Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-11, 09:42   #3901
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

R

I pół litra soku z buraków, marchwi, jabłka, pomarańczy i imbiru
II jogurt skyr, garść płatków owsianych, garść prosa ekspandowanego, rodzynki, gruszka
III kasza bulgur ze świeżym szpinakiem, rzodkiewką, ziarnami słonecznika, mozzarellą i dressingiem z oliwy cytrynowej i musztardy
IV zupa-krem z brokułów z prażonymi płatkami migdałów, polędwiczki wieprzowe duszone, kilka klusek śląskich, sałatka z białej kapusty
V pomidor nadziewany porem, kukurydzą i sosem jogurtowo-majonezowym, pieczarki marynowane, plaster sera lazura, ogórki, pomidory


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 19:52   #3902
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U
I szakszuka z 3 jaj, 3 kromki żytniego
II zupa-krem pomidorowa z mascarpone
III kotlety brokułowe, ziemniaki gotowane, surówka colesław
IV budyń jaglany z bananem i masłem orzechowym
V 3 kromki żytniego z masłem, sałatą, rzodkiewką i kiełkami brokuła
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 20:36   #3903
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U
I omlet z papryką i rukolą, pół awokado
II koktajl z banana, kakao i masła migdałowego
III dorsz z brokułami zapiekany pod sosem beszamelowym
IV pudding chia z domową komfiturą z czereśni
V zupa krem z dyni i marchwi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jujka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 07:42   #3904
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Sobota R/U
7:30
- jajecznica z trzech jaj ze szczypiorkiem
- dwie grzanki z serem

12:30
- zupa pieczarkowa z kromką chleba żytniego

16:00
- leniwe z masełkiem
- salatka: mix salat, oliwki, pomidory suszone, ciecierzyca, oliwa

21:30
- kasza gryczana z warzywami
- trochę popcornu domowego
- kieliszek wina wytrawnego

Niedziela
7:30
- dwie kromki chleba żytniego z masłem, szynką i ogorkiem kiszonym

12:00
- leniwe z kiełkami

16:00
- filet kurczaka panierowany z płatkach owsianych, siemieniu lnianym i chia
- gotowane ziemniaki
- sałatka: mix salat, oliwki, suszone pomidory, ciecierzyca, kiełki

20:00
- kasza gryczana z warzywami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 10:18   #3905
DawnSeeker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wczoraj R:

1. Owsianka na mleku roślinnym, kawałek czekolady, suszone maliny, połowa mrożonego banana, kakao

2. Tofucznica z połowy kostki tofu, smażona połowa cebulki, szczypiorek; krompa chleba żytniego, rzodkiewki, ogórek i marchewka

3. Tosty (chleb żytni) z pastą (awokado, sok z cytryny, ugotowana soczewica, passata pomidorowa) z kiełkami i ogórkami kiszonymi, orzechy, brukselka ugotowana na parze

4. Babeczki: 1 banan, otręby żytnie, jajko, jogurt naturalny
DawnSeeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 13:17   #3906
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wczorajsze R
I placki bananowe (płatki owsiane, dwa jajka, banan), jabłko
II kasza bulgur ze świeżym szpinakiem, rzodkiewką, granatem, słonecznikiem, sos musztardowo-cytrynowy
III miseczka rosołu z makaronem, pieczona pałka z kurczaka, kilka rzodkiewek
IV kawałek tortu domowego, lampka wina
V szaszłyk (kurczak, cukinia, papryka), pomidory z jogurtem naturalnym i odrobiną majonezu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 15:25   #3907
Kamolka1989
Kamolka
 
Avatar Kamolka1989
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

No to ja swój jadłospis na 1650 kalorii. Może komuś się przyda tu taki delikatnie wiecej kalorii. Obiad to dwa posilki. Screenshot_20180127-141730.png

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kamolka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-12, 15:26   #3908
Kamolka1989
Kamolka
 
