Ogromna prosba o pomoc w wyborze aparatu fotograficznego dla amatorki do 1500 zł - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-11, 05:18   #1
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512

Ogromna prosba o pomoc w wyborze aparatu fotograficznego dla amatorki do 1500 zł


Witam, przeczytalam juz wszystkie powiązane wątki odnośnie poleceń aparatu jak w temacie, ale ja jednak potrzebuje czegoś jeszcze o innych wymaganiach.
bardzo lubię fotografie Ale się nie znam na sprzęcie zupełnie. Obecnie mam Nikona za 500 zl i aparat w telefonie. Fotografuję głównie ludzi- portrety, dzieci no i w podróży krajobrazy.
Chciałabym mieć aparat którym potrafię operować łatwy w obsłudze i o dobrej jakości zdjęć wlaśnie ludzi , portretów selfie dzieci .
Zastanawiam sie nad Nikon1, wyczytałam też że fajny jest Nikon D300?
No nie wiem -proszę o rady!
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 09:02   #2
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Ogromna prosba o pomoc w wyborze aparatu fotograficznego dla amatorki do 1500 z

Hmmm ja jako amator i bloger który uzywa kilka razy w tygodniu aparatu, mogę Ci podpowiedzieć, bys poczytała najpierw trochę o aparatach. Ja kupiłam canona 100d, zmieści się w twoim budzecie ale tylko samo body. Obiektyw bedziesz musiała dokupić.
Zdecydowałam się na canona bo po pierwsze - ma dość tanie dodatki, np obiektyw 50mm (to ten który daje głębokie rozmycie tła) kupisz za 400 zł, a do nikona zapłacisz około 800. Warto na to zwrócić uwagę. Po drugie, np. ten canon co ja mam jest bardzo mały, lekki, niemal jak kompakt. Jest wygodny. Patrz na to, żeby aparat dobrze Ci się trzymał w ręce.
Z drugiej strony nikony są mocniejsze, tak twierdzą wszyscy. Ale osiagi mają podobne czy canony czy nikony w tym zakresie cenowym. Spójrz tez na zdjęcia jakie robi się konkretnym modelem, canony robią bardziej pastelowe zdjęcia od nikonów.
Przy canonach (nie wiem czy przy innych markach też tak jest) warto patrzeć na oznaczeni np. przykładowo 5d - czyli z jedna cyferką to aparat profesjonalny, z dwiema cyferkami np. 60d to poł profesjonalny/pół amatorski a z trzema taki jak mój jest aparatem amatorskim który oprócz nastawów ręcznych ma programy automatyczne, i na początku bardzo się to przydaje, bo nastawiac aparat trzeba się nauczyć a to kwestia miesięcy a nie dni.

I musisz wiedzieć, że na przykład inny obiektyw bedzie odpowiedni do portetów a inny do krajobrazów. Jeżeli zdecydujesz się na jeden obiektyw to najlepiej weź podstawowy kit który jest dołączany w zestawie, jest najbardziej uniwersalny.

Nikon 1 o którym piszesz nie jest lustrzanką z tego co widzę, ma tylko wymienną optykę. Ale kto wie, moze okazać się całkiem fajny.

Edytowane przez Gomra
Czas edycji: 2016-04-11 o 09:09
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 04:39   #3
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Ogromna prosba o pomoc w wyborze aparatu fotograficznego dla amatorki do 1500 z

Gomra-dziękuję Ci serdecznie, właśnie takiej wiedzy nie miałam A gdzie mogę poczytać o aparatach dla początkujących jak ja?Może jakiś kurs książki - łatwo dostępnym językiem napisane,-możesz pokierować?

---------- Dopisano o 04:39 ---------- Poprzedni post napisano o 04:37 ----------

jeśli chodzi o Nikon 1 to czytałam na optyczni ma dobre opinie Ale nie wiem jak z jakością zdjęć ? Jeszcze jest kilka modeli które zwróciły mojs uwagę w zakresie cenowym o który pytam. To był chyba Sony i Panasonic później dopiszę modele
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 09:52   #4
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Ogromna prosba o pomoc w wyborze aparatu fotograficznego dla amatorki do 1500 z

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
nikony są mocniejsze, tak twierdzą wszyscy
Ciekawe, co to znaczy, lepiej się nadają do wbijania gwoździ, czy coś innego?

