Pigułka 'dzień po' bez recepty? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-16, 15:39   #211
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

no ja wiem, lepiej dbać o zaprogramowane jajko niż o dorosłą kobietę :d zarodek dzieciąteczka jest ważniejszy niż dorosły człowiek
jeszcze mnie tak głowa nie boli, żeby takie farmazony opowiadać.
kobieta chce dziecko- rodzi, nie chce dziecka- bierze tabsa.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 15:39   #212
DzikaWozkowa
Rozeznanie
 
Avatar DzikaWozkowa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 552
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Paulina1910 Pokaż wiadomość
Dziewczyno droga gdzie ja decyduje o czyimś ciele co ? Bez przesady . nowe simsy ? kiepskie dużo się zmieniło na gorsze . ale wracając do twojej odpowiedzi to " jakieś jajko" ma juz zaprogramowane czy bedzie chłopcem czy dziewczynką jaki bedzie mieć kolor oczu włosów i wiele wiele wiele więcej. Poczytaj troche o fizjologii a zrozumiesz nie stać cię na dzieciaka to zabezpieczaj się chociażby normalnymi tabletkami anty sa tańsze a i możesz się bzykac ile chcesz. poza tym prosta sprawa nie stać cię na dziecko nie rozkładaj nóg. zwierzęciem nie jesteś, że nie możesz się pochamować. zamiast promować antykoncepcję regularną zajmijmy się promowaniem tabletek po. rozdawajmy tez najlepiej darmowe bony na skrobanki bo akurat, ktoś nie trafił na całodobową aptekę a skoro płod nie oddycha to nie żyje wiec co sie bedziemy przejmować.
Nie każdy może stale przyjmować pigułki hormonalne, a prezerwatywy bywają zawodne.
Nie podoba mi się "nie rozkładaj nóg, zwierzęciem nie jesteś", serio myślisz że wypadki zdarzają się tylko przy przypadkowym seksie? A małżeństwo, które w chwili obecnej nie może pozwolić sobie na więcej dzieci ma nie uprawiać seksu, bo według Ciebie to rozkładanie nóg?
Tak, potencjalny człowiek jest bez porównania mniej ważny niż żyjąca kobieta, z rodziną, planami na życie i w ogóle.
__________________
Instagram.
DzikaWozkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 15:42   #213
chatte_noir
Raczkowanie
 
Avatar chatte_noir
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 33
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

to niesamowite - przejrzałam większość wypowiedzi i się naprawdę zbudowałam. W zasadzie wszyscy są za, nie ma katooszołomstwa, hipokryzji, wtrącania się w czyjeś wybory, bronienia życia od plemnika i modłów do świętej spermy. A oglądając telewizję i czytając portale odniosłam wrażenie, że dla wielu osób, to będzie takie kontrowersyjne... Przywracacie mi wiarę w ludzi
chatte_noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 15:43   #214
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez DzikaWozkowa Pokaż wiadomość
Nie każdy może stale przyjmować pigułki hormonalne, a prezerwatywy bywają zawodne.
Nie podoba mi się "nie rozkładaj nóg, zwierzęciem nie jesteś", serio myślisz że wypadki zdarzają się tylko przy przypadkowym seksie? A małżeństwo, które w chwili obecnej nie może pozwolić sobie na więcej dzieci ma nie uprawiać seksu, bo według Ciebie to rozkładanie nóg?
Tak, potencjalny człowiek jest bez porównania mniej ważny niż żyjąca kobieta, z rodziną, planami na życie i w ogóle.
czy choćby w moim przypadku - zapomnianej tabletki.
Biorę je od 5 lat, zapomniałam ten jedyny raz.
I mimo, że prawdopodobienstwo było małe to nie chciałam ryzykować.
Przez to, że była na receptę wziełam ją dopiero w 3 dobie.
Gdybym ją mogła kupić bez recepty, wziełabym od razu.

Na szczęście w ciąże nie zaszłam. Cała sprawa miała miejsce równo miesiąc przed ślubem.

Wiec Paulina1910 - naprawde zastanow sie co piszesz.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 15:44   #215
DzikaWozkowa
Rozeznanie
 
Avatar DzikaWozkowa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 552
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez chatte_noir Pokaż wiadomość
to niesamowite - przejrzałam większość wypowiedzi i się naprawdę zbudowałam. W zasadzie wszyscy są za, nie ma katooszołomstwa, hipokryzji, wtrącania się w czyjeś wybory, bronienia życia od plemnika i modłów do świętej spermy. A oglądając telewizję i czytając portale odniosłam wrażenie, że dla wielu osób, to będzie takie kontrowersyjne... Przywracacie mi wiarę w ludzi
Ja obstawiam że zdecydowana większość jest za, może część przeciw, ale słychać tylko najgorsze oszołomy Z kim bym nie rozmawiała, każdy jest zadowolony z takiego, a nie innego obrotu sprawy.
__________________
Instagram.
DzikaWozkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 15:46   #216
Paulina1910
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 18
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
o
muj
borze


Nie wiem, czy mam się teraz śmiać, czy może płakać...


