Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-18, 11:59   #31
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Rada z wzięciem L4 w pracy bardzo dobra. Nie ma co się narażać.

Z policją moim zdaniem zachęcać tylko jeśli czuję się na siłach. To oznacza przechodzenie traumy ponownie. Nie ma co oczekiwać od innych bycia bohaterką i przechodzenia tego o ile ktoś się sam na to nie zdecyduje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 12:02   #32
PanPiotr25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 302
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Twoje posty mnie osłabiają za każdym razem, gdy je widzę...
Dlatego pisałam o wsparciu ze strony organizacji pomagającej ofiarom
Napisałem jak to będzie wyglądać od strony prawnej. Mega trudna sprawa do wygrania i udowodnienia. Rzeczywistość też Cię tak osłabia? Bo tak to wygląda, czy tego chcesz czy nie.


EDIT: Chyba że żyjesz w bańce mydlanej, w której ten facet nie będzie się bronił rękami i nogami przed wyrokiem sądu..

Edytowane przez PanPiotr25
Czas edycji: 2021-06-18 o 12:04 Powód: rozwinięcie wypowiedzi
PanPiotr25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 12:07   #33
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Cytat:
Napisane przez PanPiotr25 Pokaż wiadomość
Napisałem jak to będzie wyglądać od strony prawnej. Mega trudna sprawa do wygrania i udowodnienia. Rzeczywistość też Cię tak osłabia? Bo tak to wygląda, czy tego chcesz czy nie.


EDIT: Chyba że żyjesz w bańce mydlanej, w której ten facet nie będzie się bronił rękami i nogami przed wyrokiem sądu..
Myślę, że chodzi o ton i wydźwięk Twoich wypowiedzi, które w danym delikatnym temacie mogą się wydawać zbyt mało empatyczne, a nazbyt potoczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 12:09   #34
PanPiotr25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 302
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Myślę, że chodzi o ton i wydźwięk Twoich wypowiedzi, które w danym delikatnym temacie mogą się wydawać zbyt mało empatyczne, a nazbyt potoczne.
A to wybacz, chciałem konkretnie wypisać co z czym się je. Bardzo współczuje dziewczynie, a gościa chętnie bym skrócił o głowę.
PanPiotr25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 12:11   #35
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-06-18 o 12:12
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 12:13   #36
PanPiotr25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 302
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie dała i nie pozwoliła. Została zgwałcona. Stan szoku i paraliżu też jak najbardziej uzasadniony. Nie ma o co się obwiniać. Ale w moim odczuciu, pójście na policję zrobi więcej szkód niż pożytku, ponieważ w tej sytuacji będzie bardzo ciężko cokolwiek udowodnić, a Panowie policjanci będa odtwarzać wszystko sekunda po sekundzie bez zbędnej wrażliwości. Nie zalecam.
PanPiotr25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 12:14   #37
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dokładnie. Żeby na coś komuś pozwolić to trzeba wyrazić zgodę. Nie dała się całować i nie pozwoliła na seks, bo nie wyraziła na to zgody. Co więcej mówiła o tym, że nie chce i nie odpowiada jej to.

Jak czytam, że dała się całować to mi się nóż w kieszeni otwiera. No nie dała. A taki dobór słów jest obarczaniem ofiary.
Plus została wykorzystana przez oprawce sytuacja jej zależności (jego teren, alkohol, większa silniejsza osoba i zależność zawodowa).

Ofiary gwałtu bardzo często zastygają zamiast się bronić bo oprawca jest silniejszy, a organizm przyjmuje taką strategię, która zapewnia przeżycie, a nie brak krzywdy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez NocnaWiedma
Czas edycji: 2021-06-18 o 12:22
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-18, 12:33   #38
Magrru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 350
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Powinnaś była od razu zgłosić gwałt. W takich momentach reaguje się 1 strachem i ucieczka 2. agresją i krzykiem 3 zamrożeniem, biernością. Bardzo często to 3. To straszne co on ci zrobił

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magrru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 12:36   #39
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-06-18 o 12:43
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 12:37   #40
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;88764689]Nie zgadzam sie
Tak samo jak ona mialo prawo reagowac w taki a nie inny sposob tak samo jej maz moze zareagować w sposob ogolnie uznanawany za nie wspierajacy
Tylko ona wie jaki jest jej maz i jaki efekt ta wiadomość będzie miala na jej małżeństwo
Ja uwazam ze nie wszystko trzeba mowic partnerowi niektore sprawy zatrzymuje tylko dla siebie i nie robi to z nas nieudanego małżeństwa[/QUOTE]

Cóż, dla mnie i pewnie dla wielu innych osób, fundamentem dobrego związku jest wsparcie w najtrudniejszych momentach mojego życia. Więc reakcja męża zdecydowanie by mi powiedziała, czy małżeństwo jest udane czy nie, nie wyobrażam sobie nie uzyskać pomocy od ukochanej osoby.

