Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72 - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-09-08, 21:39   #2191
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez sand Pokaż wiadomość
Wrzucam foto pigment boxa wszystko mi się podoba, chociaż nie wiem kiedy to wszystko zużyję Załącznik 7727006Załącznik 7727007

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja bym zuzyla szybko, akurat tonikow i innych wodnych nawilzaczy u mnie brak....
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 21:43   #2192
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez sand Pokaż wiadomość
Wrzucam foto pigment boxa wszystko mi się podoba, chociaż nie wiem kiedy to wszystko zużyję Załącznik 7727006Załącznik 7727007

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie wygląda


Co do boxów to jestem zniesmaczona boxem Look Fantastic. Nie dość, że głupia dałam się nabrać na promocję 3 za ileś tam (przysłali 3 takie same...) to jeszcze w każdym 2 produkty są po terminie w tym 1 niemal rok. Nie wiem jak pozostałe bo daty mają zakodowane i nie znalazłam w necie kalkulatora do tych marek. Napisałam wczoraj maila ale póki co cisza.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 21:50   #2193
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez Karola 87 Pokaż wiadomość
dziekuje



dziekuje



dziekuje




dziekuje



dziekuje





teraz musimy ustalic gdzie grzejnik w łazience bo oryginalna wersja nad wanna nam nie pasuje i gniazdka - generalnie to duzo rzeczy juz moze zrobic ta ekipa od budowy - np sciane dzis nam przesuwali zeby łazienka była szersza. Z jednej strony strach bo kupa kasy zainwestowana i szukanie ekipy troche straszne ale z drugiej strony ekscytacja

super, jak ekipa moze cos pozmieniac w ramach ceny to korzystaj. Szczegolnie gniazdka, teraz kazdy ma sporo sprzetow i przedluzacza badz inne rozgwiazdy to nie jest ideale rozwiazanie. Gniazdka dobrze i logicznie rozmieszczone to duza oszczednosc pozniej na przerobkach!!To sa drogie rzeczy wiec liczy sie kazde madre posuniecie. Jak planujecie AC to tez popros aby gruby kabel przeciagneli tu i tam ....... u nas w standarcie jest 3m przy montazu ale srednia ilosc to 6/8 metrow . za kazdy metr pozniej krzycza 30Euro.

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Fajnie wygląda


Co do boxów to jestem zniesmaczona boxem Look Fantastic. Nie dość, że głupia dałam się nabrać na promocję 3 za ileś tam (przysłali 3 takie same...) to jeszcze w każdym 2 produkty są po terminie w tym 1 niemal rok. Nie wiem jak pozostałe bo daty mają zakodowane i nie znalazłam w necie kalkulatora do tych marek. Napisałam wczoraj maila ale póki co cisza.
Ja bym zazadala zwrotu kasy / jako ze produkty przeterminowane/ i niech sobie odbieraja na wlasny koszt. Wspolczuje sytuacji. Ale nie pozwol aby im sie upieklo, inaczej beda to robic non stop. Kciuki!!
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-09, 00:58   #2194
KiLaNeCzKa
Zakorzenienie
 
Avatar KiLaNeCzKa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10 046
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Fajnie wygląda


Co do boxów to jestem zniesmaczona boxem Look Fantastic. Nie dość, że głupia dałam się nabrać na promocję 3 za ileś tam (przysłali 3 takie same...) to jeszcze w każdym 2 produkty są po terminie w tym 1 niemal rok. Nie wiem jak pozostałe bo daty mają zakodowane i nie znalazłam w necie kalkulatora do tych marek. Napisałam wczoraj maila ale póki co cisza.
Ale żenada...
To gdzieś było zaznaczone, że promocja dotyczy trzech takich samych pudełek? Przecież zazwyczaj przy bo ach subskrybcyjnych w takich promocjach wyprzadają zaległe i wtedy wysyłają to, co im zalega, ale to co najmniej dziwne, żeby "wylosować" 3 takie same...
A z tą datą to też przegięcie...
Mini że jestem nieuleczalną fanką wszelakich boxów, to z LF nie miałam nic, i mnie nawet nie kusi, żeby kupić. Choć w internetach pieją z zachwytu nad nimi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymienię książki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post50288312
KiLaNeCzKa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-09, 05:56   #2195
korinka3
Zakorzenienie
 
