Okągły brzuch- czy to normalne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-27, 14:50   #1
Maagdus
Raczkowanie
 
Avatar Maagdus
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 42
GG do Maagdus
Cool

Okrągły brzuch, jak piłka


Witam. Moim problemem jest okrągły brzuch, czasami wygląda jakbym była w ciąży. Rano, zanim cokolwiek zjem, jest ok, do chudzielców nie należę, ale jest on w miarę płaski. Ale gdy tylko napiję się choćby wody, puchnie mi, wzdyma się jakbym połknęła piłkę, i tak już do wieczora. Nie wspomnę już o jakimś większym jedzeniu, np obiad. Czym to może być spowodowane? Mam 167 cm wzrostu, ważę 69 kg. Jakis czas temu byłam na diecie schudłam około 7 kg w dwa tygodnie, ale to co schudłam już nadrobiłam, a ten problem mam juz od kilku latek. Dodam, że nie mam przy tym żadnych bólów, ani zgagi. Do tej pory moja dieta nie była zbyt zdrowa (chipsy, pizza dosyć często) i miałam mało ruchu, ale od 2 tyg chodzę na siłownię 3 razy w tyg, plus ćwizenia w domu po około 30 min. zaczęłam zdrowo się odżywiać zgodnie ze wskazówkami z forum dietetycznego, gdyż chcę schudnąć chociaż 10 kg. Ale mimo wszystko nawet jeszcze kilka lat temu, gdy dbałam o siebie, również miałam ten problem... Lekarz powiedział juz kilka lat temu że to normalne w moim wieku (miałam wtedy 18 lat), i że samo przejdzie... Ale nie przechodzi. Pewnie powinnam wybrać się do gastrologa, ale może są na to jakieś domowe sposoby lub odpowiednie potrawy. Pozdrawiam
Maagdus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 12:58   #2
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Okrągły brzuch, jak piłka

Musisz wprowadzić do diety zioła które hamują takie wzdęcia .Ja mialam to samo zaczelam z każdym posilkiem jeść kminek mielony pół lyżeczki , pić mięte .Przez jakiś czas też bierz probiotyki .Pij też figure 2 herbapolu z przerwami jak napisane na opakowaniu mi to wszystko pomogło, a i polecam przeczytać ten artykuł http://magicsport.pl/news/kobieta/wi...ecie,N217.html.
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 13:52   #3
Heroin Chic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 76
Dot.: Okrągły brzuch, jak piłka

Polecam ten wątek
__________________
Now the drugs don't work, they just make you worse


57 - 56 - 55 - 54 - 53 - 52 - 51- 50 - 49 - 48 - 47 - 46 - 45
Heroin Chic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 18:24   #4
Maagdus
Raczkowanie
 
Avatar Maagdus
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 42
GG do Maagdus
Dot.: Okrągły brzuch, jak piłka

Dzięki dziewczyny, zobaczymy, moze te rady cos mi dadzą a linka wyczytam całego, od deski do deski. Sorry za kolejnego topika w tym stylu, ale szukałam kilka godzin i nie mogłam znaleźć podobnych do mnie obiawów. Pozdrowki
Maagdus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 09:43   #5
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503
Okągły brzuch- czy to normalne?

Dziewczyny wiem, że takich wątków było już bardzo dużo (sama już takie zakładałam), ale każdy ma indywidualny problem i nie zawsze znajduje odpowiedź. Ja jeszcze nie znalazłam. Chciałabym wiedzieć, czy to normalne, że nastolatka po zjedzeniu małego posiłku ma duży brzuch do końca dnia? Chodzi mi oczywiście o mnie. Rano jest dosyć płaski, ale później w miarę jedzenia robi się taki ciążowy, że aż ciężko wejść w spodnie. Wagę mam prawidłową. Staram się nie najadać do pełna, jeść powoli, nie popijać, unikać produktów wzdymających, dużo pić, ale i tak zawsze wieczorem brzuch mam napchany! Ćwiczę codziennie, właśnie skończyłam A6W (ale będę robić dalej), ruszam się ile mogę, mięśnie niby mam wyrzeźbione i tyle. Na tydzień, a nawet dwa przed okresem gromadzę dużo wody tak, że aż mi wszystko na wydechu bulgota. Do tego doszły jeszcze zaparcia, bardzo szybko napełnia mi się pęcherz, co powoduje jeszcze większe napompowanie, nie wiem dlaczego. Piję herbatę miętową, z kopru włoskiego i pokrzywy. Najbardziej martwi to, że kiedy wychodzę gdzieś wieczorem widzę masę dziewczyn, kobiet z płaskimi, albo prawie płaskimi. Czy one cały dzień nie jedzą? Przecież to niemożliwe! Czy tylko ja mam taki problem? Denerwuje mnie, że tak ciężko ćwiczę, a efektów właściwie nie widać. Czy macie jakieś sugestie? Bo ta sprawa, choć może wyda Wam się to nawet śmieszne, bardzo mnie martwi.
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi!

