Problemy pierwszego świata + ot, część 8. - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-18, 14:56   #421
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Od ponad miesiąca jestem na gotowym cateringu, mega wygodna sprawa, nawet kanapki masłem nie muszę smarować, bo mam wszystko gotowe. Nie mówiąc o wymyślaniu posiłków i gotowaniu.
Dzisiaj dostałam tylko drugie śniadanie i podwieczorek
Miła pani na infolinii powiedziała, że kierowcy zniszczyły się pudełka i zwrócą mi hajs za dzisiejszy dzień. No ale musiałam iść do sklepu, zrobić zakupy i teraz jestem w trakcie gotowania obiadu. Masakra, wcale za tym nie tęskniłam.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-18, 15:00   #422
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Od ponad miesiąca jestem na gotowym cateringu, mega wygodna sprawa, nawet kanapki masłem nie muszę smarować, bo mam wszystko gotowe. Nie mówiąc o wymyślaniu posiłków i gotowaniu.
Dzisiaj dostałam tylko drugie śniadanie i podwieczorek
Miła pani na infolinii powiedziała, że kierowcy zniszczyły się pudełka i zwrócą mi hajs za dzisiejszy dzień. No ale musiałam iść do sklepu, zrobić zakupy i teraz jestem w trakcie gotowania obiadu. Masakra, wcale za tym nie tęskniłam.

Firma w takiej sytuacji nie powinna zorganizować kolejnych pudełek, ewentualnie opóźnionych? Jesteś w pracy, nie masz czasu, cokolwiek - musisz jechać do sklepu, zamawiać, bo firma nie wywiązała się z umowy i "trudno"?
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-18, 16:08   #423
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89672157]Firma w takiej sytuacji nie powinna zorganizować kolejnych pudełek, ewentualnie opóźnionych? Jesteś w pracy, nie masz czasu, cokolwiek - musisz jechać do sklepu, zamawiać, bo firma nie wywiązała się z umowy i "trudno"?[/QUOTE]

Na pewno mają to w umowie, że może się coś zdarzyć i wtedy należy się tylko zwrot.

Już bez przesady, jeśli to się dzieje rzadko, no nikt jeszcze od tego nie umarł.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-18, 16:32   #424
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89672157]Firma w takiej sytuacji nie powinna zorganizować kolejnych pudełek, ewentualnie opóźnionych? Jesteś w pracy, nie masz czasu, cokolwiek - musisz jechać do sklepu, zamawiać, bo firma nie wywiązała się z umowy i "trudno"?[/QUOTE]
Firma nie wywiązał się z umowy, więc od ręki uznali reklamację i dadzą zwrot. Przynajmniej tyle, że zwrot za cały dzień, więc z ich strony dostałam drugie śniadanie i podwieczorek.
Akurat opóźnione pudełko by mnie nie urządzało dzisiaj. Proponowali przeniesienie dostawy, ale już wolałam pojechać do sklepu i ugotować. Bo wcześniej i tak musiałam sobie zrobić "normalne" śniadanie, więc jakbym dołożyła do tego całość pudełek z dnia to przekroczyłabym założone kalorie. A głównie po to zamawiam żeby nie przekraczać pewnego pułapu.

Zobaczę jak będzie wyglądać sytuacja, bo do tej pory nie miałam zastrzeżeń do dostaw, nie było uszkodzeń czy opóźnień. Jak to się powtórzy to zmienię firmę - mieszkam w mieście wojewódzkim, więc mam w czym wybierać.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-18, 18:47   #425
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89672152]Teraz nie ma takiego wymogu? Jeden lek, jedna recepta? Ostatnio będąc u lekarza na każdy lek otrzymywałam osobną receptę. Bezsensu, bo to były zwykłe leki na już, no ale...[/QUOTE]

Nie mam pojęcia, swojej lekarce powiedziałam jaki mialam kłopot z zakupem i dała mi kilka recept.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-18, 18:52   #426
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

muszę sobie kupić elektrolity w proszku i trochę się cykam po ostatniej aferze
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-18, 19:12   #427
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
muszę sobie kupić elektrolity w proszku i trochę się cykam po ostatniej aferze
Może wyjdę na ignorantkę, ale była jakaś afera?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-18, 19:16   #428
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Może wyjdę na ignorantkę, ale była jakaś afera?
https://nto.pl/firma-z-opola-sprzeda...ar/c3-17876989
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-18, 19:54   #429
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.