Nikt tutaj nie promuje tabletek PO.
Chyba się trochę rozpędzasz z tymi skrobankami.
to była czysta ironia moja droga. przeczytałam swoj pierwszy post i w sumie mógł być on źle zrozumiały nie chodziło mi o to, ze tabsy po są aborcją tylko, ze ja je tak traktuje to po pierwsze. nawet na pierwszej lepszej stronie pada informacja ze " Dodatkowo hormony, niezależnie od tego, kiedy została przyjęta tabletka, wywołują zmiany w błonie śluzowej macicy, utrudniając implantację zarodka" zarodka czyli zapłodnionego jajeczka a dla mnie niedopuszczanie do zagnieżdżenia zapłodnionego jajeczka jest przegięciem. nie rozumiem wiec ataku na moja osobę, że decyduje o ciele innych. uważam tylko, ze tabletki te powinny być nadal na recepte ale każdy lekarz rodzinny powinien miec obowiazek je wydac. a nie robić takich problemów. Dla mnie owszem życie nienarodzonego dziecka jest bardzo ważne bo wbrew pozora to jest juz żywa istota. Ona od zapłodnienia się rozwija i tyle. Jest to jednak moje zdanie i skoro ja nie wypowiadam się zle o osobach, które tabletki po zażywają nie życze sobie aby ktoś obrażał mnie mówiac, ze ingeruje w czyjeś ciało. Odrobine tolerancji moje drogie.
Paulina1910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 15:50   #217
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Paulina1910 Pokaż wiadomość
nawet na pierwszej lepszej stronie pada informacja ze " Dodatkowo hormony, niezależnie od tego, kiedy została przyjęta tabletka, wywołują zmiany w błonie śluzowej macicy, utrudniając implantację zarodka" zarodka czyli zapłodnionego jajeczka (…)
Powtarzam – ani w ulotce ellaOne, ani w ulotce Escapelle (od 2013 roku) informacji o tym nie ma.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-16, 15:53   #218
narcyzowa
Zakorzenienie
 
Avatar narcyzowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Quahog, Rhode Island
Wiadomości: 7 568
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Paulina1910 Pokaż wiadomość
Jest to jednak moje zdanie i skoro ja nie wypowiadam się zle o osobach, które tabletki po zażywają.
Nie, mówienie o kimś, że "trzeba było nóg nie rozkładać" jest szczytem kurtuazji i dobrego wychowania.
narcyzowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 15:55   #219
Paulina1910
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 18
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Powtarzam – ani w ulotce ellaOne, ani w ulotce Escapelle (od 2013 roku) informacji o tym nie ma.
jesli tak, to bardzo mnie to cieszy przynajmniej odrobinie się to wszystko zmienia

+ jestes jedyna osobą, która potrafi wypowiadac sie w tym temacie kulturalnie. Jestem pod wrażeniem.