Avatar Kamolka1989
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Kolacja to placuszki z serka wiejskiego 😍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kamolka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 18:48   #3909
DawnSeeker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Dziś r:

1. Owsianka na mleku roślinnym, pomarańcza i czekolada

2. Babeczki: banan, jajko, połowa jogurtu naturalnego

3. Obiad: makaron żytni, szpinak, soczewica, awokado, cebula, 3 łyżki jogurtu kokosowego

4. Kolacja: tofucznica z połowy kostki tofu, cebula, szczypiorek, suszone pomidory. Warzywa surowe: marchewka, kilka rzodkiewek, połowa papryki, ogórek kiszony, 2 kromki chleba

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Kamolka1989 Pokaż wiadomość
No to ja swój jadłospis na 1650 kalorii. Może komuś się przyda tu taki delikatnie wiecej kalorii. Obiad to dwa posilki. Załącznik 7429146

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie jestem dietetykiem, jednak wydaje mi się że jakoś tu mało warzyw. Są jakby dodatkiem do sporej ilości mięsa i sera.

Edytowane przez DawnSeeker
Czas edycji: 2018-02-12 o 18:52
DawnSeeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 18:59   #3910
Kamolka1989
Kamolka
 
Avatar Kamolka1989
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Ale ja jestem Doradcą Dietetycznym i wszystko sie tutaj zgadza łącznie z makro. Fakt w tym dniu nieco mniej warzyw, ale proszę tez patrzeć na gramy a nie na sztuki, bo sztuki wyszly takie według programu a w rzeczywistości jest nieco inaczej. W zupie z ciecierzycy jest sporo marchwi, cebuli, zdrowych ziemniaków. A w innych daniach nieco mniej. Chociaż na kolacje byly 3 duże ogórasy 😜 ro byly bodajże te dania, zupa oczywiście na dwa posiłki. IMG_20180122_202058.jpgIMG_20180127_093517.jpgIMG_20180206_193839.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kamolka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 19:09   #3911
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Kamolka1989 Pokaż wiadomość
Ale ja jestem Doradcą Dietetycznym i wszystko sie tutaj zgadza łącznie z makro. Fakt w tym dniu nieco mniej warzyw, ale proszę tez patrzeć na gramy a nie na sztuki, bo sztuki wyszly takie według programu a w rzeczywistości jest nieco inaczej. W zupie z ciecierzycy jest sporo marchwi, cebuli, zdrowych ziemniaków. A w innych daniach nieco mniej. Chociaż na kolacje byly 3 duże ogórasy �� ro byly bodajże te dania, zupa oczywiście na dwa posiłki.
Na szaro, żeby jeszcze bardziej nie zaśmiecać wątku - Jako dietetyk powinnaś chyba wiedzieć, że generalnie rzecz biorąc warzyw (poza strączkami) się nie wylicza. 3kcal szczypiorku mnie rozłożyło na łopatki

W ogóle ten jadłospis jest dla mnie raczej słaby - polędwica sopocka co to koło mięsa co najwyżej leżała, pasztet drobiowy pewnie z puszki - jeden badziew z chemią, ser żółty - niby ok do smaku, ale jak tłuszcze to dobrze coś rybnego uwzględnić, orzechy. Zero owoców i ogólnie bida jakaś taka. Diety bym u Ciebie nie zamówiła.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-12, 19:17   #3912
Kamolka1989
Kamolka
 