Szokujące.

No, ale nie dziwię się że nie słyszałam, akurat przechodziłam najtrudniejsze chwile w moim życiu i nie sprawdzałam wiadomości.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-18, 20:21   #430
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Ja pikole. Rynek suplementów powinien zostać uregulowany, bo to co się na nim dzieje to są jakieś jaja.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-19, 09:14   #431
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Ja pikole. Rynek suplementów powinien zostać uregulowany, bo to co się na nim dzieje to są jakieś jaja.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka



Ja z bardzo duża nieufnością patrze obecnie na tych wszystkich speców od dietetyki wspomaganej suplami.


Ludzie tego mają zapisywane i łykają jakies koszmarne ilości , całe garście.


A mnie po 3 tygodniach brania 1 dziennie tabletki ashwaghandy tak zmuliło, ze przestałam się odklejac od kanapy na której robiłam godzinami dokładnie nic.
Tyle dobrego, ze ja z supli biorę jedynie witaminę D3 (Vigantoletten) zapisaną przez lekarza, i jak tą ashwagandhę sobie sama zapodałam, to od razu wyłapałam co mi moze być, co mnie zmuliło do tego stopnia.




A jak słucham podkastów o dietetyce skorelowanej z biohakingiem to tam sie zaczyna od wstania rano o 5 zlania się lodowatą wodą,a potem jest już tylko lepiej : grzybki na pobudzenie , środek na wyciszenie, srodek na pobudzenie po wyciszeniu a potem wyciszenie po pobudzeniu i tak w kółko.

A juz mnie poraziło jak zobaczyłam jednego prowadzącego podkast który był własnie na rozpoczetym takim programie dietetyczno-suplementacyjnym, facet się zachowywał jak nabuzowana hormonami nastolatka w histerii, nawet tak się charakterystycznie śmiał histerycznie co chwilę.

To mnie naprawdę przeraziło i dało do myślenia.
Teraz na 100% mam zaufanie do mojej reumatolog, która twierdzi ze z suplementów to zdrowe odzywianie, a nie tabletki. A tabletki jesli, to tylko z apteki na receptę i tylko takie, których niedobory wyraźnie wychodzą w badaniach i nie dają się skorygować lepszą dietą w dłuższym odcinku czasu.





Olabomba, domowe izotiniki bez latania do apteki:
- zmiksuj jakiś owoc (np. brzoskwinię/nektarynkę/śliwki), dolej wody, wsyp szczypeczke soli.
- sok pomidorowy- mozna sobie rozcieńczyć
- woda+ łyżeczka miodu, szczypta soli, trochę soku z cytryny
- arbuz, ogórki, melony - ogólnie owoce bardzo wodniste, po prostu zjadane w większych ilosciach
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-19, 09:46   #432
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja z bardzo duża nieufnością patrze obecnie na tych wszystkich speców od dietetyki wspomaganej suplami.


Ludzie tego mają zapisywane i łykają jakies koszmarne ilości , całe garście.


A mnie po 3 tygodniach brania 1 dziennie tabletki ashwaghandy tak zmuliło, ze przestałam się odklejac od kanapy na której robiłam godzinami dokładnie nic.
Tyle dobrego, ze ja z supli biorę jedynie witaminę D3 (Vigantoletten) zapisaną przez lekarza, i jak tą ashwagandhę sobie sama zapodałam, to od razu wyłapałam co mi moze być, co mnie zmuliło do tego stopnia.




A jak słucham podkastów o dietetyce skorelowanej z biohakingiem to tam sie zaczyna od wstania rano o 5 zlania się lodowatą wodą,a potem jest już tylko lepiej : grzybki na pobudzenie , środek na wyciszenie, srodek na pobudzenie po wyciszeniu a potem wyciszenie po pobudzeniu i tak w kółko.