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Cytat:
Napisane przez narcyzowa Pokaż wiadomość
Nie, mówienie o kimś, że "trzeba było nóg nie rozkładać" jest szczytem kurtuazji i dobrego wychowania.
twoja wypowiedz nie ma nic wspólnego z moja. nie mówie, ze ktoś kto bierze tabletki po jest oszolomem i innym takim nikogo w ten sposób nie nazwałam. mówie tylko, ze jest tyle metod antykoncepcji regularnej którą można stosować, nawet jesli nie mozna brac hormonów, że jeśli nie chce tego robić to trzeba umieć trzymać uda razem
Paulina1910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:00   #220
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Paulina1910 Pokaż wiadomość
Dziewczyno droga gdzie ja decyduje o czyimś ciele co ? Bez przesady . nowe simsy ? kiepskie dużo się zmieniło na gorsze . ale wracając do twojej odpowiedzi to " jakieś jajko" ma juz zaprogramowane czy bedzie chłopcem czy dziewczynką jaki bedzie mieć kolor oczu włosów i wiele wiele wiele więcej. Poczytaj troche o fizjologii a zrozumiesz nie stać cię na dzieciaka to zabezpieczaj się chociażby normalnymi tabletkami anty sa tańsze a i możesz się bzykac ile chcesz. poza tym prosta sprawa nie stać cię na dziecko nie rozkładaj nóg. zwierzęciem nie jesteś, że nie możesz się pochamować. zamiast promować antykoncepcję regularną zajmijmy się promowaniem tabletek po. rozdawajmy tez najlepiej darmowe bony na skrobanki bo akurat, ktoś nie trafił na całodobową aptekę a skoro płod nie oddycha to nie żyje wiec co sie bedziemy przejmować.
żałosne.
Będę powtarzać do znudzenia, mamy XXI wiek, Polska odrobinę zaczyna się cywilizować a młode, myślące (nadzieja matką głupich) osoby wypisują takie głupoty. Pomijam aspekt agresji, bo merytoryczną dyskusją się tego nie nazwie, ale kompletny brak wiedzy... to już wstyd.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:02   #221
notold
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 67
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Paulina1910 Pokaż wiadomość
to była czysta ironia moja droga. przeczytałam swoj pierwszy post i w sumie mógł być on źle zrozumiały nie chodziło mi o to, ze tabsy po są aborcją tylko, ze ja je tak traktuje to po pierwsze. nawet na pierwszej lepszej stronie pada informacja ze " Dodatkowo hormony, niezależnie od tego, kiedy została przyjęta tabletka, wywołują zmiany w błonie śluzowej macicy, utrudniając implantację zarodka" zarodka czyli zapłodnionego jajeczka a dla mnie niedopuszczanie do zagnieżdżenia zapłodnionego jajeczka jest przegięciem. nie rozumiem wiec ataku na moja osobę, że decyduje o ciele innych. uważam tylko, ze tabletki te powinny być nadal na recepte ale każdy lekarz rodzinny powinien miec obowiazek je wydac. a nie robić takich problemów. Dla mnie owszem życie nienarodzonego dziecka jest bardzo ważne bo wbrew pozora to jest juz żywa istota. Ona od zapłodnienia się rozwija i tyle. Jest to jednak moje zdanie i skoro ja nie wypowiadam się zle o osobach, które tabletki po zażywają nie życze sobie aby ktoś obrażał mnie mówiac, ze ingeruje w czyjeś ciało. Odrobine tolerancji moje drogie.
Ta wypowiedz twoja jeszcze ujdzie, ale o poprzednich powiedziałbym "to się leczy". Uważam, że dobrze się stało, im ułatwienia w życiu tym lepiej. Ludzie uprawiają seks nie tylko dla prokreacji ale dla przyjemności, i z potrzeby rozładowania napięcia, a często ich nie stać na dziecko szczególnie dotyczy to nastolatków, czy studentów, którzy mają potrzeby seksualne ale uczą się i dziecko dla nich byłoby tragedią, szczególnie chodzi tu o aspekt finansowy bo zwyczajnie nie zarabiają jeszcze. Tabletki anty można zapomnieć, prezerwatywa może pęknąć, i w taki m przypadku taka tabletka to idealne rozwiązanie. Plus, że jest bez recepty, można ominąć pośredników często przyjmujących w gabinetach prywatnych, i zaoszczędzić pieniądze, i zapłacic tylko za samą tabletkę. Nie uważam także, że będą łykane jak cukierki przez młode dziewczyny, choćby ze względy na cenę, czy to 60zł czy ponad sto, to cena będzie barierą, zawsze bardziej opłacalne będzie kupić za te pieniądze tabletki na miesiąc a nawet kilka, nie mówiąc już ile za to będzie prezerwatyw, niż jedną tabletkę po jednym stosunku.
Co do tematu czy to aborcja czy nie, ja uważam, że nie, a nawet jeśli to już sprawa indywidualna. Nie każdy w tym kraju jest katolikiem, i prosze katolików do rozpatrywania własnego sumienia, i nie wsadzania noska, do innych, czy jedzą miesko w piatek, czy piją alkohol w poscie, i jak czesto rozkladaja nogi, i jakie leki zazywają. Kazdy ma prawo do indywidualnego postepowania. Nie chcesz nie rob tego, ale pozwol innym i nie neguj tego, to sie nazywa tolerancja.
notold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-16, 16:14   #222
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez mala19881 Pokaż wiadomość
Ja jestem na nie. Uwazam, ze powinna byc dostepna ale na recepte. Biora ja glownie nastolatki, ktorym cos nie wyszlo, dla mlodego organizmu ta bomba hormonalna nie jest niczym dobrym (co prawda lepszym niz zostanie nastoletnia matka) ale trzeba bylo sie natrudzic zeby moc ta pigule zdobyc. Teraz mlodzi nie beda sie przejmowac, bo najwyzej wezma sobie tabletke i po "problemie". Obawiam sie, ze bedzie to stosowane duzo za czesto niz bylo to do tej pory.
Jakieś dowody na to, że biora ja głównie nastolatki?
A coś sie syskuje trudząc się w zdobycie tej pigulki oprocz dodatkowych kosztow i nerwów?