Avatar Kamolka1989
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Po raz wlicza sie warzywa w dzienną kaloryczność. Zwłaszcza jesli ktos jada ich sporo. Szczypiorek jest do smaku 😜 w daniu mamy ogórki i trochę cebulki też. Polędwica sopocka ta dobrej jakości jest jak najbardziej dobrym źródłem białka. Tak pasztet drobiowy z puszki, ale to moja dieta a nie podopiecznych i od czasu do czasu pozwalam sobie jak i podopiecznym na cos innego niż tylko mega zdrowe jedzenie. Ser żółty jest dobrym źródłem tłuszczu i nie tylko. Tłuszcze sie zgadzaly, za rybą nie przepadam, mam raz w tygodniu. Owoce raczej bywają na drugie śniadanie do naleśników czy omletow, bądź rano do owsianki, jednak wszystko z umiarem ze względu na fruktoze owoce aż tak niezbędne w naszej diecie nie sa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kamolka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 19:24   #3913
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Kamolka1989 Pokaż wiadomość
Po raz wlicza sie warzywa w dzienną kaloryczność. Zwłaszcza jesli ktos jada ich sporo. Szczypiorek jest do smaku 😜 w daniu mamy ogórki i trochę cebulki też. Polędwica sopocka ta dobrej jakości jest jak najbardziej dobrym źródłem białka. Tak pasztet drobiowy z puszki, ale to moja dieta a nie podopiecznych i od czasu do czasu pozwalam sobie jak i podopiecznym na cos innego niż tylko mega zdrowe jedzenie. Ser żółty jest dobrym źródłem tłuszczu i nie tylko. Tłuszcze sie zgadzaly, za rybą nie przepadam, mam raz w tygodniu. Owoce raczej bywają na drugie śniadanie do naleśników czy omletow, bądź rano do owsianki, jednak wszystko z umiarem ze względu na fruktoze owoce aż tak niezbędne w naszej diecie nie sa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cóż, pozostaję przy swojej opinii, a też jakąś wiedzę w temacie mam. Wliczanie surowych warzyw niestrączkowych jest według mnie - i nie tylko - całkowicie bez sensu, strasznie fruktozą mnie akurat bawi - nie znam nikogo kto utył od jedzenia owoców, sama też jem na pęczki, a źródeł białka lepszych od wędliny z plastiku jest więcej niż trochę. No ale każdy je jak chce i płaci za 'dietę' komu chce.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 19:29   #3914
Kamolka1989
Kamolka
 
Avatar Kamolka1989
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wszystko zależy od wymagań klienta, jeden chce mieć tak inny inaczej. Ja w swoim rozpisywaniu diety zdrowym osobom nie popadam w paranoje. Zdrowo, ale normalnie. Najważniejsze dla mnie jest to aby klient nie glodowal, w kazdym daniu mial jakies warzywo, aby rozklad makro sie zgadzal i odchudzanie przebiegało zgodnie z normami.

Jeśli ktoś chce niech stosuje wymyslne diety, które w dużej mierze obciążają tylko portfel.

Kazdy ma prawo do swojego zdania. Pozdrawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kamolka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 19:39   #3915
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Kamolka1989 Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od wymagań klienta, jeden chce mieć tak inny inaczej. Ja w swoim rozpisywaniu diety zdrowym osobom nie popadam w paranoje. Zdrowo, ale normalnie. Najważniejsze dla mnie jest to aby klient nie glodowal, w kazdym daniu mial jakies warzywo, aby rozklad makro sie zgadzal i odchudzanie przebiegało zgodnie z normami.

Jeśli ktoś chce niech stosuje wymyslne diety, które w dużej mierze obciążają tylko portfel.

Kazdy ma prawo do swojego zdania. Pozdrawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ty nas tez po kolei w kazdym watku dietetycznym krytykowalas, wiec moze tez przyjmij krytyke. Mozna sobie wyliczyc wszystko dokladnie, kazdy makroskladnik, pewnie... ale tutaj faktycznie jest malo swiezych warzyw i duzo wedlin. Ale za to zupa bardzo na plus, lubie takie posilki, zwlaszcza zima. Jak dlugo juz jestes na swojej diecie i ile schudlas? Jem podobna ilosc kalorii do ciebie, ale rozdzielam na 4/5 posilkow, 3 to dla mnie jednak troche malo.

