Bez wykształcenia średniego znajdę pracę w tych czasach ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-12, 14:49   #1
Melissa285
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2

Bez wykształcenia średniego znajdę pracę w tych czasach ?


witam mam dość nieciekawa sytuacje, pare lat temu nie ukończyłam szkoły średniej życie sie tak potoczyło, ale jestem w trakcie liceum zaocznego. Mam 21 lat planuje się wyprowadzić z domu bo się nie dogaduje z rodzicami i czy znajdę jakaś prace w dużym mieście żeby się utrzymać czy już wszystko dla mnie jest stracone ?
Melissa285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-30, 21:50   #2
wasiukarolina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5
Dot.: Bez wykształcenia średniego znajdę pracę w tych czasach ?

Myślę, że na spokojnie, tym bardziej, że teraz w wielu miejscach szukają pracowników. Wpisz w necie "/reklama." i zobacz czy jest coś dla Ciebie.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2020-07-06 o 12:43 Powód: reklama
wasiukarolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-04, 09:57   #3
krzyrad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1
Dot.: Bez wykształcenia średniego znajdę pracę w tych czasach ?

Tak z własnego doświadczenia to Ci powiem, że nawet ze zrobionymi studiami w dużym mieście może być ciężko o taką pracę, żeby od samego początku wystarczyło na czynsze i inne opłaty mieszkaniowe...
Zresztą teraz pracodawcy nie przywiązują się tak bardzo do dyplomów, liczy się Twoje doświadczenie i umiejętności. Być może konieczny będzie jakiś staż na początek, żeby mieć co w CV pokazać.
No ewentualnie "proste" prace "fizyczne": na kasie, przy montowaniu reklam w stylu http://warmax.org.pl/neony-reklamowe/ albo wyładunku towarów, opiece nad osobami starszymi... Choć w tym ostatnim przypadku bez specjalistycznego kursu się nie obejdzie. Warto popytać w urzędzie pracy, powiedzieć im że szuka się czegoś poza aktualnym miejscem zamieszkania

Edytowane przez krzyrad
Czas edycji: 2020-08-10 o 07:37
krzyrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-04, 13:45   #4
Shady_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Shady_Lady
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: Bez wykształcenia średniego znajdę pracę w tych czasach ?

To zalezy na co masz wlasciwie ambicje. Po szkole sredniej mozna sie rozwijac dalej, a to ze ludzie w trakcie edukacji pracuja w jakis empikach i mcdonaldsach to raczej norma. Co do wyprowadzki to nie spodziewaj sie kokosow i przygotuj sie ze po wynajmie (raczej z kims niz samej, nie bedzie cie na to stac) bedziesz zyc troche na gwizdek i liczenie pod koniec miesiaca kazdej zlotowki. Ogolnie bedzie ciezko, ale wszystko jest do zrobienia, o ile masz zamiar cos dalej ze soba robic i podnosic kwalifikacje.
Shady_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-14, 14:58   #5
Niesforna_Lola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 24
Dot.: Bez wykształcenia średniego znajdę pracę w tych czasach ?

Powiem tak - sytuacja, gdy młoda osoba nie posiada nawet średniego wykształcenia jest dość nietypowa i jeżeli nie wiąże się z poważnymi powodami (choroba np. depresja, rodzinne tragedie), to niezbyt dobrze o Tobie świadczy.


Jeśli chodzi o pracę, to tak, jak napisali poprzednicy: będzie ciężko, ale przy odrobinie samozaparcia coś znajdziesz, tylko że - zwłaszcza na początku - nie masz co liczyć na atrakcyjne posady. Ale proste prace fizyczne, na kasie, sprzątanie, pakowanie towarów, sortowanie śmieci czy proste powtarzalne czynności na taśmie - jak najbardziej.


Ja widzę inny problem: żeby udało Ci się dokończyć liceum jednocześnie pracując, musisz jasno ustalić sobie priorytety, być naprawdę dobrze zorganizowana i nastawić się na ciężką orkę. Bez wątpienia, dużo łatwiej byłoby Ci dokończyć szkołę mieszkając u rodziców, mogłabyś się skupić na nauce, a gdy będziesz większość uwagi przeznaczała na pracę, nie wiadomo, jak to będzie.
Niesforna_Lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-14, 22:39   #6
AngelsWings
Przyczajenie
 
Avatar AngelsWings
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 24
Dot.: Bez wykształcenia średniego znajdę pracę w tych czasach ?

Tak.
Mam w rodzinie osoby, które bez skończonego liceum, a co za tym idzie: matury, pracowały w sklepach typu: rtvEuroAgd, albo w call center.
AngelsWings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 11:48   #7
bmalo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 6
Dot.: Bez wykształcenia średniego znajdę pracę w tych czasach ?

hej!
jak już wyżej pisano - w tym momencie ogółem jest problem ze znalezieniem pracy i osoby po wieloletnich studiach mają problem z jej znalezieniem. Zależy też w jakim kierunku chciałabyś pójść. Może mogłabyś zacząć nawet od stażu lub praktyk z możliwością późniejszego zatrudnienia?
Pracodawcy patrzą bardziej na doświadczenie niż na wykształcenie, więc przy dobrze skonstruowanym CV później nie będzie z tym problemu. Możesz łapać się też prac typowo zdalnych, gdzie pracodawcy nie wymagają nawet CV.
bmalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-23, 13:38   #8
Sunniva123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 2
Dot.: Bez wykształcenia średniego znajdę pracę w tych czasach ?

Próbuj. Powysyłaj CV. Teraz coraz bardziej liczy się zaangażowanie i chęć pracy niż samo wykształcenie.
Jeśli byłabyś zainteresowana pracą dodatkową z wynagrodzeniem prowizyjnym za pozyskiwanie klientów dla Biura Rachunkowego to daj znać. Po podpisaniu umowy z nowym klientem proponuję 50% kwoty z faktur za pierwsze 3 miesiące. Czyli np. przyprowadzasz klienta który podpisuje z biurem umowę. Klient płaci miesięcznie np. 500 zł, Ty dostajesz przez 3 miesiące po 250 zł. Czyli na jednym kliencie zarabiasz 750 zł. Im więcej klientów tym więcej zarabiasz. Wiadomo, że może kokosów nie ma ale jakiś dodatek do pensji zawsze jest.
Sunniva123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-17, 12:07   #9
Anai1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 6
Dot.: Bez wykształcenia średniego znajdę pracę w tych czasach ?

Oczywiście, ze znajdziesz.
Wykształcenie jest przereklamowane
Mam masę znajomych co są po podstawówce i świetnie sobie radzą.
niektórzy lepiej niż ja
Anai1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-17 13:07:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:38.