Avatar korinka3
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 24 101
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Fajnie wygląda


Co do boxów to jestem zniesmaczona boxem Look Fantastic. Nie dość, że głupia dałam się nabrać na promocję 3 za ileś tam (przysłali 3 takie same...) to jeszcze w każdym 2 produkty są po terminie w tym 1 niemal rok. Nie wiem jak pozostałe bo daty mają zakodowane i nie znalazłam w necie kalkulatora do tych marek. Napisałam wczoraj maila ale póki co cisza.
ojej, ja miałam ponad pół roku subskrypcję i byłam zadowolona oby sytuacja szybko się wyjaśniła, mi raz nie przysłali gratisowego boxa, ale się upomniałam i dosłali.
korinka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-09, 09:36   #2196
Karola 87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 1 613
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Hosenka - masakra z tym boxem , tak jak dziewczyny pisza zadałbym zwrotu kasy - szczególnie że to zakup internetowy i muszą przyjąć.


Kilaneczka - dziękuję i kciuki za szybki remont i brawa za zakup



Cansada - super rada dziękuję za pomysł ja właśnie co się da chce z tą ekipa ustalić. Facet jest spoko pod tym względem a łatwiej zapłacić teraz i niech zrobią niż potem walczyc

Edytowane przez Karola 87
Czas edycji: 2020-09-09 o 09:38 Powód: Dopisek
Karola 87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-09, 09:40   #2197
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Walczę z nimi walczę. Jak mi dziś nie odpiszą, to piszę znowu. Prawie 180 zł to niemałe pieniądze.


Wczoraj dostałam inny zwrot - za zakupy pomadek Banana. Ponad tydzień czekałam na samo spakowanie zamówienia, więc podziękowałam i zrezygnowałam Prawie 400 zł wróciło.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-09, 14:26   #2198
Aabelia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4 129
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez Karola 87 Pokaż wiadomość
Hosenka - masakra z tym boxem , tak jak dziewczyny pisza zadałbym zwrotu kasy - szczególnie że to zakup internetowy i muszą przyjąć.


Kilaneczka - dziękuję i kciuki za szybki remont i brawa za zakup



Cansada - super rada dziękuję za pomysł ja właśnie co się da chce z tą ekipa ustalić. Facet jest spoko pod tym względem a łatwiej zapłacić teraz i niech zrobią niż potem walczyc
U mnie są podwójne gniazdka w salonie i w sypialniach, co drugie jest wyłączane dodatkowym kontaktem przy wejściu. Nie ja planowałam, ale bardzo ułatwia życie.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Walczę z nimi walczę. Jak mi dziś nie odpiszą, to piszę znowu. Prawie 180 zł to niemałe pieniądze.


Wczoraj dostałam inny zwrot - za zakupy pomadek Banana. Ponad tydzień czekałam na samo spakowanie zamówienia, więc podziękowałam i zrezygnowałam Prawie 400 zł wróciło.
Trzymam kciuki za odpowiedź. We wszystkich zamówieniach od nich miałam rzeczy z bardzo długim terminem ważności
Aabelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-10, 08:55   #2199
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

W Sephorze jakiś box ale slabiutki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200910_095347.jpg (121,3 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20200910_095333.jpg (106,6 KB, 55 załadowań)
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-10, 09:49   #2200
korinka3
Zakorzenienie
 
Avatar korinka3
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 24 101
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez aniyam Pokaż wiadomość
W Sephorze jakiś box ale slabiutki
się rozkręcili ale nie kusi
korinka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-10, 09:51   #2201
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez korinka3 Pokaż wiadomość
się rozkręcili ale nie kusi

mnie też nie, ciągle te same marki i nic specjalnego, a próg z
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-10, 10:35   #2202
amyz
Chanel Lady
 
Avatar amyz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27 772
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Karola moje gratulacje !!! Oby się dobrze mieszkało !!!!