Z ciekawosci, dlaczego tak bardzo demonizujesz owoce?
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 19:42   #3916
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

R
I placki bananowe (płatki owsiane, banan, jajka, cynamon)
II jabłko, garść orzechów laskowych, trzy morele suszone, dwie kostki lindta z borówkami, kawa
III kuskus ze świeżym szpinakiem, rzodkiewką, słonecznikiem, granatem i sosem cytrynowo-musztardowym
Trening całego ciała kardio+hantle
IV rosół z makaronem, pół croissanta z lazurem i pigwą
V sok warzywno-owocowy (dużo buraka, seler naciowy, marchew, grejpfrut, pomarańcza)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 19:47   #3917
Kamolka1989
Kamolka
 
Avatar Kamolka1989
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Nie od razu krytykowalam lecz również wyrazalam swoje zdanie. Ja obecnie szykuje się na wyciecie woreczka żółciowego i pewne warzywa nie sa mi wskazane. Kiedyś schudłam 32 kg po ciąży mam 15 ale dwa już zeszlo. To jest jeden dzień, nie sugerujcie się tym aż tak bardzo staram się aby bylo urozmaicenie a nie tylko czyste mieso, bo to sie przejada, a moją zmorą tez sa kanapki dlatego mam je w diecie. A ja zupę mam na dwa posiłki, dwie duże miski wychodza sa 4 posiłki dziennie nie mogę tez jeść za dużo, bo mam atak... za okolo miesiąc będzie operacja, wtedy będzie większe pole manewru jeśli chodzi o skladniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kamolka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 19:48   #3918
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Kamolka1989 Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od wymagań klienta, jeden chce mieć tak inny inaczej. Ja w swoim rozpisywaniu diety zdrowym osobom nie popadam w paranoje. Zdrowo, ale normalnie. Najważniejsze dla mnie jest to aby klient nie glodowal, w kazdym daniu mial jakies warzywo, aby rozklad makro sie zgadzal i odchudzanie przebiegało zgodnie z normami.

Jeśli ktoś chce niech stosuje wymyslne diety, które w dużej mierze obciążają tylko portfel.

Kazdy ma prawo do swojego zdania. Pozdrawiam
Gdzie dałam do zrozumienia, że mam na myśli jakieś wymyślne diety? Absolutnie. W porównaniu do dziewczyn tutaj jem wręcz szalenie nudno, a w miarę zdrowo, możliwie naturalnie - co jest bardzo istotne i z czego powinnaś sobie zdawać sprawę: im mniej przetworzonego żarcia, tym lepiej - i wcale nie tak drogo. Najgorzej portfelowi robią fastfoody, przetworzone żarcie (właśnie typu sztuczne wędliny), słodycze i alkohol. Ze zdrowych produktów drogie są jedynie dobrej jakości mięsa (jeśli ktoś jada, dużo osób nie), ryby (choć szczególnie polecane śledzie i makrele są akurat tanie) i warzywa oraz owoce poza sezonem.

Wszelkie kasze, ryż, płatki żytnie, owsiane, orkiszowe, ryżowe i wszystkie inne, otręby, są śmiesznie tanie. Sezonowe warzywa i owoce również.

Zamiast wędliny składającej się głównie z wody można mięso upiec w domu - kontrolując przy tym ilość soli (zdajesz sobie sprawę ile soli się w tych Twoich produktach znajduje? Grubo powyżej normy.) Skład pasztetu sobie poczytaj - kiedyś jadłam, dopóki nie przeczytałam i mnie nie zbebrało. Jeśli ktoś lubi pasztet to również łatwo można zrobić samemu i zamrozić większą porcję.

Surowe warzywa to podstawa każdej dobrze zbilansowanej diety - tego nie trzeba wyliczać kalorycznie, a na redukcji im więcej tym lepiej: genialnie robią objętość i przy minimalnej podaży kalorii dają wrażenie sytości.

Jest taka genialna zasada, aby jeść jedzenie, a nie produkty żywnościowe:

Eat food. Not too much. Mostly plants.

To nie paranoja, ale normalny, zbilansowany sposób odżywiania. W którym jest też miejsce na cheaty - nie tylko domowej roboty ciasto, ale też na ordynarnie słodką czekoladę z syropem g-f czy frytki. Ale przy dobrej bazie to żaden problem.