Cytat:
Napisane przez PanPiotr25 Pokaż wiadomość
Jest za późno. Poszła do niego do domu, piła z nim alkohol, dała się całować, a potem biernie pozwoliła na stosunek, po czym wróciła do domu, do męża. Trzy letnie dziecko się z czegoś takiego potrafi wybronić, szkoda czasu na szydery ze strony policjantów. W tym kraju ofiary gwałtu nie mają lekko. Jedyna szansa była zaraz po wyjściu od tego parcha, wtedy wezwać policję na miejsce. Teraz to jest przegrana sprawa. Zostaje samosąd albo zacisnąć zęby.
Rozumiem (chyba) co chcesz przekazać, tj narrację że strony policji, ale zwróć uwagę jak to ubierasz w słowa. Autorka w swoim stanie może to odebrać dosłownie i zacząć obwiniać, bo "się dała, bo pozwoliła", a to nieprawda.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 12:39   #41
kszykszykszy
Raczkowanie
 
Avatar kszykszykszy
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 195
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Cytat:
Napisane przez Magrru Pokaż wiadomość
Powinnaś była od razu zgłosić gwałt. W takich momentach reaguje się 1 strachem i ucieczka 2. agresją i krzykiem 3 zamrożeniem, biernością. Bardzo często to 3. To straszne co on ci zrobił

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Łatwo się tak pisze.... Powinna, ale patrząc na to co przechodzą kobiety zarówno zaraz po takim wydarzeniu, następnie na komisariacie i później w sądzie nie pomaga jej w ogóle. Nie zapomnę jak słyszałam o sytuacji, gdzie kobieta zgłaszająca gwałt na policji patrzyła bezpośrednio na ścianę w komisariacie gdzie był plakat z gołą kobietą. Tak to właśnie wygląda. Nie inaczej.

Edytowane przez kszykszykszy
Czas edycji: 2021-06-18 o 12:40
kszykszykszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-18, 12:44   #42
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Pomimo szczerego współczucia w Twoją stronę w głowie mi się nie mieści, że nie zadzwoniłaś OD RAZU PO ZADRZENIU na policję.
Nie wiem jak w XXI wieku kobieta może zastanawiać się, czy została zgwałcona, chociaż nie wyraziła zgody na stosunek

Wychodzi komplety bark edukacji seksualnej w tym kraju, no dramat.

Co ja bym zrobiła? Ja jestem mściwa, więc może nie będę dawała takich rad publicznie.

Na policję raczej nie ma sensu biegać, ale możesz się doradzić jakiejś fundacji, która opiekuje się kobietami po gwałcie.
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 13:08   #43
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Cytat:
Napisane przez Buzzerka Pokaż wiadomość
Jeśli to nie troll, a mam wrażenie że troll, bo opisane jest to w taki jakiś dziwny sposób, to zostałaś zgwałcona.
No nie? Mam takie samo wrazenie. Bardziej mi to wygląda na wypracowanie a nie zwierzenie zgwalconej, zdenerwowanej i zagubionej kobiety.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 14:09   #44
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Cytat:
Napisane przez PanPiotr25 Pokaż wiadomość
Napisałem jak to będzie wyglądać od strony prawnej. Mega trudna sprawa do wygrania i udowodnienia. Rzeczywistość też Cię tak osłabia? Bo tak to wygląda, czy tego chcesz czy nie.


EDIT: Chyba że żyjesz w bańce mydlanej, w której ten facet nie będzie się bronił rękami i nogami przed wyrokiem sądu..
Nie, tylko Twoje posty w każdym wątku tutaj mnie osłabiają
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 14:10   #45
kszykszykszy
Raczkowanie
 
Avatar kszykszykszy
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 195
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Pomimo szczerego współczucia w Twoją stronę w głowie mi się nie mieści, że nie zadzwoniłaś OD RAZU PO ZADRZENIU na policję.
Nie wiem jak w XXI wieku kobieta może zastanawiać się, czy została zgwałcona, chociaż nie wyraziła zgody na stosunek

Wychodzi komplety bark edukacji seksualnej w tym kraju, no dramat.