A juz mnie poraziło jak zobaczyłam jednego prowadzącego podkast który był własnie na rozpoczetym takim programie dietetyczno-suplementacyjnym, facet się zachowywał jak nabuzowana hormonami nastolatka w histerii, nawet tak się charakterystycznie śmiał histerycznie co chwilę.

To mnie naprawdę przeraziło i dało do myślenia.
Teraz na 100% mam zaufanie do mojej reumatolog, która twierdzi ze z suplementów to zdrowe odzywianie, a nie tabletki. A tabletki jesli, to tylko z apteki na receptę i tylko takie, których niedobory wyraźnie wychodzą w badaniach i nie dają się skorygować lepszą dietą w dłuższym odcinku czasu.





Olabomba, domowe izotiniki bez latania do apteki:
- zmiksuj jakiś owoc (np. brzoskwinię/nektarynkę/śliwki), dolej wody, wsyp szczypeczke soli.
- sok pomidorowy- mozna sobie rozcieńczyć
- woda+ łyżeczka miodu, szczypta soli, trochę soku z cytryny
- arbuz, ogórki, melony - ogólnie owoce bardzo wodniste, po prostu zjadane w większych ilosciach
Pogrubione mnie osobiście przeraża jak bezkrytycznie ludzie ładują w siebie różne rzeczy w imię zdrowia, bez chwili refleksji, ze taka hiperwitaminoza jest niebezpieczna dla zdrowia. I ze suplementacja bez znajomosci przyczyny i dokładnych poziomów ewentualnych niedoborów jest w zasadzie na kij.

Mam problem pierwszego świata, nie wiem w co się ubrać na spotkanie z Imp po południu
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-19, 09:50   #433
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja z bardzo duża nieufnością patrze obecnie na tych wszystkich speców od dietetyki wspomaganej suplami.


Ludzie tego mają zapisywane i łykają jakies koszmarne ilości , całe garście.


A mnie po 3 tygodniach brania 1 dziennie tabletki ashwaghandy tak zmuliło, ze przestałam się odklejac od kanapy na której robiłam godzinami dokładnie nic.
Tyle dobrego, ze ja z supli biorę jedynie witaminę D3 (Vigantoletten) zapisaną przez lekarza, i jak tą ashwagandhę sobie sama zapodałam, to od razu wyłapałam co mi moze być, co mnie zmuliło do tego stopnia.




A jak słucham podkastów o dietetyce skorelowanej z biohakingiem to tam sie zaczyna od wstania rano o 5 zlania się lodowatą wodą,a potem jest już tylko lepiej : grzybki na pobudzenie , środek na wyciszenie, srodek na pobudzenie po wyciszeniu a potem wyciszenie po pobudzeniu i tak w kółko.

A juz mnie poraziło jak zobaczyłam jednego prowadzącego podkast który był własnie na rozpoczetym takim programie dietetyczno-suplementacyjnym, facet się zachowywał jak nabuzowana hormonami nastolatka w histerii, nawet tak się charakterystycznie śmiał histerycznie co chwilę.

To mnie naprawdę przeraziło i dało do myślenia.
Teraz na 100% mam zaufanie do mojej reumatolog, która twierdzi ze z suplementów to zdrowe odzywianie, a nie tabletki. A tabletki jesli, to tylko z apteki na receptę i tylko takie, których niedobory wyraźnie wychodzą w badaniach i nie dają się skorygować lepszą dietą w dłuższym odcinku czasu.