3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 19:49   #3919
Kamolka1989
Kamolka
 
Avatar Kamolka1989
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

A owoce, może dlatego że osoby otyle jedza oczami i lepiej jak zjedza cos bardziej tresciwego niż owoc który będzie mial podobną kaloryczność. Oczywiście owoce mają sporo witamin i podopieczni każdego dnia jakiś owoc jedza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kamolka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-12, 19:52   #3920
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U
I sałatka z rukoli, tuńczyka, pomidorów, jajek na twardo i sosu miodowo- musztardowego z pestkami dyni
II koktajl z banana i truskawek
III dorsz zapiekany z porem i brokułami, pieczone marchewki z pesto z rukoli
IV 3 mandarynki, garsc nerkowców i orzechów brazylijskich
V kasza gryczana z warzywami i awokado


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jujka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 19:56   #3921
Kamolka1989
Kamolka
 
Avatar Kamolka1989
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8132838 1]

Gdzie dałam do zrozumienia, że mam na myśli jakieś wymyślne diety? Absolutnie. W porównaniu do dziewczyn tutaj jem wręcz szalenie nudno, a w miarę zdrowo, możliwie naturalnie - co jest bardzo istotne i z czego powinnaś sobie zdawać sprawę: im mniej przetworzonego żarcia, tym lepiej - i wcale nie tak drogo. Najgorzej portfelowi robią fastfoody, przetworzone żarcie (właśnie typu sztuczne wędliny), słodycze i alkohol. Ze zdrowych produktów drogie są jedynie dobrej jakości mięsa (jeśli ktoś jada, dużo osób nie), ryby (choć szczególnie polecane śledzie i makrele są akurat tanie) i warzywa oraz owoce poza sezonem.

Wszelkie kasze, ryż, płatki żytnie, owsiane, orkiszowe, ryżowe i wszystkie inne, otręby, są śmiesznie tanie. Sezonowe warzywa i owoce również.

Zamiast wędliny składającej się głównie z wody można mięso upiec w domu - kontrolując przy tym ilość soli (zdajesz sobie sprawę ile soli się w tych Twoich produktach znajduje? Grubo powyżej normy.) Skład pasztetu sobie poczytaj - kiedyś jadłam, dopóki nie przeczytałam i mnie nie zbebrało. Jeśli ktoś lubi pasztet to również łatwo można zrobić samemu i zamrozić większą porcję.

Surowe warzywa to podstawa każdej dobrze zbilansowanej diety - tego nie trzeba wyliczać kalorycznie, a na redukcji im więcej tym lepiej: genialnie robią objętość i przy minimalnej podaży kalorii dają wrażenie sytości.

Jest taka genialna zasada, aby jeść jedzenie, a nie produkty żywnościowe:

Eat food. Not too much. Mostly plants.

To nie paranoja, ale normalny, zbilansowany sposób odżywiania. W którym jest też miejsce na cheaty - nie tylko domowej roboty ciasto, ale też na ordynarnie słodką czekoladę z syropem g-f czy frytki. Ale przy dobrej bazie to żaden problem.



[/QUOTE]
No i ja sie z większością jak najbardziej zgadzam i jesli chodzi o wedline to raz w tygodniu gotowa ze sklepu nikogo nie zabije a pasztet niestety uwielbiam tylko ten 😂

Jestem za zdrowym żywieniem, ale zdaje sobie sprawę, że bywa z tym różnie zwłaszcza u ludzi dlatego od czasu do czasu maja w diecie coś co nie jest może mega zdrowe, ale nie zepsuje to ani redukcji, ani zdrowia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kamolka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 20:04   #3922
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U
I 3 kromki żytniego z guacamole i pomidorem, mango
II zupa krem pomidorowa z mascarpone i płatkami migdałów
III makaron razowy ze szpinakiem, serem feta i suszonymi pomidorami
IV jogurt naturalny z borówkami, otrębami i posypany startą czekoladą
V 3 kromki żytniego z masłem i domową pastą z zielonego groszku, rzodkiewki
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 21:36   #3923
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Redukcja, znoooowu. około -5/6 kg na celowniku:

1. Pół dużej bułki wieloziarnistej i kromka chleba ciemnego o niskim ig z serem żółtym z piekarnika, polane sosem słodko-kwaśnym chilli (aiii wiem, samo zło ), jajko sadzone, pomidor, kilka plastrów ogórka, kawa z mlekiem

2. szklanka smoothie z buraczka, jabłka i banana

3. micha zupy krem z brokuła z marchewką + pół kromeczki chleba j.w.

4. miseczka budyniu jaglanego na mleku sojowym z bananem, łyżeczką masła orzechowego, truskawka do dekoracji i sok wiśniowy domowej roboty, kawa z mlekiem
w międzyczasie podjedzone z wczoraj dwa placuszki bananowe na mące owsianej

trening 0,5 h- cardio mieszane z ćwiczeniami na brzuch/ nogi

5. miseczka sałatki- mix sałat, pomidor, kilka plastrów ogórka, podsmażone na łyżeczce oleju 1/3 kostki tofu wędzonego, zamarynowanego w sosie sojowym, łyżeczka pesto dla smaku, posypane parmiggiano reggiano bądź czymś takim, trochę ziaren sezamu + mała kromka chlebka o niskim ig z pastą z ciecierzycy i buraczka i plasterkiem mierzwionego sera

W międzyczasie woda z cytryną, herbata z miodem i z cytryną (coś mnie bierze), sok z aloesu, herbata ze skrzypu polnego

Ślicznie proszę o ocenkę, muszę wrócić na właściwe tory
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606

Edytowane przez Maggie_90
Czas edycji: 2018-02-12 o 21:45
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 22:20   #3924
Belive_23
Raczkowanie
 
Avatar Belive_23
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 308
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

R

1) Ryż na Wodzie z 2ma bananami, masłem orzechowym, białkiem o smaku kokosowym i jabłkiem

2) Migdały, pestki dyni, orzechy włoskie, orzechy laskowe

3) Koktajl (banan, truskawki, woda, płatki owsiane, olej lniany)

4) Ziemniaki z koperkiem, smażona pierś z kurczaka, ogórki kiszone, buraczki

5. 150g zielonego ogorka

I jak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Belive_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 07:14   #3925
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Kamolka1989 Pokaż wiadomość
No to ja swój jadłospis na 1650 kalorii. Może komuś się przyda tu taki delikatnie wiecej kalorii. Obiad to dwa posilki. Załącznik 7429146

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem to nie jest przykład idealnego jadłospisu, który można stawiać za wzór. Mało warzyw, przetworzona żywność.

Poniedzialek R/U
8:30
- dwie składane kanapki z chleba żytniego z ziarnami, masłem, sałatą, wędliną wieprzową pikok pure, serem i papryką

12:00
- kawałek tarty z malinami i serkiem mascarpone

15:30
- składana kanapka z chleba żytniego z ziarnami, masłem, sałatą, serem, wędliną pikok pure, papryką

20:00
- cukinia faszerowana: filet indyka, pieczarki, cebula, kasza jaglana, pomidory w puszce. Zapieczona z odrobiną sera żółtego. Z keczupem i kiełkami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 08:02   #3926
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8132739 1]Cóż, pozostaję przy swojej opinii, a też jakąś wiedzę w temacie mam. Wliczanie surowych warzyw niestrączkowych jest według mnie - i nie tylko - całkowicie bez sensu, strasznie fruktozą mnie akurat bawi - nie znam nikogo kto utył od jedzenia owoców, sama też jem na pęczki, a źródeł białka lepszych od wędliny z plastiku jest więcej niż trochę. No ale każdy je jak chce i płaci za 'dietę' komu chce.[/QUOTE]
Ja słyszałam, że z warzyw wlicza się ziemniaki ale sałatę, szczypior, pomidory itp nie.. zgadzam się z Tobą 3 kcal ze szczypiorku zostanie spalona już w trakcie przeżuwania I zgadzam się, że od jedzenia owoców, pączków itp. nikt nie umarł