Lepiej niech sobie rozwalają hormony niż mają rozwalają sobie i innym życie.

Jak ktoś nie wie/wstydzi się/nie chce to nie weżmie tabletki ani gdy byla na recepte ani bez recepty, podobnie jak ktoś kto nie chce aborcji jej sobie nie zrobi, a jeśli taka pigulka ma uratować chociaż jedno niechciane dziecko to chyba lepiej.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:16   #223
tobi1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Wiecie co? Niektórzy podnoszą w mediach larum tv itp., ale później nie obchodzi ich, co się dzieję z rodziną, czy stać rodzinę na utrzymanie dziecka. Bo po co, taaaaa... Dopóki państwo nie zapewni opieki, godnego życia rodzinie, to tak będzie. Nie mogę zrozumieć dlaczego się burzą, trzeba zrozumieć drugiego człowieka, po prostu...
tobi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:17   #224
Paulina1910
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 18
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

nie wiem tylko skad ci się tu wziął temat religii w ogóle ale spoko mówisz o agresji w moich wypowiedziach ok, przyznaje ale może zauważ ja też w wypowiedziach osób popierających stosowanie tabletek. ewidentnie przejawia się tu fakt, ze skoro ktos ma inne zdanie jest od razu złym katolem i niszczy życie. ja nie obraziłam nikogo dlatego, ze stosuje tabletki po a ja własciwie bezpośrednio zostałam nazwana oszołomem bo mam inne zdanie i uważam, ze powodują one takie spustoszenie w organiźmie, ze wizyta u lekarza po recepta powinna się odbyc tylko po to aby lekarz wyjaśnił dokładnie konsekwencje o których w takich chwilach sie nie pamięta. owszem przyznaje używałam zbyt ostrych słów ale tylko i wyłącznie dlatego, ze zostałam na wstępie zaatakowana tym jak bardzo jestem zła i głupia. Skoro mówimy o tolerancji to powinna ona działać w dwie strony. Najbardziej w tym wszystkim przyznaje wyprowadził mnie z równowagi post edukujący o tym co jest co. jednak owszem uważam, że istnieje tyle przede wszystkim tańszych metod antykoncepcji, ze każdy może znaleźć coś dla siebie a skoro komuś się nie chce lub nie posiada na ich temat wiedzy to tak jak powiedziałam powinien pohamowac swoje potrzeby albo ulżyć sobie samemu
Paulina1910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:18   #225
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Paulina1910 Pokaż wiadomość
z czysto medycznego względu wydawanie tego " dziadostwa" bez recepty jest kompletną głupotą. Prawda jest taka, ze substancje które dane tabletki zawierają czy są one hormonami czy tylko na nie wpływają w naszych organizmach powodują takie spustoszenie że strach o tym nawet myśleć. Nie bez powodu antykoncepcja hormonalna w ogóle wydawana jest na receptę i niezbędne jest wykonywanie co roku odpowiednich badań - tu warto zaznaczyć, że ilosc hormonów zawartych w tabsach anty w porównaniu z tymi tabletkami jest jest w zasadzie nikła
Aha to tyle teorii a praktyka wyglada inaczej z badaniami, no i pigulki przyjmuje się długo, a to też ma skutki uboczne.



Cytat:
Napisane przez Paulina1910 Pokaż wiadomość
. Pozostaje jeszcze do rozważenia również sprawa morlana. Ale to temat równy z tematem aborcji dla mnie osobiście jedno równa się drugiemu ale to juz inna historia Problemem bedzie jednak fakt, ze znajdzie sie grupa dziewczyn, które tabletki po będzie łykac jak tic tacki mimo, ze cena jest jaka jest
Dlatego pigulka i aborcja nie jest obowiazkowa.
Jak zaistnieje taki fakt to bedziemy się martwić, jak na razie takiego zagrozenia nie widzę.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:21   #226
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Paulina1910 Pokaż wiadomość
Dziewczyno droga gdzie ja decyduje o czyimś ciele co ? Bez przesady . nowe simsy ? kiepskie dużo się zmieniło na gorsze . ale wracając do twojej odpowiedzi to " jakieś jajko" ma juz zaprogramowane czy bedzie chłopcem czy dziewczynką jaki bedzie mieć kolor oczu włosów i wiele wiele wiele więcej. Poczytaj troche o fizjologii a zrozumiesz nie stać cię na dzieciaka to zabezpieczaj się chociażby normalnymi tabletkami anty sa tańsze a i możesz się bzykac ile chcesz. poza tym prosta sprawa nie stać cię na dziecko nie rozkładaj nóg. zwierzęciem nie jesteś, że nie możesz się pochamować. zamiast promować antykoncepcję regularną zajmijmy się promowaniem tabletek po. rozdawajmy tez najlepiej darmowe bony na skrobanki bo akurat, ktoś nie trafił na całodobową aptekę a skoro płod nie oddycha to nie żyje wiec co sie bedziemy przejmować.
eeeee....to sie zdecyduj mozemy sie bzykac do woli czy nie?
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:22   #227
DzikaWozkowa
Rozeznanie
 