Leee ale kijowy ten box w s

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-10, 17:53   #2203
BlueSunshine
Zakorzenienie
 
Avatar BlueSunshine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 3 175
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Dziewczyny, czy mogłabym was podpytać gdzie można kupić fajna czarna torebkę ze skóry? Taka faktycznie solidną, żeby nie wydać fortuny ale i nie wyrzucić jej po roku do kosza, im prostsza tym lepsza...
__________________
Czasami przychodzi taki moment w życiu, kiedy należy przestać przemierzać oceany dla ludzi, którzy nie przeskoczyliby dla nas kałuży..
BlueSunshine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-10, 18:01   #2204
k9871
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 341
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez BlueSunshine Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy mogłabym was podpytać gdzie można kupić fajna czarna torebkę ze skóry? Taka faktycznie solidną, żeby nie wydać fortuny ale i nie wyrzucić jej po roku do kosza, im prostsza tym lepsza...
Dzikijózef?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
k9871 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-10, 19:24   #2205
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez BlueSunshine Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy mogłabym was podpytać gdzie można kupić fajna czarna torebkę ze skóry? Taka faktycznie solidną, żeby nie wydać fortuny ale i nie wyrzucić jej po roku do kosza, im prostsza tym lepsza...
Tez pomyslalam od razu dzikijozef.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-10, 19:34   #2206
Karola 87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 1 613
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez amyz Pokaż wiadomość
Karola moje gratulacje !!! Oby się dobrze mieszkało !!!!


Leee ale kijowy ten box w s

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziekuje do mieszkania to jeszcze daleka droga
Karola 87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 11:09   #2207
Werxx3
Rozeznanie
 
Avatar Werxx3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 930
GG do Werxx3
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Hej laski, pytanie niekosmetyczne, ale może któraś z Was będzie miała info w temacie. Mianowicie, prawie naprzeciwko mnie buduje się nowy sąsiad, ogólnie jestem bezkonfliktowym człowiekiem, bo i koparkę sobie zostawiali, nie robiłam afery jak kawałki styropianu do nas zwiało itd itp. No i wczoraj przyszli zapytać czy użyczymy im przyłącza wody i gazu,ale obawiają się, że jedno z drzew na działce może być nie do odratowania. Ogród ogólnie ma ponad 30 lat i szczerze mówiąc nie widzi mi się to żeby rozkopywali mi działkę,rozwalali ogrodzenie itd... Oni ogólnie mięli też taką postawę, jakby dla nich to była ujma, że muszą prosić o to przyłącze za wcześniejsze użyczanie terenu też nie usłyszeliśmy ani dziękuję, ani pocałuj mnie w... Także wydaje mi się, że to oni powinni dbać o sąsiedzkie relacje, a nie ja. Dodam jeszcze, że obok mnie jest działka nieogrodzona, gdzie jest doprowadzona woda. Czy gdybym się ewentualnie zgodziła to na co zwrócić uwagę w umowie i czy należy mi się jakaś rekompensata?
Werxx3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 11:30   #2208
KiLaNeCzKa
Zakorzenienie
 