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
R
I placki bananowe (płatki owsiane, banan, jajka, cynamon)
II jabłko, garść orzechów laskowych, trzy morele suszone, dwie kostki lindta z borówkami, kawa
III kuskus ze świeżym szpinakiem, rzodkiewką, słonecznikiem, granatem i sosem cytrynowo-musztardowym
Trening całego ciała kardio+hantle
IV rosół z makaronem, pół croissanta z lazurem i pigwą
V sok warzywno-owocowy (dużo buraka, seler naciowy, marchew, grejpfrut, pomarańcza)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak na moje oko ładnie
Cytat:
Napisane przez Kamolka1989 Pokaż wiadomość
Nie od razu krytykowalam lecz również wyrazalam swoje zdanie. Ja obecnie szykuje się na wyciecie woreczka żółciowego i pewne warzywa nie sa mi wskazane. Kiedyś schudłam 32 kg po ciąży mam 15 ale dwa już zeszlo. To jest jeden dzień, nie sugerujcie się tym aż tak bardzo staram się aby bylo urozmaicenie a nie tylko czyste mieso, bo to sie przejada, a moją zmorą tez sa kanapki dlatego mam je w diecie. A ja zupę mam na dwa posiłki, dwie duże miski wychodza sa 4 posiłki dziennie nie mogę tez jeść za dużo, bo mam atak... za okolo miesiąc będzie operacja, wtedy będzie większe pole manewru jeśli chodzi o skladniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pamiętaj, że to że jesteś doradcą dietetyka nie oznacza, że nie możesz być w błędzie.... każdy ma prawo do własnego zdania i po to jest to forum ale trzeba też szanować opinię innych i każdy może się mylić
Cytat:
Napisane przez marga_zg Pokaż wiadomość
U
I 3 kromki żytniego z guacamole i pomidorem, mango
II zupa krem pomidorowa z mascarpone i płatkami migdałów
III makaron razowy ze szpinakiem, serem feta i suszonymi pomidorami
IV jogurt naturalny z borówkami, otrębami i posypany startą czekoladą
V 3 kromki żytniego z masłem i domową pastą z zielonego groszku, rzodkiewki
Pasta z groszku Uwielbiam Doprawiasz tylko czosnkiem? Ja robię bez czosnku ale kiedyś dodawałam sezam
Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
Redukcja, znoooowu. około -5/6 kg na celowniku:

1. Pół dużej bułki wieloziarnistej i kromka chleba ciemnego o niskim ig z serem żółtym z piekarnika, polane sosem słodko-kwaśnym chilli (aiii wiem, samo zło ), jajko sadzone, pomidor, kilka plastrów ogórka, kawa z mlekiem

2. szklanka smoothie z buraczka, jabłka i banana

3. micha zupy krem z brokuła z marchewką + pół kromeczki chleba j.w.

4. miseczka budyniu jaglanego na mleku sojowym z bananem, łyżeczką masła orzechowego, truskawka do dekoracji i sok wiśniowy domowej roboty, kawa z mlekiem
w międzyczasie podjedzone z wczoraj dwa placuszki bananowe na mące owsianej

trening 0,5 h- cardio mieszane z ćwiczeniami na brzuch/ nogi

5. miseczka sałatki- mix sałat, pomidor, kilka plastrów ogórka, podsmażone na łyżeczce oleju 1/3 kostki tofu wędzonego, zamarynowanego w sosie sojowym, łyżeczka pesto dla smaku, posypane parmiggiano reggiano bądź czymś takim, trochę ziaren sezamu + mała kromka chlebka o niskim ig z pastą z ciecierzycy i buraczka i plasterkiem mierzwionego sera

W międzyczasie woda z cytryną, herbata z miodem i z cytryną (coś mnie bierze), sok z aloesu, herbata ze skrzypu polnego

Ślicznie proszę o ocenkę, muszę wrócić na właściwe tory
Na moje oko nic złego tutaj nie ma

Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to nie jest przykład idealnego jadłospisu, który można stawiać za wzór. Mało warzyw, przetworzona żywność.