Olabomba, domowe izotiniki bez latania do apteki:
- zmiksuj jakiś owoc (np. brzoskwinię/nektarynkę/śliwki), dolej wody, wsyp szczypeczke soli.
- sok pomidorowy- mozna sobie rozcieńczyć
- woda+ łyżeczka miodu, szczypta soli, trochę soku z cytryny
- arbuz, ogórki, melony - ogólnie owoce bardzo wodniste, po prostu zjadane w większych ilosciach
niestety domowe izotoniki nie działają na mnie tak samo jak te gotowce no nic, najwyżej będę bardziej u-rad-owana
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-19, 14:21   #434
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Zostałam bez leków na tarczycę, bo leku w tej dawce nie ma w hurtowniach. Nawet gdyby był w innych aptekach, to nie mogę kupić, bo receptę mam już zaczętą.
W poniedziałek muszę zadzwonić do poradni poz i zapytać czy lekarz wypisze mi receptę. A nawet jeśli wypisze, to pytanie czy w ogóle gdzieś dostanę w tej dawce.
Jeśli nie dostanę, to nie mam leków. Cudownie.
W ogóle co za kretyn wymyślił, że nie można realizować recepty w różnych aptekach.
Dla mnie to też jest głupota, zwłaszcza jak to jest lek, który jest cieżko dostępny. W takiej sytuacji warto wejść na stronę ktomalek i co chwilę odświeżać, bo to się zmienia jak w kalejdoskopie.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Ja pikole. Rynek suplementów powinien zostać uregulowany, bo to co się na nim dzieje to są jakieś jaja.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Dlatego mnie na maksa dziwi jak ludzie bez umiaru biorą sumplementy.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-19, 15:37   #435
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Pogrubione mnie osobiście przeraża jak bezkrytycznie ludzie ładują w siebie różne rzeczy w imię zdrowia, bez chwili refleksji, ze taka hiperwitaminoza jest niebezpieczna dla zdrowia. I ze suplementacja bez znajomosci przyczyny i dokładnych poziomów ewentualnych niedoborów jest w zasadzie na kij.

Mam problem pierwszego świata, nie wiem w co się ubrać na spotkanie z Imp po południu
Może część z nich robi to dlatego, że nie potrafi uzyskać konkretnej informacji od lekarza. Ja w sumie wiem, że muszę suplementować, ale nie wiem dokładnie co i ile, gdyż podczas wizyt u kilku lekarzy różnej specjalności padały takie stwierdzenia jak " niech pani poczeka, zobaczę jak wyliczyć dawkę w internecie, a nie jednak nie nie umiem tego wyliczyć, to niech pani bierze coś innego". Na pytanie o to co ma być tym czymś innym powiedziała, że " co pani ma w zasadzie obojętne wyjeść, to co jest w domu" Na moje pytanie czy mam suplementować B12 ( wynik w granicach dolnych widełek normy)usłyszałam stwierdzenie, że w zasadzie mogę, ale nazwa suplementu obojętna, dawka też obojętna może być 250 jednostek, może być 500, a może być 750, bo PODOBNO słabo się wchłania. Co do witaminy D- analogiczna sytuacja-kilkakrotnie słyszałam-latem nie przyjmować, wychodzić na słońce, poszłam do kogoś innego- przyjmować, nie patrzeć, że jest lato. Aha -suplementację JAKIMŚ magnezem też przerabiałam. Ale może to po prostu ja mam takie szczęście, bo i inne leki na inne problemy były przepisywane często bez żadnego przekonania co do zasadności ich przyjmowania w ogóle i w okreslonych dawkach.O tej aferze z SFD nie słyszalam, a właśnie tak się składa, że mam od nich jakąś witaminę D i chyba jakiś cynk , teraz nie wiem, czy to przyjmować dalej.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2023-09-19 o 15:40
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-19, 16:10   #436
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Może część z nich robi to dlatego, że nie potrafi uzyskać konkretnej informacji od lekarza. Ja w sumie wiem, że muszę suplementować, ale nie wiem dokładnie co i ile, gdyż podczas wizyt u kilku lekarzy różnej specjalności padały takie stwierdzenia jak " niech pani poczeka, zobaczę jak wyliczyć dawkę w internecie, a nie jednak nie nie umiem tego wyliczyć, to niech pani bierze coś innego". Na pytanie o to co ma być tym czymś innym powiedziała, że " co pani ma w zasadzie obojętne wyjeść, to co jest w domu" Na moje pytanie czy mam suplementować B12 ( wynik w granicach dolnych widełek normy)usłyszałam stwierdzenie, że w zasadzie mogę, ale nazwa suplementu obojętna, dawka też obojętna może być 250 jednostek, może być 500, a może być 750, bo PODOBNO słabo się wchłania. Co do witaminy D- analogiczna sytuacja-kilkakrotnie słyszałam-latem nie przyjmować, wychodzić na słońce, poszłam do kogoś innego- przyjmować, nie patrzeć, że jest lato. Aha -suplementację JAKIMŚ magnezem też przerabiałam. Ale może to po prostu ja mam takie szczęście, bo i inne leki na inne problemy były przepisywane często bez żadnego przekonania co do zasadności ich przyjmowania w ogóle i w okreslonych dawkach.O tej aferze z SFD nie słyszalam, a właśnie tak się składa, że mam od nich jakąś witaminę D i chyba jakiś cynk , teraz nie wiem, czy to przyjmować dalej.
O to to. Ja od lekarki usłyszałam, że skoro 2 tabletki magnezu to nadal za mało dla mojego organizmu, to mam brać 4, albo i 6.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-19, 17:39   #437
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Pogrubione mnie osobiście przeraża jak bezkrytycznie ludzie ładują w siebie różne rzeczy w imię zdrowia, bez chwili refleksji, ze taka hiperwitaminoza jest niebezpieczna dla zdrowia. I ze suplementacja bez znajomosci przyczyny i dokładnych poziomów ewentualnych niedoborów jest w zasadzie na kij.

