Studium Farmaceutyczne a produkcja kosmetyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-05, 15:45   #1
katiedee
Raczkowanie
 
Avatar katiedee
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Nidzica/Warszawa
Wiadomości: 63

Studium Farmaceutyczne a produkcja kosmetyków


Hej dziewczyny! Czy któraś z Was orientuje się w obszarze mojego problemu?

Tak sobie myślę, ale wciąż nie jestem pewna... w przyszłości chciałabym produkować kosmetyki naturalne. To takie moje małe marzenie, które na pewno będę starać się zrealizować. Problem jest taki, że na farmację na pewno się nie dostanę - matury są po prostu koszmarem. Rozszerzona chemia i biologia na min. 85% - chryste...

Czy orientujecie się czy osoba o tytule technik farmacji ma prawo prowadzenia firmy kosmetycznej i produkcji kosmetyków? Jest jeszcze szansa, że poprawię maturę i pójdę na biotechnologię, na którą nie dostałam się rok temu.

Ale tutaj pytam o technika farmacji: czy taka osoba może produkować i sprzedawać kosmetyki pod szyldem własnej firmy? Proszę o odpowiedzi na temat
__________________

Uwaga:

MÓJ BLOG

Do długości docelowej pozostało: 30 cm
katiedee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 17:03   #2
gosienka9117
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 30
Dot.: Studium Farmaceutyczne a produkcja kosmetyków

technik może pracować przy produkcji leków i firmę taką chyba też może mieć ale pewnie musi zatrudniać jakiegoś mgr
gosienka9117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 17:52   #3
happinessiseasy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6
Dot.: Studium Farmaceutyczne a produkcja kosmetyków

Jako technik farmacji będziesz miała bardzo malutką wiedzę na temat produkcji kosmetyków, ich składów itp.
Najlepszym kierunkiem tutaj byłaby kosmetologia a najlepiej technologia chemiczna ( na Politechnice Krakowskiej można zrobić magistra z technologii kosmetyków ).
Na pewno takie studia przygotują cię merytorycznie ale wypuścić na rynek kosmetyk nie jest tak łatwo, nawet mając własną firmę.
A ogłoszenia na stanowisko technologa kosmetyków może widziałam ze 3 w życiu i to w Warszawie, szukali ludzi z kilkuletnim doświadczeniem ...
Także radziłabym ci przemyśleć wybór kierunku, marzenia marzeniami, z czegoś trzeba żyć.
Na pewno odradzam ci studium farmaceutyczne, chyba że chcesz pracować za bardzo marne pieniążki i być ciągle tą gorszą od mgra
Taka smutna rzeczywistość ...
happinessiseasy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 18:54   #4
Sick Angel
Raczkowanie
 
Avatar Sick Angel
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 67
Dot.: Studium Farmaceutyczne a produkcja kosmetyków

No i kolejna sprawą jest fakt, że naczelna izba aptekarska chce zlikwidowania technika farmacji jako zawodu i także szkół o tym profilu (ja miałam iść i chyba zrezygnuje mino, że mam ciotkę, która w aptece pracuje, więc staż i pracę miałabym załatwioną) oczywiście życie technika nie kończy się na aptekach (można pracować nawet w sanepidzie czy fabryce leków bądź importerze). Co do produkcji kosmetyków, mam koleżankę, która specjalnie skończyła kierunek związany z chemią, pracuje przy produkcji perfum w takiej dużej korporacji. Farmacja to praktycznie same leki i ich skład.
__________________
A kiedy przyjdzie Jezus, pokażemy mu tabliczkę z kierunkiem na Wieliczkę
Sick Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.