Avatar KiLaNeCzKa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10 046
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez Werxx3 Pokaż wiadomość
Hej laski, pytanie niekosmetyczne, ale może któraś z Was będzie miała info w temacie. Mianowicie, prawie naprzeciwko mnie buduje się nowy sąsiad, ogólnie jestem bezkonfliktowym człowiekiem, bo i koparkę sobie zostawiali, nie robiłam afery jak kawałki styropianu do nas zwiało itd itp. No i wczoraj przyszli zapytać czy użyczymy im przyłącza wody i gazu,ale obawiają się, że jedno z drzew na działce może być nie do odratowania. Ogród ogólnie ma ponad 30 lat i szczerze mówiąc nie widzi mi się to żeby rozkopywali mi działkę,rozwalali ogrodzenie itd... Oni ogólnie mięli też taką postawę, jakby dla nich to była ujma, że muszą prosić o to przyłącze za wcześniejsze użyczanie terenu też nie usłyszeliśmy ani dziękuję, ani pocałuj mnie w... Także wydaje mi się, że to oni powinni dbać o sąsiedzkie relacje, a nie ja. Dodam jeszcze, że obok mnie jest działka nieogrodzona, gdzie jest doprowadzona woda. Czy gdybym się ewentualnie zgodziła to na co zwrócić uwagę w umowie i czy należy mi się jakaś rekompensata?
U nas była taka sytuacja, że mój teren (pole) jest przekształcony na działki i jak chcemy, to w jednym miejscu je sprzedajemy. Kiedyś musiałyśmy wykopać wodociąg do tych działek. Tak się złożyło, że jeden z kupujących dostał pracę w innym końcu kraju i nie budował nic, więc i nie było przyłączenia do tego wodociągu. Niedawno tę dzialkę sprzedał i nowy właściciel przyszedł z pytaniem, czy może się do owego wodociągu podłączyć i ile by ta zgoda kosztowała. Pamiętam, że też pytałam tu, na wątku czy ktoś się orientuje w stawkach i "zasadach". Chyba Amyz odpisała, że to są raczej indywidualne kwestie dogadania się. My skasowałyśmy 500zl na podstawie jakich wyliczeń, podziałów kosztów itp. Facet bez problemu zapłacił. Nie pamiętam, żebyśmy podpisywali jakąś umowę, ale może lepiej tak zrób

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymienię książki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post50288312
KiLaNeCzKa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 11:58   #2209
Werxx3
Rozeznanie
 
Avatar Werxx3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 930
GG do Werxx3
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez KiLaNeCzKa Pokaż wiadomość
U nas była taka sytuacja, że mój teren (pole) jest przekształcony na działki i jak chcemy, to w jednym miejscu je sprzedajemy. Kiedyś musiałyśmy wykopać wodociąg do tych działek. Tak się złożyło, że jeden z kupujących dostał pracę w innym końcu kraju i nie budował nic, więc i nie było przyłączenia do tego wodociągu. Niedawno tę dzialkę sprzedał i nowy właściciel przyszedł z pytaniem, czy może się do owego wodociągu podłączyć i ile by ta zgoda kosztowała. Pamiętam, że też pytałam tu, na wątku czy ktoś się orientuje w stawkach i "zasadach". Chyba Amyz odpisała, że to są raczej indywidualne kwestie dogadania się. My skasowałyśmy 500zl na podstawie jakich wyliczeń, podziałów kosztów itp. Facet bez problemu zapłacił. Nie pamiętam, żebyśmy podpisywali jakąś umowę, ale może lepiej tak zrób

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze no właśnie mam też problem z tym, że ja się za bardzo przejmuje i głupio mi będzie zwrócić im uwagę jeżeli żadnej kwoty nie zaproponują , a jednocześnie nie wiem czy chcę się zgadzać życie introwertyka z nerwicą jest takie piękne...
Werxx3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-11, 12:28   #2210
amyz
Chanel Lady
 
Avatar amyz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27 772
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez Werxx3 Pokaż wiadomość
Hej laski, pytanie niekosmetyczne, ale może któraś z Was będzie miała info w temacie. Mianowicie, prawie naprzeciwko mnie buduje się nowy sąsiad, ogólnie jestem bezkonfliktowym człowiekiem, bo i koparkę sobie zostawiali, nie robiłam afery jak kawałki styropianu do nas zwiało itd itp. No i wczoraj przyszli zapytać czy użyczymy im przyłącza wody i gazu,ale obawiają się, że jedno z drzew na działce może być nie do odratowania. Ogród ogólnie ma ponad 30 lat i szczerze mówiąc nie widzi mi się to żeby rozkopywali mi działkę,rozwalali ogrodzenie itd... Oni ogólnie mięli też taką postawę, jakby dla nich to była ujma, że muszą prosić o to przyłącze za wcześniejsze użyczanie terenu też nie usłyszeliśmy ani dziękuję, ani pocałuj mnie w... Także wydaje mi się, że to oni powinni dbać o sąsiedzkie relacje, a nie ja. Dodam jeszcze, że obok mnie jest działka nieogrodzona, gdzie jest doprowadzona woda. Czy gdybym się ewentualnie zgodziła to na co zwrócić uwagę w umowie i czy należy mi się jakaś rekompensata?
A oni się chcą wpiać do sieci gminnej / miejskiej która przebiega przez Twoją działkę czy w Twoje prywatne przyłącze jakie sobie zbudowałaś za swoją kasę ? I tak na stałe chcą się podpiąć czy na czas budowy ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 12:37   #2211
Werxx3
Rozeznanie
 