Przede wszystkim - po co suplementy, skoro mamy odpowiedniki w formie leków.



Odnośnie tego typu środków - zażywam obecnie 5 opcji. Czy to dużo? Nie, bo dieta to jedno, ale bez "wsparcia" mój okres z cykli nawet 35 dniowych wydłuża się jeszcze bardziej, co niesie sporo innych, przykrych dolegliwości.



Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
O to to. Ja od lekarki usłyszałam, że skoro 2 tabletki magnezu to nadal za mało dla mojego organizmu, to mam brać 4, albo i 6.


Wszystko zależy od jednostki.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-19, 20:12   #438
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

PPŚ sklepy to naprawdę mają zapłon. Tyle lat narzekałam, że nic nie ma w moich kolorach i zawsze kupowałam ciuchy w okresie bożonarodzeniowym (mam zimowy typ urody).

To teraz sezon się zmienił i na wystawy wjechały śliwki, granaty, fiolety i wściekłe fuksje, szmaragdowe zielenie itd. Tak, że wejdę do sklepu i wszystko dla mnie jest. Ale czemu TERAZ, jak jest kryzys i wszystko podrażało. Kiedy moja szafa jest pełna i niczego nie potrzebuję. I kiedy zmieniłam styl na vintage i nie chce mi się chodzić w spodniach i marynarce. 15 lat czekałam, żeby na wystawie wszystko było w fioletach, fuksji i zieleni.

To jak z tymi trendami na okulary kujonki. Kiedyś to były kujonki - wpie.do.l.ki, a potem się zrobiło trendy i wszyscy chcieli nosić.

Korciły mnie w tych sklepach śliwkowe spodnie do pracy, ale do połączenia mam tylko marynarki w czerni i granacie to ich nie wzięłam, bo chcę często w nich chodzić, a nie mam z czym ich nosić. Nie będę często po nie sięgać to po co. Jak założę do nich białą bluzkę i granatową marynarkę to mnie w pracy za to zjedzą. Pracuję na recepcji i nie mogę wyglądać jak papuga i razić w oczy kolorami. Dwa kolory max.

I teraz wszystkie swetry na wystawach mają wzór w cekiny. Ja już tak dawno nie noszę cekin, że nawet za darmo bym nie założyła. Kolory super, a wzory pierwszej edycji Big Brothera / Baru. Cekiny, dobrze czytacie. Takie coś tylko w innych kolorach. To jest teraz wszędzie modne czy tylko u mnie?