@NADIA29: może na początek: http://szerokikadr.pl (tak, to strona Nikona, ale jest równie przydatna dla każdego).
Potem warto się zastanowić, czy i ile chcesz dodać "zabawek" do aparatu, i za ile mają być te zabawki (można wydać dowolnie dużo).
Z drugiej strony są efekty, jakie chcesz uzyskać. Jeśli zależy Ci na małym sprzęcie, który można wrzucić do (nieco większej) torebki, albo do małego plecaka razem z innymi rzeczami, to nie będę polecał lustrzanki, nawet tej najmniejszej (Canon 100d); bo owszem, aparat jest nieduży, ale jak dodać do niego ze dwa obiektywy...
Niestety, jeśli Ci zależy na portretach z małą głębią ostrości ("rozmazane tło"), to im większa matryca (fizycznie, w mm, nie chodzi o Mpix), tym lepiej, i tu najkorzystniej będzie kupić lustrzankę.
Bezlusterkowce - tak, jak najbardziej, ale system Nikon 1 byłby (przed)ostatnim, który mógłbym polecić (ostatnie miejsce to Samsung NX - bo "wymierający" i Canon M - bo wygląda na "przypadkowy", jakby firma nie mogła się zdecydować, co to ma być). Dobrze się rozwija system "micro 4/3", np. Olympus, Panasonic, także Sony w tej chwili mocno skupia się na "bezlusterkowcach".
Niestety jak zawsze i we wszystkim efekt końcowy zależy od doświadczenia, każdy aparat ma "tryby automatyczne" (także specjalne do portretów), ale najlepiej ustawić wszystko "po swojemu", a to wymaga (choć podstawowej) wiedzy.

Aparaty z wymiennymi obiektywami (lustrzanki, "micro 4/3", nawet Nikon 1) są sprzedawane najczęściej z najtańszym, najprostszym (i niestety najgorszym) obiektywem. Jakie znaczenie ma jakość obiektywu? Czytałam kiedyś takie porównanie: jeśli razi Cię słońce, możesz patrzeć przez zwykłą butelkę z ciemnego szkła po ulubionym piwie (czytałem to na forum o sprzęcie foto, tam zazwyczaj siedzą faceci i takie skojarzenia są najprostsze ), możesz przez jakieś tanie okularki z marketu, możesz przez dobrej klasy okulary przeciwsłoneczne z powłokami przeciwodblaskowymi. Twoje oczy ciągle są takie same, ale przez butelkę widać najgorzej, przez zwykłe przeciwsłoneczne - może być w miarę dobrze, ale w niektórych sytuacjach mogą się pojawić problemy, przez dobrej klasy okulary patrzy się najlepiej. Dokładnie tak samo jest z obiektywami, a ten dołączony do zestawu, o wartości 200-300zł jest pomiędzy okularami z marketu i butelką po piwie
Jeśli zależy Ci na lepszej jakości zdjęć, na większych możliwościach - musisz prędzej czy później coś dokupić, i wtedy mogą pojawić się różnice między systemami aparatów.

Z ciekawostek: zobacz to https://pixelpeeper.com/cameras/?camera=8 można zmieniać aparaty, a w linku "Advanced search" można wybrać dokładne parametry zdjęć (aparat, obiektyw, czułość, przysłona czas). W tym linku są zdjęcia zrobione "starą" lustrzanką dla amatorów, wypuszczoną na rynek w 2007 roku. Można ocenić, czy zdjęcia są wystarczająco "ładne i dobre", jak na Twoje potrzeby; dzisiejsze aparaty tej klasy mają większe możliwości, więc nie będą robić "gorszych" zdjęć - chyba, że fotograf nie będzie wiedział, co robi

Edytowane przez magrad
Czas edycji: 2016-04-12 o 10:05
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 10:09   #5
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Ogromna prosba o pomoc w wyborze aparatu fotograficznego dla amatorki do 1500 z

Ja chyba bym na lustrzanke nie stawiała sa cieżkie i wielkie , a i ja sie na tych ustawieniach zupełnie nie znam.
Zdjęcia będę robić swojej rodzinie głownie, w podróży , w domu, na spacerach.. Tak jak mówię chciałabym użyskać trochę lepszy efekt niż swoim nikonem coolpixs4300, chodzi o czystszą jakość, nie wiem jak to wytłumaczyć - lepszą ostrość , dokładną widoczność (sorry za takie wytłumaczenie nie znam terminów nawet z tej dziedziny)
A więc, co myślicie o tych oto modelach:
Panasonic Lumix DMC-FZ72
Sony Cyber-shot DSC-HX90/V
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 10:42   #6
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Ogromna prosba o pomoc w wyborze aparatu fotograficznego dla amatorki do 1500 z