Avatar Werxx3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 930
GG do Werxx3
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez amyz Pokaż wiadomość
A oni się chcą wpiać do sieci gminnej / miejskiej która przebiega przez Twoją działkę czy w Twoje prywatne przyłącze jakie sobie zbudowałaś za swoją kasę ? I tak na stałe chcą się podpiąć czy na czas budowy ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje mi się że to przyłącze gminne (niestety mieszkam tu od urodzenia, a dom był postawiony dużo wcześniej),myślę, że na stałe, dzisiaj się dowiem pewnie więcej szczegółów, bo mają przyjść z architektem/osobą która wyznaczy gdzie miałoby być kopane
Werxx3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 12:45   #2212
Aabelia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4 129
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez Werxx3 Pokaż wiadomość
Kurcze no właśnie mam też problem z tym, że ja się za bardzo przejmuje i głupio mi będzie zwrócić im uwagę jeżeli żadnej kwoty nie zaproponują , a jednocześnie nie wiem czy chcę się zgadzać życie introwertyka z nerwicą jest takie piękne...
Ja staram się współżyć dobrze z sąsiadami, ale na takie użyczenie zgodziłabym się tylko, jeżeli to byłoby moim obowiązkiem. To po latach obserwacji stosunków międzysąsiedzkich, daj palec ......... Na przykład robotnicy sąsiada uszkodzili mi ogrodzenie koparką przy wywożeniu ziemi, którą wcześniej zwalił pod nasze ogrodzenie, pod swoim nie składował (nie zaproponował naprawy). Gdy inny sąsiad miał budowę i był podłączony do naszej skrzynki elektr. (załatwione przez niego legalnie, bez żadnych naszych zgód) często mieliśmy awarie i przerwy w dostawie prądu. Nie była to jego i wina i szybko reagował, ale uciążliwe dla nas było.
Aabelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 12:47   #2213
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez Werxx3 Pokaż wiadomość
Hej laski, pytanie niekosmetyczne, ale może któraś z Was będzie miała info w temacie. Mianowicie, prawie naprzeciwko mnie buduje się nowy sąsiad, ogólnie jestem bezkonfliktowym człowiekiem, bo i koparkę sobie zostawiali, nie robiłam afery jak kawałki styropianu do nas zwiało itd itp. No i wczoraj przyszli zapytać czy użyczymy im przyłącza wody i gazu,ale obawiają się, że jedno z drzew na działce może być nie do odratowania. Ogród ogólnie ma ponad 30 lat i szczerze mówiąc nie widzi mi się to żeby rozkopywali mi działkę,rozwalali ogrodzenie itd... Oni ogólnie mięli też taką postawę, jakby dla nich to była ujma, że muszą prosić o to przyłącze za wcześniejsze użyczanie terenu też nie usłyszeliśmy ani dziękuję, ani pocałuj mnie w... Także wydaje mi się, że to oni powinni dbać o sąsiedzkie relacje, a nie ja. Dodam jeszcze, że obok mnie jest działka nieogrodzona, gdzie jest doprowadzona woda. Czy gdybym się ewentualnie zgodziła to na co zwrócić uwagę w umowie i czy należy mi się jakaś rekompensata?
Nie dziwie sie ze nie podoba sie Tobie rozkopanie dzialki itd. czy jest to jedyna mozliwosc przylaczenia do wody/gazu? wowczas chyba nawet jak sie nie godzisz to sadownie sie takie pozowlenia uzyskuje. Ale jak sa inne mozliwosci to ja bym nie chciala aby mi kopali a jak juz to z umowa, ze ponosza wszelkie koszta materialow i robocizny plus rekompensata za niedogodnosc. Nie wiem czy masz prawo do pieniedzy z tytulu sluzebnosci w takim przypadku. ....
Ale nie rzucaj im kwota , pozwol aby sami zaproponowali/ moze to byz wyzsza kwota niz Ty bys proponowala na przyklad/ i powiedz ze sie musisz zastanowic. Przy okazji mozesz zrobic mine ze nie satysfakcjonuje cie suma poszperaj na necie i popytaj innych, moze jakies przykladowe kwoty uzyskasz z Twojej okolicy.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 12:51   #2214
Werxx3
Rozeznanie
 
