyć 2800, wiec nie myśl o tym za bardzo. Zresztą, jak mówiła withi_as, dzieci pod koniec juz tyle nie przybieraja. Zobaczysz jak będzie na następnych badaniach. Kiedy znowu idziesz do gina?


Ewula, kot sam przyszedł mnie wygrzać

Edytowane przez megilla
Czas edycji: 2016-09-26 o 17:20
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 17:30   #1805
bzyczek
Rozeznanie
 
Avatar bzyczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 861
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez megilla Pokaż wiadomość
Stokrotko, dobrze, że wszystko ok

Bzyczek, faktycznie, niezły klocuszek! Ale równie dobrze może ważyć 2800, wiec nie myśl o tym za bardzo. Zresztą, jak mówiła withi_as, dzieci pod koniec juz tyle nie przybieraja. Zobaczysz jak będzie na następnych badaniach. Kiedy znowu idziesz do gina?


Ewula, kot sam przyszedł mnie wygrzać
Zapisał mnie na 5.10 czyli za 1,5 tyg i zobaczymy jak urośnie jeszcze
bzyczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 17:41   #1806
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez bzyczek Pokaż wiadomość
Zapisał mnie na 5.10 czyli za 1,5 tyg i zobaczymy jak urośnie jeszcze
To prawie jak ja. Mam wizytę dwa dni później.

Właśnie spojrzałam na kalendarz i Kasia ma USG za dwa dni, hehe Nie zapomnij, Kochana
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 17:43   #1807
paryzanka84
Raczkowanie
 
Avatar paryzanka84
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 334
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Chcialabym urodzic po 10, max 15 pazdziernika, zeby tylko nie przenosic.
Ale nic na to nie wskazuje. Szyjka trzyma, brak skurczy, duzo chodze i ciagle jestem aktywna. Pewnie sprzatanie, schody i seks nic mi nie pomoga jak ja codziennie robie 6 km, duzo czasu spedzam na miescie i wogole.

Edytowane przez paryzanka84
Czas edycji: 2016-10-07 o 09:03
paryzanka84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-26, 17:56   #1808
AneczkaJ
Rozeznanie
 
Avatar AneczkaJ
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 517
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość
+15kg Zaczynałam z wagą 49,teraz mam 64kg
Im niższa waga wyjściowa, tym większy przyrost jest naturalny i normalny. Skoro zaczynałaś z niedowagą to i 18kg może być u Ciebie całkowicie fizjologiczną normą.

Znam jeden przypadek ekstremalny dziewczyny z tak ogromną niedowagą (anoreksja), że jej ciąża była cudem... Przytyła w ciąży 25kg, bo zaczęła jeść cokolwiek dla dziecka. W 3 tygodnie po porodzie nie było u niej śladu po tych kg.
AneczkaJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 18:02   #1809
stokrotka24
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 367
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez bzyczek Pokaż wiadomość
Ja też już po wizycie. Mój klocek w ciągu 2 tyg przypakował 600 g i waży obecnie 3330 g. A u mnie dopiero 36t4d. Mój pierwszy syn taką wagę miał jak się urodizł równo w dniu terminu w 40 tyg. Z tego powodu i przez to żę pierwszy poród był ciężki i zakończył się vacuum lekarz wpisał w książeczkę żeby kończyć ew tą ciążę przez cc w przypadku jak to okreslił mało dynamicznego porodu. Już jestem przerażona, chce jak najszybciej urodzić A dodatkowo oznak porodu raczej brak, co prawda szyja skróciła się z 2,5 cm na 1,5 cm i przepuszcza palec ale wiadomo że to jeszcze długo tak może być.
duży klocuszek, oby akcja potoczyła się szybko
Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Nie ma tu co szkolić, jak położna będzie miała miednicomierz (a powinna) to po prostu poproś, ona wie co i jak - zbiera się wymiary - międzykolcowy, międzygrzebieniowy, międzykrętarzowy i sprzężną zewnętrzną (+ dodatkowo niech Ci zmierzy obwód brzucha i długość od dna do spojenia łonowego - można oszacować wagę malucha) i tyle Na podstawie tych wymiarów można ocenić czy kanał rodny 'nadaje się' do porodu siłami natury


Słuchajcie tylko ja jestem na tyle 'mądra' i jeżdżę jeszcze na rowerze, czy jest ktoś jeszcze? Dzisiaj jak zwykle pojechałam do sklepu, bo chodzić mi się nie chce (zbyt długo trwa wyprawa do Lidla ehhm...) i w drodze powrotnej miałam taką zadyszkę, że po raz setny powiedziałam sobie: ok Asia, najwyższa pora odstawić rower na najbliższy czas. Taaaak, ciekawe do kiedy :P (pewnie do następnej wyprawy do sklepu)