Co ja bym zrobiła? Ja jestem mściwa, więc może nie będę dawała takich rad publicznie.

Na policję raczej nie ma sensu biegać, ale możesz się doradzić jakiejś fundacji, która opiekuje się kobietami po gwałcie.
Była sytuacja też takiej dziewczyny, która poszła do domu po gwałcie w parku i ją chyba w końcu chłopak wyciągnął na policje. Brzmi to nierealnie, ale są takie przypadki i nie wiem czy dawanie przykładu innym dziewczynom, które mogły przeżyć to samo, że są niededukowane i pewnie są trollami jest ok. To jest taki temat, że powinno się podejść do niego w delikatny sposób.
kszykszykszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 14:40   #46
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Cytat:
Napisane przez kszykszykszy Pokaż wiadomość
Była sytuacja też takiej dziewczyny, która poszła do domu po gwałcie w parku i ją chyba w końcu chłopak wyciągnął na policje. Brzmi to nierealnie, ale są takie przypadki i nie wiem czy dawanie przykładu innym dziewczynom, które mogły przeżyć to samo, że są niededukowane i pewnie są trollami jest ok. To jest taki temat, że powinno się podejść do niego w delikatny sposób.
Moim zdaniem powinno się głośno mówić jak należy się zachować, wtedy więcej zwyrodnialców trafiałoby do więzienia.
Powinno się też głośno mówić, że do gwałtu nie są potrzebne krzyki, szarpanie, krępowanie ofiary.
Autorka ma dzieci - może przynajmniej im przekaże tą elementarną wręcz wiedzę.
Napisałam, że współczuję i tak na prawdę jest. Doradziłam kontakt z fundacją, bo to najlepsze, co może teraz zrobić.
Ale nie mam zamiaru udawać, że jestem zadowolona, iż przez brak edukacji seksualnej wśród społeczeństwa kolejny zwyrodnialec będzie bezkarny.
I tak, należy to tutaj napisać - a może akurat ten wątek przeczyta przynajmniej 100 kobiet i dzięki takiej uwadze będzie wiedziało, co ma zrobić, jeśli ich to dotknie?
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 14:49   #47
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem powinno się głośno mówić jak należy się zachować, wtedy więcej zwyrodnialców trafiałoby do więzienia.
Powinno się też głośno mówić, że do gwałtu nie są potrzebne krzyki, szarpanie, krępowanie ofiary.
Autorka ma dzieci - może przynajmniej im przekaże tą elementarną wręcz wiedzę.
Napisałam, że współczuję i tak na prawdę jest. Doradziłam kontakt z fundacją, bo to najlepsze, co może teraz zrobić.
Ale nie mam zamiaru udawać, że jestem zadowolona, iż przez brak edukacji seksualnej wśród społeczeństwa kolejny zwyrodnialec będzie bezkarny.
I tak, należy to tutaj napisać - a może akurat ten wątek przeczyta przynajmniej 100 kobiet i dzięki takiej uwadze będzie wiedziało, co ma zrobić, jeśli ich to dotknie?
Należy mówić o potrzebie zmiany prawa. Obecne polskie prawo dotyczące gwałtu sprawia, że są bardzo nikłe szanse na to by pociągnąć do odpowiedzialności gwałciciela jeśli nie ma wyraźnych przesłanek, że ofiara się fizycznie się broniła.

Należy edukować w tym kierunku i tak prowadzić edukację seksualną by nie zostawawano gwałcicielami.