Avatar Werxx3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 930
GG do Werxx3
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez Aabelia Pokaż wiadomość
Ja staram się współżyć dobrze z sąsiadami, ale na takie użyczenie zgodziłabym się tylko, jeżeli to byłoby moim obowiązkiem. To po latach obserwacji stosunków międzysąsiedzkich, daj palec ......... Na przykład robotnicy sąsiada uszkodzili mi ogrodzenie koparką przy wywożeniu ziemi, którą wcześniej zwalił pod nasze ogrodzenie, pod swoim nie składował (nie zaproponował naprawy). Gdy inny sąsiad miał budowę i był podłączony do naszej skrzynki elektr. (załatwione przez niego legalnie, bez żadnych naszych zgód) często mieliśmy awarie i przerwy w dostawie prądu. Nie była to jego i wina i szybko reagował, ale uciążliwe dla nas było.
No właśnie trochę boję się tego, że może coś pójść nie tak, wiadomo, ze coś tam można zawrzeć w umowie, że mają zostawić w takim stanie jakim zastali, ale w praniu wiadomo jak to wychodzi gdybym się dopiero budowała, to też inaczej bym do tego podchodziła, bo co mi za różnica, że ktoś wykopie jedną dziurę więcej, ale w przypadku kiedy mam już krzewy i drzewa kilkunastoletnie, to szkoda mi po prostu naszej pracy, bo może te drzewa będzie trzeba usunąć
Werxx3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 12:52   #2215
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez Aabelia Pokaż wiadomość
Ja staram się współżyć dobrze z sąsiadami, ale na takie użyczenie zgodziłabym się tylko, jeżeli to byłoby moim obowiązkiem. To po latach obserwacji stosunków międzysąsiedzkich, daj palec ......... Na przykład robotnicy sąsiada uszkodzili mi ogrodzenie koparką przy wywożeniu ziemi, którą wcześniej zwalił pod nasze ogrodzenie, pod swoim nie składował (nie zaproponował naprawy). Gdy inny sąsiad miał budowę i był podłączony do naszej skrzynki elektr. (załatwione przez niego legalnie, bez żadnych naszych zgód) często mieliśmy awarie i przerwy w dostawie prądu. Nie była to jego i wina i szybko reagował, ale uciążliwe dla nas było.
Ja raczej tez ugodowa jestem i uwazam ze nie czyn drugiemu co Tobie niemile.....ale .....no wlasnie....po latach na kilku nieruchomosciach mam sasiadow gdzie kontaktujemy sie tylko i wylacznie poprzez Administracje badz prawnikow. Hipokryzja ludzi niektorych jest taka ze nie wiadomo smiac sie czy plakac.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 12:55   #2216
amyz
Chanel Lady
 