Zrobiłam dzisiaj pyszną sałatkę. Nie chce mi się robić żadnych obiadów, w ogóle nie mam ochoty jeść, a to jest i szybkie i zdrowe i smaczne, czyli: kasza jaglana + warzywa grillowane na patelni (u mnie bakłażan, cukinia, papryka konserwowa, pomidory suszone) + rukola i pomidorki koktajlowe na koniec, do tego dużo oliwy/oleju lnianego i sól i pieprz według uznania. Pychotka <3
I zdjęcie:
Załącznik 6661041


Stokrotka daj znać co i jak : )
sałatka wygląda pysznie a z rowerem to chyba jesteś jedyna, ja przez cała ciążę nie wsiadłam na rower
Cytat:
Napisane przez paryzanka84 Pokaż wiadomość
Chcialabym urodzic po 10, max 15 pazdziernika, zeby tylko nie przenosic.
Ale nic na to nie wskazuje. Szyjka trzyma, brak skurczy, duzo chodze i ciagle jestem aktywna. Pewnie sprzatanie, schody i seks nic mi nie pomoga jak ja codziennie robie 6 km, duzo czasu spedzam na miescie i wogole.

A to my 3 tygodnie przed terminem i 10 kg na plusie. Jak widac brzuch wysoko.
bardzo ładnie wyglądasz
Cytat:
Napisane przez WKasiarr Pokaż wiadomość
Wontrubka Trzymam kciuki, wracaj szybko do pełni sił!!

My nie wychodzimy dzisiaj... Zlecili badania hormonalne i cześć wyników bedzie dzisiaj cześć jutro. Także ewentualny wypis w środę. Ja zyskam tylko że jutro zdejmą mi szwy... Ja już chce do domu z maluchem!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
trzymaj się kochana, jeszcze troszkę i będziecie w domku
Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość
A siedzicie przy prasowaniu? Bo ja tak! Nie wystałabym,zaraz by mnie nogi i kręgosłup bolały... mam stołek obok deski i prasuje a moja mama mówi że w takiej pozycji to ona by nie umiała prasować
ja zawsze na siedząco prasuję, nie wyobrażam sobie na stojąco
Cytat:
Napisane przez megilla Pokaż wiadomość
Stokrotko, nie martw się na zapas. Może akurat Maluszek spał albo odpoczywał.
Mi na ktg w szpitalu pokazywało raz tętno 110-130. Dopiero jak poczyłam kopniaki to podrosło do 140-150.
A wielkość Dzieciątka odnosi się do wartości referencyjnych. Każdy maluszek jest inny. Zresztą wiesz jak to jest z tymi pomiarami...Głowa do góry! Trzymam kciuki a wyniki ktg.



Nie wiem co to za cholerstwo mnie dopadło, ale dosłownie ścięło mnie z nóg. Mam tylko lekki katar i szuchy kaszel, ale jestem zupełnie bez mocy. Nawet nie mam apetytu. Pójdę się chyba położę.
u mnie z tym tętnem identycznie było
zdrówka życzę, mnie też takie przeziębienie męczy
Cytat:
Napisane przez marrticzka Pokaż wiadomość
Stokrotka,jedz do szpitala i póki co się nie stresuj.

Ja też już po wizycie.Nadal bez zmian.tak jak tydzień temu 2 cm rozwarcia,główka niewstawiona,brzuch wysoko...Termin mam na sobotę,jak nie urodzę to w pon.do szpitala na ktg i badanie.jak będzie tak,jak dziś to wrócę do domu u mam się stawić na wywołanie w środę.echhhh..... wdrażam system 3xS. Schody,spacer,sex.kolejno ść jedynie zmienię😃
Waży 3260,więc żaden z niej Pudzian.

Stokrotka,właśnie sprawdziłam i moja mała w 38 tc,dokładnie 37+2 ważyła 2860. Także luz blus.wszystko jest ok.😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to powodzenia w wyganianiu lokatora, oby się ruszyło
Cytat:
Napisane przez MamaEiE Pokaż wiadomość
To kilka słów o mnie: termin miałam na 21 września, spodziewam się drugiej córeczki. Jutro wybija 6 dni po terminie, ale mam nadzieję, że mnie zostawią na oddziale jak się zgłoszę jutro, bo 30 września mój mąż wybywa do pracy na parę dni.