Edytowane przez _medianoche
Czas edycji: 2023-09-19 o 20:16
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-19, 21:03   #439
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

jedynie spodnie które na mnie pasują to takie w stylu obeliksa talia 36, ale tyłek i uda 38. I nie mam jak kupić spodni
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-19, 21:24   #440
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
jedynie spodnie które na mnie pasują to takie w stylu obeliksa talia 36, ale tyłek i uda 38. I nie mam jak kupić spodni

zajdź do c&a, serio obeszłam calą galerię w poszukiwaniu spodni i tam znalazłam coś co na mnie lezy dobrze
mają też portki z wszytymi z boku albo z tyłu gumkami, to by rozwiązywał Twój problem
ja kupiłam takie, jestem nimi zachwycona
https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/spodnie-2206526/1
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-19, 21:29   #441
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
zajdź do c&a, serio obeszłam calą galerię w poszukiwaniu spodni i tam znalazłam coś co na mnie lezy dobrze
mają też portki z wszytymi z boku albo z tyłu gumkami, to by rozwiązywał Twój problem
ja kupiłam takie, jestem nimi zachwycona
https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/spodnie-2206526/1
ja szukam tylko w lumpeksach
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-19, 21:29   #442
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Może część z nich robi to dlatego, że nie potrafi uzyskać konkretnej informacji od lekarza. Ja w sumie wiem, że muszę suplementować, ale nie wiem dokładnie co i ile, gdyż podczas wizyt u kilku lekarzy różnej specjalności padały takie stwierdzenia jak " niech pani poczeka, zobaczę jak wyliczyć dawkę w internecie, a nie jednak nie nie umiem tego wyliczyć, to niech pani bierze coś innego". Na pytanie o to co ma być tym czymś innym powiedziała, że " co pani ma w zasadzie obojętne wyjeść, to co jest w domu" Na moje pytanie czy mam suplementować B12 ( wynik w granicach dolnych widełek normy)usłyszałam stwierdzenie, że w zasadzie mogę, ale nazwa suplementu obojętna, dawka też obojętna może być 250 jednostek, może być 500, a może być 750, bo PODOBNO słabo się wchłania. Co do witaminy D- analogiczna sytuacja-kilkakrotnie słyszałam-latem nie przyjmować, wychodzić na słońce, poszłam do kogoś innego- przyjmować, nie patrzeć, że jest lato. Aha -suplementację JAKIMŚ magnezem też przerabiałam. Ale może to po prostu ja mam takie szczęście, bo i inne leki na inne problemy były przepisywane często bez żadnego przekonania co do zasadności ich przyjmowania w ogóle i w okreslonych dawkach.O tej aferze z SFD nie słyszalam, a właśnie tak się składa, że mam od nich jakąś witaminę D i chyba jakiś cynk , teraz nie wiem, czy to przyjmować dalej.
Ale po co takie rzeczy jak wit. D przyjmować w formie suplementu skoro można kupić lek?

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
PPŚ sklepy to naprawdę mają zapłon. Tyle lat narzekałam, że nic nie ma w moich kolorach i zawsze kupowałam ciuchy w okresie bożonarodzeniowym (mam zimowy typ urody).

To teraz sezon się zmienił i na wystawy wjechały śliwki, granaty, fiolety i wściekłe fuksje, szmaragdowe zielenie itd. Tak, że wejdę do sklepu i wszystko dla mnie jest. Ale czemu TERAZ, jak jest kryzys i wszystko podrażało. Kiedy moja szafa jest pełna i niczego nie potrzebuję. I kiedy zmieniłam styl na vintage i nie chce mi się chodzić w spodniach i marynarce. 15 lat czekałam, żeby na wystawie wszystko było w fioletach, fuksji i zieleni.

To jak z tymi trendami na okulary kujonki. Kiedyś to były kujonki - wpie.do.l.ki, a potem się zrobiło trendy i wszyscy chcieli nosić.

