"Zapach" papierosów w mieszkaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-25, 12:07   #1
ukladlimbiczny
miss twin peaks
 
Avatar ukladlimbiczny
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 350

"Zapach" papierosów w mieszkaniu


Hej,
może ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem i będzie umiał mi doradzić.
Kupuję mieszkanie na kredyt, aktualnie jestem na etapie szukania tego odpowiedniego. Jakiś czas temu oglądałam jedno, które pod kątem lokalizacji, stanu, rozkładu bardzo by mi odpowiadało. Jest tylko jeden problem: mieszkanie śmierdzi papierosami. Może nie jakoś bardzo intensywnie; nie tak, jakby ktoś tam palił przed chwilą czy wczoraj. Raczej mam wrażenie, że przez dłuższy czas ktoś, kto tam mieszkał, palił w mieszkaniu, no i trochę to czuć.

W mieszkaniu nie ma mebli (poza szafkami kuchennymi), firanek, zasłon, czyli rzeczy, na których najbardziej mógłby osiąść zapach. W jednym pokoju na podłodze jest wykładzina, więc ją oczywiście musiałabym wywalić.

Zastanawiam się tylko, czy po umyciu, wyszorowaniu wszystkiego, porządnym wietrzeniu, może zainstalowaniu na jakiś czas odświeżaczy w gniazdkach, byłaby szansa na pozbycie się tego zapachu? Czy raczej konieczne byłoby np. zrywanie paneli i odmalowywanie ścian?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
ukladlimbiczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 00:23   #2
Adrianeeek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 8
Dot.: "Zapach" papierosów w mieszkaniu

Hej, rozumiem, że zamierzasz tam zrobić generalny remont? Wywalenie mebli nie pomoże bo ten smród jest w powierzchniach ścian. Jeżeli tam są stare tynki, które i tak zamierzasz skuć i położyć nowe to nie ma problemu. Ogólnie generalny remont na takie problemy zawsze pomaga. Bieda-generalny remont, które będzie jedynie wizualnym odświeżeniem mieszkania nie pomoże. Ogólnie jeśli mieszkanie spełnia wszystkie twoje wymogi, podoba się i masz wizję fajnego urządzenia się w nim to myślę, że warto wziąć. Jak wyremontujesz (ale przypomina, że to ma być prawdziwy remont, a nie byle odświeżanie) to problem zniknie.
Adrianeeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-09, 13:31   #3
sopathethic
Przyczajenie
 
Avatar sopathethic
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 6
Dot.: "Zapach" papierosów w mieszkaniu

Hej, przez rok wynajmowałam takie mieszkanie... To była katorga. Na początku nie udało się nam wywietrzyć w żaden sposób tego smrodu. Mi tak to nie przeszkadzało, ponieważ w tamtym okresie byłam osobą palącą, ale moje współlokatorki przechodziły piekło. Poprzedni lokatorzy latami palili papierosy w domu, przez co smród był wszędzie - w podłodze, w ścianach, wżarł się w meble, dywany itp. Walczyłyśmy z tym za pomocą octu i sody, a także świeczek antynikotynowych. Po kilku miesiącach było lepiej, zapach był mniej wyczuwalny, a w mieszkaniu dało się normalnie funkcjonować.
sopathethic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-12, 21:37   #4
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: "Zapach" papierosów w mieszkaniu

Cytat:
Napisane przez Adrianeeek Pokaż wiadomość
Hej, rozumiem, że zamierzasz tam zrobić generalny remont? Wywalenie mebli nie pomoże bo ten smród jest w powierzchniach ścian. Jeżeli tam są stare tynki, które i tak zamierzasz skuć i położyć nowe to nie ma problemu. Ogólnie generalny remont na takie problemy zawsze pomaga. Bieda-generalny remont, które będzie jedynie wizualnym odświeżeniem mieszkania nie pomoże. Ogólnie jeśli mieszkanie spełnia wszystkie twoje wymogi, podoba się i masz wizję fajnego urządzenia się w nim to myślę, że warto wziąć. Jak wyremontujesz (ale przypomina, że to ma być prawdziwy remont, a nie byle odświeżanie) to problem zniknie.
Nie ma to jak spece z internetów
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-12 22:37:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:31.