Edytowane przez Ankhi
Czas edycji: 2011-06-18 o 09:45
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 10:38   #6
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Okągły brzuch- czy to normalne?

Zrób badania wątrobowe, może problem tkwi własnie w wątrobie, albo bierz essentiale forte, być może pomoże... albo idź z problemem do lekarza
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 11:21   #7
mimi0290
Zadomowienie
 
Avatar mimi0290
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 906
Dot.: Okągły brzuch- czy to normalne?

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
Zrób badania wątrobowe, może problem tkwi własnie w wątrobie, albo bierz essentiale forte, być może pomoże... albo idź z problemem do lekarza
Tabletek na wątrobę bez konsultacji z lekarzem/potwierdzenia problemu nie polecam.
__________________
Odchudzanie z 85 na 63kg w 2011

2013: 75-72,1(10.03)...71,4(29.03) ...70,6...70............69.........67. .........65....... .
mimi0290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-18, 13:28   #8
Patiirafaello
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 309
GG do Patiirafaello
Dot.: Okągły brzuch- czy to normalne?

Mam ten sam problem i tez zastanawiam sie duzo nad tym, a moze powodem jest rozepchany zoladek?Tak samo jak Ty Ankhi spogladam na te plaskie brzuchy innych dziewczyn i zachodze w glowe co z moim jest nie tak.Ciaza jest u mnie wykluczona.Moze od fastfoodow?Odkad mam ten brzuch taki wydety duzo tez przytylam.
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...
Patiirafaello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 15:54   #9
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503
Dot.: Okągły brzuch- czy to normalne?

N
Cytat:
Napisane przez Patiirafaello Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem i tez zastanawiam sie duzo nad tym, a moze powodem jest rozepchany zoladek?Tak samo jak Ty Ankhi spogladam na te plaskie brzuchy innych dziewczyn i zachodze w glowe co z moim jest nie tak.Ciaza jest u mnie wykluczona.Moze od fastfoodow?Odkad mam ten brzuch taki wydety duzo tez przytylam.
No to jest nas dwie. Tyle, że ja wręcz przeciwnie- schudłam.
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi!
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 10:47   #10
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: Okągły brzuch- czy to normalne?

A może problemy z jelitami; moja siostra tak ma.
Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 13:40   #11
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Okągły brzuch- czy to normalne?

Nie zauważyłaś może, czy ten problem jest większy w przypadku spożycia produktów mlecznych/mleka? U mnie ten problem zmniejszył się jak przestałam łączyć białka i węgle w jednym posiłku, nie popijam też, piję ocet jabłkowy przed posiłkiem. polecam. wolno, dokładnie i nie łączyć jak pisałam wyżej.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-20, 13:13   #12
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Okągły brzuch- czy to normalne?

wybierz sie do gastrologa, moze masz zespół jelita wrażliwego? Objawia sie on poczatkowo wzdetym brzuchem w maire upływu dnia, a wieczorem moze byc juz spory. Nie miewasz czesto skurczów jelit, odbijania się, rozwolnienia na przemian z zaparciami? Wszystko nasila sie przy stresie, niezalznie od cwiczen i odchudzania. Tylko własciwa dieta indywidualnie dobrana pomaga na te kłopoty.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.