Korciły mnie w tych sklepach śliwkowe spodnie do pracy, ale do połączenia mam tylko marynarki w czerni i granacie to ich nie wzięłam, bo chcę często w nich chodzić, a nie mam z czym ich nosić. Nie będę często po nie sięgać to po co. Jak założę do nich białą bluzkę i granatową marynarkę to mnie w pracy za to zjedzą. Pracuję na recepcji i nie mogę wyglądać jak papuga i razić w oczy kolorami. Dwa kolory max.

I teraz wszystkie swetry na wystawach mają wzór w cekiny. Ja już tak dawno nie noszę cekin, że nawet za darmo bym nie założyła. Kolory super, a wzory pierwszej edycji Big Brothera / Baru. Cekiny, dobrze czytacie. Takie coś tylko w innych kolorach. To jest teraz wszędzie modne czy tylko u mnie?

U Ciebie czyli gdzie? Ja nie widuje takich rzeczy. Tzn. są jakieś rzeczy z cekinami, ale w bardziej nowoczesnym stylu, ale to bliżej świąt i Sylwestra.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-19, 21:31   #443
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
O to to. Ja od lekarki usłyszałam, że skoro 2 tabletki magnezu to nadal za mało dla mojego organizmu, to mam brać 4, albo i 6.
Z drugiej strony ja dostałam od swojego endokrynologa instrukcję na 12k witaminy D3 dziennie i zadziałało, chociaż dawka końska.

(Na podstawie badań, nie suplementuję nic bez diagnostyki. No i leki, a nie suplementy.)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-19, 21:35   #444
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Z drugiej strony ja dostałam od swojego endokrynologa instrukcję na 12k witaminy D3 dziennie i zadziałało, chociaż dawka końska.

(Na podstawie badań, nie suplementuję nic bez diagnostyki. No i leki, a nie suplementy.)
Jak długo?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-20, 05:24   #445
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89673128]Jak długo?[/QUOTE]

Nie pamiętam, nie chcę zmyślać.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-20, 05:37   #446
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie pamiętam, nie chcę zmyślać.
Ok
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-20, 08:07   #447
Sok_z_buki
Rozeznanie
 
Avatar Sok_z_buki
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 507
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

A to nie jest tak, że magnez lepiej przyswaja się przez skórę i dobrze jest dodawać magnezu do kąpieli?
Sok_z_buki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-20, 09:19   #448
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Sok_z_buki Pokaż wiadomość
A to nie jest tak, że magnez lepiej przyswaja się przez skórę i dobrze jest dodawać magnezu do kąpieli?
Ooo, poczytam. Chętnie wypróbuję. Mam niestety ciągłe niedobory. Biorę duże dawki, a jeżeli tylko się zapomnę, to zaraz organizm daje mi o tym znać. "Taka uroda" cytując lekarzy.

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89672931]
(...)
Wszystko zależy od jednostki.[/QUOTE]

Dawka wysoka. Lek z zaleceniami, że 1-2 tabletki dziennie osoba dorosła. Ale cóż, może rzeczywiście mój organizm działa tak, że ja muszę koło 4 walić, aby funkcjonować.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-20, 10:25   #449
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Sok_z_buki Pokaż wiadomość
A to nie jest tak, że magnez lepiej przyswaja się przez skórę i dobrze jest dodawać magnezu do kąpieli?



To ściema jest
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-20, 11:28   #450
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Dawka wysoka. Lek z zaleceniami, że 1-2 tabletki dziennie osoba dorosła. Ale cóż, może rzeczywiście mój organizm działa tak, że ja muszę koło 4 walić, aby funkcjonować.
Nie wypowiem się w kwestii długotrwałego stosowania.

Ale ja mój magnez jak mnie zaczyna brać niedobór to zaczynam od 5 dziennie, żeby szybko to naprawić (mam mrowienie ręki, w nocy budzą mnie kurcze, no takie objawy, że ciężko nie zauważyć). I to jest rada tego samego lekarza od wit. D.

Co prawda to tak parę dni/tydzień i wracam do 2 tabletek.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-14 10:40:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:02.