Pierwsze dziecko urodzone dwa tygodnie po terminie przez cc, wiec teraz też pewnie się tak skończy, ale mam nadzieję na naturalny poród...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
witaj z nami, obyś szybko urodziła

plusem całej mojej sytuacji jest to, że w ciągu 15 minut spakowałam torbę do szpitala w razie co a tak się ociągałam z tym
__________________
15.08.2009 nasz wielki dzień

"dwa serca jedno bicie, tylko Ty i Ja na całe życie"

Łukaszek
stokrotka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 18:04   #1810
Megula91
Zadomowienie
 
Avatar Megula91
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 370
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Ja też mogę się pochwalić, że torbę mam spakowaną
__________________
26.12.2014

26.11.2015

04.08.2017
Megula91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 18:18   #1811
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Moja torba dziś wieczorem, mam nadzieję, wyląduje w samochodzie. Nie zamierzam informować teściowej i babci ze być może zostaniemy rodzić, bo tylko bym się nasłuchała mądrości i paniki, więc trzeba to tak zrobić, żeby się nie domyślily. Moja babcia i mama są za tym żebym rodziła jeśli jest taka możliwość. Chyba mam już stresa
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-26, 18:34   #1812
styska1551
Zadomowienie
 
Avatar styska1551
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 366
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Jeju a ja ciagle tej torby nie mogę dopasować i się ociagam...

Ale jutro 16:10 idę robić zdjęcia ciążowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
styska1551 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 18:37   #1813
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Moja torba od dwóch tygodni jeździ w samochodzie

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 18:38   #1814
paula1010
Zadomowienie
 
Avatar paula1010
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 097
Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Moja torba też już praktycznie spakowana, muszę tylko jakieś klapki dokupić

W torbie Juniora brakuje ciuszków, nie mogę się na outfit zdecydować i co chwile zmieniam zestaw

Dziewczyny macie zamiar brać olej z wiesiołka? Od tygodnia pije herbatę z liści malin, a w tym tygodniu chciałam dorzucić ananasa, olej, długie spacery i więcej seksu w sobotę ciąża donoszona, więc można powoli zacząć działać

Withi mnie też się jeszcze zdarza wsiąść na rower, ale muszę na nim komicznie wyglądać z brzuchem, bo niektórzy mi się dziwnie przyglądają

A to my z Leonem - robimy masę +17kg już

IMG_1474911926.913605.jpg


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez paula1010
Czas edycji: 2016-09-26 o 18:45
paula1010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 18:41   #1815
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Moja torba od dwóch tygodni jeździ w samochodzie

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Moja nie mogła bo tz na weekendy jeździ na wesela, inaczej już dawno by tam siedziała.
Cytat:
Napisane przez paula1010 Pokaż wiadomość
Moja torba też już praktycznie spakowana, muszę tylko jakieś klapki dokupić

W torbie Juniora brakuje ciuszków, nie mogę się na outfit zdecydować i co chwile zmieniam zestaw

Dziewczyny macie zamiar brać olej z wiesiołka? Od tygodnia pije herbatę z liści malin, a w tym tygodniu chciałam dorzucić ananasa, olej, długie spacery i więcej seksu w sobotę ciąża donoszona, więc można powoli zacząć działać

Withi mnie też się jeszcze zdarza wsiąść na rower, ale muszę na nim komicznie wyglądać z brzuchem, bo niektórzy mi się dziwnie przyglądają


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja biorę olejek od paru dni, mogłam zacząć wcześniej :/
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 18:43   #1816
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez megilla Pokaż wiadomość
Właśnie spojrzałam na kalendarz i Kasia ma USG za dwa dni, hehe Nie zapomnij, Kochana

Dobre dobre! Wybieram sie ci najwyżej jutro na zdjęcie szwów i MAM NADZIEJĘ, że w środę do domu...

Dzisiaj na korytarzu mijałam pana który przed traktem porodowym siedział z trzema walizkami dość dużymi na kółkach plus jedną torbą sportową.

Stolrotka Trzymam kciuki oby wszystko bylo ok!
Bzyczek z wizyty!



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 18:49   #1817
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez paula1010 Pokaż wiadomość
Moja torba też już praktycznie spakowana, muszę tylko jakieś klapki dokupić

W torbie Juniora brakuje ciuszków, nie mogę się na outfit zdecydować i co chwile zmieniam zestaw

Dziewczyny macie zamiar brać olej z wiesiołka? Od tygodnia pije herbatę z liści malin, a w tym tygodniu chciałam dorzucić ananasa, olej, długie spacery i więcej seksu w sobotę ciąża donoszona, więc można powoli zacząć działać

Withi mnie też się jeszcze zdarza wsiąść na rower, ale muszę na nim komicznie wyglądać z brzuchem, bo niektórzy mi się dziwnie przyglądają

A to my z Leonem - robimy masę +17kg już

Załącznik 6661226


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja biorę olej z wiesiołka od kilku dniu. U mnie dopiero 36 tydzien.
Słyszałam tez o aplikacji dopochwowo, któraś planuje ta metodę?