Nie należy pouczać ofiary co powinna czuć i myśleć i robić. Ofiary wielu zdarzeń często potrzebują czasu by zrozumieć co się wydarzyło, czasem wypierają traumę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez NocnaWiedma
Czas edycji: 2021-06-18 o 15:58
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 14:51   #48
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 14:57   #49
PanPiotr25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 302
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Nie, tylko Twoje posty w każdym wątku tutaj mnie osłabiają

To spróbuj je przeczytać ze zrozumieniem, w niektórych są ważne informacje (ten temat).
PanPiotr25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-18, 15:39   #50
Magrru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 350
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Cytat:
Napisane przez kszykszykszy Pokaż wiadomość
Łatwo się tak pisze.... Powinna, ale patrząc na to co przechodzą kobiety zarówno zaraz po takim wydarzeniu, następnie na komisariacie i później w sądzie nie pomaga jej w ogóle. Nie zapomnę jak słyszałam o sytuacji, gdzie kobieta zgłaszająca gwałt na policji patrzyła bezpośrednio na ścianę w komisariacie gdzie był plakat z gołą kobietą. Tak to właśnie wygląda. Nie inaczej.
Oczywiście, że łatwo się pisze. Bo tak powinno się postąpić. I niestety tak się nie robi. Sama nie zgłaszałam przemocy seksualnej (w związku) bo wiedziałam że to więcej problemów niż szansa na cokolwiek. Niestety, na żywo są największe szanse. A edukacja seksualna nie istnieje w Polsce, skoro dorosła kobieta po gwałcie nie wie co to było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magrru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 15:53   #51
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie ma takiej mozliwosci. Dlatego zamilkłam, bo nie udowodnię.

Ale wiele razy zdarzało sie ze ktos ma takie przeczucie i jakos nie dawałas reprymendy.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 16:02   #52
dfa92456d73d4ef7a78ce2327709265e19ebf5a3_60cd257269584
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 276
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Skasowało mi post. W skrócie.
Po pierwsze - jak nie zgłosicie przestępstwa od razu to dajecie ciche przyzwolenie oprawcy. Nawet jak nie zostanie skazany to dupa mu się zapali, smród się będzie ciągnął co sprawi, że dwa razy się zastanowi zanim znajdzie inną ofiarę.
Po drugie im później zgłoszone przestępstwo tym większa szansa, że oprawca przyjmie linię obrony "zdradziła męża, sumienie gryzie, zgłosi gwałt". Sorry gregory ale takie są realia.
Po trzecie istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności i to w jej interesie (i prokuratora) będzie udowodnić, że doszło do czynu zakazanego. Zanim zaczniecie ryczeć o zmianie prawa poczytajcie o ilościach fałszywych oskarżeń - nie tylko w sprawach obyczajowych. Statystyki są przerażające. Bez domniemania niewinności (jak w każdym cywilizowanym kraju) można by wsadzać ludzi od tak - i niech udowadniają, że są niewinni.
Piszecie o zerowej empatii, a ja tu myślę po prostu logicznie. I znam ofiary zarówno z obu stron, siedziałem w temacie - bo byłem wzywany w charakterze świadka.
I zarówno gwałt jak i fałszywe oskarżenie o gwałt niszczy ludziom życie. A ja tu nie jestem od oceniania i wartościowania co gorsze/lepsze.
Jeśli autorka napisała prawdę (co założyłem w swojej odpowiedzi) to powinna była to w trybie natychmiastowym zgłosić na policję. Nie zrobiła tego, więc powinna zrobić to teraz. Bierność do nikąd nie prowadzi.

Edytowane przez dfa92456d73d4ef7a78ce2327709265e19ebf5a3_60cd257269584
Czas edycji: 2021-06-18 o 16:13
dfa92456d73d4ef7a78ce2327709265e19ebf5a3_60cd257269584 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 16:23   #53
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

[1=dfa92456d73d4ef7a78ce23 27709265e19ebf5a3_60cd257 269584;88765372]Skasowało mi post. W skrócie.
Po pierwsze - jak nie zgłosicie przestępstwa od razu to dajecie ciche przyzwolenie oprawcy. Nawet jak nie zostanie skazany to dupa mu się zapali, smród się będzie ciągnął co sprawi, że dwa razy się zastanowi zanim znajdzie inną ofiarę.
Po drugie im później zgłoszone przestępstwo tym większa szansa, że oprawca przyjmie linię obrony "zdradziła męża, sumienie gryzie, zgłosi gwałt". Sorry gregory ale takie są realia.
Po trzecie istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności i to w jej interesie (i prokuratora) będzie udowodnić, że doszło do czynu zakazanego. Zanim zaczniecie ryczeć o zmianie prawa poczytajcie o ilościach fałszywych oskarżeń - nie tylko w sprawach obyczajowych. Statystyki są przerażające. Bez domniemania niewinności (jak w każdym cywilizowanym kraju) można by wsadzać ludzi od tak - i niech udowadniają, że są niewinni.
Piszecie o zerowej empatii, a ja tu myślę po prostu logicznie. I znam ofiary zarówno z obu stron, siedziałem w temacie - bo byłem wzywany w charakterze świadka.
I zarówno gwałt jak i fałszywe oskarżenie o gwałt niszczy ludziom życie. A ja tu nie jestem od oceniania i wartościowania co gorsze/lepsze.
Jeśli autorka napisała prawdę (co założyłem w swojej odpowiedzi) to powinna była to w trybie natychmiastowym zgłosić na policję. Nie zrobiła tego, więc powinna zrobić to teraz. Bierność do nikąd nie prowadzi.[/QUOTE]