Poniedzialek R/U
8:30
- dwie składane kanapki z chleba żytniego z ziarnami, masłem, sałatą, wędliną wieprzową pikok pure, serem i papryką

12:00
- kawałek tarty z malinami i serkiem mascarpone

15:30
- składana kanapka z chleba żytniego z ziarnami, masłem, sałatą, serem, wędliną pikok pure, papryką

20:00
- cukinia faszerowana: filet indyka, pieczarki, cebula, kasza jaglana, pomidory w puszce. Zapieczona z odrobiną sera żółtego. Z keczupem i kiełkami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czasem można zjesć coś przetworzonego i od tego się nie umiera - nie ma co popadać w paranoje ale też trzeba uważać aby nie za często, bo na dłuższą metę nie jest to zdrowe

A Twój jadłospis różnorodny
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 09:14   #3927
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
I zgadzam się, że od jedzenia owoców, pączków itp. nikt nie umarł
OK, tylko ja nie stawiam owoców w jednej linii z pączkami. Owoce do wypęku, pączki i insze cuda niekoniecznie
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 09:18   #3928
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8134027 1]OK, tylko ja nie stawiam owoców w jednej linii z pączkami. Owoce do wypęku, pączki i insze cuda niekoniecznie [/QUOTE]
Wiadomo, że to co innego ale też nie ma co popadać ze skrajności w skrajność... prawda?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 09:26   #3929
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ja słyszałam, że z warzyw wlicza się ziemniaki ale sałatę, szczypior, pomidory itp nie.. zgadzam się z Tobą 3 kcal ze szczypiorku zostanie spalona już w trakcie przeżuwania I zgadzam się, że od jedzenia owoców, pączków itp. nikt nie umarł

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------


Jak na moje oko ładnie

Pamiętaj, że to że jesteś doradcą dietetyka nie oznacza, że nie możesz być w błędzie.... każdy ma prawo do własnego zdania i po to jest to forum ale trzeba też szanować opinię innych i każdy może się mylić

Pasta z groszku Uwielbiam Doprawiasz tylko czosnkiem? Ja robię bez czosnku ale kiedyś dodawałam sezam

Na moje oko nic złego tutaj nie ma


Czasem można zjesć coś przetworzonego i od tego się nie umiera - nie ma co popadać w paranoje ale też trzeba uważać aby nie za często, bo na dłuższą metę nie jest to zdrowe

A Twój jadłospis różnorodny
Wiem, mam takie samo zdanie na ten temat i do paranoi z pewnością mi daleko
Chodziło mi tylko o to, że nie stawiałabym jako wzór diety z pasztetem z puszki i polędwicą sopocką, bo "jestem doradcą dietetycznym" Zwłaszcza, że jest to wyrwany jeden dzień jadłospisu i nie wiemy czy powtarza się to codziennie czy sporadycznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 09:44   #3930
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
Wiem, mam takie samo zdanie na ten temat i do paranoi z pewnością mi daleko
Chodziło mi tylko o to, że nie stawiałabym jako wzór diety z pasztetem z puszki i polędwicą sopocką, bo "jestem doradcą dietetycznym" Zwłaszcza, że jest to wyrwany jeden dzień jadłospisu i nie wiemy czy powtarza się to codziennie czy sporadycznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz rację
Poza tym ten tytuł jeszcze nic nie znaczy
A taki jadłospis jak najbardziej można wrzucić, tak jak wszystkie.... jednak tutaj wrzucamy jadłospisy do oceny a nie by ktoś miał się na nich wzorować (chociaż jak najbardziej można)
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 10:25:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.