Avatar DzikaWozkowa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 552
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Paulina1910 Pokaż wiadomość
nie wiem tylko skad ci się tu wziął temat religii w ogóle ale spoko mówisz o agresji w moich wypowiedziach ok, przyznaje ale może zauważ ja też w wypowiedziach osób popierających stosowanie tabletek. ewidentnie przejawia się tu fakt, ze skoro ktos ma inne zdanie jest od razu złym katolem i niszczy życie. ja nie obraziłam nikogo dlatego, ze stosuje tabletki po a ja własciwie bezpośrednio zostałam nazwana oszołomem bo mam inne zdanie i uważam, ze powodują one takie spustoszenie w organiźmie, ze wizyta u lekarza po recepta powinna się odbyc tylko po to aby lekarz wyjaśnił dokładnie konsekwencje o których w takich chwilach sie nie pamięta. owszem przyznaje używałam zbyt ostrych słów ale tylko i wyłącznie dlatego, ze zostałam na wstępie zaatakowana tym jak bardzo jestem zła i głupia. Skoro mówimy o tolerancji to powinna ona działać w dwie strony. Najbardziej w tym wszystkim przyznaje wyprowadził mnie z równowagi post edukujący o tym co jest co. jednak owszem uważam, że istnieje tyle przede wszystkim tańszych metod antykoncepcji, ze każdy może znaleźć coś dla siebie a skoro komuś się nie chce lub nie posiada na ich temat wiedzy to tak jak powiedziałam powinien pohamowac swoje potrzeby albo ulżyć sobie samemu
Ale przecież to nie jest metoda antykoncepcji stałej, pigułka po służy do zabezpieczenia w razie gdyby nasza stale stosowana metoda zawiodła (pęknięta gumka, zapomniania/zwymiotowana pigułka). Chyba nie sądzisz że wszyscy będą zamiast się zabezpieczać to stale łykać pigułkę po.
Kto Cie tu niby oszołomem nazwał? Nie ma czegoś takiego że ktoś stosuje tabletki po, bo one nie służą do stosowania, a zastosowania w razie jakiegoś nieszczęścia.
__________________
Instagram.
DzikaWozkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:23   #228
Paulina1910
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 18
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Aha to tyle teorii a praktyka wyglada inaczej z badaniami, no i pigulki przyjmuje się długo, a to też ma skutki uboczne.





Dlatego pigulka i aborcja nie jest obowiazkowa.
Jak zaistnieje taki fakt to bedziemy się martwić, jak na razie takiego zagrozenia nie widzę.
Masz rację jesli chodzi o badania to często jest tak, ze trzeba sie o nie upomnieć. należy pamiętac, ze jeśli tabsy nam sie służą to nalezy zmienic metode antykoncepcji i nie musi to byc ta najbardziej zawodna prezerwatywa.
Paulina1910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:25   #229
DzikaWozkowa
Rozeznanie
 
Avatar DzikaWozkowa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 552
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Paulina1910 Pokaż wiadomość
Masz rację jesli chodzi o badania to często jest tak, ze trzeba sie o nie upomnieć. należy pamiętac, ze jeśli tabsy nam sie służą to nalezy zmienic metode antykoncepcji i nie musi to byc ta najbardziej zawodna prezerwatywa.
No to jakie inne opcje poza prezerwatywą widzisz?
__________________
Instagram.
DzikaWozkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-16, 16:30   #230
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Moim zdaniem bardzo dobrze, że pigułka ma być dostępna bez recepty. Tutaj liczy się czas, a nie każdy jest np. z dużego miasta, gdzie może przebierać w lekarzach i na 100% wie, że ten przepisze receptę, więc można iść.