Moze jestem niesprawiedliwa. Ale zaangazowania to nawet tu nie widac.
Odezwij sie autorko.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 16:37   #54
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

[1=dfa92456d73d4ef7a78ce23 27709265e19ebf5a3_60cd257 269584;88765372]
Jeśli autorka napisała prawdę (co założyłem w swojej odpowiedzi) to powinna była to w trybie natychmiastowym zgłosić na policję. Nie zrobiła tego, więc powinna zrobić to teraz. Bierność do nikąd nie prowadzi.[/QUOTE]

Ale zdajesz sobie sprawę, że ofiara może być w stanie szoku bądź wyparcia? Okres przedawnienia w sprawach gwałtu bodajże wynosi 15 lat. Także mógłbyś sobie odpuścić tą szkodliwe nawoływania, że jak nie zgłosiła się w ciągu kilkunastu godzin to pozamiatane. Jasne, byłoby łatwiej z wynikami obdukcji lub materiałem sprawcy, ale jeśli autorka czuje się na siłach i chce zgłosić przestępstwo, którego padła ofiarą to powinna to zrobić.

I nie wiem po co tu wciągasz fałszywe oskarżenia o gwałt. To są marginalne przypadki. Znikome w stosunku do ilości przemocy seksualnej, jaka dotyka kobiety. Załóż sobie wątek o tym i tam strosz piórka jak kogucik w obronie biednym mężczyzn zniszczonych przez okrutny system i jeszcze okrutniejsze kobiety. Autorce to w żaden sposób nie jest pomocne.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 16:48   #55
dfa92456d73d4ef7a78ce2327709265e19ebf5a3_60cd257269584
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 276
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88765424]Ale zdajesz sobie sprawę, że ofiara może być w stanie szoku bądź wyparcia? Okres przedawnienia w sprawach gwałtu bodajże wynosi 15 lat. Także mógłbyś sobie odpuścić tą szkodliwe nawoływania, że jak nie zgłosiła się w ciągu kilkunastu godzin to pozamiatane. Jasne, byłoby łatwiej z wynikami obdukcji lub materiałem sprawcy, ale jeśli autorka czuje się na siłach i chce zgłosić przestępstwo, którego padła ofiarą to powinna to zrobić.

I nie wiem po co tu wciągasz fałszywe oskarżenia o gwałt. To są marginalne przypadki. Znikome w stosunku do ilości przemocy seksualnej, jaka dotyka kobiety. Załóż sobie wątek o tym i tam strosz piórka jak kogucik w obronie biednym mężczyzn zniszczonych przez okrutny system i jeszcze okrutniejsze kobiety. Autorce to w żaden sposób nie jest pomocne. [/QUOTE]
Ojej, ale bolą twoją dupkę moje posty. Nie sądziłem, że na wizażu znajdę swoją psychofankę! Taka liberalna, taka wyzwolona.
Szkoda, że jej wypociny zawsze pisane są pod tezę wziętą przez jej skrzywiony światopogląd
Ja napisałem o faktach - tym gorzej dla faktów, co?
dfa92456d73d4ef7a78ce2327709265e19ebf5a3_60cd257269584 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 17:13   #56
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

[1=dfa92456d73d4ef7a78ce23 27709265e19ebf5a3_60cd257 269584;88765445]Ojej, ale bolą twoją dupkę moje posty. Nie sądziłem, że na wizażu znajdę swoją psychofankę! Taka liberalna, taka wyzwolona.
Szkoda, że jej wypociny zawsze pisane są pod tezę wziętą przez jej skrzywiony światopogląd
Ja napisałem o faktach - tym gorzej dla faktów, co?[/QUOTE]