Avatar amyz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27 772
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez Werxx3 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że to przyłącze gminne (niestety mieszkam tu od urodzenia, a dom był postawiony dużo wcześniej),myślę, że na stałe, dzisiaj się dowiem pewnie więcej szczegółów, bo mają przyjść z architektem/osobą która wyznaczy gdzie miałoby być kopane
Hmm jak to gminne to w sumie powinni wystąpić do gminy w wnioskiem o przyłączenie i wtedy gmina daje zgodę itp
Ale jeżeli to na twojej działce to musza mieć Twoja zgodę na wejście i rozkopane. Nie musisz się zgadzać na taką trasę że ci wywala drzewa, niech tak zaprojektują żeby to ominąć. Będą pewnie beczeć że dalej /dłuższą trasa i że drożej ale sorki. Teraz są takie technologie np przewierty, przeciski, wodę i gaz tak się teraz bardzo często buduje, nie wymaga to ingerencji w teren poza jedynie miejscem samego spięcia tego przyłącza z istniejącym wodociągiem co wymaga wykopania dziury max 2x2 m. I wcale nie wychodzi dużo drożej niż tradycyjnie rozkopanje. Powiedz żeby tak spróbowali bo masz zadbany ogród i ogrodzenie i niech się pomęcza. Na pewno możesz zażądać kasy za zgodę na wejście w teren /zajęcie działki itp. jak rozkopia to musza przywrócić teren do stanu pierwotnego, jak miałaś trawnik to muszą odtworzyć /posiać trawę itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 13:00   #2217
Werxx3
Rozeznanie
 
Avatar Werxx3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 930
GG do Werxx3
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Nie dziwie sie ze nie podoba sie Tobie rozkopanie dzialki itd. czy jest to jedyna mozliwosc przylaczenia do wody/gazu? wowczas chyba nawet jak sie nie godzisz to sadownie sie takie pozowlenia uzyskuje. Ale jak sa inne mozliwosci to ja bym nie chciala aby mi kopali a jak juz to z umowa, ze ponosza wszelkie koszta materialow i robocizny plus rekompensata za niedogodnosc. Nie wiem czy masz prawo do pieniedzy z tytulu sluzebnosci w takim przypadku. ....
Ale nie rzucaj im kwota , pozwol aby sami zaproponowali/ moze to byz wyzsza kwota niz Ty bys proponowala na przyklad/ i powiedz ze sie musisz zastanowic. Przy okazji mozesz zrobic mine ze nie satysfakcjonuje cie suma poszperaj na necie i popytaj innych, moze jakies przykladowe kwoty uzyskasz z Twojej okolicy.
No właśnie dzisiaj się dowiem wszystkiego, czy to jedyna możliwość podłączenia, bo szukałam w necie informacji, ale są praktycznie same wątki ode tej drugiej strony, czyli co zrobić jak się dziad-sąsiad nie chce zgodzić Jeżeli to będzie jedyna możliwość to pewnie się zgodzę i spiszemy umowę po prostu, bo nie ma sensu wkraczać na drogę sądową bo i tak będę na przegranej pozycji, a po co marnować czas na takie rzeczy.

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Napisane przez amyz Pokaż wiadomość
Hmm jak to gminne to w sumie powinni wystąpić do gminy w wnioskiem o przyłączenie i wtedy gmina daje zgodę itp
Ale jeżeli to na twojej działce to musza mieć Twoja zgodę na wejście i rozkopane. Nie musisz się zgadzać na taką trasę że ci wywala drzewa, niech tak zaprojektują żeby to ominąć. Będą pewnie beczeć że dalej /dłuższą trasa i że drożej ale sorki. Teraz są takie technologie np przewierty, przeciski, wodę i gaz tak się teraz bardzo często buduje, nie wymaga to ingerencji w teren poza jedynie miejscem samego spięcia tego przyłącza z istniejącym wodociągiem co wymaga wykopania dziury max 2x2 m. I wcale nie wychodzi dużo drożej niż tradycyjnie rozkopanje. Powiedz żeby tak spróbowali bo masz zadbany ogród i ogrodzenie i niech się pomęcza. Na pewno możesz zażądać kasy za zgodę na wejście w teren /zajęcie działki itp. jak rozkopia to musza przywrócić teren do stanu pierwotnego, jak miałaś trawnik to muszą odtworzyć /posiać trawę itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Baaaardzo Ci dziękuję za takie konkrety, człowiek się tym na co dzień nie interesuje/nie ma styczności to nie wie jak do tego podejść. Teraz już mam jakieś argumenty i ewentualne zapisy w umowie.
Werxx3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 13:01   #2218
amyz
Chanel Lady
 