Argument o łykaniu jak cukierków do mnie nie przemawia. Recept na głupotę nie ma i nie widzę sensu, żeby normalne osoby musiały cierpieć za te głupie - niech głupie cierpią same za siebie, zresztą recepta na "po" nie wyklucza łykania ich jak cukierki Antykoncepcję hormonalną, która jest na receptę, też można zażywać zgodnie ze wskazaniami, a można "łykać jak cukierki", bo się akurat przypomniało, albo ups, awaryjna sytuacja, połknę kilka od razu

Z leków bez recepty bardziej dziwią mnie leki przeciwbólowe, od nich chyba więcej osób jest uzależnionych, niż od tabletki, która ma służyć tylko do sytuacji awaryjnych, a nie nagminnie - ale w tych awaryjnych liczy się, żeby dopaść tabletkę jak najszybciej. Wszelkie "nie rozkładaj nóg" to głupota. Niekoniecznie kogoś nie stać, niektórzy po prostu nie chcą mieć dzieci. Albo "zabezpieczaj się" - nie wiem, niektórzy nie rozumieją, że antykoncepcja bywa zawodna?

Obowiązku stosowania tabletki po nie ma przecież.

Na facebooku na grupie mojego miasta jakaś dziewczyna pytała, czy tabletka już jest bez recepty i nie wiem, czy pojawiła się odpowiedź, ale na pewno pojawiło się mnóstwo wyzwisk włącznie z tym, że co ona sobie myśli, że to nie jest świecki kraj, żeby tak wprowadzać, co popadnie
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:32   #231
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Paulina1910 Pokaż wiadomość
nie wiem tylko skad ci się tu wziął temat religii w ogóle ale spoko mówisz o agresji w moich wypowiedziach ok, przyznaje ale może zauważ ja też w wypowiedziach osób popierających stosowanie tabletek. ewidentnie przejawia się tu fakt, ze skoro ktos ma inne zdanie jest od razu złym katolem i niszczy życie. ja nie obraziłam nikogo dlatego, ze stosuje tabletki po a ja własciwie bezpośrednio zostałam nazwana oszołomem bo mam inne zdanie i uważam, ze powodują one takie spustoszenie w organiźmie, ze wizyta u lekarza po recepta powinna się odbyc tylko po to aby lekarz wyjaśnił dokładnie konsekwencje o których w takich chwilach sie nie pamięta. owszem przyznaje używałam zbyt ostrych słów ale tylko i wyłącznie dlatego, ze zostałam na wstępie zaatakowana tym jak bardzo jestem zła i głupia. Skoro mówimy o tolerancji to powinna ona działać w dwie strony. Najbardziej w tym wszystkim przyznaje wyprowadził mnie z równowagi post edukujący o tym co jest co. jednak owszem uważam, że istnieje tyle przede wszystkim tańszych metod antykoncepcji, ze każdy może znaleźć coś dla siebie a skoro komuś się nie chce lub nie posiada na ich temat wiedzy to tak jak powiedziałam powinien pohamowac swoje potrzeby albo ulżyć sobie samemu
Nie chodzi o to , że masz inne zdanie tylko sposób argumentacji jest zwyczajnie wulgarny i brzydki.

Antykoncepcja wbrew pozorom to nie taka prosta sprawa i duża część kobiet nie ma dla siebie metody idealnej, cały okres płodności to co miesieczny stres albo skutki uboczne a jeszcze słyszy od innego człowieka, że rozkłada nogi i jest zwierzęciem- swoją droga zwierzęta uprawiają seks tylko dla rozmnażania a nie przyjemności(oprócz chyba świnek)- więc porównanie nie trafione.
Antykoncepcja tez może być zawodna, przecież.

Nie wspomnę o ew. gwałtach, które nie sa zgłaszane na policję i lekarza- tutaj kobieta tez ma prawo do takiej pigułki.

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Cytat:
Napisane przez DzikaWozkowa Pokaż wiadomość
No to jakie inne opcje poza prezerwatywą widzisz?
Tez się chętnie dowiem- hormony odpadają, gumki tez więc co ?
Chociaż to już offtop.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:32   #232
Paulina1910
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 18
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez DzikaWozkowa Pokaż wiadomość
Ale przecież to nie jest metoda antykoncepcji stałej, pigułka po służy do zabezpieczenia w razie gdyby nasza stale stosowana metoda zawiodła (pęknięta gumka, zapomniania/zwymiotowana pigułka). Chyba nie sądzisz że wszyscy będą zamiast się zabezpieczać to stale łykać pigułkę po.
Kto Cie tu niby oszołomem nazwał? Nie ma czegoś takiego że ktoś stosuje tabletki po, bo one nie służą do stosowania, a zastosowania w razie jakiegoś nieszczęścia.
owszem gdy zawiodła. tylko, ze znam sporo osób ktore z tabletek korzystały bo pękła gumka ale nadal preferuja tylko tą metode antykoncepcji.(mówie o prezerwatywach)dlatego własnie powinno odbyć się rozmowę z lekarzem aby wybrac inna antykoncepcję, która w przyszłości będzie bardziej skuteczna. nie zmienia to jednak faktu, ze uważam ze skoro jest sie na tyle dorosłym, zeby uprawiać seks powinno byc sie na tyle dorosłym, zeby urodzić dziecko. ale tak jak mówiłam, nie potępiam osób, które uważają ze to ok. sądze jednak, ze nie powinny byc to leki sprzedawane osoba przed 18 r.ż bo ich zastosowanie może spowodowac o wiele więcej złego niz ciąża - a dziecko zawsze mozna oddać, takie maluchy mają bardzo duże szanse na adopcję przecież, zdecydowanie większą niz dzieci starsze.
Paulina1910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:36   #233
DzikaWozkowa
Rozeznanie
 