Nie schlebiaj sobie. Udzielam się w wielu wątkach i odnoszę się do postów wielu użytkowników. Nie wiem skąd też w wnioski, że coś mnie boli. Po prostu twoje posty są szkodliwe i wymagają naprostowania. Jakie fakty? Nie podałeś żadnych wiarygodnych danych ani źródeł. Twoje anegdotyczne doświadczenia z przemocą seksualną w twoim środowisku to nie są żadne fakty.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 17:26   #57
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 02:09
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 17:30   #58
IronWidow
Raczkowanie
 
Avatar IronWidow
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 165
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Padło to już tutaj wiele razy, ale powtórzę po raz kolejny - to zdecydowanie był gwałt! Ten facet Cię skrzywdził i powinien zostać za to ukarany. Niemniej jednak, nie namawiam Cię na pójście na policję, bo rozumiem, że może to być dla Ciebie zbyt trudne.
Jakie są Twoje relacje z mężem? Ja mimo wszystko szczerze bym mu o tym powiedziała. To zdarzenie może mieć wpływ na Wasze małżeństwo, na Wasze stosunki. Będziesz dusiła tę tajemnicę w sobie i być może pewnego dnia wybuchniesz. Lepiej żebyś teraz to sobie przepracowała niż latami przeżywała traumę.
Jeśli nie mąż to może inna bliska osoba, która na pewno Cię wysłucha i zrozumie? Mama, przyjaciółka? Ktoś bliski na pewno Ci doradzi, co powinnaś zrobić. Nie powinnaś zostawać z tym sama.
IronWidow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 17:44   #59
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 17:57   #60
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Nie wiem czy to była zdrada... Molestowanie?

[1=dfa92456d73d4ef7a78ce23 27709265e19ebf5a3_60cd257 269584;88765372]Skasowało mi post. W skrócie.
Po pierwsze - jak nie zgłosicie przestępstwa od razu to dajecie ciche przyzwolenie oprawcy. Nawet jak nie zostanie skazany to dupa mu się zapali, smród się będzie ciągnął co sprawi, że dwa razy się zastanowi zanim znajdzie inną ofiarę.
Po drugie im później zgłoszone przestępstwo tym większa szansa, że oprawca przyjmie linię obrony "zdradziła męża, sumienie gryzie, zgłosi gwałt". Sorry gregory ale takie są realia.
Po trzecie istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności i to w jej interesie (i prokuratora) będzie udowodnić, że doszło do czynu zakazanego. Zanim zaczniecie ryczeć o zmianie prawa poczytajcie o ilościach fałszywych oskarżeń - nie tylko w sprawach obyczajowych. Statystyki są przerażające. Bez domniemania niewinności (jak w każdym cywilizowanym kraju) można by wsadzać ludzi od tak - i niech udowadniają, że są niewinni.
Piszecie o zerowej empatii, a ja tu myślę po prostu logicznie. I znam ofiary zarówno z obu stron, siedziałem w temacie - bo byłem wzywany w charakterze świadka.
I zarówno gwałt jak i fałszywe oskarżenie o gwałt niszczy ludziom życie. A ja tu nie jestem od oceniania i wartościowania co gorsze/lepsze.
Jeśli autorka napisała prawdę (co założyłem w swojej odpowiedzi) to powinna była to w trybie natychmiastowym zgłosić na policję. Nie zrobiła tego, więc powinna zrobić to teraz. Bierność do nikąd nie prowadzi.[/QUOTE]Domniemanie niewinności dotyczy tylko rozprawy sądowej, a nie oceny społecznej czynu, więc nie mieszaj. Czyli tak społeczeństwo może ocenić, że facet jest gwałcicielem i nadal to nie szkodzi, że podczas procesu będzie domniemanie niewinności. Falaszywe oskarżenia o gwałt są marginalne, w Polsce prawie nie pojawiające się. Ponadto jeśli pojawi się jakaś afera, a to ze znanym pisarzem, publicystą czy aktorem, to panowie po burzy wracają w chwale, kontrakty nie są kasowane i nic im się nie dzieje. Ot przeczekuja burzę, niektórzy przeproszą i tyle. W Polsce łatwo i bezkarnie się gwałci, więc nie uderzaj w tony, jak to kobiety niszczą życie biednym mężczyznom.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Lachezis
Czas edycji: 2021-06-18 o 18:01
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-22 20:39:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.