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Moja torba dziś wieczorem, mam nadzieję, wyląduje w samochodzie. Nie zamierzam informować teściowej i babci ze być może zostaniemy rodzić, bo tylko bym się nasłuchała mądrości i paniki, więc trzeba to tak zrobić, żeby się nie domyślily. Moja babcia i mama są za tym żebym rodziła jeśli jest taka możliwość. Chyba mam już stresa

Tego Ci życzę
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"




pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 18:50   #1818
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

withi, sałatka wygląda pysznie Koksisz z tym rowerem. Dla mnie wejście po schodach jest niezłym workoutem

paryżanko, wyglądasz pięknie Ile masz wzrostu?

Moja torba jest prawie spakowana. Musze dorzucić do niej rzeczy, których używam na codzień, ale to już 'na spokojnie' jak bedę miała skurcze

Stwierdziłam, że zrobię sobie hybrydę na dłoniach, a na stopach zostawię golasy. I tak do nich nie sięgnę, żeby pomalować

Czy któraś z Was brała krople propolisu? próbowałam rozcieńczyć w ciepłej wodzie, ale cały czas czułam alkohol. Aż zrobiło mi się niedobrze. Dopiero jak zalałam wrzątkiem to dało się wypić, ale nie wiem czy w takiej formie ma jeszcze jakieś wartości.
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 18:52   #1819
smerfetka86
Raczkowanie
 
Avatar smerfetka86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 294
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Nie ma tu co szkolić, jak położna będzie miała miednicomierz (a powinna) to po prostu poproś, ona wie co i jak - zbiera się wymiary - międzykolcowy, międzygrzebieniowy, międzykrętarzowy i sprzężną zewnętrzną (+ dodatkowo niech Ci zmierzy obwód brzucha i długość od dna do spojenia łonowego - można oszacować wagę malucha) i tyle Na podstawie tych wymiarów można ocenić czy kanał rodny 'nadaje się' do porodu siłami natury


Słuchajcie tylko ja jestem na tyle 'mądra' i jeżdżę jeszcze na rowerze, czy jest ktoś jeszcze? Dzisiaj jak zwykle pojechałam do sklepu, bo chodzić mi się nie chce (zbyt długo trwa wyprawa do Lidla ehhm...) i w drodze powrotnej miałam taką zadyszkę, że po raz setny powiedziałam sobie: ok Asia, najwyższa pora odstawić rower na najbliższy czas. Taaaak, ciekawe do kiedy(pewnie do następnej wyprawy do sklepu)


Zrobiłam dzisiaj pyszną sałatkę. Nie chce mi się robić żadnych obiadów, w ogóle nie mam ochoty jeść, a to jest i szybkie i zdrowe i smaczne, czyli: kasza jaglana + warzywa grillowane na patelni (u mnie bakłażan, cukinia, papryka konserwowa, pomidory suszone) + rukola i pomidorki koktajlowe na koniec, do tego dużo oliwy/oleju lnianego i sól i pieprz według uznania. Pychotka <3
I zdjęcie:
Załącznik 6661041


Stokrotka daj znać co i jak : )
Oo muszę spróbować twojego przepisu brzmi pysznie, a też nie mam zupełnie ochoty na wielkie obiady. Jak tylko coś zjem to mam tą okropna zgage.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
smerfetka86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-26, 18:53   #1820
Dominika6
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 312
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Paryzanka, Paula cudownie wyglądacie

Ja póki co czekam na przyszły weekend az wskoczę w 38tydzien i wtedy mojego wygłodniałego chłopa dopuszczę do siebie

Torby spakowane, teoretycznie jestem gotowa czekam tylko na przesyłkę z apteki z lewatywa i czopkami, a jak znajdę gdzies klapki to tez dokupie zeby kapcie sie nie zniszczyły


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dominika6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 18:56   #1821
styska1551
Zadomowienie
 
Avatar styska1551
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 366
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Paula super wyglądasz! Ja jakbym założyła taka kiecke obcisła jak ty wyglądałabym jak wielki paczek z nogami wielkimi jak parowy wieprzowe! (Bo te z kurczaka są całkiem zgrabne). Dobrze ze mam długa kiecke na zdjęcia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
styska1551 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 18:57   #1822
smerfetka86
Raczkowanie
 