Avatar DzikaWozkowa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 552
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Nie wspomnę o ew. gwałtach, które nie sa zgłaszane na policję i lekarza- tutaj kobieta tez ma prawo do takiej pigułki.

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

No właśnie o gwałtach też pomyślałam. Nie każda kobieta ma odwagę zgłosić, częściowo to jestem w stanie zrozumieć, może potrzebuje czasu, ogarnięcia się. A tak może wziąć pigułkę i nikomu się nie tłumaczyć dlaczego.

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Paulina1910 Pokaż wiadomość
owszem gdy zawiodła. tylko, ze znam sporo osób ktore z tabletek korzystały bo pękła gumka ale nadal preferuja tylko tą metode antykoncepcji.(mówie o prezerwatywach)dlatego własnie powinno odbyć się rozmowę z lekarzem aby wybrac inna antykoncepcję, która w przyszłości będzie bardziej skuteczna. nie zmienia to jednak faktu, ze uważam ze skoro jest sie na tyle dorosłym, zeby uprawiać seks powinno byc sie na tyle dorosłym, zeby urodzić dziecko. ale tak jak mówiłam, nie potępiam osób, które uważają ze to ok. sądze jednak, ze nie powinny byc to leki sprzedawane osoba przed 18 r.ż bo ich zastosowanie może spowodowac o wiele więcej złego niz ciąża - a dziecko zawsze mozna oddać, takie maluchy mają bardzo duże szanse na adopcję przecież, zdecydowanie większą niz dzieci starsze.
JAKĄ inną metodę antykoncepcji?

O tym kto ma urodzić dziecko raczej nie Ty powinnaś decydować. No faktycznie, lepiej żeby taka 16 nastolatka urodziła dziecko, niż gdyby miała "zabić" kilka dzielących się, nie zagnieżdżonych jeszcze komórek. Bo przecież ciąża nie ma żadnego wpływu na kobiece ciało.
__________________
Instagram.
DzikaWozkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:39   #234
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Paulina1910 Pokaż wiadomość
owszem gdy zawiodła. tylko, ze znam sporo osób ktore z tabletek korzystały bo pękła gumka ale nadal preferuja tylko tą metode antykoncepcji.(mówie o prezerwatywach)dlatego własnie powinno odbyć się rozmowę z lekarzem aby wybrac inna antykoncepcję, która w przyszłości będzie bardziej skuteczna.
To, że jakiejś parze pękła jedna prezerwatywa wcale nie świadczy o tym, że ta para nie umie używać prezerwatyw albo że prezerwatywy są nieskuteczną metodą. Akurat prezerwatywy są bardzo skuteczną metodą antykoncepcyjną. No i na dobrą sprawę żadna metoda antykoncepcyjna nie jest w 100% skuteczna.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:45   #235
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez tobi1 Pokaż wiadomość
Wiecie co? Niektórzy podnoszą w mediach larum tv itp., ale później nie obchodzi ich, co się dzieję z rodziną, czy stać rodzinę na utrzymanie dziecka. Bo po co, taaaaa... Dopóki państwo nie zapewni opieki, godnego życia rodzinie, to tak będzie. Nie mogę zrozumieć dlaczego się burzą, trzeba zrozumieć drugiego człowieka, po prostu...

Opiekę, godne życie i pieniądze dziecku mają zapewnić rodzice, nie państwo.
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:45   #236
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Paulina1910 Pokaż wiadomość
owszem gdy zawiodła. tylko, ze znam sporo osób ktore z tabletek korzystały bo pękła gumka ale nadal preferuja tylko tą metode antykoncepcji.(mówie o prezerwatywach)dlatego własnie powinno odbyć się rozmowę z lekarzem aby wybrac inna antykoncepcję, która w przyszłości będzie bardziej skuteczna. nie zmienia to jednak faktu, ze uważam ze skoro jest sie na tyle dorosłym, zeby uprawiać seks powinno byc sie na tyle dorosłym, zeby urodzić dziecko. ale tak jak mówiłam, nie potępiam osób, które uważają ze to ok. sądze jednak, ze nie powinny byc to leki sprzedawane osoba przed 18 r.ż bo ich zastosowanie może spowodowac o wiele więcej złego niz ciąża - a dziecko zawsze mozna oddać, takie maluchy mają bardzo duże szanse na adopcję przecież, zdecydowanie większą niz dzieci starsze.
A może gumki to jedyna metoda dla tej pary?