Avatar amyz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27 772
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez Werxx3 Pokaż wiadomość
No właśnie dzisiaj się dowiem wszystkiego, czy to jedyna możliwość podłączenia, bo szukałam w necie informacji, ale są praktycznie same wątki ode tej drugiej strony, czyli co zrobić jak się dziad-sąsiad nie chce zgodzić Jeżeli to będzie jedyna możliwość to pewnie się zgodzę i spiszemy umowę po prostu, bo nie ma sensu wkraczać na drogę sądową bo i tak będę na przegranej pozycji, a po co marnować czas na takie rzeczy.
Oni muszą uzgodnić projekt z zarządca sieci czyli gmina żeby się podpiąć.i muszą być zgody właścicieli działek z tego co się orientuję. Ktoś to będzie po robotach odbierał (inspektor z gminy) jak sobie zawrzesz w warunkach wzgody wymóg że mają się wpiąć bez naruszania ogrodzenia , drzew itp czyli bezwykopowo ( przewiertem) to musza tak zrobić w projekcie a co z tym idzie będzie to podlegać ocenie tego inspektora . Bo to akurat od razu widać czy ktoś kopał czy nie kopał nie ulegaj im bo żadnego a tym biznesu nie masz i nie robisz teraz zadymy o nic tylko dbalas o ogród tyle lat to masz prawo. Co innego jakby to była łąka nie używana od lat czy inne krzaki. Trzmam kciuki !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 13:08   #2219
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez amyz Pokaż wiadomość
Oni muszą uzgodnić projekt z zarządca sieci czyli gmina żeby się podpiąć.i muszą być zgody właścicieli działek z tego co się orientuję. Ktoś to będzie po robotach odbierał (inspektor z gminy) jak sobie zawrzesz w warunkach wzgody wymóg że mają się wpiąć bez naruszania ogrodzenia , drzew itp czyli bezwykopowo ( przewiertem) to musza tak zrobić w projekcie a co z tym idzie będzie to podlegać ocenie tego inspektora . Bo to akurat od razu widać czy ktoś kopał czy nie kopał nie ulegaj im bo żadnego a tym biznesu nie masz i nie robisz teraz zadymy o nic tylko dbalas o ogród tyle lat to masz prawo. Co innego jakby to była łąka nie używana od lat czy inne krzaki. Trzmam kciuki !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

i wszystko juz jasne!
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 13:12   #2220
amyz
Chanel Lady
 
Avatar amyz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27 772
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.72

Cytat:
Napisane przez amyz Pokaż wiadomość
Oni muszą uzgodnić projekt z zarządca sieci czyli gmina żeby się podpiąć.i muszą być zgody właścicieli działek z tego co się orientuję. Ktoś to będzie po robotach odbierał (inspektor z gminy) jak sobie zawrzesz w warunkach wzgody wymóg że mają się wpiąć bez naruszania ogrodzenia , drzew itp czyli bezwykopowo ( przewiertem) to musza tak zrobić w projekcie a co z tym idzie będzie to podlegać ocenie tego inspektora . Bo to akurat od razu widać czy ktoś kopał czy nie kopał nie ulegaj im bo żadnego a tym biznesu nie masz i nie robisz teraz zadymy o nic tylko dbalas o ogród tyle lat to masz prawo. Co innego jakby to była łąka nie używana od lat czy inne krzaki. Trzmam kciuki !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ieszcze że tak sama sobie odpowiem koszt zrobienia przyłącza wody bezwykopowo to pewnie koszt z 100-120 zł za metr plus wykopanie tej dziury i wpięcie czyli niech będzie z 2000 zł . A koszt chłopa z koparką i układania ręcznie rur to z jakieś 100 zł/ za metr plus do tego koszt rozebrania i odtworzenia ogrodzenia, jak masz tam jakiś podjazd czy kostkę to to też trzeba zrobić i wpięcie tak czy siak zrobić to na mój gust wyjdzie tyle samo albo i nawet taniej i bez utrudnień dla wszystkich. Tylko to musi zrobić specjalistyczna firma ale takich jest sporo na rynku teraz. I to jest Twój argument w dyskusji.a jak projektant będzie gadał że się nie da to mu każ poczytać bo się najwyraźniej zatrzymał 20 lat temu z technologią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-26 11:35:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:29.