Avatar smerfetka86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 294
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Ja nie dość że nie mam torby spakowanej, to jeszcze ten karton z Gemini stoi nie otwarty. Normalnie się go boję otworzyć, bo mam głupie przeczucie, że jak tylko otworzę te puszkę Pandory to się zacznie a nie chce jeszcze rodzic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
smerfetka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 18:59   #1823
ajike
Raczkowanie
 
Avatar ajike
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 258
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Ja torby miałam już spakowane na tip-top. Jednak kilka dni temu stwierdziłam, że chyba szpital na który byłam zdecydowana od początku ciąży, nie jest najlepszym wyborem . Powoli przekonuję się, że chcę rodzić jednak w innym. Tam jednak potrzebny jest zupełnie inny zestaw rzeczy. Zdecydowanie większy, bardziej rozbudowany.
Więc niby jestem spakowana ale nie jestem.
I co gorsze, nie wiem gdzie chcę rodzić. Najgorzej to mieć za duży wybór (właśnie wpadłam na pomysł jeszcze jednego szpitala, ech... to już trzecia opcja)
ajike jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 19:05   #1824
NelkaHelka
Raczkowanie
 
Avatar NelkaHelka
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 385
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Paula wyglądasz OBŁĘDNIE!!!!
NelkaHelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 19:12   #1825
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Dziewczyny, jakie macie czopki na oczyszczenie przed porodem ?
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"




pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 19:13   #1826
paryzanka84
Raczkowanie
 
Avatar paryzanka84
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 334
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Megilla dziekuje , mam 181 cm wiec dlatego tych kg nie widać.

Ja jeszcze nie spakowalam torby, ale jutro biorę sie za pranie ubranek i do końca wrzesnia bede gotowa

Wózka nadal nie mamy. Ale chociaz mamy fotelik wiec ze szpitala dziecko zabierzemy
paryzanka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 19:14   #1827
marrticzka
Zadomowienie
 
Avatar marrticzka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: tam, gdzie mi najlepiej
Wiadomości: 1 646
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez ajike Pokaż wiadomość
Ja torby miałam już spakowane na tip-top. Jednak kilka dni temu stwierdziłam, że chyba szpital na który byłam zdecydowana od początku ciąży, nie jest najlepszym wyborem . Powoli przekonuję się, że chcę rodzić jednak w innym. Tam jednak potrzebny jest zupełnie inny zestaw rzeczy. Zdecydowanie większy, bardziej rozbudowany.
Więc niby jestem spakowana ale nie jestem.
I co gorsze, nie wiem gdzie chcę rodzić. Najgorzej to mieć za duży wybór (właśnie wpadłam na pomysł jeszcze jednego szpitala, ech... to już trzecia opcja)
Ajike,to masz ten sam dylemat co ja.Dziś m gin powiedział,że jak nie urodzę do soboty,to w pon.nam się stawić na oddziale i on mnie zbada i zdecyduje,co dalej,czy mnie zostawi. No ale on nie wie,że ja nie u niego w szpitalu mam zamiAr rodzić.oczywiście mu o tym nie powiedziałam...
I tak sobie myślę,czy mnie w tym drugim szpitalu po terminie ot tak przyjmą??Co robić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Skoro i tak trafię do piekła, to po drodze mogę zaszaleć"


23.06.2010- NAJPIEKNIEJSZY DZIEŃ W NASZYM ŻYCIU


http://www.suwaczek.pl/cache/fa9b5ce760.png
marrticzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 19:15   #1828
Fasolka10
Zakorzenienie
 
Avatar Fasolka10
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 642
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Piękne brzuszki dziewczyny
Wysoko brzuszki jeszcze macie ...

Mnie coś brzuch i plecy bolą i tak mnie momentami szyjka kłuje ze allll .... do soboty krzyżuje nogi





__________________
___________________
MOJE SKARBY
Krystian-20/11/2008 2800g 53cm
Mikołaj- 16/10/2016 3650g 55cm

_________________________
Fasolka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 19:16   #1829
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

dopiero zauważyłam Twoje zdjęcia, Paula! Jesteś niezła laska

paryżanka, zazdroszczę. Po mnie widać każdy kg.
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 19:26   #1830
Lunus
Wtajemniczenie
 
Avatar Lunus
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 2 469
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Ja nie widzę zdjęć jedyne foty jakie dopuszcza moj telefon co mogę zobaczyc to waszych piesków i kotków nic poza tym

Ja mam załamanie nastroju i samopoczucia, wymęczyli mnie robotnicy dziś i juz chce do mamy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Big Day - 7 czerwiec

Lunus jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-20 15:25:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.