Wg twojej toeri o doroslosci swiat juz dawno by wymarł- co ma gotowosc do seksu z gotowościa do posiadania dziecka wspolnego?

Tak, mozna oddać - a wiesz co to sa emocje? ciąża?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:53   #237
notold
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 67
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Paulina1910 Pokaż wiadomość
owszem gdy zawiodła. tylko, ze znam sporo osób ktore z tabletek korzystały bo pękła gumka ale nadal preferuja tylko tą metode antykoncepcji.(mówie o prezerwatywach)dlatego własnie powinno odbyć się rozmowę z lekarzem aby wybrac inna antykoncepcję, która w przyszłości będzie bardziej skuteczna. nie zmienia to jednak faktu, ze uważam ze skoro jest sie na tyle dorosłym, zeby uprawiać seks powinno byc sie na tyle dorosłym, zeby urodzić dziecko. ale tak jak mówiłam, nie potępiam osób, które uważają ze to ok. sądze jednak, ze nie powinny byc to leki sprzedawane osoba przed 18 r.ż bo ich zastosowanie może spowodowac o wiele więcej złego niz ciąża - a dziecko zawsze mozna oddać, takie maluchy mają bardzo duże szanse na adopcję przecież, zdecydowanie większą niz dzieci starsze.

A czy w końcu dotrze do ciebie, że nie ma antykoncepcji na 100%? I własnie wtedy gdy zawiedzie np pękniecie prezerwatywy, to wtedy używa się tabletki "po". To takie trudne do pojęcia? I tak zdecydowanie lepiej aby 16 czy 17 latka zażyła tabletkę "po" niż miała zachodzić w nie planowaną ciążę. Argument o nie rozkładaniu nóg jest niczym z psychiatryka, ludzie, zwłaszcza młodzi zakochują się i chcą być z sobą blisko, a w dzisiejszych czasach, gdy się długo uczy, to nikt nie będzie czekał z seksem do 25 lat kiedy skończy studia i znajdzie prace i będzie gotowy na ewentualne potomstwo. Bez pracy nikt nie jest gotowy na dziecko.
notold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 17:17   #238
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
To, że jakiejś parze pękła jedna prezerwatywa wcale nie świadczy o tym, że ta para nie umie używać prezerwatyw albo że prezerwatywy są nieskuteczną metodą. Akurat prezerwatywy są bardzo skuteczną metodą antykoncepcyjną. No i na dobrą sprawę żadna metoda antykoncepcyjna nie jest w 100% skuteczna.
Otoz to. Wypadki chodza po ludziach i wlasnie po to jest taka tabletka.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 17:44   #239
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Paulina1910 Pokaż wiadomość
Dziewczyno droga gdzie ja decyduje o czyimś ciele co ? Bez przesady . nowe simsy ? kiepskie dużo się zmieniło na gorsze . ale wracając do twojej odpowiedzi to " jakieś jajko" ma juz zaprogramowane czy bedzie chłopcem czy dziewczynką jaki bedzie mieć kolor oczu włosów i wiele wiele wiele więcej. Poczytaj troche o fizjologii a zrozumiesz nie stać cię na dzieciaka to zabezpieczaj się chociażby normalnymi tabletkami anty sa tańsze a i możesz się bzykac ile chcesz. poza tym prosta sprawa nie stać cię na dziecko nie rozkładaj nóg. zwierzęciem nie jesteś, że nie możesz się pochamować. zamiast promować antykoncepcję regularną zajmijmy się promowaniem tabletek po. rozdawajmy tez najlepiej darmowe bony na skrobanki bo akurat, ktoś nie trafił na całodobową aptekę a skoro płod nie oddycha to nie żyje wiec co sie bedziemy przejmować.
Proszę wyrażaj swoje zdanie w bardziej kulturalny sposób.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 17:52   #240
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Tez się chętnie dowiem- hormony odpadają, gumki tez więc co ?
Chociaż to już offtop.
szklana kula i wróżysz

Poczytałam sobie trochę opinii w necie i jestem pod wrażeniem olbrzymiej egzaltacji internetowych trolli oraz troski o "tę fasoleczkę, co to zostaje zamordowana przed niewierną matkę." także poziom wypowiedzi Pauliny1910 jeszcze nie jest aż tak tragicznie żałosny.

Edytowane przez 201609062117
Czas edycji: 2015-01-16 o 17:55
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-29 07:34:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:24.