Cytat:
Napisane przez NADIA29 Pokaż wiadomość
Ja chyba bym na lustrzanke nie stawiała sa cieżkie i wielkie , a i ja sie na tych ustawieniach zupełnie nie znam.
Zdjęcia będę robić swojej rodzinie głownie, w podróży , w domu, na spacerach.. Tak jak mówię chciałabym użyskać trochę lepszy efekt niż swoim nikonem coolpixs4300, chodzi o czystszą jakość, nie wiem jak to wytłumaczyć - lepszą ostrość , dokładną widoczność (sorry za takie wytłumaczenie nie znam terminów nawet z tej dziedziny)
A więc, co myślicie o tych oto modelach:
Panasonic Lumix DMC-FZ72
Sony Cyber-shot DSC-HX90/V
Czy te zdjęcia http://pl.pixelpeeper.com/digicams/?camera=130 mają słabą ostrość i "brudną jakość"? :P
Ok, rozumiem, że to ma być coś niedużego, "wszystko w jednym". Ten Sony "V" to 2000, więc poza budżetem.
Zanim coś wybierzesz, poczytaj i pooglądaj zdjęcia (ale 1:1) np. http://www.optyczne.pl/5789-news-Fuj...%C4%99cia.html - zwróć uwagę na komentarze, szczególnie te o zdjęciu trawnika. Aparaty tego rodzaju ("megazoom") muszą mieć kompromisy (niestety, odbijające się na jakości).
Na tej stronie możesz znaleźć testy konkretnych aparatów, opisy parametrów z komentarzami i opiniami użytkowników, co jakiś czas porównują kilka aparatów zbliżonej klasy, np. http://www.optyczne.pl/index.html?test=set&test_set=29 - może znajdziesz coś, co Ci pomoże
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 16:18   #7
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ogromna prosba o pomoc w wyborze aparatu fotograficznego dla amatorki do 1500 z

Cytat:
Napisane przez NADIA29 Pokaż wiadomość
A więc, co myślicie o tych oto modelach:
Panasonic Lumix DMC-FZ72
Sony Cyber-shot DSC-HX90/V
Mam Panasonic Lumix i bardzo długo byłam z niego bardzo zadowolona, ma spore możliwości i można fajne rzeczy z niego wyciągnąć, jak na kompakt. Oczywiście z lustrzanki wyciąga się więcej, ale trzeba sobie wyhodować mięśnie do noszenia, do wymiany obiektywów i trochę luźno w portfelu się robi (przy używanym body i wspomnianym obiektywie 50 mm jeszcze tak tego nie czuć, ale kolejny obiektyw już poczułam)
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-21, 04:57   #8
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Ogromna prosba o pomoc w wyborze aparatu fotograficznego dla amatorki do 1500 z

esfira-dzięki jeszcze nie zdecydowałam się na aparat
Jak na razie chyba muszę doksztalcic się z wiedzy o aparatach i ich zastosowaniu.
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 13:23   #9
Majkaa42
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10
Dot.: Ogromna prosba o pomoc w wyborze aparatu fotograficznego dla amatorki do 1500 z

Możesz też "zaryzykować" zakup lekkiej lustrzanki. Taki np. nikon D3300 często jest w promocji w xkmie, sferisie, komputroniku czy fotodzokerze na tzw. cashback gdzie firma oddaje Ci po rejestracji do kilkuset złotych. Ja mam D3100 z kitowym obiektywem 18-55 i nie narzekam. Aparat jest zdecydowanie większy od kompaktowego co niestety jest wadą, ale jest jak na swoje możliwości lekki. Jak nie mam weny lub nie mam czasu bawić się w ustawienia wybieram tryb automatyczny i po prostu robię fotkę. Do tego na allegro masz od groma uzywanych obiektywów do nikonów za naprawdę śmieszne pieniądze.

Edytowane przez Majkaa42
Czas edycji: 2016-05-17 o 13:27
Majkaa42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 19:45   #10
ciastkotruskawkowe
Przyczajenie
 
Avatar ciastkotruskawkowe
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 13
Dot.: Ogromna prosba o pomoc w wyborze aparatu fotograficznego dla amatorki do 1500 z

Ja mam Sony alpha 55 i jestem z tego dziecka zadowolona. Sama na nim zaczynałam i mimo 5 lat odkąd go mam dalej smiga jak należy. Kosztował wtedy ok 2400 zł + obiektyw za 1000 zł. Teraz już na pewno dostaniesz go za jakieś 1000 z czymś. Dodatkowo możesz napoczatek wybrać Nikon d 5100. Wybierając aparat nie kieruj się tym co my tutaj piszemy Tobie, co polecamy. Przy wyborze kieruj się tym do czego będzie ci on sluzyl. Czy będziesz bardziej fotografować ludzi typu sesje zdj, czy może makro fotografie, w moim przypadku byl to sport i to w klubie siatkarskim z + ligi. I sonacz nie tylko nadaje się do tego, tak jak Nikon. Świetnie radzi sobie w makro gdy masz odpowiedni obiektyw
__________________
CIUSZKI DO WYMIANY
ciastkotruskawkowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 19:58   #11
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Ogromna prosba o pomoc w wyborze aparatu fotograficznego dla amatorki do 1500 z

Ja mam lustrzankę nikon i chciałabym jednak cos mniejszego. Robi super zdjecia, ale jest duży i ciężki. Przydałoby mi sie cos mniejszego ..
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-23, 10:33   #12
ciastkotruskawkowe
Przyczajenie
 
Avatar ciastkotruskawkowe
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 13
Dot.: Ogromna prosba o pomoc w wyborze aparatu fotograficznego dla amatorki do 1500 z

3200 Nikon jest całkiem lekki, ale to pewnie dlatego, że body jest z plastiku
__________________
CIUSZKI DO WYMIANY
ciastkotruskawkowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-23 11:33:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:29.